Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#551 8. 4. 2016 12:57

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Numerologie

Eva. napsal(a):

Crumb napsal(a):

Spoustu věcí nemůžeme změnit a musíme je přijmout. Můžeme se z nich ale také poučit, pokusit se zjistit, co za nimi vězí, jestli se dějí náhodně nebo zákonitě, jestli k nim dochází podle nějakého plánu, podle karmy atd. Tak například v mém rodném městě žije žena, která už pochovala tři své partnery. Je to náhoda? Nebo za tím vězí něco jiného? Ona to neví. Přijala sice statečně všechny ty pohromy, ale bojí se hledat si dalšího partnera, aby to nedopadlo stejně jako s těmi předchozími. Asi se jí zmíním o těch palmových listech. Samotného by mě zajímalo, co by jí o jejímu problému pověděly.

Nu, víš, crumbe, nevím, jak se můžu poučit ze smrti mého tatínka... Něco opravdu lze jenom přijmout.
Palmové listy, to bude zase jenom takové placebo. Nebo otisk prstu každého člověka je naprosto individuální záležitost... Sami tam píšou, že mají jen 108 typů... smile Ale jestli někomu pomůže placebo za 6 600,- Kč ke zvýšení kvality života, tak to je pak prima, proč ne.

Môžeš sa nauči prijíma smr... alebo trebárs zisti, že "vás ani smr nerozdelí", že niektoré spojenia sú silnejšie ako smr. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#552 8. 4. 2016 13:05

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Numerologie

Selimo, to je pro mě samozřejmé. Proto mě nenapadlo, že bych se to měla učit.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#553 8. 4. 2016 13:08

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Numerologie

Crumb napsal(a):

Evo, to otřepané klišé "Bože, dej mi sílu přijmout to, co nemohu změnit. Dej mi odvahu změnit to, co změnit lze. A dej mi schopnost rozeznat jedno od druhého" samozřejmě znám. Z přísně náboženského hlediska jsou ale tato slova bohapustým rouháním. Ty mᚠjako správný věřící pokorně přijímat všechna Boží dopuštění. Nemᚠje zkoumat a nemᚠse pokoušet je měnit. Vše se děje z vůle Nejvyššího. Nemᚠzkoumat, co můžeš nebo nemůžeš měnit. V bibli mᚠjasně napsáno, co mᚠdělat. Například je tam přímý rozkaz Všemohoucího, který nařizuje upalovat čarodějnice. Nebo je tam jasný rozkaz Všemohoucího zabíjet homosexuály. Je tam zároveň zdůrazněno, také samotným Všemohoucím, že tato nařízení platí po všechny věky věků. To znamená, že platí i dnes. Takže nemusíš nad ničím mudrovat a můžeš se hned pustit do díla. A pokud jde o ty "nesmyslné závěry", tak ty dělají různí vykladači bible, kteří ji všelijak překrucují, všichni ti vymývači mozků.

Crumbe, to, že je to pro tebe otřepané klišé je tvůj názor, neberu ti ho. Ale třeba zas pro mě není. Považuji to za jedno z nejmoudřejších vyjádření ohledně toho, jak má člověk procházet životem.
Podle výše zvýrazněného by podle tebe Crumbe měl být člověk jen pasivním přijímatelem všeho kolem.
Já nejsem žádný znalec Bible, ale není tam třeba obsažen i citát "Tluč a bude ti otevřeno".  ? tedy že se má člověk sám aktivně přičinit?

Ohledně toho - upalovat (respektive nenechat na živu) čarodějnice usch usch usch - jak to koresponduje s přikázáním Nezabiješ? Totéž u homosexuálů??? usch usch usch
A proč by jako proboha měli být homosexuálové zabíjeni??? Ten tvůj přídavek - nemusíš nad ničím mudrovat a můžeš se pustit do díla, ten je fakt usch usch usch . Je to nádherný návod pro hloupé dogmatiky, stádo, nemyslící fanatický dav usch usch usch usch usch

Víra v Boha je mi mnohými věcmi blízká. Pak ale vždy dojdu k pasážím podpobným těm od Crumba, a zvedá se mi žaludek a otvírá kudla v kapse,

Není tady

 

#554 8. 4. 2016 13:16

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Numerologie

Evo444, nebuď na sebe tak přísná. Nechtěj mít všechno vyřešené a naplánované rychle a  teď hned.
Teprve nedávno jsi prožila velikou ránu, tím víc, jak to bylo strašně nečekané a rychlé.

Doporučuji - zkus teď nějaký čas nic neřešit. Ani to, co se stalo, proč se ti to stalo, máš-li a nebo nemáš-li to v karmě atd. Nech tomu trošku čas, než se to v tobě usadí.
Někde na babinetu byla vyslovena jedna věta jako rada pro velmi těžké situace. Zněla nějak takto: Starej se o děti a měj je ráda. hjarta hjarta hjarta  stolt

Pokud potřebuješ mít pro život nějaký plán, dej si teď na nějaký čas jako plán toto. To totiž vůbec není málo.
A věřím, že za nějaký čas (řádově by to měly být měsíce)  ty další plány přijdou přirozeně, jaksi samy. pussa

Není tady

 

#555 8. 4. 2016 13:41

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Numerologie

Nerozumím, jak to crumb myslel s tím příspěvkem o upalování čarodějnic atd. Doufám, že to myslel jako ironii a ne vážně, že se tak má někdo chovat.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#556 8. 4. 2016 15:48

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Numerologie

Judyna napsal(a):

mia napsal(a):

eva4444 napsal(a):

Lupino, jakou metodu mᚠna mysli?

Taky mě to zajímá...

Prosím - mě taky.

Tak tu to máte. Holky, co to dělaly ale říkaly, že se opravdu nutno propracovat k tzv. očistnému pláči - ne že párslziček. Jedna kamarádka to říkala, že si párkráte fňukla a myslela si, že je hotová, ale nedalo jí a pokračovala a ve chvíli, kdy na to kápla, říkala, že bulela nezvladatelně asi půl hodiny. Což ovšem není nutnost lol jen, že by to asi měl provázet pocit "bingo!"


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#557 8. 4. 2016 15:50

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Numerologie

eva4444 napsal(a):

Jj, potřebuju plán, cíl. Bez toho ani nepracuju, když chybí důvod, cíl. Krnim doma.

Krníš????? A nechceš jednu po čumáku? Sakra, osobo - dělᚠnejdůležitější věc, která vůbec na světě existuje! Vychovávᚠpotěr dumbom


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#558 8. 4. 2016 19:11

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Numerologie

lupina montana napsal(a):

Judyna napsal(a):

mia napsal(a):


Taky mě to zajímá...

Prosím - mě taky.

Tak tu to máte. Holky, co to dělaly ale říkaly, že se opravdu nutno propracovat k tzv. očistnému pláči - ne že párslziček. Jedna kamarádka to říkala, že si párkráte fňukla a myslela si, že je hotová, ale nedalo jí a pokračovala a ve chvíli, kdy na to kápla, říkala, že bulela nezvladatelně asi půl hodiny. Což ovšem není nutnost lol jen, že by to asi měl provázet pocit "bingo!"

Díky za odkaz.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#559 8. 4. 2016 21:05

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Numerologie

Mnooo, hodne silne! Cetla jsem v praci, ale dukladne vyzkouset stihnu az zitra v knihovne. Doufam, ze z toho nebude nejakej "poprask" z mych krokodylych slz...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#560 8. 4. 2016 21:58

Crumb
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 2. 2016
Příspěvky: 104

Re: Numerologie

Mám takový dojem, že ty moje komentáře nikdo pořádně nečte, nebo se nevyjadřuju dost srozumitelně. Asi jsem byl špatně pochopen. No, je to nejspíš moje vina. Tak ještě jednou: Pokud jde o bibli, tak tu jsem přečetl opravdu celou a pozorně. Nevěřím, že bible je svaté písmo a nevěřím ani v biblického Hospodina. Zmínky o pronásledování čarodějnic jsem uvedl jako příklad násilí, které se v bibli hojně vyskytuje (bible je násilím, nesnášenlivostí a vražděním přímo prošpikovaná), a také jako ukázku toho, jak lze bibli snadno zneužít ke zlu, což se ukázalo např. při čarodějnických procesech v dobách středověké inkvizice. Ironicky jsem místy užil náboženské rétoriky některých kazatelů, abych demonstroval, jak lze lidi prostřednictvím bible manipulovat, jak je lze radikalizovat apod. Nebylo to míněno jako návod k tomu, aby se tak někdo choval.

A upalování čarodějnic?
Čarodějnice byly pronásledovány už u starých Asyřanů a Babylóňanů, od kterých se tomu naučili i další národy a také Hebrejci, a to patrně v dobách tzv. babylónského zajetí, kdy byl určitý počet Izraelitů deportován babylónským králem Nabukadnezarem do Mezopotámie. V Babylónii se věřilo, že čarodějnice mohou posednout duše zemřelých, že mohou věštit, že mohou magicky škodit svému okolí atd. Návody na pronásledování čarodějnic nalezneme také u Izraelitů. V bibli varuje Mojžíš před čarodějnicemi v Deuteronomiu (18,9–13), kde nabádá Izraelity, aby se mezi nimi nevyskytl nikdo, "kdo by provedl svého syna nebo svou dceru ohněm, věštec obírající se věštbami, mrakopravec ani hadač, ani čaroděj, ani zaklínač, ani ten, kdo se doptává duchů zemřelých, ani jasnovidec, ani ten, kdo se dotazuje mrtvých", protože "každého, kdo činí tyto věci, má Hospodin v ohavnosti". V Exodu (22,17/18/) pak čteme známý příkaz: "Čarodějnici nenechᚠnaživu". Trestem za čarodějnictví bývalo tehdy obvykle ukamenování, o kterém se také zmiňuje Mojžíš: "Muž či žena, v nichž by byl duch zemřelých nebo duch věštecký, musejí zemřít. Ukamenují je. Jejich krev padni na ně." Čarodějnictví však bylo vnímáno i jako vzpoura proti Hospodinovi: "Vzdor je jako hříšné věštění" nebo podle staršího překladu "Zpoura je hřích jako čarodějnictví" (1 Sam 15,23). A vzpouru trestal Hospodin ohněm. Ukazuje to pasហv Pentateuchu (Numeri, kapitola 16) o vzpouře lévijce Kóracha a jeho věrných proti Mojžíšovi, který spolu s dvě stě padesáti dalšími stoupenci povstal proti Mojžíšovi. Pro Kóracha atd. do dopadlo špatně a nakonec "od Hospodina ... vyšlehl oheň a pozřel těch dvě stě padesát mužů" (Numeri 16,33). Čarodějnictví bylo spojováno také se smilněním: "Kdyby se někdo uchyloval k duchům zemřelých a k vědmám, aby s nimi smilnil, proti takovému se obrátím a vyobcuji jej ze společenství jeho lidu" (Leviticus 20,6). Také smilstvo bylo trestáno ohněm, jak demonstruje pasហznámá jako "Juda a Támar" (Genesis 38). Když bylo Judovi oznámeno "tvá snacha Támar se dopustila smilstva a dokonce je již z toho smilstva těhotná, Juda řekl: "Vyveďte ji, a je upálena" (Genesis 38,24). Tvrdě se trestaly i jiné "mrzké" činy, např.: "Kdyby někdo pojal ženu a zároveň i její matku, spáchal mrzký čin. Budou upáleni, muž i ty ženy, aby nedocházelo mezi vámi k mrzkým činům" (Leviticus 20,14). Hospodin měl také zálibu v tom, čemu se říkalo "zápalné oběti". Tak například, když zkoušel Abrahamovu poslušnost, řekl mu: "Vezmi svého jediného syna Izáka, kterého miluješ, odejdi do země Mórija a tam ho obětuj jako obě zápalnou na jedné hoře, o níž ti povím" (Genesis 22,2). Ve středověku bylo čarodějnictví označeno za kacířství, tedy za vzpouru proti Hospodinu, a bylo také, přesně v intencích Starého zákona, trestáno smrtí upálením. Tento trest pro čarodějnice kodifikoval v roce 1231 římskoněmecký císař Friedrich II. Sicilský.

Právě pro výše uvedené věci nepokládám Starý zákon za svaté písmo, hodné následování, a nevěřím také, že starozákonní Hospodin je nejvyšší božstvo. Snad jsem to napsal dost srozumitelně a doufám, že jsem příslušné pasáže citoval správně.

Všechny srdečně zdravím.
PS: Jestli jsem někoho naštval, tak mě to mrzí.

Není tady

 

#561 8. 4. 2016 23:16

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Numerologie

Lupino, to zní dost zajímavě. To vyzkouším, až děti někdy brzy usnou a budu mít klid.
Pokusím se jako matka polepšit a myslet víc na ty děti, než na to, co bych měla nebo mohla. Já jsem nepracovala až teď od dubna, takže týden, a už z toho mám špatné (s)vědomí a vlastně nevím proč pořádně.

Není tady

 

#562 8. 4. 2016 23:19

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Numerologie

Jak tu čtu ty krutosti z bible, tak ten novozákonní Bůh Ježíš zase hlásal nenásilí, že? Stejně je to divné, pokud by Bible byla svatá kniha, mohl by být Bůh konzistentní v názorech a ne že starozákonní je jakoby jiný než novozákonní.

Není tady

 

#563 9. 4. 2016 0:18

Crumb
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 2. 2016
Příspěvky: 104

Re: Numerologie

Velmi dobrý postřeh. Poselství Ježíše Krista v Novém zákoně je totiž jiná káva. Proto také Hospodinovi kněží odsoudili Ježíše k smrti.

Není tady

 

#564 9. 4. 2016 6:40

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Numerologie

Přesto, že Bibli nenapsal bůh, ale její části napsali a do bible vybrali lidé, co v ní bude, není třeba ji celou apriori zatracovat. Kromě toho strašného násilí je v ní i hodně moudra. Hlavně v části Nový zákon.

Evo4444, Ježíš není Bůh. big_smile Mᚠv tom hokej.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#565 9. 4. 2016 6:49

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Numerologie

Crumbe, k tvému názoru o otřepaném klišé "Bože, dej mi sílu přijmout to, co nemohu změnit. Dej mi odvahu změnit to, co změnit lze. A dej mi schopnost rozeznat jedno od druhého" .

Já ti to teda přeložím.
Přijímám to, co nemohu změnit. Měním to, co změnit lze. Učím se rozeznat jedno od druhého.

Toto je pravdivé, funguje to a pokud to člověk umí, mnohonásobně to zlepšuje kvalitu jeho života. Tys možná ještě nedošel k pochopení těchto slov, proto se o nich vyjadřuješ jako o klišé.

Slovo Bůh v modlitbě nemusí být pro člověka nutně červeným hadrem, pokud je moudrý a dovede v ní vidět její skutečnou podstatu.

Upravil(a) Eva. (9. 4. 2016 7:10)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#566 9. 4. 2016 8:08

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Numerologie

lupina montana napsal(a):

Judyna napsal(a):

mia napsal(a):

Taky mě to zajímá...

Prosím - mě taky.

Tak tu to máte. Holky, co to dělaly ale říkaly, že se opravdu nutno propracovat k tzv. očistnému pláči - ne že párslziček. Jedna kamarádka to říkala, že si párkráte fňukla a myslela si, že je hotová, ale nedalo jí a pokračovala a ve chvíli, kdy na to kápla, říkala, že bulela nezvladatelně asi půl hodiny. Což ovšem není nutnost lol jen, že by to asi měl provázet pocit "bingo!"

Tak jsem si pečlivě přečetla ten odkaz od lupiny a pečlivě o něm přemýšlela.
Ano, je užitečné si položit otázku „Co je mým skutečným životním posláním?“

Já jsem si na tuto otázku odpověď jaksi přirozeně zodpověděla, mám pocit, že to jasně vím, ten pocit "bingo" tam cítím.

Ale nerozumím tomu, proč by se měl člověk ptát tak dlouho "až k očistnému pláči"? Nakonec, když jsem si přečetla odpověď dotyčného (tedy tu, co ho asi k tomu pláči dovedla), tak mě to připadá jako hodně všeobecné a tím pádem (a se na mě nikdo nezlobí, ale je to můj pohled) taky trochu příliš obecné a tím pádem trochu nic neříkající....

Myslím, že by otázka „Co je mým skutečným životním posláním?“ stála snad i za založení samostatného vlákna. Třeba by odpovědi těch, kteří mají pocit, že to vědí, mohly být inspirací pro ty, kteří v tomto hledají...

S dovolením, napíšu vám sem odpověď, k jaké jsem došla já:

1) Vychovat dobře děti, aby z nich byli dobří lidé a samostatně se postavily do života (Myslím si, že splněno smile )
2) Být jim celoživotní oporou a kotvou, samozřejmě i vnoučatům, ale nemontovat se jim do života.. (Což je úkol na celý život).
3) Snažit se vědomě nikomu neubližovat, snažit se lidem, kteří to potřebují, pomáhat, aniž by člověk přitom "páchal dobro".
4) Snažit se, aby tu po mě (kromě dětí) i něco dalšího, pozitivního a tak říkajíc"trvalého" zůstalo. (U mě částečně splněno, ale mám i hodně plánů v tomto smyslu do budoucna).
5) Prožít život tak, abych si ho sama užívala a měla z něj radost a dobrý pocit. Užívat si rodiny, dobrých lidí, přírody, cestování, zkrátka všeho hezkého, co život nabízí.

To jsou tedy asi ty mé hlavní body. I když by se dalo psát i dál.

Upravil(a) Niky123 (9. 4. 2016 8:12)

Není tady

 

#567 9. 4. 2016 9:14

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Numerologie

Me zivotni poslani je vypilovat svedomi a mit ho ciste - a to je sakra k pláči, jak je to tezke!

Tak me napadlo, kdysi tady bylo vlakno "Pochvalme se", nebo tak nejak...
To neni uplne nynejsi "Radost", to byla jen sama chvala. Sebe, nebo jinych. Dost mi chybi...


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#568 9. 4. 2016 10:41

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Numerologie

Niky123 napsal(a):

To jsou tedy asi ty mé hlavní body. I když by se dalo psát i dál.

- právě, že holky, co to dělaly poctivě, došly jen k jednomu (tohle, co říkáš, je takové všeobecně platné)
- proč sám autor uvádí všeobecnou odpověď to nevím optej se jeho smile
- proč by se měl člověk ptát tak dlouho? No, já hádám, že aby se dověděl tu správnou odpověď. smile Úlevný pláč je zřejmě známkou, že ses trefila do cíle.
Možná to klidně může být úlevný smích, žejo.

Ale nemusí to samosebou být metoda pro tebe.....svět je velký a rozmanitý, každý si tam najde svoje. Pokud ti to nefunguje dle tvých představ, může být na vidě metoda, tvoje představy, nebo spojení obojího. (to nejspíš bývá)


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#569 9. 4. 2016 10:43

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Numerologie

eva4444 napsal(a):

Lupino, to zní dost zajímavě. To vyzkouším, až děti někdy brzy usnou a budu mít klid.
Pokusím se jako matka polepšit a myslet víc na ty děti, než na to, co bych měla nebo mohla. Já jsem nepracovala až teď od dubna, takže týden, a už z toho mám špatné (s)vědomí a vlastně nevím proč pořádně.

Jézuskote - nemyslela jsem to tak, že se mᚠpolepšovat. Jen že dělᚠšíleně důležitou věc pussa


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#570 9. 4. 2016 13:52

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Numerologie

Eva. napsal(a):

Přesto, že Bibli nenapsal bůh, ale její části napsali a do bible vybrali lidé, co v ní bude, není třeba ji celou apriori zatracovat. Kromě toho strašného násilí je v ní i hodně moudra. Hlavně v části Nový zákon.

Evo4444, Ježíš není Bůh. big_smile Mᚠv tom hokej.

Hokej v tom mam. Jak je to s tou trojjediností boha? Bůh, syn, a duch svatý je kdo?

Není tady

 

#571 9. 4. 2016 21:15

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Numerologie

Tak já mám takový povšechný dojem, že to není výhradně křesanská záležitost - rozhodně hinduismus má tři základní bohy, odpovídající třem základním druhům energie: Brahmu stvořitele, Višnu udržovatele (věcí v chodu) a Šivu ničitele.
Jinak vím o hinduismu velký prd, ale tohle jo.
Jestli jsem postřehla, tak občas vystupují jako jednotlivé síly, občas jako části jedné nad-síly.
Nevím jak jinde........mohlo by to možná odpovídat třem částem mozku. Něco jistě symbolizuje - třikrát a dost, do třetice dobrého a zlého, král měl tři syny.......
Crumb bude vědět o symbolice trojky určitě víc.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#572 9. 4. 2016 23:34

Crumb
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 2. 2016
Příspěvky: 104

Re: Numerologie

Evo., každý výrok, by sebemoudřejší nebo sebevtipnější, se po mnohých opakováních stává, naneštěstí, otřepaným "klišé". Doporučuji mrknout se na definici slova "klišé". Ten výrok mi nemusíš překládat. Já mu rozumím a chápu jeho význam. Jenom by mě zajímalo, co už jsi rozeznala jako věc, kterou můžeš změnit, a co jsi už změnila. Slovo Bůh v modlitbě skutečně nemusí být pro člověka nutně červeným hadrem, pokud je moudrý a dovede v ní vidět její skutečnou podstatu. Pokud je podstata modlitby dobrá, je všechno v pořádku. Ale slovo Bůh se někdy opravdu může stát červeným hadrem, například v případě, kdy se nějaký věřící terorista modlí ke svému Bohu, aby mu dal sílu úspěšně provést připravovaný útok a zmasakrovat co nejvíce lidí. A ten terorista možná používá stejný vzorec a modlí se: "Bože, dej mi sílu přijmout to, co nemohu změnit. Dej mi odvahu změnit to, co změnit lze. A dej mi schopnost rozeznat jedno od druhého". A ten terorista je možná hluboce přesvědčen, že jeho Bůh mu opravdu dal sílu přijmout, co nemůže změnit, že mu dal odvahu změnit to, co změnit lze, a že mu dal schopnost rozeznat jedno od druhého. A tak provede svůj teroristický čin a něco změní, protože věří, že koná správně. Já nemám nic proti věřícím, kteří šíří dobro a nenásilí, ani proti slovu Bůh, které takoví věřící ve svých modlitbách používají. Nelíbí se mi ale zneužívání víry a slova Bůh těmi, kdo šíří nesnášenlivost, nenávist, násilí a smrt. A nemám samozřejmě nic proti tobě, protože z tvých slov cítím, že patříš k té skupině lidí, která stojí na straně dobra.

Upravil(a) Crumb (9. 4. 2016 23:38)

Není tady

 

#573 9. 4. 2016 23:35

Crumb
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 2. 2016
Příspěvky: 104

Re: Numerologie

Lupino, tu poznámku "Crumb bude vědět o symbolice trojky určitě víc" mám brát jako kompliment?

Není tady

 

#574 10. 4. 2016 6:56

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Numerologie

Crumb napsal(a):

Evo., každý výrok, by sebemoudřejší nebo sebevtipnější, se po mnohých opakováních stává, naneštěstí, otřepaným "klišé". Doporučuji mrknout se na definici slova "klišé". Ten výrok mi nemusíš překládat. Já mu rozumím a chápu jeho význam. Jenom by mě zajímalo, co už jsi rozeznala jako věc, kterou můžeš změnit, a co jsi už změnila. Slovo Bůh v modlitbě skutečně nemusí být pro člověka nutně červeným hadrem, pokud je moudrý a dovede v ní vidět její skutečnou podstatu. Pokud je podstata modlitby dobrá, je všechno v pořádku. Ale slovo Bůh se někdy opravdu může stát červeným hadrem, například v případě, kdy se nějaký věřící terorista modlí ke svému Bohu, aby mu dal sílu úspěšně provést připravovaný útok a zmasakrovat co nejvíce lidí. A ten terorista možná používá stejný vzorec a modlí se: "Bože, dej mi sílu přijmout to, co nemohu změnit. Dej mi odvahu změnit to, co změnit lze. A dej mi schopnost rozeznat jedno od druhého". A ten terorista je možná hluboce přesvědčen, že jeho Bůh mu opravdu dal sílu přijmout, co nemůže změnit, že mu dal odvahu změnit to, co změnit lze, a že mu dal schopnost rozeznat jedno od druhého. A tak provede svůj teroristický čin a něco změní, protože věří, že koná správně. Já nemám nic proti věřícím, kteří šíří dobro a nenásilí, ani proti slovu Bůh, které takoví věřící ve svých modlitbách používají. Nelíbí se mi ale zneužívání víry a slova Bůh těmi, kdo šíří nesnášenlivost, nenávist, násilí a smrt. A nemám samozřejmě nic proti tobě, protože z tvých slov cítím, že patříš k té skupině lidí, která stojí na straně dobra.

Crumbe, kdyby toto platilo, tak třeba i modlitba (o které se zmiňuješ), by vlastně musela být tím úplně nejotřepanějším klišé, vždy kolikrát už byla lidmi opakována......??

Není tady

 

#575 10. 4. 2016 7:52

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Numerologie

Crumbe, já jsem to tenkrát nenapsala jen tak všeobecně. Ale jako reakci na evu4444. A myslím si, že i pro evu4444 je to obzvláště v její nynější životní situaci důležité. Přijmout, co nemůže změnit. Smrt manžela nemůže změnit.
A taky to byla má reakce na tvé psaní, že někdo radí všechno přijímat. Proto jsem napsala, že neradím všechno přijímat. Přijímat pouze to, co nemůžu změnit. A to, že mi umřel blízký člověk, prostě změnit nelze. Nelze ho znovu oživit.
Ale lze změnit spoustu věcí k dobrému anebo alespoň k lepšímu. To je přece jasné, že se v té modlitbičce nebo afirmaci, to je jedno, jak si to kdo nazve, mluví pouze o změně k všeobecně dobrému. A ne k dobrému z pohledu některého člověka (např. tvůj příklad o bombovém útoku, to opravdu  není na místě). Ta modlitba není pro kohokoliv individuálně. Je stejně všeobecně platná v dobrém, které je dobré bez ohledu na jakékoliv náboženství nebo individuální pohled kteréhokoliv člověka.

Otřepaným klišé se stávají věci proto, že je tak někdo chce vidět. A ne všeobecně.
Přeji ti hodně zdraví může být pro někoho otřepaným klišé, dokonce klišé v nějakém období jeho života. Ale pro jiného to může být pořád velmi důležité přání, a pro někoho důležité ve chvíli, kdy zdraví ztratí a naplno si uvědomí, co to přání skutečně znamená.
Já osobně na nějaká otřepaná klišé nedám a řídím se sama sebou a tím, jak to cítím. Neshazuju to, co jiný říká, tím, že mu to nazvu otřepaným klišé, ale přemýšlím nad tím, proč to říká a co to pro něj asi znamená, když se jeví, že je to pro něj důležité.

Co jsem přijala já, kromě smrti mých blízkých, a co jsem změnila a měním, nebudu psát, nebo to jsou mé intimní věci, jsou pro mě příliš osobní na to, abych je tady uváděla, nebo to tady čte spousta lidí, a já už jsem z babinetu poučena a hluboce osobní věci sem nepíšu.

Upravil(a) Eva. (10. 4. 2016 8:06)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů