Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#1 13. 8. 2006 21:21

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory

Strážný oheň Medithů

Znak Medith: godlike butter godlike (Pekelně soustředěný adept mezi staršími oddanými.)

Dnes ve 22.00 první sezení. Nejprve prochází Zenový Mistr mezi žáky: dumbom
Následuje nepohyb v pohybu vyjádřený znakem Medithů: godlike butter godlike
Čímž se duše odpoutává od těla, zatímco zde zůstává jen trochu zsinalá schránka: usch
Konečný stav zúčastněných po navrácení etherické substance do těla: sova

Každý účastník bude vítán: dumbom Vždy zcela ze hjarta do prvního gloria, případně grater
Nauka Medith vyniká nejlepšími vztahy svých uchazečů: storstark, event par
Neotálejte se svým rozhodnutím a vstupte do našich pootevřených dveří, jsme vždy: offtopic Pardon: On the Top!

Crabat

Není tady

#2 13. 8. 2006 23:03

tora
♥♥♥♥---

Re: Strážný oheň Medithů

Tak jsem se snažila, stále cítím ten chlad, vždycky mě pohltí, cítím, jako by mé tělo tuhlo, má mysl jako by ho opouštěla, ale stále jsem uprostřed svých myšlenek....kolem je mlha a skrze ni proniká zvláštní jakoby nazelenalé světlo.... mění tvar....

.............. snad mne mé myšlenky jednou pustí a já projdu nejen pootevřenými dveřmi, ale vstoupím i na točité schodiště a stupínek po stupínku vyjdu až nahoru...projdu všemi místnostmi a uvidím prosklenou terasu.... a z ní............krásu, klid,souznění......splynu se všemi barvami......

zatím sním, ale někde uvnitř vím, že na počátku musí být sen a touha...............

pá a krásnou noc

Není tady

#3 13. 8. 2006 23:10

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Tak kdo z vás byl strom?.. A kdo myslel na Poseidóna a Dia?.. Já rostl na břehu Tořina jezírka s bílými lotosy a hejnem rybek. Mohutný košatý starý strom, který čerpá vláhu i živiny svými kořeny a pak je mocným impulsem stoupající mízy rozvádí do větví. Na závěr jsem vzlétl a letěl jako jestřáb nad krajinou, opojen výškou a svobodou. Abych nakonec, téměř na dosah před sebou, přistál na keři. Tehdy jsem se s vámi rozloučil.

Bylo to nádherné a cítil jsem tam tu prvotní radost, přátelství, propojení i souznění. Dobrou noc a krásné sny.

Crabat

Není tady

#4 14. 8. 2006 6:36

katafyge
♥♥♥♥♥--

úplný laik,
more, točiace sa vlny mora premenili sa v oblohu plnú bielych vtákov, zalietala som si v modro-bielej krajine oblohy zo šumom mora , bola som vták, jemné krídla, kvapky vody

Není tady

#5 14. 8. 2006 8:06

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Ano, Katafyge, obrazně by to mohlo pocházet odtud, ale já viděl skutečně Poseidóna s trojzubcem, jak se najednou zatočil a stanul přede mnou. Pak přišlo rychlé střídání tváří a ta poslední byla Zeus. A vím, že to nepřicházelo ze mě, nebo jsem vysílal ony výše jmenované obrazy, aby jste alespoň na chvíli mohli být zúčastněni tady v horách, uprostřed přírody.

A pak se Poseidón znovu vrátil, zrovna když jsem vedl mízu nahoru do větví Idou a tak se v ní jen točil a stoupal výš, než se rozpustil dotykem anáhata čakry. A na závěr (posledních asi deset minut - ze čtyřiceti) mi přišlo, že byste si hrozně rádi zalétali a tak jsem se odrazil od horních větví a vzlétl. Možná jste zachytili ten vítězoslavný výkřik, když, po nabrání výšky, jsem se nechal klesat vstříc lesu a proměnil svou podstatu ve zvuk.
Pak jsem ještě několikrát stoupal ve spirálách vzhůru, abych nakonec přistál na onom keři.

Crabat

Není tady

#6 14. 8. 2006 8:56

Pedro
♥♥♥♥---
Místo: Vysočina

Mᚠskvělý smysl pro humor Crabe - ta hra se smailíky - dobře jsem se pobavil smile Ten název - Medith - se mi moc líbí... Co se týče naší společně Meditace, tak byla pro mně v něčem zvláštní - ještě se k tomu vyjádřím. Toro, Tobě dám tip, jak se zbavit tíživých myšlenek - odpus jim. Odpouštět svým myšlenkám za to, že nás zdržují v meditaci - to je jeden z nejúčinnějších triků, jenž na ně platí smile

Upravil(a) Pedro (14. 8. 2006 10:25)

Není tady

#7 14. 8. 2006 9:00

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj,
večer jsem přiletěla z venkova a hned na Babinet, cože se děje.
Byla jsem chvilku s Vámi, ale jen jsem Vás pozdravila a pak jsem opět přemýšlela o složení betonu a jak s cihlami.
Létat tedy nechci, mě vytěžuje tempo letů na zemi, které mám v poslední době, ale uvolnění a přátelství z chvilkové meditace bylo moc pěkné.
Volnost a přátelství, bylo to fajn.
Přeji Vám pěkný týden.

Upravil(a) Bláža.. (14. 8. 2006 9:02)

Není tady

#8 14. 8. 2006 9:30

tora
♥♥♥♥---

smile Crabe, to musela být paráda smile

A díky za radu Pedro. Začnu tedy tím, že ty myšlenky nechám přijít a odpustím jim a ony mne třeba opustí. Asi to bude chvíli trvat, ale já vytrvám smile

Není tady

#9 14. 8. 2006 9:49

x256987
Host

Včera jsem to domlouvání na společnou meditaci sledovala jedním očkem, večer se uložila ke spánku a najednou jsem zjistila, že se z toho usínání usmívám. Začala jsem se soustředit na dýchání a najednou jsem měla pocit, že jsem strom, vychutnávala jsem si to od prvního kořínku do poslední větvičky tongue A měla jsem dojem, že v mé koruně je nějaké hnízdo.

Když mě ta představa opustila, podívala jsem se na hodinky a bylo pár minut po jedenácté...

Letěla jsem ovšem leda tak do Hajan sova

#10 14. 8. 2006 10:15

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Však mi, Pedro, připadalo, že musím tohle téma trochu odlehčit, aby bylo vzdušné jak lehký vánek, který se chvílemi zvedá v hravý točící se vítr, co unáší naše snění, touhu i přání široko do kraje. Protože samotné soustředění je někdy příliš těžké intensitou, kterou se snažíme vnutit své mysli Ticho. Ale stačí jen přítomnost a naslouchat vnitřnímu rezonování, jež vystupuje z hlubin nitra, a všechno se časem poddá. Prostě tam jen být, zúčastnit se a soustředit na povstávající jemné vibrace. Proto ten úvod do stránky. :smiling: (Znázorňuje celou postavičku, která se směje, až se za břicho popadá. Ne tolik výrazem tváře, avšak postojem celého těla. Pořád doufám, že nám ji sem Jirka časem doplní.)

Jsem rád, že se Ti název rodu Meditujících líbí. Lepší erb s dosavadními ikonami nešlo vytvořit. Ale možná.., postupem času.., kdo ví?.. Třeba někdo najde na netu výstižný gif obrázek a vloží ho sem (nebo ho sám vytvoří), abychom měli svou vlajku. A mezitím se budeme setkávat a ladit.

Nebo prvotní myšlenka společných meditací je chápána skutečně jako Strážný oheň.., tj. každodenní setkávání v určitou hodinu společným vnorem. Tím nechci říci, že by nebylo možné vynechat, to vůbec ne.., každý podle chuti, času a momentální nálady. Ale.., vzniká nám tu tíhnutí dovnitř, do podstaty sama sebe. S tím, že některé dny mohou být nosné a jiné jen letmé, to záleží na tom, jak se domluvíme.

... ... ...

Tak přeci jen mě někdo slyšel. Díky Judith smile

Crabat

Není tady

#11 14. 8. 2006 14:37

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

Ahoj všichni, meditace byla krásná, dostala jsem se na břeh jezera a ..... potom prachsprostě usnula big_smile
Ale asi jsem to potřebovala !  Mějte se krásně. hjarta

Upravil(a) lueta (14. 8. 2006 14:38)

Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

#12 14. 8. 2006 15:49

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Lueta, tak etherická substance se vrátila přesně podle úvodníku?.. wink To je hezké. Každopádně dnes bychom chtěli pokračovat, nebo strážný oheň již byl zapálen, tak aby nevyhasl. Pokud tedy všem desátá hodina vyhovuje, sejdeme se znovu v rozměru Medith godlike butter godlike, jak pravila Čha, na mostě souznění.

Třeba to, Tora, bylo Tvé jezero, kam se Lueta dostala a jehož břeh jsem si vybral ke svému růstu jako strom. Každopádně se nám tam prvek hladiny opakuje ve třech vstupech. I když Katafyge ho promítla donekonečna, až se rozlilo ve formě moře.

Držím palce všem, kteří se rozhodnou dnes přijít, aby jejich stav byl pohroužený, hluboký a krásný.

Upravil(a) Crabat (14. 8. 2006 23:36)

Crabat

Není tady

#13 14. 8. 2006 18:56

Pedro
♥♥♥♥---

No vida, jak se to tu pěkně rozhořívá. A je o co stát - nebo rozdmýchat společně kvality našich duší, jak uhlíky, jenž nikdy nemohou zcela vyhasnout, je hřejivá podívaná. Já jsem se ve své včerejší meditaci stal právě svědkem onoho ohně a okolo něj jsem cítil duchovní siulety těch, jež se přidali. Někteří přišli blíže, jiní se drželi opodál. Ti, kteří přišli nejblíže, přikládali světelná polénka. Ale i ti, pro které byl žár příliš silný, se snažili z povzdálí do ohně přihodit pár paprsků. A těm jsem v duchu děkoval nejvíce. Ano, v té záři bylo vidět strom, jehož kořeny drží po hromadě samotnou zemi, jehož větve čeří mraky a jehož koruna podpírá samotné nebe. A ten strom se bezpochyby zrcadlil na vodní hladině ovívané vánkem našich dechů. I keř v tom svitu planul nedaleko a křídla našich nejhlubších snů se nesla nad námi... Tak, tak, s tím vším se člověk může ztotožnit v průzračných krajinách svého vědomí i s tisíci dalších velkolepých podobenství, nebo  tím vším on věru jest smile

Byla to krásná meditace, takže dnes v deset u ohně...

Upravil(a) Pedro (14. 8. 2006 18:58)

Není tady

#14 14. 8. 2006 21:44

tora
♥♥♥♥---

22:00 OK smile   ............... těším se .............. pá

Není tady

#15 14. 8. 2006 23:30

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Ještě teď ve mně procesy doznívají. Dnes jsem vše prožíval mnohem intensivněji, dokonce někdy od poloviny přicházely úplné výpadky vnímání, jak jsem se propadal někam do hlubin, ale vždycky člověka vzpamatuje konec výdechu, či nádechu.., tam se uvědomí.

Zatímco začátek tentokrát nastal již ve sprše. Viděl jsem nᚠpalouk u jezera s rozdělaným ohněm, jak plápolal ve větru. (Ten mě vlastně dnes provázel celou meditací.) Pojednou začalo drobně pršet. Někteří  se zvedali a začali tančit, protože jsme ho intensivně vnímali coby d隝 radosti. Když potom ještě zesílil, vstupovala děvčata do stromů jako víly. Mezitím jsem zapálil jasmínovou tyčinku a soustředil se na pránájámové dýchání só - ham, čímž se oheň stal zřetelnější. V jednom okamžiku jsem se dokonce ponořil pod hladinu a nadechoval pránickou energii jako vodu, což ovšem vyžadovalo poměrně značné ovládání, abych se neutopil. Ale pak jsem opět vylezl a připojil se k ostatním, nebo pršet již mezitím přestalo.

Bylo to skutečně nádherné a jsem zvědavý, jaké stavy jste při tom prožívali vy. Všechny moc zdravím a dobrou noc.

Crabat

Není tady

#16 15. 8. 2006 7:09

katafyge
♥♥♥♥♥--

Tak ja som včera z toho nevidela skoro nič, tak som fúkala, pomaličky - pomaly, keď  už som jasne nevidela, tak aspoň budete vedie, že som s vami, 20-30 min.,
len záblesky obrazov,

- voda v maličkých pramienkoch po kvapkách v prameni hrubom asi pól metra chytila som sa ho aby som s vami bola
- niekto niečo hovoril, videla som tvár, pohybujúce pery, ale ja som nepočula čo hovorí
- a ináč niekomu som podala ruku, potom obidve , nevidela som komu

včera som dobre zaspala tummenupp

Upravil(a) katafyge (15. 8. 2006 7:23)

Není tady

#17 15. 8. 2006 8:36

Pedro
♥♥♥♥---

Včera večer bylo mé tělo tak znavené a moje mysl tak mdlá, že jsem měl co dělat, bych se skrz ten mlhou potažený hvozd k našemu ohni vůbec proplížil. Ale podařilo se a já z posledních sil se vrhl rovnou do ohně. Pak jsem s úlevou nechal vyhořet svou mysl a jako dým vystoupal až nad koruny stromů, bych jako d隝 se snesl do jezera a na té průzračné hladině vědomí pak tiše veplul do zátoky snění smile

Upravil(a) Pedro (15. 8. 2006 8:44)

Není tady

#18 15. 8. 2006 9:46

tora
♥♥♥♥---

Má včerejší zkušenost je podobná katafyge....vnímala jsem jen vnitřní pocit....obraz nebyl..., ale cítila jsem vodu....na ní světlo měsíce....potom vodopád...voda hučela a její kapky odrážely paprsky světla...poté jsem jen jakoby na okamžik cítila kámen, hladký...a i když jsem nevnímala obraz, vím, že byl mramorovaný, bíločerný...krásný....

pá a krásný den

Není tady

#19 15. 8. 2006 11:32

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Ale to je nádherné, přátelé! Je vidět, že Strážný oheň hoří. V něm první oběti, prostupování, souznění, přetransformování. Je to skvělé!., skvělé! Vlastně jsme si nic víc nemohli přát! Tak jen dál, pokračujme.., dnes večer u ohně.

ڞasné je, že vlastně Tora nám svým počátečním obrazem u jezera (ještě předmeditačním) vytvořila prvotní místo. Které se ukázalo být jako ideální, v naprostém souladu se společenstvím Medith. Každý z nás jej pak rozvíjel, ale už uvnitř, až se stalo docela reálným, kam si nyní chodíme odpočinout do radosti a duchovního propojení s těmi druhými.

Upravil(a) Crabat (15. 8. 2006 11:37)

Crabat

Není tady

#20 15. 8. 2006 20:32

tora
♥♥♥♥---

Všechny zdravím z vypujčeného PC. Mám doma malý technický problémek. Takže dokud nebude odstraněn, budu vždy ve 22:00 na našem stanovišti.
Mějte se tu tedy zatím fajn................

Není tady

#21 15. 8. 2006 21:23

x256987
Host

Já se držím trošku v ústraní, ale pořád tady brousím kolem wink

Třeba jo, třeba ne. Uvidíme.

#22 15. 8. 2006 23:57

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Dnešní večer byl v jakési vnitřní radosti ze společenství. A také jsem hodně vnímal prostředí našeho meditativního místa. Zleva lemovaný břehem jezera, zprava do oblouku uzavřený listnatými stromy, jež z povzdálí ozařují mihotavé plameny ohně a jejich vršky zalévá svit měsíce. Při zemi se však jejich kontury jen matně rýsují a za nimi už prostor mizí ve tmě. Všichni se tentokrát někam rozutekli. Děvčata se snad šla podívat znovu k prameni, k malému kaskádovitému vodopádu.., někdo byl ve vodě a jeden stín jsem vnímal u ohně, zamyšlený, zahleděný do plamenů. Já se mezitím soustředěně díval na měkká vzdušná zlatavá stébla trávy, kterak vyplňují plochy palouku. A pak jsem zatoužil do ní ulehnout, prostoupit skrze její koberec až do samotné půdy, nechat se zpětně vtáhnout kořínky dovnitř, vstoupit do stébel a popatřit na svět jejími smysly. Potom jsem povíval v tichém šelestění pod závany větru, někdo přese mne bosý přešel.., abych se pozvolna narovnal a znovu ucítil dotyk klenby nohy.

Pomalu jsem se stahoval do jediného stébla, až se v něm plně uvědomil. A poznal, že žije úplně stejný život jako ten veliký strom. Energie jím protéká od kořínků až po vrchol mocným vztlakem vzhůru povstávajícího proudu. Mezitím kapky rosy stékaly po stonku tak, že se na místech úponků listů jakoby vsakovaly dovnitř, aby se znovu rozeběhly dolů po povrchu, jakmile pomyslnou hradbu překročí, než se střetnou s další vyrůstající překážkou. Pochopil jsem, že je to procházení jednotlivými čakrami rostliny.

Nakonec jsem se, by neochotně, vrátil zpátky. Dobrou noc.

Crabat

Není tady

#23 16. 8. 2006 10:14

bublinka
♥♥♥♥♥♥-

Zdravím Vás z dovolené, dnes mají na místním obecním úřadě k dispozici internet, tak jsem krátce nahlédla na babinet.
Zkusím se k vám dnes ve 22.00 hod v meditaci přidat, pokud tedy mé tělo znavené celodenním cvičením dříve neusne.

Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

#24 16. 8. 2006 10:15

Pedro
♥♥♥♥---

Včera jsem se k meditaci dostal až později, kdy ostatní již asi odcházeli do říší snových i bezesných. Jako obvykle jsem přenesl své vnímání z iluzivního světa všedních dní, do osvícené krajiny univerzálního vědomí a ohněm mi bylo nikdy nezapadající slunce našeho duchovního Já. Nebo i když naše mysl v těle spí, bdí, rodí se a umírá, tak naše Átmá, jak kapky v moři věčnosti - zároveň mořem jsou smile

Upravil(a) Pedro (16. 8. 2006 11:04)

Není tady

#25 16. 8. 2006 11:58

Crabat
♥♥♥♥♥♥-

Proto se mi tolik příčilo odcházet! Já se vážně musel uvnitř přemlouvat, abych před třičtvrtě meditaci přerušil (vždycky ji vedu asi čtyřicet minut + chvíli soustředění a odevzdání předtím se zapálením tyčinky a mantrami - kolem pěti minut). Tak moc se mi nechtělo.., vždy ve stéblu trávy bylo tak příjemně, ale vím, že by mne jinak rozbolely nohy. Z toho důvodu stav pohroužení nemohu prodlužovat nad 3/4 hod. Tohle už je praxe.., vím to.

Takže ten stín u ohně jsi byl nejspíš Ty, Pedro. Byl jsem od Tebe kousek po pravé straně v té vysoké zlatavé trávě. A bylo mi tam hrozně fajn, tak kouzelně, že se tam večer ihned zase vrátím. Prozatím všechny moc pozdravuji a mávám.

Crabat

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí