Oznámení

4.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.června : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

#26 11. 10. 2006 20:43

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Agresivni kocka

Tom je bujnej divočák! I taková kočka se dá "zkrotit", jenže v rodině, kde je víc členů, je to skoro nadlidský výkon...hmm Kočka má takovou scestnou ideu, že nikoho k životu nepotřebuje...smile Když se jí nějaký čas dává jen jídlo a voda a každý další kontakt se odmítá, začne jí to vrtat v kebulce a zkouší se přiblížit, no a to je ten momemt, kdy se dá s "výchovou" začít. Žádně mazlení, žádné kousání, žádný tělesný kontakt, ani mluvení a vyslovování jejího jména. Musí dostat pocit, že je pro ostatní členy společenství luft...Prostě: mazej ode mě, já se s tebou nebavím! Ignorace udělá víc, než zákazy a tresty...wink

Není tady

#27 11. 10. 2006 21:11

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Nicolle, šanci máte každopádně...big_smile A ten nápad s procházkami není až tak špatný. Než obojek jsou lepší kšíry. (Když k vám poletí pes, je jednodušší kočku jedním tahem zvednout do náruče.) Musí se s nimi naučit chodit a ty se jí musíš naučit "oblékat" a taky se budete muset naučit "procházkovat"...smile Kočka se vyhýbá otevřenému terénu, raději jde "při zdi" a většinou si vybírá kudy se půjde ona...big_smile  Nezáleží na plemeni, procházkovat se může každá kočka...supermario A když si uděláte stálý okruh, bude to brát, jako obhlídku revíru a bude spokojená. Zařadí si vycházku do "každodenního itirenáře" a co hlavního, zabavíš ji! tummenupp Taky to má nevýhodu, nechodí se jen když padají trakaře, nebo je mráz a to se bude muset sama přesvědčit, že to fakt tak je...big_smile

Není tady

#28 12. 10. 2006 8:14

Nikkitka
♥------

Hellga: dovolím si nesouhlasit s tím, že přírodní plemena jako je Norská lesní, Sibiřka, Mainská mývalí apod. jsou divoké a nikdy z nich nebudou polštářovky. Já má mainského mývalího kocourka, je mu rok a už váží 8 kg. Mainská kočka je největší plemeno, dorůstá váhy až 13 kg. Vzhledově vypadá jako rys a budí repekt, ale všeobecně se o mainkách uvádí, že jsou velmi milé, společenské, kocouři extrémně mazliví a hodí se k dětem. Sibiřka a Norka mají hodně podobné povahy. Náš kocour je takový mazel, že se mi to nechce ani věřit. Před ním jsem měla kocourka nelezence a museli jsme mu najít jiný domov, protože se nidky nesmířil s bytem. Chtěla prostě volnost a dokazoval nám to agresí vůči nám, ničením bytu a domácím terorem. Teď bydlí na vsi v domku se zahrádkou a celý den nedělá nic jiného než loví (podle nové majitelky prý vše co se pohne:-)).

Není tady

#29 12. 10. 2006 8:38

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Nikitko, taky mám mainskou mývalý kočičandu a jemnější kočku jsem snad v životě neviděla. Věrná, něžná, milá, nejraději si lehne na čistě povlečenou postel, k topení aspol. nebo se rozvalí uprostřed obýváku, lidi nelidi  a hodí na obdiv svou krásu..  Nejí maso, nechutná jí ani syrové, ani tepelně zpracované, baští jen granule a případně kapsičky či konzervičky (ale ty moc nekupuju, takže je víceméně na "suchém"). 
A ráno jí miluju nejvíc, přijde, zalehne mi hrudník, vrní jak kompresor poháněný turbem a mazlí se a mazlí .. Je to moje sluníčko (doslova moje, protože si mě oblíbila ze všech nejvíc, heč) !!

http://moje.dama.cz/img/uf198406.jpg

Upravil(a) Ela.. (12. 10. 2006 8:38)

Není tady

#30 12. 10. 2006 13:37

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

Nicolle,
za vyzkoušení procházkování nic nedáš. Tedy jen cenu za kšíry a vodítko. Ale jsou horší oběti pro zvířata. :-)) Nejen angory, ale i peršani, britky a exoti chodí rádi na procházky. Já bych si taky nedovedla představit odložit kočku pryč, kvůli chování, je to už zkrátka součást rodiny. Takže já přišla o tu agresivní činčilu tak, že jsem se rozešla s jejím spolupáníčkem a zůstala u něj v bytě, kde byla zvyklá. Teď máme modrou exotickou (už jsme to tady několikrát probírali v různých tématech) a sice není agresivní při běžném denním režimu, ale bohužel to taky není vůbec žádný mazel a hlavně nesnáší česání. Když vezmu do ruky hřeben, tak začne strašně prskat, syčet a pokud okamžitě nezdrhnu, tak klidně i zaútočí. Ale pokud člověk nechce být do krve, tak se musí naučit číst ve výrazech, zvucích a pohybech kočky a většinou se uchrání nějakému většímu útoku. Nejvíc napoví uši. Nelze divočáky hladit a přitom třeba koukat na telku, člověk musí být neustále ve střehu, a při pohybu uší, ocasu, zúžení zorniček okamžitě přestat, protože mezitím a útokem je už většinou jen pár milisekund... Ale globálně platí zabavit, unavit a nenarušovat zaběhnutý režim. A raději čekat na okamžik, až příjde sama s mazlivou. Já se toho u naší Saxany zatím za 8 let ještě nedočkala. :-( Máš náskok.... :-))

Není tady

#31 13. 10. 2006 0:24

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Nikkitko, pokud Tom pochází z chovu, který je "omlazován" divokou krví, tak se z něj fakt udělá polšťářík těžko. Mohl mít prababičku z takového chovu a na něm se to "vyrazilo"...big_smile Plemena (proto jsem se Ferdy ptala) mají spíš napovědět, jakého si můžeme přivést člena rodiny a to se samozřejmě může od jedince lišit. Norská lesní a i sibiřanka mají zvláštní srst, která odpuzuje vodu a protože tuto vlastnost srsti mají divoké kočky, podporuje se takovým přikřížením kvalita chovu. Tak třeba britky, v souhrnu klidné, společenské zvíře, chov se zkvalitňuje přikřížením s peršany (původně to snad bylo s angorou) a tak v sobě mají vlastnosti i tohoto plemene, (ale většinou se to projeví jen na delší srsti). Což ovšem neznamená, že by se mezi nimi nenašel "nevrlý" jedinec...wink Chci říct, že když je předpokládaná možnost křížení s divokou kočkou, je možný, že to právě na tom kočičákovi, kterého mám doma, bude znát... Prostě rasa hodně napoví a že právě "tahle" kočka se vymyká, nic neznamená...smile Mainské jsem už taky "viděla" a měla na ně dokonce "zálusk". Jenže v té době to tady bylo poměrně nové plemeno a kotě stálo ticíc marek...to na mě bylo moc...vissla ...a nevím, že by byla s něším křížená, mám za to, že to je samostatné plemeno?

Není tady

#32 13. 10. 2006 7:35

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Hellgo, ano, mainská mývalý kočka je přírodní plemeno.
Dnes už jsou ty ceny nižší, ikdyž i my za kotě na mazlíčka (= ač papírové, tak podmínka, že dál nebudeme "množit", vadu na kráse neměla, rodoknem ukázkový, ale já nemám čas a síly na pobíhání po výstavách, získávání titulů aspol.) jsme dávali 10 tis. Ale byla to moje vysněná kočičanda a vůbec nelituju. wink

Tohle jsem ti okopčila:
"Tato kočka je nápadná svým chocholatým ocasem, který připomíná mývala. Je to americké plemeno, které se v posledních letech importuje i na území evropy. Existuje ještě jedna teorie o původu těchto koček. Marie Antoinetta odeslala své milované kočky v době francouzské revoluce do Ameriky, aby je uchránila před revolucí. Tyto kočky se staly předky současného plemene.

Pokud si pořídíte mainskou mývalý kočku připravte se na fakt, že může dorůst do váhy až 10 kg. Péče o mainky není nikterak náročná. Jejich srst nemá sklon k plstnatění, takže není potřeba česat každý den. Je to velice hravé plemeno, svou hravost si zachovává i v pozdějším věku. Mainské kočky jsou mazlivé, mají rady děti a dobře snaší přitomnost psů."

Upravil(a) Ela.. (13. 10. 2006 7:40)

Není tady

#33 13. 10. 2006 17:38

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Elo, tohle jsem četla, ale mainská nemá tu "nepromokavou" srst divokých koček, nevím kde se "vzala" a asi to nevý ani zakladatel chovu. (Pokud pochází skutečně z ameriky a nebyla tam dovezena). Nejsem "vševěd", ale původní "divokou" kočkou se snad, v těch končinách, může chlubit jen jižní amerika. V severní kdysi považovali za původní šestiprstou kočku, s onou "mastnou srstí", na které nedal dopustit Mark Twain. Prý je choval při svém pobytu na Kubě...Ale taky se "stopro" neví, kde se vzala a jestli to má nějakou souvislost s tou jihoamerickou...K nám byl dovežen jeden jedinec (a zase snad). Majitelé koupili kočku v belgickém přístavu, kam ji prodal nějaký námořník a doma ji nechali kastrovat. Měla onu srst, na zadních nožkách o prstík víc a ten byl vybočený, aby se jí dobře šplhalo. No a když se pak dověděli, co to asi mají doma za poklad, bylo pozdě. Ani ta "srstnatá teorie" není moje... Kdosi moudrý usoudil, že linie chovu se nejlépe určí (krom jiného) právě podle srsti. To mě přijde logické, protože divoké kočky mají přeci jenom to "vybavení" trošku jiné. Podle téhle teorie byla zařazena i "vodní kočka", ta co chytá kdesi na ostrově ryby a umí se potápět (a nesmí se vyvážet), jako dovezená (nepůvodní). Na netu bude jistě informací víc...dokonce mám pocit, že jsem někde něco viděla i s fotkou té dovezené kočky.

Není tady

#34 14. 10. 2006 20:22

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Tak jsem zjistila. že jsem si spletla Twaina s Hemingwaiem...roll Inu aspoň vidíte, jak dalece se můžu na svou paměť spolehnout...rodna Eště, že nemáme kozu! supermario

Není tady

#35 6. 4. 2007 2:53

atamka
♥------

Vždycky jsem měla nejdřív zlobíky a později zlatíčka. Nevím, snad je to i přístupem člověka ke zvířeti. Každého, kdo k nám přijde vítají a mazlí se. Hrajou si i spolu a olizují se navzájem za ušima. Dokonce si dávají i pusinky a střídají se v jídle. Zato mému příteli, musel každý předem zavolat, aby kocoura strčil před návštěvou do skříně, jinak hrozilo zakousnutí zátylku nebo skok s vystrčenými drápy na hlavu odkudkoli.

Není tady

#36 18. 4. 2007 5:16

Ferda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: originalne Olomouc,nyni USA

tak az teda mel synovec nejakych 10 stehu na hlave tak ho dala do utulku! To trvalo ... kdyby to bylo me decko tak je kocour davno pryc!!!!
Nejakej chlapek si ho behem par dni vzal.. ze udajne tento druh kocky mel a tak predpokladam ze tu povahu akceptuje a dobre se postara!

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí