jsem.sva — 12. 6. 2006 15:43

Chci si udělat japonskou zahradu. Neví někdo internetovou stránku nebo knihu, kde bych našla nejdůležitější informace pro začátečníka? Předem děkuji za odpovědi.

mejada — 12. 6. 2006 22:04

Ahoj,najed si na vyhledavači skalky,japonska zahrada,čarověniky.Já mám styl japonske zahrady po většinou sem tvořila srdcem .Jezírko ,pískovec japonská lampa pak už to jde samo,vycházej ze skalniček to je základ po te zakrslé stromky a rozmísti podle vkusu také je duležity abys použila pokud možno jeden druh kamenu a přirozeně je rozmístit tak podobně jako byvají v přirodě.Někdo je třeba stavi na stojato aby byly hodně vidět a pak to vypadá jako na hřbitově.Tvoř s láskou a pak to bude určitě pěkné.

jsem.sva — 13. 6. 2006 8:15

Už jsem si vytiskla různé typy zahrad z netu, ale zajímalo by mě, jaké druhy stromů, keřů, přesná pravidla. Já když něco dělám, tak chci, aby to bylo dokonalé. :) Nechci napodobeninu, ale dokonalou japonskou zahradu. :) Zkusím zajít do knihovny a objevit nějakou knížku. Díky moc za příspěvek.

Teru — 13. 6. 2006 10:33

Zdravím,

není to tak dávno, co jsem v knihkupectví narazila na velkou obrázkovou knihu právě o japonských zahradách. Název si nepamatuji přesně, nechci mlžit, ale tuším, že se to snas jmenovalo přímo Japonské zahrady. Určitě v každém větším knihkupectví tu knihu budou mít. navíc je to dost populární téma, pokud si z Prahy, zajdi si do Luxoru na Václavák, tam v sekci zahrada najdeš určitě materiálu dost.
Prima den
Teru

upřímná — 13. 6. 2006 12:14

Taky mě to zajímá, piště....

mejada — 13. 6. 2006 22:20

Ano dostupna literatura je,ale ne vše snáši našepodmínky .Každa zahrada je jina ,neda se vše kopirovat.Já mam takovou malou japonskou po svém...všichni říkají jak to je pěkne ,...asi jo mně to jinak dáva hroznej relax.Jezirko kde vytejka voda s bambusu rybky v rybníčku mám už tři skalky buduji čtvrtou veškere záhony sou pryč  .okrasne keře ...stále některy kvete nyni zahradní jasmín ,před tím  kalina (sněhova koule) na řadě je klematis ...mám 10 druhu,nyní buduju skalku pomoci pražcu pomáha syn toho to začalo taky brat.

wbgarden — 21. 1. 2007 21:22

Zdravím, zkuste se inspirovat na:
http://wbgarden.com
není to zrovna japonská zahrada, je  moje, ale nějaký Japonec se občas najde...
http://wbgarden.com/visitors.JPG
Jan wbgarden