Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#526 7. 4. 2016 18:28

mia
♥♥♥♥♥♥-

Re: Numerologie

eva4444 napsal(a):

Lupino, jakou metodu máš na mysli?

Taky mě to zajímá...

Není tady

#527 7. 4. 2016 19:09

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

Mio, napsala jsem znovu SZ. Přišla?

Není tady

#528 7. 4. 2016 19:22

helena
♥♥♥♥♥♥♥

klohní si pak podle svého výběru všelijaká scestná pojetí bible a různá náboženství. Když chceme studovat nějaké "svaté písmo", musíme ho prostudovat celé a přijmout vše, co obsahuje
Taky se tomu může říkaat "odlišnej výklad" http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
Pokud je (ostatně kým?) stanovenej ten "jedinej správnej" způsob výkladu, dogma, marxistický myšlení (dle tý který "víry"), pak ano, všechno ostatní, co se nedrží "vytčený linie", lze označkovat jako "různá pokřivená pojetí".

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#529 7. 4. 2016 19:43

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

eva4444 napsal(a):

Na těch stránkách palmovelisty.cz právě píšou, že organizují setkání s Indem a překladatelem v ČR, tedy nemusí se za listy do Indie, oni přijedou sem. Najití osobního listu vyjde na 600 Kč a potom, když ho najdou, výklad na 6000 Kč a ten může být mnohahodinový s tím Indem (a překladatelem). Je to furt levnější, než do Indie jet. Bych to docela ráda zkusila. Protože jsem pořád ještě nepochopila, co je můj karmický úkol tady na zemi a proč se mi dějí (děli) ty ošklivé životní zkoušky.

Evi, proč to nezkusit, ale skoro bych řekla, že důležitější, než pátrat po příčinách je to, jak se člověk se situací, která ho potká, srovná a co si z ní vezme dál. I když je to velice těžké v tvém případě, zkus přijmout to, co se stalo a jít dál.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#530 7. 4. 2016 19:56

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Crumb napsal(a):

Všechny ty řeči o bibli, o smiřování se s ranami osudu, o tom, že nemáme zkoumat, proč se nám to či ono děje a všechno pokorně přijímat, a také všechny ty výpady proti věštění, výhrůžky vracejícími se energiemi atd. mi zavánějí primitivním pámbíčkařením a podomním jehovismem. Kázat by se mělo v kostele.

Tak s tím Jehovismem ses v případě Dorky trefil - možná nechtěně smile

Dovolím si trošku oponovat - to přijmutí je první krok. Ale důležitější je, jak se člověk se situací srovná a co si z ní vezme dál. To je přesně o tom, co jsi psal třeba o členech Tvé rodiny. Přijmout situaci jako fakt - neutápět se pořád v otázkách typu - proč se to stalo zrovna mě - a vzít si z ní poučení - další krok. No a potom se snažit to své poučení dostat do svého života.
Takže já třeba to přijmutí chápu jako odrazový můstek k tomu dalšímu. Jen pasivně přijímat a nic si z toho nevzít, to by člověk rozumný dělat neměl smile

Ale věřím i tomu, že jsou lidé obdaření určitým darem nebo vědomostmi, kteří nám v naší cestě mohou pomoci - pokud budeme chtít.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#531 7. 4. 2016 20:06

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

klohní si pak podle svého výběru všelijaká scestná pojetí bible a různá náboženství. Když chceme studovat nějaké "svaté písmo", musíme ho prostudovat celé a přijmout vše, co obsahuje
Taky se tomu může říkaat "odlišnej výklad" http://fora.babinet.cz/img/smilies/wink.png
Pokud je (ostatně kým?) stanovenej ten "jedinej správnej" způsob výkladu, dogma, marxistický myšlení (dle tý který "víry"), pak ano, všechno ostatní, co se nedrží "vytčený linie", lze označkovat jako "různá pokřivená pojetí".

To je pravda. To přijímání je individuální. Taky si myslím, že si do toho promítáme to své, určité věci chápe každý jinak. A to neznamená, že  dobře. Proto považuji toleranci za tak důležitou, otevřenost, schopnost připustit si to, že někdo to vidí jinak. Že ten někdo  má nárok mít jiný názor a pohled na situaci, neodsuzovat a nehanět za to. Ty odlišné pohledy nám otevírají obzory.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#532 7. 4. 2016 20:07

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

mia napsal(a):

eva4444 napsal(a):

Lupino, jakou metodu máš na mysli?

Taky mě to zajímá...

Prosím - mě taky.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#533 7. 4. 2016 21:11

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Crumbe, znáš tohle?
Bože,dej mi sílu přijmout to,co nemohu změnit. Dej mi odvahu změnit to,co změnit lze. A dej mi schopnost rozeznat jedno od druhého.
Ještě pořád si myslíš, že já radím VŠECHNO pokorně přijímat?
Měl bys pozorněji číst, než začneš dělat nesmyslné závěry.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#534 7. 4. 2016 21:31

eva4444
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

eva4444 napsal(a):

Na těch stránkách palmovelisty.cz právě píšou, že organizují setkání s Indem a překladatelem v ČR, tedy nemusí se za listy do Indie, oni přijedou sem. Najití osobního listu vyjde na 600 Kč a potom, když ho najdou, výklad na 6000 Kč a ten může být mnohahodinový s tím Indem (a překladatelem). Je to furt levnější, než do Indie jet. Bych to docela ráda zkusila. Protože jsem pořád ještě nepochopila, co je můj karmický úkol tady na zemi a proč se mi dějí (děli) ty ošklivé životní zkoušky.

Evi, proč to nezkusit, ale skoro bych řekla, že důležitější, než pátrat po příčinách je to, jak se člověk se situací, která ho potká, srovná a co si z ní vezme dál. I když je to velice těžké v tvém případě, zkus přijmout to, co se stalo a jít dál.

Já jsem to přijala. Ale vždy jsem měla nějaký plán, teď najednou nemám plán, jen možnosti, nevím, kam jít dál. Plán se musí změnit.

Není tady

#535 7. 4. 2016 21:37

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

eva4444 napsal(a):

Já jsem to přijala. Ale vždy jsem měla nějaký plán, teď najednou nemám plán, jen možnosti, nevím, kam jít dál. Plán se musí změnit.

Nutně potřebuješ plán?
Když nevím, jak dál, nebo jak se rozhodnout, nechám věci plynout. Není nutné pořád cosi řešit. Můžu si dopřát odpočinek a jenom klidné plynutí.  Časem věci vytříbí a ve chvíli, kdy se musím rozhodnout, vím, jak. Sama sobě důvěřuji, že když nastane chvíle rozhodnutí, budu vědět, jak je to správně. A přesně tak mi to posledních už skoro 10 let funguje.

Není tady

#536 7. 4. 2016 21:53

eva4444
♥♥♥♥♥♥-

Jj, potřebuju plán, cíl. Bez toho ani nepracuju, když chybí důvod, cíl. Krnim doma.

Není tady

#537 7. 4. 2016 22:46

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Evi čtyřková, jestli se dobře pamatuju, jsi na mateřské? Pokud ano - tak to přece není krnění doma. Věnuj se plně dětem, snaž se v nich nacházet a rozvíjet jejich talenty, poskytuj jim co nejvíce podnětů. To přece zabere nějakého času.
Cílem pro Tebe je teď věnovat se dětem. A samozřejmě - v tom máš pravdu - pomalu hledat cestu,  jak to bude pokračovat dál. Snažit se najít takovou práci, při které bys mohla být co nejvíce s dětmi, aby měly mámu, když už ztratily tátu.
S tím hledáním cesty je to moc těžké. Ale to si budeš muset nakonec ze všech možných rad vybrat stejně ty sama. Čím více lidí se budeš ptát, tím víc návodů dostaneš. Jen ty sama se tím můžeš probrat a rozhodnout se. Taky budeš potřebovat pomoc rodičů, myslím, že jsi psala, že jsou nablízku. Takže probrat to i s nimi.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#538 8. 4. 2016 0:42

Crumb
♥♥♥----

Evo, to otřepané klišé "Bože, dej mi sílu přijmout to, co nemohu změnit. Dej mi odvahu změnit to, co změnit lze. A dej mi schopnost rozeznat jedno od druhého" samozřejmě znám. Z přísně náboženského hlediska jsou ale tato slova bohapustým rouháním. Ty máš jako správný věřící pokorně přijímat všechna Boží dopuštění. Nemáš je zkoumat a nemáš se pokoušet je měnit. Vše se děje z vůle Nejvyššího. Nemáš zkoumat, co můžeš nebo nemůžeš měnit. V bibli máš jasně napsáno, co máš dělat. Například je tam přímý rozkaz Všemohoucího, který nařizuje upalovat čarodějnice. Nebo je tam jasný rozkaz Všemohoucího zabíjet homosexuály. Je tam zároveň zdůrazněno, také samotným Všemohoucím, že tato nařízení platí po všechny věky věků. To znamená, že platí i dnes. Takže nemusíš nad ničím mudrovat a můžeš se hned pustit do díla. A pokud jde o ty "nesmyslné závěry", tak ty dělají různí vykladači bible, kteří ji všelijak překrucují, všichni ti vymývači mozků.

Není tady

#539 8. 4. 2016 1:23

Crumb
♥♥♥----

Heleno, z náboženského hlediska je "jedinej správnej" způsob výkladu bible stanoven samotným Všemohoucím, a sice jeho vlastními slovy, která jsou zaznamenána v bibli. Pokud bibli nenapsal sám Všemohoucí, nebo alespoň nevedl ruku pisatelů biblických textů, pak bible nemá z náboženského hlediska žádnou cenu. Pak existují ty odlišné "lidské" náboženské výklady, kterých je celá kolekce. Jakou ale mají takové výklady cenu? Kolik různých náboženství a sekt už povstalo z takových výkladů? Kolik krve už bylo prolito kvůli těmto odlišným výkladům v náboženských válkách atd.? Kolik životů už zničily různé sekty? Existuje samozřejmě i vědecký výklad bible, který je založen na vědeckém zkoumání biblických textů.

Není tady

#540 8. 4. 2016 7:10

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Ale vždy jsem měla nějaký plán, teď najednou nemám plán, jen možnosti, nevím, kam jít dál.
A ty musíš nutně někam jít? Teď hned okamžitě? Nebo je to jen tak, že "teď najednou nemám plán", přestože dřív jsem "vždy měla nějaký" a proto jsem nejistá a necejtím se v neznámý situaci dobře?
Když člověk zabloudí v neznámým terénu, většinou chodí v kruhu... někdy až do úplnýho padnutí. Přitom lepší je si sednout, odpočinout, zklidnit, rozhlídnout se, ujasnit si směr cesty "do civilizace" (na horách asi nepolezeš do kopce)...

z náboženského hlediska je "jedinej správnej" způsob výkladu bible stanoven samotným Všemohoucím, a sice jeho vlastními slovy, která jsou zaznamenána v bibli
Crumbe - i konstatování "venku zas prší" (si) lze vyložit několika způsoby.

Není tady

#541 8. 4. 2016 7:31

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Crumb napsal(a):

Evo, to otřepané klišé "Bože, dej mi sílu přijmout to, co nemohu změnit. Dej mi odvahu změnit to, co změnit lze. A dej mi schopnost rozeznat jedno od druhého" samozřejmě znám. Z přísně náboženského hlediska jsou ale tato slova bohapustým rouháním. Ty máš jako správný věřící pokorně přijímat všechna Boží dopuštění. Nemáš je zkoumat a nemáš se pokoušet je měnit. Vše se děje z vůle Nejvyššího. Nemáš zkoumat, co můžeš nebo nemůžeš měnit. V bibli máš jasně napsáno, co máš dělat. Například je tam přímý rozkaz Všemohoucího, který nařizuje upalovat čarodějnice. Nebo je tam jasný rozkaz Všemohoucího zabíjet homosexuály. Je tam zároveň zdůrazněno, také samotným Všemohoucím, že tato nařízení platí po všechny věky věků. To znamená, že platí i dnes. Takže nemusíš nad ničím mudrovat a můžeš se hned pustit do díla. A pokud jde o ty "nesmyslné závěry", tak ty dělají různí vykladači bible, kteří ji všelijak překrucují, všichni ti vymývači mozků.

Crumbe, vůbec jsi nepochopil, co jsem ti chtěla říct. Otřepané klišé je to jen pro toho, kdo nepochopil myšlenku.
Nevím, co je to z přísně náboženského hlediska a je mi to jedno. Nejsem věřící, neuznávám žádnou církev, vím, že jednotlivé části bible napsali lidé a ne bůh, a že to, co je v bibli, do ní vybrali zase jenom lidé tak, jak se jim to tenkrát hodilo a zastupovalo to jejich zájmy. Ty tam možná máš jasně napsáno, co máš dělat. Já ne, protože považuju Bibli za jednu z knížek, které patří k lidské kultuře. Nic víc.
Já můžu mudrovat, dokonce si můžu dělat, co chci a to také dělám. big_smile
Pláčeš na špatném hrobě. lol

Není tady

#542 8. 4. 2016 7:38

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

eva4444 napsal(a):

Jj, potřebuju plán, cíl. Bez toho ani nepracuju, když chybí důvod, cíl. Krnim doma.

va
Vychovávat dobře sama své tři děti není pro tebe dostatečný cíl pro nejbližší roky? Vůbec ti nerozumím.
Překvapuje mě, že tak krátce po smrti manžela probíráš, jak s případným budoucím partnerem, jestli bude/nebude, takže v souvislosti s ním co s domem... Připisuji to tvému šoku, ze kterého ses ještě nevzpamatovala. Popravdě ti nerozumím už dlouhou dobu. Když jsi s miminkem odjela pracovat do Ruska a svou rodinu nechala tady... Nejspíš nejsi příliš rodinný typ, ale to není nic ve zlém, každý jsme jiný. Možná proto voláš po nějakém plánu a cíli a nevidíš, že ho máš před sebou. Protože ty chceš prostě jiný, než ten, co je nabíledni.

Není tady

#543 8. 4. 2016 7:47

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Crumb napsal(a):

Ano, proč Bůh dopustil koncentrační tábory a trýznivou smrt miliónů nevinných lidí, dětí, žen atd. Proč nevyslyšel modlitby matek, které v koncentrácích prosily o životy svých dětí (a že to jistě byly ty nejupřímnější a nejčistší modlitby, jaké si lze jenom představit)? Proč je Bůh nevyslyšel a nevyslal jim na pomoc nebeskou jízdu? Měly to ty matky prostě přijmout, měly se jednoduše smířit s tím, že jejich děti byly brutálně povražděny a spáleny v pecích jako nějakej odpad?

Nu, nejspíš proto, že bůh je jiný, než ty si představuješ...
S tou nebeskou jízdou jsi mě pobavil. big_smile

Není tady

#544 8. 4. 2016 7:53

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

eva4444 napsal(a):

No, asi jsem taky obvykle příliš aktivní člověk, než abych jen přijímala, jak něco běží a leží. Jasně, se smrtí manžela se vyrovnat teď už jen musím, ale já tu ještě žiju a budu-li zdráva, hodlám tu strašit ještě víc než 40 let. Nemohu jen pasivně přijímat a vyrovnávat se...
Teď mám spoustu možností, co mohu začít dělat a jak jako vybrat, co je správně? Něco právě že změnit musím, třeba tu práci asi, potom taky nevím, zda změnit bydlení, prodat jednoho koně (ze 2), mám-li v karmě, zůstat sama, tak je iracionální setrvávat v domě s velkým pozemkem a všechno to udržovat, i když finančně by se to nějak zvládlo a za cenu, že na jiné není čas... Mohla bych se úplně odstřihnout od minulosti a začít jinde znovu, takže mně by fakt pomohlo alespoň ten základ karmy vědět.

Jednou jsem dělala výlet do minulého života pomocí hypnózy a měla jsem jen jeden výjev, jak stojím u nějaké chaloupky s dětmi v otrhaných hadrech a nadávám nějakému chlapovi, že odchází a nechává mě s dětmi samotnou.
To jsem ještě studovala na VŠ, když jsem regresi zkoušela.

No a v tomto životě mě jeden chlap nechal samotnou se synkem a druhý mi umřel na vzácnou infekci (pravděpodobnost menší než 1 : 1 000 000) tak hodlám hledat odpovědi i v ezoterice a ne se jen pořád smiřovat a nebo plýtvat energii na budování něčeho, co pak postrádá smysl.

evo, na tom je fajn hlavně to, že to TY SAMA se rozhoduješ, jak dál, co budeš doopravdy dělat. Když budeš naslouchat sama sobě, budeš vědět, co je správně, co máš změnit a jak. Už jsem ti to psala, ale asi to ještě nejsi připravena pochopit.
To jenom ty rozhodneš. A ne někdo, kdo ti řekne "základ karmy". To ty si buduješ svůj život, a ne nějaká karma. Rozumíš?
Btw můžeš klidně prodat i oba koně, ne jenom jednoho. big_smile A jestli zůstaneš sama anebo ne, je jenom na tobě a ne na karmě. Karma není nic budoucího. Když už, tak je to to minulé. Budoucí si teprve utvoríš TY SAMA.
Budovat něco, co PAK postrádá smysl? Kdy PAK? Každé budování má smysl a něčemu tě naučí a něco ti přinese. I kdybys nedosáhla cíle, který sis dala předem.
Přijdeš mi jak komunisté s pětiletkami. Nebuď tak upjatá na jakési iracionální plány, které stejně nevyjdou, kdyby ses rozkrájela.
Možná se máš teď právě naučit přestat plánovat, když vidíš, kam tě tvé plány dovedly a že jsou k ničemu. Stačila jedna vzácná infekce a celé plány šly do háje. A tak je to s plány pořád. Nejspíš se máš naučit být operativní a ne naplánovat si celý život a pak se divit, že plány nevyšly. Protože život nefunguje podle plánu.

Upravil(a) Eva. (8. 4. 2016 7:55)

Není tady

#545 8. 4. 2016 9:00

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK

Crumbe, můžeš pls. uvést přesně znění textu, kde se nařizuje pálení čarodějnic dodnes? Třeba jenom číslo, já si to najdu, pokud existuje. Já teda o něm nevím.

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

#546 8. 4. 2016 9:06

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Dorka napsal(a):

Crumbe, můžeš pls. uvést přesně znění textu, kde se nařizuje pálení čarodějnic dodnes? Třeba jenom číslo, já si to najdu, pokud existuje. Já teda o něm nevím.

Dorko, v Bibli nic takového není. Crumb plácá nesmysly. Řekla bych, že si Bibli ani celou od začátku do konce nepřečetl.

Není tady

#547 8. 4. 2016 9:15

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Ex 22/17
Čarodějnici nenecháš naživu. Kdokoli by obcoval s dobytčetem musí zemřít. Kdo by obětoval bohům a ne Hospodinu, propadne kletbě.

Není tady

#548 8. 4. 2016 9:18

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

helena napsal(a):

Ex 22/17
Čarodějnici nenecháš naživu. Kdokoli by obcoval s dobytčetem musí zemřít. Kdo by obětoval bohům a ne Hospodinu, propadne kletbě.

Kde je napsáno o upalování? Resp., kde je doslovně v Bibli napsáno - čarodějnice mají být upáleny?

Upravil(a) Eva. (8. 4. 2016 9:22)

Není tady

#549 8. 4. 2016 9:42

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK

http://www.obohu.cz/biblicke-rozbory/mo … okultismus

K Moj. 22:17
Sice delší, ale zajímavé a poučné. A Boží jméno je zde uvedeno v původním tvaru...

Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

#550 8. 4. 2016 11:27

eva4444
♥♥♥♥♥♥-

No něco jsem si z teto diskuze zase vzala. Pokusim se prijit na to, co vlastne chci.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí