Stelička — 11. 7. 2006 12:25

Fungují? Napište, jaké máte zkušenosti.
Já jsem dnes ovlivněna dalším setkáním s novou manželkou BM, zahlédla jsem ji jen přes okno v autě, když si přebírali dceru a jsem opět psychicky rozhozená. Je to už mnoho let, relativně jsem v pohodě, ale pohled na ni, na její spokojenost, vítězný pohled v její tváři mě dostává na dno. Je možné, aby si beztrestně postavila své štěstí na neštěstí někoho jiného? Nebo přece jen mlýny zamelou?

Frigo — 11. 7. 2006 12:27

Steličko, určitě fungují... jen trochu pomaleji... občas.
Neříkej, že ty ses netvářila vítězněji !

ADRIANA 1 — 11. 7. 2006 12:28

no ak fungujú, tak sa mám načo tešiť     :rolleyes:

ale fungujú, myslím

Stelička — 11. 7. 2006 12:28

Frigo, nikoliv. Jak to vypadalo navenek nevím, hrála jsem hrdinku, ale doma vodopád a proklínání ...

adra — 11. 7. 2006 12:30

steličko,pokud to budeš brát tak že si postavila štěstí na neštěstí někoho jiného-budeš se pokaždé když ji uvidíš hroutit:-((((
jaké neštěstí?co znamená relativně spokojená?oc ti chybí,manžel nebo máš přítele?soudila bych že ne,
ale bud ráda že si dceru bere...vím říkáš si jo mohli jsme ji ale vychovávat s manželem spolu...no bohužel stalo se a ber to jako realitu.
nechci být zlá, tvrdá,možná jsem.
jinak boží mlýny melou to si piš...co by sis ale představovala jako trest pro ni??schválně zkus to napsat

Frigo — 11. 7. 2006 12:30

Steli, hlavně, že před ní jsi to dokázala. Neboj, dojde na ní !  Mladýho máš doma ?

Stelička — 11. 7. 2006 12:31

Mor a tuberu :D :D :D

tina — 11. 7. 2006 12:31

no, z trošku jiného soudku, ale názorné dost...
v padesátých letech ve vesnici mojí babičky vysidlovali komunisti bohaté sedláky, a aby mohli někoho vystěhovat, potřebovali tři podpisy, které by strzovali, že nežijí v souladu se stanovami KSČ atd. atd.... asi znáte z dějepisu... ti tři se našli - ale z vyprávění vím, že všichni tři se minimálně rok před smrtí trápili, nemohli chodit - babička říká - plazili se jako hadi (že by obraz toho zrádného hada z ráje?)

Stelička — 11. 7. 2006 12:33

Jo, mladý je doma, holka jela s jejich "schovankou" (její dcerou) na tábor. Druhá čtrnáctiletá schovanka je totiž tak vážně zamilovaná, že by to 10 dní bez miláčka nevydržela, tak moje dcera dělá náhradníka :D

Frigo — 11. 7. 2006 12:33

Stelička napsal(a):

Mor a tuberu :D :D :D

jenom ???    :lol:

Stelička — 11. 7. 2006 12:34

Tino, díky, fakt kromě pokecání bych chtěla, aby se tu psaly i konkrétní případy "zamletí". Je to tajuplné ...

Frigo — 11. 7. 2006 12:36

chceš být hlavní jejibabka ???  :lol:

tina — 11. 7. 2006 12:36

chceš ještě další? ale to je možná spíš zkazka, je to takové moc divné...

Stelička — 11. 7. 2006 12:36

Frigo napsal(a):

Stelička napsal(a):

Mor a tuberu :D :D :D

jenom ???    :lol:

Frigo, vážně jsem v tom nejhorším stádiu po zaklapnutí domovních dveří řvala: "Proklínám tě, mrcho, rakovinu na tebe." Teď už se na to dívám z nadhledu a trochu se stydím.

Stelička — 11. 7. 2006 12:38

tina napsal(a):

chceš ještě další? ale to je možná spíš zkazka, je to takové moc divné...

Jasně, Tino, piš, jsem nažhavená.

Frigo — 11. 7. 2006 12:40

Steličko, kašli na to, že se teď stydíš, je to lepší, než bys to v sobě dusila..
tak já přidám trochu obrácené "boží mlýny" .... jsem dostala k 18tinám od babičky auto, šetřila na něj hodně dlouho. Hned při první jízdě prdli brzdové trubičky. Soudila jsem se s prodávajícím tři roky a beznadějně... měl to chytře napsané...  a když už jsem byla hodně smutná, dědoušek vyhrál ve sportce a koupil fungl nové autíčko..

adra — 11. 7. 2006 12:42

steličko, chápu tě...
stát se může cokoliv...musela jsi asi hodně trpět když ji tak nenávidíš...
škoda že si nemůžu na nic vzpomenout

joi možná...když jsem se rozváděla já tak sousedi...chudáku tak ses nadřela na baráku, a ten tvuj to je ale zmetek jak ti to mohl udělat??(našel si milenku) vždyt ty jsi tak hodná a hezká...já to nechápu, ještě že my to máme v pohodě, já se tada taky nadřu...ale klape nám to..." slova sousedky před 3-roky...dnes je 14dní rouvedená-mažel si našel milenku...
prostě klasika

Stelička — 11. 7. 2006 12:42

Jé, to je hezký - tak to já vyhraju nějakého fungl nového suprovního chlapa!!! :)

Frigo — 11. 7. 2006 12:44

Stelička napsal(a):

Jé, to je hezký - tak to já vyhraju nějakého fungl nového suprovního chlapa!!! :)

myslíš, že dá někdo suprového chlapa do tomboly ? :lol:

Stelička — 11. 7. 2006 12:45

Hmm, tak to chodí, Adro dost často. Ale Boží mlýny to nebyly. To já taky kdysi prohlásila, jak jsem spokojená, že se u nás zažehnala bouřka (první milenka) a kluk je konečně zdravý, že jsem šťastná a to jsem netušila, že manžel už půl roku spí s další účetní.

Stelička — 11. 7. 2006 12:46

No, do tomboly asi ne. Ale mohli by vymyslet nějakou novou reality schow s idolem. Hmm, vlastně něco takového už bylo - ten falešný milionář, že?

adra — 11. 7. 2006 12:47

no nebyli...mělo to vyznít tak že sousedka byla zákeřná a vyhlašovala že JÍ by se to nikdy nemohlo stát...ale všeho do času...
jiného mi nic nenapadá jak melou mlýny ale jsem o tom přesvědčená, a to tak že vím že vše má svuj čas tak se nenervuju zbytečně...ale ty představy co by kdyby, jéjda!!!

tina — 11. 7. 2006 12:48

v jednom domě v té stejné vesnici, jak jsem psala před chvilkou, bydlela ženská, o který se říkalo, že je čarodějnice - a bylo to tak před 70 lety... možná ani ne, ne v nějakém středověku - prý chodila po domech a ptala se po vodě ze studny, kam celý rok nesvítí slunce, pak chtěla chlupy z kotěte od slepé kočky a takové divné věci... a babička prý jako děcko sledovala s kamarádkou "slet" takových podobných ženštin na kopci, který prý býval šibeniční - bavily se tam, která kdy komu jak uškodila - a byl na sv. Jana... a musely být schované na stromě, aby na ně nepřišly...
no, tak ta ženská pak umřela, v domě bydlel její synovec či co, začali ten dům opravovat a nastavovat - a ten měl syna stejně starého jako moje mamka - prý už v pěti měsících stál, v šesti chodil... ale pak ho ve 25 zavřeli a ve 40 se oběsil... a jeho otec se zabil tuším pádem ze žebříku nebo tak nějak, to už nevím jistě... a nedávno ten dům (pořád nedostavěný, pochopitelně) zdědil další potomek toho rodu, byl zhruba v mém věku, měl mladou ženu a mimčo - a zabil se v autě... takže za zlomyslnost a závistivost nějaké babice platí dodnes celá rodina... tedy spíš ten, kdo se pokouší něco udělat s tím domem, jakoby bylo prokleté to místo... brrr, jde z toho na mě hrůza...

Frigo — 11. 7. 2006 12:51

Tino, ten dům bych brala pro tchýni... :lol:

tina — 11. 7. 2006 12:52

Frigo napsal(a):

Tino, ten dům bych brala pro tchýni... :lol:

zeptám se komu teď patří, asi by ho rádi prodali :D

Stelička — 11. 7. 2006 12:54

Já myslím, že manželově první milence zamlelo. Ta se kolem něj motala v době mého druhého těhotenství, ale já raději byla slepá. Nějaké podezření bylo, ale asi pudem sebezáchovy jsem se v tom nerýpala. Po narození kluka, se kterým to ze začátku nevypadalo moc dobře, ta mrcha zintenzivnila, ale pak asi vlivem těch zdrav. a psych. problémů s miminem to manžel utnul. A ta potvora si honem nabalila jiného ženáče a porodila doslova do roka a do dne po mě. Chlap ji nechtěl, mlátil ji, teď je s jiným, má sice další dítě, ale ten její nový je vzhledově jak bezďák.
Časem, když se dozvěděla, že BM od nás odešel kvůli její nástupkyni (taky účetní ve firmě), že té druhé se to podařilo, tak mi zkusila zavolat, jestli můj muž ví, že jeho dcera slaví třetí narozeniny. Tak jsem ji ujistila, že pláče na špatném hrobě, ale rozhodně že tedy můj muž ví, že syn slaví čtvrté narozeniny.
Ironií osudu bylo, že obě děcka nastoupila spolu do první třídy. Vzhledově bych i věřila, že je holka jeho, ale platí na ni někdo jiný.

choysia — 11. 7. 2006 12:58

Ahoj Steličko, určitě melou, já to poznala už mnohokrát v praxi.
Dělala jsem v obchodě, majitel byl hodně prachatej, ale nás dřel z kůže. Jeho matka tam pracovala a pěkně ho okrádala. Za jakoukoliv chybičku nám strhával premie, které šli opět do jeho kapsy. A ona zase co mohla, to ukradla. A pořád na nás baba donášela. :dumbom:
Kromě toho, že byli oba chamtivý, byli i dost zlý. Za rok, během jednoho měsíce on si našel milenku, jistou slečnu "šlapku", která ho během chvíle oškubala o všechny prachy. Jeho matka měla zase všechny peníze, co si "poctivě" nakradla uložený v malý kampeličce, která zkrachovala.
Oba byli během pár týdnů na mizině. Já jim to nepřeju, je mi to srdečně jedno, ale tak jak oni se chovali k nám, to se jim zřejmě vrátilo tímhle způsobem.

Stelička — 11. 7. 2006 13:00

Choysio, tak to tedy zamlely a vcelku i brzy.

Eva36 — 11. 7. 2006 13:00

Stelička: Já bych nepřála nikomu nic zlýho, ani nové manželce BM (i když mě kvůli ní opustil). Ber to jako šanci, aby sis uvědomila, že buď s tebou nebo s ním není něco OK. Nebo jste oba celkem OK, ale dohromady vám to neklape. Neměla by ses trápit nějakým jeho vztahem, váš vztah je v čudu. Stejně jako moje manželství, ale já se z toho snažím poučit a zjistila jsem, že já taky nedělala všechno tak, jak by bylo nejlepší a můj manžel vlastně za moc nestál....mně netrápí, že se nedávno (4 měsíce po rozvodu se mnou) oženil se svou milenkou (už za našeho manželství byla milenka pochopitelně).....jsem šťastná, že si našel jinou pečovatelku a že já nemusím dělat to, co jsem musela...(teda jasně, že já nemusela, že jsem si jen vsugerovávala, že dobrá manželka dělá to nebo ono a on mi zase vsugerovával, že hlavně mám sedět doma na zadku...hrozně totiž žárlil..) Najdi si na tom něco dobrého, třeba že nemusíš snášet jeho přihlouplé, už posté vyprávěné, fórky nebo historky z vojny...nebo že už nemusíš vařit tu jeho milovanou svíčkovou.....

Svas — 11. 7. 2006 13:00

Steličko, boží mlýny, jestli melou, to nevím, ale jednu příhodu ze života. Můj BM mi zahýbal, kde to šlo. Kvůli té poslední jsme se rozvedli (i když jak říká Eva36, spíš proto, že se nestaral atd, ona byla ta poslední kapka). On si ji vzal. Tuhle jdu po Václaváku a potkám ho s krásnou rezavou slečnou. Představil mě, nezapomněl zdůraznit, že jsem bývalá manželka, no a mně vysvětloval, že je to sestřenice. Jestli někdo zná jejich rodinu až do bůhví kterýho kolena, jsem to já. Žádnou sestřenici nemá.

choysia — 11. 7. 2006 13:01

Stelička napsal(a):

Choysio, tak to tedy zamlely a vcelku i brzy.

To teda jo, asi to tak mělo být. :)
Do roka a do dne......................................................:cool:

Frigo — 11. 7. 2006 13:05

když nad tím tak přemýšlím... tak mlýny zamleli i tomu mému drahouškovi... chudák si ani neužil a je z něj impotent... akorát nevím, proč to mám odnášet já...  :lol:

Stelička — 11. 7. 2006 13:07

Frigo, a tu impotenci má diagnostikovanou? :D

Stelička — 11. 7. 2006 13:09

Evo36: Víš, já normálně bývám v pohodě, našla jsem mnoho plusů v samostatném životě. Ale občas se ozve srdíčko, tomu je asi smutno a pak to bolí.

Stelička — 11. 7. 2006 13:10

Svas - a nechala jsi pozdravovat tetu se strýčkem :D :D :D ?

Frigo — 11. 7. 2006 13:14

Steli, samozřejmě, že nikam nepůjde, aby mu to potvrdili... :lol:  jen se to za ten rok zhoršovalo a zhoršovalo...

Svas — 11. 7. 2006 13:14

Stelička napsal(a):

Svas - a nechala jsi pozdravovat tetu se strýčkem :D :D :D ?

No vidíš, já hloupá, to mě vůbec nenapadlo. Jenom se musím smát, že ta blonďatá slečna, co si ho tak vítězně odvedla do dalšího manželství, je na tom stejně. Taky jí není věrnej, to je u něj asi choroba. A já jsem dneska moc ráda, že ho v té občance nemám.

Ivik — 11. 7. 2006 13:15

..mám taky jeden ,,mlýn"na nevěrníka a dost hustej...
U nás ve městě-rodina-dva kluci už velký-oni spolu přez 30 let...věk zhruba kolem 50ti -našel si mladinkou milenku,když šli spolu vypadal jako její děda-odstěhoval se-čekali dítě-rozvedl se s býv.ženou a ta skončila v blázinci a vážila ani ne 40 kg.Krátce na to co se dětátko narodilo onemocněl,uřízli mu nohu a zemřel...Bývalá žena se z toho dostala a ted jen kvete...To je prostě evidentní ,,mlýn boží""

choysia — 11. 7. 2006 13:19

Steličko, ještě ti tady ještě přidám: Když jsme začali s přítelem podnikat, bylo nám oběma kolem 20-ti, to každýmu lezlo krkem, jak dva mladý frackové si to vůbec dovolili. Vykrádali nám schválně skládek a pak nám poškrábali nový auto / nevěděli, že je z bazaru/. A pak nám ho dokonce nechali ukrást, jenže my věděli kdo.
Ten dotyčnej, závistivej hajzlík taky podnikal, ale nešlo mu to tak, jako dřív. Pak mu najednou sebrali auto, protože neměl na splátky, pozemek s jeho bazarem dostal zpět majitel a žena od něj odešla, protože neměl už prachy.
Tak co? :supr: Jen at' jsou parchanti potrestaný....

Stelička — 11. 7. 2006 13:19

Svas - a na něco takového já čekám. Buď ať zahne ona jemu nebo on jí. To by bylo zadostiučinění. Jenže jim všechno tak krááááásně vychází ....

Kvítko — 11. 7. 2006 13:20

Steli, já se naproklínala, nanadávala...a nádhera je pořád živá a jěště se rozmnožila ... :-(

Já nevím, jestli bych si dokázala postavit štěstí na něštěstí druhých...asi bych cítila výčitky...ale pokud ti ten druhý ukazuje, že je spokojený, tak na to asi nemyslíš...

Stelička — 11. 7. 2006 13:21

choysia napsal(a):

Steličko, ještě ti tady ještě přidám: Když jsme začali s přítelem podnikat, bylo nám oběma kolem 20-ti, to každýmu lezlo krkem, jak dva mladý frackové si to vůbec dovolili. Vykrádali nám schválně skládek a pak nám poškrábali nový auto / nevěděli, že je z bazaru/. A pak nám ho dokonce nechali ukrást, jenže my věděli kdo.
Ten dotyčnej, závistivej hajzlík taky podnikal, ale nešlo mu to tak, jako dřív. Pak mu najednou sebrali auto, protože neměl na splátky, pozemek s jeho bazarem dostal zpět majitel a žena od něj odešla, protože neměl už prachy.
Tak co? :supr: Jen at' jsou parchanti potrestaný....

Jo, tak nějak by to mělo fungovat.

Stelička — 11. 7. 2006 13:22

Ivik napsal(a):

..mám taky jeden ,,mlýn"na nevěrníka a dost hustej...
U nás ve městě-rodina-dva kluci už velký-oni spolu přez 30 let...věk zhruba kolem 50ti -našel si mladinkou milenku,když šli spolu vypadal jako její děda-odstěhoval se-čekali dítě-rozvedl se s býv.ženou a ta skončila v blázinci a vážila ani ne 40 kg.Krátce na to co se dětátko narodilo onemocněl,uřízli mu nohu a zemřel...Bývalá žena se z toho dostala a ted jen kvete...To je prostě evidentní ,,mlýn boží""

Hmm, jen mám obavu, že ta mladá, pokud si ho vzala, se tímto jen zbavila dědka a dědila...

Stelička — 11. 7. 2006 13:24

Kvítko napsal(a):

Steli, já se naproklínala, nanadávala...a nádhera je pořád živá a jěště se rozmnožila ... :-(

Já nevím, jestli bych si dokázala postavit štěstí na něštěstí druhých...asi bych cítila výčitky...ale pokud ti ten druhý ukazuje, že je spokojený, tak na to asi nemyslíš...

Kvítko, kdybys věděla, jak jsem se vyšvihla, když jsem s ním měla na podzim soud, aby viděl, jak jen kvetu ...
Ovšem, mám pocit, že se to minulo účinkem, nezaregistrovala jsem jediný obdivný pohled. :(

choysia — 11. 7. 2006 13:25

Stelička napsal(a):

Ivik napsal(a):

..mám taky jeden ,,mlýn"na nevěrníka a dost hustej...
U nás ve městě-rodina-dva kluci už velký-oni spolu přez 30 let...věk zhruba kolem 50ti -našel si mladinkou milenku,když šli spolu vypadal jako její děda-odstěhoval se-čekali dítě-rozvedl se s býv.ženou a ta skončila v blázinci a vážila ani ne 40 kg.Krátce na to co se dětátko narodilo onemocněl,uřízli mu nohu a zemřel...Bývalá žena se z toho dostala a ted jen kvete...To je prostě evidentní ,,mlýn boží""

Hmm, jen mám obaru, že ta mladá, pokud si ho vzala, se tímto jen zbavila dědka a dědila...

Asi tak..............:|

Kvítko — 11. 7. 2006 13:28

Stelička napsal(a):

Kvítko napsal(a):

Steli, já se naproklínala, nanadávala...a nádhera je pořád živá a jěště se rozmnožila ... :-(

Já nevím, jestli bych si dokázala postavit štěstí na něštěstí druhých...asi bych cítila výčitky...ale pokud ti ten druhý ukazuje, že je spokojený, tak na to asi nemyslíš...

Kvítko, kdybys věděla, jak jsem se vyšvihla, když jsem s ním měla na podzim soud, aby viděl, jak jen kvetu ...
Ovšem, mám pocit, že se to minulo účinkem, nezaregistrovala jsem jediný obdivný pohled. :(

Tomu, Steli, nevěř!!!
Chlap nikdy nepřizná, že se spletl a zůstane s ní, i kdyby se měl "hůř", než v dřívějším vztahu...
Můj strýc si našel mladičkou milenku (nebyla jediná), zblbl a rozvedl se, nechal po sobě malou holčičku a všem ukazoval, jak je šťastný...Teď po 18 letech je z něj téměř troska, ovšem ta nádhera jen kvete. Nechala se s ním rozvést, ale dál bydlí spolu, protože jí pořád dává všechny penízky...

Stelička — 11. 7. 2006 13:31

Kvítko napsal(a):

Stelička napsal(a):

Kvítko napsal(a):

Steli, já se naproklínala, nanadávala...a nádhera je pořád živá a jěště se rozmnožila ... :-(

Já nevím, jestli bych si dokázala postavit štěstí na něštěstí druhých...asi bych cítila výčitky...ale pokud ti ten druhý ukazuje, že je spokojený, tak na to asi nemyslíš...

Kvítko, kdybys věděla, jak jsem se vyšvihla, když jsem s ním měla na podzim soud, aby viděl, jak jen kvetu ...
Ovšem, mám pocit, že se to minulo účinkem, nezaregistrovala jsem jediný obdivný pohled. :(

Tomu, Steli, nevěř!!!
Chlap nikdy nepřizná, že se spletl a zůstane s ní, i kdyby se měl "hůř", než v dřívějším vztahu...
Můj strýc si našel mladičkou milenku (nebyl jediná), zblbl a rozvedl se, nechal po sobě malou holčičku a v šem ukazoval, jak je šťastný...Teď po 12 letech je z něj téměř troska, ovšem ta nádhera jen kvete. Nechala se s ním rozvést, ale dál bydlí spolu, protože jí pořád dává všechny penízky...

Takže vlastně taky Boží mlýny...

Kvítko — 11. 7. 2006 13:33

Jen na ni se to nejspíš minulo účinkem...každý svého štěstí strůjce...
Jsem si taky vytrpěla a jěště vytrpím, když si představím, co mě čeká...Nesnáším pomluvy a teď půjdu do velkého kolektivu, tak se mám na co těšit...
Takové slogany typu: Jak s ním mohla zůstat, po tom všem, co jí udělal...apod :-(((

Stelička — 11. 7. 2006 14:02

Kvítko napsal(a):

Jen na ni se to nejspíš minulo účinkem...každý svého štěstí strůjce...
Jsem si taky vytrpěla a jěště vytrpím, když si představím, co mě čeká...Nesnáším pomluvy a teď půjdu do velkého kolektivu, tak se mám na co těšit...
Takové slogany typu: Jak s ním mohla zůstat, po tom všem, co jí udělal...apod :-(((

Do velkého kolektivu? Měníš práci nebo nastupuješ po mateřské?

helena — 11. 7. 2006 14:09

Stelička napsal(a):

Frigo napsal(a):

Stelička napsal(a):

Mor a tuberu :D :D :D

jenom ???    :lol:

Frigo, vážně jsem v tom nejhorším stádiu po zaklapnutí domovních dveří řvala: "Proklínám tě, mrcho, rakovinu na tebe." Teď už se na to dívám z nadhledu a trochu se stydím.

Steličko, to není nejlepší, cos mohla udělat. Ona se takováhle "přání" vracejí zpátky k tomu, kdo je vyslovil, víš a to není nikdy dobře.

Selima — 11. 7. 2006 14:09

Vieš, Steli, ja by som s kliatbami a želaním zlého opatrne, ono sa to všetko vráti tebe :/ je to tak skrátka zariadené. A pokiaľ naozaj došlo k nejakému svinstvu, tak myly zamelú, neboj. Otázka je, ako si tie mlyny predstavuješ... Mne sa to hovorí, ja som sa stretla s BM na stretávke bývalej partie po asi 6-7 rokoch a celý čas mi rozprával svoje životné peripetie, ako ho tá mrcha(moja následníčka) obrala o všetko, klamala, mal zdravotné problémy, atď. Až som ho musela stopnúť a pirpomenúť mu, že som sa prišla zabaviť. A lámala som si hlavu, či mi to prineislo radosť a uspokojenie. A vieš že nie? Trošku som si povedala, že teda tie Božie mlyny asi ešte neznárodnili, ale inak - citovo- mi to bolo viac-menej už fuk. Dokonca som si povedala: So mnou sa rozišiel, chlapcovi zbabral život, tak keby to bolo bývalo apsoň na niečo dobré.. Keby aspoň našiel naozaj životnú lásku,ako si myslel, ale takto...? Veľa vecí zbúraných, a prakticky zbytočne? Ale potom som si povedala: Zbytočné to nebolo. Chlapec na to asi čiastočne doplatil, ale ja som rozchodom dostala veľa nových šancí, ktoré som využila. Aj momentálne pracujem v zahraničí-pri ňom by som sa tam nedostala- mám krásny vzťah, som spokojná, šťastná. On je sám(vždy tvrdil, že nevie byť sám, a správal sa podľa toho), robí to, čo nikdy robiť nechcel, býva v menšom byte než predtým(väčší musel predať na splatenie dlhov, čo ona narobila), má trvalé zdravotné problémy a pribral. Ale na svadbe jeho dcéry sme si fajn pokecali, ibaže som odišla trochu skôr - môj drahý sa ma už nevedel dočkať... To sú podľa mňa Božie mlyny, a mimochodom - mala by si zosielať rakovinu naňho, nie na ňu, keď už teda silou-mocou chceš burcovať kozmické sily. Ona ti hádam nikdy nič nesľubovala, nie? Prečo sa nenaštveš na toho, kto ťa sklamal? Možno až tak, že ti začne byť ukradnutý...?

Stelička — 11. 7. 2006 14:18

Selimo, já rozumem moc dobře vím, že naštvaná bych měla být jen na něj. Jenže mě to tenkrát tak moc bolelo a bylo třeba rozumně vyřešit děti - zvládnout komunikaci s ním, předávání dětí, peníze atd. A proto jsem tenkrát jaksi vědomě přetransformovala veškerou zlost a nenávist na ni - prostě jaksi uměle udělala to jablko sváru z ní. Ji nenávidím tak moc, že ji nesmím vidět - kdykoliv ji zahlédnu, mám depku. S ním se bavím vcelku bez emocí, někdy schválně natahuji hovor (nečiní mu to problémy), aby to ji štvalo. Ale jak říkám, rozumem a s nadhledem vím, kde byl problém.

Stelička — 11. 7. 2006 14:21

helena napsal(a):

Stelička napsal(a):

Frigo napsal(a):


jenom ???    :lol:

Frigo, vážně jsem v tom nejhorším stádiu po zaklapnutí domovních dveří řvala: "Proklínám tě, mrcho, rakovinu na tebe." Teď už se na to dívám z nadhledu a trochu se stydím.

Steličko, to není nejlepší, cos mohla udělat. Ona se takováhle "přání" vracejí zpátky k tomu, kdo je vyslovil, víš a to není nikdy dobře.

Jo, Heleno, z toho mám strach. Proto na sebe nejsem hrdá. A taky si myslím, že Boží mlýny nejdou přivolat.

Kvítko — 11. 7. 2006 14:21

Steli, to ani nejde vynechat milenku...já ji taky z duše nenávidím a to manžel zůstal doma. A taky vím, že ona bytostně nenávidí mě, takže mě musela taky stokrát proklít, že já vlastně manžela "držím" doma...

Selima — 11. 7. 2006 14:23

Tak skús popracovať aj s emóciami, keď to rozum berie. Pomaly sa skús odpútať od neho, od celého vzťahu, rozchodu, od nej - od všetkého. Bolo by smutné, keby si si tie negatívne emócie pestovala do dôchodku... Nie kvôli nim, ale kvôli tebe samej. Otráviš si tým len vlastný život, ver mi. Skús si hľadať vlasntý život, najprv sólo a potom možno aj niekoho iného, kto v tvojom srdci nahradí túto sebadešturktívnu kombináciu on+ona=Božie mlyny. Až sa budeš zaoberať viac sebou a deťmi ako nimi, máš vyhrané. a ver mi, že v takýchto karamboloch neexistujú víťazi, všetci sú porazení... Ide o to, čo si ktorý porazený z toho odnesie do budúcnosti...

Kvítko — 11. 7. 2006 14:24

Stelička napsal(a):

Kvítko napsal(a):

Jen na ni se to nejspíš minulo účinkem...každý svého štěstí strůjce...
Jsem si taky vytrpěla a jěště vytrpím, když si představím, co mě čeká...Nesnáším pomluvy a teď půjdu do velkého kolektivu, tak se mám na co těšit...
Takové slogany typu: Jak s ním mohla zůstat, po tom všem, co jí udělal...apod :-(((

Do velkého kolektivu? Měníš práci nebo nastupuješ po mateřské?

Měním. Tady jsem sama v kanclu v jedné pobočce, jiné jsou v jiných městech a já husa se pouštím do něeho jiného...už jsem to psala, půjdu dělat učitelku odborného (po*ného) výcviku :D :grater:
Samé baby a všechny mě znají, jen já je ne...Už se vykládá, že tam jdu a při tom tam znám jen jednu a od vidění...No, jsem prostě VIP :dumbom:

pavli — 11. 7. 2006 14:26

Steličko, proč si myslíš, že za tvůj rozvod může milenka a ona by měla být potrestaná? pomineme-li, že rozpad manželství jsou odpovědni oba partneři - ten, kdo tě podváděl byl tvůj muž, ne ona. tvůj BM přece není nesvéprávný, ne? takže pokud budou boží mlýny někoho trestat, měl by to být on?
Steličko, přestaň na něj myslet ať v dobrém, či zlém. má svůj život a ty svůj. mysli na sebe. tvé štěstí nesmí být odvislé od neštěstí druhých!

choysia — 11. 7. 2006 14:26

Steličko, přece nemůže jen ONA za to, že spolu s manželem už nejste? Vůbec nechci, aby to vyznělo, že se někoho, kdo zničí rodinu zastávám, ale na to musí být dva, ne?
A jak už tady holky psaly, ty kletby a přání zlýho by člověk neměl říkat, já bych se toho taky bála, že se to otočí proti mně. Připadá mi to jako rouhání.  Když se nad tím zamyslíš, tak přát někomu něco zlýho je stejný, jako mu to provést.
Ona ti vzala manžela.
Ty jí přeješ nemoc. I když to v danou chvíli tak nemyslíš, tak to řekneš. Co je horší?
Promin', nemyslím to nějak zle, jen bych se toho fakt bála....:)

Stelička — 11. 7. 2006 14:28

Selimo:
Mám pocit, že oni jsou vítězi. Setsakramentsky jim všechno vychází, až se mi to nezdá možné. Ale aby sis nemyslela, já se jimi donekonečna nezaobírám, je to už dlouho, co odešel a nebýt mi na očích kvůli dětem, tak jsem v pohodě. Jen tím, že ta děcka tam chodí a vlastně nosí informace, o které jinak nestojím, tak tím se to rozdrasává.
Vím, že problém je v tom, že mi se nepodařilo najít tu náhradu, čímž strádám a pak závidím.

Selima — 11. 7. 2006 14:33

Mne sa to podarilo až po 7 rokoch niekedy priam zúfalého hľadania, vo chvíli, keď som už nehľadala. Aj keď je pravda, že som si to nikdy nedefinovala ako "náhradu" a tobôž nie niečo podobné. Nechcela som ho nazad ani za nič a ani nikoho, kto by sa mu čo len trochu podobal. preto som sa asi bála "normálnych" vzťahov a vyhýbala som sa im. A ak ťa rozhodí, čo ti deti hovoria, nie si v pohode ani náhodou. Sorry, ale je to tak. Nehľadaj náhradu, ale najprv vnútornú vyrovnanosť a pohodu.

Stelička — 11. 7. 2006 14:33

Pavlo a Choysio - já si přece nemyslím, že za to může jen ona. Proč mám vztek na ni popisuji výše - druhý příspěvek na této stránce.

choysia — 11. 7. 2006 14:34

Stelička napsal(a):

Pavlo a Choysio - já si přece nemyslím, že za to může jen ona. Proč mám vztek na ni popisuji výše - druhý příspěvek na této stránce.

Ale jo, já jsem to četla. Že máš vztek se nedivím, jen to s tím přáním, víš? Já bych to neříkala.
Ale klepnout po kebuli jí můžeš, jen tak trošku....:lol::lol::lol:

Stelička — 11. 7. 2006 14:37

Jo, potřebovala bych přeseknout "pupeční šňůru", tak už mi to někdo řekl. Kdybych ho však dnes potkala jako potencionálního partnera bez předešlé minulosti, víte, že bych o něj ani nezavadila. Je to úplně někdo jiný, než ten, koho jsem si z lásky brala a milovala.

pavli — 11. 7. 2006 14:38

Steličko, tak se soustřeď na svůj život, na své štěstí, an svou práci, na svůj domov, na své děti...
víš, to, zda je člověk šťastný, nezávisí ani moc na objektivních podmínkách, ale spíš na jeho povaze.
znám bohatý zdravý krásný lidi, kteří "mají všechno" ale šťastní nejsou a nebudou a znám nemocný starý bez peněz a šťěstí ještě rozdávají druhým...

pavli — 11. 7. 2006 14:39

ano, než jsem to dopsala, tak jsi to zdůvodnila :-)

Selima — 11. 7. 2006 14:39

No vidíš, práve si si to sama krásne povedala. ten, kt. si milovala, vlastne už zomrel, neexistuje. Spomínaj naňho s pietou. S tým dnešným by si mala zdvorilo vychádzať kvôli deťom. A to ich víťazstvo pociťuješ ako víťazstvo len preto, že máš pocit, že aj ty by si niekoho mala mať. Ale možno, že ti je lepšie samej, nie? Skús si ti pripustiť... lepšie sama ako s niekým, kto ti moc nehovorí, len preto, aby ONI videli...

choysia — 11. 7. 2006 14:40

Stelička napsal(a):

Jo, potřebovala bych přeseknout "pupeční šňůru", tak už mi to někdo řekl. Kdybych ho však dnes potkala jako potencionálního partnera bez předešlé minulosti, víte, že bych o něj ani nezavadila. Je to úplně někdo jiný, než ten, koho jsem si z lásky brala a milovala.

Tak to je moc dobře.....:supr:    že to víš.....

Eva36 — 11. 7. 2006 14:41

Svas napsal(a):

Stelička napsal(a):

Svas - a nechala jsi pozdravovat tetu se strýčkem :D :D :D ?

No vidíš, já hloupá, to mě vůbec nenapadlo. Jenom se musím smát, že ta blonďatá slečna, co si ho tak vítězně odvedla do dalšího manželství, je na tom stejně. Taky jí není věrnej, to je u něj asi choroba. A já jsem dneska moc ráda, že ho v té občance nemám.

Tak koukám, že nejsem sama, kdo je fakt rád, že se manžela zbavil...já zase lituju novou manželku mého BM, když jsem slyšela, že na jejich svatbě si na hostině celou dobu houpal na klíně svědkyni, se kterou i odcházel kamsi k řece...až novomanželka přišla a otázala se, koho že si to dnes vzal, zda ji, či tu svědkyni?....chudák holka....(jenže ona to má docela dobrý, páč ona ještě neví :) chuděrka...já jsem taky ráda, že ho v občance už nemám....uff... :D

Stelička — 11. 7. 2006 14:56

Jo jo, samou mě sere, že mě to pořád žere!!! Nebo naopak :D

Ale uvítala bych i další a další konkrétní případy Božích mlýnů. Pište.

Ivik — 11. 7. 2006 15:01

Stelička napsal(a):

Ivik napsal(a):

..mám taky jeden ,,mlýn"na nevěrníka a dost hustej...
U nás ve městě-rodina-dva kluci už velký-oni spolu přez 30 let...věk zhruba kolem 50ti -našel si mladinkou milenku,když šli spolu vypadal jako její děda-odstěhoval se-čekali dítě-rozvedl se s býv.ženou a ta skončila v blázinci a vážila ani ne 40 kg.Krátce na to co se dětátko narodilo onemocněl,uřízli mu nohu a zemřel...Bývalá žena se z toho dostala a ted jen kvete...To je prostě evidentní ,,mlýn boží""

Hmm, jen mám obavu, že ta mladá, pokud si ho vzala, se tímto jen zbavila dědka a dědila...

...nedědila..nevzali se a barák má býv.manželka...

Stelička — 11. 7. 2006 15:04

Ááááá, tak to dopadlo jako v pohádce, zlo bylo potrestáno...

Iveta X — 11. 7. 2006 15:06

Steličko, myslím, že vím o jednom případu, kdy mlely Boží mlýny... Ještě za minulýho režimu jsem prodávala ve velkém obchodě v centru lázeňskýho města, vedoucí byl velký nelida, měl pod sebou hodně zaměstnankyň a dával najevo svou moc. Dokonce by se dalo mluvit o sexuálním obtěžování a když se to některý nelíbilo, tak hned prémie dolů. Neustále prohledával osobní věci, jestli něco nekrademe a neodnášíme domů. Osobní důvody k výměně směny ho nezajímali apod. Tolikrát jsem si v duchu říkala, že jestli existujou Boží mlýny, tak že na něj taky musí dojít. No a opravdu: měl tři děti - dcera se mu vdala za orientálce a měl děsný starosti dostat jí zpátky do Čech, syn hned v 18 letech dostal od nich auto, vezl do školy tři další spolužáky a vybourali se. Spolužáci všichni mrtvý, syn ochrnutý na vozíku. No a vedoucí zemřel poměrně mladý na rakovinu a prý hodně zkusil....Tak dopadl on, mocný, bohatý, ale tohle jsem mu rozhodně nepřála....

Stelička — 11. 7. 2006 15:09

Hmm, hodně kruté ...

Ivik — 11. 7. 2006 15:11

Stelička napsal(a):

Selimo:
Mám pocit, že oni jsou vítězi. Setsakramentsky jim všechno vychází, až se mi to nezdá možné. Ale aby sis nemyslela, já se jimi donekonečna nezaobírám, je to už dlouho, co odešel a nebýt mi na očích kvůli dětem, tak jsem v pohodě. Jen tím, že ta děcka tam chodí a vlastně nosí informace, o které jinak nestojím, tak tím se to rozdrasává.
Vím, že problém je v tom, že mi se nepodařilo najít tu náhradu, čímž strádám a pak závidím.

...Steli..dětem prostě řekni,že nechceš vědět co se u táty děje-at Ti to neříkaj.Úplně si dokážeu představit,jak by to trápilo mě.Tak odsekni,,pupeční šnůru" a eliminuj možnost zpráv o BM .Prostě NECHTĚJ o něm nic vědět!-Já vím-ono se to mluví,vid..

Stelička — 11. 7. 2006 15:17

No, ono to s těma dětma moc nejde. Třeba teď byli s tatínkem a jeho rodinou poprvé u moře a přijeli tak nažhaveni mi o tom povídat, že se pohádali, co mi kdo řekne. Po dlouhé cestě nešli spát dřív než o půlnoci, než mi to vše vylíčili. Hold, kdybych jim "zalepila hubu", ublížím jim - museli by filtrovat své zážitky. Já jsem na druhou stranu ráda, když mi povídají o svém životě (s kamarády, ve škole a tedy i zážitky s tatínkem). Jen jsem je požádala, aby třeba předemnou nepoužívali zdrobnělinu jména jeho ženy, to že mi vadí.

Selima — 11. 7. 2006 15:21

Skús to otočiť a povedať si, že hlavne teda nech sú deti šťastné a spokojné, trebárs trochu aj vďaka TEJ PANI, a gratuluj si, že sa otecko aj po rozvode o deti zaujíma a že to PANI neblokuje. Ja počúvam horory o takýchto prípadoch, takže si nemôžem pomôcť, ale mne tá tvoja "rakovina"- žena BM nepripadá až taká príšera.  Zaželaj jej terajšieho - tvojho bývalého M- možno je to tá najhoršia pomsta...

Evelin — 11. 7. 2006 15:40

Hele, mé mlýny funguji v pátém roce od toho, co je třeba,aby mlely. Vím ,že to je dlouho, ale hlavně že fungují. Já se snažím žít v souladu se svým svědomím a vnitřním já. A věřím tomu, kdo mne hluboce ublíží a nemá k tomu důvod, tak tomu se to vrátí. A ne jednou se mne to už potvrdilo. Takže já v klidu čekám a nemusím ani nic dělat.

Selima — 11. 7. 2006 15:48

Práve, podľa mňa sa to nejakými kliatbami akurát komplikuje... Ony si melú pekne po svojom, pomaly, ale isto... Ja som bývalému v najväčšom návale zlosti, keď ma ešte v rámci rozchodu pripravil o prachy, zaželala, aby sa mu to desaťnásobne vrátilo... a ono sa vrátilo... ešte teraz(po 6 rokoch) spláca JEJ dlhy... Ale som si istá, že na to si on zarobil aj sám, bez môjho prispenia, skrátka tým, že si vybral JU :gloria:

Evelin — 11. 7. 2006 16:11

ALe ja som nepisala o kliatbách. Ja len nerozumiem, prečo by dajme to mne, niekto mal ubližovat bezdovodne. Ak si to dovolil, tak prečo by sa mu to nemalo vrátit. Naopak, koho som naozaj preklínala, dodnes mu nič nie je. Nie som si istá, či v dnešnej dobe kliatby fungujú.

Selima — 11. 7. 2006 16:58

Fungujú, vracajú sa tomu, kto ich vyslovil... A to, či ti niekto ublížil bezdôvodne, prenechaj vyšším silám, tie to majú usporiadané, neboj. To, že ty nevidíš či nepoznáš dôvody ešte neznamená, že neexistujú. A ak ti fakt niekto veľmi ublíži, netreba preklínať, každému sa raz vráti všetko, čo kedy urobil alebo povedal... Treba sa skôr starať o to, čo človek sám vypustí z úst alebo mysle...

choysia — 11. 7. 2006 17:02

Selima napsal(a):

Fungujú, vracajú sa tomu, kto ich vyslovil... A to, či ti niekto ublížil bezdôvodne, prenechaj vyšším silám, tie to majú usporiadané, neboj. To, že ty nevidíš či nepoznáš dôvody ešte neznamená, že neexistujú. A ak ti fakt niekto veľmi ublíži, netreba preklínať, každému sa raz vráti všetko, čo kedy urobil alebo povedal... Treba sa skôr starať o to, čo človek sám vypustí z úst alebo mysle...

Já si to taky myslím...Pokud by to zak nebylo, tak pak se tady nemusí debatovat o těch Božích mlýnech.
A to jsou právě i ty zlý přání, podle mně, tedy.....:)

Teru — 11. 7. 2006 17:58

Zdravím všechny doskutující,

nečetla jsem zdaleka celou diskusi, ale musím říct, že první příspěvek od Steličky mne dost udivil... pokud jsem to pochopila správně, Stela byla vdaná, její manžel se zapomněl s nějakou slečnou a skončilo to tak, že ze slečny je paní a ze Stely rozvedená osůbka... omlouvám se, že se nedržím tématu, ale jaksi mi uniká, proč by za rozhodnutí tvého manžela měla pykat jeho současná manželka? Protože se stýkala s tvým mužem? Hm, a není to spíš tak, že když už se chceš na někoho zlobit, měla by ses zlobit právě na svého, teď už bývalého, muže? On je přeci ten, kdo by k tobě měl mít citové pouto, on je ten, kterému by mělo záležet na tom, aby ti neublížil. Proč by nějakou cizí ženu mělo zajímat, jestli tě to nebolí, že tvůj manžel je s ní? Když se o to nezajímal tvůj muž... co ty víš, co ji navykládal? Třeba tě vykreslil jako příšernou fůrii, jak s tebou trpí a pouze s ní je mu dobře... víš kolik ženatých mužů toto na mne zkouší??
Neměla bys spíše být té osobě vděčná za to, že si pro sebe nechala nevěrníka a tobě dala příležitost najít si pořádného chlapa? A není tohle velká příležitost? Neznám detaily, ale třeba vaše manželství nebylo až tak ideální, třeba to pro tebe byla příležitost, jak se od osudu něco naučit... já zatím vdaná nejsem, ale už jsem měla pár vztahů a dva několikaleté... a až teď jsem si uvědomila, že nepříjemnosti, které se mi v životě dějí souvisí hodně s tím, že v obou těch dlouhých vztazích dělám stejné chyby... které vedou ke stejným potížím... a ke stejnému bolení srdíčka. Ale díky tomu jsem pochopila, kde dělám chyby a co vlastgně chci... a taky jsem pochopila, že dokud budu dělat ty stejné chyby, budou se mi ty věci dít pořád a pořád dokola.

Byla jsem v situaci, kdy se mého přítele velmi intenzivně pokoušela zbalit jeho kolegyně... po večerech mu volala domů... dokonce i když jsem zašla za ním do práce, neustále se kolem něj vrtěla, jakoby omylem se jej dotýkala atp., vždy tak, abych to viděla, navíc si se mnou strašně chtěla pořád povídat (nevím, jestli nechtěla do trojky :lol:). Jasně, že jsem se necítila dobřea překřtila ji na tu "čubku", ale kdyby se stalo, že přítel "podlehne", byl by to on, koho bych vinila (kdybych měla tu potřebu vinit a svádět své životní prohry na okolí, nikoliv na své chyby), ale ji? Proč? Je to cizí osoba, očekávat u ní morálku nebo ohledy...

Nepochybně by mi bylo smutno, kdybych musela svým dětem vysvětlit, proč už s námi tatínek nebydlí, nepochybně bych byla hodně nšťasntá, ale trápit se takovou dobu poté a ještě se ptát, zda bude potrestaná osoba, která měla nejméně důvod se zabývat tvými city, tvými dětmi, tvou rodinou... to se mi zdá podivné.

Já věřím, že Boží mlýny melou, ale ne způsobem, že všichni, co mi nějak ublížili budou potrestáni - spíše, že vše špatné, co se mně děje, je právě projevením oněch Božích mlýnů, které mne těmito lekcemi vedou cestou života...

Já vím, že sis tady chtěla přečíst slova útěchy, politování, stokrát říct již stokrát řečené a hlavně najít ujištění v tom, že ta hnusná mrcha, která ti odvedla manžela se bude jednou smažit za to, že nebrala ohledy na tvé city a tvou rodinu... ale tohle už sis přečetla stokrát a slyšela stokrát a evidentně ti to nijak neulevilo. Třeba se zamyslíš nad tím, co jsem napsala...

barunka — 11. 7. 2006 18:17

Teru napsal(a):

Zdravím všechny doskutující,

nečetla jsem zdaleka celou diskusi, ale musím říct, že první příspěvek od Steličky mne dost udivil... pokud jsem to pochopila správně, Stela byla vdaná, její manžel se zapomněl s nějakou slečnou a skončilo to tak, že ze slečny je paní a ze Stely rozvedená osůbka... omlouvám se, že se nedržím tématu, ale jaksi mi uniká, proč by za rozhodnutí tvého manžela měla pykat jeho současná manželka? Protože se stýkala s tvým mužem? Hm, a není to spíš tak, že když už se chceš na někoho zlobit, měla by ses zlobit právě na svého, teď už bývalého, muže? On je přeci ten, kdo by k tobě měl mít citové pouto, on je ten, kterému by mělo záležet na tom, aby ti neublížil. Proč by nějakou cizí ženu mělo zajímat, jestli tě to nebolí, že tvůj manžel je s ní? Když se o to nezajímal tvůj muž... co ty víš, co ji navykládal? Třeba tě vykreslil jako příšernou fůrii, jak s tebou trpí a pouze s ní je mu dobře... víš kolik ženatých mužů toto na mne zkouší??
Neměla bys spíše být té osobě vděčná za to, že si pro sebe nechala nevěrníka a tobě dala příležitost najít si pořádného chlapa? A není tohle velká příležitost? Neznám detaily, ale třeba vaše manželství nebylo až tak ideální, třeba to pro tebe byla příležitost, jak se od osudu něco naučit... já zatím vdaná nejsem, ale už jsem měla pár vztahů a dva několikaleté... a až teď jsem si uvědomila, že nepříjemnosti, které se mi v životě dějí souvisí hodně s tím, že v obou těch dlouhých vztazích dělám stejné chyby... které vedou ke stejným potížím... a ke stejnému bolení srdíčka. Ale díky tomu jsem pochopila, kde dělám chyby a co vlastgně chci... a taky jsem pochopila, že dokud budu dělat ty stejné chyby, budou se mi ty věci dít pořád a pořád dokola.

Byla jsem v situaci, kdy se mého přítele velmi intenzivně pokoušela zbalit jeho kolegyně... po večerech mu volala domů... dokonce i když jsem zašla za ním do práce, neustále se kolem něj vrtěla, jakoby omylem se jej dotýkala atp., vždy tak, abych to viděla, navíc si se mnou strašně chtěla pořád povídat (nevím, jestli nechtěla do trojky :lol:). Jasně, že jsem se necítila dobřea překřtila ji na tu "čubku", ale kdyby se stalo, že přítel "podlehne", byl by to on, koho bych vinila (kdybych měla tu potřebu vinit a svádět své životní prohry na okolí, nikoliv na své chyby), ale ji? Proč? Je to cizí osoba, očekávat u ní morálku nebo ohledy...

Nepochybně by mi bylo smutno, kdybych musela svým dětem vysvětlit, proč už s námi tatínek nebydlí, nepochybně bych byla hodně nšťasntá, ale trápit se takovou dobu poté a ještě se ptát, zda bude potrestaná osoba, která měla nejméně důvod se zabývat tvými city, tvými dětmi, tvou rodinou... to se mi zdá podivné.

Já věřím, že Boží mlýny melou, ale ne způsobem, že všichni, co mi nějak ublížili budou potrestáni - spíše, že vše špatné, co se mně děje, je právě projevením oněch Božích mlýnů, které mne těmito lekcemi vedou cestou života...

Já vím, že sis tady chtěla přečíst slova útěchy, politování, stokrát říct již stokrát řečené a hlavně najít ujištění v tom, že ta hnusná mrcha, která ti odvedla manžela se bude jednou smažit za to, že nebrala ohledy na tvé city a tvou rodinu... ale tohle už sis přečetla stokrát a slyšela stokrát a evidentně ti to nijak neulevilo. Třeba se zamyslíš nad tím, co jsem napsala...

:)No já si myslí, že na vině jsou oba a hlavně ta slečna nebo pani co odvedla otce od rodiny. Protože ženatý muž by měl být pro svobodné dámy tabu. Ale možná se pletu, že dnes je všechno jinak.:|;);)

choysia — 11. 7. 2006 18:26

Teru, barunka:
Já si zase myslím, že jste si to měly přečíst od začátku až do konce. Ona se tam přesně k tomuhle Stelička vyjadřuje...:)

kalupinka — 11. 7. 2006 20:36

Steličko, to chceš po zbytek života závidět, užírat se a nadávat na nespravedlnost světa? Není Ti líto takhle zabitýho času? Musíš se snažit a starat, abys byla v pohodě i ty. nejsi jediná, kdo je rozvedený. Nezlob se, ale na rozvodu jsi přece i Ty měla nějaký podíl. ne jen on. A souhlasím s názorem, že HLAVNĚ ON A TEPRVE PAK ONA měli brát ohled na tebe a děti. On byl Vaší součástí! Proč stojíš o muže, o kterém víš, že Tě podváděl? Nikdy bys neměla klid, že to zase neudělá! Vrtala by ses v tom. jako se vrtáš teď. Vykašli se na to. Nic tím nezměníš a vrátí se Ti to jako bumerang. Proč je nenávidíš?  Tahle diskuse je zbytečná. Máš v sobě něco, co Ti brání, abys přijala věci, jaké jsou. Tvé manželsví skončilo. Buď se s tím popasuješ, nebo se Ti pro tvé věčné nářky, výčitky a stížnosti obloukem všichni vyhnou. Žij. Znovu se nenarodíš. Přivolávat na někoho nemoci je hloupé a marné. přivodíš si něco sama, protože se trápíš něčím, co nezměníš. To mi věř. Radši změň přístup. prospěje Ti to. Pak jednou zjistíš, že ty mlýny melou... a mávneš nad tím rukou. A TO BUDE  PRÁVĚ TA CHVÍLE, KDY VYHRAJEŠ SAMA NAD SEBOU. PAMATUJ SI TO.

Teru — 11. 7. 2006 21:18

choysia napsal(a):

Teru, barunka:
Já si zase myslím, že jste si to měly přečíst od začátku až do konce. Ona se tam přesně k tomuhle Stelička vyjadřuje...:)

Tak jsem si to přečetla od začátku až dokonce a můj názor to nijak nepozměnilo... mimo to, že jsem zjistila, že ta strašná mrcha nebyla pouze jedna, ale byly to dvě strašné mrchy... naštěstí tu první už STela nenávidět nemusí, neboť tu již osud evidentně potrestal... zatímco ta druhá mrcha jen kvete a rakovinu na ní... ano ano :dumbom:

Frigo — 11. 7. 2006 21:31

Teru, Kalupinko, tady přeci v podstatě nešlo o to, jestli se Stelička vyrovnala nebo nevyrovnala s tím, že její bm je nebo není kurevník. Ona si jen posteskla, ale spíš tak na okraj.
Boží mlýny byly myšleny všeobecně, alespoň si to myslím, jak jsem jí měla možnost poznat.  Myslím, že je to vcelku vyrovnaná a prima ženská a to, že to na ní občas padne
je vcelku pochopitelné.   Že toho Exsvého má celkem stále ráda také chápu, jinak by s ním neměla dvě děti...
Nevím, co jste prožily vy, ale soudit někoho za to, že nemusí novou manželku své ex, my připadá hodně tvrdé.

Stelička — 11. 7. 2006 21:45

Frigo, je vidět, že mě znáš dobře. Ano, chtěla jsem obecně příběhy, kdy Boží mlýny zamlely. Dopoledne to na mě padlo, jak píšeš, teď už jsem zase v poho. Prostě ten její vítězný posed a pohled mě vnitřně rozzuřil. Jinak ať si ho nechá. Musela jsem se smát, když přijeli z dovolené a vysypávali děti, jak BM vystoupil z auta a první, co udělal, tak si  hltavě zapálil (celou dobu manželství nekuřák). Neměl svou věrnou přítelkyni šiltovečku a mi se ze čtvrtého patra naskytl nádherný pohled na jeho rozsvícenou plešku, z pod které trčí třiceticentimetrové cancourky v culíku. To mi nebylo ouvej, to mi bylo hezky veselo :D :D :D

poletucha — 11. 7. 2006 21:50

Teru a kalupinka vzaly téma vážně a procítěně, dle mého na něj kvalitně zareagovaly.

barunka — 11. 7. 2006 22:08

:)

Stelička napsal(a):

Frigo, je vidět, že mě znáš dobře. Ano, chtěla jsem obecně příběhy, kdy Boží mlýny zamlely. Dopoledne to na mě padlo, jak píšeš, teď už jsem zase v poho. Prostě ten její vítězný posed a pohled mě vnitřně rozzuřil. Jinak ať si ho nechá. Musela jsem se smát, když přijeli z dovolené a vysypávali děti, jak BM vystoupil z auta a první, co udělal, tak si  hltavě zapálil (celou dobu manželství nekuřák). Neměl svou věrnou přítelkyni šiltovečku a mi se ze čtvrtého patra naskytl nádherný pohled na jeho rozsvícenou plešku, z pod které trčí třiceticentimetrové cancourky v culíku. To mi nebylo ouvej, to mi bylo hezky veselo :D :D :D

Ahojky Steličko, Boží mlýny opravdu melou o tom vím své. Já bych Ti mohla vyprávět. Ale chtěla jsem Ti říci z vlastní zkušenosti třeba je na křivdu zapomenout nevracet se k tomu nebo potom to dlouho trvá než mlýny zamelou. A hlavně svým protivníkum přát jen to nejlepší. Vím je to hrozně těžké ale opravdu to funguje. Věř mi je to tak. Steličko, přeji Ti sluníčko v duši a klid. Uvidíš co se má stát to se stane. Měj se moc hezky. Bára:):):)

Ynnej — 11. 7. 2006 22:50

Stelička napsal(a):

Já myslím, že manželově první milence zamlelo. Ta se kolem něj motala v době mého druhého těhotenství, ale já raději byla slepá. Nějaké podezření bylo, ale asi pudem sebezáchovy jsem se v tom nerýpala. Po narození kluka, se kterým to ze začátku nevypadalo moc dobře, ta mrcha zintenzivnila, ale pak asi vlivem těch zdrav. a psych. problémů s miminem to manžel utnul. A ta potvora si honem nabalila jiného ženáče a porodila doslova do roka a do dne po mě. Chlap ji nechtěl, mlátil ji, teď je s jiným, má sice další dítě, ale ten její nový je vzhledově jak bezďák.
Časem, když se dozvěděla, že BM od nás odešel kvůli její nástupkyni (taky účetní ve firmě), že té druhé se to podařilo, tak mi zkusila zavolat, jestli můj muž ví, že jeho dcera slaví třetí narozeniny. Tak jsem ji ujistila, že pláče na špatném hrobě, ale rozhodně že tedy můj muž ví, že syn slaví čtvrté narozeniny.
Ironií osudu bylo, že obě děcka nastoupila spolu do první třídy. Vzhledově bych i věřila, že je holka jeho, ale platí na ni někdo jiný.

No, podle toho, co píšeš, bych řekla, že ty mlýny zamelou a možná nebudeš muset dlouho čekat. Stačí aby se vedle Tvého BM objevila nová účetní a ta jeho současná okusí stejného utrpení co ty. Buď nad věcí a dopřej jí to....

Stelička — 11. 7. 2006 23:01

Hmm, jenže tahle si pořádně drží účetnickou židli, že to vzala i s manželskou postelí. :D

Frigo — 11. 7. 2006 23:12

Stelička napsal(a):

Frigo, je vidět, že mě znáš dobře. Ano, chtěla jsem obecně příběhy, kdy Boží mlýny zamlely. Dopoledne to na mě padlo, jak píšeš, teď už jsem zase v poho. Prostě ten její vítězný posed a pohled mě vnitřně rozzuřil. Jinak ať si ho nechá. Musela jsem se smát, když přijeli z dovolené a vysypávali děti, jak BM vystoupil z auta a první, co udělal, tak si  hltavě zapálil (celou dobu manželství nekuřák). Neměl svou věrnou přítelkyni šiltovečku a mi se ze čtvrtého patra naskytl nádherný pohled na jeho rozsvícenou plešku, z pod které trčí třiceticentimetrové cancourky v culíku. To mi nebylo ouvej, to mi bylo hezky veselo :D :D :D

Steli, to musel být krásný pohled !  Už asi chyběl jen nějaký vrabčák nebo holub

Májajája — 12. 7. 2006 7:17

Frigo napsal(a):

Stelička napsal(a):

Frigo, je vidět, že mě znáš dobře. Ano, chtěla jsem obecně příběhy, kdy Boží mlýny zamlely. Dopoledne to na mě padlo, jak píšeš, teď už jsem zase v poho. Prostě ten její vítězný posed a pohled mě vnitřně rozzuřil. Jinak ať si ho nechá. Musela jsem se smát, když přijeli z dovolené a vysypávali děti, jak BM vystoupil z auta a první, co udělal, tak si  hltavě zapálil (celou dobu manželství nekuřák). Neměl svou věrnou přítelkyni šiltovečku a mi se ze čtvrtého patra naskytl nádherný pohled na jeho rozsvícenou plešku, z pod které trčí třiceticentimetrové cancourky v culíku. To mi nebylo ouvej, to mi bylo hezky veselo :D :D :D

Steli, to musel být krásný pohled !  Už asi chyběl jen nějaký vrabčák nebo holub

Ani boží mlýny nemohou být dokonalé.

Svas — 12. 7. 2006 9:34

Holky, v noci jsem nemohla spát a vzpomněla jsem si na  10 let starý příběh, kdy ty boží mlýny - na které já moc nevěřím - opravdu mlely.
Měla jsem obchod, měla jsem ho jenom dva měsíce. Pak ho navštívil pán s pistolí v ruce. To, že ho vykradl, mi nevadí. Vadí mi to, že při tom tou pistolí roztřískal hlavu prodavačce a ještě ji znásilnil. Ty tři měsíce čekání na testy, jestli není nakažená HIV virem a ničím jiným, byly nejdelší v mém životě. Obchod jsem okamžitě zavřela a s podnikáním skončila. Po třech letech pro tu prodavačku přijeli do práce policajti, že ho chytli, pochlubil se někde v hospodě a někdo ho prásknul. Jenomže ona, jak byla v šoku, ho nepoznala. I když ho usvědčovaly otisky prstů a pachová zkouška, jsou to prý jen nepřímé důkazy, takže ho ihned pustili. Opět se opil a utopil se ve Vltavě. Vytáhli ho z vody v Praze u Palackého mostu.
Takže asi vážně zamlely. Nikomu smrt nepřeju, ale v tomhle případě nevím.

choysia — 12. 7. 2006 9:42

Svas: Ježiš, to je strašný. Tak to opravdu zafungovalo. I když nikomu nepřeju nic zlýho, tak takovej hajzl by měl sedět do konce života, za to, co udělal. Nebylo tohle pro něj svým způsobem vysvobození?

Frigo — 12. 7. 2006 9:51

mám pocit, že takovejhle hajzl žádnými výčitkami netrpí, takže ty boží mlýny věděli co a jak správně zařídit..

janica — 12. 7. 2006 9:51

barunka napsal(a):

Ahojky Steličko, Boží mlýny opravdu melou o tom vím své. Já bych Ti mohla vyprávět......

Tak vyprávěj barunko, od toho je tu právě to fórum založené :)

Svas — 12. 7. 2006 9:55

choysia napsal(a):

Svas: Ježiš, to je strašný. Tak to opravdu zafungovalo. I když nikomu nepřeju nic zlýho, tak takovej hajzl by měl sedět do konce života, za to, co udělal. Nebylo tohle pro něj svým způsobem vysvobození?

Pro něj asi jo, ona se dodnes léčí na psychiatrii. Co já nemůžu pochopit, že ho klidně pustili. I když na něj měli otisky prstů z kasy a pachovou zkoušku, tak jsou to prý pouze nepřímé důkazy, na jejichž základě nejde nikoho zavřít. Po prvé v životě a doufám, že taky naposled, jsem se setkala s vyšetřováním kriminálky. Byli úžasní, milí, vstřícní, plni pochopení. Jenom ten jejich kapitán nemohl pochopit, proč jsem ten obchod ihned zavřela. Říkal, že se to stává, že to je prostě život. Já jsem ji tam ale našla, volala sanitku a policajty a prostě už si v životě na svědomí nikoho nevezmu. Chojsio, myslím, že ty máš s přítelem taky obchod, buďte hodně opatrní. Tohle se stalo v 15.30 v Praze na hlavní ulici.

adra — 12. 7. 2006 9:57

choysio s čím kšeftuješ?? by se mi to třeba mohlo hodit..???

choysia — 12. 7. 2006 10:12

Svas: My už jsme ten obchod zavřeli, lidi tam byli strašně zlý. A pak ty nový zákony atd. Ale to je vedlejší.
Mně tam taky přepadli. Na ulici nebyla samozřejmě ani noha. Nebudu to moc pitvat, taky nic moc příjemnýho.
Já ty chlapi dokonale popsala, byli dva. Ten jeden byl pokerovanej v celým obličeji, na ten ksicht v životě nezapomenu. Policajtům jsem řekla, co  si koupil za cigára, i peněženku a to, co jsem viděla, že má.
Toho jednoho mi přivedli až do obchodu, abych potvrdila, že to je on. Byl. Samozřejmě byl propuštěn. Nic nešlo dokázat...
Nejhorší bylo, že ON mi tam pak chodil denně, já jsem se tak strašně bála, pak jsem tam vůbec nemohla bejt sama.


Ale teda proti tomu, co ta chudák paní...to je úplně příšerný....Tak snad jí bude líp...:hjarta:

Svas — 12. 7. 2006 10:20

Tak to se tedy nedivím, že ses v tom obchodě bála. Mně trvalo dost dlouho, než jsem tam byla schopná jenom vstoupit, abych ten binec uklidila. A vždycky tam musel se mnou někdo jít, prostě blok a nešlo to. Víš, mně prostě přijde příšerný, že ty se snažíš, vynakládáš svou práci a prostředky a co si budeme povídat, rozjet ten obchod stojí hodně peněz. A pak přijde nějakej hajzl a jsi to ty, kdo vycouvá, zavře, protože se bojí, o všechno přijde a ten šmejd je dokonale vysmátej a nikdo na něj nemůže.

choysia — 12. 7. 2006 10:31

Svas: Přesně tak, člověk nemůže bejt v klidu ve svým, v tom co si vydřel. Vklad mě stál skoro půl milionu, práce od rána do večera a pak ti to někdo zkazí. I tu chut' vůbec pokračovat. Ale já dopadla dobře, u tebe to bylo daleko horší, to se nedá srovnávat. Ale potkat dneska toho chlapa, tak se asi pos...  strachy.

adra — 12. 7. 2006 10:33

to by mě zajímalo co by na tohle řekla Pan....jako že se člověk snaží postavit se na vlastní nohy vybudovat si pro sebe NECO a pak přijde nějakej hajzl...

choysia — 12. 7. 2006 10:36

adra napsal(a):

to by mě zajímalo co by na tohle řekla Pan....

Mně ne, Adro. Na to může říct něco jen ten, kdo to zažil. Nemyslíš? Objektivní názor je trošku mimo. :)
Na tohle se totiž nic moc říct nedá. Co bys k tomu chtěla dodat?:|

adra — 12. 7. 2006 10:49

no myslela jsem to tak že ne vždy právě má ona pravdu.
na všechno "zná" odpověd tak by mě zajímalo jak by vysvětlila proč se tohle někomu děje.

choysia — 12. 7. 2006 10:53

adra napsal(a):

no myslela jsem to tak že ne vždy právě má ona pravdu.
na všechno "zná" odpověd tak by mě zajímalo jak by vysvětlila proč se tohle někomu děje.

Jednoduše řečeno, souhlasíš s tím, co jsem napsala. :pussa:

adra — 12. 7. 2006 10:59

áááááno:-))))  :pussa: jednoznačně

Frigo — 12. 7. 2006 11:13

holky, na tohle odpověď nejspíš nemá... nebožeby byla na dovče ? :lol:

Jana22 — 12. 7. 2006 11:18

Stelička, niektoré baby moralizujú. Ja ti rozumiem, moje pocity k bývalému a tej jeho sú úplne rovnaké. Vôbec sa nehanbím za to, že ich nenávidím a pripadá mi nenormálne, aby som sa s tým skrývala a sama seba tlačila do polohy, ktorá mi je neprirodzená. Viem, že čas je najlepší lekár. Možno neskôr to budem vnímať inak, ale teraz by mi tie mlyny urobili veľkú radosť! Keby som mohla, tak im aj pomôžem. Myslím, že je zdravšie stres a zlosť nejako vyventilovať, aby si človek neprivodil žalúdočné vredy alebo ešte niečo horšie.

Frigo — 12. 7. 2006 11:23

Jana22 napsal(a):

Stelička, niektoré baby moralizujú. Ja ti rozumiem, moje pocity k bývalému a tej jeho sú úplne rovnaké. Vôbec sa nehanbím za to, že ich nenávidím a pripadá mi nenormálne, aby som sa s tým skrývala a sama seba tlačila do polohy, ktorá mi je neprirodzená. Viem, že čas je najlepší lekár. Možno neskôr to budem vnímať inak, ale teraz by mi tie mlyny urobili veľkú radosť! Keby som mohla, tak im aj pomôžem. Myslím, že je zdravšie stres a zlosť nejako vyventilovať, aby si človek neprivodil žalúdočné vredy alebo ešte niečo horšie.

100% souhlasím.  Naopak si myslím, že ten, kdo toho kdo mu ublížil dál má rád a tvrdí, že je rád, že se to tak stalo, tak není normální nebo lže.

pavli — 12. 7. 2006 12:25

Frigo nenávist plodí jen další nenávist, to je začarovaný kruh.
tys přece musela svýmu chlapovi taky odpustit, když jsi ho vzala zpátky, ne?

Frigo — 12. 7. 2006 12:38

samozřejmě, že jsem mu odpustila...  Ale já se na NĚJ fakt moc nezlobila. Spíš mi štvala ta pinda, co se ho snažila ulovit - věděla, že je ženatý, sama si prožila to, že jí manžel opustil.... Já prostě nemohla pochopit, jak někdo (kdo to sám zažil) udělat druhému totéž. Myslím si, že to pak je sobec, který myslí akorát na sebe.
Navíc - jeho znám a myslím si, že opravdu dobře a vím, že on sám by to nezačal, prostě byl uloven.
Samozřejmě, že ho neomlouvám, ale ....

potvora.nena — 12. 7. 2006 12:46

Tak já vím taky o jedné, co u ní ty mlýny fakt zamlely... odtáhla manžela od rodiny se 4 dětma (jedno navíc postižené), v době, kdy byla manželka v porodnici s posledním... a pak ještě několikrát šla po ženatém... teď je několik let vdaná a to samé jí dělá jiná... už rok zápasí šíleným stylem o manžela... zatím zůstává, ale ona je s nervama na dně...
Tak doufám, že melou i v ostatních případech... na mého chlapa teď doráží baba, která žije 12 let s přítelem, se ženatým milencem otěhotněla v době, kdy zrovna otěhotněla jeho manželka a tak šla "chudák malá" na potrat, ale pořád to s ním táhne a teď ještě docela hnusně doráží na mého manžela, kterému to lichotí a tak s ní flirtuje... a na moje obavy reaguje, že má rád mě a že to byl jen flirt... a že přestal... ale ona se pořád hlásí a pokaždé nezapomene se něčím připomenout... leze mi mráz po zádech...

kačaba — 12. 7. 2006 12:54

Tak jsem se prokousala všemi příspěvky a taky bych se ráda zapojila do diskuse.Myslíte, že boží mlýny melou i v následujícím případě.
Muž si našel milenku.U mě nepochopení, u svého bratra a celé jeho rodiny, velké pochopení.Podporují ho v novém vztahu, vytváří mu zázemí, 1/2 roku mu posílali SMS, ať ode mě odejde, že s nima a s ní bude šťastný,nakonec mu nabídli bydlení u nich (ve městě 100 km vzdáleném) a muž odešel.Dnes tam hostí nejen muže, ale občas i jeho milenku a všichni jsou šťastní, že se mě zbavili.
Plně chápu Steličku, i já jsem pronášela slova zloby. Vím, že muž je svéprávný, ale, když máte kolem sebe , tak silnou podporu, no nevyužijte to.........
A že bych já měla pocit, že za to můžu, tak to tedy nemám.

Teru — 12. 7. 2006 13:19

Frigo napsal(a):

Jana22 napsal(a):

Stelička, niektoré baby moralizujú. Ja ti rozumiem, moje pocity k bývalému a tej jeho sú úplne rovnaké. Vôbec sa nehanbím za to, že ich nenávidím a pripadá mi nenormálne, aby som sa s tým skrývala a sama seba tlačila do polohy, ktorá mi je neprirodzená. Viem, že čas je najlepší lekár. Možno neskôr to budem vnímať inak, ale teraz by mi tie mlyny urobili veľkú radosť! Keby som mohla, tak im aj pomôžem. Myslím, že je zdravšie stres a zlosť nejako vyventilovať, aby si človek neprivodil žalúdočné vredy alebo ešte niečo horšie.

100% souhlasím.  Naopak si myslím, že ten, kdo toho kdo mu ublížil dál má rád a tvrdí, že je rád, že se to tak stalo, tak není normální nebo lže.

Ježíš holky, ale přesně tady o to jde! Přesně o to KDO je ten kdo ublížil! Skutečně nějaká cízí osoba a nebo váš vlastní manžel? To si myslíte, že ta milenka má nějaký kouzelný nápoj, kterým odloudí jinak skvělého manžela a otce rodiny? Jak by mohla (i kdyby se hodně snažila) odloudit někoho, kdo nechce být odlouzen?
jasně, je těžké si přiznat, že jste milovaly člověka, který vás asi až tak ne, když od vás odešel. Věřím, že je těžké nenávidět člověka, jehož tvář vidíte ve tváři svých dětí, se kterým jste prožily spoust let a kterému jste důvěřovaly, alw občas je třeba zapojit rozum.
Já nevěřím, že nějaká současná manželka vašeho BM má vítězoslavný pocit - to je vaše vlastní představa, kterou jste si utvořily na základě toho, že jste se rozhodly, že váš manžel je něco jako první cena v souboji mezi vámi dvěma... já osobně si myslím, že současné manželce vašeho BM jste buď naprosto ukradené, protože vy nejste to, co ona ve vztahu k němu řešila či řeší, nebo jí je stejně nepříjmené se s vámi potkávat, jako je to vám.
V zásadě si tady rozvedené paní utvořily klub, ve kterém se vzájemně utvrzují v postoji, že BM je osel, který naletěl té strašné mrše, rozvracečce rodin, která udělala vše proto, aby vám ublížila a vaše děti připravila o otce. A pokud do toho klubu někdo přijde s názorem, že je to třeba jinak, pak prostě moralizuje a plácá nesmysly.
Každopádně já nevidím, že by tady někomu pomohlo slyšet - jéé, ty chudinko, ten tvůj osel taky naletěl nějaké harpii - naopak vidím, jak i ženy, které jsou rozvedeny již dlouho a navázaly nové vztahy, stejně stále řeší minulost, stále se vracejí k pocitum nenávisti a ublíženosti - zkrátka, jak, i když se tak tváříte, to rozhodně nemáte dořešeno. A jak vás potěší každé škobrtnutí, které potká novou paní Oslovou...
A je mi z toho moc smutno, rptože si říkám, jestli by se vám nežilo lépe, kdybyste tuto kapitolu uzavřely, odpustily... je to možné. Je možné odpustit člověku, který vám ublížil a věřte mi, že se pak cítíte mnohem lépe a mnohem lépe pak fungujete v novém vztahu.
Mně se s bývalým přítelem stala dost hrozná věc... a dokázala jsem se s tím smířit, odpustit mu a tím pádem na něj i zapomenout. Ba co víc, dokázala jsem vidět to pozitivní, co mi ona zkušenost vnesla do života dnes. A přitom to, co se stalo, nebyla pouze jednorázová záležitost a ze zdravotního hlediska jsem tím ovlivněna dodnes - a přesto vím, že mi nijak nepomohlo bývalého přítele nenávidět a sesílat na něj hromy blesky.

Ovšem každý jsme svého štěstí strojvůdce a pokud dáme přednost tomu brečet nad rozlitým mlíkem, místo abchom to utřely a příště pořídily mlíko v lepší flašce... není rady ani pomoci.

Když jsem trpěla obdobnými pocity jako vy aněkdo moudrý mi vykládal to, co já teď vám, jen jsem kroutila hlavou a nevěřila. Pak jsem to jednoho dne pochopila a říkám si, že když to mohla pochopit taková žába jako já, vy, dospělé ženské bytse to mohly pochopit taky.

T.

Teru — 12. 7. 2006 13:24

Frigo napsal(a):

samozřejmě, že jsem mu odpustila...  Ale já se na NĚJ fakt moc nezlobila. Spíš mi štvala ta pinda, co se ho snažila ulovit - věděla, že je ženatý, sama si prožila to, že jí manžel opustil.... Já prostě nemohla pochopit, jak někdo (kdo to sám zažil) udělat druhému totéž. Myslím si, že to pak je sobec, který myslí akorát na sebe.
Navíc - jeho znám a myslím si, že opravdu dobře a vím, že on sám by to nezačal, prostě byl uloven.
Samozřejmě, že ho neomlouvám, ale ....

Ach jo, opravdu je mi tě líto. Řekla bych, že rozvod určitě není to nejhorší, co tě v životě potkalo..

Selima — 12. 7. 2006 13:30

Frigo napsal(a):

Jana22 napsal(a):

Stelička, niektoré baby moralizujú. Ja ti rozumiem, moje pocity k bývalému a tej jeho sú úplne rovnaké. Vôbec sa nehanbím za to, že ich nenávidím a pripadá mi nenormálne, aby som sa s tým skrývala a sama seba tlačila do polohy, ktorá mi je neprirodzená. Viem, že čas je najlepší lekár. Možno neskôr to budem vnímať inak, ale teraz by mi tie mlyny urobili veľkú radosť! Keby som mohla, tak im aj pomôžem. Myslím, že je zdravšie stres a zlosť nejako vyventilovať, aby si človek neprivodil žalúdočné vredy alebo ešte niečo horšie.

100% souhlasím.  Naopak si myslím, že ten, kdo toho kdo mu ublížil dál má rád a tvrdí, že je rád, že se to tak stalo, tak není normální nebo lže.

Samozrejme, že pár dní po tom, čo ti niekto ublížil, mu nebudeš posielať kytice a ďakovné listy, ale keď cítim(a teraz to nemusí byť prípad Steličky, ale povedzme, že ona to tu rozpútala...), že v niekom buble strašná zatrpknutosť a nenávisť niekoľko ROKOV po tom, čo sa tieto veci stali, tak ho poľutujem, lebo je jasné, že tým najviac škodí sám sebe. Ak má zlosť, tak nech ju ventiluje, ale ak ju v sebe zbiera a pestuje si desaťročia, praskne mu žlčník :reta: (Alebo aj horšie veci) Emócie sa dajú aj ovládať alebo trochu kormidlovať a dospelý človek by to mohol zvládnuť...

pavli — 12. 7. 2006 13:35

nějak se nám ta diskuse zvrhla v to, zda z něvěry vinit muže, nebo jeho milenku? :-) pořád si myslím, že ženáč (ne milenka!) má mít ohledy na svoji rodinu, děti, manželku, další příbuzné. to on s nimi žije, zná je a vidí jejich trápení. žena je (většinou :-)) schopna muže svést k jednorázovému sexu, ale věřím tomu, že pokud to onen muž dotáhne až k rozvodu, musí mít důvod i v původní rodině.

Frigo — 12. 7. 2006 13:43

Teru napsal(a):

Frigo napsal(a):

samozřejmě, že jsem mu odpustila...  Ale já se na NĚJ fakt moc nezlobila. Spíš mi štvala ta pinda, co se ho snažila ulovit - věděla, že je ženatý, sama si prožila to, že jí manžel opustil.... Já prostě nemohla pochopit, jak někdo (kdo to sám zažil) udělat druhému totéž. Myslím si, že to pak je sobec, který myslí akorát na sebe.
Navíc - jeho znám a myslím si, že opravdu dobře a vím, že on sám by to nezačal, prostě byl uloven.
Samozřejmě, že ho neomlouvám, ale ....

Ach jo, opravdu je mi tě líto. Řekla bych, že rozvod určitě není to nejhorší, co tě v životě potkalo..

nepotřebuji litovat a ani sama sebe nelituji !
a rozvedená nejsem.

pavli — 12. 7. 2006 13:51

100% souhlas s Teru

Selima — 12. 7. 2006 13:52

Teru: absolútny súhlas. Božie mlyny melú, ale nie podľa našich/vašich želaní, ale podľa trošku iných pravidiel. Až budete schopné zdvihnúť zrak od malililinkatej škvrnky na svojom živote a do zorného uhla zaberiete obraz ako celok, uvidíte možno širšie súvislosti - a aj to, že váš život je tiež len jediným dielikom puzzle...

choysia — 12. 7. 2006 13:55

Frigo napsal(a):

Teru napsal(a):

Frigo napsal(a):

samozřejmě, že jsem mu odpustila...  Ale já se na NĚJ fakt moc nezlobila. Spíš mi štvala ta pinda, co se ho snažila ulovit - věděla, že je ženatý, sama si prožila to, že jí manžel opustil.... Já prostě nemohla pochopit, jak někdo (kdo to sám zažil) udělat druhému totéž. Myslím si, že to pak je sobec, který myslí akorát na sebe.
Navíc - jeho znám a myslím si, že opravdu dobře a vím, že on sám by to nezačal, prostě byl uloven.
Samozřejmě, že ho neomlouvám, ale ....

Ach jo, opravdu je mi tě líto. Řekla bych, že rozvod určitě není to nejhorší, co tě v životě potkalo..

nepotřebuji litovat a ani sama sebe nelituji !
a rozvedená nejsem.

Frigo- Já tě nelituju :lol::lol::lol:     :reta:

Frigo — 12. 7. 2006 13:56

choysia napsal(a):

Frigo napsal(a):

Teru napsal(a):


Ach jo, opravdu je mi tě líto. Řekla bych, že rozvod určitě není to nejhorší, co tě v životě potkalo..

nepotřebuji litovat a ani sama sebe nelituji !
a rozvedená nejsem.

Frigo- Já tě nelituju :lol::lol::lol:     :reta:

aspoň někdo :lol::lol::lol::lol:  Litovat sama sebe je pěkná blbost..

Teru — 12. 7. 2006 13:58

Selima napsal(a):

Teru: absolútny súhlas. Božie mlyny melú, ale nie podľa našich/vašich želaní, ale podľa trošku iných pravidiel. Až budete schopné zdvihnúť zrak od malililinkatej škvrnky na svojom živote a do zorného uhla zaberiete obraz ako celok, uvidíte možno širšie súvislosti - a aj to, že váš život je tiež len jediným dielikom puzzle...

Tak už tady máme kluby dva :D :gloria:

Teru — 12. 7. 2006 14:00

Frigo napsal(a):

Teru napsal(a):

Frigo napsal(a):

samozřejmě, že jsem mu odpustila...  Ale já se na NĚJ fakt moc nezlobila. Spíš mi štvala ta pinda, co se ho snažila ulovit - věděla, že je ženatý, sama si prožila to, že jí manžel opustil.... Já prostě nemohla pochopit, jak někdo (kdo to sám zažil) udělat druhému totéž. Myslím si, že to pak je sobec, který myslí akorát na sebe.
Navíc - jeho znám a myslím si, že opravdu dobře a vím, že on sám by to nezačal, prostě byl uloven.
Samozřejmě, že ho neomlouvám, ale ....

Ach jo, opravdu je mi tě líto. Řekla bych, že rozvod určitě není to nejhorší, co tě v životě potkalo..

nepotřebuji litovat a ani sama sebe nelituji !
a rozvedená nejsem.

Ne? Tak promiň. Mně z tvých příspěvků připadá že se lituješ.. obvykle kdo neumí odpuštět, ten se lituje. Kdyby se nelitoval, nebylo by tak těžké odpustit.

choysia — 12. 7. 2006 14:06

Teru napsal(a):

Selima napsal(a):

Teru: absolútny súhlas. Božie mlyny melú, ale nie podľa našich/vašich želaní, ale podľa trošku iných pravidiel. Až budete schopné zdvihnúť zrak od malililinkatej škvrnky na svojom živote a do zorného uhla zaberiete obraz ako celok, uvidíte možno širšie súvislosti - a aj to, že váš život je tiež len jediným dielikom puzzle...

Tak už tady máme kluby dva :D :gloria:

Jakýpak dva kluby, Teru?

Frigo — 12. 7. 2006 14:09

Teru napsal(a):

Frigo napsal(a):

Teru napsal(a):


Ach jo, opravdu je mi tě líto. Řekla bych, že rozvod určitě není to nejhorší, co tě v životě potkalo..

nepotřebuji litovat a ani sama sebe nelituji !
a rozvedená nejsem.

Ne? Tak promiň. Mně z tvých příspěvků připadá že se lituješ.. obvykle kdo neumí odpuštět, ten se lituje. Kdyby se nelitoval, nebylo by tak těžké odpustit.

já a litovat ? Nikdy...  Lituju akorát jí.. i když, holka včas otevřela oči.. :lol:  a vrátila mi ho, i když ne tak hezky, jako já jí ! :lol::lol:

Selima — 12. 7. 2006 14:16

Humor je skvelý boží mlyn... Pomáha všetkým stranám.  Nech žije humor v oboch kluboch! :storstark:

Teru — 12. 7. 2006 14:17

Frigo napsal(a):

Teru napsal(a):

Frigo napsal(a):


nepotřebuji litovat a ani sama sebe nelituji !
a rozvedená nejsem.

Ne? Tak promiň. Mně z tvých příspěvků připadá že se lituješ.. obvykle kdo neumí odpuštět, ten se lituje. Kdyby se nelitoval, nebylo by tak těžké odpustit.

já a litovat ? Nikdy...  Lituju akorát jí.. i když, holka včas otevřela oči.. :lol:  a vrátila mi ho, i když ne tak hezky, jako já jí ! :lol::lol:

A proč jsi ho brala zpátky?

Frigo — 12. 7. 2006 14:26

no přeci, abych se mu mohla pomstít, ne ?! :lol:

Eva36 — 12. 7. 2006 14:32

teru :supr:

Podvedené holky, zamyslete se trošku...vždyť vaši nevěrníci nejsou snad pitomci s IQ houpacího koně, aby se nechali dostrkat někam, kam nechtějí, nebo jo? A s takovýma jste žily nebo ještě žijete? .... no to snad ne....vina v případě nevěr spočívá 1. v nevěrníkovi, 2. v podváděném a za 3. v milenci/milence. To si aspoň myslím já. A i  nevěry, která skončila rozchodem a svatbou milenky a mého bývalého se dá vytěžit. Když si ovšem uvědomím, jakých chyb jsem se měla vyvarovat já a do budoucna se sebou zvládnu pracovat....když pochopím a odpustím...

Frigo — 12. 7. 2006 14:34

ne, ale IQ tykve :lol:

choysia — 12. 7. 2006 14:34

Já bych to nebrala zas až tak vážně....:rolleyes:

Eva36 — 12. 7. 2006 14:35

Jo a ty místa viny v případě nevěry č. 1 a 2 se dají zaměnit a nikdy nejde říct, čí že vina je ta větší. Nejmenší vinu mívá milenka, je zkrátka v nesprávném čase na nesprávném místě a když to v rodině neklape, tak se holka chytne...no....nejhorší je, že člověk si někdy může myslet, že rodina klape a ono houby...ale to už je jiná kapitola. O tom, jak muži neumějí definovat a už vůbec nezvládají vyjadřovat svoje pocity.

pro pobavení: Víte, že Bůh dal muži dvě skvělé věci?...ano...mozek a penis...ale bohužel mu dal jen tak málo krve, že vždy může používat jen jedno :D

BB — 12. 7. 2006 14:37

Frigo , taky to chápu .... někam tu zlobu člověk nasměrovat musí. A buď bude nesnášet  svého chlapa ( a co pak s ním, když je to takový idiot, že .... ???  jedině se rozvést  ...  ) a nebo pindu ....  to je daleko přijatelnější řešení.  Já myslím, že takové ty smířené a chápavé a obětavé a vůbec takové ty absolutně kladné  ( viz teru ) ...... to už ani není člověčí ....  ty mají nad hlavou svatozář.   :gloria:   a někdy mi právě takové lezou na nervy. Emoce jsou jaké jsou , rozumově těžko ovlivnitelné  a když člověk nenávidí " tu krávu, která mu udělala z domácnosti kůlničku nadříví ..." tak ji hold nenávidí a tisíckrát si může vysvětlit, že dotyčná chudinka za to nemůže a že ve výsledku si za to může člověk sám, protože  si v podstatě vybral omylného chlapa i s jeho slabostmi, který hold neudržel toho svého v gatích .....  a dotyčná si ho zaháčkovala tak,  že už nedokázal vycouvat. A manželka  většinou všechno zvládne, všechno vydrží, a už se mu taky okoukala ... kdežto pipina je sama bez něj úplně bezradná ......   

Krucič, kruciš ...... teď jsem přemýšlela, že jsem se nechala vytočit kravinou a všechno smažu ....   ale nesmažu ......   nedospěla jsem ještě k oné odpouštějící  a všechápající dokonalosti  .......

Kvítko — 12. 7. 2006 14:41

TAky mě to točí!!!
Kdož si bez viny, hoď kamenem???

adra — 12. 7. 2006 14:42

BB krásně napsané a přesné!!!

Jája — 12. 7. 2006 14:43

Evi, já bych to netvrdila tak striktně: za prvý, za druhý...
a možná bych spíš ani nepoužila slovo vina, ale chyba
a pokud to vezmu ještě jinak - tak ať milenka udělala cokoliv (konkrétně ta naše je úžasná manipulátorka) tak to neudělala, aby mi ublížila, ale aby si urvala kousek štěstíčka a další otázkou je, jestli to co dostala je to co chtěla a chce.
Ale ať přemýšlim jak přemýšlim tak stále vidim i spoustu pozitivních věcí, který mi to všechno přineslo. A kdybych měla volit a mohla se vrátit do doby před - tak bych to neudělala.

BB — 12. 7. 2006 14:48

Eva36 napsal(a):

Jo a ty místa viny v případě nevěry č. 1 a 2 se dají zaměnit a nikdy nejde říct, čí že vina je ta větší. Nejmenší vinu mívá milenka, je zkrátka v nesprávném čase na nesprávném místě a když to v rodině neklape, tak se holka chytne...no....nejhorší je, že člověk si někdy může myslet, že rodina klape a ono houby...ale to už je jiná kapitola. O tom, jak muži neumějí definovat a už vůbec nezvládají vyjadřovat svoje pocity.

pro pobavení: Víte, že Bůh dal muži dvě skvělé věci?...ano...mozek a penis...ale bohužel mu dal jen tak málo krve, že vždy může používat jen jedno :D

No jo, Evo, ale co když to v rodině klape, všichni jsou v pohodě a objeví se mladší tele s VEEEELICE  OBDIVNÝM a psím pohledem ??? Kdo doma vyrábí ty soustavné obdivné pohledy i po 20ti letech a udržuje svůj protikus na piedestalu obdivu a chvály???? To snad asi nikdo .....  a když ti chlapi tak těžce odolávají !!!!!  Můj kdysi šéf měl zlatou manželku, 2 děti, dům na venkově  a přesto se o něj pokoušela velice urputně vdaná kolegyně s tím, že jeho manželka nemá odpovídající úrověň a ON  = VELIKÁN by si zasloužil  adekvátní zázemí na úrovni, kterou by mu poskytla jedině ONA sama  .......   vím, že neodolal    ale naštěstí u něj zvítězil zdravý rozum a  nezkomplikoval sobě , dětem a své ženě  život rozvodem ..... i když dotyčná se fakt snažila ......

Teru — 12. 7. 2006 14:53

BB napsal(a):

Frigo , taky to chápu .... někam tu zlobu člověk nasměrovat musí. A buď bude nesnášet  svého chlapa ( a co pak s ním, když je to takový idiot, že .... ???  jedině se rozvést  ...  ) a nebo pindu ....  to je daleko přijatelnější řešení.  Já myslím, že takové ty smířené a chápavé a obětavé a vůbec takové ty absolutně kladné  ( viz teru ) ...... to už ani není člověčí ....  ty mají nad hlavou svatozář.   :gloria:   a někdy mi právě takové lezou na nervy. Emoce jsou jaké jsou , rozumově těžko ovlivnitelné  a když člověk nenávidí " tu krávu, která mu udělala z domácnosti kůlničku nadříví ..." tak ji hold nenávidí a tisíckrát si může vysvětlit, že dotyčná chudinka za to nemůže a že ve výsledku si za to může člověk sám, protože  si v podstatě vybral omylného chlapa i s jeho slabostmi, který hold neudržel toho svého v gatích .....  a dotyčná si ho zaháčkovala tak,  že už nedokázal vycouvat. A manželka  většinou všechno zvládne, všechno vydrží, a už se mu taky okoukala ... kdežto pipina je sama bez něj úplně bezradná ......   

Krucič, kruciš ...... teď jsem přemýšlela, že jsem se nechala vytočit kravinou a všechno smažu ....   ale nesmažu ......   nedospěla jsem ještě k oné odpouštějící  a všechápající dokonalosti  .......

No jo, to by bylo krásné být dokonalá. Nevztekat se v ramvaji nad smradlavýma spoluobčanama, kteří do vás celou cestu šprtají taškou nebo šlapou na nohu... nevztekat se nad kolegy, kteří se tváří, že nechápou, co obnáší vaše práce a chtějí po vás věci, které jsou "pod úroveň... nevztekat se nad přítelem, který odmítá pochopit, že vás něčím zraňuje, i když už jste mu to stokrát vysvětlili... nevztekat se nad rodiči, kteří odmítají připustiti, že jste dospělí a to už docela dlouho... nevztekat se nad tím, že ... já vztekám docela dost, někdy i nad vážnějšími všcmi, než jsou prkotiny, které jsem zmínila. Ale už vztekám tak nějak víc povrchově... stejně jako vy jsem si myslela, že pokud se přestanu vztekat, přestanu smutnit, tak vlastně přestanu prožívat život, protože přestanu být emocionální a k emocím nepatří jen smích, ale i pláč. Takže jsem všechno strašně prožívála, každému to vykládala, hledala pochopení u těch, kteří měli podobné starosti, probírala to s holkama na kafi... jenže mi bylo hůř a hůř a těch negtivních emocí bylo víc a víc a bylo víc a víc lidí, na které bych nejraději seslala morovou ránu... a pak jsem to zarazila. ne ze dne na den a navíc stále to neumím pořádně, ale domítám si kazit život pláčem a nenávistí a to ještě vůči těm, kteří ani příliš nezargeistrovali, že jsem na světě (jako např. milenky ženatých mužů - být to můj případ). emoce jsou tady od toho, aby se prožily, aby nám ulevily a aby pak na ně bylo zapomenuto. ne od toho, abychom v sobě dva roky po rozvodu živily naději, že si ta pinda zláme obě nohy... Tady už nám emoce nepomáhají, tady už nám škodí a brání žít život, protože nás strhávají zpět do proudu sebelítosti, nenávisti, obviňování... zní to jak poučka, ale já jsem si na vlastní klži ověřila, že vše zlé, co se mi stalo, mne ve finále obohatilo o něco jiného a zaobírat se stále dokola tím, co mi kdo udělal a o co mne kdo připravil je zbytečné. Raději si vynahradím vše to, o co jsem byla "ochuzena" a každou slzu nahradím aspoň dvěma úsměvy.
Ale k tomu musí člověk dojít tak nějak sám, tohle jsou nepřenosné zkušenosti...

Takže holky, v zásadě máte dvě možnosti - dále se zaobírat tím, jak by to bylo krásné, kdyby té vasší sokyni váš BM udělal totéž co vám, aby ta mrcha viděla, jak vám bylo... a nebo se skutečně kvalitně pomstít tím, že začnete žít svůj život, budete šťastné a váš BM vám bude totálně ukradený. protože váš nový život bude natolik naplněný, že nebudete mít čas na myšlenky typu - rakovinu na ni. Budete mít čas jen na sebe, své přátele, své děti, nového partnera... spokojené myšlenky.

Kvítko — 12. 7. 2006 14:53

Nemyslím si, že by měla být vina na obou stranách, mnohdy je rodina naprosto v pohodě, tak proč hledat důvod manželovi nevěry v sobě???

Jana22 — 12. 7. 2006 14:54

Teru, nemyslím si, že by sa mi žilo lepšie, keby som sa nasilu snažila odpúšťať, ak to tak necítim. K depke z rozvodu a krachu niečoho, na čom mi záležalo, mám ešte pridávať nejaké sebapresviedčanie, že takto to má byť, je to v poriadku a treba všetko zlé odpustiť? Tak tohto nie som schopná. Som len normálna podvedená žena, ktorej je z toho všetkého nanič. Nechcem si to pestovať donekonečna. Bola by som oveľa radšej, keby so mnou emócie takto nelomcovali. Ale nebudem pokrytecká. Ja to cítim takto.

Neriešim, čia je to vina. Každopádne som nechcela, aby koniec bol taký, aký sa stal. Mám právo byť nespokojná, tak som. Keď čas otupí moje jazvy, verím, že to bude iné. Teraz si svoje emócie musím prežiť, aby zovšedneli a ja som to v zdraví prežila.

BB) dobre, že si to nezmazala. Uľavilo sa mi. Dokonca som sa usmiala. Vďaka.

Kvítko — 12. 7. 2006 14:55

O to tady, Teru, ale vůbec nešlo...
Normální ženská si na nějakou milenku ani nevzpomene, na tož aby na ni myslela pořád a zaobírala se tím...

Selima — 12. 7. 2006 14:56

Jáji, toto je suuuuper. Môžem ťa občas aj niekde citovať? bez irónie, toto by mali vyučovať v škole života...

Eva36 — 12. 7. 2006 14:56

BB: obdivné pohledy...ano...ano....taky jsem to nezvládala vyrábět :) ... jo a svatozář? No, já sice vědomě "naši" milenku nějak neodsuzuju, docela jí jsem i vděčná, protože ona se stala novou manželkou mého bývalého a teď se se mnou na střídačku stará o naše dítě (12 let, týden u otce, týden u mně, vynutil si to otec, aby nemusel platit výživné, do doby, než jsem výživné chtěla, tak se nijak intenzivně nezajímal)....já jí vlastně lituju, protože ona sedla na lep tomu, čemu jsem přesně sedla před x lety já....takže já k ní fakt nenávist nechovám...ale....krátce po tom, co mi došlo, že můj muž a ona jsou milenci, tak se mi zdál sen...a já na té holčině klečela a mlátila jsem její blonďatou hlavinkou o beton tak, až krev stříkala všude kolem....a ráno jsem se vzbudila né zpocená hrůzou, ale s pocitem dobře vykonané práce .... asi bych se možná měla stydět, ale tak to prostě bylo....

A klobouk dolů před tvým šéfem, aspoň nezničil život rodině.....já si říkám, že když nevěra, kdy jde o sex (a hlavně o sex), tak si ti nevěrní mají udržet svoji úroveň a nekomplikovat svým zákonitým protějškům, dětem, rodičům apod. život tím, že se nechají se svým milencem/milenkou vidět, nechají je volat jim domů, nechávají si účtenky od hotelů v kapsách, najednou se přehnaně holí a vůbec o sebe pečují.....když chtějí, tak mají být nevěrní kultivovaně. jenže spousta to nedokáže, bohužel. A pokud jsem nevěrná, že vztah nefunguje...tak to je pak lepší z toho legálního vztahu normálně vycouvat...což taky nedokážou všichni....

Teru — 12. 7. 2006 14:57

Frigo napsal(a):

ne, ale IQ tykve :lol:

Hele Frigo, nejsem si jistá, ale mám takový dojem, že ty se o svém manželovi vyjadřuješ jako o impotentovi... pokud se nemýlím?? Pokud to nejsi ty, tak se omlouvám, pokud ano, pak se mstíš jen sama na sobě, pokud jsi s mužem, se kterým nejsi šťastná... a když už to tedy vše převádíš na pocity té pindy - je to v tom případě pro ni dvojí vítěztví, ne?
Nechceš si najít nějakého muže, se kterým bys mohla být šťastná, abys konečně zapomněla na tu "pindu"?

Jája — 12. 7. 2006 15:00

Selimo, vůbec si nepřipadám, že to co píšu je tak úžasný :lol: ale klidně cituj

Eva36 — 12. 7. 2006 15:00

Kvítko napsal(a):

Nemyslím si, že by měla být vina na obou stranách, mnohdy je rodina naprosto v pohodě, tak proč hledat důvod manželovi nevěry v sobě???

Když už nic jinýho, tak moje vina mohla být např. v tom, že jsem si blbě vybrala. Zpětně jsem si uvědomila, že se vždycky projevoval jako sobec, že mě odstrkoval, že jsem ustupovala...a že to nebylo dobře....každá si snad může najít svou parketu, kde zrovna neexceluje...

sunyata — 12. 7. 2006 15:01

vy co verite v bozi mlyny a prejete "je" tem druhym, kteri vam ve vasich ocich zpusobili utrpeni...nikdy vas nenapadlo, ze to vase utrpeni jsou vase bozi mlyny? mozna vy jste se neceho dopustili v minulosti, co nebylo tak uplne kosher? at si kazdy sahne do sveho svedomi.

Teru — 12. 7. 2006 15:03

BB napsal(a):

Eva36 napsal(a):

Jo a ty místa viny v případě nevěry č. 1 a 2 se dají zaměnit a nikdy nejde říct, čí že vina je ta větší. Nejmenší vinu mívá milenka, je zkrátka v nesprávném čase na nesprávném místě a když to v rodině neklape, tak se holka chytne...no....nejhorší je, že člověk si někdy může myslet, že rodina klape a ono houby...ale to už je jiná kapitola. O tom, jak muži neumějí definovat a už vůbec nezvládají vyjadřovat svoje pocity.

pro pobavení: Víte, že Bůh dal muži dvě skvělé věci?...ano...mozek a penis...ale bohužel mu dal jen tak málo krve, že vždy může používat jen jedno :D

No jo, Evo, ale co když to v rodině klape, všichni jsou v pohodě a objeví se mladší tele s VEEEELICE  OBDIVNÝM a psím pohledem ??? Kdo doma vyrábí ty soustavné obdivné pohledy i po 20ti letech a udržuje svůj protikus na piedestalu obdivu a chvály???? To snad asi nikdo .....  a když ti chlapi tak těžce odolávají !!!!!  Můj kdysi šéf měl zlatou manželku, 2 děti, dům na venkově  a přesto se o něj pokoušela velice urputně vdaná kolegyně s tím, že jeho manželka nemá odpovídající úrověň a ON  = VELIKÁN by si zasloužil  adekvátní zázemí na úrovni, kterou by mu poskytla jedině ONA sama  .......   vím, že neodolal    ale naštěstí u něj zvítězil zdravý rozum a  nezkomplikoval sobě , dětem a své ženě  život rozvodem ..... i když dotyčná se fakt snažila ......

Hele BB, a kde bereš tu jistotu, že to vše pokazil obdivný pohled mladšího telete??

Kde bereš jistotu, že to mladší tele to tak opravdu necítilo? Nee, že bych tu slečnu, jestli ti to nevadí, slečna se mi líbí víc než tele, tedy ne že bych tu slečnu chtěla nějak obhajovat, ale city jsou city... tedy emoce jsou emoce, jak jsi řekla ty. Ty máš právo na své emoce? nenávidět ji? Protože ona neměla právo na své emoce a neměla právo se zamilovat? Vždyť jsi říkala nšco v tom duchu, že emoce nelze kontrolovat..

posuzovat manželství, ve kterém nežiju, z pohledu šťastné/nešťastně si může dovolit jen někdo velmi naivní. dokud s nimi nežiješ v jedné domácnosti a dokud nestrávíš v hlavě každého zůčastněného nějakou dobu, NIKDY nemůžeš vědět, jak to bylo. N I K D Y

Frigo — 12. 7. 2006 15:03

Jája napsal(a):

Evi, já bych to netvrdila tak striktně: za prvý, za druhý...
a možná bych spíš ani nepoužila slovo vina, ale chyba
a pokud to vezmu ještě jinak - tak ať milenka udělala cokoliv (konkrétně ta naše je úžasná manipulátorka) tak to neudělala, aby mi ublížila, ale aby si urvala kousek štěstíčka a další otázkou je, jestli to co dostala je to co chtěla a chce.
Ale ať přemýšlim jak přemýšlim tak stále vidim i spoustu pozitivních věcí, který mi to všechno přineslo. A kdybych měla volit a mohla se vrátit do doby před - tak bych to neudělala.

Jájo - :supr: :supr: :supr:

Kvítko — 12. 7. 2006 15:03

Eva36 napsal(a):

Kvítko napsal(a):

Nemyslím si, že by měla být vina na obou stranách, mnohdy je rodina naprosto v pohodě, tak proč hledat důvod manželovi nevěry v sobě???

Když už nic jinýho, tak moje vina mohla být např. v tom, že jsem si blbě vybrala. Zpětně jsem si uvědomila, že se vždycky projevoval jako sobec, že mě odstrkoval, že jsem ustupovala...a že to nebylo dobře....každá si snad může najít svou parketu, kde zrovna neexceluje...

Já si teda neuvědomuji nic, co by ho "omlouvalo", že mi zahnul...A on ani neuměl pojmenovat důvod... :dumbom:
A co se třeba týče přítele, tak ten svou manželku miluje a nechce ji ztratit, jenže se mnou je mu dobře. Tak kde hledat důvod?
Je jediný - nuda a stereotyp!
Ale ten předchozí příspěvek jsi napsala na 1* :D

Frigo — 12. 7. 2006 15:09

Teru napsal(a):

Frigo napsal(a):

ne, ale IQ tykve :lol:

Hele Frigo, nejsem si jistá, ale mám takový dojem, že ty se o svém manželovi vyjadřuješ jako o impotentovi... pokud se nemýlím?? Pokud to nejsi ty, tak se omlouvám, pokud ano, pak se mstíš jen sama na sobě, pokud jsi s mužem, se kterým nejsi šťastná... a když už to tedy vše převádíš na pocity té pindy - je to v tom případě pro ni dvojí vítěztví, ne?
Nechceš si najít nějakého muže, se kterým bys mohla být šťastná, abys konečně zapomněla na tu "pindu"?

Teru, to že jsem se o svém drahouškovi vyjádřila jako o impotentovi - to nebylo myšleno jako urážka, ale konstatování faktu.  Máš lepší název pro chlapa, který před pindou chtěl 3x denně a po téměř roce, kdy je zpět je čímdál tím horší a horší - prostě nemůže ?  Já jiný výraz na to opravdu neznám.
Samozřejmě, že je to její vítězství a to jsem prohlašovala i loni v září, když přitáhl zpět - vyhrála jsem, ale je to opravdu moje vítězství ?!?!
A proč s ním sem ? Mám s ním dvě děti, které on miluje, věnuje se jim a oni mají rádi jeho. Jsem s ním cirka dvacet let a nevidím důvod, proč bych to měnila. Zvykat si zas na někoho jiného ? ... děkuji nechci.  A nikdo bez chyb není.

Frigo — 12. 7. 2006 15:11

sunyata napsal(a):

vy co verite v bozi mlyny a prejete "je" tem druhym, kteri vam ve vasich ocich zpusobili utrpeni...nikdy vas nenapadlo, ze to vase utrpeni jsou vase bozi mlyny? mozna vy jste se neceho dopustili v minulosti, co nebylo tak uplne kosher? at si kazdy sahne do sveho svedomi.

Souhlasím s tebou.  Uričtě to jsou boží mlýny, za všechny lumpárny, co jsem mu kdy prováděla a "hrnec prostě přetekl".

choysia — 12. 7. 2006 15:14

Frigo napsal(a):

Samozřejmě, že je to její vítězství a to jsem prohlašovala i loni v září, když přitáhl zpět - vyhrála jsem, ale je to opravdu moje vítězství ?!?!
A proč s ním sem ? Mám s ním dvě děti, které on miluje, věnuje se jim a oni mají rádi jeho. Jsem s ním cirka dvacet let a nevidím důvod, proč bych to měnila. Zvykat si zas na někoho jiného ? ... děkuji nechci.  A nikdo bez chyb není.

:supr::supr::supr:

Teru — 12. 7. 2006 15:16

Holky,

třeba se jednou otočíta a zjistíte, že vám ten váš páprda vůbec nestál za tolik bolesti a hloupého plýtvání emocí na osoby, které zaregistrovaly, že jste na světě, jen díky tomu, že kvůli vám šly na tu radnici o něco později.
A já vám z celého srdce přeji, aby, až se otočíte, abyste se zároveň neptaly samy sebe - proč jsem si to uvědomila až teď? Proč jsem ztratila takovou dobu?

Není zbytečné přijít nejen o manžela, ale i o kontrolu nad svými vlastními pocity a nad svým životem? Jasně, nejde to hned - odpustit, ale neotálejte zbytečně dlouho, protože by vám v životě mohly uniknout příležitosti, jak být zase šťastná a spokojená - příležitosti, které neuvodíte jednoduše proto, že budete sedět na babinetu a vzájemně se utvrzovat v tom, že boží mlýny jednou tu "pindu" semelou.

Všechny máte právo na svou bolest, na své pocity i na tu nenávist... ale všeho dočasu. Je třeba to vše zpracovat a to nepřijde samo, je třeba se na tom vědomě podílet a vědomě se snažit opět o radostný život. nejde to hned, ale jde to. na světě se podvádí a rozvádí miliony lidí. Miliony lidí to bolí a miliony lidí to překonaly. Tak místo důvodů, proč to nejde, zkuste hledat způsoby, jak by to mohlo jít.

Nemáte co ztratit, leda tu nenávist.

BB — 12. 7. 2006 15:16

Teru, bohužel jsem viděla tele při práci, přihospalo, rozvrátilo 3 manželství po sobě a odhopsalo.... o nic jiného tomu ( bohudík ) nešlo .....  Vím že teleti samotnému zabočil manžel, tak se hold rozhodlo , že to všem nandá ....  a nic jiného, než tele to nebylo  .... tele bez mozku ....  naštvané a chtějící si dokázat, že ona ty chlapy fakt zmákne .....  a VÍM TO JISTOJISTOTNĚ !!!!

Kvítko — 12. 7. 2006 15:19

Teru napsal(a):

Holky,

třeba se jednou otočíta a zjistíte, že vám ten váš páprda vůbec nestál za tolik bolesti a hloupého plýtvání emocí na osoby, které zaregistrovaly, že jste na světě, jen díky tomu, že kvůli vám šly na tu radnici o něco později.
A já vám z celého srdce přeji, aby, až se otočíte, abyste se zároveň neptaly samy sebe - proč jsem si to uvědomila až teď? Proč jsem ztratila takovou dobu?

Není zbytečné přijít nejen o manžela, ale i o kontrolu nad svými vlastními pocity a nad svým životem? Jasně, nejde to hned - odpustit, ale neotálejte zbytečně dlouho, protože by vám v životě mohly uniknout příležitosti, jak být zase šťastná a spokojená - příležitosti, které neuvodíte jednoduše proto, že budete sedět na babinetu a vzájemně se utvrzovat v tom, že boží mlýny jednou tu "pindu" semelou.

Všechny máte právo na svou bolest, na své pocity i na tu nenávist... ale všeho dočasu. Je třeba to vše zpracovat a to nepřijde samo, je třeba se na tom vědomě podílet a vědomě se snažit opět o radostný život. nejde to hned, ale jde to. na světě se podvádí a rozvádí miliony lidí. Miliony lidí to bolí a miliony lidí to překonaly. Tak místo důvodů, proč to nejde, zkuste hledat způsoby, jak by to mohlo jít.

Nemáte co ztratit, leda tu nenávist.

Necítím nenávist...celé to začalo povzdechem a ty to stavíš to úplně jiného světla.
Pokud jsi spokojen sama se sebou, tak je vše v pořádku, ale všichni nemůžeme být dokonalý...
KAždý svýho štěstí strojvůdcem... :D

Selima — 12. 7. 2006 15:20

BB napsal(a):

Teru, bohužel jsem viděla tele při práci, přihospalo, rozvrátilo 3 manželství po sobě a odhopsalo.... o nic jiného tomu ( bohudík ) nešlo .....  Vím že teleti samotnému zabočil manžel, tak se hold rozhodlo , že to všem nandá ....  a nic jiného, než tele to nebylo  .... tele bez mozku ....  naštvané a chtějící si dokázat, že ona ty chlapy fakt zmákne .....  a VÍM TO JISTOJISTOTNĚ !!!!

No tak potom ju absolútne chápem. Medzi vaším chrlením ohňa a síry a jej "pomstou manželovi v podobe odvedenia ďalších manželov od rodinného kozubu" je len veľmi tenká niť... Ste si podobnejšie, ako si pripúšťate.

Kvítko — 12. 7. 2006 15:21

BB napsal(a):

Teru, bohužel jsem viděla tele při práci, přihospalo, rozvrátilo 3 manželství po sobě a odhopsalo.... o nic jiného tomu ( bohudík ) nešlo .....  Vím že teleti samotnému zabočil manžel, tak se hold rozhodlo , že to všem nandá ....  a nic jiného, než tele to nebylo  .... tele bez mozku ....  naštvané a chtějící si dokázat, že ona ty chlapy fakt zmákne .....  a VÍM TO JISTOJISTOTNĚ !!!!

BB a kdybys viděla to " naše" tele...Měla bych jí snad děkovat za to, že to nezvládala a na veřejnosti na mě pokřikovala sprosťárny???
Bych chtěl vidět TERU, jak by se k tomu postavila... :supr:

choysia — 12. 7. 2006 15:22

Teru, já sice nepatřím mezi podvedený ženy, teda snad.
Ale chci se zeptat, proč to tady tak řešíš?
Myslím, že těch témat na nevěru je tady spousta a jsou lidi, který se v tom hrabat nechtěj, tak to tam nečtou? A třeba právě z toho důvodu si šli číst tohle téma. Tak proč to zatahovat i sem? :rolleyes:

BB — 12. 7. 2006 15:23

Kvítko napsal(a):

BB napsal(a):

Teru, bohužel jsem viděla tele při práci, přihospalo, rozvrátilo 3 manželství po sobě a odhopsalo.... o nic jiného tomu ( bohudík ) nešlo .....  Vím že teleti samotnému zabočil manžel, tak se hold rozhodlo , že to všem nandá ....  a nic jiného, než tele to nebylo  .... tele bez mozku ....  naštvané a chtějící si dokázat, že ona ty chlapy fakt zmákne .....  a VÍM TO JISTOJISTOTNĚ !!!!

BB a kdybys viděla to " naše" tele...Měla bych jí snad děkovat za to, že to nezvládala a na veřejnosti na mě pokřikovala sprosťárny???
Bych chtěl vidět TERU, jak by se k tomu postavila... :supr:

No comment !!!   :reta:

Frigo — 12. 7. 2006 15:25

Kvítko napsal(a):

Teru napsal(a):

Holky,

třeba se jednou otočíta a zjistíte, že vám ten váš páprda vůbec nestál za tolik bolesti a hloupého plýtvání emocí na osoby, které zaregistrovaly, že jste na světě, jen díky tomu, že kvůli vám šly na tu radnici o něco později.
A já vám z celého srdce přeji, aby, až se otočíte, abyste se zároveň neptaly samy sebe - proč jsem si to uvědomila až teď? Proč jsem ztratila takovou dobu?

Není zbytečné přijít nejen o manžela, ale i o kontrolu nad svými vlastními pocity a nad svým životem? Jasně, nejde to hned - odpustit, ale neotálejte zbytečně dlouho, protože by vám v životě mohly uniknout příležitosti, jak být zase šťastná a spokojená - příležitosti, které neuvodíte jednoduše proto, že budete sedět na babinetu a vzájemně se utvrzovat v tom, že boží mlýny jednou tu "pindu" semelou.

Všechny máte právo na svou bolest, na své pocity i na tu nenávist... ale všeho dočasu. Je třeba to vše zpracovat a to nepřijde samo, je třeba se na tom vědomě podílet a vědomě se snažit opět o radostný život. nejde to hned, ale jde to. na světě se podvádí a rozvádí miliony lidí. Miliony lidí to bolí a miliony lidí to překonaly. Tak místo důvodů, proč to nejde, zkuste hledat způsoby, jak by to mohlo jít.

Nemáte co ztratit, leda tu nenávist.

Necítím nenávist...celé to začalo povzdechem a ty to stavíš to úplně jiného světla.
Pokud jsi spokojen sama se sebou, tak je vše v pořádku, ale všichni nemůžeme být dokonalý...
KAždý svýho štěstí strojvůdcem... :D

Kvítko, přesně tak... Stelička radši zmizela. Její původní lehké povzdechnutí se změnilo úplně na něco jiného.  Ona opravdu chtěla jen a jen téma "božích mlýnů - to jsme si ostatně ujasnili už včera.  Že se to zvrtlo v hloupé poučování, jak máme pindě případně BM poslat alespoň diamantový prsten, zato, že si dala práci a urvala ho.

Nemám ráda filosování. Každý jsme jiný, každý reagujeme na různé situace jinak.  Dokud něco neprožijeme, můžeme si myslet, že se zachováme úžasně a pak když ta situace přijde, zjistíme, že se budeme chovat úplně opačně.  (a mně jen mrzí, že jsem neviděla, jestli se drahoušek u ní zes.al nebo ne  :lol: :lol: :lol: )

Kvítko — 12. 7. 2006 15:26

:D

Teru — 12. 7. 2006 15:27

Frigo napsal(a):

Teru napsal(a):

Frigo napsal(a):

ne, ale IQ tykve :lol:

Hele Frigo, nejsem si jistá, ale mám takový dojem, že ty se o svém manželovi vyjadřuješ jako o impotentovi... pokud se nemýlím?? Pokud to nejsi ty, tak se omlouvám, pokud ano, pak se mstíš jen sama na sobě, pokud jsi s mužem, se kterým nejsi šťastná... a když už to tedy vše převádíš na pocity té pindy - je to v tom případě pro ni dvojí vítěztví, ne?
Nechceš si najít nějakého muže, se kterým bys mohla být šťastná, abys konečně zapomněla na tu "pindu"?

Teru, to že jsem se o svém drahouškovi vyjádřila jako o impotentovi - to nebylo myšleno jako urážka, ale konstatování faktu.  Máš lepší název pro chlapa, který před pindou chtěl 3x denně a po téměř roce, kdy je zpět je čímdál tím horší a horší - prostě nemůže ?  Já jiný výraz na to opravdu neznám.
Samozřejmě, že je to její vítězství a to jsem prohlašovala i loni v září, když přitáhl zpět - vyhrála jsem, ale je to opravdu moje vítězství ?!?!
A proč s ním sem ? Mám s ním dvě děti, které on miluje, věnuje se jim a oni mají rádi jeho. Jsem s ním cirka dvacet let a nevidím důvod, proč bych to měnila. Zvykat si zas na někoho jiného ? ... děkuji nechci.  A nikdo bez chyb není.

No, já v tvém případě vidím mnoho důvodů, proč toho tvého vyměnit za lepší model - už jen proto, že si ho evidentně vůbec nevážíš a myslím si, že ve vztahu může chybět leccos a přesto funguje, ale pokud tam chybí vzájemná úcta, je to v pytli.
Ale mně se to kecá, uznávám :dumbom:

Frigo — 12. 7. 2006 15:30

Teru napsal(a):

Frigo napsal(a):

Teru napsal(a):


Hele Frigo, nejsem si jistá, ale mám takový dojem, že ty se o svém manželovi vyjadřuješ jako o impotentovi... pokud se nemýlím?? Pokud to nejsi ty, tak se omlouvám, pokud ano, pak se mstíš jen sama na sobě, pokud jsi s mužem, se kterým nejsi šťastná... a když už to tedy vše převádíš na pocity té pindy - je to v tom případě pro ni dvojí vítěztví, ne?
Nechceš si najít nějakého muže, se kterým bys mohla být šťastná, abys konečně zapomněla na tu "pindu"?

Teru, to že jsem se o svém drahouškovi vyjádřila jako o impotentovi - to nebylo myšleno jako urážka, ale konstatování faktu.  Máš lepší název pro chlapa, který před pindou chtěl 3x denně a po téměř roce, kdy je zpět je čímdál tím horší a horší - prostě nemůže ?  Já jiný výraz na to opravdu neznám.
Samozřejmě, že je to její vítězství a to jsem prohlašovala i loni v září, když přitáhl zpět - vyhrála jsem, ale je to opravdu moje vítězství ?!?!
A proč s ním sem ? Mám s ním dvě děti, které on miluje, věnuje se jim a oni mají rádi jeho. Jsem s ním cirka dvacet let a nevidím důvod, proč bych to měnila. Zvykat si zas na někoho jiného ? ... děkuji nechci.  A nikdo bez chyb není.

No, já v tvém případě vidím mnoho důvodů, proč toho tvého vyměnit za lepší model - už jen proto, že si ho evidentně vůbec nevážíš a myslím si, že ve vztahu může chybět leccos a přesto funguje, ale pokud tam chybí vzájemná úcta, je to v pytli.
Ale mně se to kecá, uznávám :dumbom:

To je to tak vidět ? :lol: :lol: :lol:   Nový model hledám... zatím jsem vyměnila jen auto :vissla: :vissla: :vissla:

Kvítko — 12. 7. 2006 15:32

Bych toho svého neměnila...sice muřídnou vlasy a roste bříško a byl mi nevěrný, ale je biologický otec mých dětí a má rád je i mně.
Proč ho měnit za jiný model plešatějícího s rostoucím bříškem, který může mít rád mě, ale nemusí si udělat absolutně žádný vztah k mým dětem???

Teru a měla jsi v životě nějaký opravdu velký problém, který bylo nutno nějakým způsobem řešit? Nebo teorie?

choysia — 12. 7. 2006 15:33

choysia napsal(a):

Teru, já sice nepatřím mezi podvedený ženy, teda snad.
Ale chci se zeptat, proč to tady tak řešíš?
Myslím, že těch témat na nevěru je tady spousta a jsou lidi, který se v tom hrabat nechtěj, tak to tam nečtou? A třeba právě z toho důvodu si šli číst tohle téma. Tak proč to zatahovat i sem? :rolleyes:

Nerada se opakuju, ale vyjímečně to udělám!!!!!!

Teru — 12. 7. 2006 15:33

choysia napsal(a):

Teru, já sice nepatřím mezi podvedený ženy, teda snad.
Ale chci se zeptat, proč to tady tak řešíš?
Myslím, že těch témat na nevěru je tady spousta a jsou lidi, který se v tom hrabat nechtěj, tak to tam nečtou? A třeba právě z toho důvodu si šli číst tohle téma. Tak proč to zatahovat i sem? :rolleyes:

Protože tohle je diskuse... nebo ne? nebo sem má vstup povolen jen ten, kdo polituje?

A proč to tak řeším? Nevím, protože mne to zaujalo a protože si myslím, že to, jak se tady všechny vzájemně poklepáváte po ramenou a vzájemně se strašně chápete ve své nenávisti - že to je rovná cetsa do pekel.

Mimoto si tady začínám hodně vážit vlastní maminky, která si prošla podobnýma situacema, ale s grácií.

choysia — 12. 7. 2006 15:37

Teru napsal(a):

choysia napsal(a):

Teru, já sice nepatřím mezi podvedený ženy, teda snad.
Ale chci se zeptat, proč to tady tak řešíš?
Myslím, že těch témat na nevěru je tady spousta a jsou lidi, který se v tom hrabat nechtěj, tak to tam nečtou? A třeba právě z toho důvodu si šli číst tohle téma. Tak proč to zatahovat i sem? :rolleyes:

Protože tohle je diskuse... nebo ne? nebo sem má vstup povolen jen ten, kdo polituje?

A proč to tak řeším? Nevím, protože mne to zaujalo a protože si myslím, že to, jak se tady všechny vzájemně poklepáváte po ramenou a vzájemně se strašně chápete ve své nenávisti - že to je rovná cetsa do pekel.

Mimoto si tady začínám hodně vážit vlastní maminky, která si prošla podobnýma situacema, ale s grácií.

To máš pravdu, tohle je diskuse, ale převrácená někam jinam, než půviodně směřovala.
Já myslím, že se tady po ramenou nikdo nepoklepává, jen bych řekla, že holky se znaj daleko víc a do těch svých "nevěr"
vidí. Asi proto se zastává jedna druhý. A ta vzájemná podpora  snad taky patří do diskuse, ne?

Kvítko — 12. 7. 2006 15:38

Teru napsal(a):

choysia napsal(a):

Teru, já sice nepatřím mezi podvedený ženy, teda snad.
Ale chci se zeptat, proč to tady tak řešíš?
Myslím, že těch témat na nevěru je tady spousta a jsou lidi, který se v tom hrabat nechtěj, tak to tam nečtou? A třeba právě z toho důvodu si šli číst tohle téma. Tak proč to zatahovat i sem? :rolleyes:

Protože tohle je diskuse... nebo ne? nebo sem má vstup povolen jen ten, kdo polituje?

A proč to tak řeším? Nevím, protože mne to zaujalo a protože si myslím, že to, jak se tady všechny vzájemně poklepáváte po ramenou a vzájemně se strašně chápete ve své nenávisti - že to je rovná cetsa do pekel.

Mimoto si tady začínám hodně vážit vlastní maminky, která si prošla podobnýma situacema, ale s grácií.

Pardón, tak to jsem nějak nepochopila...
Tady se nikdo po ramenou nepoklepává a už vůbec se tu nesytí jakákoliv nenávist...Jestli tím chceš říct, že tvá maminka prošla nevěrou...Si taky myslím, ne, jsem o tom přesvědená, že jsem jí taky prošla s grácií a nebylo nutno zrovna měnit model.
Stačí odpustit...
U tebe to spíš pramení z dětství...nenávist k nevěře a nevěrníkům...:(

Teru — 12. 7. 2006 15:38

Kvítko napsal(a):

Bych toho svého neměnila...sice muřídnou vlasy a roste bříško a byl mi nevěrný, ale je biologický otec mých dětí a má rád je i mně.
Proč ho měnit za jiný model plešatějícího s rostoucím bříškem, který může mít rád mě, ale nemusí si udělat absolutně žádný vztah k mým dětem???

Teru a měla jsi v životě nějaký opravdu velký problém, který bylo nutno nějakým způsobem řešit? Nebo teorie?

Jo Kvítko, měla a ne jen jeden. A dokonce má i zdravotní následky - tedy jej mám vlastně dodnes a není jisté, že to dobře dopadne. I tak jsem odpustila, protože kromě tohoto (vážného) problému nepotřebuji mít ještě žaludeční vředy popř. problémy se žlučníkem.

Eva36 — 12. 7. 2006 15:39

Kvítko napsal(a):

Eva36 napsal(a):

Kvítko napsal(a):

Nemyslím si, že by měla být vina na obou stranách, mnohdy je rodina naprosto v pohodě, tak proč hledat důvod manželovi nevěry v sobě???

Když už nic jinýho, tak moje vina mohla být např. v tom, že jsem si blbě vybrala. Zpětně jsem si uvědomila, že se vždycky projevoval jako sobec, že mě odstrkoval, že jsem ustupovala...a že to nebylo dobře....každá si snad může najít svou parketu, kde zrovna neexceluje...

Já si teda neuvědomuji nic, co by ho "omlouvalo", že mi zahnul...A on ani neuměl pojmenovat důvod... :dumbom:
A co se třeba týče přítele, tak ten svou manželku miluje a nechce ji ztratit, jenže se mnou je mu dobře. Tak kde hledat důvod?
Je jediný - nuda a stereotyp!
Ale ten předchozí příspěvek jsi napsala na 1* :D

Jo, jo..i nuda a stereotyp je důvod....ale stejně by si to všichni ti nevěrní měli nechávat pro sebe a nenechat v tom plácat svoje oficiální partnery, nebo snad i děti...to je ubohost....nebo když do toho prostě vlítnou až po uši, mají mít tolik rozumu, aby si pár měsíců počkali, jak to bude vypadat dál a pak se teda rozvést, když zjistí, že konečně narazili na to pravé ořechové....ale zatím nemají prostě dělat vlny...jenže poruč emocím a hormonům...

Kvítko — 12. 7. 2006 15:41

Eva36 napsal(a):

Kvítko napsal(a):

Eva36 napsal(a):


Když už nic jinýho, tak moje vina mohla být např. v tom, že jsem si blbě vybrala. Zpětně jsem si uvědomila, že se vždycky projevoval jako sobec, že mě odstrkoval, že jsem ustupovala...a že to nebylo dobře....každá si snad může najít svou parketu, kde zrovna neexceluje...

Já si teda neuvědomuji nic, co by ho "omlouvalo", že mi zahnul...A on ani neuměl pojmenovat důvod... :dumbom:
A co se třeba týče přítele, tak ten svou manželku miluje a nechce ji ztratit, jenže se mnou je mu dobře. Tak kde hledat důvod?
Je jediný - nuda a stereotyp!
Ale ten předchozí příspěvek jsi napsala na 1* :D

Jo, jo..i nuda a stereotyp je důvod....ale stejně by si to všichni ti nevěrní měli nechávat pro sebe a nenechat v tom plácat svoje oficiální partnery, nebo snad i děti...to je ubohost....nebo když do toho prostě vlítnou až po uši, mají mít tolik rozumu, aby si pár měsíců počkali, jak to bude vypadat dál a pak se teda rozvést, když zjistí, že konečně narazili na to pravé ořechové....ale zatím nemají prostě dělat vlny...jenže poruč emocím a hormonům...

Evi, naprosto souhlasím...Ale ty emoce jsou tak nááádherné :hjarta:, že? :D

Eva36 — 12. 7. 2006 15:41

Kvítko: Vona na tebe pokřikovala sprosťárny? :/ No tak to je chuděra, která ti nesahá po kotníček a je si toho dobře vědoma...navoněná bída...

Frigo — 12. 7. 2006 15:43

Teru napsal(a):

choysia napsal(a):

Teru, já sice nepatřím mezi podvedený ženy, teda snad.
Ale chci se zeptat, proč to tady tak řešíš?
Myslím, že těch témat na nevěru je tady spousta a jsou lidi, který se v tom hrabat nechtěj, tak to tam nečtou? A třeba právě z toho důvodu si šli číst tohle téma. Tak proč to zatahovat i sem? :rolleyes:

Protože tohle je diskuse... nebo ne? nebo sem má vstup povolen jen ten, kdo polituje?

A proč to tak řeším? Nevím, protože mne to zaujalo a protože si myslím, že to, jak se tady všechny vzájemně poklepáváte po ramenou a vzájemně se strašně chápete ve své nenávisti - že to je rovná cetsa do pekel.

Mimoto si tady začínám hodně vážit vlastní maminky, která si prošla podobnýma situacema, ale s grácií.

Teru a jseš si jistá, že ta grácie nebyla jen navenek ?   Tady přeci nejde o to, že si někdo poklepává souhlasně na rameno nebo ne !  S některými lidmi se prostě schodneš, máš stejnou krevní skupinu.... s některými, i kdyby ses rozkrájela, tak to nepůjde.  Ani nejde o to, jestli se chápeme nebo ne, jen možná o sobě už víme trošku víc... 
Všichni prostě nemůžou být božský a mít :gloria:
Jestli jsem to pochopila dobře, neprošla jsi si tím osobně sama ani z jedné strany ?  Pak tvé názory celkem chápu. Také jsem si před dvěma lety ještě říkala, že tohle mně mine ne
na 100%, ale nejmíň na 1000% a kdyby náhodou přeci jen jo, tak sbalím děti, jeho hadry a vše pošlu kurýrem k milence. Když chce drahouška, tak se vším všudy.
Pak ta situace nastala a já najednou viděla, že se děti hroutěj, já jsem také najednou zjistila, že nejsem taková hrdinka, jak jsem si myslela a vše je úplně jinak.

Kvítko — 12. 7. 2006 15:43

Eva36 napsal(a):

Kvítko: Vona na tebe pokřikovala sprosťárny? :\ No tak to je chuděra, která ti nesahá po kotníček a je si toho dobře vědoma...navoněná bída...

Vždyť říkám, že to nezvládala :D
Vyhrávat se musí umět...

Teru — 12. 7. 2006 15:43

Kvítko napsal(a):

Teru napsal(a):

choysia napsal(a):

Teru, já sice nepatřím mezi podvedený ženy, teda snad.
Ale chci se zeptat, proč to tady tak řešíš?
Myslím, že těch témat na nevěru je tady spousta a jsou lidi, který se v tom hrabat nechtěj, tak to tam nečtou? A třeba právě z toho důvodu si šli číst tohle téma. Tak proč to zatahovat i sem? :rolleyes:

Protože tohle je diskuse... nebo ne? nebo sem má vstup povolen jen ten, kdo polituje?

A proč to tak řeším? Nevím, protože mne to zaujalo a protože si myslím, že to, jak se tady všechny vzájemně poklepáváte po ramenou a vzájemně se strašně chápete ve své nenávisti - že to je rovná cetsa do pekel.

Mimoto si tady začínám hodně vážit vlastní maminky, která si prošla podobnýma situacema, ale s grácií.

Pardón, tak to jsem nějak nepochopila...
Tady se nikdo po ramenou nepoklepává a už vůbec se tu nesytí jakákoliv nenávist...Jestli tím chceš říct, že tvá maminka prošla nevěrou...Si taky myslím, ne, jsem o tom přesvědená, že jsem jí taky prošla s grácií a nebylo nutno zrovna měnit model.
Stačí odpustit...
U tebe to spíš pramení z dětství...nenávist k nevěře a nevěrníkům...:(

Promiň, ale jsi vážne hloupá nebo nečteš, co píšu. A´t už je to tak či tak, ani v jednom případě nemá smysl na tvé dotazy odpovídat. na to všechno je odpověď v mých dřívějších příspěvcích.

Kvítko — 12. 7. 2006 15:44

Jsem taky vykřikovala, že když zahne, půjde...

Eva36 — 12. 7. 2006 15:44

BB napsal(a):

Teru, bohužel jsem viděla tele při práci, přihospalo, rozvrátilo 3 manželství po sobě a odhopsalo.... o nic jiného tomu ( bohudík ) nešlo .....  Vím že teleti samotnému zabočil manžel, tak se hold rozhodlo , že to všem nandá ....  a nic jiného, než tele to nebylo  .... tele bez mozku ....  naštvané a chtějící si dokázat, že ona ty chlapy fakt zmákne .....  a VÍM TO JISTOJISTOTNĚ !!!!

Spíš chudák holka, co si potřebovala potvrdit, že ona je prostě kus. Kus pořádný ženský a ne kus hadru, jak jí to ukázal její nevěrný manžel....a nějak jí přitom vypadl mozek, že si to nedokázala potvrdit jinak, než že lovila...

Selima — 12. 7. 2006 15:45

Teru možno posunula debatu niekam inam, ale prepáčte, pre mňa téma "božie mlyny" nie je bohvieaká sranda... A tuším ani tie hororové historky Svas a Choyisie neboli až také srandy... Tak prečo sa brániť vážnejšiemu tónu?

Kvítko — 12. 7. 2006 15:45

Jsem hloupá!!!

Frigo — 12. 7. 2006 15:45

Eva36 napsal(a):

Kvítko napsal(a):

Eva36 napsal(a):


Když už nic jinýho, tak moje vina mohla být např. v tom, že jsem si blbě vybrala. Zpětně jsem si uvědomila, že se vždycky projevoval jako sobec, že mě odstrkoval, že jsem ustupovala...a že to nebylo dobře....každá si snad může najít svou parketu, kde zrovna neexceluje...

Já si teda neuvědomuji nic, co by ho "omlouvalo", že mi zahnul...A on ani neuměl pojmenovat důvod... :dumbom:
A co se třeba týče přítele, tak ten svou manželku miluje a nechce ji ztratit, jenže se mnou je mu dobře. Tak kde hledat důvod?
Je jediný - nuda a stereotyp!
Ale ten předchozí příspěvek jsi napsala na 1* :D

Jo, jo..i nuda a stereotyp je důvod....ale stejně by si to všichni ti nevěrní měli nechávat pro sebe a nenechat v tom plácat svoje oficiální partnery, nebo snad i děti...to je ubohost....nebo když do toho prostě vlítnou až po uši, mají mít tolik rozumu, aby si pár měsíců počkali, jak to bude vypadat dál a pak se teda rozvést, když zjistí, že konečně narazili na to pravé ořechové....ale zatím nemají prostě dělat vlny...jenže poruč emocím a hormonům...

Evo, musím s tebou souhlasit :supr:

Teru — 12. 7. 2006 15:47

Frigo napsal(a):

Teru napsal(a):

choysia napsal(a):

Teru, já sice nepatřím mezi podvedený ženy, teda snad.
Ale chci se zeptat, proč to tady tak řešíš?
Myslím, že těch témat na nevěru je tady spousta a jsou lidi, který se v tom hrabat nechtěj, tak to tam nečtou? A třeba právě z toho důvodu si šli číst tohle téma. Tak proč to zatahovat i sem? :rolleyes:

Protože tohle je diskuse... nebo ne? nebo sem má vstup povolen jen ten, kdo polituje?

A proč to tak řeším? Nevím, protože mne to zaujalo a protože si myslím, že to, jak se tady všechny vzájemně poklepáváte po ramenou a vzájemně se strašně chápete ve své nenávisti - že to je rovná cetsa do pekel.

Mimoto si tady začínám hodně vážit vlastní maminky, která si prošla podobnýma situacema, ale s grácií.

Teru a jseš si jistá, že ta grácie nebyla jen navenek ?   Tady přeci nejde o to, že si někdo poklepává souhlasně na rameno nebo ne !  S některými lidmi se prostě schodneš, máš stejnou krevní skupinu.... s některými, i kdyby ses rozkrájela, tak to nepůjde.  Ani nejde o to, jestli se chápeme nebo ne, jen možná o sobě už víme trošku víc... 
Všichni prostě nemůžou být božský a mít :gloria:
Jestli jsem to pochopila dobře, neprošla jsi si tím osobně sama ani z jedné strany ?  Pak tvé názory celkem chápu. Také jsem si před dvěma lety ještě říkala, že tohle mně mine ne
na 100%, ale nejmíň na 1000% a kdyby náhodou přeci jen jo, tak sbalím děti, jeho hadry a vše pošlu kurýrem k milence. Když chce drahouška, tak se vším všudy.
Pak ta situace nastala a já najednou viděla, že se děti hroutěj, já jsem také najednou zjistila, že nejsem taková hrdinka, jak jsem si myslela a vše je úplně jinak.

nebyla to jen póze, máma pózy nepěstuje.

prošla jsem si jinými, troufám si tvrdit obdobnými životními peripetiemi, ne-li horšími, které mi zanechaly následky jak na duši, tak na těle, ale... a teď si sem dosta to vše, co jsem se psala.

choysia — 12. 7. 2006 15:47

Selima napsal(a):

Teru možno posunula debatu niekam inam, ale prepáčte, pre mňa téma "božie mlyny" nie je bohvieaká sranda... A tuším ani tie hororové historky Svas a Choyisie neboli až také srandy... Tak prečo sa brániť vážnejšiemu tónu?

Broučku, tady si z toho nikdo srandu nedělá, jen ta debata se opravdu posunula, kam původně neměla....:pussa:

Selima — 12. 7. 2006 15:50

Hej, ale mám pcoit, že chcieť ju teraz zastaviť je ako zobrať si štupeľ na Niagarské vodopády :/

Frigo — 12. 7. 2006 15:54

choysia napsal(a):

Selima napsal(a):

Teru možno posunula debatu niekam inam, ale prepáčte, pre mňa téma "božie mlyny" nie je bohvieaká sranda... A tuším ani tie hororové historky Svas a Choyisie neboli až také srandy... Tak prečo sa brániť vážnejšiemu tónu?

Broučku, tady si z toho nikdo srandu nedělá, jen ta debata se opravdu posunula, kam původně neměla....:pussa:

Myslíš ? :lol:
Teda teorii, tu mám zmáknutou suprově taky. :lol:

Kvítko — 12. 7. 2006 15:55

Teoreticky umím řídit jakýkoliv dopravní prostředek...natož svůj život...jen ta praxe pokulhává...

choysia — 12. 7. 2006 15:56

Frigo- Myslím to smrtelně vážně...:(:(


:lol::lol::lol:

Frigo — 12. 7. 2006 16:03

tak to jsi mi uklidnila :lol:  Na základě této dnešní debaty jsem změnila své moto :lol: :lol: :lol:

choysia — 12. 7. 2006 16:06

Frigo napsal(a):

tak to jsi mi uklidnila :lol:  Na základě této dnešní debaty jsem změnila své moto :lol: :lol: :lol:

Výstižný :lol::lol: Aspon' že ta debata byla motivační. :supr:

Frigo — 12. 7. 2006 16:13

jj, aspoň nějaká motivace... jen ta sladká kočka se nehodí, musím zas najít tu s kulometem :lol:

choysia — 12. 7. 2006 16:24

Tak Frigo, tady máš taky jedno celkem aktuální....:supr:
http://imgsrv1.ftipky.cz/mas_problem.jpg

Kvítko — 12. 7. 2006 16:25

Teď jsem ji "u nás" taky dávla nějaké obrázky k dobru :D

choysia — 12. 7. 2006 16:28

Kvítko napsal(a):

Teď jsem ji "u nás" taky dávla nějaké obrázky k dobru :D

To bude těma blond vlasama, že máme takový chytrý nápady. :lol::lol::lol:
Ale ona je fuč... :usch: :(

Selima — 12. 7. 2006 16:29

Zháňa guľomet...

Frigo — 12. 7. 2006 16:31

nescháním... jen jsem chvíli musela sedět u telefonu a faxovat..  A rozhodla jsem se, že tu drahouškovi neuklidím a ani nevyluxuju, aby neměl zase roupy..

Stelička — 12. 7. 2006 16:49

Ježíši, holky, to se to tu krásně rozjelo a já nemám čas to číst :grater:
Během pár minut odjíždím na chatu... Ale pokračujte, pokračujte a nezapomeňte přitom, že cokoliv napíšete, může být použito proti vám - Boží mlýny melou :D :D :D
Až přijedu, očekávám román na pokračování. Pa.

Frigo — 12. 7. 2006 16:50

Steličko, hezky si to užij. Taky ještě večer asi odjedu na nezaslouženou dovču...

Selima — 12. 7. 2006 16:54

Aj ja chcéééém... Ja sa tento rok ais nedostanem nikam :grater:

Frigo — 12. 7. 2006 17:08

Proč ?
já jedu jen na chaloupku... a díky bohu za to..

Selima — 12. 7. 2006 17:41

My máme teraz práce ako na kostole a ja mám pocit, že by som veru tiež prijala aj našu chalúpku na samote v lese, kde sa chodia napájať srnce a myši nám behajú v komore :/ ale furt lepšie, ako robota

Selima — 24. 7. 2006 16:06

Teraz prišiel pekný príspevok od Koňařky na fórum Život po nevěře, tému Manželka spokojená s chronickým nevěrníkem?... stojí to za to prečítať.

Irenka21 — 24. 7. 2006 18:14

Možná, že boží mlýny spojené se spravedlností lidskou konečně dopadnou na mého BM, neolatí na děti, hlavní líčení začíná 10.8.

Ivik — 24. 7. 2006 23:22

Irenka21 napsal(a):

Možná, že boží mlýny spojené se spravedlností lidskou konečně dopadnou na mého BM, neolatí na děti, hlavní líčení začíná 10.8.

Irenko,ted se s tím prej nemažou a ,,neplatič" dostane nafrak!!!:dumbom::dumbom::D

Marie N — 25. 7. 2006 6:29

Steličko,
jo melou...... sice pomalu, ale jistě..... někdy hodně pomalu :o Věř, že někdy sama cítím, jak se mi vše zlé vrací a i jinde to tak dopadá. Takže hlavu vzhůru a uvidíš, že jednou ten den přijde !

ADFka — 25. 7. 2006 11:17

Teta mého expřítele na něj v době našeho chození tak dorážela, až dostala, co chtěla. Rok nato se s ní rozvedl manžel kvůli jiné, netuše o jejích záletech. Nese to těžce, děvčica...
Mého bratra opustila manželka kvůli nemoci. Vydyndala si i auto, ten ťuhýk by jí dal všechno. Měsíc nato jí ho zbořil nějakej strejda na babetě takovým stylem, že skončilo ve šrotu.
Já jsem tak dlouho nebyla fér ke svému ex, až mě nechal.

A tak dál. Melou, lidi. Melou.

evca1 — 25. 7. 2006 12:17

Steli - ty boží mlýny opravdu melou, já sama to pocítila :butter: a ponaučila jsem se.

klokanka — 25. 7. 2006 15:54

Steli, zaměř se na to, aby Tobě se vedlo skvěle. Proč máš spadeno zrovna na novou partnerku Tvého muže? Já to sice vím, ale nerozumím Ti, proč  Tě dráždí víc, než Tvůj bývalý muž? Já bych to viděla tak, že sice možná mlýny melou, ale na druhé straně: každý svého stěstí strůjcem neb jak si kdo ustele, tak si taky lehne.  Takže se zaměř na sebe a jim to přej. Třeba si opravdu rozumějí a našli se dva lidé, kterým to klape.  Třeba se výměna partnerů zopakuje i u nich  - to já nevím. Ale Tobě by to mělo už být jedno, protože Ty bys měla žít svým plným a radostným životem.  Spoléhej sama na sebe a ne na boží mlýny, to je daleko jistější cesta ke spokojenosti.

Selima — 25. 7. 2006 15:55

klokanka napsal(a):

Steli, zaměř se na to, aby Tobě se vedlo skvěle. Proč máš spadeno zrovna na novou partnerku Tvého muže? Já to sice vím, ale nerozumím Ti, proč  Tě dráždí víc, než Tvůj bývalý muž? Já bych to viděla tak, že sice možná mlýny melou, ale na druhé straně: každý svého stěstí strůjcem neb jak si kdo ustele, tak si taky lehne.  Takže se zaměř na sebe a jim to přej. Třeba si opravdu rozumějí a našli se dva lidé, kterým to klape.  Třeba se výměna partnerů zopakuje i u nich  - to já nevím. Ale Tobě by to mělo už být jedno, protože Ty bys měla žít svým plným a radostným životem.  Spoléhej sama na sebe a ne na boží mlýny, to je daleko jistější cesta ke spokojenosti.

Ty si Klokanova partnerka? Alebo ste sa tu náhodou zišli rovnaký živočíšny druh?

klokanka — 25. 7. 2006 15:56

Proboha, on je tu nějaký  Klokan? Jako chlap?

Selima — 25. 7. 2006 15:57

Jasné, admin :reta:

klokanka — 26. 7. 2006 10:15

Tak já jsem ten bonbón a ne samice od klokana.

Selima — 26. 7. 2006 10:40

achá... no dobre. Budem vám obom hovoriť Kloki a je po probléme :rock:

Stelička — 18. 3. 2012 18:32

Boží mlýny po pár létech:

Vzpomněla jsem si, že jsem kdysi založila tuhle diskusi. Na Babinet nyní chodím sporadicky, kdysi to byl můj "požírač času". Dnes už žiju trochu jinak, kdo mě zná z minulosti, tak to jen v kostce nastíním:

- děti jsou už velké, dcera úspěště odmaturovala a je na vysoké škole, žije se mnou, má přítele podnikatele, ne nepodobného svému otci :-)
- syn, který už v minulosti "utíkal" k tatínkovi tam opravdu ve svých šestnácti utekl, žije s otcem, jeho manželkou, jejími dvěma dospělými dcerami a 5 psy už půl roku
- já mám tři roky přítele, nežijeme spolu, ale trávíme spolu dost volného času, mám svou práci ve školství, začala jsem "podnikat" na Fleru - šiju zdravotní podložky pod myš, žiju bez dluhů

- BM - podnikatel, který neustále rozšiřoval svou autodopravu a rozmazloval mi děti, zkrachoval, začal zlobit s placením alimentů na děti, dluží mi za syna a dospělé dceři pár desítek tisíc :-(
- má na krku exekuce, tak se brání přepisováním majetku, byť bydlí stále stejně, tak jeho manželka má psané bydliště na nějaké chatě v lesích a on dokonce jako bezdomovec na obecním úřadu
- opakovaně žádá o osobní bankrot, který je mu zamítán
- podle výpisu z katastru nemovitostí jeho dluhy jsou v řádećh asi 8 miliónů
- živí se dál jako OSVČ - jezdí v noci s pečivem, manželka si našla místo účetní
- její 22 letá dcera bude teprve letos maturovat, mladší odmaturovala a byť mohla jít na VŠ, nešla a je nezaměstnaná

- nevím, jak přesně se jim tam teď žije, mrzí mě, že syn dal přednost bydlení u tatínka, na druhou stranu má z něj větší respekt a možná se k němu ve své pubertě chová líp, než co předváděl poslední dobou mi. Domů se stavuje jen občas, na víkendy nejezdí, jen doufám, že vyroste v řádného chlapa, škola mu moc nejde, ale na druhou stranu na něj neslyším nějaké závažné stížnosti na chování, prohřešky, flákání apod.

Boží mlýny? Asi zamlely... ale MNĚ nepřinesly nic pozitivního. Nemám z toho nějaké libé pocity, jen to sleduji, určitě si netřu dlaně. Postihlo to vlastně i mě - nás - co se týče toho výživného. Odchod syna je citová záležitost, i bolí, ale nějak věřím, že to třeba může do budoucna i jemu něco přinést. Každopádně já kluka vypiplala sama od mala, postavila ho doslova na nohy (cvičení Vojtovou metodou) a myslím, že mu i dost dala. Jestli na to jako dospělý přijde, to přinese čas...

kalupinka — 21. 3. 2012 20:47

Tak nějak si představuji, že by měla končit každá diskuse...že po delším čase napíše zakladatelka vlákna....kam a jak se posunula v problému....děkujeme...

agewa — 22. 3. 2012 8:27

Stelička napsal(a):

Boží mlýny po pár létech:

Vzpomněla jsem si, že jsem kdysi založila tuhle diskusi. Na Babinet nyní chodím sporadicky, kdysi to byl můj "požírač času". Dnes už žiju trochu jinak, kdo mě zná z minulosti, tak to jen v kostce nastíním:

- děti jsou už velké, dcera úspěště odmaturovala a je na vysoké škole, žije se mnou, má přítele podnikatele, ne nepodobného svému otci :-)
- syn, který už v minulosti "utíkal" k tatínkovi tam opravdu ve svých šestnácti utekl, žije s otcem, jeho manželkou, jejími dvěma dospělými dcerami a 5 psy už půl roku
- já mám tři roky přítele, nežijeme spolu, ale trávíme spolu dost volného času, mám svou práci ve školství, začala jsem "podnikat" na Fleru - šiju zdravotní podložky pod myš, žiju bez dluhů- BM - podnikatel, který neustále rozšiřoval svou autodopravu a rozmazloval mi děti, zkrachoval, začal zlobit s placením alimentů na děti, dluží mi za syna a dospělé dceři pár desítek tisíc :-(
- má na krku exekuce, tak se brání přepisováním majetku, byť bydlí stále stejně, tak jeho manželka má psané bydliště na nějaké chatě v lesích a on dokonce jako bezdomovec na obecním úřadu
- opakovaně žádá o osobní bankrot, který je mu zamítán
- podle výpisu z katastru nemovitostí jeho dluhy jsou v řádećh asi 8 miliónů
- živí se dál jako OSVČ - jezdí v noci s pečivem, manželka si našla místo účetní
- její 22 letá dcera bude teprve letos maturovat, mladší odmaturovala a byť mohla jít na VŠ, nešla a je nezaměstnaná

- nevím, jak přesně se jim tam teď žije, mrzí mě, že syn dal přednost bydlení u tatínka, na druhou stranu má z něj větší respekt a možná se k němu ve své pubertě chová líp, než co předváděl poslední dobou mi. Domů se stavuje jen občas, na víkendy nejezdí, jen doufám, že vyroste v řádného chlapa, škola mu moc nejde, ale na druhou stranu na něj neslyším nějaké závažné stížnosti na chování, prohřešky, flákání apod.
Boží mlýny? Asi zamlely... ale MNĚ nepřinesly nic pozitivního. Nemám z toho nějaké libé pocity, jen to sleduji, určitě si netřu dlaně. Postihlo to vlastně i mě - nás - co se týče toho výživného. Odchod syna je citová záležitost, i bolí, ale nějak věřím, že to třeba může do budoucna i jemu něco přinést. Každopádně já kluka vypiplala sama od mala, postavila ho doslova na nohy (cvičení Vojtovou metodou) a myslím, že mu i dost dala. Jestli na to jako dospělý přijde, to přinese čas...

VÁŽNĚ nevidíš nic pozitivního? já i v tvém psaní ano . Podívek se znovu..:)

Jaku — 22. 3. 2012 8:41

kalupinka napsal(a):

Tak nějak si představuji, že by měla končit každá diskuse...že po delším čase napíše zakladatelka vlákna....kam a jak se posunula v problému....děkujeme...

Ano,celá paní učitelka- výborně,dáme ji za jedna!:D A nezapomene zmínit prohřešky,stížnosti,typický slovník a ještě typičtější deformace.No nic,každý jsme nějaký.

Vyjmenováváš Stelo vše,co jsi např.dělala kolem syna a jestli si na to vzpomene - no to je zas typický syndrom nás matek,ale já radši s vděkem a vším podobným od svých dětí do budoucna nepočítám vůbec.Proč?Vždyt jsme to byly hlavně my,které jsme chtěly děti a potom jsme se o ně staraly jak nejlépe jsme mohly,byla to naše povinnost,poslání.Takže já jsem hlavně ráda,že mi bylo umožněno si naplno prožít mateřství a to ne jen jednou,že mám 2 zdravé děti.
Taky mi přijde,že strašně pořád řešíš svého bm,sleduješ,jak žije jeho nová rodina,co dělá jeho žena - to už je snad lepší tady ten požírač času,než se zabývat víc než je nutno zkrachovalcem,ne?

majkafa — 22. 3. 2012 10:12

Stelička napsal(a):

Boží mlýny po pár létech:

Vzpomněla jsem si, že jsem kdysi založila tuhle diskusi. Na Babinet nyní chodím sporadicky, kdysi to byl můj "požírač času". Dnes už žiju trochu jinak, kdo mě zná z minulosti, tak to jen v kostce nastíním:

- děti jsou už velké, dcera úspěště odmaturovala a je na vysoké škole, žije se mnou, má přítele podnikatele, ne nepodobného svému otci :-)
- syn, který už v minulosti "utíkal" k tatínkovi tam opravdu ve svých šestnácti utekl, žije s otcem, jeho manželkou, jejími dvěma dospělými dcerami a 5 psy už půl roku
- já mám tři roky přítele, nežijeme spolu, ale trávíme spolu dost volného času, mám svou práci ve školství, začala jsem "podnikat" na Fleru - šiju zdravotní podložky pod myš, žiju bez dluhů

- BM - podnikatel, který neustále rozšiřoval svou autodopravu a rozmazloval mi děti, zkrachoval, začal zlobit s placením alimentů na děti, dluží mi za syna a dospělé dceři pár desítek tisíc :-(
- má na krku exekuce, tak se brání přepisováním majetku, byť bydlí stále stejně, tak jeho manželka má psané bydliště na nějaké chatě v lesích a on dokonce jako bezdomovec na obecním úřadu
- opakovaně žádá o osobní bankrot, který je mu zamítán
- podle výpisu z katastru nemovitostí jeho dluhy jsou v řádećh asi 8 miliónů- živí se dál jako OSVČ - jezdí v noci s pečivem, manželka si našla místo účetní
- její 22 letá dcera bude teprve letos maturovat, mladší odmaturovala a byť mohla jít na VŠ, nešla a je nezaměstnaná

- nevím, jak přesně se jim tam teď žije, mrzí mě, že syn dal přednost bydlení u tatínka, na druhou stranu má z něj větší respekt a možná se k němu ve své pubertě chová líp, než co předváděl poslední dobou mi. Domů se stavuje jen občas, na víkendy nejezdí, jen doufám, že vyroste v řádného chlapa, škola mu moc nejde, ale na druhou stranu na něj neslyším nějaké závažné stížnosti na chování, prohřešky, flákání apod.

Boží mlýny? Asi zamlely... ale MNĚ nepřinesly nic pozitivního. Nemám z toho nějaké libé pocity, jen to sleduji, určitě si netřu dlaně. Postihlo to vlastně i mě - nás - co se týče toho výživného. Odchod syna je citová záležitost, i bolí, ale nějak věřím, že to třeba může do budoucna i jemu něco přinést. Každopádně já kluka vypiplala sama od mala, postavila ho doslova na nohy (cvičení Vojtovou metodou) a myslím, že mu i dost dala. Jestli na to jako dospělý přijde, to přinese čas...

Boží mlýny tady nejsou od toho,aby nám přinášely něco pozitivního. Nebo máš na mysli svou škodolibost, že tvůj BM byl "potrestaný"? A že tyto "libé" pocity nemáš? :co:
Přijde mi, že až příliš sleduješ svého BM. Že nejsi vyrovnaná se svou minulostí.
Proč sleduješ výpis z katastru a jeho dluhy? :co:
A proč tě zajímá, co dělá dítě jeho nové partnerky? :co: A co dělá ona? A kde má trvalé bydliště? Koukám, že jsi jako FBI. :)

Já o svém BM nevím téměř nic, ani kde bydlí, kde pracuje, natož jeho žena a nezajímá mě to a po ničem nepátrám. Proč taky? Uzavřená kapitola života.

Proč takhle pátráš? Abys hlídala, jestli boží mlýny melou? :)

helena — 22. 3. 2012 10:39

Proč sleduješ výpis z katastru a jeho dluhy? A proč tě zajímá, co dělá dítě jeho nové partnerky? A co dělá ona? A kde má trvalé bydliště? Proč takhle pátráš?
A proč tobě cizí aktivity vadí natolik, že se dokonce snížíš k téměř urážce? (I když je za ní smajlík)
Protože se Stelička nechová stejně jako ty? Skoro mám chuť napsat "jedině správně" :vissla:

dusička — 22. 3. 2012 10:43

Já o svém BM nevím téměř nic, ani kde bydlí, kde pracuje, natož jeho žena a nezajímá mě to a po ničem nepátrám. Proč taky? Uzavřená kapitola života.
Majkafo - oslovilo Tě to? Ty už to mám vyřešené v sobě? Možná jo, ale taky určitě byla doba,kdy ne.
Zajímavý jde,když čtu tady ty diskuze, že druhý reaguje na příspěvky,kdy ho to osloví,kdy to je z jeho života.
Heli - žádnou urážku od Majkafy nevidím.
Jo taky bych řekla, že Stelička sleduje až moc svého BM. Možná třeba  kvůli tomu, že tam žije její syn.
A mmch - Boží mlýny nemusí přinášet jen negativa. Kdo to kde řekl? :vissla:

majkafa — 22. 3. 2012 10:54

dusička napsal(a):

Majkafo - oslovilo Tě to? Ty už to mám vyřešené v sobě? Možná jo, ale taky určitě byla doba,kdy ne.
Zajímavý jde,když čtu tady ty diskuze, že druhý reaguje na příspěvky,kdy ho to osloví,kdy to je z jeho života.
Heli - žádnou urážku od Majkafy nevidím.
Jo taky bych řekla, že Stelička sleduje až moc svého BM. Možná třeba  kvůli tomu, že tam žije její syn.
A mmch - Boží mlýny nemusí přinášet jen negativa. Kdo to kde řekl? :vissla:

Zřejmě jsem to napsala nesrozumitelně. Nepsala jsem, že "Boží mlýny musí přinášet jen negativa". To je tvá interpretace mých slov, dusičko.
Boží mlýny by měly přinést pozitivní - poučení tomu, koho semlely. Ale proč by měly přinášet cokoliv Steličce Boží mlýny, semlevší jejího BM? (Ale pravda, i ona se může poučit z cizích Božích mlýnů. :) )
To je mezi jejím BM a Bohem a ne mezi jí a Bohem. Její boží mlýny byly, že se jí rozpadlo manželství. Z toho by si měla vzít poučení a ne čekat a hlídat, jestlipak jsou ty mlýny spravedlivé  a dojde i na jejího BM. To není její starost. :D Ona není Bůh. :) Bůh si to spolehlivě pohlídá sám. :D

novavila — 22. 3. 2012 11:01

dusička napsal(a):

Já o svém BM nevím téměř nic, ani kde bydlí, kde pracuje, natož jeho žena a nezajímá mě to a po ničem nepátrám. Proč taky? Uzavřená kapitola života.
Majkafo - oslovilo Tě to? Ty už to mám vyřešené v sobě? Možná jo, ale taky určitě byla doba,kdy ne.
Zajímavý jde,když čtu tady ty diskuze, že druhý reaguje na příspěvky,kdy ho to osloví,kdy to je z jeho života.
Heli - žádnou urážku od Majkafy nevidím.
Jo taky bych řekla, že Stelička sleduje až moc svého BM. Možná třeba  kvůli tomu, že tam žije její syn.
A mmch - Boží mlýny nemusí přinášet jen negativa. Kdo to kde řekl? :vissla:

Ano sleduje ho hodně, žije jeho život z velký části ,ale to dělá hodně lidí .
Moje sestra , která je technickej antitalent se dokonce probourala do mailu milenky a jemu do účtu , nechápu jak to dokázala . A sledovala, kde se pohyboval, kde vybíral v bankomatu :D

A jeden můj známej byl tak rozhozenej z rozchodu, že chodil bývalou šmírovat do křovíčka před jejím domem , stával tam celý večery a přesně věděl kdy milenec přicházel. A časem mi radostně hlásil, že už milenec moc nechodí , ale bylo mu to na houby,  stejně ho nechtěla :D

dusička — 22. 3. 2012 11:04

Já jsem špatně četla.
Nepochopila jsem,že Stelička sleduje BM jestli i jeho Boží mlýny semlely.
Ale vlastně jo. A přijde jí to nespravedlivé, že kluk zůstal u otce a ne u ní. Proto myslím,že se tím zaobírá.

novavila — 22. 3. 2012 11:06

No právě, mě to taky zarazilo, jak psala Boží ,mlýny mi moc dobrýho nepřinesly , proboha, Boží mlýny má každej svoje a čekat,  že mi neštěstí druhýho přinese něco dobrýho je rouhání .

Funguje to přesně naopak, když čekáme že někomu přijdou Boží mlýny, často přijdou na nás  :D

Ziki — 22. 3. 2012 11:53

Jakmile začneš někomu přát něco zlého, bude se zlo lepit hlavně na tebe.Bůh nechce abychom takhle přemýšleli,proto to máme přenechat ,,jeho mlýnům"...Ale k tomu musí člověk dozrát.

majkafa — 22. 3. 2012 11:58

dusička napsal(a):

Já jsem špatně četla.
Nepochopila jsem,že Stelička sleduje BM jestli i jeho Boží mlýny semlely.
Ale vlastně jo. A přijde jí to nespravedlivé, že kluk zůstal u otce a ne u ní. Proto myslím,že se tím zaobírá.

Když si přečteš první příspěvek tohoto vlákna a pak poslední od Steličky, tak je to očividné.
Stelička se bohužel nikam moc neposunula, jestli takovou dobu od začátku tohoto vlákna číhá na  boží mlýny svého BM. Místo aby žila svůj život.
Chápu, že je to možná složitější, dokud její děti nejsou dospělé a samostatné a jistým způsobem kvůli bydlení svého syna u BM a studiu své dcery a z toho vyplývajícího výživného s ním chca-nechca musí přicházet nějakým způsobem do kontaktu.

Ani si možná ještě neuvědomuje, že Boží mlýny melou nám všem. :jojo: Starejme se o ty své, poučme se. A Boží mlýny jiných lidí nechme jim a Bohu.

Mé ego někdy napadne myšlenka - jakpak se má můj BM ve svém věku s malinkatým děťátkem a semetrikou (jak mi občas mají za nutné sdělit naši společní známí nebo jeho příbuzní), jako je jeho nová manželka. Jsem jenom člověk a nejsem dokonalá.
Ale jsem ráda, že vzápětí vždy přijde myšlenka duše. Třeba je s ní šťastný a já jsem ráda a moc mu to přeji, když se mnou šťastný nebyl, když mě opustil. Bez postranních myšlenek a ze srdce mu přeji, aby mu bylo hezky na světě.

S odstupem času jsem mu vděčná, že se to stalo. Jinak bych asi nepotkala muže, který je takový, o jakém jsem snila a kterého miluji. Nepoznala bych štěstí z vědomí, že takový muž na světě je. A dokonce blízko mě a je mi dopřáno s ním jít nějaký čas po společné cestě. Nepoznala bych, jaké to je, bezpodmínečná láska k muži, bez chtění a vlastnění.

Modroočka — 22. 3. 2012 14:32

Boží mlýny fungují. Ale nezajímám se o to, jak melou druhým, zajímá mě, jak melou mně. Snažím se nedělat nic špatnýho, protože vím, že mi za to namelou. A vím, nebo spíš mám to štěstí, že mi melou tak, že za každou malou špatnost, které jsem se kdy dopustila, mi namlely hned. Někomu namelou naráz za všechno, to je pak ovšem palba. Tak to je, ale Boží mlýny melou všem, ať už tomu věří nebo ne.

Modroočka — 22. 3. 2012 14:33

Jo, mimochodem, i tohle platí - kdo jinému jámu kopá, sám o ní padá. Takže kdo čeká na Boží mlýny, že se za něj pomstí někomu jinému, sám dostane namleto. Pomstychtivost je špatná vlastnost a nevyplácí se.

majkafa — 22. 3. 2012 14:37

Modroočka napsal(a):

Jo, mimochodem, i tohle platí - kdo jinému jámu kopá, sám o ní padá. Takže kdo čeká na Boží mlýny, že se za něj pomstí někomu jinému, sám dostane namleto. Pomstychtivost je špatná vlastnost a nevyplácí se.

:jojo:

novavila — 22. 3. 2012 15:24

majkafa napsal(a):

dusička napsal(a):

Já jsem špatně četla.
Nepochopila jsem,že Stelička sleduje BM jestli i jeho Boží mlýny semlely.
Ale vlastně jo. A přijde jí to nespravedlivé, že kluk zůstal u otce a ne u ní. Proto myslím,že se tím zaobírá.

Ani si možná ještě neuvědomuje, že Boží mlýny melou nám všem. :jojo: Starejme se o ty své, poučme se. A Boží mlýny jiných lidí nechme jim a Bohu.

S odstupem času jsem mu vděčná, že se to stalo. Jinak bych asi nepotkala muže, který je takový, o jakém jsem snila a kterého miluji. Nepoznala bych štěstí z vědomí, že takový muž na světě je. A dokonce blízko mě a je mi dopřáno s ním jít nějaký čas po společné cestě. Nepoznala bych, jaké to je, bezpodmínečná láska k muži, bez chtění a vlastnění.

U nás boží mlýna zamlely teda drsně , BM nezná skoro vůbec vnoučata a přitom, jak jsem tu psala , tak když byly děti malé byl uplně nadšenej , když jednou viděl vnučku, fotil se ní asi 100 krát jako Japonec .
Žije se starou babkou bez vzdělání a nesmí doma ani spláchnout , chodí na dvůr na kadibudku, navíc je dost nemocnej .
A švagr , kterej sestru podváděl a lhal jí celej život , sedí ve vězení, potože bral úplatky .
A já jsem tak hnusná, že mám trošku škodolibou radost.
Ale neplánovala jsem to jako Stela .

Jen si tak v duchu říkám po těch zkušenostech , když vidím někoho moc ubližovat, že nemá rozum.

venuše — 22. 3. 2012 15:37

U nas taky melou...
Uz semlely meho byvaleho.
Ted melou me....

novavila — 22. 3. 2012 15:39

venuše napsal(a):

U nas taky melou...
Uz semlely meho byvaleho.
Ted melou me....

:D :D :D

venuše — 22. 3. 2012 15:41

Muj byvaly me po rozvodu proklel. Vsechno, co rekl, se plni....
Jak to zmenit?

majkafa — 22. 3. 2012 17:08

venuše napsal(a):

Muj byvaly me po rozvodu proklel. Vsechno, co rekl, se plni....
Jak to zmenit?

Přijmout. Nebránit se. Nechat to sebou projít a vzít si z toho to dobré. Vždy je něco dobré.

novavila — 22. 3. 2012 17:14

venuše napsal(a):

Muj byvaly me po rozvodu proklel. Vsechno, co rekl, se plni....
Jak to zmenit?

Plní se to proto, že na to myslíš,  protože se toho bojíš , zhmotňuješ to. Potřebuješ to nějak přehodit, zbavit se té myšlenky , děláš si to ty .

majkafa — 22. 3. 2012 17:17

Přesně tak. Když to budeš přijímat a změníš myšlení, přestane to.

venuše — 22. 3. 2012 18:10

Holky, ja na to nemyslim. Jen ted jsem si vzpomnela, kdyz se o tom pise.
Proste vsechny ty spatny veci, ktery mi pral, se plni.

majkafa — 22. 3. 2012 18:14

Má bývalá kamarádka, které jsem kdysi nechtěně ublížila, mi taky přála věci, které se následně plnily. Včetně toho, aby mě můj BM podváděl. Tenkrát jsem byla v šoku, když se to začalo plnit. Teď, s odstupem času vidím, že to všechno bylo kolem a kolem nakonec dobré. Že mi vlastně pomohla. :jojo:

tina — 22. 3. 2012 20:45

Celou dobu to vnímám tak, že si Stelička při povzdechu nad bývalým manželem vzpomněla, jestli někdo z nás známe příběhy, kde by se dalo říct, že boží mlýny melou... a nepůsobí to na mě tak, že by mu něco přivolávala nebo přála - prostě cítila, že by sem měla napsat, jak se to vyvíjí...

venuše - tobě moc držím palce, ať se vše v dobré obrátí!

PetrHl — 22. 3. 2012 20:52

mlejny určitě melou, ale jak píšete už nade mnou - lepší je starat se jen o ty své.

Stelička se ty informace mohla dozvědět i bez vlastního přičinění - děti dokážou někdy hodně mluvit aniž by byly na něco takového tázány

Judyna — 22. 3. 2012 21:05

tina napsal(a):

Celou dobu to vnímám tak, že si Stelička při povzdechu nad bývalým manželem vzpomněla, jestli někdo z nás známe příběhy, kde by se dalo říct, že boží mlýny melou... a nepůsobí to na mě tak, že by mu něco přivolávala nebo přála - prostě cítila, že by sem měla napsat, jak se to vyvíjí...

venuše - tobě moc držím palce, ať se vše v dobré obrátí!

Já jsem zpočátku měla ten pocit taky, než jsem si přečetla Steliččiny první příspěvky....
Myslím, že je to tak, jak už tady mnozí psali - Boží mlýny na nikoho nepřivolávat, ty by měly jít "mimo nás". A ovlivnit něco můžeme jenom svým chováním a myšlením.  Snad. Myslím pozitivně ovlivnit.

S těmi dětmi se ztotožňuji s tím, co napsala Jaku.  Nemáme je přece proto, aby nám byly za něco vděčné. To, co jsme jim dali my, to oni vrátí jednou svým  dětem.

majkafa — 22. 3. 2012 21:10

PetrHl napsal(a):

mlejny určitě melou, ale jak píšete už nade mnou - lepší je starat se jen o ty své.

Stelička se ty informace mohla dozvědět i bez vlastního přičinění - děti dokážou někdy hodně mluvit

... A koukat do katastru nemovitostí a zjišťovat místo trvalého bydliště... :lol:

PetrHl — 22. 3. 2012 21:12

majkafa napsal(a):

PetrHl napsal(a):

mlejny určitě melou, ale jak píšete už nade mnou - lepší je starat se jen o ty své.

Stelička se ty informace mohla dozvědět i bez vlastního přičinění - děti dokážou někdy hodně mluvit

... A koukat do katastru nemovitostí a zjišťovat místo trvalého bydliště... :lol:

proč ne? Stačilo by kdyby se to probíralo u tatínka před nimi jak se vyhnout těm dluhům.
A kdyby ne, tak co? Nic :)

Kiara — 22. 3. 2012 21:24

Asi jsem jiná, než Stelička - ale ve chvíli, když jsem si našla přítele, tak jsem svého manžela a potom bývalého manžela definitivně vypustila ze zřetele. Kapitola se uzavřela, už přestal být středobodem mého života nebo celého vesmíru, tečka.

Fakt nepochopím, že má Stelička už tři roky jiného chlapa a pořád se zaobírá bývalým manželem. Mi to připadá jako naprostá ztráta energie :jojo: Možná se mýlím, ale třeba v tom hraje roli pocit ukřivděnosti, že její syn dal přednost tátovi před mámou ... :vissla:

Pandorraa — 22. 3. 2012 21:26

novavila napsal(a):

venuše napsal(a):

Muj byvaly me po rozvodu proklel. Vsechno, co rekl, se plni....
Jak to zmenit?

Plní se to proto, že na to myslíš,  protože se toho bojíš , zhmotňuješ to. Potřebuješ to nějak přehodit, zbavit se té myšlenky , děláš si to ty .

Je to tak...
Venuše, zkus mu odpustit. Všechno, co kdy bylo mezi vámi. A zkus i odpustit sobě, všechno, co si zazlíváš. Rozpusť veškerou "zlou" energii.
Pžádej o odpuštění, omluv se, poděkuj, pomysli na něj s láskou.
Pak nad tebou veškerá "kletba" ztratí moc :jojo:
Nebude se mít totiž čeho chytit, protože ty ošistíš sama sebe, nezbyde nic, co by mohlo "živit zlo".
Je to jednoduché i když těžké....

majkafa — 22. 3. 2012 21:47

Kiaro, taky myslím, že to bude tou ukřivděností. Ale ruku na srdce, kdoví, jak bych takovýhle případ zvládala já. Nevím, když jsem to nezažila. Ale když můj BM odešel, chtěla jsem, aby měl na starosti jedno dítě on a druhé já, jedno inklinovalo víc k tátovi. Ale on nechtěl ani slyšet, neměl zapotřebí bydlet s dítětem, když měl milenku.

sahleb — 23. 3. 2012 10:24

mno ja znam teda pripady. A doufam do budoucnsti, ze take si je manzelka meho BM uzije.

Ovsem moje nevyvedene manzelstvi melo brutalni nasledky (bozi mlyny) na meho muze. Az prilis a vetsina lidi, me rekla: "tak to  jsou ty bozi mlyny".

Pak znam pripad jedne zhyrale, nezodpovedne, zeny, svadejici zenate muze, ktera jinym zenam rozbila manzelstvi .Je na tom dneska strasne. Jeji milenec ji krasne podvedl o veskery majetek a ona videla , ze ji uz nic nepomuze a zranila se tak blbe, ze je ochrnuta. Teprve pak povyrostla a dospela. Ale nema budoucnost, proste je absolutne sama. A bere morfium proti bolesti.

A jeste jsem si vzpomela na jednoho chlapka, ktery opustil mamu se tremi detmi a hledal stesti u jine. Deti ji odebral a odstehoval se do zahranici a to bez deti, samozrejme. Ta BM ho proklela a on jako verici zrejme uveril a  uz nemohl mit zadne deti s tou novou. Presto, ze ona uz jedno mela. No a pak doslo na to , ze ona ta nova,si z nej zacala delat tak akorat poskoka a penezenku. A zahybala mu s jinymi a nakonec se vdala , skoro za jeho zady. On vubec netusil a stale k ni hledal cestu.

sahleb — 23. 3. 2012 11:23

Frigo napsal(a):

tak to jsi mi uklidnila :lol:  Na základě této dnešní debaty jsem změnila své moto :lol: :lol: :lol:

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)


:lol::lol::lol::lol::lol:

Odhalila si tajemstvi vesmiru!!! :godlike::godlike::godlike:

helena — 23. 3. 2012 11:29

A doufam do budoucnsti, ze take si je manzelka meho BM uzije.
Ale fuj... http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png O čem se tu celou dobu mluví?

moje nevyvedene manzelstvi melo brutalni nasledky (bozi mlyny) na meho muze... Pak znam pripad jedne zhyrale, nezodpovedne, zeny... jeste jsem si vzpomela na jednoho chlapka, ktery opustil mamu se tremi detmi
Hmm - jenže na druhou stranu existujou svině, který proplujou celým životem bez škrábanečku... a naopak slušný lidi, který potkávají "rány osudu" aniž by komu stýblo křížem přeložili.

sahleb — 23. 3. 2012 11:45

majkafa napsal(a):

Já o svém BM nevím téměř nic, ani kde bydlí, kde pracuje, natož jeho žena a nezajímá mě to a po ničem nepátrám. Proč taky? Uzavřená kapitola života.

Proč takhle pátráš? Abys hlídala, jestli boží mlýny melou? :)

Me naopak nepripada vubec od veci vedet, v jake rodine by zilo moje dite a jaka je tam situace. Prootze jeji syn , ktery jeste neni dospely tam zije. A i kdyby nezil a chodil tam jen obcas, preci jen mohu byt informovana, jak v te rodine ziji deti a co delaji uz  jen kvuli tomu , ze to jsou nevlastni sourozenci MEHO DITETE.
Me pripada hoooodne zvlastni, o nich nevedet a ostentativne se o ne nezajimat.

Moje kamaradka ma 4 sourozence, kteri jsou jeji nevlastni, dokonce od vic nez jedne dalsi matky. Vychazi s nimi perfektne a zaridila velmi pracne, aby se k ni vsechny do ciziny prestehovaly. Maji fakt  bezva vztah i kdyz matky jsou ruzne. A to je myslim velmi pozitivni. Ne - nevim nic a nezajima me to.

sahleb — 23. 3. 2012 11:46

helena napsal(a):

Hmm - jenže na druhou stranu existujou svině, který proplujou celým životem bez škrábanečku... a naopak slušný lidi, který potkávají "rány osudu" aniž by komu stýblo křížem přeložili.

Heleno souhlas. Ty taky znam, i kdyz .......

PPavlaa — 23. 3. 2012 11:49

majkafa napsal(a):

dusička napsal(a):

Já jsem špatně četla.
Nepochopila jsem,že Stelička sleduje BM jestli i jeho Boží mlýny semlely.
Ale vlastně jo. A přijde jí to nespravedlivé, že kluk zůstal u otce a ne u ní. Proto myslím,že se tím zaobírá.

Když si přečteš první příspěvek tohoto vlákna a pak poslední od Steličky, tak je to očividné.
Stelička se bohužel nikam moc neposunula, jestli takovou dobu od začátku tohoto vlákna číhá na  boží mlýny svého BM. Místo aby žila svůj život.
Chápu, že je to možná složitější, dokud její děti nejsou dospělé a samostatné a jistým způsobem kvůli bydlení svého syna u BM a studiu své dcery a z toho vyplývajícího výživného s ním chca-nechca musí přicházet nějakým způsobem do kontaktu.

Ani si možná ještě neuvědomuje, že Boží mlýny melou nám všem. :jojo: Starejme se o ty své, poučme se. A Boží mlýny jiných lidí nechme jim a Bohu.

Mé ego někdy napadne myšlenka - jakpak se má můj BM ve svém věku s malinkatým děťátkem a semetrikou (jak mi občas mají za nutné sdělit naši společní známí nebo jeho příbuzní), jako je jeho nová manželka. Jsem jenom člověk a nejsem dokonalá.
Ale jsem ráda, že vzápětí vždy přijde myšlenka duše. Třeba je s ní šťastný a já jsem ráda a moc mu to přeji, když se mnou šťastný nebyl, když mě opustil. Bez postranních myšlenek a ze srdce mu přeji, aby mu bylo hezky na světě.

S odstupem času jsem mu vděčná, že se to stalo. Jinak bych asi nepotkala muže, který je takový, o jakém jsem snila a kterého miluji. Nepoznala bych štěstí z vědomí, že takový muž na světě je. A dokonce blízko mě a je mi dopřáno s ním jít nějaký čas po společné cestě. Nepoznala bych, jaké to je, bezpodmínečná láska k muži, bez chtění a vlastnění.

a že zrovna tebe tak téma bm a boží mlýny bere :vissla:

mimochodem, proč ti o jeho přítelce mají potřebu vaši známí něco povídat, pomlouvat ji ? přijde mi to zvláštní, mě tohle naši společní známí nedělají. od začátku. rozebíráme věci, které se jeho netýkají, na něj nepřijde řeč. vlastně to od doby, kdy jsme od sebe zkusila jen jedna štiplavá známá, taková drbna a ty jsem vysvětlila, vo co gou a dávno už to nezkouší, páč ví, že co bm dělá, je mi u paty.
možná z tebe cítí, že tebe to pořád nějákým způsobem bere, jinak by to nedělali.

helena — 23. 3. 2012 12:03

Me naopak nepripada vubec od veci vedet, v jake rodine by zilo moje dite... preci jen mohu byt informovana, jak v te rodine ziji deti a co delaji uz  jen kvuli tomu , ze to jsou nevlastni sourozenci MEHO DITETE.
"MEHO DITETE"? Snad "společného", ne? Otec má k němu úplně stejná práva a povinnosti a žije-li dítě u něho nebo tam třeba jen dochází, pak je v otcově plné kompetenci rozhodnout, s kým se potomek bude stýkat... a odpusť, ale nejedná-li se o vysloveně závadové prostředí, pak matce do toho "jak v te rodine ziji deti a co delaji " vůbec nic není.

majkafa — 23. 3. 2012 12:04

Nevím, Pavlo, proč mají tu potřebu. A jelikož si nedají říct, tak se s nimi nestýkám, pokud se náhodně nepotkáme.
Boží mlýny mě berou. :) Vím, že to, že jsem se ženatým mužem, není úplně v pořádku. Ale vím, proč jsem s ním se vší zodpovědností, co to obnáší. Takže taky vím, že jestli je to skutečně špatně, možná mě nějaké boží mlýny čekají. Jsem si toho plně vědoma. Nechám Bohu, ať to posoudí.

majkafa — 23. 3. 2012 12:06

sahleb napsal(a):

Me naopak nepripada vubec od veci vedet, v jake rodine by zilo moje dite a jaka je tam situace. Prootze jeji syn , ktery jeste neni dospely tam zije. A i kdyby nezil a chodil tam jen obcas, preci jen mohu byt informovana, jak v te rodine ziji deti a co delaji uz  jen kvuli tomu , ze to jsou nevlastni sourozenci MEHO DITETE.
Me pripada hoooodne zvlastni, o nich nevedet a ostentativne se o ne nezajimat.

Moje kamaradka ma 4 sourozence, kteri jsou jeji nevlastni, dokonce od vic nez jedne dalsi matky. Vychazi s nimi perfektne a zaridila velmi pracne, aby se k ni vsechny do ciziny prestehovaly. Maji fakt  bezva vztah i kdyz matky jsou ruzne. A to je myslim velmi pozitivni. Ne - nevim nic a nezajima me to.

I to, co má zapsáno v katastru a kde má trvalé bydliště jeho partnerka? :D

Vějířovka — 23. 3. 2012 13:03

majkafa napsal(a):

Nevím, Pavlo, proč mají tu potřebu. A jelikož si nedají říct, tak se s nimi nestýkám, pokud se náhodně nepotkáme.
Boží mlýny mě berou. :) Vím, že to, že jsem se ženatým mužem, není úplně v pořádku. Ale vím, proč jsem s ním se vší zodpovědností, co to obnáší. Takže taky vím, že jestli je to skutečně špatně, možná mě nějaké boží mlýny čekají. Jsem si toho plně vědoma. Nechám Bohu, ať to posoudí.

To se mi strašně líbí, jaks to napsala, Majko. Ano, uvědomuješ si realitu, ale jsi i ochotna za to platit - to je lidský a rozumný. Nejsme andělé, tak holt dokonalý zatím nebudeme, ale lekci jsme pochopili. :supr:

novavila — 23. 3. 2012 13:33

sahleb napsal(a):

majkafa napsal(a):

Já o svém BM nevím téměř nic, ani kde bydlí, kde pracuje, natož jeho žena a nezajímá mě to a po ničem nepátrám. Proč taky? Uzavřená kapitola života.

Proč takhle pátráš? Abys hlídala, jestli boží mlýny melou? :)

Me naopak nepripada vubec od veci vedet, v jake rodine by zilo moje dite a jaka je tam situace. Prootze jeji syn , ktery jeste neni dospely tam zije. A i kdyby nezil a chodil tam jen obcas, preci jen mohu byt informovana, jak v te rodine ziji deti a co delaji uz  jen kvuli tomu , ze to jsou nevlastni sourozenci MEHO DITETE.
Me pripada hoooodne zvlastni, o nich nevedet a ostentativne se o ne nezajimat.

Moje kamaradka ma 4 sourozence, kteri jsou jeji nevlastni, dokonce od vic nez jedne dalsi matky. Vychazi s nimi perfektne a zaridila velmi pracne, aby se k ni vsechny do ciziny prestehovaly. Maji fakt  bezva vztah i kdyz matky jsou ruzne. A to je myslim velmi pozitivni. Ne - nevim nic a nezajima me to.

Tak já bych taky chtěla vědět jak žije BM , kdybych tam měla dítě , který jsem pracně vypiplala a dala do něj tolik energie a nadějí .
Ale Stelička sleduje i jeho bývalé milenky a zná přesně jejich životopis , žije prostě cizí životy místo aby se soustředila na ten svůj .

novavila — 23. 3. 2012 13:36

helena napsal(a):

A doufam do budoucnsti, ze take si je manzelka meho BM uzije.
Ale fuj... http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png O čem se tu celou dobu mluví?

moje nevyvedene manzelstvi melo brutalni nasledky (bozi mlyny) na meho muze... Pak znam pripad jedne zhyrale, nezodpovedne, zeny... jeste jsem si vzpomela na jednoho chlapka, ktery opustil mamu se tremi detmi
Hmm - jenže na druhou stranu existujou svině, který proplujou celým životem bez škrábanečku... a naopak slušný lidi, který potkávají "rány osudu" aniž by komu stýblo křížem přeložili.

Ty svině budou právě v příštím životě slušný lidi, co trpí na každým kroku . :)

Často je někdo hodnej a slušnej až moc , zapomívá na sebe a proto ho stihne trest , aby se naučil pečovat i o sebe .

helena — 23. 3. 2012 13:44

já bych taky chtěla vědět jak žije BM , kdybych tam měla dítě , který jsem pracně vypiplala
Leda by byl nesvéprávnej... a to bych nešmírovala, jak žije, ale požádala o omezení styku.

Galja — 23. 3. 2012 13:44

novavila napsal(a):

helena napsal(a):

A doufam do budoucnsti, ze take si je manzelka meho BM uzije.
Ale fuj... http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png O čem se tu celou dobu mluví?

moje nevyvedene manzelstvi melo brutalni nasledky (bozi mlyny) na meho muze... Pak znam pripad jedne zhyrale, nezodpovedne, zeny... jeste jsem si vzpomela na jednoho chlapka, ktery opustil mamu se tremi detmi
Hmm - jenže na druhou stranu existujou svině, který proplujou celým životem bez škrábanečku... a naopak slušný lidi, který potkávají "rány osudu" aniž by komu stýblo křížem přeložili.

Ty svině budou právě v příštím životě slušný lidi, co trpí na každým kroku . :)

Často je někdo hodnej a slušnej až moc , zapomívá na sebe a proto ho stihne trest , aby se naučil pečovat i o sebe .

Takže ty budeš v příštím životě konečně slušný člověk? Škoda,že to pravděpodobně nezažijeme:)

dusička — 23. 3. 2012 13:46

novavila napsal(a):

helena napsal(a):

A doufam do budoucnsti, ze take si je manzelka meho BM uzije.
Ale fuj... http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png O čem se tu celou dobu mluví?

moje nevyvedene manzelstvi melo brutalni nasledky (bozi mlyny) na meho muze... Pak znam pripad jedne zhyrale, nezodpovedne, zeny... jeste jsem si vzpomela na jednoho chlapka, ktery opustil mamu se tremi detmi
Hmm - jenže na druhou stranu existujou svině, který proplujou celým životem bez škrábanečku... a naopak slušný lidi, který potkávají "rány osudu" aniž by komu stýblo křížem přeložili.

Ty svině budou právě v příštím životě slušný lidi, co trpí na každým kroku . :)

Často je někdo hodnej a slušnej až moc , zapomívá na sebe a proto ho stihne trest , aby se naučil pečovat i o sebe .

Jak se to dělá, naučit se pečovat sama o sebe? Není to třeba i soubectví, na úkor druhých, na úkor dětí?

novavila — 23. 3. 2012 13:46

helena napsal(a):

já bych taky chtěla vědět jak žije BM , kdybych tam měla dítě , který jsem pracně vypiplala
Leda by byl nesvéprávnej... a to bych nešmírovala, jak žije, ale požádala o omezení styku.

Tak jako tově by vážně nebylo líto, kdyby někdo zkazil to na čem jsi pracovala mnoho let?
To ti nevěřím hele.

dusička — 23. 3. 2012 13:46

helena napsal(a):

já bych taky chtěla vědět jak žije BM , kdybych tam měla dítě , který jsem pracně vypiplala
Leda by byl nesvéprávnej... a to bych nešmírovala, jak žije, ale požádala o omezení styku.

Jak to myslíš?
Omezení styku otec a kluk?
Ale když tak kluk chce být? Je to jeho táta. Tak proč omezit?

dusička — 23. 3. 2012 13:47

Galja napsal(a):

novavila napsal(a):

helena napsal(a):

A doufam do budoucnsti, ze take si je manzelka meho BM uzije.
Ale fuj... http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png O čem se tu celou dobu mluví?

moje nevyvedene manzelstvi melo brutalni nasledky (bozi mlyny) na meho muze... Pak znam pripad jedne zhyrale, nezodpovedne, zeny... jeste jsem si vzpomela na jednoho chlapka, ktery opustil mamu se tremi detmi
Hmm - jenže na druhou stranu existujou svině, který proplujou celým životem bez škrábanečku... a naopak slušný lidi, který potkávají "rány osudu" aniž by komu stýblo křížem přeložili.

Ty svině budou právě v příštím životě slušný lidi, co trpí na každým kroku . :)

Často je někdo hodnej a slušnej až moc , zapomívá na sebe a proto ho stihne trest , aby se naučil pečovat i o sebe .

Takže ty budeš v příštím životě konečně slušný člověk? Škoda,že to pravděpodobně nezažijeme:)

Kdo rozhoduje, co je slušný a neslušný? :vissla:

dusička — 23. 3. 2012 13:48

novavila napsal(a):

helena napsal(a):

já bych taky chtěla vědět jak žije BM , kdybych tam měla dítě , který jsem pracně vypiplala
Leda by byl nesvéprávnej... a to bych nešmírovala, jak žije, ale požádala o omezení styku.

Tak jako tově by vážně nebylo líto, kdyby někdo zkazil to na čem jsi pracovala mnoho let?
To ti nevěřím hele.

A čím ho kazí otec?

novavila — 23. 3. 2012 13:52

Já jsem pořád slušnej člověk Galjo , důležitý je žít v rovnonáze , ani moc neubližovat , ani moc nepomáhat na svůj úkor , nezapomínat na sebe , když tam není rovnováha, většinou nás osud pěkně kopne tam, kde máme být .

Dusičko musíš se starat o sebe stejně jako o druhé , v první řadš jsi ty , když ty ssš v pohodě, tak mužeš dávat druhým.
Samozřejmě se to netýká mojí dcery, která má jedno dítě 3 roky a druhý jeden rok a kojí ho 3 krát za noc, tam musí ta máma fungovat pár let na svůj úkor .

helena — 23. 3. 2012 14:09

Tak jako tově by vážně nebylo líto, kdyby někdo zkazil to na čem jsi pracovala mnoho let?
Buď vím, že otec mého dítěte ho "nekazí" - i když s některými výchovnými metodami nemusím souhlasit - ale má-li ho na starost, je to jeho věc... nebo zjistím, že prostředí u něj není vhodné - a budu to řešit cestou práva.
Ale že bych musela mít pod kontrolou jeho novou rodinu a přilehlé okolí, pokud bude dítě v pořádku, to skutečně ne.
Ostatně tobě (i ostatním "zvědavým) - vám by se líbilo, kdyby otec dítěte chtěl mít detailní kontrolu, jak to chodí ve VAŠÍ rodině, kam on už nepatří?

Galja — 23. 3. 2012 14:31

dusička napsal(a):

Galja napsal(a):

novavila napsal(a):


Ty svině budou právě v příštím životě slušný lidi, co trpí na každým kroku . :)

Často je někdo hodnej a slušnej až moc , zapomívá na sebe a proto ho stihne trest , aby se naučil pečovat i o sebe .

Takže ty budeš v příštím životě konečně slušný člověk? Škoda,že to pravděpodobně nezažijeme:)

Kdo rozhoduje, co je slušný a neslušný? :vissla:

Kdo asi? Přece ta nejspravedlivější,nejkrásnější,nejchytřejší,nejpoctivější,nejlaskavější,nejcitlivější,prostě dobrota sama.....pořád nevíš? :vissla::supr:

dusička — 23. 3. 2012 14:35

Galja napsal(a):

dusička napsal(a):

Galja napsal(a):


Takže ty budeš v příštím životě konečně slušný člověk? Škoda,že to pravděpodobně nezažijeme:)

Kdo rozhoduje, co je slušný a neslušný? :vissla:

Kdo asi? Přece ta nejspravedlivější,nejkrásnější,nejchytřejší,nejpoctivější,nejlaskavější,nejcitlivější,prostě dobrota sama.....pořád nevíš? :vissla::supr:

Ne :vissla:
Ale když mě to vysvětlíš

mia — 23. 3. 2012 14:39

Vějířovka napsal(a):

majkafa napsal(a):

Nevím, Pavlo, proč mají tu potřebu. A jelikož si nedají říct, tak se s nimi nestýkám, pokud se náhodně nepotkáme.
Boží mlýny mě berou. :) Vím, že to, že jsem se ženatým mužem, není úplně v pořádku. Ale vím, proč jsem s ním se vší zodpovědností, co to obnáší. Takže taky vím, že jestli je to skutečně špatně, možná mě nějaké boží mlýny čekají. Jsem si toho plně vědoma. Nechám Bohu, ať to posoudí.

To se mi strašně líbí, jaks to napsala, Majko. Ano, uvědomuješ si realitu, ale jsi i ochotna za to platit - to je lidský a rozumný. Nejsme andělé, tak holt dokonalý zatím nebudeme, ale lekci jsme pochopili. :supr:

a to mě to zase připadá jako čirý alibismus a snaha omluvit si to sama před sebou.....takhle by si mohl v podstatě zdůvodnit kdo chce co chce, jakoukoliv lumpárnu.......:/

mia — 23. 3. 2012 14:43

novavila napsal(a):

Já jsem pořád slušnej člověk Galjo , důležitý je žít v rovnonáze , ani moc neubližovat , ani moc nepomáhat na svůj úkor , nezapomínat na sebe , když tam není rovnováha, většinou nás osud pěkně kopne tam, kde máme být .

Dusičko musíš se starat o sebe stejně jako o druhé , v první řadš jsi ty , když ty ssš v pohodě, tak mužeš dávat druhým.Samozřejmě se to netýká mojí dcery, která má jedno dítě 3 roky a druhý jeden rok a kojí ho 3 krát za noc, tam musí ta máma fungovat pár let na svůj úkor .

ano, tohle je svatá pravda, taky to moc neumím, ale učím se to......

agewa — 23. 3. 2012 15:17

mia napsal(a):

Vějířovka napsal(a):

majkafa napsal(a):

Nevím, Pavlo, proč mají tu potřebu. A jelikož si nedají říct, tak se s nimi nestýkám, pokud se náhodně nepotkáme.
Boží mlýny mě berou. :) Vím, že to, že jsem se ženatým mužem, není úplně v pořádku. Ale vím, proč jsem s ním se vší zodpovědností, co to obnáší. Takže taky vím, že jestli je to skutečně špatně, možná mě nějaké boží mlýny čekají. Jsem si toho plně vědoma. Nechám Bohu, ať to posoudí.

To se mi strašně líbí, jaks to napsala, Majko. Ano, uvědomuješ si realitu, ale jsi i ochotna za to platit - to je lidský a rozumný. Nejsme andělé, tak holt dokonalý zatím nebudeme, ale lekci jsme pochopili. :supr:

a to mě to zase připadá jako čirý alibismus a snaha omluvit si to sama před sebou.....takhle by si mohl v podstatě zdůvodnit kdo chce co chce, jakoukoliv lumpárnu.......:/

pokud to bereš jako omluvu , tak možná. pokud to cítíš zcela v sobě, ve své duši a srdci - tak je to velká úleva , ale i práce sama na sobě a obrovský úkol to zvládnot. No a to "nejhorší " - nedá se to naučit, musíš to cítit sama v sobě.

Vějířovka — 23. 3. 2012 15:43

mia napsal(a):

Vějířovka napsal(a):

majkafa napsal(a):

Nevím, Pavlo, proč mají tu potřebu. A jelikož si nedají říct, tak se s nimi nestýkám, pokud se náhodně nepotkáme.
Boží mlýny mě berou. :) Vím, že to, že jsem se ženatým mužem, není úplně v pořádku. Ale vím, proč jsem s ním se vší zodpovědností, co to obnáší. Takže taky vím, že jestli je to skutečně špatně, možná mě nějaké boží mlýny čekají. Jsem si toho plně vědoma. Nechám Bohu, ať to posoudí.

To se mi strašně líbí, jaks to napsala, Majko. Ano, uvědomuješ si realitu, ale jsi i ochotna za to platit - to je lidský a rozumný. Nejsme andělé, tak holt dokonalý zatím nebudeme, ale lekci jsme pochopili. :supr:

a to mě to zase připadá jako čirý alibismus a snaha omluvit si to sama před sebou.....takhle by si mohl v podstatě zdůvodnit kdo chce co chce, jakoukoliv lumpárnu.......:/

Já to takhle necítím. Jako snahu si to omluvit, bych brala postoj, kdy dotyčný tvrdí, že to dělá dobře a nepřipouští si možnost, že by někomu ubližoval. Tak to vlastně dříve Majka psala, ale zřejmě uvnitř cítila, že to tak není, a teď to takto vyjádřila. Potěšilo mě to, že přestala dělat ramena.

majkafa — 23. 3. 2012 17:01

Vějířovka napsal(a):

To se mi strašně líbí, jaks to napsala, Majko. Ano, uvědomuješ si realitu, ale jsi i ochotna za to platit - to je lidský a rozumný. Nejsme andělé, tak holt dokonalý zatím nebudeme, ale lekci jsme pochopili. :supr:

Jen bych upřesnila, že jsem si vědoma, že se může stát, jestli to není správné, co dělám, že zaplatím, ať jsem nebo nejsem ochotna. Ale tak jsi to nejspíš myslela, Vějířovko.
Roky jsem zvažovala, jestli mi tento vztah s tímto mužem za to stojí. Už nezvažuju, už vím, že mi za to stojí. Jsme spolu čím dál, tím víc a je to čím dál, tím krásnější, jak se víc a víc poznáváme a já vím, že je to pro mě On. Dnes po krásném odpoledni mě překvapil, že zítřejší dopoledne chce zase strávit se mnou. Nechci ukončit tento vztah. Nemám na to. Proto (pro někoho alibisticky) to nechávám, ať čas (Bůh...) ukáže.

majkafa — 23. 3. 2012 17:05

agewa napsal(a):

pokud to bereš jako omluvu , tak možná. pokud to cítíš zcela v sobě, ve své duši a srdci - tak je to velká úleva , ale i práce sama na sobě a obrovský úkol to zvládnot. No a to "nejhorší " - nedá se to naučit, musíš to cítit sama v sobě.

:jojo:
Nevím, jestli je to úkol, jestli to zvládám,... prostě to tak je. Už to neprobírám, nevrtám se v tom. Žiju to.

mia — 23. 3. 2012 17:17

majkafa napsal(a):

Vějířovka napsal(a):

To se mi strašně líbí, jaks to napsala, Majko. Ano, uvědomuješ si realitu, ale jsi i ochotna za to platit - to je lidský a rozumný. Nejsme andělé, tak holt dokonalý zatím nebudeme, ale lekci jsme pochopili. :supr:

Jen bych upřesnila, že jsem si vědoma, že se může stát, jestli to není správné, co dělám, že zaplatím, ať jsem nebo nejsem ochotna. Ale tak jsi to nejspíš myslela, Vějířovko.
Roky jsem zvažovala, jestli mi tento vztah s tímto mužem za to stojí. Už nezvažuju, už vím, že mi za to stojí. Jsme spolu čím dál, tím víc a je to čím dál, tím krásnější, jak se víc a víc poznáváme a já vím, že je to pro mě On. Dnes po krásném odpoledni mě překvapil, že zítřejší dopoledne chce zase strávit se mnou. Nechci ukončit tento vztah. Nemám na to. Proto (pro někoho alibisticky) to nechávám, ať čas (Bůh...) ukáže.

.......nebo spíš co všechno jeho manželka vydrží, protože on ji evidentně opustit nechce.....
Nic ve zlém, Majko, ale fakt mi připadáš dost naivní......můj pohled :/

Stelička — 23. 3. 2012 17:31

Tak vidím, že to mnohé nepochopily.
-píšu, že mi ty manželovy boží mlýny nepřinesly nic pozitivního - že i když jsem je kdysi, když jsem se tím problémem rozchodu moc trápila, očekávala, tak teď mi nepřinášejí zadostiučinění, radost... - prostě že jsem se už s problémem vyrovnala, žiju jinak a nemusím se tím zaobírat z psychického hlediska
- situaci ale naopak sleduji z cela praktického hlediska - BM měl a má špatnou platební morálku a dluží mi výživné za syna z doby, kdy tu syn žil a dceři pěkných pár desítek tisíc. Nereaguje na výzvy dát to do pořádku - telefonické, písemné... Takže se s dcerou připravujeme na na podání žaloby. A proto už člověk musí být v obraze. Máme za sebou konzultaci u právníka a vyhlížíme, zda mu povolí insolvenci - což je asi jediný způsob, jak se předřadit před ostatní věřitelé. Proto je dobré si situaci zmapovat.
- výčet zvýrazněných pozitiv od Agewy vnímám - jsou to moje pozitiva, jak teď žiju, ukázka, že i zlomený člověk se může se situací časem porvat. Vůbec nesouvisí s tím, jak teď žije můj BM. Je to moje vítězství, hrdost nad vlastní samostatností.

Celé jsem to napsala po létech právě pro ty, které se dnes nevěrou, rozpadem vztahů, manželství trápí. Zpětně mohu říci, že jako velmi racionální člověk jsem tenkrát byla tak zlomená, že byť rozum vnímal situaci objektivně, psychika mnohdy přehlušila vše. Nedá se to ukočírovat. Vše zhojil jen čas. Nedá se uspíšit, nedá se nic uměle urychlit. Bolelo to a život šel dál. Bolest se otupila, odezněla. Chci tímto dát současným nešťastnicím naději a víru v lepší budoucnost.

Nikdy bych už nechtěla prožít takovou bolest, ale věřím, že mě posílila. Kdo neprožil, nemůže poučovat. Před mým problémem jsem se kamarádce, která prosila nevěrného manžela, aby se vrátil, divila. Jak problém přišel k nám, pochopila jsem ji. Řídí vás emoce, láska, strach, zoufalství...
Proto se rozčilujícím se příspěvkům výše jen usmívám... Byla jsem tam, kde mě vidíte, ale už naštěstí nejsem. Můj BM je mi ukradený (ale ty dluhy by splatit měl!)

Kauza můj syn je moje nové trápení... ale jak jsem psala už výše, hůl nad ním nelámu.

majkafa — 23. 3. 2012 17:32

mio, je možné, že jsem naivní. Když mu věřím, že je to tak, že nechce opustit svého syna, než se syn postaví na vlastní nohy. Což bude trvat ještě spoustu let. Jsem si vědoma, že možná budu ve svém stáří sama.  I to jsou možná ty čekající boží mlýny... I za to mi stojí. Protože lásku člověk potká v životě jenom výjimečně. Být s tím, koho miluji, mi za to stojí... Jestli se vůbec dá jakkoliv poměřovat "cena" lásky. Myslím, že nedá.Vím, že ho budu milovat, i když spolu nebudeme trávit čas. Nemám na to, abych s ním ukončila vztah. Vím, že možná někdy budu litovat, že jsem ve stáří sama. Vím, že s jiným mužem být nemůžu, protože miluju Jeho. Vůči každému jinému muži by to byl podraz z mé strany, být s ním, jen abych nebyla sama.  A tak už to neřeším. Žiju to, co je. Každý den žiju tak, jako by to bylo naposled.

majkafa — 23. 3. 2012 17:35

Steličko, píšeš - Nikdy bych už nechtěla prožít takovou bolest. Nepřivolávej si...

lupina montana — 23. 3. 2012 17:38

Stelo :storstark::)

Majko, Majko...abys ty nedopadla jako moje tchýně. Ta se k zemřelému muži modlila v úzkých.....

venuše — 23. 3. 2012 17:39

Majko, to co pises, mi pripada dost smutne....

majkafa — 23. 3. 2012 17:41

lupina montana napsal(a):

Stelo :storstark::)

Majko, Majko...abys ty nedopadla jako moje tchýně. Ta se k zemřelému muži modlila v úzkých.....

Nerozumím, jak to se mnou souvisí.
Jestli tak, jak myslím, ano, můj muž je nemocný, dá se říct těžce. I toho jsem si vědoma. Láska si nevybírá zdravé, nemocné, ženaté, volné, takové či onaké. Láska je.

lupina montana — 23. 3. 2012 17:42

Ale vůbec mi nešlo o nemoc, ale o to velký J......

dusička — 23. 3. 2012 17:42

Majkafo - tak už to nerozebírej, je to Tvoje věc, jestli s ním si , proč a jak. Ty to tak cítíš.
Steličko - já jsem sem v roce 2006,kdy si měla trápení nechodila. četla jsem až ted co si obnovila vlákno Tvůj první příspěvek.
Moc Ti držím pěsti, at si spokojená. A syn - my maminy no, chceme mít svá kuřátka pod křídly a neuvědomujeme si, že by jsme je měli nechat vylítnout z hnízda. Neboj, on se Tvůj kluk ve světě neztratí. Ted s ním cloumaj hormony, já mám doma dva puberťáky, nevím, jestli to přežiju ve zdraví. :rolleyes::rolleyes::rolleyes: ale i oni dospějí a budou ok.
Držím pěsti.

mia — 23. 3. 2012 18:24

Víš, Majko, je mi po tom houby, ale když ty sama ty to tady ráda rozebíráš...

Kdyby ti bylo 20, nedivila bych se těm tvým idealisticky naivním výlevům, ale ve tvém věku to trošku nechápu....

O chlapovi, který se vymlouvá na své takhle velké děcko, si myslím své....to chce "trpět" ve svém manželství, než se synáček třeba ve 30 osamostatní? Směšné....nic než výmluvy....navíc, jaks tuším  kdesi psala, ani potom ti nic neslibuje.......no jsi hodně zblblá, to tvoji naivitu částečně omlouvá....i když mám pocit, že to možná víš, ale žiješ podle kréda "urvi si, co můžeš"......kdyby sis chtěla užít, neřeknu, ale zaláskovat se jak puboš, co nevidí a neslyší.....:/...

Navíc si myslím, že chronický sukničkář není zrovna ten nejvhodnější patrner....ale my si myslíme, že my je přece předěláme k lepšímu, žejo, že se kvůli nám změní.... :vissla:

Já ti nevím, děvče, podle mě si akorát zaděláváš na další srdcebol....

agewa — 23. 3. 2012 18:32

Stelička napsal(a):

Tak vidím, že to mnohé nepochopily.
-píšu, že mi ty manželovy boží mlýny nepřinesly nic pozitivního - že i když jsem je kdysi, když jsem se tím problémem rozchodu moc trápila, očekávala, tak teď mi nepřinášejí zadostiučinění, radost... - prostě že jsem se už s problémem vyrovnala, žiju jinak a nemusím se tím zaobírat z psychického hlediska
- výčet zvýrazněných pozitiv od Agewy vnímám - jsou to moje pozitiva, jak teď žiju, ukázka, že i zlomený člověk se může se situací časem porvat. Vůbec nesouvisí s tím, jak teď žije můj BM. Je to moje vítězství, hrdost nad vlastní samostatností.
.


Kauza můj syn je moje nové trápení... ale jak jsem psala už výše, hůl nad ním nelámu.

proč by tobě JEHO mlýny měli něco přinést ?
pro tebe jsou přece důležité ty tvoje mlýny - ty které ti přinesli i dobré

dusička — 23. 3. 2012 18:36

Mio - já bych řekla, že tohle všechno Majkafa ví. Tak i tak.
Možná že je zamilovaná jako ve dvaceti, jak píšeš. Ale jak se říká, láska kvete v každým věku, proč by se nemohla zblbnout ženská ve středním věku? Vždyt o co jde.
Majkafa má už děti dospělé, a ta samota,nemít nikoho žádnou spřízněnou duši, je nic moc. A nemyslím, že Majkafa žije urvi, co můžeš. Prostě je zamilovaná, tenhle vztah převyšuje těmi plusy (povídání,spříznění, splynutí dvou těl) nad mínusy (že s ní nežije).
A mít někoho jen tak, bez lásky? To by nebylo ani nic pro mě.
A srdcebol? To může být i s někým, který ho můžeš mít 24 hodin denně.
Já Majkafu chápu, ale jak už jsem psala, taky tam vidím ty růžové brýle, jak je to Muž s velkým M.
Ale to je Majkafy věc, nevím, nedokážu posoudit, jestli tomu, že je to Muž s velkým M naivně věří, nebo se to snaží sama sobě nalhat a přesvědčit samu sebe.
Ale jak píšu, nic mi do toho není. Je to jen a jen její život. My do toho nevidíme

dusička — 23. 3. 2012 18:37

agewa napsal(a):

Stelička napsal(a):

Tak vidím, že to mnohé nepochopily.
-píšu, že mi ty manželovy boží mlýny nepřinesly nic pozitivního - že i když jsem je kdysi, když jsem se tím problémem rozchodu moc trápila, očekávala, tak teď mi nepřinášejí zadostiučinění, radost... - prostě že jsem se už s problémem vyrovnala, žiju jinak a nemusím se tím zaobírat z psychického hlediska
- výčet zvýrazněných pozitiv od Agewy vnímám - jsou to moje pozitiva, jak teď žiju, ukázka, že i zlomený člověk se může se situací časem porvat. Vůbec nesouvisí s tím, jak teď žije můj BM. Je to moje vítězství, hrdost nad vlastní samostatností.
.


Kauza můj syn je moje nové trápení... ale jak jsem psala už výše, hůl nad ním nelámu.

proč by tobě JEHO mlýny měli něco přinést ?
pro tebe jsou přece důležité ty tvoje mlýny - ty které ti přinesli i dobré

Dobrý postřehy Agewo
taky to moc nechápu, jak můžou boží mlýny druhého ovlivnit můj život.
Steličko vysvětlíš?

novavila — 23. 3. 2012 18:39

helena napsal(a):

Tak jako tově by vážně nebylo líto, kdyby někdo zkazil to na čem jsi pracovala mnoho let?
Buď vím, že otec mého dítěte ho "nekazí" - i když s některými výchovnými metodami nemusím souhlasit - ale má-li ho na starost, je to jeho věc... nebo zjistím, že prostředí u něj není vhodné - a budu to řešit cestou práva.
Ale že bych musela mít pod kontrolou jeho novou rodinu a přilehlé okolí, pokud bude dítě v pořádku, to skutečně ne.
Ostatně tobě (i ostatním "zvědavým) - vám by se líbilo, kdyby otec dítěte chtěl mít detailní kontrolu, jak to chodí ve VAŠÍ rodině, kam on už nepatří?

A ty někdy viděla chlapa , kterej je schopnej nahradit mámu ? Já né .
Možná v něčem ano, ale takovej zápřah jako má ta ženská, žádnej chlap nemá .
I ta nejhorší ženská má v sobě mateřskej pud a je lepší rodič než otec , pár výjimek potvrzuje pravidlo .

Kdyby moje dítě žilo u takovýho "otce" jak popisuje Stelička, nespala bych . Už sme se tu bavily o vzorech a ten pán střídal milenky jako ponožky a dělá dluhy .

dusička — 23. 3. 2012 18:46

Kolik že je tomu klukovi Steličko? 16náct?
Výchovou se dá ovlivnit do pěti let, pak už sebevětší výchova a nejlepší vzory moc nepomůžou.
16tiletý dítě už nepotřebuje mámu za zadkem jako tříletý dítko. A naopak potřebuje tu mužskou ruku.
Já vím, je to deprimující pro mámu, že syn si vybere otce. Já bych ho nechala být, on to časem přehodnotí. Ted vidí jen to, že máma je dejme tomu hysterka, která ho hlídá na krok, kdo ví.

novavila — 23. 3. 2012 18:52

dusička napsal(a):

Kolik že je tomu klukovi Steličko? 16náct?
Výchovou se dá ovlivnit do pěti let, pak už sebevětší výchova a nejlepší vzory moc nepomůžou.
16tiletý dítě už nepotřebuje mámu za zadkem jako tříletý dítko. A naopak potřebuje tu mužskou ruku.
Já vím, je to deprimující pro mámu, že syn si vybere otce. Já bych ho nechala být, on to časem přehodnotí. Ted vidí jen to, že máma je dejme tomu hysterka, která ho hlídá na krok, kdo ví.

Samožřejmě že dá, pokud žije s tátou, kterej chodí do hospody a má dluhy , bude žít stejně , když nevidí jinej vzor .
Ty to pleteš všechno dohromady , osobnost se formuje do tři let .
A tvýho muže bych od dětí nejlépe izolovala úplně, nevím co by jim mohl dát pozitivního, akorát je naučí kouřit a vymýšlet blbosti .
Co mu asi dá mužská ruka? Když ten pán má dluhy a střídá ženský ?

Stelička — 23. 3. 2012 18:58

Agewo, pořád to nevidíš? Demonstruji svým příspěvkem posun ve svém myšlení. Kdysi jsem zlomená čekala na ty jeho boží mlýny. Dnes suše konstatuji, že jsem se jich sice "dočkala"(i když teď už jsem je nečekala, nepřála jsem si je, nezabývala jsem se tím), ale nic pozitivního pro mě mi nepřinesly. Prostě zoufalý člověk dělá zoufalé činy - má zoufalé myšlenky. ´
Tahle diskuse byla kdysi opravdu založená pro to, abychom si napsaly příklady ze života, zda boží mlýny melou... Když jsem se k ní vrátila, chtěla jsem těm, kteří se tenkrát zapojili, napsat, že tady také zamlely. Ale že pro mě z toho nic neplyne. Leda to, že když zamlely, tak vlastně semlely i nás - tím, že nemáme výživné...

Novavilo, ano, máš dobrý postřeh. Otec, který střídal milenky a teď se ke svým dluhům nehlásí hrdě, ale snaží se s tím vyčůrat pořádně nečestně - přepisováním bydliště, přepisováním firem na někoho jiného atd. - ten není pro syna dobrým příkladem. Kdysi kluka rozmazloval, kluk slyšel na šustění peněz, pohrdal skromnějším životem doma. Ale myslím, že teď to pro něj může být i škola života. Dcera tím prošla taky, ale jak sama říká, prohlédla. Je starší, inteligentní... Ale já vím, že některé postřehy mohou být pro kluka i přínosem - mužský vzor jako takový, mužské domácí práce, respekt z mužské autority...

Ať mě situace mrzí, beru to jako svou prohru, tak musím napsat, že mám teď mnohem klidnější život. Řešit puberťáka není snadné, v tomhle se mi rozvázaly ruce. Nemusím sledovat, jestli se vrací včas, jestli se dneska učil atd. Samozřejmě se starám, jak mu jde škola, jestli tam chodí, ale vše přímo neovlivňuji (bohužel nebo bohudík?). Beru to tak, že jsem se starala - a hodně - dost dlouhou dobu no a teď si vybral jinou cestu a možná to horší období si "vyžere" tatínek. Jen si moc přeji, aby si z toho do budoucna kluk odnesl pozitiva a ne ta negativa, která tam vidí.

dusička — 23. 3. 2012 19:02

novavila napsal(a):

dusička napsal(a):

Kolik že je tomu klukovi Steličko? 16náct?
Výchovou se dá ovlivnit do pěti let, pak už sebevětší výchova a nejlepší vzory moc nepomůžou.
16tiletý dítě už nepotřebuje mámu za zadkem jako tříletý dítko. A naopak potřebuje tu mužskou ruku.
Já vím, je to deprimující pro mámu, že syn si vybere otce. Já bych ho nechala být, on to časem přehodnotí. Ted vidí jen to, že máma je dejme tomu hysterka, která ho hlídá na krok, kdo ví.

Samožřejmě že dá, pokud žije s tátou, kterej chodí do hospody a má dluhy , bude žít stejně , když nevidí jinej vzor .
Ty to pleteš všechno dohromady , osobnost se formuje do tři let .
A tvýho muže bych od dětí nejlépe izolovala úplně, nevím co by jim mohl dát pozitivního, akorát je naučí kouřit a vymýšlet blbosti .
Co mu asi dá mužská ruka? Když ten pán má dluhy a střídá ženský ?

Počkej
přeci neznamená,že když chlap chodí na pivo ,že se dětem nevěnuje. Může s nima doma žít "normálně" a věnovat se jim, jezdit na výlety, chodit na fotbal.
A naučí kouřit? Já bych řekla, že pubertáci se to naučej sami mezi sebou. A vymýšlet blbosti taky, jak je parta, jde to líp a je sranda. Zvlášt u kluků, maj rádi nebezpečí a tajný výpravy.
A Steličky BM má jednu ženu, ten je nestřídá (nebo jsem někde špatně četla?)

Stelička — 23. 3. 2012 19:04

Dušičko, nyní je znovu ženatý a jestli je věrný - to netuším. Já zažila nejméně dvě milenky...A to si tu jiní vyčetli, proto to píší.

dusička — 23. 3. 2012 19:05

Agewo, pořád to nevidíš? Demonstruji svým příspěvkem posun ve svém myšlení. Kdysi jsem zlomená čekala na ty jeho boží mlýny. Dnes suše konstatuji, že jsem se jich sice "dočkala"(i když teď už jsem je nečekala, nepřála jsem si je, nezabývala jsem se tím), ale nic pozitivního pro mě mi nepřinesly. Prostě zoufalý člověk dělá zoufalé činy - má zoufalé myšlenky. ´
Tahle diskuse byla kdysi opravdu založená pro to, abychom si napsaly příklady ze života, zda boží mlýny melou.

Steličko - proč si čekala na jeho boží mlýny?
Já to pořád nechápu.
Neměl by se raději každý starat sám o sebe?
A proč by měly jeho boží mlýny přinést něco pozitivního TObě? Vždyt Ty s jeho mlýnama nemáš vůbec ale vůbec nic společnýho.
Nebo si sedím na kabelu? :vissla:

dusička — 23. 3. 2012 19:07

Stelička napsal(a):

Dušičko, nyní je znovu ženatý a jestli je věrný - to netuším. Já zažila nejméně dvě milenky...A to si tu jiní vyčetli, proto to píší.

A co by mělo být klukovi do toho, jestli jeho táta má milenku? Do toho mu přeci nic není. To je táty život.
Jestli že funguje vztah táta - syn - tak to stačí ne?

novavila — 23. 3. 2012 19:08

dusička napsal(a):

novavila napsal(a):

dusička napsal(a):

Kolik že je tomu klukovi Steličko? 16náct?
Výchovou se dá ovlivnit do pěti let, pak už sebevětší výchova a nejlepší vzory moc nepomůžou.
16tiletý dítě už nepotřebuje mámu za zadkem jako tříletý dítko. A naopak potřebuje tu mužskou ruku.
Já vím, je to deprimující pro mámu, že syn si vybere otce. Já bych ho nechala být, on to časem přehodnotí. Ted vidí jen to, že máma je dejme tomu hysterka, která ho hlídá na krok, kdo ví.

Samožřejmě že dá, pokud žije s tátou, kterej chodí do hospody a má dluhy , bude žít stejně , když nevidí jinej vzor .
Ty to pleteš všechno dohromady , osobnost se formuje do tři let .
A tvýho muže bych od dětí nejlépe izolovala úplně, nevím co by jim mohl dát pozitivního, akorát je naučí kouřit a vymýšlet blbosti .
Co mu asi dá mužská ruka? Když ten pán má dluhy a střídá ženský ?

Počkej
přeci neznamená,že když chlap chodí na pivo ,že se dětem nevěnuje. Může s nima doma žít "normálně" a věnovat se jim, jezdit na výlety, chodit na fotbal.
A naučí kouřit? Já bych řekla, že pubertáci se to naučej sami mezi sebou. A vymýšlet blbosti taky, jak je parta, jde to líp a je sranda. Zvlášt u kluků, maj rádi nebezpečí a tajný výpravy.
A Steličky BM má jednu ženu, ten je nestřídá (nebo jsem někde špatně četla?)

Když chodí na pivo , naučí je chodit na pivo . Když kouří, budou spíš kouřit a nevím proč by měly mít partu? To je povinný ? Moje děti nekouří a přitom vyrostly na sídlišti .
Mí synovci žádnou partu nemají, mají kamarády a studují . Když manžel nechodí, nechodil do práce tak to vidí taky .
Tak jakej je pro ně přínos ?Jedině že tam viděj živýho chlapa , kterej dělá problémy .

Stelička — 23. 3. 2012 19:09

Jo, asi fakt sedíš. Popisuji posun svého myšlení. Boží mlýny jsem jako zoufalá čekala. Nevím, jestli jsem mu je přála, ale čekala...
Dnes nejsem zoufalá, přežila jsem to. Stálo mě to čtyři roky života, kdy jsem přežívala. Dneska žiju a konstatuji, že vím, že boží mlýny zamlely a nic mi to nepřineslo. Ne, že je mi to šuma fuk.

dusička — 23. 3. 2012 19:14

Když chodí na pivo , naučí je chodit na pivo . Když kouří, budou spíš kouřit a nevím proč by měly mít partu? To je povinný ? Moje děti nekouří a přitom vyrostly na sídlišti .
Mí synovci žádnou partu nemají, mají kamarády a studují . Když manžel nechodí, nechodil do práce tak to vidí taky .
Tak jakej je pro ně přínos ?Jedině že tam viděj živýho chlapa , kterej dělá problémy .

Hele dám příklad:
Můj táta kouřil (přestal) máma nekuřák.
Ségra nekouří, já kouřím (naučila jsem se to s kámoškou v šestnácti) pamatuju si to do dneška, jak mi dala klejku a říkala, že se mám naučit kouřit, že zná partu kluků (a že koukaj blbě na holky,nekuřačky). Jak já blbá šňupala a bylo mi blbě. (doma táta nekouřil). Prostě to je parta.
A Tví synovci nedělaj žádný vylomeniny?
Nechodí v noci na hřbitov? Nelezou do tajných chodeb a nezkoumaj v rozbořených barácích poklady?
Nejezdí na kole po schodech? Nelítaj po loukách, po lesích, nehrajou si na vojáky, nestaví bunkry? To jsou Ty blbosti, ty vylomeniny kluků. Ztloukání kárek atd atd.
Jen by mě zajímalo, neznám kluka, kterýho by zajímalo víc studium než lumpárny.
No a táta ten je tu přece od toho,aby jim pomohl - přidržet prkýnko, dal jim hřebíky a tak. :lol:

Stelička — 23. 3. 2012 19:14

Špatně jsem se vyjádřila. Je mi to šuma fuk. Vyznělo to jinak.

dusička — 23. 3. 2012 19:15

Stelička napsal(a):

Jo, asi fakt sedíš. Popisuji posun svého myšlení. Boží mlýny jsem jako zoufalá čekala. Nevím, jestli jsem mu je přála, ale čekala...
Dnes nejsem zoufalá, přežila jsem to. Stálo mě to čtyři roky života, kdy jsem přežívala. Dneska žiju a konstatuji, že vím, že boží mlýny zamlely a nic mi to nepřineslo. Ne, že je mi to šuma fuk.

Ale proč by Ti proboha měly něco přinést? :co::co::co: Tohle nechápu
Mělo by Ti to být přece šuma fuk, jak ho semlely.

dusička — 23. 3. 2012 19:16

Stelička napsal(a):

Špatně jsem se vyjádřila. Je mi to šuma fuk. Vyznělo to jinak.

:jojo:

Stelička — 23. 3. 2012 19:19

Jak to má dnes BM s milenkami nebo věrností nevím a neřeším. Ale obecně - určitě pro žádné dítě není dobré, když žije v prostředí nevěr. Každopádně mě docela šokuje, když můj skoro sedmnáctiletý syn prohlašuje, že nechce s žádnou holkou chodit a dělá ramena, jakoby jich vystřídal už fůru. Že to mohou být klučičí blbé řeči a vychloubání, to vím. Ale jestli opravdu holky jen "používá", nedostal do vínku zrovna dobré geny :-(.

novavila — 23. 3. 2012 19:21

Tohle všechno můžou dělat i bez divnýho tatínka, co dělá seky , to že lezou do tajných chodeb , na to nepotřebujou problematickýho otce přece.
Já jsem s dětma jezdila na výlety i když sme byly samy , jezdily jsme do jeskyní a na koně .

dusička — 23. 3. 2012 19:22

Stelička napsal(a):

Jak to má dnes BM s milenkami nebo věrností nevím a neřeším. Ale obecně - určitě pro žádné dítě není dobré, když žije v prostředí nevěr. Každopádně mě docela šokuje, když můj skoro sedmnáctiletý syn prohlašuje, že nechce s žádnou holkou chodit a dělá ramena, jakoby jich vystřídal už fůru. Že to mohou být klučičí blbé řeči a vychloubání, to vím. Ale jestli opravdu holky jen "používá", nedostal do vínku zrovna dobré geny :-(.

Počkej až se zamiluje, bude mluvit jinak. :lol:
Ti pubertáci jsou všichni stejný.
Maj ještě čas

Stelička — 23. 3. 2012 19:24

Dušičko, mimochodem, neměla jsi tu v minulosti jiný avatar - svoji fotku, blondýnka s vlnitými vlasy?

Stelička — 23. 3. 2012 19:27

Teď koukám, že jsem se spletla - nejsi Dušička, ale Dusička. Brr, tak to jsem se asi spletla. Ten nick zní hrůzostrašně.

PPavlaa — 23. 3. 2012 19:27

majkafa napsal(a):

agewa napsal(a):

pokud to bereš jako omluvu , tak možná. pokud to cítíš zcela v sobě, ve své duši a srdci - tak je to velká úleva , ale i práce sama na sobě a obrovský úkol to zvládnot. No a to "nejhorší " - nedá se to naučit, musíš to cítit sama v sobě.

:jojo:
Nevím, jestli je to úkol, jestli to zvládám,... prostě to tak je. Už to neprobírám, nevrtám se v tom. Žiju to.

no víš, já bych to brala asi jinak, kdyby to nebyl už několikátý muž, který byl podle tebe Muž s velkým M.
mám pocit, že ten tvůj On tady už párkrát byl. a jeden byl taky ženatý, taky jsi věděla, že s ním chceš žít atd. takže ve světle toho všeho mě tohle přijde jen jako něco, co už tu prostě bylo a neberu to vážně. mám z tebe pocit, že ti nedělá problém se zamilovat, že jdeš do všeho moc po hlavě a brzy dokážeš mluvit o tom, jak toho druhýho miluješ.
ty už prostě dávno neřešíš, jestli zadaný nezadaný. jedeš si ve svý lajně.

dusička — 23. 3. 2012 19:30

Stelička napsal(a):

Teď koukám, že jsem se spletla - nejsi Dušička, ale Dusička. Brr, tak to jsem se asi spletla. Ten nick zní hrůzostrašně.

jj, to je na dlouhé povídání, jak mi nešlo se zaregistrovat se dvěma háčky.
Steličko myslíš tuhle? http://novy.babinet.cz/member.php/24-dusi%C4%8Dka

Stelička — 23. 3. 2012 19:30

Jo, šťastná to žena, pokud se dokáže takhle zamilovávat, bezhlavě, bez starosti o následky... To já už nedovedu. Mrzí mě to, ale už nedokážu milovat naplno. Na druhou stranu mohou být šťastná, že jsem aspoň jednou v životě milovala naplno (daň za to byla hodně velká...).

dusička — 23. 3. 2012 19:31

novavila napsal(a):

Tohle všechno můžou dělat i bez divnýho tatínka, co dělá seky , to že lezou do tajných chodeb , na to nepotřebujou problematickýho otce přece.
Já jsem s dětma jezdila na výlety i když sme byly samy , jezdily jsme do jeskyní a na koně .

Já to tak nemyslela Vílo ;)

Stelička — 23. 3. 2012 19:33

Dusičko, nejsem si jistá, tenhle avatar je černobílý, já si pamatuji nějaký barevný, blondýnka, taková nějaká "průsvitná" tvář...

PPavlaa — 23. 3. 2012 19:35

dusička napsal(a):

Mio - já bych řekla, že tohle všechno Majkafa ví. Tak i tak.
Možná že je zamilovaná jako ve dvaceti, jak píšeš. Ale jak se říká, láska kvete v každým věku, proč by se nemohla zblbnout ženská ve středním věku? Vždyt o co jde.
Majkafa má už děti dospělé, a ta samota,nemít nikoho žádnou spřízněnou duši, je nic moc. A nemyslím, že Majkafa žije urvi, co můžeš. Prostě je zamilovaná, tenhle vztah převyšuje těmi plusy (povídání,spříznění, splynutí dvou těl) nad mínusy (že s ní nežije).
A mít někoho jen tak, bez lásky? To by nebylo ani nic pro mě.
A srdcebol? To může být i s někým, který ho můžeš mít 24 hodin denně.
Já Majkafu chápu, ale jak už jsem psala, taky tam vidím ty růžové brýle, jak je to Muž s velkým M.
Ale to je Majkafy věc, nevím, nedokážu posoudit, jestli tomu, že je to Muž s velkým M naivně věří, nebo se to snaží sama sobě nalhat a přesvědčit samu sebe.
Ale jak píšu, nic mi do toho není. Je to jen a jen její život. My do toho nevidíme

tak přesně tyhle slova jsem před pár lety slyšela když šlo o románek mezi zadanejma. skončilo to pár fackama ze strany jednoho z podváděných partnerů a bylo po lásce i splynutí těl a duší :)

dusička — 23. 3. 2012 19:37

Stelička napsal(a):

Dusičko, nejsem si jistá, tenhle avatar je černobílý, já si pamatuji nějaký barevný, blondýnka, taková nějaká "průsvitná" tvář...

máš pravdu, střídala jsem avatary :)

Stelička — 23. 3. 2012 19:39

Jenom avatary ;-D?

PPavlaa — 23. 3. 2012 19:43

dusička napsal(a):

Agewo, pořád to nevidíš? Demonstruji svým příspěvkem posun ve svém myšlení. Kdysi jsem zlomená čekala na ty jeho boží mlýny. Dnes suše konstatuji, že jsem se jich sice "dočkala"(i když teď už jsem je nečekala, nepřála jsem si je, nezabývala jsem se tím), ale nic pozitivního pro mě mi nepřinesly. Prostě zoufalý člověk dělá zoufalé činy - má zoufalé myšlenky. ´
Tahle diskuse byla kdysi opravdu založená pro to, abychom si napsaly příklady ze života, zda boží mlýny melou.

Steličko - proč si čekala na jeho boží mlýny?
Já to pořád nechápu.
Neměl by se raději každý starat sám o sebe?
A proč by měly jeho boží mlýny přinést něco pozitivního TObě? Vždyt Ty s jeho mlýnama nemáš vůbec ale vůbec nic společnýho.
Nebo si sedím na kabelu? :vissla:

když ti někdo ublíží, převálcuje tě, převrátí ti život vzhůru nohama - tobě + dalším blízkým lidem, tak se prostě nějáký čas k těm božím mlýnům upínáš. chceš věřit, že se všechno, co ti ten druhý udělal, bolest, kterou ti způsobil, jednou vrátí i jemu. chceš věřit, že i on bude jednou nešťastný, že i jemu bude jednou do pláče. takhle to má aspoň nějáký čas snad většina lidí. pak to časem přebolí a vidíš to jinak.
nepříjde mi na tom nic zvláštního. ptáš se jako desetiletá holka, která vůbec neví vo co gou.

dusička — 23. 3. 2012 20:10

Pavli, fakt nevím o co de.
Největší trápení ve svém životě považuju to, když se na mě vykašlal biologický otec mého syna. Nebyla jsem na něho naštvaná, jen jsem byla strašně moc zklamaná a prostě mi rozum nebral, že mě nechal.
Upnula jsem se k těhotenství. Ale že bych něco přála mužovi,který mě nechal? :vissla: To fakt ne.
Plakala jsem dlouho, dlouho to bolelo.
Když jsem byla na mého manžela naštvaná, že nedělá a sedí v hospodě, nepřála jsem mu nic zlýho. Protože vím,že by se to obrátilo proti mně.
Nejsem svatá, možná fakt sedím na tom kabelu, ale neřekla bych, že to má většina lidí, jak píšeš Ppavli.

dusička — 23. 3. 2012 20:11

Stelička napsal(a):

Jenom avatary ;-D?

Jak to myslíš Steličko?
Myslíš i nicky? Ten mám od roku 2006 jen jeden. :cool:

PPavlaa — 23. 3. 2012 20:23

ale tady přece nejde o to, přát tomu druhýmu něco.
víš co mě u tebe udivuje ? jak dokážeš hájit majkafu a její právo na lásku - ženatej neženatej. jak dokážeš chápat, že každej chce mít spřízněnou duši, milovat, být milován a neřešíš, za jakou cenu. jestli je to přes mrtvoly, není. jak tohle neodsuzuješ, ale chápeš.
ale to, že někdo, kdo je momentálně zoufalej, dělá zoufalý věci a upíná se bůh ví k čemu, čeká na nějáký zadostiučinění, nebo bůh ví na co, ve chvíli, kdy se mu život zbořil jako domeček z karet, to nechápeš.
proč ? jsme jenom lidi, ne ? tak proč je pro tebe těžký pochopit, že ne všechno, co ti ve chvíli, kdy reješ hubou v zemi, prolítne hlavou je vždycky košer a že k tomu druhýmu nevysíláš jen samou lásku :rolleyes:

dusička — 23. 3. 2012 20:38

Protože je důležitý, jak žiju já. (každý by se měl zajímat přeci o sebe)
K čemu Ti to bude dobrý, že ten,kdo Ti ublížil, že na něho dojde. K čemu? Proč by si mu to měla přát.
Já chápu, že zoufalý lidi dělají zoufalý věci. Nechtěj žít, snaží se stůj co stůj udržet co se dá, ponižujou se atd.
Ale že by přáli někomu neštěstí?
JJ, možná to probleskne hlavou ,když je člověk hodně naštvanej, ale určitě jen minutku a neupíná se na to, a nečeká na to, kdy toho druhého člověka boží mlýny semelou.

sahleb — 23. 3. 2012 20:39

helena napsal(a):

Me naopak nepripada vubec od veci vedet, v jake rodine by zilo moje dite... preci jen mohu byt informovana, jak v te rodine ziji deti a co delaji uz  jen kvuli tomu , ze to jsou nevlastni sourozenci MEHO DITETE.
"MEHO DITETE"? Snad "společného", ne? Otec má k němu úplně stejná práva a povinnosti a žije-li dítě u něho nebo tam třeba jen dochází, pak je v otcově plné kompetenci rozhodnout, s kým se potomek bude stýkat... a odpusť, ale nejedná-li se o vysloveně závadové prostředí, pak matce do toho "jak v te rodine ziji deti a co delaji " vůbec nic není.

Jezisi, tak si sypu tuny popela na hlavu, po kolenou se souram do nejblizsiho kostela., biju hlavou o zed..........ze jsem napsala "meho".

A vzapeti napises, ze matce neni nic do toho, jak v te rodine ziji deti. Ja jsem opacneho nazoru. Matce je hodne dotoho. OK?

PPavlaa — 23. 3. 2012 20:51

dusička napsal(a):

Protože je důležitý, jak žiju já. (každý by se měl zajímat přeci o sebe)
K čemu Ti to bude dobrý, že ten,kdo Ti ublížil, že na něho dojde. K čemu? Proč by si mu to měla přát.
Já chápu, že zoufalý lidi dělají zoufalý věci. Nechtěj žít, snaží se stůj co stůj udržet co se dá, ponižujou se atd.
Ale že by přáli někomu neštěstí?
JJ, možná to probleskne hlavou ,když je člověk hodně naštvanej, ale určitě jen minutku a neupíná se na to, a nečeká na to, kdy toho druhého člověka boží mlýny semelou.

co jsi začala žrát ezoteriku, tak je to teda síla. naučené fráze a to, co by se mělo, nemělo :D

jinak ti přeju, aby tě nikdy nepotkala situace, kdy se k těm božím mlýnům, byť jen na krátký čas, upneš ty sama. bez ironie ;)

sahleb — 23. 3. 2012 20:52

Stelička napsal(a):

Agewo, pořád to nevidíš?

Novavilo, ano, máš dobrý postřeh. Otec, který střídal milenky a teď se ke svým dluhům nehlásí hrdě, ale snaží se s tím vyčůrat pořádně nečestně - přepisováním bydliště, přepisováním firem na někoho jiného atd. - ten není pro syna dobrým příkladem. Kdysi kluka rozmazloval, kluk slyšel na šustění peněz, pohrdal skromnějším životem doma. Ale myslím, že teď to pro něj může být i škola života. Dcera tím prošla taky, ale jak sama říká, prohlédla. Je starší, inteligentní... Ale já vím, že některé postřehy mohou být pro kluka i přínosem - mužský vzor jako takový, mužské domácí práce, respekt z mužské autority...

Ja si taky nemyslim, ze vychova konci nekd yve trech nebo peti letech. Puberta je sakra dulezita, je to podle me nejtezsi obdobi zivota. Deti temer rodice "nenavidi", al ena druhou stranu hlidaji kazdy jejich pohyb a kazde slovo. Jsou na nich stale zavisli. Prave v tomhle pripade to vidim dost negativne. ja bych teda z otce  zadny respekt nemela. Otcuv utek od odpovednosti neplaceni vyzivneho, ....no nevim.

dusička — 23. 3. 2012 20:54

Ppavli - nežeru ezoteriku, jak si na to přišla? :cool:
Jen vzpomínám. Můžu za sebe říct, že jsem vždycky přemýšlela o mých božích mlýnech.
Jo řekla jsem, na každýho dojde, když mi někdo ubližoval. Ale že bych mu to přála? To tedy fakt ne. Protože vím, že by se mi to vymstilo.
A tohle není ezoterikou, ale prostě tak to mám odjakživa.
A mmch píšu někde co by se mělo a nemělo? KDe to vidíš? Já nikoho nepoučuju, píšu sama za sebe, co si myslím a jak to mám já.

dusička — 23. 3. 2012 20:56

sahleb napsal(a):

Stelička napsal(a):

Agewo, pořád to nevidíš?

Novavilo, ano, máš dobrý postřeh. Otec, který střídal milenky a teď se ke svým dluhům nehlásí hrdě, ale snaží se s tím vyčůrat pořádně nečestně - přepisováním bydliště, přepisováním firem na někoho jiného atd. - ten není pro syna dobrým příkladem. Kdysi kluka rozmazloval, kluk slyšel na šustění peněz, pohrdal skromnějším životem doma. Ale myslím, že teď to pro něj může být i škola života. Dcera tím prošla taky, ale jak sama říká, prohlédla. Je starší, inteligentní... Ale já vím, že některé postřehy mohou být pro kluka i přínosem - mužský vzor jako takový, mužské domácí práce, respekt z mužské autority...

Ja si taky nemyslim, ze vychova konci nekd yve trech nebo peti letech. Puberta je sakra dulezita, je to podle me nejtezsi obdobi zivota. Deti temer rodice "nenavidi", al ena druhou stranu hlidaji kazdy jejich pohyb a kazde slovo. Jsou na nich stale zavisli. Prave v tomhle pripade to vidim dost negativne. ja bych teda z otce  zadny respekt nemela. Otcuv utek od odpovednosti neplaceni vyzivneho, ....no nevim.

Ale ted když žije u svého otce, tak ho otec živí, šatí? Nebo ne?
Kluk tátu vidí jinak než Stelička.
Stelička vidí partnerské problémy, kluk ne (nejsou jeho a nepatří mu)

PPavlaa — 23. 3. 2012 21:00

dusička napsal(a):

Ppavli - nežeru ezoteriku, jak si na to přišla? :cool:
Jen vzpomínám. Můžu za sebe říct, že jsem vždycky přemýšlela o mých božích mlýnech.
Jo řekla jsem, na každýho dojde, když mi někdo ubližoval. Ale že bych mu to přála? To tedy fakt ne. Protože vím, že by se mi to vymstilo.
A tohle není ezoterikou, ale prostě tak to mám odjakživa.
A mmch píšu někde co by se mělo a nemělo? KDe to vidíš? Já nikoho nepoučuju, píšu sama za sebe, co si myslím a jak to mám já.

ale žereš :cool:
a jakej je rozdíl mezí tím, že ty si řekneš, že na každýho jednou dojde a mezi steličkou ? moc velkej ne, podle mě.
jinak je fakt skvělý, jak jsi uvědomělá. škoda, že podle toho ne vždy žiješ/žilas.

a ano, píšeš, co by se mělo, nemělo, pořád dokola meleš o tom, jak se mají všichni zajímat jen o sebe a pořád dokola, dokolečka dokola ..
je zajímavé sledovat, co je pro koho přípustné a co už je fuj.

dusička — 23. 3. 2012 21:05

Pavli - :lol::lol::lol:  proč se tak rozčiluješ? Co Tě tak vzalo?

PPavlaa — 23. 3. 2012 21:10

nerozčiluju, bavíš mě. nejsi schopná odpovědět. neodpovědělas na první dotaz, zaskliješ všechno, na co nechceš/neumíš odpovědět.
a vždycky reaguješ stejně - obviníš mě, že jsem vytočená a hodíš trapné, vyřechtané smajly. škoda.
blbý způsob, když nevíš, kudy kam.

dusička — 23. 3. 2012 21:16

:)

PPavlaa — 23. 3. 2012 21:23

no, já měla na mysli jinou otázku, ale moje chyba, nedala jsem tam otazník.
a já vím, co to znamená, neboj se ;)
škoda jen, že ses tou babičcinou radou neřídila vždycky.

dusička — 23. 3. 2012 21:28

:)

novavila — 23. 3. 2012 22:00

dusička napsal(a):

sahleb napsal(a):

Stelička napsal(a):

Agewo, pořád to nevidíš?

y..[/b].

Ja si taky nemyslim, ze vychova konci nekd yve trech nebo peti letech. Puberta je sakra dulezita, je to podle me nejtezsi obdobi zivota. Deti temer rodice "nenavidi", al ena druhou stranu hlidaji kazdy jejich pohyb a kazde slovo. Jsou na nich stale zavisli. Prave v tomhle pripade to vidim dost negativne. ja bych teda z otce  zadny respekt nemela. Otcuv utek od odpovednosti neplaceni vyzivneho, ....no nevim.

Ale ted když žije u svého otce, tak ho otec živí, šatí? Nebo ne?
Kluk tátu vidí jinak než Stelička.
Stelička vidí partnerské problémy, kluk ne (nejsou jeho a nepatří mu)

Jak nepatří mu? Dítě má dělat že nevidí, že se jeho rodiče rozešli ? Jakou asi bude mít morálku v sobě , když táta sřídá ženský a nabírá dluhy ?
Ty v tom guláš máš Dusičko a to prosím vychováváš tři děti , co s nima bude ?

dusička — 23. 3. 2012 22:15

:)

dusička — 23. 3. 2012 22:18

Jsem tu :offtopic:
Steličko - nedělej si hlavu z kluka. Tvůj základ výchovy má, jen se mu ted honí hormony. Je to těžký s pubertákama.
A jak píšeš, že nechceš aby Tvůj syn byl děvkař po tatínkovi. Nemusí být.
Já mám staršího kluka s mužem,který měl rád ženy. A můj syn už dva roky chodí s holčinou a miluje jí a nevyhledává bokovky.
A jak si psala, že už nedokážeš milovat. Nemáš pravdu, přijde to,když to budeš nejmín čekat.

agewa — 24. 3. 2012 9:22

novavila napsal(a):

helena napsal(a):

Tak jako tově by vážně nebylo líto, kdyby někdo zkazil to na čem jsi pracovala mnoho let?
Buď vím, že otec mého dítěte ho "nekazí" - i když s některými výchovnými metodami nemusím souhlasit - ale má-li ho na starost, je to jeho věc... nebo zjistím, že prostředí u něj není vhodné - a budu to řešit cestou práva.
Ale že bych musela mít pod kontrolou jeho novou rodinu a přilehlé okolí, pokud bude dítě v pořádku, to skutečně ne.
Ostatně tobě (i ostatním "zvědavým) - vám by se líbilo, kdyby otec dítěte chtěl mít detailní kontrolu, jak to chodí ve VAŠÍ rodině, kam on už nepatří?

A ty někdy viděla chlapa , kterej je schopnej nahradit mámu ? Já né .
Možná v něčem ano, ale takovej zápřah jako má ta ženská, žádnej chlap nemá .
I ta nejhorší ženská má v sobě mateřskej pud a je lepší rodič než otec , pár výjimek potvrzuje pravidlo .

Kdyby moje dítě žilo u takovýho "otce" jak popisuje Stelička, nespala bych . Už sme se tu bavily o vzorech a ten pán střídal milenky jako ponožky a dělá dluhy .

a co matka, která po netu honí zajíčky a užívá si  nimi , jezdí po výletech , nechává si od nich platit?

Malá Bety — 24. 3. 2012 9:52

dusička napsal(a):

Majkafo - tak už to nerozebírej, je to Tvoje věc, jestli s ním si , proč a jak. Ty to tak cítíš.

Proč já mám takový silný pocit, že paní Majkafa tohle všecho vypisuje tomu svému milému. Stačí se jen zmínit, že chodí na tento server ... ;)

Takové malé "vzkazíky". ;)

majkafa — 24. 3. 2012 10:04

Malá Bety napsal(a):

Proč já mám takový silný pocit, že paní Majkafa tohle všecho vypisuje tomu svému milému. Stačí se jen zmínit, že chodí na tento server ... ;)

Takové malé "vzkazíky". ;)

Tvůj pocit je zavádějící. Můj milý, doufám, na tento server nechodí a ani o jeho existenci neví.  A doufám, že ani chodit nebude. Pokud se to dozvím, přestanu sem psát. Věřím, že je moudrý a nechává mi soukromí. Pokud by mě špízoval, nebyla bych s ním.
Co mu chci říct, to mu říkám rovnou, nemám zapotřebí okliky. Jsem s ním v kontaktu každý den. Nemám důvod nechávat mu takové malé "vzkazíky". :lol::lol::lol:

Jednou jsem si nechala svým neuváženým konáním - vztahem s mužem, co chodí na babinet, narušit tento můj intimní prostor. Mrzelo mě, že jsem ztratila mou komnatu, kde se můžu vypsat ze svých niterních pocitů a moc mi to chybělo.

To jen bývalá milenka a nynější manželka BM měla léta takové záchvaty, tak halt dostávala "vzkazy" a já jsem se tím nijak netajila, které jsou pro ni. Doufám, že už se zklidnila, když má malé děťátko a že se věnuje jemu a už nemá zvrácenou potřebu mě sledovat. Ano, toto je vzkaz pro ni, jestli ještě stále magoří.

Malá Bety — 24. 3. 2012 10:16

majkafa napsal(a):

Mrzelo mě, že jsem ztratila mou komnatu, kde se můžu vypsat ze svých niterních pocitů a moc mi to chybělo.

To jen bývalá milenka a nynější manželka BM měla léta takové záchvaty, tak halt dostávala "vzkazy" a já jsem se tím nijak netajila, které jsou pro ni. Doufám, že už se zklidnila, když má malé děťátko a že se věnuje jemu a už nemá zvrácenou potřebu mě sledovat. Ano, toto je vzkaz pro ni, jestli ještě stále magoří.

Jojo, to jsou ti introverti... :rolleyes: MMch, ty jsi určitě měla špízlovací období taky. Zrovna tohoto zmiňovaného páru. Tak pak nechápu to opovržení v tvém příspěvku.

PS: co dopoledne s M?  Asi to nevyšlo, musel domat tmelit rodinu? :rock:

majkafa — 24. 3. 2012 10:24

Malá Bety napsal(a):

Jojo, to jsou ti introverti... :rolleyes: MMch, ty jsi určitě měla špízlovací období taky. Zrovna tohoto zmiňovaného páru. Tak pak nechápu to opovržení v tvém příspěvku.

PS: co dopoledne s M?  Asi to nevyšlo, musel domat tmelit rodinu? :rock:

Tvá zmínka o tom, že jsem určitě měla špízlovací období, je mimo. Netrefila ses. Já jsem totiž beran, víš? :)
Dopoledne s mým milým v poho, píšeme si a za chvilku přijede. :D Dík za optání.

Btw kdo jsi? Koukám, že datum tvé registrace nebude dnem, kdy jsi sem doopravdy začala chodit. Další převlékačka kabátů? :D Další srab? :)
V mém příspěvku není žádné opovržení. Jen nepochopení, proč paní, co je manželkou mého BM, má potřebu špehovat jeho bývalou manželku. Já jí ho opravdu neseberu. Za první on není věc a za druhé, nechci s ním být, ani kdyby on chtěl. To vím jistě.

Jestli mi něco chceš, napiš mi SZ, už tady nebudu Steličce plevelit. Btw, co že mě tak špehuješ ty, že víš, co jsem včera napsala o dnešním dni s mým milým a nedá ti, aby sis nerýpla, když mě tady vidíš psát? :lol: Dokonce to tvou škodolibost vybudilo natolik, žes mi napsala, ač jsem tvůj nick tady už dlouho neviděla pod nějakým příspěvkem. Není dobré nechat se užírat škodolibostí. Otravuje to duši.

Malá Bety — 24. 3. 2012 10:29

majkafa napsal(a):

[ Tvá zmínka o tom, že jsem určitě měla špízlovací období, je mimo. Netrefila ses.

No vidíš, a jak ti máme věřit co píšeš, když už v první větě tak trochu lzeš. Žeby selektivní paměť?

Jak myslíš....

A kdo jsem já? Ale vždyť to vůbec není podstatné. Nebo pro tebe snad ano?

majkafa — 24. 3. 2012 10:32

Malá Bety napsal(a):

majkafa napsal(a):

[ Tvá zmínka o tom, že jsem určitě měla špízlovací období, je mimo. Netrefila ses.

No vidíš, a jak ti máme věřit co píšeš, když už v první větě tak trochu lzeš. Žeby selektivní paměť?

Jak myslíš....

A kdo jsem já? Ale vždyť to vůbec není podstatné. Nebo pro tebe snad ano?

Je mi jedno, kdo jsi. Nepotřebuji, aby mi někdo věřil nebo nevěřil. :D Vím, že mám dobré "přítelkyně", kterým dělá zřejmě dobře, když mě sledují. :D Nemají to samy v sobě  v pořádku a než by řešily sebe, raději si své problémy samy před sebou maskují řešením jiných lidí.
Dopsala jsem ti do předchozího příspěvku o škodolibosti. Ale když se jí chceš nechat užírat, užírej se. :)

Malá Bety — 24. 3. 2012 10:32

Ale vůbec né. Četla jsem si dnes celé vlákno Steličky a narazila jsem na tvé příspěvky. Ono to není tak těžké, když se vyjadřuješ téměř ke všemu a všude zdůrazňuješ ten svůj vztah.

Snad jen na politickém není tvá intimní zpověď....

A to že píšu teď nemá souvislost s tím, že tu jsi. Neb ty tu jsi neustále. Nebuď tak vztahovačná, nesluší ti to.

Malá Bety — 24. 3. 2012 10:37

PS: První jsi oslovila ty mě. Já se vypsala pouze se svého pocitu.

Malá Bety — 24. 3. 2012 10:46

K těm božím mlýnům...já si myslím,že si tím asi projde každý, který prožívá odchod partnera. Rozchody jsou směsicí pocitů - od pocitu zrady, nenávisti, zlosti, atd. Vůbec nikoho takového nesoudím.

Osobně neznám nikoho, kdo se v takové situaci zachoval "uvědoměle" a s chladnou hlavou poděkoval protistraně dal mu pusu a popřál hodně štěstí. Možná někdo takové existuje, já nikoho takového nepotkala. Moc lidí to nejprv srazí na kolena. Pak se zvedá.....

PPavlaa — 24. 3. 2012 12:16

majkafa napsal(a):

Malá Bety napsal(a):

Proč já mám takový silný pocit, že paní Majkafa tohle všecho vypisuje tomu svému milému. Stačí se jen zmínit, že chodí na tento server ... ;)

Takové malé "vzkazíky". ;)

Tvůj pocit je zavádějící. Můj milý, doufám, na tento server nechodí a ani o jeho existenci neví.  A doufám, že ani chodit nebude. Pokud se to dozvím, přestanu sem psát. Věřím, že je moudrý a nechává mi soukromí. Pokud by mě špízoval, nebyla bych s ním.
Co mu chci říct, to mu říkám rovnou, nemám zapotřebí okliky. Jsem s ním v kontaktu každý den. Nemám důvod nechávat mu takové malé "vzkazíky". :lol::lol::lol:

Jednou jsem si nechala svým neuváženým konáním - vztahem s mužem, co chodí na babinet, narušit tento můj intimní prostor. Mrzelo mě, že jsem ztratila mou komnatu, kde se můžu vypsat ze svých niterních pocitů a moc mi to chybělo.

To jen bývalá milenka a nynější manželka BM měla léta takové záchvaty, tak halt dostávala "vzkazy" a já jsem se tím nijak netajila, které jsou pro ni. Doufám, že už se zklidnila, když má malé děťátko a že se věnuje jemu a už nemá zvrácenou potřebu mě sledovat. Ano, toto je vzkaz pro ni, jestli ještě stále magoří.

ty, majko, já si vždycky myslela, že jsi vejš, jak současná žena tvého ex. ale to, cos teď napsala směrem k ní, bylo blbé a zbytečné.

PPavlaa — 24. 3. 2012 12:19

Malá Bety napsal(a):

K těm božím mlýnům...já si myslím,že si tím asi projde každý, který prožívá odchod partnera. Rozchody jsou směsicí pocitů - od pocitu zrady, nenávisti, zlosti, atd. Vůbec nikoho takového nesoudím.

Osobně neznám nikoho, kdo se v takové situaci zachoval "uvědoměle" a s chladnou hlavou poděkoval protistraně dal mu pusu a popřál hodně štěstí. Možná někdo takové existuje, já nikoho takového nepotkala. Moc lidí to nejprv srazí na kolena. Pak se zvedá.....

souhlasím :jojo:

PetrHl — 24. 3. 2012 23:44

Malá Bety napsal(a):

K těm božím mlýnům...já si myslím,že si tím asi projde každý, který prožívá odchod partnera. Rozchody jsou směsicí pocitů - od pocitu zrady, nenávisti, zlosti, atd. Vůbec nikoho takového nesoudím.

Osobně neznám nikoho, kdo se v takové situaci zachoval "uvědoměle" a s chladnou hlavou poděkoval protistraně dal mu pusu a popřál hodně štěstí. Možná někdo takové existuje, já nikoho takového nepotkala. Moc lidí to nejprv srazí na kolena. Pak se zvedá.....

taky souhlas, jen ... někdy se ta "pusa a hodně štěstí" stát může - když oba jsou zainteresováni někde jinde a oba chtějí jít od sebe, pak s tím určitě není problém.
U nás taky mlejny melou - já už jsem si svoje snad vybral a druhá strana která tak strašně moc musela bezhlavě jít za tím svým štěstím zjišťuje, že na dešti asi nebylo tak špatně, když člověk může skončit i pod vodopádem. Ovšem to jsou její mlejny, ty můj život nijak vylepšit nemohou :)

majkafa — 25. 3. 2012 8:07

Boží mlejny melou i za škodolibost.

Tato písnička se mi moc líbí, hezky zazpívaná prima zpěvačkou a vypovídá hodně:
Ewa Farna. Boží mlejny melou
http://www.youtube.com/watch?v=X9YJ6jNAovI

majkafa — 25. 3. 2012 8:10

Boží mlýny melou i takto, díky Bohu: :)

Co chodí dokola, to se nakonec vrátí.

Jmenoval se Fleming a byl to chudý skotský rolník. Jednou, když se snažil vydělat pro rodinu na živobytí, uslyšel volání o pomoc z nedaleké bažiny. Zahodil nářadí a běžel k močálu.
Tam našel vyděšeného kluka po pás v černém bahně, jak křičí a snaží se dostat ven. Rolník osvobodil mladíka a zachránil ho tak před pomalou a úděsnou smrtí.
Další den se u Skotovy zahrádky zastavil luxusní vůz. Vystoupil z něho elegantně oblečený šlechtic a představil se jako otec chlapce, kterého rolník Fleming zachránil.
"Chci se s vámi vyrovnat," řekl šlechtic. "Zachránil jste život mému synovi"
"Ne, nemohu přijmout peníze za to, co jsem udělal," odvětil skotský rolník a odmítl nabídku.
V tu chvíli se ve dveřích objevil rolníkův syn.
"Tohle je váš syn?" zeptal šlechtic.
"Ano," odvětil rolník hrdě.
"Udělám vám nabídku. Dovolte, abych mu poskytl stejnou úroveň vzdělání, jaké se dostane mému synovi. Pokud je mladík aspoň trochu po otci, určitě z něho vyroste muž, na kterého budeme oba pyšní." A tak se stalo.
Syn rolníka Fleminga chodil do nejlepších škol a po čase promoval na Lékařské fakultě St. Mary's Hospital Medical School vLondýně a posléze dosáhl světového věhlasu jako vynálezce penicilinu Sir Alexander Fleming.
Po letech, syn téhož šlechtice, který byl zachráněn z močálu dostal zápal plic. Co mu zachránilo život tentokrát? Penicilin.

majkafa — 25. 3. 2012 8:17

PPavlaa napsal(a):

ty, majko, já si vždycky myslela, že jsi vejš, jak současná žena tvého ex. ale to, cos teď napsala směrem k ní, bylo blbé a zbytečné.

Je to možné.
Já to vidím zase tak, že i kvůli mým "vzkazům" mi už dá pokoj. A za to mi to stálo.

PPavlaa — 25. 3. 2012 9:52

tvoje vzkazy na tom nic nezmění, si myslím. a tenhle, ten byl úplně zbytečný. ona nechává dejchat tebe, ty nechej ji. bez hloupých řečí o magoření. nevím, jestli to vidíš, ale tu hloupou husu ze sebe momentálně děláš ty.
každá máte svůj život, neřeš, co ona.

majkafa — 25. 3. 2012 10:10

Ppavlo, já řeším, co já. :D Až budeš chtít, tak to uvidíš. Ale chápu, že z těch pár informací nelze.
Myslela jsem si, že se někdo zrovna toho slova chytne...
Díky za tvé zrcadlo. BI.

PPavlaa — 25. 3. 2012 10:19

no hele majkafo, mě už to celé přijde hlavně jako jedno velký divadlo. buď jsi sem nepsala vůbec nic a hlásala, že je to pro to, že ona tě čte, nebo tu naopak píšeš dost intimní zpovědi kde se dá. do toho ty tvoje "vzkazy" pro ni :/
co čekáš, že se stane ? když tě bude chtít číst, tak tě číst sem chodit bude, když nebude chtít, nebude sem chodit. čekat, že nějáké tvoje vzkazy něco změní, je dětinský.
takhle to spíš vypadá, že to v sobě ty sama ještě nemáš porovnaný, když jen tak necháváš svoji nástupkyni vzkazy.
a klidně se zlob jak chceš, nebo se schovávej za zrcadlo, je to fuk.

majkafa — 25. 3. 2012 10:34

Nejde o to, že mě četla. Ať si čte, když ji to baví. Ale o to, že mi pak následně otravovala život. Vím, že každý náš skutek nám přinese nějaké následky a že když píšu, může se stát, že mi bude otravovat život. Ale nechápu, proč měla potřebu po mně slídit na netu. Neměla bych já? :D Ona je s mým bývalým mužem a ne já s jejím. :D Přijde mi to postavené na hlavu. Fakt mě nemusí hlídat, o jejího muže nestojím. Kolem a kolem jsem jí vděčná, že je to tak, jak to je. Co se týká mě. Nebýt jí, nepoznala bych možná mého milého, nezměnila bych se z chudinky na ženu, jakou jsem teď. I díky jí jsem šťastná a poznala jsem lásku. Mrzí mě, že se BM kvůli jejímu zákazu a své vlastní slabosti nezajímá o naše děti. Kvůli naší dceři, která je smutná, mimo jiné i proto, že vnouček nezná svého dědečka. Ale každému z nás Boží mlejny melou.

Ppavlo, a píšu sem, kdy chci, co chci a kolik chci. Ty sem taky nepáchneš spoustu dní a pak se sem vřítíš jak velká voda, naděláš vlny, zkritizuješ příspěvky a zase zmizíš. Přijde mi, že si tady vybíjíš své frustrace, když na tebe dolehnou. Ty to možná ani nevnímáš. Každý z nás děláme, jak nejlépe v danou chvíli umíme. Já stejně, jako ty.

Nikomu do toho nic není, kdo sem chodí, jak často a co sem píše nebo nepíše. Ale pokud následně otravuje reálné životy jiným, tak je dle mého názoru na místě se proti tomu postavit. Ostatně, zákon o stalkingu už nějakou dobu platí.

PPavlaa — 25. 3. 2012 11:01

no dobře, hezká zpověď, ale neodpovědělas mi, na co se tě ptám. co změní na celé věci to, že ji tu budeš nechávat vzkazy ? fakt věříš, že když ji je budeš psát, že slídit přestane ?
proč ten poslední, ona ti teď momentálně nějákým způsobem otravuje život, že jsi měla potřebu ji něco vzkazovat ?

že tvůj bm kašle díky ní na děti, to je sice smutný, ale bohužel to takhle kolikrát chodí.

a že sem nepáchnu spoustu dní a pak nadělám vlny - majkafo, já nežiju jen na netu, díky bohu. mám svůj život, svoje lidi tady kolem, nemám potřebu, čas, chuť, být tu od rána do večera. když si vzpomenu na doby, kdy jsem tu byla fakt pečená vařená, ťukám si na čelo. že zkritizuju příspěvky a zmizím, já to takhle prostě nevidím. ano, možná málokdy napíšu, když se mi něčí příspěvek líbí, spíš okomentuju ty, co mi nesedí, to je asi fakt. ale nakonec, neděláš to i ty ? ;) jen je to u tebe možná míň vidět, protože ty jsi tu skutečně neustále.

majkafa — 25. 3. 2012 11:12

Však tu můžeš být neustále taky, Ppavlo, jestli s tím máš problém, že já tu jsem a ty ne. :lol: Vidíš, jaká já jsem šikovná, kolik toho stihnu. :lol:
Nechápu lidi, a nejsi to jenom ty, co asi nemají co dělat, tak sledují a následně komentují, kdo tu kolik času stráví. Proč to asi dělají? :D Nějaká úchylka?
Bacha na boží mlejny. ;)

PPavlaa — 25. 3. 2012 11:21

ty, ale tebe hodně žere, když ti někdo napíše, že jsi tu pořád. všimla jsem si, že vždycky, když ti to někdo napíše, vyletíš jako čertík z krabičky, proč ? když to tobě samotný neva, proč jsi podrážděná, když ti to někdo řekne ? kdybych takhle byla spokojená, mohli by mi všichni políbit šos a vůbec by mě tím nevytočili ..

majkafa — 25. 3. 2012 11:24

:lol::lol::lol: Proč máš potřebu komentovat, kdo tady kolik času tráví? Obzvláště vzhedem k termínu tvé registrace a počtu tvých příspěvků. :lol::lol::lol: Tos mě dnes rozesmála. Díky. :lol:

Ale jelikož musíš mít, Pavlo, vždy poslední slovo, tak do toho. :lol:

A já jdu pověsit záclony a užívat si hezkého dne. :D

PPavlaa — 25. 3. 2012 11:35

ráda bych tě rozesmála. ale ty počty vysmátých smajlíků, co jsi sem naházela na mě působí spíš křečovitě a smutně.

PetrHl — 25. 3. 2012 16:29

ženský běžte ven - je krásně a nehádejte se tady, buďte rády že nemusíte smrdět v práci jako já :)

PPavlaa — 25. 3. 2012 16:31

sorry, ale já nepotřebuju soudce a ani říkat, co mám, nebo ne.

Bety — 25. 3. 2012 16:41

PetrHl napsal(a):

ženský běžte ven - je krásně a nehádejte se tady, buďte rády že nemusíte smrdět v práci jako já :)

http://i.dama.cz/s/e213.gif stejně to nejsou žádné Boží mlýny, ale běžný život

dusička — 25. 3. 2012 16:44

Bety napsal(a):

PetrHl napsal(a):

ženský běžte ven - je krásně a nehádejte se tady, buďte rády že nemusíte smrdět v práci jako já :)

http://i.dama.cz/s/e213.gif stejně to nejsou žádné Boží mlýny, ale běžný život

To je skvělej smajlík Bety :D:D:D

Bety — 25. 3. 2012 16:47

jo taky ho miluju

novavila — 25. 3. 2012 16:57

majkafa napsal(a):

Nejde o to, že mě četla. Ať si čte, když ji to baví. Ale o to, že mi pak následně otravovala život. Vím, že každý náš skutek nám přinese nějaké následky a že když píšu, může se stát, že mi bude otravovat život. Ale nechápu, proč měla potřebu po mně slídit na netu. Neměla bych já? :D Ona je s mým bývalým mužem a ne já s jejím. :D Přijde mi to postavené na hlavu. Fakt mě nemusí hlídat, o jejího muže nestojím. Kolem a kolem jsem jí vděčná, že je to tak, jak to je. Co se týká mě. Nebýt jí, nepoznala bych možná mého milého, nezměnila bych se z chudinky na ženu, jakou jsem teď. I díky jí jsem šťastná a poznala jsem lásku. Mrzí mě, že se BM kvůli jejímu zákazu a své vlastní slabosti nezajímá o naše děti. Kvůli naší dceři, která je smutná, mimo jiné i proto, že vnouček nezná svého dědečka. Ale každému z nás Boží mlejny melou.


Nikomu do toho nic není, kdo sem chodí, jak často a co sem píše nebo nepíše. Ale pokud následně otravuje reálné životy jiným, tak je dle mého názoru na místě se proti tomu postavit. Ostatně, zákon o stalkingu už nějakou dobu platí.

Mně se zdá akorát hrozně divný, že by četli tyhle diskuze a přitom by se BM s dětma nestýkal. Když by se skutečně nezajímal o děti , tak hk by ho ani nezajímalo, co kde píšeš , když se lidi rozejdou , většinou se s dětma stýkají ,ale s BM třeba nemluví .

Že by on četl diskuze a po dětech ani nevzdech mi přijde absirdní . To  musel ten vztah mezi dětmna a otcem bejt už předtím nějak narušenej .

Jinak naše maceška se vždycky bála fotit , když se někdy zřídka s dětma viděla , halila se do černých brýlí a skovávala , jakoby tušila že bude viset na všech mých profilech s patřičným komentářem.....ha ha ha :D
No jo, člověk by se mě chovat slušně, když se chová slušně, nikde ho nikdo nemůže ztrapnit . Když nesplachuje ani záchod v 57 letech , tak má o study kabát :D :D

PPavlaa — 25. 3. 2012 17:12

já si nemyslím, že ten vztah mezi nimi musel být už narušenej. ono je to jiný, když jdou lidi od sebe a děti jsou malý a jiný, když už jsou větší, nebo třeba v blbým věku, kdy si samy postaví hlavu, nebo se stáhnou na stranu jejich mámy. do toho nová partnerka, která si třeba nepřeje, aby s s dětmi stýkal a i když ty emoce časem vyšumí, ta cesta zpátky k sobě se někdy hledá blbě.

BrenTen — 25. 3. 2012 17:18

majkafa napsal(a):

Boží mlýny melou i takto, díky Bohu: :)

Co chodí dokola, to se nakonec vrátí.

Jmenoval se Fleming a byl to chudý skotský rolník. Jednou, když se snažil vydělat pro rodinu na živobytí, uslyšel volání o pomoc z nedaleké bažiny. Zahodil nářadí a běžel k močálu.
Tam našel vyděšeného kluka po pás v černém bahně, jak křičí a snaží se dostat ven. Rolník osvobodil mladíka a zachránil ho tak před pomalou a úděsnou smrtí.
Další den se u Skotovy zahrádky zastavil luxusní vůz. Vystoupil z něho elegantně oblečený šlechtic a představil se jako otec chlapce, kterého rolník Fleming zachránil.
"Chci se s vámi vyrovnat," řekl šlechtic. "Zachránil jste život mému synovi"
"Ne, nemohu přijmout peníze za to, co jsem udělal," odvětil skotský rolník a odmítl nabídku.
V tu chvíli se ve dveřích objevil rolníkův syn.
"Tohle je váš syn?" zeptal šlechtic.
"Ano," odvětil rolník hrdě.
"Udělám vám nabídku. Dovolte, abych mu poskytl stejnou úroveň vzdělání, jaké se dostane mému synovi. Pokud je mladík aspoň trochu po otci, určitě z něho vyroste muž, na kterého budeme oba pyšní." A tak se stalo.
Syn rolníka Fleminga chodil do nejlepších škol a po čase promoval na Lékařské fakultě St. Mary's Hospital Medical School vLondýně a posléze dosáhl světového věhlasu jako vynálezce penicilinu Sir Alexander Fleming.
Po letech, syn téhož šlechtice, který byl zachráněn z močálu dostal zápal plic. Co mu zachránilo život tentokrát? Penicilin.

Příběh je to sice hezký, ale zcela smyšlený. Stačí použít Google. V některých verzích příběhu byl tím šlechticem otec Winstona Churchilla, případně sám WS a následně měl být Churchill vyléčen penicilinem v roce 1943, ale nic z toho není pravda.

PPavlaa — 25. 3. 2012 17:20

ten příběh koloval po mailech, pokud si dobře vzpomínám.

PetrHl — 25. 3. 2012 17:53

PPavlaa napsal(a):

ten příběh koloval po mailech, pokud si dobře vzpomínám.

ano a kdo ho nepřeposlal 250 přátelům toho potkalo strašlivé neštěstí :lol::lol:

majkafa — 25. 3. 2012 19:10

Není podstatné, jaký je ten příběh. Já vím, že je to hoax.
Fakt je, že to takhle funguje. Co vysíláme, to se nám vrátí. Prostě Boží mlýny. :jojo:
Nebo jak říká Bety - běžný život. :jojo:

PPavlaa — 25. 3. 2012 19:40

PetrHl napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

ten příběh koloval po mailech, pokud si dobře vzpomínám.

ano a kdo ho nepřeposlal 250 přátelům toho potkalo strašlivé neštěstí :lol::lol:

proto jsem ho přeposlala, jeden nikdy neví :P

Stelička — 26. 3. 2012 12:53

Majkafo, myslím, že jsi Betyninu poznámku o bežném životě nepochopila... Měly jste jít ven, protože jste nekafraly o Božích mlýnech, ale o běžném životě... Alespoň takhle jsem si to přebrala zpětně já.

Modroočka — 26. 3. 2012 14:49

PetrHl napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

ten příběh koloval po mailech, pokud si dobře vzpomínám.

ano a kdo ho nepřeposlal 250 přátelům toho potkalo strašlivé neštěstí :lol::lol:

Hmmm, já jsem ho neposlala a tak mě to asi taky čeká :grater:

majkafa — 26. 3. 2012 15:59

Stelička napsal(a):

Majkafo, myslím, že jsi Betyninu poznámku o bežném životě nepochopila... Měly jste jít ven, protože jste nekafraly o Božích mlýnech, ale o běžném životě... Alespoň takhle jsem si to přebrala zpětně já.

Domnívám se, že sis to nepřebrala tak, jak to myslela Bety. Ale mohu se také mýlit. :)

Selima — 30. 3. 2012 14:07

mia napsal(a):

Vějířovka napsal(a):

majkafa napsal(a):

Nevím, Pavlo, proč mají tu potřebu. A jelikož si nedají říct, tak se s nimi nestýkám, pokud se náhodně nepotkáme.
Boží mlýny mě berou. :) Vím, že to, že jsem se ženatým mužem, není úplně v pořádku. Ale vím, proč jsem s ním se vší zodpovědností, co to obnáší. Takže taky vím, že jestli je to skutečně špatně, možná mě nějaké boží mlýny čekají. Jsem si toho plně vědoma. Nechám Bohu, ať to posoudí.

To se mi strašně líbí, jaks to napsala, Majko. Ano, uvědomuješ si realitu, ale jsi i ochotna za to platit - to je lidský a rozumný. Nejsme andělé, tak holt dokonalý zatím nebudeme, ale lekci jsme pochopili. :supr:

a to mě to zase připadá jako čirý alibismus a snaha omluvit si to sama před sebou.....takhle by si mohl v podstatě zdůvodnit kdo chce co chce, jakoukoliv lumpárnu.......:/

No veď mohol... čo samozrejme nijako nevylučuje následné výčitky svedomia, vedomie zodpovednosti a potom tie omieľané Božie mlyny. :jojo:

Selima — 30. 3. 2012 14:26

dusička napsal(a):

Protože je důležitý, jak žiju já. (každý by se měl zajímat přeci o sebe)
K čemu Ti to bude dobrý, že ten,kdo Ti ublížil, že na něho dojde. K čemu? Proč by si mu to měla přát.
Já chápu, že zoufalý lidi dělají zoufalý věci. Nechtěj žít, snaží se stůj co stůj udržet co se dá, ponižujou se atd.
Ale že by přáli někomu neštěstí?
JJ, možná to probleskne hlavou ,když je člověk hodně naštvanej, ale určitě jen minutku a neupíná se na to, a nečeká na to, kdy toho druhého člověka boží mlýny semelou.

Dusi, nemám zlomyseľnú povahu, ale keď sa so mnou bývalý rozchádzal, a to dosť dramaticky a s podrazmi, plus kašlala na svojho syna, pre ktorého bol jedinou životnou istotou, tak som mu fakt neželala nič dobrého. ;) A naopak som číhala na to,čo zlého sa mu stane, aby bola na svete nejaká spravodlivosť... Lenže vo chvíli, keď spravodlivosť prišla, už mi bola fuck. :fuck: Už som uvažovala práve viac o sebe a o tom, ako pomôcť mladému, než o tom, čo sa deje so starým. :vissla: