Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 16. 8. 2006 9:58

Pajdinka
♥♥♥♥---
Místo: Bystřice pod Hostýnem
Registrovaný: 9. 2. 2006
Příspěvky: 402

sociální podpora

Chtela bych se zeptat na vec ohledne mesicniho prijmu.
Jsme mlada rodina s dvouletym ditetem a oba studujeme.Nejsme ale sezdani a hledame si bydleni. Uvazujeme o koupi bytu, ale nevime, jestli bysme to financne zvladli. Proto bych se chtela zeptat, jaky mame narok na socialni podporu kdyby jsme se vzali. Jestli nam jako rodine budou doplacet do zivotniho minima+prispevky na dite a bydleni - jsme studenti, takze nevydelavame, tudiz mesicni prijmy krome rodicovskeho prispevku jsou nulove. Takze nevim, kolik bysme dostacvali mesicne jako rodina. Nevim, jestli bysme s tim vysli - inkaso + potraviny. Chtela bych vedet, jaka je vyse zivotniho minima pro rodin, ktera nema vpodstate zadny prijem krome rodicovskeho prispevku a pridavku na dite.
A jeste bych se chtela zeptat, jak by se situace zmenila az by dite nastoupilo do skolky (cca za 2roky)


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;54;42/st/20041124/n/Tomasek/k/dd5d/age.png

Není tady

 

#2 16. 8. 2006 10:29

x256987
Host

Re: sociální podpora

Pajdinko, neřeknu ti přesné částky, ty tady určitě někde najdeš. Máte nárok na dorovnání do životního minima, pokud vaše příjmy této výše nedosahují (teoreticky byste i vy dva jako nezaopatření studenti měli mít nárok na přídavek na dítě-sebe, pokud vám není víc než 26), ale ty cifry nejsou nijak závratné a odhaduju, že v celkovém součtu nepřekročí nějakých osm tisíc (součet životního minima za vás tři plus domácnost). Pokud nemáte úspory, je v podstatě vyloučeno, že by vám někdo dal úvěr nebo hypotéku na koupi bytu, a tržní nájemné taky nejspíš neutáhnete. Na tvém místě bych, pokud jste to ještě neudělali, požádala o přidělení obecního bytu - jako mladá rodina dostanete body k dobru. Z vyprávění znám situaci, kdy mladá žena přišla s dítětem na úřad a prohlásila, že dokud jí byt nedají, nehne se odtamtud - nevím, jestli by to zapůsobilo zrovna na vaše úřednice, každopádně určitá míra zdravé dotěrnosti a vytrvalosti je namístě. Možná by ti nějakou finanční podporu mohla kromě státu poskytnout i obec. Nebo byste se mohli taky začít spoléhat sami na sebe, jeden z vás by přerušil studium a šel pracovat.

 

#3 16. 8. 2006 11:23

sylva
♥♥-----
Registrovaný: 25. 4. 2006
Příspěvky: 37

Re: sociální podpora

Podstatné je to ,co napsala Judita-oba dva jste nezaopatřenými dětmi, v řádné přípravě na budoucí povolání.Takže pokud oba studujete na řádném denním studiu máte nejenom nárok na přídavek na dítě,ale také jsou na vás oba povini výživou rodiče/...do doby,než je dítě schopno se samo živit/.Takže před podáním žádosti o dávku sociální péče musíte mít rozsudek soudu/pokud nebydlíte s rodiči ve společné domácnosti/o výši výživného od obou rodičů,nebo dohodu schválenou soudem.Pro nárok na dávky státní podpory/přídavky na vás dva/ jsou  posuzovány příjmy vašich rodičů.Pro přídavky na dítě jsou posuzovány příjmy vás dvou.Je to složité a možná dost nesmyslné,ale je to tak.Situace se změní nástupem dítěte do školky-pouze v tom,že příjdete o rodičovský příspěvek/od 1.1.2007 7,500,-Kč-snad/. Pozor na to,protože pokud Městský úřad prověřuje žádot o dávku sociální péče,může chtít i plnění vyživovací povinnosti po prarodičích!!Takže znovu k Juditě-řešení jediné pokud to jenom trochu jde brigáda při studiu.Co se týče bytu,málokterá obec vlastní byty,které by na počkání rozdávala mladým rodinám.Ale pokud byste to štěstí měli ,těžko byste uplatili nájem a náklady spojené s bydlením. Takže pokud vám nemohou nebo nechtějí pomoci rodiče,zbývá jediné snažit se sami.Určitě jste to probírali,než jste si pořídili dítě.Tak hodně štěstí....

Upravil(a) sylva (16. 8. 2006 11:24)

Není tady

 

#4 16. 8. 2006 11:33

Pajdinka
♥♥♥♥---
Místo: Bystřice pod Hostýnem
Registrovaný: 9. 2. 2006
Příspěvky: 402

Re: sociální podpora

Na byt mame, protoze mi zemrela babicka a tech 550tisic na byt dame, ktery jsme si sehnali. Od zari nastupuju na brigadu, ale je to jen 2hodiny tydne - udit deti plavat a asi to nebude nijak financne dobre, ale i 500Kc na mesic je dobrych. Mam celkem zkusenosti s plavanim, takze pres leto mam brigadu temer jistou jako plavcik, ale pres skolni rok bych taky neco rada sehnala. Muzu plavcikovat i o vikendech, ale zase chci byt aji s rodinou. Jen jsem chtela vedet, jestli budeme schopni utahnout bydleni se socialni podporou - zivotni minimum, pridavek na bydleni, ... Mozna by to nejak slo s tema 7,5tisicema - nebylo by to nic extra, ale moji rodice by mi asi pomohli. Horsi je to s pritelovyma rodicema - poridili si mimino s tim, ze se o sebe postara sam a pritom nema zadne penize - nesetrili mu ani sporeni. Takze ja mam vsejovsudy 600tisic na bydleni a on nema vubec nic - jen byt v OV, ktery bude volny cca za 15let (po babicce). S tim nemuzeme pocitat.
Dalo by se s temi 7,5tisici vyjit na mesic? Inkaso pocitam ze bude kolem 3tisic, ale nedokazu si predstavit, kolik se dava za mesic na stravu - vareni jen o vikendech, prazdninach a statnich svatcich + nejake to pecivo atd. - samozrejme trochu skromneji


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;54;42/st/20041124/n/Tomasek/k/dd5d/age.png

Není tady

 

#5 16. 8. 2006 11:34

Pajdinka
♥♥♥♥---
Místo: Bystřice pod Hostýnem
Registrovaný: 9. 2. 2006
Příspěvky: 402

Re: sociální podpora

Jinak vam moc dekuji za odpovedi, protoze ja jsem si zivotni minimum predstavovala kolem 5000Kc, s cimz bysme asi nevysly, takze by se dalo rict, ze jste me potesily.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;54;42/st/20041124/n/Tomasek/k/dd5d/age.png

Není tady

 

#6 16. 8. 2006 12:17

x256987
Host

Re: sociální podpora

Pajdinko, koukni se tedy na téma "kolik měsíčně projíme". Osobně mám kamarádku, které po odečtení všech pravidelných plateb zbyly na jídlo, léky, zábavu, drogerii, oblečení... necelé dva tisíce, a žila takhle skoro rok. Já bych to asi nesvedla. Jiné to je, pokud mají třeba rodiče zahrádku a jsou ochotní pomáhat. A partner nemůže přiložit ruku k dílu, najít si brigádu nebo opravdu na rok přerušit školu a jít pracovat? Jestli to všechno potáhneš ty, brzy si začneš říkat, na co ho vlastně máš, takových příběhů je tady spousta...

 

#7 16. 8. 2006 14:39

rogersova
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 510

Re: sociální podpora

Pajdinko promiń,ale tvá zpráva mně nadzvedla ze židle a tak budu nepřijemná a cynická..

"Já mám 600 tis. a on nemá nic..rodiče si ho pořídili,že se o sebe postará sám a přitom nemá žádné peníze.."
O tebe se rodiče taky nepostarali,když mᚠpeníze za byt po babičce..Holt jsi měla "štěstí," že tvoje babička umřela dřív.Jeho babička tu ještě nějakých 15 let bude,to "je fakt pech"...je hrozné takhle kalkulovat,chudáci babičky.
Rodiče si děti nepořizují proto,aby jim umetli cestičky,nastřádali statisícová věna.Navíc každý takovou možnost nemá.
Když jste si s přítelem pořizovali dítě, asi jste se nikoho neptali.Zodpovědnost je tedy na vás dvou.
A  pokud ti mohu poradit,z té sociální podpory začni střádat ještě nějakou část pro syna na věno,aby ti jednou také nevyčetl,že jsi si pořídila mimino a přitom ses o něj v dospělosti nepostarala.

Co se týče sociálních dávek, tady ti asi nikdo přesně neřekne částku, jakou dostanete.Pokud oba studujete,mají k vám vyživovací povinnost rodiče.
Pokud nejste manželé bude tvůj přítel (nebo jeho rodiče) nucen platit  výživné a tobě se budou započítavat do příjmu.
Obra se přímo na úřad práce,tak ti to řeknou přesně.Podívej se i na http://portal mpsv.cz.jsou tam kalkulačky.Měla by si mít nárok na dorovnání do životního minima,přídavek na dítě,sociální příspěvek a možná i příspěvek na bydlení.

Neumím si představit,že budeš vařit jen o víkendech,prázdninách a státních svátcích,zvláště dítěti.I když se uskromníte, počítej s výdaji na stravu mimálně 3 tis Kč, spíš víc.
Myslím,že by si měl brigádu najít hlavně tvůj přítel.Víkend,nevíkend,pořídil si rodinu,měl by se postarat.

Není tady

 

#8 16. 8. 2006 17:30

Pajdinka
♥♥♥♥---
Místo: Bystřice pod Hostýnem
Registrovaný: 9. 2. 2006
Příspěvky: 402

Re: sociální podpora

Taky si myslim, ze brigadu y si mel najit on. Zahradu mame, ale vetsinu toho sezerou slimaci. Moji rodice jsou schopni mi financne nejak pomoct, ale sestra je na vysoke a bydli na kolejich, takze 6000mesicne jde jen na to. Mame leasing na auto a byt 4+1. Me budou stacit na jidlo 3000. Pres den mi hlida maleho babicka, protoze jsem ve skole, proto neresim obedy pres tyden. Synka taky zajistim - pritekl ma byt v OV, ktery se da prodat, ale az za nejakou dobu, ale to predpokladam, ze jeste nebude mit ani 18let. Nevim jak to bude.
On to nese hodne tezce, ze se nedokaze postarat o rodinu, ale porad jenom mluvi - znate chlapi.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;54;42/st/20041124/n/Tomasek/k/dd5d/age.png

Není tady

 

#9 16. 8. 2006 18:30

rogersova
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 510

Re: sociální podpora

Pajdinka napsal(a):

Taky si myslim, ze brigadu y si mel najit on. Zahradu mame, ale vetsinu toho sezerou slimaci. Moji rodice jsou schopni mi financne nejak pomoct, ale sestra je na vysoke a bydli na kolejich, takze 6000mesicne jde jen na to. Mame leasing na auto a byt 4+1. Me budou stacit na jidlo 3000. Pres den mi hlida maleho babicka, protoze jsem ve skole, proto neresim obedy pres tyden. Synka taky zajistim - pritekl ma byt v OV, ktery se da prodat, ale az za nejakou dobu, ale to predpokladam, ze jeste nebude mit ani 18let. Nevim jak to bude.
On to nese hodne tezce, ze se nedokaze postarat o rodinu, ale porad jenom mluvi - znate chlapi.

tak mu sama koukni po inzerátech v novinách a na internetu na nabídky pracovních úřadů.Kdo hledá, najde :-)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů