Lehena — 21. 6. 2006 11:56

Tak jsem před necelými třemi týdny našla venku černé koťátko, tak jsem neodolala a psala jsem partnerovi, že ho beru domů. Od začátku bylo hravé, mazlivé a čistotné. Hned jsem jsem s ním přijela domů, posadila jsem ho na kočičí záchod a pak tam už chodilo samo. Zašli jsme s ním k veterináři a ten nám řekl, že je to kocour a má asi tak 8-10 týdnů,zánět průdušek, spojivek. Tak jsme dostali injekce a anitibiotika a ted už je kocourek snad zdravý.
Ale včera jsem přišla z práce domů doma jsem našla rozčíleného přítele a schovaného Gypsyho (to je ten kocourek:-)). Počůral nám postel až na matraci a sami asi víte, jak kočičí čůranky smrdí a těžko to jde vyčistit.
Na netu sjem četla, že to udělá kočka naschvál, když jí necháte doma samotnou,ale já odejdu do práce a je tam samo tak 5 hod, než přijde přítel a jinak se mu hodně věnujeme.
Nevím,co s tím, přítel je rozčílenej, že prý ještě jednou a jde "z baráku". To bych samozřejmě nedovolila, je to moje zlatíčko.ale nevíte, co s tím mám dělat? Byt máme pronajatý a o to je to nepříjemnější. Dnes jsem ho zavřela na chodbě se vším,ale nechci ho tam nechávat pořád. Co mám teda dělat, aby to už nedělal????
Předem moc díky za odpovědi a omlouvám se za tak dlouhý text...

Leila — 21. 6. 2006 14:28

Ahoj Leheno, píšeš, že je to proto, že ho necháváš doma samotného.
Já jsem slyšela, že to kočičky dělávají, pokud je jim nějak ubližovaný- kopneš do něj, hodíš s ním apod.
Takže je otázka, co mu kdo udělal, než se dostal k vám.

Taky by to mohlo být tím, že není vykastrovaný. Pokud kocourek není vykastrovaný, pak pomůže kastrace, jinak si tímto způsobem prý značí své teritorium.

Ale jestli je vykastrovaný, tak pak nevím, co s tím.

Lehena — 21. 6. 2006 14:43

Ahoj Leilo, díky za odpoveď. Kocourek je ještě moc malý na kastraci a na značkování se mi zdá, že je taky ještě malý. Tak nevím, co s tím, nechci ho pořád zavírat na chodbě. Je mi divné, že to udělal až po nějaké době co je u nás....achjo.

Leila — 21. 6. 2006 14:58

Já mám doma koťátko- ale holku, takže s kastrací- kdy- ti neporadím. Jen jsem to vyčetla na netu /že si značkují teritorium/, když jsme se rozhodovali, jestli kluka nebo holku. Právě proto jsme se rozhodli pro kočičku.
Snad se ozve někdo, kdo má doma kluka.

Myslím ale, že tím, že je doma sám, to nebude. Všechny kočky přece zůstávají doma samotný, když jdeme do práce, naše holka dýl než tvůj kocourek.
Kdoví, čím mu dřív kdo ublížil. :grater:

2Káta — 21. 6. 2006 23:26

Ahoj Leheno,mi jsme měli taky kocourka a ten to dělal taky a byl rozmazlený tak jsme ho pak museli dát na barák.Kocouři tohle dělají jsou jak psi značkují si ale doma,a pak je to strašně zapáchat a nedá se to odnaučit.Ted máme kočičku a jsem 100% spokojená.

maya — 26. 6. 2006 9:49

Kočka naší sousedky tohle dělá opravdu naschvál - když jí sousedka něco "udělá", kočka se za trest vykaká třeba za postel a tak (normálně to samozřejmě nedělá). Nebo když sousedka odjede do lázní a číču nechá u nás, tak kočka s ní pak po návratu "nemluví" - je to fakt srandovní, ale chová se skoro jako člověk, dělá uražené výrazy, sousedky si absolutně nevšímá a nechá se odprošovat. Takže si myslím, že to od vašeho kocourka může být jakýsi "trest" za něco, co se mu nelíbilo.

Venus — 26. 6. 2006 13:11

Lehena napsal(a):

Ahoj Leilo, díky za odpoveď. Kocourek je ještě moc malý na kastraci a na značkování se mi zdá, že je taky ještě malý. Tak nevím, co s tím, nechci ho pořád zavírat na chodbě. Je mi divné, že to udělal až po nějaké době co je u nás....achjo.

Jednou děti přitáhli domů kocourka, snad mu jěště nebyly dva měsíce, Hned jsme mu udělali malý záchůdek, vystllali natrhanými novinami, posadili ho do něj, zahrabali mu v něm nožičkama a ejhle, on to hned pochopil , příště už šel sám. Chodili jsme do práce, byl v paneláku sám přes 8 hodin a žádný problém, prostě inteligent! Nakonec jsme mu našli nový domov na venkově, protože manžel jako správný "samec" ho odmítl dát kastrovat. Dále děti přitáhly větší kotě, tak půlroční a ta byla prasátko, našla jsem hovínko i na stole záchůdek nezáchůdek. Naštěstí se našli původní majitelé z nedalekých vilek. U toho Tvého koŤátka, které je příliš malé, aby to byl venkovský kocour, si myslím , že to bylo z nějakého stresu...
Když tak ho nech jen v předsíni , nech pootevřený záchod, aby mě přístup ke svému záchůdku, nech mu tam nějaké hračky.... Jinak se kocouři kastrují asi tak v 6ti - 9ti měsících, než začnou značkovat. Pak jsou prý miloučcí jako koťátka...

Nela — 26. 6. 2006 13:16

My máme doma kočku a když byla malá, tak nám taky čůrala do postele. Byli jsme z toho nešťastní, na veterině nám řekli, že prostě některé kočky jsou takové a že se to zřejmě neodnaučí, ale dopadlo to dobře,  udělala to  ještě několikrát a pak přestala, chodí ven, nebo na kočičí záchod a je velmi čistotná.

Jessie — 1. 7. 2006 22:27

Sestřin kocourek se taky začal počůrávat do postelí a to pravidelně. Byl ještě dost malý, přála si, aby ještě měl koťátka, ale veterinář doporučil kastraci. A od té doby je klid a chodí jen na kočičí záchod

Alixa — 23. 10. 2006 13:24

Ahoj Leheno.
Co já už jsem odchovala koček a kocourů, to se nedá spočítat. Neboj, to se spraví. A na kastrování musíš až v 9 měsících, když půjdeš s ním moc brzy, tak se z něho stane tlustý, apatický kocour. Všechno má svůj čas. Mě to ze začátku párkrát udělal každý kocour.

cilka — 24. 10. 2006 9:20

Ahoj Leheno, zkus se podívat do téhle knihy: http://knihy.abz.cz/prodej/devatero-kocicich-zivotu
a pár odkazů, třeba se ti budou hodit... :)
http://casopis.planetazvirat.cz/061017- … rec-1.html
http://www.kocky-online.cz/jportal/arti … tml?op=all  zde najdeš všehochuť o kočičkách

RADY PRO KOŤATA DO ŽIVOTA:
   1. Jakmile se dostanete poprvé domů, dělejte vystrašené koťátko, které nemá daleko k pláči. Lidé vás budou chovat a rozmazlovat, jak dlouho budete chtít. Můžete také teskně zamňoukat, čímž si přivoláte misku s mlékem pro koťata&bnsp;;-)
   2. První noc se přitulte k tomu, koho považujete za vůdce vaší nové smečky. Jestliže sebou bude hodně házet na posteli, umyjte mu obličej nebo mu zazpívejte do ucha vaši techno ukolébavku.
   3. Nezapomeňte na tělocvik! Během noci hrajte s kuličkou fotbal o nábytek, hlasitě běhejte po lině či parketách a u člověka, který řídí auto, přeďte co nejhlasitěji. Řidiči se bude zdát, že jede v autě. Neškodí zamňouknout, aby se probudil s úlekem, že naboural do stromu. Musíte jen nasadit nevinný výraz.
   4. Pokud vás vykopnou z ložnice, hlasitě jim nadávejte a škrábejte na dveře. Jakmile se otevřou, máte dvě možnosti: Buď zůstanete sedět, čímž vás chytí za kožich a vyhodí ven nebo zdrhnete.
   5. Lidé jsou naivní, když si myslí, že naučí kočku přijímat zvyky domácnosti. Nenápadně si je vycvičte. Kdykoliv říkají, že jsou pány domu, nechte je při tom. Časem zjistí, že je tomu naopak!
   6. Pokud jde o jméno, pak ho lidé opakují stále dokola do úplného zblbnutí. Zapamatujte si ho raději na začátku, protože jinak vám z toho bude špatně a bolesti uší na sebe nenechají dlouho čekat.
   7. Rozloučení a vítání lidí je radost. Když odejdou, máte celý byt pro sebe, tudíž můžete rybičkám nabídnout zajímavé dobrodružství, ptáčkům pomoci na onen svět a hlodavce pustit na svobodu za účelem jejich pozdějšího najití...
   8. Pokud jde o psy, můžete si k nim dovolit cokoli! Jsme ostatně mrštnější než oni. Stačí zaseknout drápy do psa a pak vyskočit na záclonu nebo pod skříň. Můžete psům jíst i jídlo z misky. Pokud začnou odporovat, řiďte se heslem "škoda každé rány, která padne vedle!"
   9. Při vítání lidí jásejte, protože je můžete zavést k plné misce jídla a žádat další. Nezapomeňte nasadit nechápavý výraz a dál se s nimi hádejte.
  10. Ven nikdy nechoďte! Pokud to bude nezbytné, bojujte. Stačí, když s lidmi nebudete mluvit a v noci je nenecháte vyspat. Několik minut na balkónu musí stačit, abyste se provětrali.
  11. Nejhorší je, když vás chtějí vzít k veterináři. Při tomhle vám můžu jen popřát, abyste to přežili! Prášky, koupel, drápky a injekce. Tohle je jen malá část toho, co je na tomhle světě nejhorší! Prášky můžete kdykoliv nenápadně vyzvracet. S koupelí to je hrozné, ale stejně se umyjte po svém. Lidé nechápou, jakou práci nám dává, abychom všechny ty pachy na sebe nandali!
  12. S drápky se můžete rozloučit. Jestliže máte obrušovací prkno, pak si bruste drápky co nejčastěji. Věřte mi, že není větší potupa než ostříhání drápů.
  13. Proti injekcím nic nezmůžete. Zmítání dopomáhá k větší bolesti a také možnosti poranění či poškození srsti.
  14. Mnoho z nás si říká, jaké by to bylo, kdyby nám lidé rozuměli. Já na to přišla! Tak, jako má panička opakovala mé jméno, já opakovala to samé: „Jídlo!“ Pak přišla na systém, jak se částečně dorozumět nejen mňoukáním, ale i gesty... a někdy i výhružkami. Někdy lituji, že jsem ji to naučila, protože teď jí ani nemůžu vynadat. Radím vám proto, abyste neučili lidi naší řeči.

Hellga — 25. 10. 2006 12:37

He, he, he, Leheno, máš problém...:D Kocourek žárlí... Kočka je "právoplatný člen rodiny" a když ji "krátíš na právech", tak se mstí a protože to jinak neumí, je to jejich oblíbená pomsta... Z tvého přítele cítí konkurenta a pokud je odstrčen kocour a přítel zůstává, (jsou takové chvíle v životě lidském...;) ), je to důvod k "zarputilosti", protože mladá kočka bude vždycky s členy "rodiny" soutěžit o své místo. A protože kočka má pocit, že v přítomnosti něčeho tak nevyvinutého, jako je člověk, potažmo chlap, který si ani myš nechytne a po tmě tápe, dokonalá, má dojem, že by měla zaujímat místo nejvyšší... Ty jsi zřejmě "krmitelka" a tak jsi na výsluní, kdežto partner je jen "otrapa", co jej okrádá o tvůj čas, který by jsi mohla věnovat jemu....:supermario: Jestli to jednou zkusil, bude to dělat dál, protože pak půjde za pachem a kupovat pokaždé novou matraci, by asi nebylo to pravé...:) On totiž chlap v rodině, je pro kocoura konkurent a samec samce "po čuchu" pozná, proto to "podivné chování najednou", kocourek roste a poznat konkurenci má v genech...:lol: )
Zamez mu přístup do ložnice a nekompromisně na tom trvej i za cenu jeho nelibosti... Nesmí tam, ani když jsi s ním doma sama! Prostě ložnice = TABU!
Snaž se jej "neopomíjet" a zkus (za příteloví spolupráce...;) ) dosáhnout toho, aby nabyl kocour dojmu, že je (ve vyhrazeném prostoru) "jednička"...
Chápej, v posteli kocour cítí tvého přítele, (muž má mnohem intezivnější "samčí" pach) a nechce jej tam...:supermario: Když vytrváš, kocour si zvykne, že co se děje v ložnici, není pro něj a postupně ztratí zájem...Hlavně, aby jste se tam neládovali syrovou rybou a podobnými "mlskami", to by poznal!!!
Tak zlom vaz!!! :supr:

Hellga — 25. 10. 2006 12:42

Cilko, to je skoro úúúúúplně přesně, mám z toho "poprskanej" monitor....!!! :supermario:

DarkAngel — 25. 10. 2006 14:36

Alixa napsal(a):

Ahoj Leheno.
Co já už jsem odchovala koček a kocourů, to se nedá spočítat. Neboj, to se spraví. A na kastrování musíš až v 9 měsících, když půjdeš s ním moc brzy, tak se z něho stane tlustý, apatický kocour. Všechno má svůj čas. Mě to ze začátku párkrát udělal každý kocour.

Promin, ale to je blbost. Kocka i kocour jsou VZDYCKY apaticke, vzhledem k tomu, ze po kastraci ( sterilizaci ) se meni jejich hormonalni hladiny. O kockach vim vic, nez by se Ti mohlo zdat. Ale otazka: Zdalipak vis, jak a proc kocka kolem sebe vytvari energetickou barieru ? ;) Nebo netusis o cem to mluvim ? ;) Dalsi otazka : Kocka vidi cernobile, nebo barevne ? Kocka vidi dobre pri umelem osvetleni ? A posledni otazka - jak vnima kocka zivou bytost: Mozne odpovedi : Jako siluetu, vidi normalne jako clovek, vidi energeticke spektrum ? Hodne zdaru a doufam, ze se nad tim alespon zamyslis.

DarkAngel — 25. 10. 2006 14:43

maya napsal(a):

Kočka naší sousedky tohle dělá opravdu naschvál - když jí sousedka něco "udělá", kočka se za trest vykaká třeba za postel a tak (normálně to samozřejmě nedělá). Nebo když sousedka odjede do lázní a číču nechá u nás, tak kočka s ní pak po návratu "nemluví" - je to fakt srandovní, ale chová se skoro jako člověk, dělá uražené výrazy, sousedky si absolutně nevšímá a nechá se odprošovat. Takže si myslím, že to od vašeho kocourka může být jakýsi "trest" za něco, co se mu nelíbilo.

Ano Maya, je to typicke chovani kocek. Kdo si mysli, ze je to hlopy tvorecek, myli se. Je hodne obtizne zit s kockou, ale kdo ji rozumi, ma doma vyborneho spolecnika ;) Pokud se kocka takto chova, poridte ji kamaradku, kocka pokud chodite do prace nesmi zustavat v byte sama. Jinak dela naschvaly a hodne casto cura do bot. Takze jusou na vyhozeni. ja mam kocicky dve od zacatku.

Lehena — 25. 10. 2006 14:57

Díky za příspěvky.Tak gypsymu (kocour) je už  7 měsíců..přítel mi odjel do anglie a to čůrání se upravilo:-))..ale jak si zvyknul,že mě má jen pro sebe tak stačí,abych přišla pozdě domu a mám načůráno do skříně. Předevčírem jsem dorazila domů a mám takový zašupovací dveře skříně na oblečení a komplet všechno zech...a smrad jako by mi to tam počůralo celý kočičí komando..už jsem z toho zoufalá...čekat další dva měsíce, než hobudu moci nechat vykastrovat..achjoooo
to Hellga - bohužel nemůžu mu zamezit vstupovat někam, protože mám jen 1+1..takže ted jen kontroluju než odejdu abyněkde něco neleželo, obleční, peřiny..jinak vim, jak by to skončilo..je to fakt strašný..asi nám začalo přímo značkování,co

DarkAngel — 25. 10. 2006 15:43

Lehena : Tu kastraci zvaz zda to urcite chces. Kocour si znackuje, to je pravda, ale jen v pripade, ze vidi konkurenci. Porid mu jeste kocicku, myslim to vazne a tu dej sterilizovat. Pocitej ale s tim, ze bude apaticka. Kocicku mu porid co nejdriv, protoze pokud mu bude rok, muze ji brat jako vetrelce a roztrha ji na cucky. Jinak k curani. Kocka potrebuje pisecek, a hrabat. malokdy se vycura nekam jinam, nez ma. A dalsi rada, kocka se nevycura nikam, kde spi. nauc ho spat v posteli ;)

Lehena — 25. 10. 2006 16:35

to dark angel
s tim pískem - od začátku,co ho mám chodil normálně na písek..každý den mu to vybírám a měním a čistím ho skoro pořád,takže mylsím, že v tomhle problém není..spíš si mylsím, že to prostě dělá naschvál, že přijdu později domů, než je zvyklý..jinak je strašně rozmazlený se mi zdá poslední dobou:-))pořád strašně řve a musim ho chovat a mazlit ho, jinak nepřestane..spíš mi někdy připadá, že na jednus stranu snad ani nemám kočku, jak je mazlivý a fixovaný..:-))jo a v posteli spinká už se mnou a je fakt, že už to neudělal..uf

DarkAngel — 25. 10. 2006 17:26

Lehena : No, vidis ;) Jak pisi, je to o tom, ze kocka sice zije svuj zivot a k zivotu neepotrebuje cloveka, ale plati to jen tehdy, pokud neni v byte. Kocka je selma, potrebuje vybeh, potrebuje lovit, nejak zabit cas, ktery ma. Pokud ji zavres doma, nemuze nikam, nudi se a zvykne si na lidskou spolecnost. Pokud ji nedostane ( v jejim mozecku probiha cas jinak, nez ten nas ) pomsti se tim, co cloveka nastve. vetsinou je to vycurani, nebo vykadeni nekam, kde to necekame, nebo neco rozskrabe - naschval, nebo se rada schovava a muzes na ni volat a nevyleze. A ver, ze i v 1+1 byte, si najde misto kam se schovat a Ty ji nenajdes ;) Jinak moc me tesi, ze tento thread existuje. Kocky jsou uzasna zviratka a ty moje dve potvurky nevymenim za nic na svete ! ;) pa, pa DA

DarkAngel — 25. 10. 2006 17:36

Hellga napsal(a):

He, he, he, Leheno, máš problém...:D Kocourek žárlí... Kočka je "právoplatný člen rodiny" a když ji "krátíš na právech", tak se mstí a protože to jinak neumí, je to jejich oblíbená pomsta... Z tvého přítele cítí konkurenta a pokud je odstrčen kocour a přítel zůstává, (jsou takové chvíle v životě lidském...;) ), je to důvod k "zarputilosti", protože mladá kočka bude vždycky s členy "rodiny" soutěžit o své místo. A protože kočka má pocit, že v přítomnosti něčeho tak nevyvinutého, jako je člověk, potažmo chlap, který si ani myš nechytne a po tmě tápe, dokonalá, má dojem, že by měla zaujímat místo nejvyšší... Ty jsi zřejmě "krmitelka" a tak jsi na výsluní, kdežto partner je jen "otrapa", co jej okrádá o tvůj čas, který by jsi mohla věnovat jemu....:supermario: Jestli to jednou zkusil, bude to dělat dál, protože pak půjde za pachem a kupovat pokaždé novou matraci, by asi nebylo to pravé...:) On totiž chlap v rodině, je pro kocoura konkurent a samec samce "po čuchu" pozná, proto to "podivné chování najednou", kocourek roste a poznat konkurenci má v genech...:lol: )
Zamez mu přístup do ložnice a nekompromisně na tom trvej i za cenu jeho nelibosti... Nesmí tam, ani když jsi s ním doma sama! Prostě ložnice = TABU!
Snaž se jej "neopomíjet" a zkus (za příteloví spolupráce...;) ) dosáhnout toho, aby nabyl kocour dojmu, že je (ve vyhrazeném prostoru) "jednička"...
Chápej, v posteli kocour cítí tvého přítele, (muž má mnohem intezivnější "samčí" pach) a nechce jej tam...:supermario: Když vytrváš, kocour si zvykne, že co se děje v ložnici, není pro něj a postupně ztratí zájem...Hlavně, aby jste se tam neládovali syrovou rybou a podobnými "mlskami", to by poznal!!!
Tak zlom vaz!!! :supr:

Helgo, napsala jsi to zajimave, myslim, ze kocici zivot znam vcelku dobre, s par vecma vsak nesouhlasim, neco doplnim. Cloveci samec kocourovi nijak nevadi, stejne jako zena nevadi kocicce a neciti v nich konkurenci - u nas doma to nepozoruji a nejaka zarlivost ? Cele je to o 1. povaze kocky, 2. o pristupu cloveka ke kockam. S tim lovem mysi : Videla jsi nekdy cloveka lovit mys ? Nechapu, proc by kocka mela nabyt dojmu, ze si clovek, potazmo zenska neulovi mys ? ( zena to nedokaze, protoze na to neni predurcena v prirode, byl k ttomu urcen chlap a funguje to dodnes - priklad: Kdo koho lovi ? Zena muze, nebo muz zenu ? ;)  ) Ted mam otazku : Co kdyz bude kocoura krmit chlap ? A kocku zenska ? Rada se poucim, co se stane ;) Prosim doplnit ;) A ted jeste doplnim Tvuj prispevek : Ne pan - clovek, je panem kocky, ale kocka je panem cloveka ;) Preberte si to vsichni jak chcete, ale je to svata pravda ;)

Hellga — 26. 10. 2006 19:56

Nemyslela jsem, že by kocourovi vadil chlap, jako samec konkurent... :D Ale může mu vadit pach a tak se jej snaží překrýt, zvlášť pokud ještě není kastrovaný a dělají to i kočky holky...Také vůně prášku, či máchadla...Některá kočka se na čersvě vypraném prádle ráda povaluje a snaží se "nabrat" vůni do kožichu, jiná jej počůrá...To s tou myší je taky "příměr"...:D  Kočka velice záhy pozná, že člověk je "méněcený", po tmě se motá a vůbec je z kočičího pohledu "divnej" a absolutně nesoběstanej...Pokud má kočka dobrý sociální cítění (to se od jedince liší, jako u lidí...;) ), tak se o svého člověka stará a dokonce mu dovolí, aby se choval nepatřičně a odpouští mu drobné přestupky... Asi tak, jako by jste zachovali nadhled k mentálně postiženému...Je to kočičí láska a kočka má veliké srdíčko!
S tím krmením... Nestane se vůbec nic! :D Kočka je natolik chytrá, že je jí jedno od koho baštu dostane...Většinou mají v rodině "krmného" jedince, někoho, o kom ví, že z něj "vyrazí" mlsku i když v misce jídlo mají a někoho, komu můžou "pomáhat"  a dělají s ním "věci", někdo líp češe, atd., atd... Prostě si to umí rozdělit. Kočka je prostě kočka a my máme tu čest s ní žít...;)

DarkAngel — 26. 10. 2006 20:15

Hellgo, vite o kockach opravdu hodne. Myslim, ze s Vama bude velmi plodna diskuse. Diky !

A Vase veta "Kočka je prostě kočka a my máme tu čest s ní žít..." je svata pravda ;)

Hellga — 27. 10. 2006 12:18

Leheno, asi jdete vážně do puberty! :D Jestli je to "řvaní" jen k tomu, (oni se mu bouří hormony a on je takový nesvůj...;) ) je to dobrý, ale je taky možný, že budeš mít doma "mluvku" a bude ti komentovat všechno a spílat a vůbec se projevovat...Kočka taky dost brzy pochopí, že na člověka "musí mluvit", protože člověk po kočičím moc nerozumí a časem tě naučí docela i chápat, co ti to chce říct...:D Vzpomínám si, jak jsme se přestěhovali na ves a naši dva kocouři byli do té doby jen v bytě. Pozvolna se naučili chodit ven a jednou přiletěl jeden z nich se strašným vyřváváním a běhal ke dveřím a zpátky ke mě, až jsem se zvedla a šla za ním ven. Táhl mě hezký kousek za stodolu. Pořád popobíhal dopředu a zase se vracel, asi jsem šla na jeho vkus moc pomalu... No a za stodolou pálil soused lupení a dědek mu asistoval. Bylo to poprvé, co kocour viděl velký oheň a byl z toho úplně vedle... Možná, že chtěl, abych jim to zatrhla, kdo ví? Když viděli poprvé déšť a nemohli tím pádem ven, chodili za námi a řvali, jak pominutí... Asi si mysleli, že když umíme vypnout vodu doma, že ji zastavíme i venku... :supermario:
Ale jestli počítáš, že bude kočičák v bytě, já bych kastraci doporučila... Nemusí to nutně znamenat, že budeš mít doma tlustej, chlupatej polštář... Nekastrovanej kocour bude v tak malém prostoru "nešťastný", pořád mu bude něco chybět, i když nikdy neviděl a nezažil "volný" kočičí život. Ta kastrace mu to ulehčí.

Hellga — 27. 10. 2006 12:30

DarkAngel napsal(a):

Hellgo, vite o kockach opravdu hodne. Myslim, ze s Vama bude velmi plodna diskuse. Diky !

A Vase veta "Kočka je prostě kočka a my máme tu čest s ní žít..." je svata pravda ;)

Když pominu "vyčtená moudra", vím o kočkách jen to, co mě sami naučili...;) Propadla jsem jim náhodně, po psí lásce a už mě to zůstalo. Strávila jsem v jejich společnosti víc, jak pětadvacet let...:supermario: Myslím si, že kdo jednou kočičímu kouzlu podlehne, ten se z toho jen tak nedostane...Proto je mi divné, že je tu tak málo kočičích příspěvků a historek...Určitě nejsem jediný "kočkorapl"  :rodna:

Ela.. — 27. 10. 2006 13:25

Hellgo, taky máme doma "mluvku".
Před pár měsíci jsem tady psala, jak se u nás ocitl kočičí nalezenec z ulice (na 2x přeražený ocas, svrab v uších, podvyživený, dehydrovaný, orgány nateklé, ale vrněl jak kompresor, do náruče se tiskl, jako by chtěl říct, že už nikam nechce a že by u nás rád zůstal) .. Stalo se a dostal jméno - Štístko.
Povídá a povídá, je opravdu hodně komunikativní.. Je už i vykastrovaný, mazlivý, lenivý i akční zároveň (prostě je všechno, jen né "tlustej, chlupatej polštář" - i když špeky už má pořádný) .. Je ho všude plno (hlavně na klíně :D ).. Ač dříve byl venkovní, nyní typický "byťák" a ven ho to neláká, naopak, když vidí otevřeně dveře na chodbu, v očích se mu leskne hrůza a metelí do ložnice.

První jeho fotka (vyhublost ještě byla znatelná), byla tato: 

http://moje.dama.cz/img/uf237531.jpg


A teď po pár měsících kvalitní stravy, úspěšného rozmazlování a dva měsíce od kastrace, přibral na 4 kg a jedna z posledních fotek je tato:

http://moje.dama.cz/img/uf237534.jpg


A čerstvě vyfocená odpolední siesta :D :

http://moje.dama.cz/img/uf237544.jpg

Hellga — 28. 10. 2006 1:29

Jo, jo, na Štístka si pamatuju...Móóóc hezky se "vzpamatoval! :supr:  Je to povyražení, takový ukecánek, co? Koukám, že se taky musíš prát o sesly u PC... To znám. Jak se zvednu, už mám obsazíno! A v momentě ten "tvrdý" spánek...! ;)  Na lehký poklep "na rameno", žádná odezva a při pokusu o nadzvednutí hříšníka mám dojem, že má metrák, nebo je přinejmenším přilepenej a pak, když jinak nedám, bych vám přála vidět ten pohrdavoznechucený pohled!!! Vyvraždění neviňátek je proti mýmu činu brnkačka... Nechápu, jak ještě můžu vůbec mezi lidi...:rodna:
Jinak kočičí válení je taky hezký pozorovat...ale u nás se takové "důvěrnosti" tulicí nepěstují...:( Je to samej středokuk, co si jen tak nezadá...:D

DarkAngel — 29. 10. 2006 17:30

Ela : je to krasne ;) Vis co znamena, kdyz kocka spi na zadech s pacickama nahore ? Znamena to absolutni oddanost a duveru ;) Jsi jiste hodna panicka.

Hellga — 31. 10. 2006 15:25

Ale kdepak oddanost a důvěra...:D (už vidím, jak se anděl čílí...;) ) Kočka si rovná záda, docela tak, jako člověk...prostě se "povaluje"... a protože je i při válení "obezřetnou " šelmou, má právě při ležení na zádech, kdy odpočívá, zároveň svoje zbraně v pohotovosti... Pes se převalí na záda a nabídne břicho, to je oddanost a důvěra, kočka na zádech má volné všechny čtyři k případnému útoku. Je to taková "lajdácká" pohotovost, asi aby si kočka mohla říct, že vlastně ani "nelení"...:supermario: Psa na tom nabídnutém břichu můžete vždy "podrbat", kočku jen, když vám to dovolí, (když jste vyvolený jedinec...;) ) jinak okamžitě přechází do útoku a drzouna ztresce... Fakt je, že si je Štístko jistý známým prostředím, jinak by se tak nepovaloval...:supr:

DarkAngel — 31. 10. 2006 17:08

Hellga : Presto verim, ze to je skutecne tak. Packy nahore znamenaji oddanost a pocit bezpeci. Nemam to sice ze sve zkusenosti, ale dokazi pozorovat kocky. Nezda se mi logicke, aby kocka v domacim prrostredi byla ve strehu 24 hod., 7 dnu v tydnu, to je blbost, nezlobte se na me. Navic, kocka domaci uz ani netusi, k cemu ty drapky pouzit. Neco malo ji zustalo zakodovano v DNA, ale v domacim prostredi nepredpoklada lov.

Hellga — 31. 10. 2006 21:27

Kdepak, mýlíš se...:D ...a ujišťuju tě, že kočka, přes svoji "domáckost", ví naprosto přesně, k čemu drápky slouží....:lol: Proto je to šelma. Je neustále ve střehu, jen ve známém prostředí trošku polevuje. Všimni si, jestli máš tu možnost, že kočka nikdy nespí "tvrdě". To až ve vysokém věku, pokud svůj život prožila v bytě. Taková kočka chvilkami usne opravdu, vypadá to tak, že pokud ji nadzdvihneš třeba pacinu, nebo někdy i hlavu, tak jí spadne bezvládně zpět, jako by byla bez života... U kočky neznamená, když má zavřené oči, že by nevěděla, co se kolem ní děje. A volné packy znamenají kočičí připravenost. Pokud nová, nebo slabší kočka musí "čelit" jiné, začne dělat "paragánský kotoul". Je to takové to přetáčení těla, jako by přes rameno, kdy hlava zůstává ve stejné pozici a nepřestává pozorovat tu druhou... Dělá to proto, aby si lehnutím na záda uvolnila packy a mohla účiněji bojovat, tedy v tomhle případě se bránit. Kočičí paciny v luftu nemají s oddaností pranic společného a mnohý zvědavý pes na to doplatil...:)

Goofy — 8. 1. 2007 23:37

Jedna věc je proč to ty naše kočičky dělají. Druhá, jak se toho nepříjemného pachu nejen v posteli zbavit. Mě se to stalo taky, kocourek nám značkoval. Náš veterinář nám poradil Likvidátor pachu. tak jsem ho vyzkoušela (viz www.likvidatorpachu.cz ) a zabral. Musi se stříknout na postižené místo a neudělal ani flek na sedačce a nepříjemný pach je pryč.

Jak to děláte vy?:kapitulation:

Mafia — 19. 5. 2007 21:56

Lehena napsal(a):

Tak jsem před necelými třemi týdny našla venku černé koťátko, tak jsem neodolala a psala jsem partnerovi, že ho beru domů. Od začátku bylo hravé, mazlivé a čistotné. Hned jsem jsem s ním přijela domů, posadila jsem ho na kočičí záchod a pak tam už chodilo samo. Zašli jsme s ním k veterináři a ten nám řekl, že je to kocour a má asi tak 8-10 týdnů,zánět průdušek, spojivek. Tak jsme dostali injekce a anitibiotika a ted už je kocourek snad zdravý.
Ale včera jsem přišla z práce domů doma jsem našla rozčíleného přítele a schovaného Gypsyho (to je ten kocourek:-)). Počůral nám postel až na matraci a sami asi víte, jak kočičí čůranky smrdí a těžko to jde vyčistit.
Na netu sjem četla, že to udělá kočka naschvál, když jí necháte doma samotnou,ale já odejdu do práce a je tam samo tak 5 hod, než přijde přítel a jinak se mu hodně věnujeme.
Nevím,co s tím, přítel je rozčílenej, že prý ještě jednou a jde "z baráku". To bych samozřejmě nedovolila, je to moje zlatíčko.ale nevíte, co s tím mám dělat? Byt máme pronajatý a o to je to nepříjemnější. Dnes jsem ho zavřela na chodbě se vším,ale nechci ho tam nechávat pořád. Co mám teda dělat, aby to už nedělal????
Předem moc díky za odpovědi a omlouvám se za tak dlouhý text...

Keď mačka vykoná potrebu do postele, dáva najavo, že má nejaký zdravotný problém. Inak to najavo dať nevie. Zober ho k veterinárovi. Môže to byť aj psychicky problém. Rozhodne ťa chce na niečo upozorniť. Skúsenosti mňa a iných mačkárov boli také, že sa väčšinou vyšetrením ukázal zápal močového mechúra alebo iné ťažkosti s močením.

mondiale — 1. 6. 2007 17:37

Ahojky Mafio, díky za odpověd..naštěstí je to už rok od tý doby - tenkrát to byl asi stres z bývalého přítele...pak začal značkovat a nechala jsem ho vykastrovat a ted je to už v pohodě..akorát mi chodí občas čůrat do skříně, kde jsem měla koš s prádlem na vyprání..hajzlík jeden..s tím asi nenadělám nic..

Mafia — 1. 6. 2007 19:16

mondiale napsal(a):

Ahojky Mafio, díky za odpověd..naštěstí je to už rok od tý doby - tenkrát to byl asi stres z bývalého přítele...pak začal značkovat a nechala jsem ho vykastrovat a ted je to už v pohodě..akorát mi chodí občas čůrat do skříně, kde jsem měla koš s prádlem na vyprání..hajzlík jeden..s tím asi nenadělám nic..

A už si mu dala vyšetriť moč ? Zdravá mačka to nerobí. Musí tam byť nejaký dôvod. Buď choroba alebo niečo s jeho wc. Je to protest. ;) Držím palce, aby si odhalila príčinu.

mondiale — 7. 6. 2007 13:50

ted jsem si uvědomila, že mám jinou přezdívku,tak snad je to ted už jasné:-))to mafia - díky moc za radu, to s tou močí mě nenapadlo...je možné, že by mu špatně fungovali ledviny??když jsem ho před rokem našla, tak mi málem umřel..selhávali mu ledviny tuším..tak asi vyrazim k veterináři a doufám, že to nebude nic vážného..tak díky

Macex — 7. 6. 2007 15:34

Ale dělají to i zdravé kočky, bylo tady okolo toho více diskusí....
Pokud se kočce něco nelíbí, tak si najde nějakou výraznou formu protestu.... Některá kouše a trhá věci (něco jako pes), některá počůrá oblíbené věci páníčka (který ji právě rozlobil), některá vyháže půlku podestýlky ze záchůdku, protože dává najevo, že tahle se jí opravdu nelíbí....  Jsou různé projevy a nemusí rozhodně znamenat nemoc kočičáka... Pokud chceš mít jistotu, k vetovi zajdi, ale pokud dostatečně pije, a k tomu odpovídajícím způsobem chodí na záchod a nedělá přitom nějaké bolestivé pohyby a do toho prádla zajde jen občas a s radostí, tak je to tím, co z něj cejtí. Do čistého si lehne a vyválí se, ale do špinavého prádla.... hmmm... těch různých vůniček a pižma, co se z toho line, tak si tam chce přidat svoje.... To známe.... :lol:

mondiale — 9. 6. 2007 12:04

Ahoj macex:-)no tak s tím protestem budeš mít asi pravdu. Např. včera v noci jsme ho naštvali tím, že jsme se s přítelem zavřeli do ložnice, kam on nemohl...všechno v pohodě, ale přítel ráno odešel do práce asi o 2 hodky dřív, než jsem vstala..a gypsy má takovou krabici od bot, něco jako svůj pelíšek - uplně tu krabici miluje..a vstanu a načůráno v té krabici..asi to udělal vzteky, ale proč do svého oblíbeného místečka, to je mi záhadou teda

Mafia — 9. 6. 2007 16:44

mondiale napsal(a):

ted jsem si uvědomila, že mám jinou přezdívku,tak snad je to ted už jasné:-))to mafia - díky moc za radu, to s tou močí mě nenapadlo...je možné, že by mu špatně fungovali ledviny??když jsem ho před rokem našla, tak mi málem umřel..selhávali mu ledviny tuším..tak asi vyrazim k veterináři a doufám, že to nebude nic vážného..tak díky

Rozhodne mu daj vyšetriť moč a krv. Až budeš mať istotu, že tam zdravotný problém nie je, potom daj na radu ľudí, čo zľahčujú problémy. Ja vravím zo skúseností mojich a mojich známych (mačky mám 14 rokov a poznám sa s desiatkami majiteľov a chovateľov). V našej "mačkarskej partii" sa riadime heslom - najprv vylúč zdravotný problém (lebo neskoro bude plakať, keď už bude umierať) a potom špekuluj, čo iné by to mohlo byť. :jojo:
Ak už mal problémy s ladvinami, bude ho treba sledovať. Mnoho mačiek umiera na zlyhanie ladvín vo vyššom veku, ale tento proces sa dá liečbou a vhodnou stravou spomaliť. Preto ladviny nehodno zanedbávať.

eremuruss — 12. 6. 2007 9:03

Nam tohle delal pes jeste,kdyz byl stene.Vyhubovani nepomohlo,ale,kdyz uz se to stalo po nekolikate,tak jsem psa vzala a serezala namocila mu do toho cumak a znova serezala.A od te doby se to nestalo.Ja vim je to krute,ale nam to tenkrat pomohlo.

Macex — 12. 6. 2007 12:03

No to funguje bohužel jen u psů.... :( Kočku můžeš zabalit do té počůrané peřiny nebo zavřít do té počůrané tašky, nebo přitáhnout zpátky k tomu místu, co právě udělala, ale pohlédne na tebe s takovým výrazem naprosté nevinnosti, že jak Tě vůbec mohlo napadnout, že by ona něco takového.... A fyzické tresty, vůbec nepomohou.... Když už dojde na nejhorší tak spíše nepříjemné zvuky a vyhubování a trucování, to kočky štve nejvíc, když s ní nemluvíš, potom, co dostala vynadáno... Pak chodí doprošovat ..... :lol:
Joo, holt zlobivé děti a zlobivá zvířata - to je občas zábava a občas na mašličku.... :lol:

mondiale — 12. 6. 2007 16:22

to maxec..teda řeknu ti, že to fakt sedí:Dvždycky když dostane vynadáno, atk trucuju já..a to se lísá..je to hroznej mazel..je fakt, že k veterináři se tak jako tak zrovna chystám, tak ho nechám prohlídnout..ale spíš si myslím, že u něj je to forma protestu..je strašně rozmazlenej:D

Mafia — 17. 6. 2007 18:40

eremuruss napsal(a):

Nam tohle delal pes jeste,kdyz byl stene.Vyhubovani nepomohlo,ale,kdyz uz se to stalo po nekolikate,tak jsem psa vzala a serezala namocila mu do toho cumak a znova serezala.A od te doby se to nestalo.Ja vim je to krute,ale nam to tenkrat pomohlo.

des :mad: Stále psa mlátiš ? Koľkokrát denne ? (neodpovedaj, prosim, je mi tvojho psika luto, strkat cumak do štaniek sa v knihách vyslovene zakazuje a to mlátenie ? štena neudrží moč tak dlho, namiesto lenivosti si ho mala vziať von hned rano po zobudeni a hned po navrate z prace/skoly a keď už sa stalo, tak rozhodne fuj, ale zmlátiť ? malé dieťa ? :o ) :usch:

Ladie — 17. 6. 2007 19:06

Namočit čumák do loužičky - díky tomu se náš pes naučil venčit během 4 dnů. A u kočky praktikuji to samé - teda nikde mi nečůrá, ale pokud vyhrabe hlínu z kytky, tak nic nezabere líp, než jí vymáchat čumák a dát na zadek.

Kiara — 18. 6. 2007 21:05

Mně tohle včera udělala Kasilda. Nemám to srdce trestat těhotnou kočku, jenom jsem jí ukrutně vynadala. Chudák zvířátko bylo zmatené, protože si uvědomilo, že udělalo něco, čím paničku rozzlobilo.
Doufám, že to byl z její strany jen úlet a že v tom nebude pokračovat :(
Ale fakt mi Cass bylo líto - v určitých situacích má výraz v obličeji téměř lidský - jako člověk. Provedla mi sice neplechu, načež jsem bleskurychle musela stáhnout povlečení z postele a hodit ho do pračky i s polštářem, ale po mém zaječení a následném kázání bylo evidentní, jak to Kasildu mrzí, že mě rozzlobila a určitě si uvědomila, že udělala něco nepatřičného. Na její omluvu dlužno říci, že až doposud žila ve volné přírodě jako kočičí bezdomovkyně a s pravidly soužití v lidské domácnosti se jako dospělý jedinec teprve sžívá, netoliko na tom, že je těhotná a za tři týdny bude rodit.

Kiara — 27. 6. 2007 23:02

Hlásím pokroky - Kasilda se úspěšně domestikuje :) začala být čistotná mladá dáma, v postýlce s paničkou spí, vyměšovat se chodí mimo domov a teď mi momentálně chrní na monitoru. Jak na tohle přišla, čerti vědí :) ještě před měsícem to byl nechytitelný bezdomovec, zvyklý na přírodu a v tuhle chvíli mi Cass spinká na monitoru jako pravá kočka domácí, monitor ji hřeje odspoda do bříška, Cass se regulérně rozvaluje a ke štěstí jí nic nechybí :jojo:

Macex — 28. 6. 2007 8:29

Tak gratuluji k domestikaci. To víš, vrčení, elektromagnetismus a teplo z monitorů, televizí apod... dělá kočkám náramně dobře....

Kiara — 28. 6. 2007 20:17

Ale nejde mi do hlavy, jak na to přišla.
Na monitoru vždycky chrněla mafiánka Sisina, bylo to "její" místo a včera koukala na Kasildu jak čert, cože si to dovolila jí zalehnout "její" flek.
Termín Kasildina porodu se nebezpečně blíží, tak s hrůzou očekávám, jak to zvládneme. Už mám připravený košík na prádlo, ve kterém bude rodička i s potomky.

Hani — 29. 6. 2007 10:30

Kiaro, klíííd! Zahraju si na sudičku, jo? Vidím koťátka překrásná, v ochraně mafiánů rostoucí, na monitoru a klíně předoucí, vnášejíc do duše radost, mír a pohodu.... :)

Kiara — 29. 6. 2007 22:56

Hani, v to bych jako zkušený chovatel nedoufala :( Jak se bude blížit Kasildina těžká hodinka a následně potom, co slehne, budu muset být u toho 24 hodin denně. Jednak tu kočku v podstatě neznám - může odrodit a následně se vypařit, nebo budu muset hlídat rodičku i s koťaty, aby mi sem otevřeným oknem nevlezl nevykastrovaný kocour a koťata, která nejsou jeho, nezakousl.
Kamarádce jsem už slíbila kotě, černé po mamince :) , takže jedna starost pryč :)
Jinak koťátka jsou smečka roztomilých hajzlíků, kousajících a plenících vše, nač jejich ostré mlíčňáky dosáhnou :jojo: a z toho důvodu hodlám přesunout Cass i s koťaty do dolního pokoje, kde  hrozí kočičím batolatům riziko minimálního úrazu. Ona smečka malých šelmiček, zkoušejících zoubky kabely od počítače mě teda nenaplňuje upřímným veselím :jojo:

Nikkitka — 3. 7. 2007 15:03

S chovem koček mám dost zkušeností. Čůrání do postele, pokud se objevuje v nízkém věku (do 4 měs.) nemá nic společného se značkováním (a navíc značkovací moč smrdí takovým způsobem, že i laik pozná, že to není jen vyčůrání:usch:. Většinou kotě naznačuje svoji nespokojenost například se samotou, se změnami v bytě, s novým přírůstkem - dítě, nové zvíře, partner apod. Nebo se změnami nábytku, květin, klidně i barvou zdí, závěsů, postelí. Záleží to na povaze a pokud je kočka hodně citlivá na změny, takhle prostě naznačuje, že se jí to nelíbí - čůrá tam kde ví, že si zaručeně všimnete. Ale než řešit toto, je opravdu jak psala Mafie, je na prvním místě návštěva veterináře. Zdravotní problémy dává kočka ve spoustě případů na vědomí právě čůráním či kálením mimo wc. Prostě dává najevo, že jí není dobře, něco ji bolí a má problémy, tak dělá potřebu na místech kde to člověk uvidí. Většinou jsou takto naznačovány problémy s močovými cestami, záněty močových cest, struvitové kameny, záněty dělohy u kočiček, či onemocnění ledvin - což je velmi závažné a buď při včasném odhalení selhávání ledvin skončí kočička na prášcích (většinou doživotně) a nebo končí selhání ledvin smrtí. Takže je důležité nechat udělat rozbory moči a udělat rozbory krve. Pokud testy ukáží, že v tom problém není, pak se může pátrat dále, ale tohle udělat opravdu jako první. Znám spoustu lidí, co mlátili kočku a máchali ji čumák v loužičkách a pak se u ní zjistilo vážné onemocnění - takže pochybení majitele a zbytečný stres pro zvíře navíc....

Kiara — 3. 7. 2007 19:52

Nikkitko, moje těhotná kočičí bezdomovkyně má též sklony chodit mimo WC. Ostatní kočky ji moc nemusí - ne, že by jí přímo ubližovaly, ale prostě mezi ně zatím nezapadla. Vet ji prohlížel a nic na ní - kromě těhotenství - neshledal. Nechala jsem ji naočkovat a odčervit, ví, kam má chodit na WC ale po ránu se mi vyčůrala na předložku u vany, zrovna ve chvíli, když jsem se koupala.
Mám problém - až dosud žila číča v přírodě, doma ji mám cca tři týdny. Každou chvíli by měla rodit. Nechci ji - vzhledem k jejímu stavu - trestat, ale situace, aby mi močila v domě kam ji napadne není únosná. Pokud je teď teplo a já jsem v práci, číča se stejně uvnitř domu nezdržuje, protože je venku před domem na dvoře. Má možnost výběhu jak do domu, tak i z domu otevřeným oknem v předsíni. Takže nevím, co dělat, aby se číča podobných excesů vyvarovala.

Macex — 3. 7. 2007 22:11

Neboj, je sama vetřelkyní mezi starousedlíky, ono se to upraví. Tohle mohl být zoufalý pokus o zastání při nějaké neshodě s osazenstvem a Ty se místo toho koupeš. :lol: a nebo se chtěla mazlit a ty zase nic.
Všechny kočky, co jsme měli nebo co chodím navštěvovat chovatele si většinou stěžují touhle formou. Saxana např. tímto způsobem dala jasně najevo, co si myslí o luxusních pelíšcích, které jsem ji ze zoufalství, aby pořád neležela jen na zemi (když nemá ráda měkké) zakoupila a ukázala, že jsou pro ni určené ke spaní a odpočinku. Pelechy prošly pračkou a následně skončily na skříni nebo u ostatních chovatelů. Zkrátka koberec je pořád to nejlepší kanapíčko... :lol:
Největší ostudu asi udělala na návštěvě, kdy jsem se chlubila, že je to čistotná kočka a že se venku nevyčůrá ani nevykaká, že chodí pouze na svůj záchod a ani na procházce neudělá potřebu a čeká až na svůj záchod, i kdyby jí měl prasknout močák...... a ona pořád brblala, že už chce domů a pobíhala po tom bytě a nezůstala chvilku ležet a byla taková naprdnutá a když jí nikdo nevyhověl, tak se nechala nějak šikovně pustit do ložnice a pánovi bytu se pěkně vyčůrala do postele a on zrovna za to vůbec nemohl, neb nebyl ani doma, pouze jeho manželka a děti. :lol: :dumbom:, ale holt baba drží s babou, tudíž ona poznala, kdo je astmatik a alergik na kočky a kdo se bude v té (3xčištěné) matraci zmítat půl roku v astmatických záchvatech.... :lol: No, tak tam už s ní nikdy nepůjdeme....
Na druhou stranu už to nikde jinde, nikdy neudělala, ale do cizích ložnic ji teda preventivně nepouštím....

Kiara — 3. 7. 2007 22:49

Chudák Kasilda, mafiáni se jí štítivě vyhejbají, kočičí těhule tady kraluje jednak u misek s krmením, druhak v mojí posteli. Od doby, kdy sem syn natáhl chudinku Kasildu téměř proti mojí vůli (ha ha) mafiáni zastávají postoj, že budou Cass bojkotovat. Těhotná Kasilda si u krmení servítky nebere - roztáhne se u misek s tím, že žere, pokavaď nepukne a ostatní mafiáni se jí štítivým obloukem vyhýbají. Řeším to tak, že kočičí konzervu a podobné pochutiny rozděluji do více misek mezi mafiány tak, aby se pokud možno nepozakousali :P
Bohužel - mafiáni zaujmuli vůči těhotné Cass jednoznačné stanovisko - Cass se uvelebila u mě na polštáři, tedy nesnášíme Kasildu a nesnášíme zároveň i paničku :(

Macex — 3. 7. 2007 23:14

NO o paničku strach nemám, ta si získá ztracený respekt krmením, péčí apod... ale snad Kasilda nebude muset bojovat např. o ochranu mláďat po porodu apod.... To bude mít moc práce s uhlídáním prcků a ještě přitom bránit svoje práva.

Kiara — 4. 7. 2007 19:40

Macex: No, hlavně z hlídání mrňousků mám docela strach. Jde mi o to, aby se Kasilda okotila pokud možno v době, kdy nebudu v práci, aby koťatům mafiáni v době mojí nepřítomnosti neublížili. Potíž je v tom, že ten poslední  je nevykastrovaný kocour a bojím se toho, aby zrovna on nevzal spravedlnost do svých zubů :usch:
Jinak není problém Cass i s koťaty zavřít do dolního pokoje, aby tam byli v bezpečí, jde mi právě jen o ten moment porodu a po porodu.

Martad — 8. 8. 2007 13:21

Na likvidaci zápachu se mi nejvíce osvědčil přípravek LAPAREN. Nemusí se nikam stříkat. Je to prášek, který se umístí v místnosti a je po několik měsíců po zápachu. Vychytá i smrad z cigaret. Dá se koupit v některých prodejnách pro zvířata nebo na www.laparen.cz