Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 1. 7. 2009 22:57

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Pozor - plovoucí podlaha je systém upevnění podlahy. Může být z jakéhokoliv materiálu, od levných laminátových, což je  tvrzený  slepený papír s nalakovaným povrchovým dezénem fototapety (těchto podlah je většina), až po podlahy ze vzácných dřev (velmi drahých).

Kvalitní lino je skutečně k nerozeznání od dřeva, parket a podobně, ale má výhodu - výborně se udržuje, je teplé, není hlučné, měkce se po něm chodí a vydrží řadu let jako nové, pokud se hrubou silou nepoškodí. To je například Novilon.
Marmoleum je vyrobeno jen z přírodních materiálů - korek a přírodní pryskyřice, bez umělých barviv, proto nemá tak široký výběr barev a vzorů. Jde položit jako klasické lino, nebo v jednobarevných čtvercích, nebo se z různých barev dají složit různé vzory a položí se  do systému plovoucí podlahy.

Není tady

 

#27 1. 7. 2009 23:01

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Ambo, naši mají právě Novilon, ale jako dřevo mi vůbec nepřipadá. Na první pohled je vidět, že je to lino.

Není tady

 

#28 1. 7. 2009 23:39

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Irik:
Záleží na tom, jaký vzor si vybrali. Já ho mám v předsíni, a jak tu už někdo psal, každý se mě ptá, proč jsem si dala do předsíně  dřevo a ne dlažbu.  Dokonce i pojišovák, který zná kde co, napsal do smlouvy, že máme dřevěnou podlahu a když jsme ho opravili, tak si na ni šel sáhnout. Těch vzorů je opravdu hodně, někdy se tváří jako dlažba, někdy jako dřevo, prkna, parkety a některý vzor přizná, že je to lino.
Ono záleží i na tom, jak je to dlouho, co si ho rodiče dávali. My jsme rekonstruovali v loňském roce a v prodejně mi poradili, a si ještě počkám pár dnů, že přijdou do prodeje nové vzory a měli pravdu, jeden hezčí než druhý.

Není tady

 

#29 1. 7. 2009 23:47

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Irik:
Víš, každému se líbí a vyhovuje něco jiného. Já napsala jen to, co jsem si  o podlahách zjistila před rekonstrukcí, abych věděla, z čeho si mám vybrat.

Není tady

 

#30 2. 7. 2009 0:29

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Ambo, když budeš dobře poslouchat, velmi rychle rozeznᚠrozdíl mezi linem (by kvalitním) a plovoučkou. Kamarádka má VELMI drahé lino....a stejně je to hned poznat, to lino prostě na rozdíl od plovoučky pořád "zní" neutral. Mám plovoučky a nedám na ně dopustit, i když jsem si musela chvíli zvykat - všude jsme předtím kvůli psovi měli koberce.
Trochu mimo téma: stejně nejvíc fandím korku big_smile.

Jak čtu, že "lino je k nepoznání", trochu mi to připomnělo tvrzení majitelů malých aut, že je v nich hooooodně prostoru. tummenupp

Upravil(a) Tercila (2. 7. 2009 0:31)

Není tady

 

#31 2. 7. 2009 7:31

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

amba napsal(a):

Pozor - plovoucí podlaha je systém upevnění podlahy. Může být z jakéhokoliv materiálu, od levných laminátových, což je  tvrzený  slepený papír s nalakovaným povrchovým dezénem fototapety (těchto podlah je většina), až po podlahy ze vzácných dřev (velmi drahých).

Kvalitní lino je skutečně k nerozeznání od dřeva, parket a podobně, ale má výhodu - výborně se udržuje, je teplé, není hlučné, měkce se po něm chodí a vydrží řadu let jako nové, pokud se hrubou silou nepoškodí. To je například Novilon.Marmoleum je vyrobeno jen z přírodních materiálů - korek a přírodní pryskyřice, bez umělých barviv, proto nemá tak široký výběr barev a vzorů. Jde položit jako klasické lino, nebo v jednobarevných čtvercích, nebo se z různých barev dají složit různé vzory a položí se  do systému plovoucí podlahy.

Myslím si to samé a strašně lituju, že jsem si dala nakonec plovoučku dumbom grater, jsem s ní strašně nespokojená, hlavně kvůli hlučnosti a údržbě, jde na tom vše vidět usch

Není tady

 

#32 2. 7. 2009 8:45

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Ambo, také jsem jako Tercila reagovala jen na větu, že je to k "nerozeznání", protože to není pravda.  Jinak samozřejmě, a si každý dá co chce. Naši dávali Novilon na podzim, mají dekor plovoučky a jde prostě vidět, že to není dřevo, ale lino...z osobní zkušenosti nemůžu potvrdit, co jsi napsala. Je možné, že je to tím, že mají světlou místnost, tak jde v tom světle vše dobře vidět. Je mi jasné, že v chodbě, kde toho světla není tolik, tak to možná je k "nerozeznání". Do chodby, možná do kuchyně, bych Novilon snesla, ale do obýváku bych ho určitě nechtěla. Kamarádka ho má v kuchyni rok, už ho má na několika místech prořízlé, jak jí něco upadlo. Bála bych se drápů naší obludy.

Barborko: já už jsem o údržbě plovoučky psala, že pro mě není vůbec náročná, jen vysát nebo přetřít hadrem. Pokud sis vybrala nějaký světlejší dekor, tak se nediv, že jde na tom vše vidět. Stejně tak by to bylo vidět na světlém linu nebo na koberci.

Není tady

 

#33 2. 7. 2009 9:31

Kavasaki
♥♥♥♥---
Místo: Zlínsko
Registrovaný: 21. 11. 2008
Příspěvky: 269

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Ahoj,
my máme lino(350kč) a jsem spokojená.Ale je to věc názoru.
To,že lino vypadá jako lino,i když má vzor plovoučky,parket,dlažby, mě vůbec netrápí.
Důležité jsou snad vlastnosti a údržba.

Upravil(a) Kavasaki (2. 7. 2009 9:32)

Není tady

 

#34 2. 7. 2009 10:38

jaspinn
♥♥♥♥---
Místo: Ostrava
Registrovaný: 8. 8. 2008
Příspěvky: 401

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Máme velmi kvalitní lino v předsíni a v kuchyni - taky imitace dřeva, v předsíni si návštěvy šahají :-), v kuchyni která je světlejší už je to poznat, že nejde o dřevo. Protože v celém bytě máme jinak dřevěné parkety, nemám zatím potřebu něco měnit, ale plovoučku bych po předchozích zkušenostech už nechtěla, raději bych volila lino. Už kvůli zvukům drápků naší psice - na linu slyšet v noci nejsou :-)


Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží nᚠsvět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.
Jan Werich

Není tady

 

#35 2. 7. 2009 12:50

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Irik napsal(a):

Ambo, také jsem jako Tercila reagovala jen na větu, že je to k "nerozeznání", protože to není pravda.  Jinak samozřejmě, a si každý dá co chce. Naši dávali Novilon na podzim, mají dekor plovoučky a jde prostě vidět, že to není dřevo, ale lino...z osobní zkušenosti nemůžu potvrdit, co jsi napsala. Je možné, že je to tím, že mají světlou místnost, tak jde v tom světle vše dobře vidět. Je mi jasné, že v chodbě, kde toho světla není tolik, tak to možná je k "nerozeznání". Do chodby, možná do kuchyně, bych Novilon snesla, ale do obýváku bych ho určitě nechtěla. Kamarádka ho má v kuchyni rok, už ho má na několika místech prořízlé, jak jí něco upadlo. Bála bych se drápů naší obludy.

Barborko: já už jsem o údržbě plovoučky psala, že pro mě není vůbec náročná, jen vysát nebo přetřít hadrem. Pokud sis vybrala nějaký světlejší dekor, tak se nediv, že jde na tom vše vidět. Stejně tak by to bylo vidět na světlém linu nebo na koberci.

Irik, ne, barvu plovoučky mám "střední", nechtěla jsem ani světlou, ani tmavou - právě z toho důvodu, aby na tom nebylo nic vidět. A přesto si strašně stěžuju, je to nejhorší podlaha, vše na ní jde vidět (oproti linu) a pořád musím uklízet usch. Tak to mám prostě já, taková je má zkušenost s plovoučkou a já jí nedoporučuji, že se neshodneme všichni je jasné, sto lidí - sto chutí.

Není tady

 

#36 2. 7. 2009 12:52

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

A jak tak koukám, tak většina je odpůrců plovoučky a příznivců lina tummenupp

Není tady

 

#37 2. 7. 2009 13:00

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Barborko, laminátových plovouček je nepřeberné množství a stejně tak nesrovnatelné jsou i ceny. Když si někdo koupí levný krám, chápu, že je nespokojený.

Není tady

 

#38 2. 7. 2009 13:02

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

"Už kvůli zvukům drápků naší psice - na linu slyšet v noci nejsou :-)"

Musím se smát, jak se většinou podřizujeme těm našim zvířatům, že? tummenupp big_smile Tak co se týká zvuků, je nejlepší ten korek big_smile.

Jinak mě překvapilo, že u kámošky, která má lino a žije sama, bez "zvěrstva" smile , je velmi pečlivá, tak to lino je jakési zašlé, má ho sotva rok, u ní je to opravdu "k rozeznání". neutral  Dávala firmě zhruba 16 000 Kč za nějakých 12 metrů čtverečních.

Upravil(a) Tercila (2. 7. 2009 13:07)

Není tady

 

#39 2. 7. 2009 13:03

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Sebedražší Novilon je pro mě prostě jen guma a kdybych měla dát za něj ty prachy, co stojí, raději si přišetřím a koupím podlahu dřevěnou. Nemám ráda plasty, do obýváku to přece jen vypadá lacině, i když není. Chápu praktičnost, ale jak už jsem psala, dala bych ho tak maximálně do chodby, popř. kuchyně, kdyby tam nebylo moc světla.

Není tady

 

#40 2. 7. 2009 13:09

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Já jsem se plovoučce dlouho bránila, měla jsem ráda koberce, ale překvapilo mě, jak vypadá luxusně. Právě oproti linu té mojí kamarádky - mimochodem, ani jsem nevybírala nijak drahou tu plovoučku, na rozdíl od jejího lina. 16 000 bych za to opravdu nedala.
Ale důležité je, aby byl každý spokojený s tím svým použitým materiálem smile

Upravil(a) Tercila (2. 7. 2009 13:09)

Není tady

 

#41 2. 7. 2009 13:12

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Barborka: "a strašně lituju, že jsem si dala nakonec plovoučku dumbom grater, jsem s ní strašně nespokojená, hlavně kvůli hlučnosti "

Barborko, tak to Ti ji špatně položili. V jednom místě, kde jsme měli hodně křivou podlahu, taky slyším (ty dva) kroky. Ale jinak absolutní NIC. Takže to je věc pokládky, pečlivostti a šikovnosti firmy, nesouvisí to se samotnými vlastnostmi plovoučky. Linoleum by se Ti asi v tom místě třeba prohnulo, měla bys tam ďolík.

Upravil(a) Tercila (2. 7. 2009 13:13)

Není tady

 

#42 2. 7. 2009 13:20

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

My jsme hlučnost vyřešili tak, že jsme nechali na betonu nalepené nízké zátěžové koberce a ještě na to jsme dali Miralon. Je to bez problémů, nijak hlučné mi to nepříjde.

Není tady

 

#43 2. 7. 2009 13:32

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Irik napsal(a):

Barborko, laminátových plovouček je nepřeberné množství a stejně tak nesrovnatelné jsou i ceny. Když si někdo koupí levný krám, chápu, že je nespokojený.

Vkládᚠmi do úst stále co není pravda (barva, že mám krám) proč? Musíš mě urážet, protože ti nepřizvukuju? Já ti přece neberu tvou plovoučku, tak mi neber můj názor.

Upravil(a) Barborka (2. 7. 2009 13:40)

Není tady

 

#44 2. 7. 2009 13:38

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Tercila napsal(a):

Barborka: "a strašně lituju, že jsem si dala nakonec plovoučku dumbom grater, jsem s ní strašně nespokojená, hlavně kvůli hlučnosti "

Barborko, tak to Ti ji špatně položili. V jednom místě, kde jsme měli hodně křivou podlahu, taky slyším (ty dva) kroky. Ale jinak absolutní NIC. Takže to je věc pokládky, pečlivostti a šikovnosti firmy, nesouvisí to se samotnými vlastnostmi plovoučky. Linoleum by se Ti asi v tom místě třeba prohnulo, měla bys tam ďolík.

Terci, nojo, ale tak to by jí potom položili špatně každému u koho jsme byli wink, já myslím hlučnost týkající se když tam chodí pejsek - klape drápkama, ikdybych připustila špatnou pokládku , tak to mi neříkej, že psí drápky by neklapali na té rovně položené wink.
Jinak mᚠpravdu - co my těm zvířatům vše podřizujeme, viď? Nevím, jestli také mᚠpejska? Ale ten můj je pro mě moje miminko rodna, však kdo má doma pejska, tak rozumí hjarta

Není tady

 

#45 2. 7. 2009 13:51

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Barborko, však já jsem vůbec nemluvila o tobě, mluvila jsem obecně. Myslela jsem to tak, že když  si koupí někdo něco levného, nemůže od toho přece čekat zázraky. Chápu, že je někdo s plovoučkou nespokojený, ale nikdo z nás tady netuší, co ten člověk konkrétně doma má. Jak už jsem psala, laminátové podlahy se pohybují v široké škále druhů a cen. Já vůbec netuším, co ty jsi měla doma za plovoučku, tak nebuď vztahovačná, nikdo tvůj Novilon neuráží. Měj si doma třeba lítací koberec, hlavně když s ním budeš spokojená ty. Už jsem tu dvakrát psala, že bych ho klidně brala pro jeho praktičnost (ne vzhled), ale ne do obýváku.

Není tady

 

#46 2. 7. 2009 14:08

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Irik napsal(a):

Barborko, však já jsem vůbec nemluvila o tobě, mluvila jsem obecně. Myslela jsem to tak, že když  si koupí někdo něco levného, nemůže od toho přece čekat zázraky. Chápu, že je někdo s plovoučkou nespokojený, ale nikdo z nás tady netuší, co ten člověk konkrétně doma má. Jak už jsem psala, laminátové podlahy se pohybují v široké škále druhů a cen. Já vůbec netuším, co ty jsi měla doma za plovoučku, tak nebuď vztahovačná, nikdo tvůj Novilon neuráží. Měj si doma třeba lítací koberec, hlavně když s ním budeš spokojená ty. Už jsem tu dvakrát psala, že bych ho klidně brala pro jeho praktičnost (ne vzhled), ale ne do obýváku.

Irik, ok tak mír kapitulation wink, bylo to v reakci na mě, tak jsem si to vztáhla, že píšeš, že já mám doma krám.

Není tady

 

#47 2. 7. 2009 14:14

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Barborko, nebylo to tak opravdu myšleno a pokud to bylo v návaznosti, tak se omlouvám. Spíš se mi nepodařilo dobře vysvětli, co jsem měla na mysli. Myslela jsem to tak, že my tady na diskuzi můžeme těžko posoudit kvalitu laminátu, kvalitu pokládky u těch, kteří zde napsali, že nejsou spokojení. Kdežto Novilon je jen jeden (aspoň předpokládám), takže o něm už tu jde diskutovat trochu více objektivně.

A z jiného soudku...do nového bydlení zvažuji v kuchyni, obýváku a chodbě všude stejnou velkoformátovou dlažbu + podlahové vytápění.

Není tady

 

#48 2. 7. 2009 14:25

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Irik napsal(a):

Barborko, nebylo to tak opravdu myšleno a pokud to bylo v návaznosti, tak se omlouvám. Spíš se mi nepodařilo dobře vysvětli, co jsem měla na mysli. Myslela jsem to tak, že my tady na diskuzi můžeme těžko posoudit kvalitu laminátu, kvalitu pokládky u těch, kteří zde napsali, že nejsou spokojení. Kdežto Novilon je jen jeden (aspoň předpokládám), takže o něm už tu jde diskutovat trochu více objektivně.

A z jiného soudku...do nového bydlení zvažuji v kuchyni, obýváku a chodbě všude stejnou velkoformátovou dlažbu + podlahové vytápění.

Tak to je pravda! Fakt se to nedá přesně vystihnout a říct, protože každá ta podlaha je jiná, v tom mᚠpravdu. V linu možná trochu více, jak píšeš, ale podle mě také ne - když srovnám lina co jsem viděla, tak některé jsou úplně nesrovnatelné s jinými.
Já mám dlažbu teď v chodbě jen a co je pro mě na ní výhodou, tak že se moc dobře vytírá tummenupp. Ale když já jsem prostě "linová", časem bych chtěla asi skoro vše vyměnit za lino rodna

Není tady

 

#49 2. 7. 2009 17:42

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Tercila:
Výborně slyším, ale poslechově rozdíl mezi obyč. plovoučkou a Novilonem mluví jednoznačně pro Novilon, pokud je dobře položený na rovném podkladu. Je pravda, že ho mám  jen u vstupu  do bytu v předsíni, kde se přezouváme ,8m2, a jsem s ním hodně spokojená. Ve větší ploše ho nemohu posoudit.
Plovoučku, pokud je z laminátu, bych nechtěla ani zadarmo. Skoro každý si stěžuje, že je hlučná, studená a choulostivá a nelze se divit - laminát je opravdu jen slepený papír, slisovaný, navrchu s fototapetou. Někde je tato podlaha určitě vyhovující, ale v rodině, kde bývá  větší provoz a děti,případně psi, tam bych ji opravdu zvážila. Vypadá krásně, to ano, ale já rozhodně dávám přednost jednoduché údržbě a pevnosti povrchu proti otěru.

I když mᚠplovoucí podlahu z velmi kvalitního dřeva, je také choulostivá na mokro (např. rozlití nějakého nápoje). Tomu se nevyhneš, pokud jsou malé děti, které hned nevystartují to uklidit.

Korek není od věci, o tom jsem také uvažovala, ale jeho barva mě odradila.

Není tady

 

#50 2. 7. 2009 19:12

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Irik napsal(a):

Barborko, nebylo to tak opravdu myšleno a pokud to bylo v návaznosti, tak se omlouvám. Spíš se mi nepodařilo dobře vysvětli, co jsem měla na mysli. Myslela jsem to tak, že my tady na diskuzi můžeme těžko posoudit kvalitu laminátu, kvalitu pokládky u těch, kteří zde napsali, že nejsou spokojení. Kdežto Novilon je jen jeden (aspoň předpokládám), takže o něm už tu jde diskutovat trochu více objektivně.

A z jiného soudku...do nového bydlení zvažuji v kuchyni, obýváku a chodbě všude stejnou velkoformátovou dlažbu + podlahové vytápění.


-ta dlažba musí působit dost neútulně a studeně přeci,i když je to otázka asi spíš pocitová každého zvl᚝.A pak nemůžeš taky doma chodit jen v ponožkách a jen pořád v papučích,protože když se netopí,tak je odspodu nepříjemně studeno,ne?
A do kuchyně bych si teda dlažbu vůbec nedávala-kámoška už si stěžovala,když jí na to něco spadne,tak to bez újmy n kráse buď nepřežije dlažba nebo nádobí.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů