|
» Diskuse - Babinet.cz https://fora.babinet.cz/index.php » Těhotenství https://fora.babinet.cz/viewforum.php?id=178 » zácpa v těhu https://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=9230 |
| Meggan — 17. 7. 2006 16:55 |
Děvčata, ještě jsem ani nebyla na prvním vyšetření na gyně a už mám zácpu, je to možné? |
| Pinky — 17. 7. 2006 16:56 |
Meggan..spíš bych to viděla jako nervy a taky dehydrataci..jsou děsný vedra..... :cool: |
| Meggan — 17. 7. 2006 16:59 |
Ale já v práci bumbám jak o život ( za den vypiju až 4 litry denně), tak to budou asi ty nervy. Holt se musím hodit do klidu, ale když to moc nejde, pořád myslím na to, že čekám mimino :) :) :), ale řekla bych, že teď jsem psychicky v pohodě víc, než kdy jindy :) :) |
| alexxandra — 17. 7. 2006 17:02 |
Meggan dej si přírodní projímadlo, eventuelně se doporučují švestky, které mají také projímavý účinek. Já měla problém se zácpou asi tak měsíc před porodem, jinak než s projímadlem to nešlo, jinak jsem trpěla nekonečné minuty na záchodě. Asi je to hodně individuální. |
| Meggan — 17. 7. 2006 17:09 |
Děkuju moc, tak zkusím nejdřív ty švestky a když to nezabere,tak skočím pro projímadlo :) :) to bude další testovačka :) :) Papa Megg. |
| Tiffi — 17. 7. 2006 18:59 |
Nebo zapij třešně mlíkem :D:D:D |
| 2Káta — 17. 7. 2006 19:01 |
Megan v těhu je zácpa nebo plynatost normální. |
| Petricka80 — 17. 7. 2006 19:25 |
Meggan,je to možný....protože já to měla taky,ještě jsem neměla za sebou ani první prohlídku a už jsem měla problémy...existuje jediné projímadlo,které se může v těhu,ale to je až krajní případ..zkus švestky, kompoty nebo šaraticu,každopádně je důležité chodit na velkou pravidelně...kvůli střevům a celkově,takže se porad s doktorem,protože te taky z toho může pěkně bolet bříško a budeš mít strach,že se něco děje s miminkem....mě to ústálo samo a ted se mi zácpa vrací...zatím mi zabírá frapé z nescafe bez kofeinu :) |
| 2Káta — 17. 7. 2006 19:48 |
Ahoj Petričko jak sem máš? |
| Petricka80 — 17. 7. 2006 19:58 |
Ahoj káto... na houby.... stresuju už 14 dni z triple testů..,co ty??? co spinění..přestalo?? že by zahnizdování??? víš,kdys měla ovu? |
| Romana — 17. 7. 2006 20:21 |
Meggan, holt se musis smirit s tim, ze jsi tehu :-)) i kdyz me to chytlo taky spis az ke konci a zabiralo mi nizkotucne acidofilni mleko, ale to nevim, jestli nemas jeste ranni nevolnosti, co by to s tebou udelalo :-)) |
| Petruša — 17. 7. 2006 22:00 |
já to měla ze začátku taky. Není to třeba i trochu strachem tlačit, aniž by sis to uvědomovala? Já to totiž měla určitě trochu z toho, bála jsem se tlačit abych nevytlačila mimč, tak když to nešlo jednoduše, tak jsem prostě nekadila. |
| spunt — 17. 7. 2006 22:33 |
Dobré jsou také hrušky a jogurty s vlákninou, hoodně ovoce a zeleninové saláty s olivovým olejem. Někdo jde po jogurtovém mléku. |
| alexxandra — 17. 7. 2006 22:52 |
Jé já jedla čokolády v těhu a ani jsem netušila, že to není dobrý:-) Naštěstí mě zácpa chytla až na konci.-) |
| Meggan — 18. 7. 2006 8:08 |
Díky moc, včera jsem večer snědla 5 švestek a 5 meruněk a ráno jsem byla 2x a musela jsem spěchat do práce, abych to stihla :) :) :). Takže pokud to půjde řešit ovocem a jogurtama, tak to bude fajne :) |
| Gia — 19. 7. 2006 23:27 |
Mně pomáhalo každý den jabko a když nepomáhalo tak zabraly sušené švestky. |
| jitka2 — 20. 7. 2006 10:36 |
Tak to já mám holky opačný problém, od začátku těhotenství trpím řidší stolicí, možná je to tím, že můj jídelníček se skládá z ovoce, zeleniny, jogurtů a jog. mlék, ale zase si říkám, že je to možná lepší, než zácpa, aspoň tam mimíska nic netlačí!! |
| Meggan — 24. 7. 2006 13:12 |
teda ty sušený švestky, to je teda nářez, protáhlo mě to jak hrom :) :) stačí tak 2-3 denně. |