Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 5. 9. 2006 8:37

bensi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 9. 2006
Příspěvky: 2018

Vyhoření

Milé babinetky,
netušila jsem, že někdy budu potřebovat pomoc, ale teď je mi každá rada drahá. Nemám si celkem na co stěžovat (osudy některých holek tady docela vyrážejí dech), ale úplně jsem ztratila profesní motivaci. Prostě mne práce strašně štve a mám k ní odpor, dělám tak trochu ve výzkumu. Navíc ještě studuji PhD a potřebuji dodělat disertaci. Nedokáži s ní hnout. Z duševní práce se mi zvedá žaludek, nedokáži se na počítač ani podívat, natož na články, které potřebuji přečíst. Potřebovala bych se znovu zmotivovat a dokončit to. Ale spíš myslím nad různými útěky od reality. Je to kruh, čím víc jsem pod tlakem, tím víc utíkám. Za každou radu budu vděčná!! Díky.

Není tady

 

#2 5. 9. 2006 8:42

Nety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 11785

Re: Vyhoření

Bensi, a nepomohlo by - pokud je to možné, nějak se na to na pár dní úplně vykašlat a dělat něco absolutně jiného???
Já tohle měla jednou na vejšce před státnicema. nepříjemný strašně.  Vždycky jsem si našla tisíc jiných zbytečných aktivit než to, co jsem musela a potřebovala dělat. Ale zlomilo se to nějak samo. Nějak jsem najednou začala být šastnější a s tím jsem dostala i chu a sílu se zmobilizovat a nandat jim to :-)) Ale, jak k tomu dojít, to Ti neporadím. Prostě se chu a síla vrátila sama. Ale bylo to o fous...., kdyby to trvalo déle, bylo by pozdě roll vissla


http://b2.lilypie.com/b5R4p1/.pnghttp://img150.imageshack.us/img150/7624/beznzvuyw6.jpg

Není tady

 

#3 5. 9. 2006 9:17

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Vyhoření

Bensi - asi bych to taky zkusila vyřešit tím, že prostě "vypnu", odjedu na pár dní pryč, budu se věnovat fyzické práci - třeba na zahrádce, pomáhat u koní, nebo něco jiného a třeba zase "naskočí" chu k duševní práci. tummenupp

Není tady

 

#4 5. 9. 2006 9:38

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: Vyhoření

Nedávno jsem viděla v TV dokument přesně o tomto problému. Asi ti bensi nedodám moc optimismu, ale z rad všech odborníků na tuto problematiku i těch "postižených" samotných vyšla jedna jediná rada - změnit profesi . Bohužel v tvém případě to je ještě zamotanější tím, že si potřebuješ dodělat tu školu, ale to vážně nevím.... Jediné, co mě napadá - vzít si dlouhé volno - třeba neplacené - věnovat se studiu a zaměstnat se jinak - co třeba zkusit nějakou brigádu - potkᚠnové lidi, jiný druh práce - třeba nějakou manuální...

Není tady

 

#5 5. 9. 2006 9:38

Andrejka
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 6. 2006
Příspěvky: 228

Re: Vyhoření

bensi napsal(a):

Milé babinetky,
netušila jsem, že někdy budu potřebovat pomoc, ale teď je mi každá rada drahá. Nemám si celkem na co stěžovat (osudy některých holek tady docela vyrážejí dech), ale úplně jsem ztratila profesní motivaci. Prostě mne práce strašně štve a mám k ní odpor, dělám tak trochu ve výzkumu. Navíc ještě studuji PhD a potřebuji dodělat disertaci. Nedokáži s ní hnout. Z duševní práce se mi zvedá žaludek, nedokáži se na počítač ani podívat, natož na články, které potřebuji přečíst. Potřebovala bych se znovu zmotivovat a dokončit to. Ale spíš myslím nad různými útěky od reality. Je to kruh, čím víc jsem pod tlakem, tím víc utíkám. Za každou radu budu vděčná!! Díky.

Bensi měla bys rychle vypnout jak už tady psali holky.A udělat si príma dovču,třeba někde u moře nebo jak to mᚠráda..být tam pouze s lidmi se kterými je ti dobře a na práci vůbec nemyslet.Uvidíš jak budeš odpočatá a svěží až se třeba po 10 dnech vrátiš do práce..aspon na mě to takhle vždycky fungovalo a ne jen co se týče práce ale také starostí s rodinou.

Není tady

 

#6 5. 9. 2006 10:01

bensi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 9. 2006
Příspěvky: 2018

Re: Vyhoření

Díky za rady, vzít si volno - to funguje jen krátkodobě, za chvíli jsem v tom znova. Změnit profesi bych ráda, ale až po dodělání školy. Vážně uvažuji o tom, že si zkrátím úvazek a budu na tom dělat doma. Budu mít více klidu a soustředění. Jenže mám hypotéku na krku.. jak myška běhám pořád dokola v kruhu..

Není tady

 

#7 5. 9. 2006 10:26

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: Vyhoření

bensi napsal(a):

Díky za rady, vzít si volno - to funguje jen krátkodobě, za chvíli jsem v tom znova. Změnit profesi bych ráda, ale až po dodělání školy. Vážně uvažuji o tom, že si zkrátím úvazek a budu na tom dělat doma. Budu mít více klidu a soustředění. Jenže mám hypotéku na krku.. jak myška běhám pořád dokola v kruhu..

Zkus tedy vyhledat odbornou pomoc. Není radno si s tím zahrávat!!!

Není tady

 

#8 5. 9. 2006 12:59

alyxa
♥♥-----
Registrovaný: 30. 3. 2006
Příspěvky: 60

Re: Vyhoření

ahoj bensi,
já syndrom vyhoření vyřešila odchodem za zaměstnání, zkrácením úvazku  a je mi fajn.... po bývalé práci se mi svým způsobem stýská,ale už bych se nikdy nevrátila. Přesto se mi ještě po roce stává,že mám dny kdy jsem bezdůvodně vyčerpaná,ale už je to o dost lepší. Určitě to řeš hned, já si pořád myslela,že se to zlepší a pak jsem se v tom rok plácala. hodně štěstí:-) Hypotéku mám taky, hodně jsem se uskromnila... ale opravdu to stojí za to

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů