Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 10. 8. 2006 18:23

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

Zakládám nové téma - Veterinář, který se vám osvědčil a kterého byste rádi doporučili svému okolí. Né každý veterinář má však citlivý přístup vůči zvířeti i vůči vám, coby majiteli a někteří tzv. "veterináři" se na ošetřované zvíře dívá jako na "věc" - vždy je to "jen zvíře".
Takže pište sem kladné i negativní zkušenosti,  a všichni víme, kde jsme vítaní a komu se naopak vyhnout obloukem.

Takže město Tábor:
Sama za sebe hluboce chválím za velice příjemný a vstřícný přístup veterinární ambulance pro malá zvířata MVDr. B. Susenbeková, MVDr. A. Szemánová, tlf. 739930013,381582102, po-pá 9-13, 16-19,  so,ne,svátky 17-19h,  Švehlova 1119, Sezimovo Ústí I. (ulice mezi školou a poštou). A má i RTG, EKG atp. :-)
A ceny opravdu rozumné, byly jsme tam s čičinou s akutním zánětem ucha (doslova za minutu 12), penicilin injekčně 50 kč, kompletní vyčištění uší 60 kč atp..

Není tady

 

#2 11. 8. 2006 14:32

kijjo
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Dobříš
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 7334
Web

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

kladná zkušenost:

MVDr. František Břeň

adresa:   Na rozvodí 1540/9, 182 00  Praha 8, okr. Praha   
tel.:  286886444
fax:  286886444
GSM:  602341926
e-mail:  ordinace@veterinardablice.cz

technické informace:
RTG: ANO
EKG: NE
sono: NE
biochemický analyzátor: ANO
endoskop: NE
inhalační narkóza: NE
laser: NE
zubní ultrazvuk: ANO
čipování: ANO

    ordinační hodiny:
pondělí:    13.00-20.00
úterý:    09.00-11.00/13.00-20.00
středa:    13.00-20.00
čtvrtek:    09.00-11.00/13.00-20.00
pátek:    13.00-20.00
sobota:    10.00-14.00 lichý týden
neděle:    10.00-14.00 lichý týden

pohotovost: NE
operace: ANO
operační termíny: dle dohody s pacienty
výjezdy k pacientům: ANO
hospitalizace: NE
možnost objednání: ANO
prodejna krmiv: ANO

zaměření:
všeobecná veterinární medicína psů a koček, dermatologie, porodnictví, gynekologie i chirurgie
poznámka:

servis pro chovatele:
prodej veterinárních klinických diet, ostatní krmiva částečný sortiment


http://lb2f.lilypie.com/sVYsp1.png 

             krása a zdravíMMB: ID 150189                  http://kijjo.rajce.idnes.cz/

Není tady

 

#3 11. 8. 2006 15:11

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

Paní Veterinářka Alice Franková, Kladno - kontakt najdete na netu.

Není tady

 

#4 11. 8. 2006 17:07

Ferda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: originalne Olomouc,nyni USA
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 1993

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

no mam zkusenosti s veterinarem(dobrym-nedobrym)
MVDr. Sprucek z Olomouce...
jako veterinar je vyborny,mnoho zkusenosti,ale co se tyce meho psa tak ta vyvadi jako by jsme ji brali na smrt:(((..takhle nikdy u zadneho jineho veterinare nevyvadela..tak nevim,no:(
co se tyce cen..nevybavuju si:)

Není tady

 

#5 15. 8. 2006 15:05

Janina24
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 7. 2006
Příspěvky: 123

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

kamca napsal(a):

Mohl byste mi prosím někdo doporučit veterináře s pěkným přístupem - v Praze, ideálně Praha 4 - Chodov a okolí? Odhodlávám se právě našeho pejska objednat na čištění zubního kamene a možná i trhání zubů a ráda bych, aby byl v dobrých rukách.

Na Chodově je super veterina.
Veterinární klinika

Dědinova 1998, Praha 11 – Chodov
tel. 272 933 956

Chodit ovšem doporučuji jen když ordinuje pan doktor Heisl.

Moc příjemný pán a se psíky to umí.
I s těma srabíky reta

Není tady

 

#6 13. 9. 2006 16:23

madla
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 102

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

Velice spatnou zkusenost mam s veterinarem Berankem z brnenske kliniky JAGY. Odbornik je myslim vyborny, ale jak zachazel s nasim psem na to dosmrti nezapomenu.

Není tady

 

#7 13. 9. 2006 19:11

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

madla napsal(a):

Velice spatnou zkusenost mam s veterinarem Berankem z brnenske kliniky JAGY. Odbornik je myslim vyborny, ale jak zachazel s nasim psem na to dosmrti nezapomenu.

Madli, písni větší podrobnosti o tom zacházení. Určitě nás to zajímá všechny - a pro odstrašující příklad, abychom věděli, jak se v obdobném případě bránit.

Upravil(a) Ela.. (13. 9. 2006 20:40)

Není tady

 

#8 13. 9. 2006 19:35

madla
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 102

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

Ela.. napsal(a):

madla napsal(a):

Velice spatnou zkusenost mam s veterinarem Berankem z brnenske kliniky JAGY. Odbornik je myslim vyborny, ale jak zachazel s nasim psem na to dosmrti nezapomenu.

Madli, písni větší podrobnosti o tom zacházení. Určitě nás to zajímá všechny - a pro odstrašující příklad, abychom věděli, jak se v obdobném případě bránit.l

Nas Aronek ma strach ze zverolekaru, myslim, ze neni jediny. Kdyz prijdeme k jakemukoliv jinemu, tak ho necha napred rozkoukat neco na neho promluvi, treba mu da i nejaky keks a potom jde vsechno jako po masle. Bohuzel tento pan doktor se na nej hned vrhnul a nas Aron se chtel branit, tak mu prisli na pomoc dva dalsi asi nejaci studenti a zacali mu prohlizet jeho bolave klouby. Ruzne mu kroutili nohama tahali mu za ne a poslouchali jak mu vnich rupe a vicekrat. Proste on jim na nem demonstroval priznaky artritidy. A to ho celou dobu nasilim drzeli, aby je nekousl, protoze ho to muselo strasne bolet a k tomu mel hrozny strach. Pak jsem tam s nim musela chodit na ulici sem a tam, aby vsichni videli jak kulha. Pritom stacil rentgen. Nasledne ho pod narkozou rentgenovali, ze pry kouse.

Není tady

 

#9 13. 9. 2006 20:43

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

madla napsal(a):

Ela.. napsal(a):

madla napsal(a):

Velice spatnou zkusenost mam s veterinarem Berankem z brnenske kliniky JAGY. Odbornik je myslim vyborny, ale jak zachazel s nasim psem na to dosmrti nezapomenu.

Madli, písni větší podrobnosti o tom zacházení. Určitě nás to zajímá všechny - a pro odstrašující příklad, abychom věděli, jak se v obdobném případě bránit.l

Nas Aronek ma strach ze zverolekaru, myslim, ze neni jediny. Kdyz prijdeme k jakemukoliv jinemu, tak ho necha napred rozkoukat neco na neho promluvi, treba mu da i nejaky keks a potom jde vsechno jako po masle. Bohuzel tento pan doktor se na nej hned vrhnul a nas Aron se chtel branit, tak mu prisli na pomoc dva dalsi asi nejaci studenti a zacali mu prohlizet jeho bolave klouby. Ruzne mu kroutili nohama tahali mu za ne a poslouchali jak mu vnich rupe a vicekrat. Proste on jim na nem demonstroval priznaky artritidy. A to ho celou dobu nasilim drzeli, aby je nekousl, protoze ho to muselo strasne bolet a k tomu mel hrozny strach. Pak jsem tam s nim musela chodit na ulici sem a tam, aby vsichni videli jak kulha. Pritom stacil rentgen. Nasledne ho pod narkozou rentgenovali, ze pry kouse.

Tak to je fakt síla !! Psa nebral jako živého cítícího tvora, ale jako "kus".  Takový člověk by veterinářem snad ani neměl být, povolání řezník by mu "slušelo" víc. sad

Není tady

 

#10 13. 9. 2006 20:49

madla
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 102

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

Ela.. napsal(a):

madla napsal(a):

Ela.. napsal(a):


Madli, písni větší podrobnosti o tom zacházení. Určitě nás to zajímá všechny - a pro odstrašující příklad, abychom věděli, jak se v obdobném případě bránit.l

Nas Aronek ma strach ze zverolekaru, myslim, ze neni jediny. Kdyz prijdeme k jakemukoliv jinemu, tak ho necha napred rozkoukat neco na neho promluvi, treba mu da i nejaky keks a potom jde vsechno jako po masle. Bohuzel tento pan doktor se na nej hned vrhnul a nas Aron se chtel branit, tak mu prisli na pomoc dva dalsi asi nejaci studenti a zacali mu prohlizet jeho bolave klouby. Ruzne mu kroutili nohama tahali mu za ne a poslouchali jak mu vnich rupe a vicekrat. Proste on jim na nem demonstroval priznaky artritidy. A to ho celou dobu nasilim drzeli, aby je nekousl, protoze ho to muselo strasne bolet a k tomu mel hrozny strach. Pak jsem tam s nim musela chodit na ulici sem a tam, aby vsichni videli jak kulha. Pritom stacil rentgen. Nasledne ho pod narkozou rentgenovali, ze pry kouse.

Tak to je fakt síla !! Psa nebral jako živého cítícího tvora, ale jako "kus".  Takový člověk by veterinářem snad ani neměl být, povolání řezník by mu "slušelo" víc. sad

On bohuzel i jako reznik vypadal. Je to uz 5 let, ale tak mi utkvel v pameti.

Není tady

 

#11 13. 9. 2006 20:56

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

madla napsal(a):

Ela.. napsal(a):

madla napsal(a):


Nas Aronek ma strach ze zverolekaru, myslim, ze neni jediny. Kdyz prijdeme k jakemukoliv jinemu, tak ho necha napred rozkoukat neco na neho promluvi, treba mu da i nejaky keks a potom jde vsechno jako po masle. Bohuzel tento pan doktor se na nej hned vrhnul a nas Aron se chtel branit, tak mu prisli na pomoc dva dalsi asi nejaci studenti a zacali mu prohlizet jeho bolave klouby. Ruzne mu kroutili nohama tahali mu za ne a poslouchali jak mu vnich rupe a vicekrat. Proste on jim na nem demonstroval priznaky artritidy. A to ho celou dobu nasilim drzeli, aby je nekousl, protoze ho to muselo strasne bolet a k tomu mel hrozny strach. Pak jsem tam s nim musela chodit na ulici sem a tam, aby vsichni videli jak kulha. Pritom stacil rentgen. Nasledne ho pod narkozou rentgenovali, ze pry kouse.

Tak to je fakt síla !! Psa nebral jako živého cítícího tvora, ale jako "kus".  Takový člověk by veterinářem snad ani neměl být, povolání řezník by mu "slušelo" víc. sad

On bohuzel i jako reznik vypadal. Je to uz 5 let, ale tak mi utkvel v pameti.

Tak to se vůbec nedivím. Také znám veterináře, který je "koňař a kravař", ale malá zvířata typu psi - kočky mu neříkají vůbec nic. Zrovna nedávno jsem se ho ptala na injekci pro kočky na jednorázové přeléčení ušního svrabu a on vůbec nevěděl, že něco takového existuje, začal mi tam jmenovat cosi, co se užívá pro krávy a že by to kdyžtak naší kočce píchnout mohl .. Uf, ještě že jsem se ho ptala jen tak mezi řečí, je to nᚠznámý, ale svá zvířata bych mu nikdy nesvěřila,  ty nechávám ošetřit jinou veterinářkou (kontakt jsem uváděla již nahoře v prvním příspěvku). Jen pro informaci - ten odborník na krávy a analfabet na malá zvířata se jmenuje MVDr. Lexa (Tábor).

Není tady

 

#12 13. 9. 2006 22:49

anela
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 397

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

Janino, tak to jsi vyjímka. Bydlím přímo u té veteriny a ze svého okolí neznám nikoho, kdo by tam chodil. Každý radši jezdí dál, než aby šel sem. Ani mezi jinými veterináři nemá zrovna nejlepší pověst. Nedávno jsem tam letěla se svou kočkou, která byla v hodně vážném stavu a nemohla jsem jet dál. Měli mít ordinační hodiny, ale "zcela vyjímečně" bylo zavřeno. Docela mě rozčílilo, že ani v situaci, kdy mělo být otevřeno a každý na to spoléhá, mají vyvěšenou ceduli, že je zavřeno - dobře to ještě chápu, ale neměli tam ani adresu nebo telefon na nejbližší jinou veterinární ošetřovnu. Tak jsem chytla kočku, vlítla do auta a za jízdy zjišovala po známých jinou veterinu, kde je otevřeno v neděli. Přijela jsem 10 minut před smrtí, jak mi doslova řekl doktor. Kočička téměř ihned od dveří byla napojená na kapačku a dostávala injekce. Přežila. Ale na Chodov už jsem nikdy nešla. Radši jezdím jinam, i když musím autem a tady bych to měla 5 minut pěšky.

Není tady

 

#13 14. 9. 2006 8:15

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

Ela: a  umíš si představit, že by jsi měla doma krávu, nutně potřebovala veta a přijel by ti kočkař? Oni i veterináři mají svoje specializace. Jinak to ani nejde. Ostatně hlavní vodítko pro toto by mohlo být, že někdo je býložravec (kráva, kůň, koza,....) a jiný masožravec (kočka, pes,....) a také máme plazy, hmyz, ptáky a jinou zvířenu. Nemůžeme všechny zvířata házet na krk jednomu vetovi.
Každý majitel jakéhokoli zvířete by měl mít alespoň dva - tři telefony na "svého" veta, kterého si ověří u majitelů podobných zvířat ve svém obvodě.

Není tady

 

#14 14. 9. 2006 8:41

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

cilka napsal(a):

Ela: a  umíš si představit, že by jsi měla doma krávu, nutně potřebovala veta a přijel by ti kočkař? Oni i veterináři mají svoje specializace. Jinak to ani nejde. Ostatně hlavní vodítko pro toto by mohlo být, že někdo je býložravec (kráva, kůň, koza,....) a jiný masožravec (kočka, pes,....) a také máme plazy, hmyz, ptáky a jinou zvířenu. Nemůžeme všechny zvířata házet na krk jednomu vetovi.
Každý majitel jakéhokoli zvířete by měl mít alespoň dva - tři telefony na "svého" veta, kterého si ověří u majitelů podobných zvířat ve svém obvodě.

Cilko, je logické, že i veterináři mají své specializace. Ale ta by měla být uvedena na ordinační ceduli, což bohužel nebývá - všude je jen nápis "Veterinární ordinace" a ordinační hodiny. Díky tomu pak dochází k určitým "nedorozuměním", když přijde ke "koňařovi" majitel malého zvířete, ten veterinář mu neřekne, že kočkám (psům, hlodavcům .. ) nerozumí a nepošle ho jinam, prostě se začne "fušovat" do práce, která mu moc neříká a nejvíc to odnese právě ono nemocné zvíře, které stejně nakonec skončí v péči jiného veterináře a samozřejmě kapsa majitele zvířete.

Upravil(a) Ela.. (14. 9. 2006 8:43)

Není tady

 

#15 14. 9. 2006 8:51

Janina24
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 7. 2006
Příspěvky: 123

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

anela napsal(a):

Janino, tak to jsi vyjímka. Bydlím přímo u té veteriny a ze svého okolí neznám nikoho, kdo by tam chodil. Každý radši jezdí dál, než aby šel sem. Ani mezi jinými veterináři nemá zrovna nejlepší pověst. Nedávno jsem tam letěla se svou kočkou, která byla v hodně vážném stavu a nemohla jsem jet dál. Měli mít ordinační hodiny, ale "zcela vyjímečně" bylo zavřeno. Docela mě rozčílilo, že ani v situaci, kdy mělo být otevřeno a každý na to spoléhá, mají vyvěšenou ceduli, že je zavřeno - dobře to ještě chápu, ale neměli tam ani adresu nebo telefon na nejbližší jinou veterinární ošetřovnu. Tak jsem chytla kočku, vlítla do auta a za jízdy zjišovala po známých jinou veterinu, kde je otevřeno v neděli. Přijela jsem 10 minut před smrtí, jak mi doslova řekl doktor. Kočička téměř ihned od dveří byla napojená na kapačku a dostávala injekce. Přežila. Ale na Chodov už jsem nikdy nešla. Radši jezdím jinam, i když musím autem a tady bych to měla 5 minut pěšky.

No já mám zase dost špatné zkušenosti s veterinární klinikou na Libuši.
Já na ten Chodov, jezdím jen a pouze pokud tam je doktor Heisl. Když tam je ten Fiala, tak to beru kamkoliv jinam nebo počkám na svého doktora.
A to tam tvrdí dost lidí.
Nevím, mě se ještě nestalo, že by měli zavřeno a na péči si také nemůžu stěžovat.
A to jsem tam byla její první dva roky snad každý měsíc big_smile

Není tady

 

#16 14. 9. 2006 9:00

anela
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 397

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

Jani, Fiala je děs běs. A to jsem si tam teď chodila jen pro jídlo, protože moje kočina měla speciální dietu, která se nedá běžně koupit.
Elo, mám super nové perské kotě! Až se mi to povede, pošlu fotku. smile

Není tady

 

#17 14. 9. 2006 9:19

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

holky, zkracujte ty citace.... Kalik bude nadávat. Zkrátím vám to....

Elo, zřejmě mᚠhodně blbý zkušenosti, to je mi líto, ale ne všichni vetové jsou špatní, stejně jako lidští doktoři. Ceduli na dveřích mít nemusí. Znovu opakuji - majitelé zvířat v okolí, nech jsou ti vodítkem při hledání veta. A jeden nestačí!

Není tady

 

#18 16. 9. 2006 15:34

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

chodila jsem se koukat do veterinární ordinace, pani doktorka byla na zvířátka milá, mluvila na ně, hladila je , ale pokud se zvíře brání, je ze strachu agresivní, nezbyde nic jiného, než násilí, přece se veterinář nenechá jen tak pokousat, to by z něj za týden nic nezbylo. nemyslim násilí brutální, ale často je třeba zvíře podržet silou, měli sme tam kokra, který si nenechal ani ostříhat drápy a vypadal, že pokouše všechny včetně pánů, dostal tedy náhubek a drželi ho 4 lidi, taky nic pěknýho jak sebou házel, funěl, nahlas protestoval. Spousta zvířátek musí podstoupit bolestivý vyšetření, naříkají, ale jen pohledem se zvíře vyšetřit nedá. Naše fenka při komplikacích při porodu musela být vyšetřena, ale byla agresivní, to se pak zvíře blbě vyšetřuje, tak jí doktor svázal do kozelce, nic pěknýho a majiteli se to může zdát krutý,ale zachránil nám ji a a štěňátka taky.Jen doufám, že jestli veterinu vystuduju, budou mě mít rádi zvířátka i majitelé(se kterýme se občas špatně vychází:-)

Není tady

 

#19 3. 10. 2006 17:32

mendyi
♥♥-----
Registrovaný: 16. 8. 2006
Příspěvky: 25

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

pan doktor Michal Čáp, Jan Kňákal a spol, Kolmá 12, Praha 8, velice dobrá klinika, vševybavení, nonstop otevřeno, fakt špice!!!

Není tady

 

#20 4. 6. 2009 14:35

magdickaskri
♥------
Registrovaný: 4. 6. 2009
Příspěvky: 5

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

Dobrý den,zdravím všechny milovníky zvířátek!
Mám rotvajlera Maxe už 8 letého a máme veliký zdravotní problém,špatná játra,zkonstatováno veterinářem/obsah bilirubinu/Radí tento týden Bkomplex a jinak dietu,netučnou.Maxík je tři čtyři dny dobrý,pevná stolice,je čilý,má zájem o okolí a pak jak na houpačce,následující den nejí,zvrací,tak je to den,dva a pka zas dobrý,ale šíleně zhubl
.Mám starost aby neměl velké bolesti,protože  zalézá do tmy,když je mu zle.Dávám mu rýži s mletým masem a jalové granule.To maso asi budu muset vypustit,protože konzervy-tam je moc tuku.Jinak tento stav je už minimálně dva měsíce a těch dobrých dnů je čím dál méně.
Psávala jsem Vám před dvěma roky jako Maxina zážitky právě s Maxíkem.Poraďte prosím.Děkuji

Není tady

 

#21 30. 7. 2009 22:35

Britana
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 18. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

Já mám velice dobré zkušenosti s dr.Skálou  Veterinární klinika ,Na Hrádku,Praha 2.Chodím tam už přes 11 let se třema pejskama a nemůžu si stěžovat.Velice seriozní přístup a velký odborník.Důvěřuji mu.

Není tady

 

#22 22. 1. 2010 23:10

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 6. 2007
Příspěvky: 2090

Re: Veterinář, který se vám osvědčil a naopak

Ahoj, což takhle dobrá veterina v Pze - Hostivaři? Právě jsme se přistěhovali, myslela jsem, že bude dost času nějakou najít, ale vypadá to, že budu muset kocoura k někomu vzít už v pondělí sad

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů