Oznámení

6. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

6. ledna : Nejzdravější a nejchutnější rybou je losos. Jak si ho snadno, rychle a pokaždé jinak připravit?

6. ledna : Zima přeje infarktům. Kardiologové vyzývají: volejte záchranku hned při prvních příznacích!

#26 20. 9. 2006 15:36

Helenaa
♥------

Re: Vše o studiu na VŠ

[Ahoj Jessie,

já studuju dálkové studium na ČZU na Suchdole. Mám za sebou úspěšně první rok, všechny zkoušky sem zmákla, takže to jde smile Ale teda studuju jiný obor, než mᚠvybraný, a to Provoz a ekonomika. Kdybys chtěla ještě nějaké informace, napiš. smile

Není tady

#27 20. 9. 2006 21:36

Jessie
♥♥♥♥♥--

Kdykoliv budeš mít čas, napiš všechno co víš:-) Klidně soukromou zprávou nebo na email. Moje SŠ byla tak trochu nešastný výběr - vypadala dobře, ale pozdě jsem zjistila, že je spíš pro ty, kdo se snaží školou proplout. I někteří učitelé mají prachnízkou úroveň - třeba loňský angličtinář. Pocházel z Bulharska, neuměl ani česky ani pořádně anglicky - opravdu dost věcí jsme mu radili. Museli jsme překládat úplně doslovně, protože díky neznalosti ČJ nám nerozuměl. Slovo "ticket" - znal jen překlad tiket. Naše překlady typu: lístek, kupon apod. neuznával. Všechno tohle píšu, protože já studovat opravdu chci a na škole mi nejsou schopni poskytnout žádné info k VŠ, takže jsem opravdu vděčná za všechny rady.
Teď pro všechny, kdo si taky nevědí se studiem rady:-) Veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělání Gaudeamus 2006 se koná v brněnském výstavišti pavilon G2 od 31.10 do 3.11. Vše na www.gaudeamus.cz Dnes jsem totiž dostala leták. Nakonec tam tedy pojedu - čistě náhodou jsem zjistila, že známá pojede do Brna na vyšetření, tak si objedná na nějaký dobrý termín a pojedu s ní:-))))
Jinak bych všem, kdo mi zde radí moc a moc poděkovat. Opravdu mi moc pomáháte. Všem moc děkuju, děkuju, děkuju

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.

Není tady

#28 20. 9. 2006 23:50

Helenaa
♥------

Jessie,

tak píšu zase aspoň pár informací :-) Studuji teda na Čzu na Provozně ekonomické fakultě obor Provoz a ekonomika- v kombinované formě. V prvním ročníku je na každý semestr asi 6 předmětů, což se dá docela dobře zvládnout. Faktem je, že asi pro většinu lidí je nejt잚í matematika, ale i ta se prostě dá udělat. I já po obchodní akademii sem tu zkoušku prostě udělala :-) A pak jsou tam předměty jako informatika, psychologie, filosofie, a také předměty, kterým se prostě na zemědělské univerzitě nevyhneš - jako fytotechnika a chov zvířat smile Ale těch bych se vůbec nebála, je to snadné. NO, jinak studium jazyka je také snadné, můžeš si sama zvolit jakou úroveń jazyka chceš studovat. Jeden rok mᚠpovinně angličtinu a druhý rok si můžeš vybrat jakýkoliv jazyk. Jazyk se ve škole neučí, je to pouze samostudium a pak jdeš na zkoušku, která je písemná. 
Jinak při kombinované formě studia se chodí do školy pouze dva dny jedenkrát za měsíc, a to vždy v pátek odpoledne a sobotu dopoledne. Za celý semestr jsme ve škole čtyřikrát. A pak už jen na zkoušky smile

Takže sem ti aspoň trošku popsala, jak to ve škole chodí :-) Ptej se ještě, co by tě zajímalo :-)

Není tady

#29 21. 9. 2006 19:08

Jessie
♥♥♥♥♥--

A jak vlastně probíhá taková přednáška. Přijdeš už naučená a profesor jen vysvětlí detaily nebo nejasnosti a napíšeš třeba informativní test nebo se na přednášce vysvětluje nová látka a ty se ji do příště naučíš? A píšou se vůbec nějaké testy mimo zkouškové období? A jak probíhají zkoušky, jsou v jeden jako maturita nebo rozložené? Je povinná nějaká praxe?
Cokoliv se naučit mi problém nedělá, ale ta matika je zlá. Tahle výuka jazyku je taky fajn - docela mi Aj jde, takže bych stejně chodila zároveň na nějaký kurz. A jaké byly přijímačky? Spíš mě tentokrát zajímají osobní pocity.
To je zase otázek, co?

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.

Není tady

#30 21. 9. 2006 19:39

Helenaa
♥------

Ahojky,
no, otázek je to dost, ale mě to neva. Radši ti budu odpovídat na konkrétní věci než jen tak něco plácat, co tě třeba ani nezajímá smile
Takže to vezmeme od začátku, přijímačky na ČZU jsou docela snadné. Já jsem se učila pouze trochu matiku, a to ze sbírky příkladů která je určená pro přijímací zkoušky na čzu. Seženeš jí samozřejmě na čzu, jinde myslím že ani né. Takže je dobré si tohle všechno propočítat a potom u zkoušek mᚠtypově podobné příklady, takže to hodně pomůže. Mě matika zase docela jde, takže to pro mě nebylo tak hrozné. Ale pokud by ti ani tohle nestačilo, tak se organizujou nějaké kurzy. NO a jazyk také docela šel, já na jazyky zase moc nejsem, ale nějak sem to otipovala a vyšlo to :-) Také je dobré si dát třeba dvě přihlášky, každou na jiný obor, kdyby to náhodou na poprvé nevyšlo wink

TAk teď k těm přednáškám : Vůbec naučená chodit nemusíš, teda já nechodím. Záleží v podstatě na každém jestli se učí v průběhu semestru nebo to nechává až na zkouškové období. MI teda máme z každého předmětu pouze 4 přednášky za semestr, ale zase jsou dlouhé. A tam se ten učitel snaží vysvětlit co nejvíce látky. Žádné zkoušení ani testy neprobíhají. Naučit se všechno musíš až na zkoušku, která je teda ve zkouškovém období, které připadá na leden a v letním semestru na červen smile Takže s tím učením to vypadá jako že mᚠpořád pohodičku, jenže se to navaluje a v lednu je to trošku nestíhačka smile

Ty zkoušky jsou rozložené. Na každý předmět se vypíše většinou několik termínů a ty se přes takovej program na ně přihlašuješ. Jedině na jazyk je danej pouze jeden termín. Zkoušku můžeš mít buďto formou písemnou, třeba u matiky, nebo normální ústní zkoušení (to je něco jako u maturity, prostě si vytáhneš otázku a povídáš). JO vlastně té zkoušce ještě předchází zápočet - ten získᚠtaké u každého předmětu různě, někde to dávají uplně automaticky že nemusíš vůbec nic splnit (třeba na matice ti ho automaticky zapíší u zkoušky)  a někde třeba musíš vypracovat nějakou práci. Ale to je snadné smile

Jinak praxi kombinované studium žádnou nemá, jinak na denním studiu je povinná nějaká 14-ti denní praxe. Ale podrobnější informace o tom nevím. A tělocvik také na kombinovaném studiu není smile

Takže takhle sem ti zase nějak odpověděla, jestli ještě něco tak napiš smile

Není tady

#31 21. 9. 2006 20:56

Jessie
♥♥♥♥♥--

Tak jsem prohledala stránky ČZU a dozvěděla jsem se, že veřejná správa se vyučuje v konzultačním středisku v Jičíně. Mohli by to příští rok změnit:-) Jen jedna věc ty sbírky příkladů - dají se někde objednat nebo si pro ně musím zajet na školu? Nikde jsem to na stránkách nenašla. Jinak už mě k zemědělce nic nenapadá.
Mockrát děkuju:-)

Není tady

#32 21. 9. 2006 21:11

Helenaa
♥------

NO, tak snad sem ti aspoň trošku pomohla :-)
Jinak s tou sbírkou na matiku myslím že si budeš muset zajet do školy. Já sem si jí tenkrát kupovala když byl den otevřených dveří, tak to tam nabízeli. Myslím, že nabízeli i něco na jazyk, ale to jsem teda neměla.
Takže asi takhle, jinak přeju hodně štěstí při studiu smile

Není tady

#33 26. 9. 2006 15:52

Myška
♥♥♥----
Místo: Ostrava

Veřejná správa a regionální politika se učí taky na Slezské univerzitě  Opavě.Mᚠto asi dost z ruky, ale na mém oboru(jiném) jsou i lidi z Ustí nad Orlicí, Českých Budějovic, Prahy, Vrchlabí,z jižní Moravy apod. Já jen, kdyby měl někdo zájem o podobný obor a byl třeba odjinud. Je to obor bakalářský i navazující magisterský, prezenční i kombinovaný. Kamarádka ho studuje 3.rokem, ve 2. roce přitom pracovala a zvládala to. Jde taky o to, jak ochotní jsou vyučující,ale většinou se dá domluvit.Měla povinnou praxi, ale uznali jí tu, co dělala na střední škole. Přednášky a semináře má 2krát měsíčně, vždy v pátek o zkouškách už tu byla řeč. Z jazyka psala testy, vypracovávala seminární práce a z něčeho je i písemka, nejsou všechno zkoušky, na které se musíš učit 14 dní. Je spokojená, půjde na magistra.  Přeju ti, a si ybereš dobře, a a se ti na škole líbí.Já jsem o iluze přišla hned v prním roce, ale jelikož jsem už ve 4. ročníku,nenechala jsem se tím odradit. Člověk má nějaké představy, ale praxe bývá jiná.

Není tady

#34 22. 11. 2006 11:01

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

Jessie: V Pardubicích je sice na veřejný správě kombinovaně matika těžká, ale to bude asi všude. Jako pozitivum tady vidím to, že garant studia je zároveň matikář a člověk nejen velmi vzdělaný, ale i lidský. Poradí, pomůže, doporučí kolegu na doučování, veškeré přednášky má vyvěšené na univerzitní stránce (což ne všichni dělají)......prostě umožní ti tu matiku udělat...a na paní na studijním bych mohla říct jen to nejlepší (bude to ten typ jako Judita - prostě se neovládne, když vidí ty zmatený prváky smile

Upravil(a) Eva36 (22. 11. 2006 11:02)

Není tady

#35 22. 11. 2006 18:05

vašek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Most

Helenaa

ahoj já taky dělám ČZU i stejný obor, taky dálkově a dělám vlastně 4 rok reps. 1 rok po Bc. Ty jsi v druháku nebo už končíš ?? jo a chodím v Mostě a matiku už nemáme :-)

Myška

na Vysoké škole Báňské - pobočka Most je taky obor ... Ekomonika, Management a informatika ve státní správě

Není tady

#36 22. 11. 2006 18:14

vašek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Most

PS: kdyby jste někdo chtěl nějaké info tak mi písněte na mail ... moc na tomhle fóru nejsem

Není tady

#37 13. 10. 2007 14:21

klariss
♥------

Čaues holky! Můžete mi některá povědět nějaké informace o studiu na CZU v Praze? Jsem do toho docela nadšená,ale vlastně ani nevím,co to přesně obnáší.. Díky!

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí