Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 18. 8. 2006 8:04

x256987
Host

Houby - sušit nebo mrazit?

Jaký způsob uchovávání hub doporučujete? Mražení je pro mě vyzkoušená klasika, ale mám dojem, že sušené houby mají takové intenzivnější aroma. Jak je usušit, aby vydržely aspoň do Vánoc?

 

#2 18. 8. 2006 8:13

vEruska
♥♥-----
Registrovaný: 25. 5. 2006
Příspěvky: 91

Re: Houby - sušit nebo mrazit?

přesně jak píšeš, usušené houby jsou jemnější. Já mražené používám pod maso, občas do omáčky. Ze sušených (před přípravou chvíli namočených) hub je ale omáčka lepší a skvěle se hodí i do různých omáček na těstoviny nebo na pizzu.

Houby suším rozložené na novinách na parapetu, kde svítí hodně sluníčko a nebo prostě někde v místnosti. V uzavřené tmavé nádobě mi vydrží poměrně dlouho, bez problémů i téměř rok. Ostatně sušit je můžeš i v sušičce.

vEruska, FoodLife.cz

Není tady

 

#3 18. 8. 2006 11:49

Nikiska
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 7814

Re: Houby - sušit nebo mrazit?

Judit taky bych doporučovala sušit. Můžeš si je nakrájet a sušit i třeba na půdě no prostě kdekoliv.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;31/st/20100109/n/Tomulkovi/k/b028/age.png

Není tady

 

#4 18. 8. 2006 12:11

x256987
Host

Re: Houby - sušit nebo mrazit?

Pro dnešek jsem to vyřešila - vrazila jsem je všechny do polívky smile

 

#5 18. 8. 2006 12:32

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Houby - sušit nebo mrazit?

...tak...a příště pěkně nasušit /před upotřebením namočit, nebo udělat z nich prášek /....a až pak do mrazáku, ty jsou jako dršky/ty my namáme rádi/.......něco i zavřit do sladkokyselého nálevu /na mejdánek jako pochutina jsou super.../

Není tady

 

#6 18. 8. 2006 14:05

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Houby - sušit nebo mrazit?

Já suším houby tak, že natáhnu tu tenkou šňůrku z draka (koupím za cca 20 v hračkárně), nakrájím plátky, a ty plátky pak na tu natáhnutou šňurku tak shora "nastrkuju" ony se prořežou samy - proříznu je tou nití tak do půlky plátku a už to zůstane zavěšené a osychá to ze všech stran děsně rychle. Pak nesundávám jednotlivě, aby se nepolámaly, ale odstřihnu tu šňůrku a stáhnu je. Je to téměř bezpracné a nezabírají žádné místo.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#7 18. 8. 2006 14:18

ivca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 1059

Re: Houby - sušit nebo mrazit?

to je nápad

Není tady

 

#8 18. 8. 2006 15:38

x256987
Host

Re: Houby - sušit nebo mrazit?

Bety napsal(a):

Já suším houby tak, že natáhnu tu tenkou šňůrku z draka (koupím za cca 20 v hračkárně), nakrájím plátky, a ty plátky pak na tu natáhnutou šňurku tak shora "nastrkuju" ony se prořežou samy - proříznu je tou nití tak do půlky plátku a už to zůstane zavěšené a osychá to ze všech stran děsně rychle. Pak nesundávám jednotlivě, aby se nepolámaly, ale odstřihnu tu šňůrku a stáhnu je. Je to téměř bezpracné a nezabírají žádné místo.

tummenupp tummenupp tummenupp Bety, jsi pokladnice dobrých nápadů!

 

#9 18. 8. 2006 17:54

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Houby - sušit nebo mrazit?

No my jsme bydleli dlouho v paneláku a tam byla mini maličká kuchyňka ale za to velká chodba samé dveře, tak jsme ty šňůrky natahali v té chodbě a bylo to. Zkoušeli jsme všechno možné, různé nitě a rybářské vlasce, ale nejlp vyhovuje ta z draka - řeže houby sama a udrží úplně všechno. A ještě jsem zapomněla napsat, že je lepší věšet chvilku z jedné strany a pak zase z druhé, třeba i na dvě šńůry současně, aby se prostředek moc nevyvěšoval když jsou mokré. Ale i když se trochu tou tíhou vyvěsí, ona je z takového materiálu, že jak houby schnou, tak se sama zase napíná.
Akorát že letos nemám ještě žádné houby, jenom šňůrku....


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#10 18. 8. 2006 21:44

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Houby - sušit nebo mrazit?

Do mrazáku by se měli houby trochu povařit.

Není tady

 

#11 19. 8. 2006 9:55

x256987
Host

Re: Houby - sušit nebo mrazit?

Ivča K. napsal(a):

Do mrazáku by se měli houby trochu povařit.

Ano, tak to děláváme - respektive dělá to tak "potenciální tchýně", od které dostávám úhledné balíčky godlike

Jestli se mi povede nějaký úlovek, zkusím sušit.

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů