Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#1 1. 9. 2006 11:33

simina
♥♥-----
Registrovaný: 19. 8. 2006
Příspěvky: 81

Salátovky!!!

Dnes ráno jsem v kuchyni, předsíni i koupelně nalezla volně ložených asi deset igelitek salátových okurek. Vypadá to, že se mojí mamince její pěstitelské úsilí trochu vymklo z rukou smile A to mám ještě nějaké v lednici od minulé návštěvy a včera jsem něco nahnilého:o vyhodila. Taky mám asi deset kilo rajčat, už mi trochu lezou krkem. Neznáte nějaký tip co s těmi dary rychle a ekonomicky provést? díky

Není tady

 

#2 1. 9. 2006 13:37

Nikiska
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 7814

Re: Salátovky!!!

Simi já si krájím rajčata do mrazáku. Ale jinak můžeš udělat rajčatový salát a nebo šopský. A okurky volně krájej na talíř, ikdyž při tom množství co píšeš, že máš to bude docela okurkománie!!


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;31/st/20100109/n/Tomulkovi/k/b028/age.png

Není tady

 

#3 1. 9. 2006 15:34

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Salátovky!!!

cilli okurky
2.5kilo okurek nakládaček nakrájím na koleča a prosolíme 3 lžícemi soli a necháme odležet.
1balíček chilli ,8 lžic poévkových cukru, 8 lžic pol. oleje,0.5litru
octa ,1 celý česek a smícháme,asi po 3 hodinch vše smíháme napěchujeme do menších slenic asi 20-30 minut sterilujeme

Není tady

 

#4 1. 9. 2006 17:42

Honey
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 5. 2006
Příspěvky: 340

Re: Salátovky!!!

Taky jsem zkoušela zavařit okurky podle "Lady ZP" nazvané brazilské okurky....koukni na to .Mám je ve sklenicích,ale zatím jsme je neochutnala.Taky vypadaly zajímavě.

Není tady

 

#5 1. 9. 2006 18:33

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Salátovky!!!

Já mám někde ještě jeden zajímavý recept, jsou to okurky jen postrouhané, dává se tam ocet a celé deko, zamíchá se to, jinak nic, do sklenic, přavázat, ale vydrží to až do vánoc....ale už jsem převrátila půl domácnosti a ne a ne najít...., neví někdo poměr??? Je to jednoduché, okurky se ihned zužitkují ....

Není tady

 

#6 1. 9. 2006 18:46

simina
♥♥-----
Registrovaný: 19. 8. 2006
Příspěvky: 81

Re: Salátovky!!!

Díky moc, já vůbec nevěděla, že se dají sterilovat!

Není tady

 

#7 1. 9. 2006 21:42

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Salátovky!!!

Simino...a pravé znojemské okurky ve sladkokyselém nálevu - ty se také sterilují ! Ty jsi ještě mladá kuchařinka? I větší se dají nakrájet, je jedno, jestli kolečka, nebo podélně, přidat cibukly kousek, mrkvičku, slydkokyslý nálev a sterilovat 20 min. na 80 st.    http://www.blesk.cz/Clanek35165.htm      http://www.konzervace.info/okurky.htm a šupky, dupky, pěkně pracuj, a kdo nemá okurky, může si lehnout ! smile

Není tady

 

#8 1. 9. 2006 23:09

Nikiska
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 7814

Re: Salátovky!!!

Holky v životě by mě nenapadlo, že se dají salátovky zavářet!


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;31/st/20100109/n/Tomulkovi/k/b028/age.png

Není tady

 

#9 2. 9. 2006 21:21

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Salátovky!!!

Nikisko a to je ti 35 let a máš dítě ??? Nikdy jsi nejedla sterilované okurky ??? Ani v bramborovém salátu? Nikdy jste je doma neměli ?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů