Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#501 6. 4. 2016 22:07

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Numerologie

Evo, peníze nechci vyhodit, tak proto se ptám, zda to funguje. Jestli ty akce v ČR nejsou podvod. Proč se tak snažím, sama nevím, asi hledám nějaký smysl za tím, co se stalo. A nechci v budoucnu udělat podobné chyby.

Není tady

 

#502 6. 4. 2016 23:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Numerologie

Eva. napsal(a):

evo, pochybuji, že někdo vůbec zná svůj "karmický úkol na Zemi". Dokonce si myslím, že nic takového neexistuje. Proč se tak urputně snažíš? Aspoň tak mi tvé psaní poslední dobou připadá. Já si myslím, že klid v duši najde člověk tehdy, když přijímá to, co přichází. U tebe mi to přijde jako vyhozené peníze, taková pálka. A co z toho? Člověk stejně nikdy nebude vědět, jestli to, co mu někdo řekl, bylo pravdivé anebo ne. Jsou lepší způsoby, jak použít takovou finanční částku. To je můj názor. Já bych to za takové šarlatánství nedala.

Neviem, či to nazva karmickou úlohou, ale podža mňa tu každá duša, ktorá sem príde, má nejakú úlohu/niekožko úloh. A keď sa vzďažuje ich plneniu, trpí (duša). Niekto môže ma za úlohu "přijímat, čo přichází",  a niekto úplný opak. Nemyslím, že máme všetci rovnaký život - ani že by sme ho mali ma všetci rovnaký. Niekto žahko zistí, kde je jeho miesto a čo je jeho úloha, ktorej naplnenie ho urobí šastným; a niekto potrebuje pomoc, radu ci "nakopnutie". Pre mňa hlavná alebo jediná otázka je, či je človek schopný si veci z palmových listov nielen vypoču, ale aj pochopi a riadi sa nimi. hmm Ak áno, môže to by dobrá investícia. Ale ak nie.... dumbom sjuk

Upravil(a) Selima (6. 4. 2016 23:24)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#503 6. 4. 2016 23:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Numerologie

Štvorková Evi, čítala som - pred pár rokmi, keď som o ceste za palmovými listami uvažovala - dva zaujímavé, úplne odlišné príbehy. Jeden bol slávny indický matematik a vedec, ktorý sa v dospelom veku "zvrhol", dal sa na astrológiu a nechal si číta z listov (nepamätám si poradie, ani príčinu a následok). Stal sa vežmi uznávaným atrológom a na palmové listy nedal dopusti. Druhý príbeh bol skeptickej japonskej (!) novinárky, ktorá v podstate prišla do Indie vyvráti túto "blbos" - a ešte jej to platila redakcia Reuters! tongue - a opisovala túto návštevu u "čítača" tak zaujímavo, že to vo mne vzbudilo túžbu sama ta ís. Nakoniec odchádzala dokonale presvedčená stolt .
České skúsenosti nepoznám, ale kedysi (pár rokov dozadu) tuším niekto písal o takomto stretnutí v Regeneraci alebo Meduňke. Bohžiaž ale ani to Ti nemusí zaruči, že palmové listy budú vohdné akurát pre Teba a že Ti poskytnú, čo potrebuheš. hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#504 7. 4. 2016 7:28

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Numerologie

Selimo, já si zase myslím a život mi to potvrzuje, že spoustu věcí kolem nemůžeme změnit. A pokud nejsme schopni přijmout je, trápíme se. Zbytečně, protože ničemu/nikomu nepomůže, když se trápíme tím, co změnit nemůžeme.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#505 7. 4. 2016 12:05

Crumb
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 2. 2016
Příspěvky: 104

Re: Numerologie

Spoustu věcí nemůžeme změnit a musíme je přijmout. Můžeme se z nich ale také poučit, pokusit se zjistit, co za nimi vězí, jestli se dějí náhodně nebo zákonitě, jestli k nim dochází podle nějakého plánu, podle karmy atd. Tak například v mém rodném městě žije žena, která už pochovala tři své partnery. Je to náhoda? Nebo za tím vězí něco jiného? Ona to neví. Přijala sice statečně všechny ty pohromy, ale bojí se hledat si dalšího partnera, aby to nedopadlo stejně jako s těmi předchozími. Asi se jí zmíním o těch palmových listech. Samotného by mě zajímalo, co by jí o jejímu problému pověděly.

Není tady

 

#506 7. 4. 2016 12:23

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Numerologie

Crumb napsal(a):

Spoustu věcí nemůžeme změnit a musíme je přijmout. Můžeme se z nich ale také poučit, pokusit se zjistit, co za nimi vězí, jestli se dějí náhodně nebo zákonitě, jestli k nim dochází podle nějakého plánu, podle karmy atd. Tak například v mém rodném městě žije žena, která už pochovala tři své partnery. Je to náhoda? Nebo za tím vězí něco jiného? Ona to neví. Přijala sice statečně všechny ty pohromy, ale bojí se hledat si dalšího partnera, aby to nedopadlo stejně jako s těmi předchozími. Asi se jí zmíním o těch palmových listech. Samotného by mě zajímalo, co by jí o jejímu problému pověděly.

Nu, víš, crumbe, nevím, jak se můžu poučit ze smrti mého tatínka... Něco opravdu lze jenom přijmout.
Palmové listy, to bude zase jenom takové placebo. Nebo otisk prstu každého člověka je naprosto individuální záležitost... Sami tam píšou, že mají jen 108 typů... smile Ale jestli někomu pomůže placebo za 6 600,- Kč ke zvýšení kvality života, tak to je pak prima, proč ne.

Upravil(a) Eva. (7. 4. 2016 12:24)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#507 7. 4. 2016 12:44

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Numerologie

eva4444 napsal(a):

Na těch stránkách palmovelisty.cz právě píšou, že organizují setkání s Indem a překladatelem v ČR, tedy nemusí se za listy do Indie, oni přijedou sem. Najití osobního listu vyjde na 600 Kč a potom, když ho najdou, výklad na 6000 Kč a ten může být mnohahodinový s tím Indem (a překladatelem). Je to furt levnější, než do Indie jet. Bych to docela ráda zkusila. Protože jsem pořád ještě nepochopila, co je můj karmický úkol tady na zemi a proč se mi dějí (děli) ty ošklivé životní zkoušky.

Než to ale uděláš, udělej levnější a jednodušší věc: napřed se zkus poctivě a podrobně podívat na celý svůj život.
Zkus najít souvislosti, zvláštní body, obraty....a podívej se, jestli ti to nedává nějaký obraz.
Už to samo leckdy napoví, co by tak měl být smysl.
Pak zkus najít nějakou dobrou tarotovou kartářku - taky by ti mohla napovědět.
Ale - jak říká Seli - ani ty palmové listy ti nemusejí zrovna pomoct, protože prostě ještě není čas, musíš možná ještě něco zažít a na něco přijít, aby se ti rozsvítilo.
Kdybys chtěla, mám ještě jednu metodu, jak přijít na to, co je naším úkolem na zemi. Zatím, co jsem slyšela, je velmi účinná (pokud se dělá poctivě)
Sama jsem nezkoušela, mám víceméně jasno smile

Upravil(a) lupina montana (7. 4. 2016 12:45)


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#508 7. 4. 2016 13:21

Crumb
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 2. 2016
Příspěvky: 104

Re: Numerologie

Evo, něco lze opravdu jenom přijmout, to je pravda. Z něčeho se ovšem lze poučit, i ze smrti. Například můj mladší brácha zemřel ve 48 letech, několik dní po smrti našeho otce. Jak se z jejich smrti mohu poučit? Brácha měl špatný oběhový systém, měl problémy s žílami a se srdcem a nakonec zemřel náhle na embólii. Teprve po jeho smrti jsem se od matky dozvěděl, že brácha ten špatný oběhový systém a problémy se srdcem podědil nejspíš po ní, protože i jí lékaři diagnostikovali už v mládí podobné problémy. Otec zemřel na rakovinu žaludku. Od mládí vedl nezřízený způsob života, alkohol, kouření, nezdravá strava atd. Jak se tedy mohu poučit? Měl bych si dávat majzla na oběhový systém, protože i já jsem mohl po matce podědit jeho špatnou kvalitu, a neměl bych kouřit, chlastat atd. jako můj otec. Pokud jde o ty otisky prstů, tak jako je v západní astrologii 12 typů osobností podle znamení zvěrokruhu, tak je podle palmových listů 108 typů osobností podle 108 typů otisků prstů. Pochybuji, že by tam měli otisky palců všech lidí žijících kdy na Zemi. Každý otisk je individuální a nezaměnitelný, ale otisky mají některé společné prvky, a proto je lze dělit do skupin. Navíc v tom hrají roli také postavení planet, měsíčních uzlů atd. A stejně  jako se lidé dělí do skupin podle typu povahy, dělí se lidé do skupin také podle typu osudu. Placebo to určitě není. A těch 6 600,- Kč. Zkusila bys to, kdyby to bylo zadarmo? Snad nečekáš, že se tam v těch listech budou přehrabovat zadarmo a že se budou zadarmo namáhat s jejich studováním a výklady. To by u toho za chvíli natáhli brka hladem. Uvědom si, kolik peněz lidi za život utratí za věci, které vlastně ani nepotřebují. Pokud někdo cítí, že mu to zlepší kvalitu života a může si to finančně dovolit, proč to nezkusit. Jsou o tom dobré reference. Spousta lidí to chválí, tak to asi nebude žádnej humbuk. Nejdřív bych se seznámil se zkušenostmi těch, kdo to už absolvovali, a pak bych se rozhodl.

Není tady

 

#509 7. 4. 2016 13:25

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Numerologie

Crumbe, ne, já bych to nezkusila ani zadarmo. Protože tomu nevěřím.
Myslím si, že odpovědi na všechny otázky najdeme v sobě, pokud dovedeme poslouchat.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#510 7. 4. 2016 13:43

Crumb
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 2. 2016
Příspěvky: 104

Re: Numerologie

Evo, tohle je vlákno o numerologii, která - stejně jako astrologie, kartářství, palmové listy atd. - spadá do oboru věšteckých nauk, které zase spadají pod esoteriku. Pokud jsou pro tebe věštecké nauky a celá esoterika nesmyslem, placebem apod., proč o tom vůbec diskutuješ. To pak můžeš rovnou spustit vlákno s názvem "Nevěřím na věštění a esoteriku" a tam pak můžeš shromažďovat souhlasné komentáře typu "Já rovněž na to nevěřím", "Já taky ne", "Je to všechno pitomost" apod. A jestli si myslíš, že "odpovědi na všechny otázky najdeme v sobě, pokud dovedeme poslouchat", tak tam tuhle moudrost těm věštcům do Indie pošli. Možná se nad tím hluboce zamyslí a hodí celej ten "palmovej nesmysl" do ohně.

Není tady

 

#511 7. 4. 2016 13:50

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Numerologie

Crumbe, není to mé moudro, tak moudrá zatím bohužel nejsem. Ale přesvědčuji se, že je pravdivé.
Věštcům do Indie nebudu nic posílat, jen a si vyhrají, když tomu věří, nebo si tak přivydělávají, proč jim brát radost a práci.
Není pravda, že nevěřím na ezoteriku, nebo lépe na duchovno, takže ani takové vlákno si zakládat nebudu. Protože vím, že funguje třeba - co vysíláš, to se ti vrátí...
Ale palmové listy za pitomost pokládám. Akorát si člověk může přitáhnout do života to, čemu z toho věštění bude věřit a bude to nedejbože negativní. Stejně jako od kartářek, pokud tomu dá energii.
Btw jednou jsem se nechala přesvědčit a šla k uznávané kartářce. Z jejího věštění se mi nevyplnilo nic.
Takže tak. smile


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#512 7. 4. 2016 14:01

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Numerologie

Eva. napsal(a):

...Není pravda, že nevěřím na ezoteriku, nebo lépe na duchovno, takže ani takové vlákno si zakládat nebudu. Protože vím, že funguje třeba - co vysíláš, to se ti vrátí...

Evo, já se v tom plácám, to ano, věřím něčemu z těch ezoterických nauk, nevěřím mnoha lidem, které je provozují. Nicméně čemu už téměř vůbec nevěřím je ten citát, co píšeš: co vysíláš, to se ti vrátí...
Možná tak tomu věřím po sečtení toho, co se vysílalo v  minulých životech. A to je to, co považuju za karmu. A jak ji poznat, že...
Co vysíláš, to se Ti vrátí, fungovat nemůže, protože se ději špatné věci i "čistým" lidem, miminům, které nic neprovedli. Tedy, nemohli nic ovlivnit v současném životě. A je tolik sviní, které si žijí v tomto životě docela spokojeně až do dlouhého věku 90-ti let.

Upravil(a) eva4444 (7. 4. 2016 14:02)

Není tady

 

#513 7. 4. 2016 14:11

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Numerologie

eva4444 napsal(a):

Evo, já se v tom plácám, to ano, věřím něčemu z těch ezoterických nauk, nevěřím mnoha lidem, které je provozují. Nicméně čemu už téměř vůbec nevěřím je ten citát, co píšeš: co vysíláš, to se ti vrátí...
Možná tak tomu věřím po sečtení toho, co se vysílalo v  minulých životech. A to je to, co považuju za karmu. A jak ji poznat, že...
Co vysíláš, to se Ti vrátí, fungovat nemůže, protože se ději špatné věci i "čistým" lidem, miminům, které nic neprovedli. Tedy, nemohli nic ovlivnit v současném životě. A je tolik sviní, které si žijí v tomto životě docela spokojeně až do dlouhého věku 90-ti let.

Jsi si jista, že spokojeně? Možná je právě ten jejich dlouhý věk jejich "trestem"... Co my víme.
Sviněmi bych nenazývala, byla bych opatrná. Však víš - co vysíláš, to se ti vrátí. Opravdu to funguje. Stále. Myšlenka je mocná síla.
V mých očích a myšlení není žádný člověk, o kterém bych řekla, že je svině... Už samotné to pojmenování se mi příčí. My "jenom" jsme. Nejsme dobří ani zlí. Jen naše činy jsou z různých důvodů nějaké. Ty, co se teď jeví být zlými, můžou být v konečném důsledku dobré, a naopak...
To jsou ty věci mezi nebem a zemí, o kterých ví jen bůh (a je to cokoliv), proč se tak dějí.
Je možné i to, že se nám teď vrací to, co jsme vysílali v minulých životech, jestli minulé a budoucí životy jsou. O to větší důvod je nevysílat znovu zlé...
Chápu, že teď je tvým aktuálním měřítkem pozitivna vysoký věk, dlouhý život. Chápu, že jsi teď možná rozzlobená na celý svět. Je to pochopitelné. Ale i přesto - nevysílej zlé... Přijmi, co se ti stalo. Když to nepřijmeš, stejně to nezměníš a budeš zbytečně trápit sebe i děti.

Upravil(a) Eva. (7. 4. 2016 14:14)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#514 7. 4. 2016 14:24

Crumb
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 2. 2016
Příspěvky: 104

Re: Numerologie

Evo, nevím k jaké uznávané kartářce jsi šla. Ne každá "uznávaná kartářka" umí věštit z karet. Je to stejné jako v jiných oborech lidské činnosti, jsou lékaři a "lékaři", učitelé a "učitelé" atd. Existují skutečné kartářky a ty samozvané, které věštit neumějí nebo si jenom namlouvají, že to dovedou. O tom se tu, myslím, psalo už několikrát. Je spousta jiných příkladů lidí, kterým předpovědi vyšly a pomohly jim. Špatná zkušenost s nějakou "rádoby-kartářkou" ještě neznamená, že celé kartářství je nesmysl. Já například v mládí dostal od jednoho astrologa předpověď, kterou jsem si ale nestačil přečíst, takže jsem si z ní nemohl nic "přitáhnout do života", ničemu z toho jsem nemohl dát "energii", jak píšeš. Někam jsem ji tehdy založil a objevil jsem ji až po mnoha letech. Při čtení toho zažloutlého horoskopu jsem si uvědomil, že většina z předpovědí, které v něm byly obsaženy, se už dávno naplnila. Takže to byl horoskop od kvalitního astrologa.
Btw: A neopovrhuj tolik věštci z Indie. Pozor na to, co jsi psala o vysílání energií.

Není tady

 

#515 7. 4. 2016 14:25

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Numerologie

Eva. napsal(a):

Selimo, já si zase myslím a život mi to potvrzuje, že spoustu věcí kolem nemůžeme změnit. A pokud nejsme schopni přijmout je, trápíme se. Zbytečně, protože ničemu/nikomu nepomůže, když se trápíme tím, co změnit nemůžeme.

No, asi jsem taky obvykle příliš aktivní člověk, než abych jen přijímala, jak něco běží a leží. Jasně, se smrtí manžela se vyrovnat teď už jen musím, ale já tu ještě žiju a budu-li zdráva, hodlám tu strašit ještě víc než 40 let. Nemohu jen pasivně přijímat a vyrovnávat se...
Teď mám spoustu možností, co mohu začít dělat a jak jako vybrat, co je správně? Něco právě že změnit musím, třeba tu práci asi, potom taky nevím, zda změnit bydlení, prodat jednoho koně (ze 2), mám-li v karmě, zůstat sama, tak je iracionální setrvávat v domě s velkým pozemkem a všechno to udržovat, i když finančně by se to nějak zvládlo a za cenu, že na jiné není čas... Mohla bych se úplně odstřihnout od minulosti a začít jinde znovu, takže mně by fakt pomohlo alespoň ten základ karmy vědět.

Jednou jsem dělala výlet do minulého života pomocí hypnózy a měla jsem jen jeden výjev, jak stojím u nějaké chaloupky s dětmi v otrhaných hadrech a nadávám nějakému chlapovi, že odchází a nechává mě s dětmi samotnou.
To jsem ještě studovala na VŠ, když jsem regresi zkoušela.

No a v tomto životě mě jeden chlap nechal samotnou se synkem a druhý mi umřel na vzácnou infekci (pravděpodobnost menší než 1 : 1 000 000) tak hodlám hledat odpovědi i v ezoterice a ne se jen pořád smiřovat a nebo plýtvat energii na budování něčeho, co pak postrádá smysl.

Není tady

 

#516 7. 4. 2016 14:28

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Numerologie

Evi, sviněmi nazývám třeba ty SSmany, kteří týrali lidi v koncentráku a spokojeně si dožili někde v důchoďáku v Německu. No, možná jim vadilo akorát, že prohráli tu válku. Tak takový lidi si různá oslovení zaslouží.

Není tady

 

#517 7. 4. 2016 14:45

Crumb
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 2. 2016
Příspěvky: 104

Re: Numerologie

Ano, proč Bůh dopustil koncentrační tábory a trýznivou smrt miliónů nevinných lidí, dětí, žen atd. Proč nevyslyšel modlitby matek, které v koncentrácích prosily o životy svých dětí (a že to jistě byly ty nejupřímnější a nejčistší modlitby, jaké si lze jenom představit)? Proč je Bůh nevyslyšel a nevyslal jim na pomoc nebeskou jízdu? Měly to ty matky prostě přijmout, měly se jednoduše smířit s tím, že jejich děti byly brutálně povražděny a spáleny v pecích jako nějakej odpad?

Není tady

 

#518 7. 4. 2016 16:07

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Numerologie

eva4444 napsal(a):

... Tak takový lidi si různá oslovení zaslouží.

... Nesuďte, aby jste nebyli souzeni... + pomsta je má!
Tak stojí v Bibli.


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#519 7. 4. 2016 16:18

Crumb
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 2. 2016
Příspěvky: 104

Re: Numerologie

Všechny ty řeči o bibli, o smiřování se s ranami osudu, o tom, že nemáme zkoumat, proč se nám to či ono děje a všechno pokorně přijímat, a také všechny ty výpady proti věštění, výhrůžky vracejícími se energiemi atd. mi zavánějí primitivním pámbíčkařením a podomním jehovismem. Kázat by se mělo v kostele.

Není tady

 

#520 7. 4. 2016 16:24

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Numerologie

Jenže já tomu, co je v Bibli nevěřím. Psali ji lidi. Je to jako pověst. A nesoudit zločince mi nejde. A ani se o opak nesnažím. To mě takhle mormonky přesvědčovali, že Bůh chce, abychom bylo šastní a modlitby slyší. Tak pokud je slyší, např. modlitby matek za dítě, a jen se dívá, tak divný smysl pro humor.

Není tady

 

#521 7. 4. 2016 16:33

Crumb
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 2. 2016
Příspěvky: 104

Re: Numerologie

Mimochodem, bible je plná příběhů o odsuzování a hubení všelijakých zločinců. Je také plná příběhů o vraždění nevinných, žen a dětí atd., a to často na příkaz samotného biblického Boha.

Není tady

 

#522 7. 4. 2016 16:47

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Numerologie

Kdo si z ní vybírá jen co se mu líbí a hodí, nemůže jí rozumět, ani tomu, jak je prospěšná a pravdivá....

To je jako když si z kuchařky vybereš recept, a pak vaříš a říkᚠsi: ... tak sůl, kmín ani majoránku tam nedám, capari ani neznám, nemám to rád. Ale MUSI TO BYT DOBRE, KDYZ SE TO RIKA....


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#523 7. 4. 2016 17:48

Crumb
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 2. 2016
Příspěvky: 104

Re: Numerologie

Dorko, to je právě to, co dělá spousta lidí. Vybírají si z bible, co se jim hodí a líbí. Zachází s ní jako s kuchařkou, jak píšeš, a klohní si pak podle svého výběru všelijaká scestná pojetí bible a různá náboženství. Když chceme studovat nějaké "svaté písmo", musíme ho prostudovat celé a přijmout vše, co obsahuje. Řada lidí se ani neobtěžuje přečíst si celou bibli. Nezajímají se ani o historické  souvislosti atd. Drží se interpretací všelijakých vykladačů atd. Pak vznikají různá pokřivená pojetí bible, různé sekty atd. Jak může být bible prospěšná jsme mohli vidět na příkladu řádění katolické a protestantské inkvizice, na násilném a krvavém obracení obyvatel Nového světa na katolickou či protestantskou víru, na krvavých husitských válkách atd. To vše se dělo pod záštitou bible. A pokud jde o pravdivost bible, tak již bylo moderní vědou a kritickým biblickým bádáním dávno zjištěno, že v bibli má pravdivé jádro jenom něco, např. popisy (nepřesné popisy) některých historických událostí, jejichž přesné popisy byly nalezeny při vykopávkách starověkých měst, např. v proslulé knihovně asyrského krále Ašurbanipala atd. Jinak jde o směsici legend a různých mudrosloví (mezopotamských, egyptských atd.). Bible nepojednává o univerzálním Bohu lidstva, nýbrž o bohu Izraelitů, který se jmenuje Jahve (nebo Jehova). Jméno tohoto boha bylo v překladech z hebrejštiny do cizích jazyků nahrazováno slovy Bůh, Pán, Lord, King atd. Křesané, původně čistě židovská sekta, prohlásili později (když se k nim přidali i Řekové, Římané atd.) původního boha války Jahva, který byl jedním z mnoha bohů starého Orientu, za univerzálního Boha. No a někteří lidé věří, že je to opravdu univerzální Bůh. Budeme-li se držet tvého přirovnání ke kuchařce, tak můžeme směle říci: "Proti gustu (víře) žádný dišputát".

Není tady

 

#524 7. 4. 2016 18:21

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Numerologie

Lupino, jakou metodu mᚠna mysli?

Není tady

 

#525 7. 4. 2016 18:27

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Numerologie

eva4444 napsal(a):

Mio, píšu do SZ.

Evo, nic mi od tebe nepřišlo...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů