alexxandra — 8. 6. 2006 19:55

Ahoj mamče, my byli na víkend v Karlových Varech i s Mikuláškem a nějak nám tam chudáček nastydnul :( ! Má děsnou rýmu :sjuk:  a dnešní noc jsme vůbec nespali ani malej ani my! Chudinka se budil co čtvrt hodinky a pořád plakal a plakal :grater: , ale hrozně usedavě! Odsáváme nosík, jenže to má asi někde v dutinkách, takže to moc nejde :( . Mažeme v nosíku Vincentkou, teplotu naštěstí nemá žádnou. Bojím se, aby ho třebas nebolelo i v krčku. Já nevím, co ještě by bylo dobrý na uzdravení! I přes den je hrozně protivnej a uplakanej, což jindy nebývá. Nechce si hrát a dá nám docela fušku, než ho přivedeme na jiné myšlenky, vždycky najednou spustí hroznej řev :grater: a nic s ním není. Poraďte něco účinného! Prosím!!!! :kapitulation:

Misha — 8. 6. 2006 20:32

jsme na tom stejně. Včera jsme byly dokonce u doktorky, protože jsem se bála, že se jí to třeba někde usadilo. Nosím máme čistý, ale někde vzadu jí to chrochtá a to ji i budí. Nespala jsem vlastně už skoro týden.
doktorka mi dala Nasivin (kapeme jen večer) přes den vincentku a přes den zvlhčuju vařením vody na plotně. V lékárně jsem ještě koupila mucosolvan sirupek a dneska už to bylo lepší. Takže bojujte, budeme na vás myslet. Nejste v tom sami :/

PetaZ — 8. 6. 2006 20:34

Jen tak pro zajímavost - my jsme byli taky o víkendu v Karlových Varech a Nelča byla dva dny nakřáplá. Naštěstí se z toho vylízala pomocí čajíčku od Hippu proti kašli. Kamarád říkal, že kdo projede KV (děti), tak si od tamtud něco přiveze... Nad KV je asi nějaký virový mrak, či co. Být tebou, když nepomáhá toto, tak brnknout doktorce.

maya — 8. 6. 2006 22:48

Zkus rozkrájet cibuli a dát ji malému k postýlce, aby mohl vdechovat ty silice (samozřejmě z nějaké přiměřené vzdálenosti) - pomáhají uvolnit nos. Jinak z kapek mi připadá nejúčinnější dětský Olynth nebo Nasivin. Taky jsme stříkali Stérimare a pak odsávali. U miminek je bohužel rýma hodně nejpříjemná záležitost - držím palce.

Klaris — 9. 6. 2006 8:13

Nám hodně pomohl Nasivin a sirupek Hedelix, do tří dnů byl poko :)..

makca — 9. 6. 2006 8:17

Sasi, tak to nam nepomohlo nic:-( pak nam doktorka nechala neco namichat v lekarne, nejake kapky, tak ty po par dnech zabraly.
at se Mikulaskovi co nejdriv ulevi!

Kamčitka — 9. 6. 2006 8:50

Káťa když chytla rýmu od nás, tak taky chrochtala jak ji to dusilo, budila se ze spani. Určo postýlku na šikmo - hlavičku výše a dr. nám napsala Mukoseptonex, vytírali jsme ji nosík a sirup Mucosolvan, a do dvou dnů byla rýmka pryč. A´t se Mikulášek brzy uzdraví :)

alexxandra — 9. 6. 2006 13:13

Holky moooc díky za rady a přáníčka! Dnes v noci už Mikko spinkal o moc lépe, ale hleníky má chudáček pořád. Jsou docela vzadu, nosím má čistý. Ale vytíráme nosíček Vincentkou, kapičama ho nechcem moc stresovat, taky zvlhčujeme vzduch. Snad to bude brzy lepší. Mějte se moooc hezky. Zdravíme:-)

Petruša — 9. 6. 2006 13:43

alex my měli kapky Phamycon (myslim) předepsaný od doktorky a vždycky nám moc pomohy na ty hleny... Akorát jsou jen na předpis a dávat se můžou jen 7 dní. Oni prej pak stejně ztrácej účinnost

karbulka — 20. 11. 2013 20:04

Nám na rýmu nejlépe pomáhá quixx. Je to sprej s mořskou vodou bez žádných zbytečných chemikálií. Šetrně uvolňuje ucpaný nos a zlepšuje dýchání nosem.

Maloko — 23. 11. 2013 19:42

Quix je dobry jelikoz ma nevyssi koncentraci soli.

drahuna1972 — 24. 11. 2013 9:54

Ahojky nám zabralo neustálé odsávání (samozřejmě odsávačka na vysavač - nemůžu si ji vynachválit) + kapky, které nám doporučila lékařka Libenar pro děti. Vždy asi minut před odsáváním nakapat (dle návodu) a pak odsát. Přeji hodně štěstí, rýmka u dědí je děsná.