Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

#1 16. 8. 2006 11:32

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

Ahoj, popíšu svou situaci. Jsem rozvedená, s BM máme jedno 12 leté dítě a střídavou péči. Protože můj BM má na daňovém přiznání nuly a já jsem normálně zaměstnaná u větší firmy a co dostanu, to taky vykážou, tak jsem já nemám nárok na přídavky na dítě, zatímco BM má. Na sociálce jsem podepsala, že souhlasím, aby přídavky pobíral toliko otec. Dítěti jsem doma řekla, že to jsou "jeho" peníze s tím, že si za to jistě bude moct kupovat něco navíc, ale ne blbosti (třeba žvejkačky, že), a po dohodě s tátou. Teď chtěl spacák a tatínek si myslí, že ho nepotřebuje a už máme spor...a dítě je zklamané. Možná jsem neměla mluvit k synovi tak přímočaře, ale myslím si pořád, že peníze jsou dítěte a když má spacák dva roky starý, ale tehdy celkem levný, a ten spacák už skoro nehřeje (nějak se to v něm sklepalo či co), tak by si ten spacák zasloužil....není to přeci blbost, ne?...Můj BM říká něco v tom smyslu, že peníze nejsou dítěte a chce s nimi disponovat výhradně sám, podle svého uvážení....Na druhou stranu já mám na dítě celoročně úlevu na dani (kterou zase nechce BM, protože já to kompenzuju těma přídavkama) a tyhle peníze já dítěti spořím, každý měsíc pěkně ta částka odejde na účet. U BM se obávám toho, že on nic spořit nebude a děcku peníze prošustruje (ono, co to je dneska pětistovka měsíčně? Ale za rok najednou to už je větší sumička.).....Myslíte, že dvanáctileté dítě může už mluvit do toho, co by si za přídavky přálo? Nebo to má být na libovůli rodiče? (Pro dokreslení situace bych ještě řekla, že synovi dává BM kapesné 200 Kč měsíčně, já to kompenzuju placením obědů, a z toho kapesného ho nutí si kupovat kredit do mobilu a zároveň časopis, který stojí cca 40 Kč týdně...když je syn u mě, tak já časopis bez reptání koupím, protože si uvědomuju, kolik pěněz je 4x40 Kč, když má kapesné celkem 200 kč...ale BM to nějak "nechápe"...inu, sám má asi málo, tak co by dával ještě za časopis?...nebo když synovi dojdou peníze a jsou třeba vánoce, tak jdu po krámech s ním a v rozumné částce mu vypomůžu s penězi na dárky kamarádům a nezřídka i tátovi nebo jeho nové manželce....z těch dvou stovek měsíčně fakt nic moc neušetří, když si ještě kupuje kredit...)...Jaký je vᚠnázor? Měl by otec vyslechnout přání syna? (To dítě nechce kraviny.) A co se dá dělat, když otec tvrdí, že to kraviny jsou a ty peníze mu prostě spadnou sprostě do kapsy?...Vím, že čas ukáže a že jednou synovi bude třeba 18 a já budu na jeho spoření mít ty peníze, co mi slevili z daní, a taky vím, že jeho otec třeba nebude mít z těch přídavků už nic...a že si dítě udělá obrázek samo...(tedy ne že bych si myslela, že děti musí mít všechno, ale ty peníze šetřím tak nějak třeba na školu nebo tak něco...jasně, že kdyby kluk byl klackovitej, tak se na něj vykašlu, ale je to hodný dítě)....baby, mě je to zas tak líto, jak se bývalý projevil...ach jo... sad

Není tady

 

#2 16. 8. 2006 12:22

sylva
♥♥-----
Registrovaný: 25. 4. 2006
Příspěvky: 37

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

Přídavek na dítě je jednoznačně určený ve prospěch nezaopatřeného dítěte.Ovšem,kdo určí  co je prospěch nezaopatřeného dítěte je samozřejmě pobiratel-rodič . Takže jedině složitou cestou/asi přes soud/ napadnout otce,že nevyužívá dávku státní sociální podpory ve prospěch nezaopatřeného dítěte a požadovat zvláštního příjemce/asi sebe/.Nevím jak se to prokazuje,ani jak je to úspěšné u navenek bezproblémových rodičů.Běžně se to nedělá,jen u rodičů,kteří třeba pijí,nebo mají děti v děcáku-tak jdou přídavky tam,ale žádá vždy rodič!

Není tady

 

#3 16. 8. 2006 13:25

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

Sylvo, díky. Já spíš myslela nějaký "návod" na slušné vyřešení (nebo třeba i názor, že jsem úplně vedle a on to dělá dobře...)...soud, to je ta nejzazší možnost.

Není tady

 

#4 16. 8. 2006 14:28

mipi
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 163

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

Ahoj Evi,
podle mne bylo brzy synovi rict, ze otec bere "jeho pridavky". Ve 12-ti by se mel tesit na svatky, narozeniny ci Vanoce. Pridavek jeho tata jiste vyuzije na jidlo, obleceni, krouzky,.......Pokud potreboval spacak, meli jste to probrat ty a tvuj byvaly manzel.
Lepsi by bylo probrat to s nim, zda by sporil take. Pokud na to nema, tak to holt zustane na tobe.smile

Není tady

 

#5 16. 8. 2006 15:38

sylva
♥♥-----
Registrovaný: 25. 4. 2006
Příspěvky: 37

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

No já si myslím,že 12leté dítě by mělo umět / pochopitelně s  nenápadnou pomocí rodiče/ rozhodnout,co si za peníze,které jsou určené pro něj může přát.Myslím si ,že pokud je spacák součástí jeho trávení volného času,nebo koníček/skaut,turistika a pod./Určitě není požadavek,aby tatínek obětoval přídavky na spacák nepřiměřený.Ale jak říkám peníze jsou určené ve prospěch dítěte,ale .........Takže nakonec je to zase jenom věc dohody.Je mi jasné,že soud je tou poslední věcí,ale uvedla jsem,co říká zákon.Jinak si myslím,že Eva  to myslí dobře, protože ona ušetřené peníze spoří ,ale návod asi žádný není,jen pokus o domluvu,nebo prosba dítěte,aby taka spacák koupil.

Není tady

 

#6 16. 8. 2006 17:00

briza3
♥♥♥♥---
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 298

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

Jsem vdaná, pobírám přídavky na děti a ty tvoří součást rodinného rozpočtu. Spacák by mohl tvůj syn dostat k narozeninám, vánocům. Pochopitelně je to věc diskuze.

Není tady

 

#7 16. 8. 2006 18:23

rogersova
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 510

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

Eva36 napsal(a):

Sylvo, díky. Já spíš myslela nějaký "návod" na slušné vyřešení (nebo třeba i názor, že jsem úplně vedle a on to dělá dobře...)...soud, to je ta nejzazší možnost.

Proč se obracet na soud,stačí to nahlásit na příslušný úřad práce,který dávku vyplácí.
Domluva s tatínkem asi nebude možná.

Není tady

 

#8 17. 8. 2006 7:11

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

mipi napsal(a):

Ahoj Evi,
podle mne bylo brzy synovi rict, ze otec bere "jeho pridavky". Ve 12-ti by se mel tesit na svatky, narozeniny ci Vanoce. Pridavek jeho tata jiste vyuzije na jidlo, obleceni, krouzky,.......Pokud potreboval spacak, meli jste to probrat ty a tvuj byvaly manzel.
Lepsi by bylo probrat to s nim, zda by sporil take. Pokud na to nema, tak to holt zustane na tobe.smile

Víš, otec i já máme stejnou životní úroveň (ne-li on vyšší, což by nepřiznal, protože by mu soud pravděpodobně stanovil výživné, které by mi měl platit). U soudu otec sdělil, že ač jeho daňové přiznání je nulové, má pro svou spotřebu peněz tolik, kolik já výplatu. Proto soud vyměřil při naší střídavé péči výživné tak, že se nám "požere". Z života s otcem vím, že opravdu má černé peníze a nijak nestrádá, což vlastně u toho soudu i přiznal. Vycházím tak z toho, že na jídlo, oblečení, kroužky atd. máme oba stejně peněz a přídavky na dítě jsou něčím navíc. Kdybych BM neřekla, že by šlo si zažádat, ani by ho to nenapadlo. Je to něco navíc, co by měl dítěti uspořit nebo dát na nějakou rozumnou věc. Já např. svoji úlevu na dani spořím a to dítě peníze dostane..."jeho" přídavky na dítě se nejspíš někde rozpustí a on bude před synem argumentovat, že mu za to přilepšoval na stravě (nebo něčem podobným), což je blbost, protože i bez těch přídavků je on schopen ho živit stejně dobře jako já...

Není tady

 

#9 17. 8. 2006 7:20

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

briza3 napsal(a):

Jsem vdaná, pobírám přídavky na děti a ty tvoří součást rodinného rozpočtu. Spacák by mohl tvůj syn dostat k narozeninám, vánocům. Pochopitelně je to věc diskuze.

tohle je u nás jiné. Ani jeden z nás přídavky nepotřebuje. Rozdíl je v tom, že mně je ani nepřiznají, protože můj příjem je jasně prokazatelný, ale jemu je přiznají, protože obírá stát (pan podnikatel) a nepřiznává, co nemusí.Za předloňský rok přiznal, že vydělal 100 tisíc, takže papírově je zhruba na životním minimu, ve skutečnosti má o dost víc, jezdí pěkným autem, chodí do restaurací, na výlety, jede do Chorvatska...nezávidím, to samé můžu i já a taky to dělám, jen chci říct, že ani jeden z nás ty přídavky opravdu nepotřebuje na základní potřeby dítěte. Myslím si, že by je měl tedy využít jako nadstandard, stejně jako já tu úlevu na dani spořím pro dítě...ale s ním je marná debata, pro korunu by si nechal vrtat koleno a jak už jsem napsala, dává dítěti 200 Kč měsíčně kapesné a chce po něm, aby si hradil kredit do mobilu (nejmíň 200) a ještě časopis, který má rád (tj.4xcca 40 Kč měsíčně)...a ještě by mu mělo zbýt na dárky...on je tatínek škudlil a byl vždycky...já už se vlastně ani nedivím a nezlobím. Nezměním ho...vpodstatě jsem od včerejška vychladla a nechám věci v klidu. Nemá to smysl...tak prostě tomu dítěti ty přídavky "ukradne", no a co? (Znovu říkám, že se nedá argumentovat tím, že přilepšil na jídle nebo na oblečení atp. Na to máme oba dva peněz dost, na to my dva přídavky nepotřebujeme.)

Není tady

 

#10 17. 8. 2006 7:23

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

rogersova napsal(a):

Eva36 napsal(a):

Sylvo, díky. Já spíš myslela nějaký "návod" na slušné vyřešení (nebo třeba i názor, že jsem úplně vedle a on to dělá dobře...)...soud, to je ta nejzazší možnost.

Proč se obracet na soud,stačí to nahlásit na příslušný úřad práce,který dávku vyplácí.
Domluva s tatínkem asi nebude možná.

Já bych to i udělala, ale je to zbytečný. Musela bych prokazovat, že dávka nejde na potřeby dítěte, což nijak neprokážu, protože dítě nechodí hladové, špinavé, v rozdrbaném oděvu atd...ale to je vlastně jedno, jen mě mrzí, že tatínek bude pobírat přídavky, který potřebuje stejně jako já (tedy vůbec, je to něco navíc), a že dítě z toho uvidí velký kulový...taková pětistovka přídavků se dá pěkně využít na jednu večeři v restauraci ve dvou, tak co by tatínek spořil, když může jít na večeři, že? (A že on tu svou hubu neošidí...)

Není tady

 

#11 17. 8. 2006 13:25

mipi
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 163

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

Evi,
otazka prijmu u osob OSVC je vzdy slozita a casto zavadejici. Ale o to mi v me reakci neslo. Spis se mi zda "nestastne" zatahovat do toho syna. Urcite byl moc zklamany, ze mu tata ty penize nedal. Ale pritom, jaky je, jsi mohla predpokladat vysledek.
Je jasne, ze jsi chtela prilepsit diteti, ale z me vlastni zkusennosti vim, ze cim vice jsou
deti zasvecovany do vyzivovacich tahanic mezi rodici, tim hure.
Preji Ti hezky den a ber to jen jako muj nazor, ktery muze byt mylny.wink

Není tady

 

#12 17. 8. 2006 13:38

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

mipi: Synův otec na něm vždycky šetřil, ani peníze mi nepřispíval na dítě (byla jsem blbá, uměla jsem vydělat a držet hubu. Dlouho.)...Přídavky jsem nechtěla jen tak nechat státu, ale ani bývalému manželovi. Mám za to, že vážně jsou pro dítě. To byl důvod, proč jsem to synovi řekla. Věděl, že se mají vynaložit na něco účelného a to po dohodě s tátou...víš, mě už taky přestalo bavit pořád dělat, jak je tatínek úžasný...pořád žehlit to, co on slíbil a nesplnil a pořád dokola se honit...jeho tatínek je hlavně krkoun, co sám sobě dopřeje a dítěti ne (v živé paměti mám, jak nadával, že kupuju bačkory za 250 Kč místo 150 kč. Kluk chtěl ty dražší a co je dneska stovka? Manžela jsem se neprosila, a jde s námi nakupovat, tehdy mi nepřidal ani korunu na ty bačkory, jen frfňal. Zato týden před tím si koupil nové autorádio za 3000 Kč. Ty tři tisíce bych já musela dlouho šetřit a byly by za to několikery bačkory....) Jde mi o to, že ty peníze opravdu nejspíš otec rozmělní někde ve svých potřebách a dítě o ně vlastně přijde, což se mi zdá nespravedlivý....a tak mě to nakoplo, že jsem si musela písemně ulevit.Díky Ti za názor a pěkný den. Pa.

Není tady

 

#13 17. 8. 2006 20:42

briza3
♥♥♥♥---
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 298

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

A co založit účet, kam by přídavky chodily (např. stavební spoření)

Není tady

 

#14 18. 8. 2006 8:23

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

briza3: Ty mi čteš myšlenky, viď? smile No, něco takového BM říkal, ale popravdě řečeno mu nevěřím, že to taky udělá. Uvidím. Už jsem vážně vychladla a nechávám situaci být. BM není idiot a dobře ví, že peníze nejsou jeho. Záleží na něm, co s nimi udělá a jak bude před synem za pár let vypadat. Díky za reakci.

Není tady

 

#15 19. 8. 2006 14:57

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

No jo, ale jak chceš určit, za kterou pětistovku zrovna koupil synovi jídlo, ošacení, apod a kterou prošustroval. Vždy je to přece blbost. Přídavky se mu přidají k jeho příjmu a z toho se pak o něj stará, ne ? Nikde přece není psáno, že přídavky jsou určeny na nadstandardní věci. Je to jen přilepšení.


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#16 19. 8. 2006 18:13

anetka1
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 8. 2006
Příspěvky: 125

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

Ahoj Evi36, já bych  to vyřešila tak, že bych založila účet pro dítě  a tam by se mu automaticky posílaly peníze z okresu.Anebo druhá varianta, pokud jsem správně pochopila, dítě je ve střídavé péči rodičů, asi 14 dní žije u tebe a 14 dní u něho, tak by jste měli oba dva nárok na půlku, což je 250 Kč pro každého ,250  by obdržel otec dítěte a 250 vy jako matka. Jednoduše řečeno a Vám vᚠBM tu půlku dává a vy mu můžete spořit a nebo něco koupit dle svého uvážení.

Není tady

 

#17 19. 8. 2006 20:59

Buba 1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 7. 2006
Příspěvky: 297

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

Eva36, preco riesis peniaze BM? Ty si jeho BM- byvala manzelka-, ak ti to este nedoslo, tak preco sa stale snazis zasahovat do jeho sukromia?!? Stale sa davas do pozicie len ty si ta naj, naj, naj....................Tvoj BM pobera RP, akym pravom mu stale nutis svoje naj......., co ma s peniazmi robit??? Je to jeho problem, nie tvoj, tak preco stale zatinas svoje pazury do BM??? Sa nedivim, ze ta ma plne zuby. Ak ti nevyhovuje striedava starostlivost, tak poziadaj sud o zmenu. Kedysi som rada citala tvoje prispevky, teraz sa divim, co sa z teba stava. VSEEEEEEEETKO VIES, samozrejme NAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ. Je mi z teba smutno, davaj pozor, aby sa ti tvoj syn nevybodol na peniaze a neodisiel za teplym ludskym slovom, pohladenim, laskou.

Upravil(a) Buba 1 (19. 8. 2006 21:03)

Není tady

 

#18 22. 8. 2006 9:07

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

mashanka napsal(a):

No jo, ale jak chceš určit, za kterou pětistovku zrovna koupil synovi jídlo, ošacení, apod a kterou prošustroval. Vždy je to přece blbost. Přídavky se mu přidají k jeho příjmu a z toho se pak o něj stará, ne ? Nikde přece není psáno, že přídavky jsou určeny na nadstandardní věci. Je to jen přilepšení.

Nechci nic určovat, jestli ty peníze nedá na nějaký účet, spoření nebo něco takového, tak je mi jasné, že je prošustroval. Ale vysvětlovat to pak bude muset dítku, později, myslím totiž, že ono se ho jednoho dne zeptá. Ty přídavky mě s..rou proto, že on papírově příjem nemá, ve skutečnosti jej má. To ostatně přiznal i u soudu, když se soudkyně ptala, kolik čerpá pro svou potřebu. I z povídání syna vím, že hlady doma nezmírají. Proto ty přídavky beru tak, že to je vážně něco navíc. S BM jsem žila 12 let, takže vím, jaké ty jeho příjmy skutečně jsou a jaké vykazuje finančnímu úřadu...mrzí mě, že sobě dopřává, ale aby koupil klukovi časopis, to odmítá...pro mě neskutečný...

Není tady

 

#19 22. 8. 2006 9:10

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

anetka1 napsal(a):

Ahoj Evi36, já bych  to vyřešila tak, že bych založila účet pro dítě  a tam by se mu automaticky posílaly peníze z okresu.Anebo druhá varianta, pokud jsem správně pochopila, dítě je ve střídavé péči rodičů, asi 14 dní žije u tebe a 14 dní u něho, tak by jste měli oba dva nárok na půlku, což je 250 Kč pro každého ,250  by obdržel otec dítěte a 250 vy jako matka. Jednoduše řečeno a Vám vᚠBM tu půlku dává a vy mu můžete spořit a nebo něco koupit dle svého uvážení.

Ahoj, účet BM nezaloží a ani to po něm nechci. Já na přídavky nárok nemám, protože jsem zaměstnaná a můj zaměstnavatel vykazuje všechny moje příjmy poctivě. Manžel je OSVČ a svoje příjmy před finančákem tutlá, takže jeho daňové přiznání vypadá tak, že má jeden suchý rohlík na den...u soudu při stanovování výživného přiznal soudkyni, že čerpá stejnou částku pro svou potřebu jako je moje výplata....a vůbec...mně už to je jedno, je fakt, že jednou se ho syn může zeptat, co s těmi penězi na něj dělal, a otec mu bude muset nějak odpovědět. Jak, to už je na něm...Já třeba tu slevu na dani na dítě, co mám, dávám na spoření, už celých 12 let, ty peníze tam zůstanou a já se nebudu muset před dítětem stydět...mám svědomí čisté...

Není tady

 

#20 22. 8. 2006 9:24

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

Buba: NEŘEŠÍM PENÍZE BÝVALÉHO MANŽELA. Řeším peníze mého dítěte, jestlis to nepochopila. Oba dva máme stejné příjmy, BM to přiznal u soudu při stanovování výživného. Papírově má ovšem minimum, to vykazuje jako podnikatel finančáku. Na základě tohoto daňového přiznání má nárok na PND (přídavek na dítě). Já jsem podepsala na sociálce, že souhlasím, aby jej pobíral pouze on. Já nárok nemám,protože můj zaměstnavatel vykazuje poctivě všechny moje příjmy. Kdybych souhlas nedala, šidila bych především syna. Nediv se, že šílím, když se dozvím od BM, že peníze jsou jeho a nikoli syna a že BM je hodlá používat, jak uzná za vhodné a nebere v potaz, co by chtělo to dítě...Nezatínám do nikoho pazoury, ale když BM chce okrást našeho syna, tak mě to s..re pekelně, to si piš! (Jak už jsem psala, já mám zas úlevu na dani na dítě, tuhle úlevu už léta spořím, syn ty peníze dostane.) A to s tím teplým lidským slovem a pohlazením jsi pěkně přehnala. Jsem to totiž já, kdo jezdí se synem na závody, kdo bere ohled na jeho city, pocity....jeho táta se na závody pěkně vykašle, zjeví se tam na pět minut, koukne, jak syn odběhne jeden závod, ani nepočká na další ...a je v čudu! Kluk mu je ukradený a kdybych si nedovolila zeptat se po třech měsících po mém odchodu, jaké výživné mi bude tehdy ještě manžel dávat, tak by o střídavou péči v životě nežádal!!! O střídavou péči začal žádat až, když jsem se osmělila zeptat na výživné, do té doby viděl dítě 4 x za ty tři měsíce.....ČTYŘIKRÁT NA HODINKU!!!.....Jsem fakt rozčilená, nechápu, jak mě můžeš odsuzovat, když evidentně neznᚠpozadí mého příběhu....nezajímá mě život BM, jen mě s..re, když šidí naše dítě...Nejsem zastáncem toho, že dítě má dostat, nač ukáže, ale přečti si ještě jednou (výše), jaké kapesné dává můj BM synovi a co chce, aby si z toho syn hradil...dává mu 200 Kč, chce aby si hradil kredit, časopisy a dárky...a kluk mi pak skoro brečí, že nemá peníze na dárek nové ženě mého BM...a já jdu a ty peníze mu prostě přidám....chce jí udělat radost, proč bych nepřidala....ale BM je ten, kdo sedí na penězích...ne já...a s city to má pramálo společného....pro dokreslení "teplého lidského slova" u BM přidám historku: Když se BM znovu ženil, tak nechal před obřadem mého syna (12 let) s malou dcerou (3 roky) jeho nastávající doma a nařídil mu, a malou vykoupe, učeše a ustrojí do slavnostních šatů, aby bylo všechno na obřad....Ne, že by to klukovi ublížilo, ale nepřišlo mi to zrovna vhodné...spíš toho kluka prostě zneužil, potřeboval ho, tak ho zaúkoloval....jindy zas vím, že ho posílají s malou ven, aby ji hlídal...ona mu ničí věci, které dostal ode mě k svátku (CD, plakáty apod.)....je to malé dítě, chápu to, co nechápu je, že oni pasivně přihlížejí, věci nenahradí....Kde je to pochopení, teplé lidské slovo a to pohlazení???

Upravil(a) Eva36 (22. 8. 2006 9:30)

Není tady

 

#21 22. 8. 2006 11:47

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

Mimochodem - byl to opět jeho otec, který si okamžitě po mém odchodu nastěhoval milenku (první měsíc na chatu, další měsíc už do bytu)...synovi to zdůvodnil tak, že A. bydlí sama a on taky a že bude finančně výhodné, když budou bydlet spolu, že se budou podílet na nájmu a ještě vydělají na pronájmu jejího bytu....připadalo mi to velmi necitlivé...já mám přítele zhruba přes rok, syn o něm ví, znají se, ale domů si ho rozhodně zatím nestěhuju. Myslím, že dítě by si mělo nejdřív prožít to, že rodiče nejsou spolu a až pak si zvykat na nové partnery...já to jsem, kdo bere ohled na dítě, kdo pro dítě zajede na cvičák, aby nemuselo v osm večer autobusem od hypermarketu, kde se poflakuje denodenně skupina ožralých bezdomovců...jeho otec si v týdnu, kdy péče leží na něm, válí pr.el na kanapi a dítě mu musí volat s prosbou, že mu autobus jede pozdě, tak zda by ho nevyzvedl autem....ten chlap leží přitom doma na gauči...takhle se on stará o dítě!!! (Já i když nemám možnost si auto půjčit, tak aspoň přijedu busem a jedeme domů spolu, aby nejezdil sám...a jeho otec? ten si klidně citlivě leží doma a laskavým slovem mu sdělí, a jede sám...)

Sem se teda naštvala!

Není tady

 

#22 22. 8. 2006 12:51

aeva1
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 1207

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

Evi, přečetla jsem si ten Tvůj první přísp. A zase musím říct , že je to fakt vů. /ty víš, co myslím/. My to máme teď tak, že m. mi posílá výživné, ale protože zatím bydlí doma, tak občas něco koupí /ne moc, ale ještě platí nájem, tak to tak bere, že se to vyrovná/. Až bude mít dcera 18 /v říjnu/ tak prý výživné začne posílat jí. Tak nevím, jestli se to tak musí nebo co tím sleduje ??? Teď chce jet na půl roku studovat ven a prý to zaplatí - je to pálka, tak to víš, že se tomu nebráním smile
Ale jak to bude doopravdy a hlavně, až se odstěhuje, to ukáže čas.

Tak , jak to je u vás s těmi přídavky, to je pěkná lumpárna. Je mi jasné, že u některého podnikání fakt ty příjmy pěkně uliješ. No nemᚠto lehké. Ale zaráží mě přístup tvého BM, sakra, to mě vždycky naštve. Někteří chlapy si myslí , že rozvodem už nejsou tátové. Vidím to všude kolem.

Není tady

 

#23 22. 8. 2006 13:16

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

Evi, ja to vidím tak, že by bolo fajn skúsi sa s BM porozpráva a navrhnú mu účet, kam by ste OBAJA dávali peniaze pre syna a odkiaž by sa len tak nevyberalo. Ale ak on nebude súhlasi, tak nepᚠžiadnu páku, ako ho donúti. A neviem, prečo sa ním teraz nechᚠtak vytoči, keď si už môžeš gratulova, že je ex-, a pritom si sa predtým zrejme tých 13 či kožko rokov nevedela zdravo nas.. a posla ho tam, kam patrí...
Inak, z môjho pohžadu jediné, čo sa mi úplne nepozdáva, je to, že syn dostáva vreckové a popritom ešte ďalšie peniaze. Podža mňa je účel vreckového hlavne taký, aby sa naučil sám hospodári, čo sa nenaučí, ak mu rodičia popri tom ešte všetko zaplatia, takže z môjho pohžadu radšej vyššie vreckové, ale potom už peniaze nedáva(teraz nemyslím prachy na školské výlety, nečakané výdavky apod.). Naši boli v tomto ohžade prísni, ale dnes môžem pvoeda, že prísnos asi splnila účel a zasa nepreháňali to. Nezaškodilo mi ani, že keď som chcela niečo navyše -ale to už som bola na strednej a vysokej - pvoedali mi: choď na brigádu a zarob si. źutujem decká, čo všetko dostanú na tácke a potom nevedia hospodári s platom(mám žiarivý príklad v rodine, môj inak normálny a fajn bratranec za slobodna utratil zakaždým celú výplatu - cca 30 000 Sk pred piatimi rokmi, čo bola slušná sumička; dnes má rodinu a stále nevedia vyjs s prachmi dumbom ). Takže sa možno radšej dohodnite na vyššom vreckovom alebo na tom, že z RP sa mu bude plati kredit, alebo také niečo. Skrátka neičo rozumné. A do finančných sporov rodičov by som decko tiež asi nezaahovala, čím dlhšie bude ocko v jeho očiach hrdina, tým lepšie preňho. Najneskôr v búrlivých rokoch puberty mu z toho piedestálu spadne, a to len bude tóčo...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#24 22. 8. 2006 14:18

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

Aeva1: Jo, jo, s těmi alimenty se to tak děje, že po dovršení plnoletosti se posílají k rukám dítěte (je to pro dítě a když je plnoleté, tak s nimi disponuje ono, dokud plnoleté není, tak ho jako matka zastupuješ a když mᚠdítě v péči ty, tak jdou alimenty k tvým rukám). Myslím, že to je celkem logický. To, co dělá můj BM, už mi ani krev nepije. Říkám si, že opravdu to jednou bude muset vysvětlit dítěti sám a nechávám to koňovi...jen mi je líto, že jsem podepsala ten souhlas, aby přídavky bral on a on je nejspíš dítěti nikam ukládat nebude a tak o ně to dítě přijde...no ale jak říkám, nechám to koňovi.

Selima: Kdepak, na účet BM nepřistoupí...ale jak už jsem napsala výše, je mi to už jedno. Když si myslí, že přídavky na dítě jsou JEHO peníze, tak je to JEHO problém, ne můj. On to bude muset dítěti jednou vysvětlit, kde ty peníze jsou...S kapesným mᚠpravdu. Zkoušela jsem se s BM dohodnout na tom, že kredit budeme hradit (třeba i napůl, stovka měsíčně od každého rodiče není tak moc), protože 200 Kč kapesné měsíčně je dost málo. Zkoušela jsem se dohodnout, že budeme hradit oblíbený časopis (cca 4 x 40 Kč měsíčně)....BM trvá na tom, že kapesné se zvyšovat nebude, kredit si má hradit sám a časopis taktéž....dohoda není možná...Je fakt, že mě vytočil, ale už jsem celkem klidná....i když znovu mě vytočil teď o víkendu o závodech. Fakt přišel na chvilku, ani nepočkal na další běh....on si prostě svoje splnil, zapsal si čárku a šel domů....nechápu, že o vlastní dítě nemá zájem...je mi to líto...a říkám si, že když už neprojevuje zájem a upřímnou péči, kterou by dával dítěti, tak by mu mohl aspoň šetřit ty přídavky....ale už dost. Je to prostě pro mě pasé.

Není tady

 

#25 22. 8. 2006 14:26

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?

Hej, myslím, že trápenie sa nad vecami, ktoré už neovplyvníme, nám berie najviac energie(mne teda určite) ... a celoživotne sa učím rieši len to, čo rieši viem dumbom Ako mi vraví masér - my, žudia, čo si zbierame v hlavách starosti celého sveta, potom doplácame tým, že máme zablokované krky, lebo nám neunesú všetky tie starosti... Nie sme Atlasovia roll


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Právní
  •  » Co s přídavky na děti v případě rozvedených rodičů?
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů