Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 17. 9. 2013 19:45

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Otázka na Boha...

heleno, křest, aby se člověk očistil od dědičného hříchu a  jiné způsoby "vítání občánků" nelze srovnávat. Vítání občánků je radostné. A člověk může být i bez něj. Kdežto když člověk není pokřtěn, nikdy do nebe nepřijde, nebo má dědičný hřích (říká katolická církev).


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#77 17. 9. 2013 20:15

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Otázka na Boha...

křest, aby se člověk očistil od dědičného hříchu a  jiné způsoby "vítání občánků" nelze srovnáva
Nesrovnávám... jen podotýkám, že to není jediné, co církev převzala a přizpůsobila obrazu svému - což pro změnu zas nehodnotím.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#78 18. 9. 2013 15:34

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Otázka na Boha...

Ziki napsal(a):

Existuje skutek, který by byl 100% dobrý nebo 100% zlý? Kdo je schopen to objektivně posoudit?
Bůh tillfreds

No............to jako bych od tebe žádala, abys na 100% posoudila, která tvoje  buňka (nebo ještě líp - který atom tvého těla) spáchala stoprocentní "dobro", nebo stoprocentní "zlo".......to je prostě irelevantní otázka. Prostě se něco buduje/boří - a pak to, co se do konceptu nezapadá je "zlé" a co ano, je "dobré". Předpokládám, že to, co nazýváme bohem, má taky jistý genotyp, koncepci, vizi, představu a to, co se do ní nepasuje, je označeno jako nevyhovující/zlé a následně vymeteno smile Ale že by někdo seděl na empajru a posuzoval........... cool

Helčo, co kdy, kde? Žila jsem v iluzi, že prvotní hřích je křesanský vynález va Pže nejde o to vítání, ale o to zatížení.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#79 18. 9. 2013 16:11

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Otázka na Boha...

Žila jsem v iluzi, že prvotní hřích je křesanský vynález
Prvotní hřích an sich jistě... ale viz předchozí stránka a můj příspěvek o převzetí a přizpůsobení i jiných starších rituálů tak, aby vyhovovaly...

"Avšak symbolické magické obřady nemusely působit jen k očarování nebo zničení člověka, mohly působit též k jeho očistě. Např. křesanský obřad křtu byl původně druhem stylizovaného výrazu pro akt, jehož mimoděčným důsledkem bylo jakési preventivní "očištění duše" nově narozeného člena církve a původně šlo tedy o magický úkon."
Wolf, Josef: "Magia Naturalis"


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#80 18. 9. 2013 16:36

Kirby
♥------
Registrovaný: 20. 4. 2013
Příspěvky: 3

Re: Otázka na Boha...

Leila napsal(a):

Poraďte, prosím- mám jeden dost velký problém. No a známý říkal, že se tím nemám trápit, mám se prý zeptat Boha, on mi dá nějaké znamení, jestli ano- ne. Jestli se problém vyřeší, nebo ne. Prosím, mohl byste mi někdo o tomto něco napsat, cokoli. Jak poznám odpověď Boha, jak se ptát.
Dost by mi pomohl nějaký náznak odpovědi na můj problém.
Ahoj a hezký večer.

Ahoj, tohle je z větší části v režii autonomní nervové soustavy. A ta je v každém člověku, stejně jako samotné genové informace, uspořádána nepatrně jinak. Což znamená, že i citlivost každého z nás (coby individuální bytosti) je i v tomto ohledu kapánek odlišná.
Jde o to že zdrojové informace od Podstaty, Boha, Absolutna k nám přicházejí právě přes jemná nervová vlákna - jejich propletence a zakončení, tzv čakramy... Skrze ně ony intuitivní vjemy putují k naší mysli, neboli k osobnímu vědomí, kde jsme schopni si je uvědomovat - pokud se je ovšem naučíme rozlišovat. A to právě v tom tvaru, ke kterému je naše vnímání nejlépe uzpůsobené...
Takže někdo to Božské "ano" či "ne" může vnímat jako zvučný hlas z nitra, jiný coby jasné vize a obrazy, a další jako vibrace energie, mrazení v zádech, atp.
Jsou tu ale jistě i pomůcky jako je kyvadélko, karty, čísla a kdo ví co ještě.
Takže je to vždycky u člověka výhra, když zjistí co na něj funguje.
smile

Není tady

 

#81 19. 9. 2013 9:42

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Otázka na Boha...

Dědičný hřích - to zní hrozně. Chudák děcko se narodí a už je špatné. Tomu snad ani nechci rozumnět.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#82 19. 9. 2013 17:38

Ziki
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 3. 2012
Příspěvky: 650

Re: Otázka na Boha...

Chudák děcko se narodí a už je špatné
Není špatné.


Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů