Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 16. 8. 2006 13:43

Pedro
♥♥♥♥---
Místo: Vysočina

Re: Strážný oheň Medithů

Věru to tak mohlo být Crabe, ale má duše byla tak pohroužená do vnímání božské jednoty, že nevnímala žádné obrysy, formy ani tvary. Jako by se ocitla v dokonalém vakuu, kam nepronikne ani tón, ani paprsek, ani čas... Občas se mi podaří dostat se do takového stavu, kterému říkám sjednocení se. Pojmy, jejich význam, všechno se rozplyne. Zbyde jen Já, ve kterém se vše ztrácí, nalézá,  znovuzrozuje...

Upravil(a) Pedro (16. 8. 2006 14:37)

Není tady

#27 16. 8. 2006 14:56

Pedro
♥♥♥♥---

... pak už to ale neřídim já, nýbrž To čemu se odevzdávám. Chápu ten stav vlastně, jako odměnu za to, že se mi to daří. Že To, čemu se odevzdávám mne příjme a dovolí mi dotknout se věčnosti, spojit se s pravdou.  A pak, že mne To zase propustí - to chápu, jako další odměnu. Nebo těšit se z moudrosti a pochopení života ve všepronikajícím světle pravdy - to je oč tu běží... smile

Upravil(a) Pedro (16. 8. 2006 15:45)

Není tady

#28 16. 8. 2006 15:31

Anna M
♥♥-----

Prosím nemohli by jste s tou meditací začít později? Nestíhám. Pro mě by byla vhodná  doba  tak v 23 - 24 hodina i později.
Stejně si myslím, že je jich více napojeno, než se ozvolo příznivců hromadné meditace.

Není tady

#29 16. 8. 2006 16:28

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory

Tak, tak, moc hezky řečené, Pedro. A právě nastolení i trvání těchto procesů působí jako magnet. Pokud se někdo momentálně ocitá poblíž, pak je šastný, že tam je. Možná docela v jiné úrovni, třeba zrovna zaplaven obrazy anebo bezčasovostí se právě propadá do prostoru šúnjatá. To je jedno, ale ocitá se v tom okamžiku v energetickém poli, které zároveň i sám napomáhá vytvářet. To jsem měl ze začátku na mysli, když jsem říkal: Prostě tam být.

Už to samo o sobě stačí, aby se člověk uvnitř měnil a ladil do vnitřní jednoty na pojmy, jež ho přesahují. Proto si nemůžeme přát nic víc, než aby oheň v prostoru Medith dál hořel.

Crabat

Není tady

#30 16. 8. 2006 17:00

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Já vím, Anna, i mně se to zdá relativně brzy, ale ostatním to vyhovuje. Musíme brát v potaz, že někdo také brzy ráno vstává. Ne každý je noční pták a mnozí jsou již v těch deset večer pěkně unavení. Takže prozatím to asi bude muset zůstat takhle. Ale nech se k tomu, prosím, vyjádří i další.

Jinak bych chtěl vysvětlit: Otisk oné meditace zůstává v prostoru, takže je možné se na něj napojit i se zpožděním. Což kupříkladu právě včera udělal Pedro. Takže není to zase až tak ztracené, když se soustředíš např. o hodinku později. Dokonce tam ještě něčí přítomnost můžeš zachytit, pokud se mu zrovna nechce odcházet. A navíc, můžeš tak nalézt hlubší soustředění při sestupu dovnitř, nebo ten otisk je již vytvořen, zatímco pokud vycházíme všichni v jeden čas, teprve ho vytváříme.

Z opačného hlediska už Tě nemohou vnímat ostatní, protože přicházíš se zpožděním.

Crabat

Není tady

#31 16. 8. 2006 20:00

Pedro
♥♥♥♥---

Jsem s Tebou za jedno, Crabe. Ohniště v prostoru Medith bude dál udržováno a čištěno od popela našich individuálních myšlenek, aby se každý večer znovu rozhořelo, rozdmýcháno vánkem našich dechů a ohřálo duše těch, jenž k němu přisednou :-) V kolik by to mělo být hodin? V tom se přizpůsobím většině. Mohli bychom třeba stanovit časové rozmezí 22:00 až 24:00, což?

Není tady

#32 16. 8. 2006 20:59

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

I tak by se to dalo pojmout. A vůbec to není špatný nápad. Ale ten prvotní okamžik příchodu pro většinu bych zachoval na již zmiňované desáté. Takže prozatím, dokud mám oproti ostatním trochu víc času, bych se pokusil napojit potom ještě jednou, když mi to bude vycházet, řekněme mezi půl dvanáctou a půlnocí, čímž bychom vytvořili jakousi druhou, závěrečnou vlnu. Mezitím se pak projeví různí opozdilci, což skutečně nabízí poměrně široké pole vyjádření pro každého, kdo bude mít zájem.

Pax vobiscum.

Crabat

Není tady

#33 17. 8. 2006 7:30

Pedro
♥♥♥♥---

Myslím, že bude stačit, když ti první pořádně přiloží pod oheň smile Včera jsem meditoval o Adi Shakti - prapůvodní síle a o jejím odlesku v nás - Kundalini. Z hlediska fyziologie, je umístěná pod čakrou nevinnosti - Muladharou - na konci páteře. Tato mateřská síla se probouzí, když se jí dotkne naše čisté přání duchovního růstu. Pak stoupá podél páteře, jako vlna radosti až do mozku - Sahasrary...

Není tady

#34 17. 8. 2006 7:50

Pedro
♥♥♥♥---

...jak stoupá, pročišuje naše nádí - nervová vlákna a energetická centra - čakry. To způsobuje, že celý nᚠnervový systém se stává velmi citlivý a tím i naše smysly, mysl, vnímání. Stáváme se tak vlastně, jako dobře naladěnou anténou, schopnou příjmat to nejjemnější vlnění - duchovní vibrace prapůvodní síly - Adi Shakti. A zevnitř osvícený mozek to pak je schopen zpracovat. To tajemství jógy smile

Není tady

#35 17. 8. 2006 8:30

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Tak to jsem byl vtahován Tvým přičiněním. Nebo jakmile se mě dotkla první stébla trav, přestával jsem ji vnímat a krůček po krůčku, dech po dechu jsem se nořil hlouběji a hlouběji, až všechno kolem přestávalo existovat. A tak pořád dál, až do konce. Po vystoupení z tohoto magického stavu otevírám stránky, ale nevím, jakou zprávu sem napsat. A protože nikde nikdo, začetl jsem se do pošty, až, až nakonec do tří hodin brouzdám po netu, polapen pár úvahami. Takže podruhé jsem se na nᚠpalouk již nedostal. Snad dnes večer to bude lepší.

Všechny moc zdravím a těším se.

Upravil(a) Crabat (17. 8. 2006 10:32)

Crabat

Není tady

#36 17. 8. 2006 9:30

x256987
Host

Včera jsem zabloudila do míst, kde se teprve vrásnila pohoří a rozlévaly oceány. Byla jsem puklina ve skále, trilobit na dně moře, závan větru pod křídlem ptáka...

#37 17. 8. 2006 10:31

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

To je moc krásné, Judith. smile A vítám Tvé rozhodnutí být s námi.

Nepohyb v pohybu: godlike butter godlike, až do úplného promítnutí jinam.

Crabat

Není tady

#38 17. 8. 2006 11:12

Ca
♥♥-----

Byl to dobrý nápad, meditace večer před spaním, jakoby se připojuji ale..... Působí na mě velice dobře, jen se  dvakrát, třikrát nadechnu a krásně spím...sova Působí na mě opravdu perfektně!hjarta Ani sny se mi nezdají, jsem zcela mimo vás a bloudím si sama jakoby ve vzduchoprázdnu a ráno jsem jak rybička.smile Prosím nenechte si jí kazit spáči a pokračujte, je to moc krásné.....tummenupp

Není tady

#39 17. 8. 2006 23:01

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Právě jsem vstal z trávy, kde se mi velmi zalíbilo. Je dobré být zde. A třeba ulehnout na místě, jako to dělá Čha, a probudit se až za Svítání. Čímžto Tě mezi námi také zdravím. Mávám všem.

Crabat

Není tady

#40 18. 8. 2006 14:17

Anna M
♥♥-----

Crabat napsal(a):

Právě jsem vstal z trávy, kde se mi velmi zalíbilo. Je dobré být zde. A třeba ulehnout na místě, jako to dělá Čha, a probudit se až za Svítání. Čímžto Tě mezi námi také zdravím. Mávám všem.

Crabate nediv se, že někdo už při začátku meditace usne. Stačí se přijemně naladit, mysl se utiší třeba pocitem harmonie a sny se rozplynou, ano dovedu to pochopit. Bude dnes meditace? Kdyby možná někteří nespavci chtěli meditovat, spánek by je také  mohl dohonil. To se mě netýká, spánek není vždy můj kamarád.smile

Není tady

#41 18. 8. 2006 16:08

Pedro
♥♥♥♥---

Ano Anno, meditace každý den bude od 22:00 smile

Ta má včerejší se nesla v tomto duchu:

Vesmír.
Prý bez konce.
Já ale dobře vím,
že začíná i končí v Tobě,
Ó tajemný duchu tisíců jmen a tváří.
Lidé již od nepaměti upínají své zraky k Tobě.
Však očima svých myšlenek k Tobě dohlédnouti nemohou.
Dál bloudí panoptikem svých iluzí
a na jeho stěny malují své představy o Tobě.
Prostá linie pravdy tak mnohým uniká.
To vede ke zmatku a utrpení mnohých...
Přitom jen stačí - zastavit se
a obrátit svuj pohled do nitra!
Neb přesně tam, Ó duchu divutvorný,
neb přesně tam, Ty vskutku přebýváš!

Upravil(a) Pedro (18. 8. 2006 16:09)

Není tady

#42 18. 8. 2006 16:30

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Jistěže bude. Už si to ani nedovedu představit jinak, vždy to bychom se hrozně ochudili, kdyby nebyla. Koníku mořský, skákající..,
ale to už jsem, tuším, někde říkal. Takže ahój večer.

Crabat

Není tady

#43 18. 8. 2006 18:50

tora
♥♥♥♥---

PC opět v akci .............. ve 22:00 se těším ...............pá

Není tady

#44 18. 8. 2006 20:49

aeva1
♥♥♥♥♥♥-

Prosím, prosím, začínejme ve 23.00

Není tady

#45 18. 8. 2006 21:12

Hela A
♥♥-----

Smím prosím také? Budu velmi taktní ke všem a nikoho nebudu rušit....hjarta

Není tady

#46 19. 8. 2006 8:19

Pedro
♥♥♥♥---

Lidičky, jak to jen děláte, že tak pozdě uleháte? smile Zrovna včera jsem o tom rozjímal. Tělo je sice nástrojem ducha - a to ne ledajakým, nýbrž přímo mistrovským - ale aby se z něj linuly jen libé tóny, je třeba s ním i mistrovsky zacházet. To ale neznamená přepínat jej. Znáte to: Když je struna volná - nebude hrát... ale když se napíná příliš - praskne...

Není tady

#47 19. 8. 2006 8:32

Pedro
♥♥♥♥---

...bohužel, nebo spíš bohudík - biologické hodiny každého z nás - ty živé strojky, kolíky a struny - jsou naladěny u každého jinak. Snad o půltón bych mohl svůj nástroj ještě přeladit a nenarušit přitom jeho celkový zvuk a harmonii, bych potom nemusel ho stále dolaďovat... (bohaté zkušenosti) Takže, což takhle ve 22:30? wink

Upravil(a) Pedro (19. 8. 2006 10:08)

Není tady

#48 19. 8. 2006 10:54

Pedro
♥♥♥♥---

Zkrátka po 23:00, se většinou má meditace změní v překonávání spánku a ne vždy se to podaří... Protože každé tělo zná moc dobře svá přirozená práva a privilegia. A když mu jsou trvale odpírána, necítí se dobře. Je rozladěné a špatně se naň hraje. Pravda často jsou na vině okolnosti, které si s našimi životy a těly pohrávají - né tak, jak by jsme vždy chtěli. Pak ovšem nezbývá, než zatnout zuby :-)

Není tady

#49 19. 8. 2006 17:00

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Je to od Tebe zajisté ušlechtilé, Pedro, ale nesouhlasím. Již jsme řekli, že oheň hoří od 22.00 do 24.00 hod. S tím, že prvotní setkání je v deset. Kdokoli s ideou Medith může kdykoli přijít v této době a napojit se. Pokud se nesetká přímo s těmi druhými, nevadí, jejich otisk tam bude. Potom však oheň dohoří, zůstane jen skryté místo. Druhý den pak zaplane zas. S touto skupinou nejsme schopni jej udržovat čtyřiadvacet hodin. To bychom již museli být organizace. I tak ony dvě hodiny je krásné rozmezí, do nějž by se měl vejít každý.

Takže ti, kteří přijdou v jedenáct, jsou zahrnuti. A se mezi sebou domluví, máme tu již Annu, Aevu, kterým to vyhovuje spíše později.., nech tedy vstoupí spolu. I tak budou provázeni otiskem našeho soustředění. Avšak budiž zde rovnou řečeno, že po půlnoci vyvane. To je zase naše ochranné znamení.., nás všech, tudíž prostor bude svým způsobem zapečeen.

V zájmu kvalitní meditace není dobré, aby se člověk musel přemáhat, proto jsme stanovili tuto širší hranici, aby tak bylo vyhověno pokud možno všem. Jasně, ten úplně správný nespavec může až ve dvě ráno, ale to už má prostě smůlu, musí si to zařídit jinak. Případně, pokud večer pracuje, přicházet jen ve dny, kdy se mu to stihnout podaří. Vždy v tuto dobu už by nezvládal soustředění prakticky nikdo jiný. Proto čas vstupu zůstane konstantní. Jsme ochotni s ním hýbat jenom v tom případě, že se domluví většina. Avšak i tehdy tam musí zůstat vnitřní logika věci. Pár lidí se totiž skutečně může domluvit, jak budou meditovat od tří do pěti ráno, v souladu s buddhistickými kláštery, ale myslím, že ti ostatní by jim za to nepoděkovali.

Mějte se všichni krásně a těším se na večer.

Crabat

Není tady

#50 19. 8. 2006 18:52

Hahnčí
♥♥-----

To je moc krásné ale nezadali jste téma mediace. Navrhuji téma mír a pokoj této planetě! Nebo již bylo zadané a já jej přehlédla? Těším se meditaci a všechny zdravím.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí