|
» Diskuse - Babinet.cz https://fora.babinet.cz/index.php » Bezmasá jídla https://fora.babinet.cz/viewforum.php?id=121 » Žemlovka https://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=8797 |
| Leila — 2. 7. 2006 11:05 |
Už je to dlouho, co jsem dělala žemlovku a zapomněla jsem přesný postup. Jak se přesně postupuje, nemáte někdo receptík? |
| Bety — 2. 7. 2006 16:44 |
Můžeš dělat z rohlíků, veky, toustového chleba nebo starší vánočky. Já pekáček vymazávám a vysypávám strouhankou, je to pak pěkně opečené. Stačí ale vymazat. Ohřeju si trošku mléka - mírně, jen proto aby se mi to lépe namáčelo. Namáčím mírně ty kousky, ukládám do pekáčku. Vrstvu pečiva, tu pokapám trošku rozpuštěným máslem,vrstvu ovoce - jakéhokoliv. Strouhaná jablka s cukrem a skořicí a rozinkami, jakýkoliv kompot apod. Zase vrstvu pečiva, pokapat máslem, vrstvu ovoce. Horní vrstva pečivo. V trošce mléka rozkvedlám vejce, zaleju to - nepříliš navlhko, aby ti to při pečení neuteklo. Nahoru pokapu máslem. Také můžeš v tom mléce rozmíchat jen žloutky a když bude žemlovka už trochu růžová, natřít na ni sníh z těch bílků a dopéct - na to jsem už líná. |
| Bety — 2. 7. 2006 16:47 |
|
| Leila — 2. 7. 2006 22:24 |
Dík, Bety. :) |
| ivca — 3. 7. 2006 15:25 |
dobrá je i naslano |
| Bety — 3. 7. 2006 20:53 |
A když jí udělám kotel tak si porci zmrazím |
| janica — 4. 7. 2006 11:42 |
Tý jóóó to mě ještě nikdy nenapadlo, to musí být výtečný, co nejdřív se na to vrhnu. |
| ivca — 4. 7. 2006 13:45 |
napiš nějaké své variace - já takhle improvizuju hlavně na chalupě - zbyde pečivo, všichni mají hlad a já nerada vyhazuju zbytky - i když tam mi to nevadí - slepice u sousedů to jistí ... |
| Gia — 4. 7. 2006 20:37 |
já ještě přidávám tvaroh s cukrem a vajíčkem :D |
| Bety — 4. 7. 2006 20:47 |
Lidi já mám ještě teď spoustu nastouhaných, natlačených do sklínek a zavařených jablek od loňska na žemlovku a na štrúdly. |
| AndreaP. — 12. 7. 2006 13:41 |
Ty jóo, tak nasladko jí dělám poměrně často (nejvíc nám chutná z vánočky :D) a nahoru pak na talíři ještě kotel šlehačky (ať žijou naše kila :vissla: ), ale naslano jí neznám, zní to fakt zajímavě, určitě vyzkouším a překvapím manžílka :supr: |
| Isidia — 12. 7. 2006 20:22 |
Dávám také tvaroh do každé vrstvy a posypu to vanilkovým cukrem. mňam |
| Bety — 12. 7. 2006 21:00 |
můžeš dát úplně všechno, podle toho jestli děláš sladkou nebo slanou variantu, koukneš do ledničky nebo na zahradu nebo do komory a je to. |
| ivca — 13. 7. 2006 7:18 |
zítra jedu na chalupu, tak už se na ty variace těším .... |
| Rommy — 13. 8. 2006 11:31 |
Žemlovka s meruňkami a kysanou smetanou |