Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 25. 8. 2006 14:10

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

astma - dají se vysadit léky?

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s vysazováním léků na astma u dětí? Moje dítě, 12 let, bere léky (Giona a Buventol) asi od 8 let, kdy jsme astma zjistili. Naštěstí se nedusí, jeho astma se projevuje "jen" štěkavým, hlavně nočním, kašlem....máme to málokdy zhoršené, většinou jedeme v zelené zóně (astmatici vědí)....jakmile se dostaneme do potíží horších, nasadíme druhý lék a předejdeme zánětu průdušek s ATB apod....ale zajímalo by mě, jestli tyhle léky jde úplně vysadit, případně jak, nebo čím by je třeba šlo nahradit (bylinky nebo něco takového)...přeci jen - jsou to kortikoidy navíc do těla...doktorka mě od toho zrazuje, přitom stejně stará a postižená dcera kamarádky léky vysadila a dívka je úplně normální, v pohodě, zdravá, žádné kortikoidy do sebe necpe, nedusí se...no pak babo, raď hmm. Díky.

Není tady

 

#2 29. 8. 2006 9:29

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: astma - dají se vysadit léky?

Eva36 napsal(a):

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s vysazováním léků na astma u dětí? Moje dítě, 12 let, bere léky (Giona a Buventol) asi od 8 let, kdy jsme astma zjistili. Naštěstí se nedusí, jeho astma se projevuje "jen" štěkavým, hlavně nočním, kašlem....máme to málokdy zhoršené, většinou jedeme v zelené zóně (astmatici vědí)....jakmile se dostaneme do potíží horších, nasadíme druhý lék a předejdeme zánětu průdušek s ATB apod....ale zajímalo by mě, jestli tyhle léky jde úplně vysadit, případně jak, nebo čím by je třeba šlo nahradit (bylinky nebo něco takového)...přeci jen - jsou to kortikoidy navíc do těla...doktorka mě od toho zrazuje, přitom stejně stará a postižená dcera kamarádky léky vysadila a dívka je úplně normální, v pohodě, zdravá, žádné kortikoidy do sebe necpe, nedusí se...no pak babo, raď hmm. Díky.

Můj syn je (byl) také astmatik.  Poprvé měl astmatický záchvat ve 3 letech a od té doby měl denně používat dýchací respirátor, ale když se měsíce neobjevily žádné problémy, tak jsme ho v 5-i letech vysadili. Nyní máme stav ustálený, spíš přes den lehce štěkavý kašel, ale jinak dobrý. Při horších potížích jako SOS první pomoc nasadíme ventolin a mucosolvan a pokud se to horší, tak k lékaři (ale to je vyjímka, sotva jednou za rok). Ty větší problémy se objevují s příchodem podzimu (mlha, vlhko ..) a pak na jaře, kdy vše začne silně kvést a pylů je ve vzduchu přehršle.

Není tady

 

#3 29. 8. 2006 10:22

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: astma - dají se vysadit léky?

Aha, děkuju, Elo. Naše doktorka udělá spirometrii, zjistí, že výdech je něco pod normál (pár procent - kolem 4-5) a píše léky...je hodná, ale já nejsem moc zastáncem léků na všechno...zas to rozhází něco jinýho...na druhou stranu ale vysazovat léky bez vědomí doktora, to taky není na mě...no jdeme k ní začátkem září, tak uvidím....a ty problémy s podzimem znám, s jarem naštěstí ne (není alergik)...

Není tady

 

#4 30. 8. 2006 8:10

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: astma - dají se vysadit léky?

Eva36 napsal(a):

Aha, děkuju, Elo. Naše doktorka udělá spirometrii, zjistí, že výdech je něco pod normál (pár procent - kolem 4-5) a píše léky...je hodná, ale já nejsem moc zastáncem léků na všechno...zas to rozhází něco jinýho...na druhou stranu ale vysazovat léky bez vědomí doktora, to taky není na mě...no jdeme k ní začátkem září, tak uvidím....a ty problémy s podzimem znám, s jarem naštěstí ne (není alergik)...

My jsme sice respirátor vysadili sami, ale paradoxně na další kontrole nám to doktorka doporučila sama od sebe. Také nejsem zastáncem ládovat do sebe kortikoidy za každou cenu, není-li to bezpodmínečně nutné. Co jsem se vyčetla, zpomalují růst a ten můj špuntík je už takhle na svůj věk menší, tak aby z něj nebyl trpaslík wink.

Není tady

 

#5 8. 9. 2006 17:06

he
♥♥-----
Registrovaný: 18. 6. 2006
Příspěvky: 96

Re: astma - dají se vysadit léky?

Ela.. napsal(a):

Eva36 napsal(a):

Aha, děkuju, Elo. Naše doktorka udělá spirometrii, zjistí, že výdech je něco pod normál (pár procent - kolem 4-5) a píše léky...je hodná, ale já nejsem moc zastáncem léků na všechno...zas to rozhází něco jinýho...na druhou stranu ale vysazovat léky bez vědomí doktora, to taky není na mě...no jdeme k ní začátkem září, tak uvidím....a ty problémy s podzimem znám, s jarem naštěstí ne (není alergik)...

My jsme sice respirátor vysadili sami, ale paradoxně na další kontrole nám to doktorka doporučila sama od sebe. Také nejsem zastáncem ládovat do sebe kortikoidy za každou cenu, není-li to bezpodmínečně nutné. Co jsem se vyčetla, zpomalují růst a ten můj špuntík je už takhle na svůj věk menší, tak aby z něj nebyl trpaslík wink.

Kortikoidy bez vědomí lékařky a pravidelných kontrol rozhodně nevysazuj.To dítě sice bude mít  "jen občas kašel",ale pokud má stma, nastanou u něj bez kortikoidů nevratné změny v plicích,projeví se to až bude dospělý a už s tím nic nenaděláš.


Ještě se nestalo, aby nějak nebylo.

Není tady

 

#6 11. 9. 2006 11:02

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7347

Re: astma - dají se vysadit léky?

ahoj, ja som si lieky vysadila sama a zatiaž je to ok. brala som ich 8rokov a mám pocit že je mi bez nich lepšie. sem tam pri námahe mám písakvý kašel, ale na to, že sa nemôžem nadýchnu sa už nebudím. dokonca som prestala používa aj tie "pohotovostné" spreje, radšej sa dám do kžudu a pomaličky sa rozdýchavam. fungujem tak už dva roky. inak mám astmu stredného stupňa, sama som prekvapená ako dobre to znášam. a mám aj psa!


Natália   * 12.06.2010 *  3100g / 48cm
http://www.tickerclub.com/cache/fc254e0664.png
    http://mareckinblog.blogspot.com/

Není tady

 

#7 11. 9. 2006 13:41

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: astma - dají se vysadit léky?

he: díky. to bych sama ani neudělala - vysadit léky bez doktora. Jsem pro spolupráci, doktorka se tváří tak, jako že uvidíme a že by to třeba zkusila. I když naznačila, že většinou se zase přihlásí kašel, zánět se zase zhorší a nasazení léků je zase nutné....

Adriana1: Děkuji ti. I moje holka má psa smile Dělá s ním agility, ten psí parkur. Doktorka to dokonce doporučila - pohyb taky pomáhá. Uvidíme...dceři je 12.

Není tady

 

#8 11. 9. 2006 13:47

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7347

Re: astma - dají se vysadit léky?

treba to skúsi. je mi oveža oveža lepšie.


Natália   * 12.06.2010 *  3100g / 48cm
http://www.tickerclub.com/cache/fc254e0664.png
    http://mareckinblog.blogspot.com/

Není tady

 

#9 12. 9. 2006 8:19

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: astma - dají se vysadit léky?

Ono naštěstí mojí dceři není nijak zle. K tomu, že má astma jsme se dopracovali po vleklých zánětech průdušek a přetrvávajícím kašli asi před 4 rokama...teď dýchá normálně.....nejhorší je, že mám někdy v našem zdravotnictví  pocit, že oni se nesnaží léčit, ale snaží se napsat co nejvíc léků, aby lékárenská lobby vydělala (a doktoři s nima)....nejsou asi všichni takoví, ale třeba naše minulá alergoložka tomu přesně odpovídala...dohoda s ní žádná možná nebyla, vždycky se tvářila, že léky se nutně brát musí...to tahle naše dnešní doktorka je aspoň ochotná naslouchat a diskutovat...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů