| fiona1 — 27. 5. 2006 20:45 |
máme už zajištěnou dovolenou na tento ostrůvek, nebyl tu někdo z vás? dovolená je bez stravy a ve stanech, máte někdo zkušenost?zajímají mě i výlety, ceny, úrověň kempu/jedu s malým dítětem/jak jste byli spokojeni?
|
| Irenka21 — 27. 5. 2006 23:32 |
Byla jsem tam, nevím, co od dovolené očekáváš, nějaké bujaré zábavy tam nebyly, spíš klid a romantika a dlouhé mělčiny na plážích.
|
| Káča — 28. 5. 2006 8:32 |
Myslím, že to právě fiona kvůli dítěti hledá. Já tam byla asi jako 13ti letá holka s rodičema a pamatuji si jen, že tam bylo úžasně a měla jsem tam svoji (z prvních) platonickou lásku-15ti letého syna majitele kempu). Ach jo!
|
| fiona1 — 28. 5. 2006 9:16 |
Bujarou zábavu opravdu nehledám, jen klídek a pohodu, odpočinek od práce.Prý se v kempu dají půjčit i kola se sedátkem pro dítě? A mělčiny budou skvělé!!!!Jen aby vyšlo počasí, jedeme už koncem června.
|
| Bety — 28. 5. 2006 10:31 |
Taky jsem tam byla - začátkem července, zdálo se mi to brzo vzhledem k teplotě moře. Nic moc tam není, na koupání jsme raději jezdili na Suha Punta. Ubytovaní jsme byli v hotelu, já na kempy moc nejsem. Je to dost malé, procházka okolo přístavu + 1-2 romantické uličky a to je vše.
|
| Pajdinka — 28. 5. 2006 10:47 |
Ja jsem byla na Radbu hodnekrat. Ale bydleli jsme u jedne pani ve vesnicce Rabat. Myslim, ze Rab je takove klidne a velmi pratelske mesto. Rab jako mesto je velmi sympaticke a myslim, ze docela i historicke. Moc se mi tam libilo. Se stanovanim ovsem zadne zkusenosti nemam. Co se tyce plazi, tak si muzete vybrat. V samotnem Rabu je jen pristav, takze na koupani se musi jezdit na jine plaze - napr. Suha punta - ta je kamenna a spis na plavani a pak je jeste jedna, ale nevim, jak se jmenuje, ale ta je piskova a do vody vede dlouha melcina, takze tam si myslim, ze to pro dite bude lepsi. Jinak tento ostrov vrele doporucuji.
|
| Pavlik — 28. 5. 2006 19:58 |
Na Rabu jsem byla, ubytování ve stanech. Pokud chcete klidnou levnou dovolenou, tak super. Kola jsme si půjčovali, je tam přírodní park a super koupání. Celý den takřka nikde nikdo. Ale byly tam kameny ve vodě. Klidné místo na dovolenou s dítětem.
|
| Bety — 28. 5. 2006 21:45 |
Pajdinka napsal(a):Ja jsem byla na Radbu hodnekrat. Ale bydleli jsme u jedne pani ve vesnicce Rabat. Myslim, ze Rab je takove klidne a velmi pratelske mesto. Rab jako mesto je velmi sympaticke a myslim, ze docela i historicke. Moc se mi tam libilo. Se stanovanim ovsem zadne zkusenosti nemam. Co se tyce plazi, tak si muzete vybrat. V samotnem Rabu je jen pristav, takze na koupani se musi jezdit na jine plaze - napr. Suha punta - ta je kamenna a spis na plavani a pak je jeste jedna, ale nevim, jak se jmenuje, ale ta je piskova a do vody vede dlouha melcina, takze tam si myslim, ze to pro dite bude lepsi. Jinak tento ostrov vrele doporucuji.
Ta druhá je San Marino ta písčitá ale s Italským to nemá pranic společného... Jo a hlavně pozor na ježky, bez botiček nelezte vůbec do vody.
|
| Bea — 28. 5. 2006 21:54 |
fiona1 napsal(a):máme už zajištěnou dovolenou na tento ostrůvek, nebyl tu někdo z vás? dovolená je bez stravy a ve stanech, máte někdo zkušenost?zajímají mě i výlety, ceny, úrověň kempu/jedu s malým dítětem/jak jste byli spokojeni?
Je tam super,hlavně pro děti !
|
| maya — 29. 5. 2006 0:41 |
Bety napsal(a):Jo a hlavně pozor na ježky, bez botiček nelezte vůbec do vody.
Manžel si zapíchl ježka do nohy i přesto, že lezl do vody zásadně v botičkách :D
|
| Iveta — 29. 5. 2006 12:42 |
Holky a jak se léčí takové bodliny v noze, prý se špatně vytahují,lámou se.....
|
| maya — 29. 5. 2006 16:13 |
Iveta napsal(a):Holky a jak se léčí takové bodliny v noze, prý se špatně vytahují,lámou se.....
No právě - manžel s tím u doktora nebyl, vyndal si jehlou to, co šlo; co bylo hluboko a nešlo, tak to tam zkrátka nechal a asi to tam má dodnes :D
|
| Ivana — 29. 5. 2006 21:32 |
Na ostrově Rab jsem byla. Moc krásná dovolená, vzpomínám ráda! Byla tam písečná pláž, krásné koupání. Na ty ježky Chorvati používali olivový olej, tím ta noha změkne a bodlinka se dá krásně vyndat.:)
|
| markvartice — 6. 6. 2006 15:44 |
fiona1 napsal(a):máme už zajištěnou dovolenou na tento ostrůvek, nebyl tu někdo z vás? dovolená je bez stravy a ve stanech, máte někdo zkušenost?zajímají mě i výlety, ceny, úrověň kempu/jedu s malým dítětem/jak jste byli spokojeni?
Rab můžu jen doporučit. Nádhera, pokud hledáš klídek, jakříkáš. Takže si to užijte. :rock:
|
| Tomislav — 11. 12. 2006 14:56 |
Na bodlinu od jezka je nejlepsi dat trochu nakapat mleko od nezraleho fiku.Za chvili to vyleze samo.V nedostatku fiku, je tady drsnejsi moznost a sice, louhovat asi 15 minut ve vlastni moci. Drsne ale ucine. Holt, nasi predkove vedeli jak na to lidovou medicinou :albert:
Iveta napsal(a):Holky a jak se léčí takové bodliny v noze, prý se špatně vytahují,lámou se.....
|
| annemarie — 13. 12. 2006 11:38 |
Ostrov Ráb, krásné místo. Nedoporučuji někomu, kdo jede s cestovkou a nemá dost peněz, aby si pujčil člun nebo auto nebo skutr. Ty nejkrásnější pláže nejsou v městě Rábu, ale všude se musí dojet. Suha punta krásná, skalnatá ale plno ježků... průzračně čistá voda. Pláž Cigánka... myslím, že naturistická, ale tzv. plavkáči a naháči se tolerují. Na cigánce se mísí písek s kameny. Nedoporučuji Saharu těm, kdo se nechtějí procházet v moři :DD, ale zase výborný pro malé dítě, postačí opravdu hodně daleko. A pozor na vzdušné vzdálenosti, ukazatel ukazuje PLáž 300m a ono to je přes kilometr. :DDD Jak se někde píše, Ráb je ráj pro naturisty.
|
| annemarie — 13. 12. 2006 11:39 |
Těch krásných pláží je tam víc, ale neměli jsme čas to projet a cigánku jsme si zamilovali. Určitě bych se tam ještě jednou vrátila.
|
| Tomislav — 13. 12. 2006 12:11 |
Pujceni clunu je drazsi pro toho kdo je na Rabu s cestovkou nez li pro toho kdo jel na "vlastni pest" ? "Zajimava "informace...
annemarie napsal(a):Ostrov Ráb, krásné místo. Nedoporučuji někomu, kdo jede s cestovkou a nemá dost peněz, aby si pujčil člun nebo auto nebo skutr. Ty nejkrásnější pláže nejsou v městě Rábu, ale všude se musí dojet. Suha punta krásná, skalnatá ale plno ježků... průzračně čistá voda. Pláž Cigánka... myslím, že naturistická, ale tzv. plavkáči a naháči se tolerují. Na cigánce se mísí písek s kameny. Nedoporučuji Saharu těm, kdo se nechtějí procházet v moři :DD, ale zase výborný pro malé dítě, postačí opravdu hodně daleko. A pozor na vzdušné vzdálenosti, ukazatel ukazuje PLáž 300m a ono to je přes kilometr. :DDD Jak se někde píše, Ráb je ráj pro naturisty.
|
| annemarie — 13. 12. 2006 13:20 |
Tomislave,
já opravdu nechci do Vás šít. :)
My jsme si člun nepujčovali, všude jsme si dojeli autem... a jelikož jsme si vybrali místo kam se dalo dojet autem, tak jsme člun nepotřebovali.
Pokud se tam vrátím, určitě si člun pujčím a jsem si jistá, že bude za stejnou cenu jako když jedu s cestovkou. ;) Chtěla jsem jen říct, že jsou mezi námi i lidi, kteří přijedou na místo a už se z něj nehnou a třeba nečekaj, že v Rábu bude jen městská pláž. Ty nejlepší pláže jsou uplně mimo Rab.
Pokud bude mít jakýkoukoli výtku k mému příspěvku, tak Vás prosím, ať jste objektivní. A přivítala bych kdyby jste místo jízlivé poznámky napsal třeba:
Pujčení člunu stojí cca např 100 kuna na hodinu...., auto na den ..... (ceny jsem si právě vymyslela, jsou uvedeny jen jako příklad)
|
| Juraj — 13. 12. 2006 14:05 |
jo jo, s temi cluny by me to taky zajimalo, kolik ktery stoji... slsyuel jsme endanvo zajimavou rodinnou prihodu na clunu prae v cHROVATSKU[bude brzo v ZIVOTE ZEN] a tkay bych si jej LEVNE na den pujcil... Kolik bude stat u vas, Tomislave? Napriklad na tom Hvaru?
|
| Tomislav — 13. 12. 2006 15:24 |
Ceny pujcovani jsou velice individualni a jsou rozdilne v kazde oblasti. Treba co vim, tak slapadla pro rodinu se skluzavkou vyjdou na 20,-Kn na 30 minut. Vodni skutry asi 100-120,-Kn na asi 20 minut
annemarie napsal(a):Tomislave,
já opravdu nechci do Vás šít. :)
My jsme si člun nepujčovali, všude jsme si dojeli autem... a jelikož jsme si vybrali místo kam se dalo dojet autem, tak jsme člun nepotřebovali.
Pokud se tam vrátím, určitě si člun pujčím a jsem si jistá, že bude za stejnou cenu jako když jedu s cestovkou. ;) Chtěla jsem jen říct, že jsou mezi námi i lidi, kteří přijedou na místo a už se z něj nehnou a třeba nečekaj, že v Rábu bude jen městská pláž. Ty nejlepší pláže jsou uplně mimo Rab.
Pokud bude mít jakýkoukoli výtku k mému příspěvku, tak Vás prosím, ať jste objektivní. A přivítala bych kdyby jste místo jízlivé poznámky napsal třeba:
Pujčení člunu stojí cca např 100 kuna na hodinu...., auto na den ..... (ceny jsem si právě vymyslela, jsou uvedeny jen jako příklad)
|