Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 16. 8. 2006 9:39

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Kdo poradí s betonováním?

Nemilá věc, podařilo se mi sestavit stylový chodníček ze starých betonových dlaždic, je to pěkné, ale potřebuji
dotvořit dlaždici cca 50x50cm. Jedná se o tzv. vymývané dlaždice, s dekorativním povrchem.
Staré dlaždice jsou z kvalitního betonu a mají v povrchu zabetonované malé kamínky, ze šotoliny, jemně mletého
štěrku, ten již mám také.
Zkoušela jsem vyrobit malé vzorky dlaždic, docela se daří, ale kamínky na povrchu mi vypadávají.
Nevím, jaký je technologický postup, při výrobě, jestli mám zatlačovat kamínky na horní stranu nebo je zamíchat do betonové směsi a dát naopak na dno a po zatuhnutí formu otočit a kdy.
Také jsem zkoušela kamínky umisovat do betonové kaše a pak povrch vymývat prodem vody z hadice, ale
vymyl se i beton a část kamínků a povrch byl nerovný.

Nemá s tím, někdo zkušenost?
Předem díky.

Upravil(a) Bláža.. (16. 8. 2006 9:41)

Není tady

 

#2 16. 8. 2006 10:44

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Kdo poradí s betonováním?

Zkus je tam zadělat cementem, to by mělo vydržet

Není tady

 

#3 16. 8. 2006 12:54

Ariesek67
♥♥♥♥---
Místo: okolí Brna
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 286

Re: Kdo poradí s betonováním?

Bláža.. napsal(a):

Nemilá věc, podařilo se mi sestavit stylový chodníček ze starých betonových dlaždic, je to pěkné, ale potřebuji
dotvořit dlaždici cca 50x50cm. Jedná se o tzv. vymývané dlaždice, s dekorativním povrchem.
Staré dlaždice jsou z kvalitního betonu a mají v povrchu zabetonované malé kamínky, ze šotoliny, jemně mletého
štěrku, ten již mám také.
Zkoušela jsem vyrobit malé vzorky dlaždic, docela se daří, ale kamínky na povrchu mi vypadávají.
Nevím, jaký je technologický postup, při výrobě, jestli mám zatlačovat kamínky na horní stranu nebo je zamíchat do betonové směsi a dát naopak na dno a po zatuhnutí formu otočit a kdy.
Také jsem zkoušela kamínky umisovat do betonové kaše a pak povrch vymývat prodem vody z hadice, ale
vymyl se i beton a část kamínků a povrch byl nerovný.

Nemá s tím, někdo zkušenost?
Předem díky.

Já bych udělal rámeček vnitřní světlost 50x50cm na dno bych vyskládal kamínky tak aby byly stranou která má byt vidět k zemi.A potom bych to vylil směsí cementu a písku a pěkně to zadusal a po vytvrdnutí rozdělᚠrámeček a po otočení tam musí být vzorek který ji vytvořila.


Moudro dne:
    Pesimista vidí v tunelu tmu, Optimista vidí světlo na konci tunelu
    Realista vidí světla vlaku, Strojvůdce vidí tři debily na kolejích……

Není tady

 

#4 16. 8. 2006 13:43

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: Kdo poradí s betonováním?

A co ještě do vrchní vrstvy přimíchat trošku nějakého lepidla?

Není tady

 

#5 16. 8. 2006 14:59

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Kdo poradí s betonováním?

Možná lepidlo na dlažky ? Nicméně ten cement by měl stačit.

Není tady

 

#6 16. 8. 2006 15:19

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: Kdo poradí s betonováním?

Já jsem totiž vykopala dlaždice co byly 30 let zakopané ve svahu a to člověk žasne, jakou mají estetickou hodnotu po tolika letech. Jsou řemeslně výborné, jen mají patinu, tak přemýšlím, jestli do toho betonu nedám taky trochu sazí, aby se to srovnalo. Na ty staré si vezmu Savo, aby se trochu vybělily.
A taky jsem zjistila, že by nové stály 2000,- a takovéhle už nikdo nevyrábí.
Ta zedničina není spatné řemeslo, jen má trochu těžký vercajk.

Asi budu zase zkoušet, vyrábím malé kostičky, ale nevzdám to, jednou se to povede.
Díky.

Upravil(a) Bláža.. (16. 8. 2006 15:23)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů