rozana — 20. 5. 2006 9:21

jak na ty potvůrky,čím je léčit když se pořád vracejí a my je nechceme.

Ota — 20. 5. 2006 9:52

Nejjednodušší a naprosto revoluční je tzv.Longova metoda a kde prakticky nedochází k recidivě.
http://lek.ordinace.cz/article.php?arti … solution=2

Ilseli — 20. 5. 2006 11:12

rozana napsal(a):

jak na ty potvůrky,čím je léčit když se pořád vracejí a my je nechceme.

Na hemeroidy je vhodné homeopatikum Aescelus hippocastanum 5 CH, na hemeroidy krvácející je vhodné Hamemalis viriniana 5 CH.

Eri — 19. 9. 2006 2:35

Já musím přiznat, že mi moc pomohl obyčejný gel z dubové kůry. Sice štípe, a užívala jsem ho pokaždé, ale za týden jsem měla pokoj. Na začátku těhotenství jsem se bála použít cokoliv jiného. A jak jsem byla spokojená.

jaruška — 18. 6. 2008 3:36

No taky občas trpím ale teď už jen občas, začala jsem jíst více zeleniny a ovoce , no prostě vlákninu.
od té doby chodím pravidelněji a moc se u toho nezpotím (uřčitě víte o čem mluvím :rodna::rodna: :rodna:) .

Musim — 18. 6. 2008 11:51

Oto, jelikož jsem čerstvě po operaci, tak trochu mám přehled. Longova metoda dobrý, ale stojí 15,000 a jen snad ve dvou nemocnicích  ji dělají zadarmo?????a stejně se rozlišuje, jestli už to je tak rozsáhlé, že je třeba použít tuto radikální metodu. A jestli jsem narekonvaslescenci ted třetí týden, jak dlouho asi trvá po takovém zásahu? někde píšou 4-6 týdnů. To nechodíš, jen se šouráš bolestma minim.týdne, a žebys seděl...chviličku možná po týdnu...pochybuji že po dvou týdnech i víc hodin v kuse, než se to tam zregeneruje a zahojí. A tělo se neptá a na velkou musíš! a to je ten pravý zážitek pro sado-maso. Jen já těmto choutkám zrovna neholduji.
Baarova metoda-dobrá na venkovní a pomůže na chvíli...pár let. Operace-na vnitřní a další komplikace uvnitř...prý ted mám pokoj taky na pár let.
Co funguje na změkčení je Duphalac, kdo nechce pro recept Psyllium.
Jestli si je Jaruško potila, tak já u toho rodila, víc měsíců, víckrát denně a to nepočítám dlouholeté krvácení. Ted už si mohu i zpívat....

Ota — 18. 6. 2008 12:14

Musim, Longova metoda je uváděna jako nejšetrnější operační metoda, samozřejmě, že pocity u jednotlivců můžou být různé. Rekonvalescence je uváděná na 1 týden.

Musim — 19. 6. 2008 0:20

No, tak to jsem asi nato měla jít. Já psala pouze své zkušenosti, ale když mne dr.nutil ve čtvrtek neschopenku  poprvé a já říkala, NACO, vemu si den dovolené a jdu do práce, tak jen mlčel. Já pak pokorně přišla v pondělí pro neschopenku a na Baarovu metodu (ovšem pošesté) si nesedla týden. Mohla jsem jenom ležet a ani nechodit moc. A když po skutečné operaci jsem měla úplně malé nebo snesitelné bolesti, snad ještě menší než u menstruace, tak jsem si říkala, dr.KECAl, za dva dny skáču! A hele, neskáču, asi věděl, proč mi furt vnucuje ty své 3 týdny! A ty jsou pryč a ještě nejsem schopna sedět v kuse víc hodin a vůbec ne 8 a víc, jak v práci.
I když pravda, dr. zdůraznuje, záleží natom, kde ti to ustřihnou, nebot někde je hranice mezi šílenou bolestivostí a normálem. A ta hranice asi je u každého jinak vysoko?myslím hluboko nebo daleko.
třeba by sem někdo mohl napsat, jaké to je.. o nikom jsem ještě se zkušenostma  s touto metodou neslyšela...

Ota — 19. 6. 2008 7:40

Musim, mám osobní zkušenost jen s dusíkem a Barronem( o Long. metodě se ještě nic nevědělo), je to hned, jdeš okamžitě domů, ale pak  3 týdny, žádná sláva. Výhoda je, že se to dá opakovat xkrát.
O té metodě mi pak vyprávěl přítel, chirurg, jak jsou kolegové nadšení, že pacoši trpěj minimálně.
Jinak Ti samozřejmě přeju brzké zahojení :)

twinha — 19. 6. 2008 7:54

Hezký den všem,
teda mě to bolí jen číst.... :grater: trpím vnějšíma, po všech vyšetřeních mě poslali na Baarony, já se lekla, nešla a trpim dál. ALE, někdy už se to nedá a budu muset. Máte někdo zkušenosti? Kde jste to podstoupilia jak to probíhalo? Určitě fajne.... je mi to jasný.... :usch: radši bych šla znovu rodit.... :rodna:
Děkuju.

Ota — 19. 6. 2008 8:21

Twinho, překonej ten strach (ono Tě to nakonec stejně donutí). Dusík mě dělali na chirurgii v Thomayerce, Barrona v Kladně. Obojí je dočasné (pár let), ale jak jsem psal, dá se to opakovat.
A vnější se léčí daleko snadněji než vnitřní.

Musim — 19. 6. 2008 11:23

Twinho, nic to není. Jen trochu nepříjemné a se štěstím poprvé bez bolesti.Radila bych pá-so-ne ležet a po do práce anebo uvidíš, dle toho, kolik ti dá gumiček a víc než 3-4 nedávají. Já měla na 6.pokus 5 ks! A Ota má pravdu, neutečeš. Já utíkala 7 let..a neutekla. Bude to jenom horší a pak to bude porod. Taky nic nebolí anebo jen to je nepříjemné, napoprvé-druhé-třetí, a pak už jenom vždy horší. O dusíku jsem ani neslyšela, mne dusí jiný dr. bradavice. zato ufiknutí jen tak mám taky za sebou.
Je to tak na 3-4-5 minut...u chirurga...

Ota — 19. 6. 2008 11:27

Musim, zrovna tak, jako se dusí bradavice, tak se "dusí" hemoše. Zajizví se a nekrvácejí.

twinha — 19. 6. 2008 18:32

Děkuji Vám za povzbuzující slova. Když ale já mám po tý kolonoskopii nebo jak se ta hrůza jmenovala (byla negativní) opravdu trauma tuhle svoji "končetinu" na někoho ještě někdy vystrčit.  Je to fakt blok. Raději budu chodit každej týden k zubaři a dvakrát na gyndu, ale todle.... :rodna::rodna::rodna: No asi mi není ještě tedy nejhůř, ale jaký to bude až bude ještě hůř....  :sjuk:

Díky.

Musim — 19. 6. 2008 23:17

Twinho, to se nedá srovnat. Po první své kolono jsem taky prohlásila ,že raději umřu, než ještě jednou tam jít! A nouze a bolesti mne přinutili...chirurg řekl, nepůjdete...neodstraním --nepomůžu s hemeroidy... Ted mne napadlo, proč jsem nezměnila chirurga? tedy, a proč mne nikdo tedy nedusil, jen vydusil???
FAKT TO NIC není.  Ta poloha je hodně ponižující, to tedy mám radši i já gyndu. No, až ti bude jak mne poslední půlrok, poběžíš tam ráda. Já ted taky lituji, že jsem vše neřešila radikálně dřív. A nemluvím o měsících, ale letech.  Jak vidím, máš malé dítě, i u mne to tím začlo po porodu a kojení. Vše se může uklidnit, ale už nic nezmizí. Fakt ne. Chceš vědět, jaké komplikace tě můžou potkat?

twinha — 28. 6. 2008 19:04

Musim, do mě. Chci. Malé dítě mám, ale mám 16ti letá dvojčata a u těch to začalo. Prostě těžký břicho a vytlačil se kousek ven. Tak nějak laicky sem se s tím prala 15 let, před třemi lety mě moje zlatá tchyně přinutila absolvovat v Neratovicích kolono, ale Barrony už jsem prostě psychicky vzdala. Teď druhé těhu a začínám mít hodně nepříjemný život. Nedokážu si teď představit cestovat autem k moři..... :grater::kapitulation::skurt:

martin 56 — 29. 6. 2008 8:09

Jsem tu nový a ještě nerozkoukaný, ale rád bych ti rozano napsal o nové metodě léčení hemeroidů(nejspíš o ní víš,tak se nezlob ,že se opakuji).Jedná se o ambulantní zákrok,při kterém dojde k podvázání přívodných tepen,které zapříčinují hemeroidy.Zákrok trvá asi 20 min,ošetření je víceméně jednorázové a zastaví krvácení i zvětšování uzliků(ty se naopak zmenšují).Je to tak revoluční jako Longova operace, ale ambulantně. Říkají tomu HAL . Drž se.

Marikaa — 8. 8. 2008 20:00

Ahoj,

já je asi mám také nebo nevím :mad: tak trochu se stydím jít s tím k našemu obvodnímu Dr...jediné co mám je trochu krvácení a bolest při stolici, ale je to dost nepříjemné, přijde mi to jak by měla konečník "natrhlí"....já myslela že je to problém starších tak dělám pořád že nic, ale je mi jasné že neuteču. Asi to mám ze "zácpi" kterou jsem trpěla tak asi rok a opravdu tu byl "porod" :rolleyes: nemáte typ na nějakou mastičku či něco co by theoreticky mohlo předzabrat neb by jsem musela k DR? Díky

sisi21 — 10. 8. 2008 21:55

v lékarně si kup dubovou kůru .udělej si odvar a do toho si  pak sedáš a nebo mastičku  factu,dubová kůra je jich hodně záleží co ti bude vyhovovat ..a proti krvácení je čípky spofax,opravdu zabírají...a nebo Mastu S forte ,ale ty jsou myslím na lékařský předpis..
k doktorovi se opravdu neboj ,,jde o první návštěvu a vyklopit ze sebe o co jde!!!

Jinak ..hodně pij a jez ,zeleninu a ovoce..pokud trpíš na zácpu chce to vlákninu...aby si střeva začla pracovat jak maj..

Anna M — 15. 2. 2009 19:03

Zkus si zasít pohanku a tu konzumuj při jejím růstu. pa Ann

tes1 — 22. 5. 2009 19:49

Ahojky, trpím tímto problémem po dvou porodech a můžu říci, že posledních cca 8 měsíců denodenně je to na toaletě horší než rodit děti!!! Dubová kůra, čípky, masti, lázně "mého zadečku" nic už nepomáhalo, u dr. mi loni řekli že je mám III.stupně,  a to jím si myslím zdravě, jsem sportovní typ, tudíž pohybu mám nadmíru - chodím cvičít a lítám kolem batolete a to jsem,  si myslím ještě mladá žába ( je mi 31) , tak nevím, kde jsem si to uhnala, každopádně i během léčby se mi to zhoršilo natolik, že je již mám mezi III. a IV. stupněm, zánět střeva, občas mísu zalitou krví a já ... sedící , teda spíš svíjející se na míse bolestí a občas ukápnu slzu.:kapitulation: Chci Vám zde jen napsat , že jsem byla v pořadníku cca 7 měsíců na Longhovu metodu a nyní JIŽ :dumbom: za týden mě čeká zákrok. Můžu upřímně říci, že se na něj těším, až se konečně normálně ....  Až budu doma po operaci, napíšu Vám sem vše, aby jste i vy ostatní trpící si mohli přečíst zážitky a zkušenosti. A hlavně, aby jste získali odvahu dojít k lékaři - i proto, že mám takovou zkušenost, že jedna známá jen o málo starší než já, nyní podstoupila několik chemo - diagnoza??? Rakovina tlustého střeva... Myslím, že tady ostych a strach z vyšetření není na místě. Tak držte mi palečky :gloria:, já je příště budu držet VÁM :hjarta:!!!!

Bety — 22. 5. 2009 19:56

Já budu určitě držet palce!!! A souhlasím s tebou, při jakýchkoliv potížích k lékaři, člověk nikdy neví!

sisi21 — 25. 5. 2009 22:11

tes1..držím taky palečky..a pak podej zprávu..

twinha — 26. 5. 2009 18:55

Tes, držím palce moc, já měla úplně stejný problém, dlouho jsem ho ignorovala, až jedna dobrá duše tady na BBN mě opravdu "přinutila" jednat a dnes jsem dva měsíce po klasické operaci heme. Čeká mě na podzim ještě jedna,ale už teď je po polovině problému. Držím pěsti.

tes1 — 17. 6. 2009 13:35

Tak konečně můžu napsat, že jít na velkou nebolí. Před 20 dny jsem podstoupila operaci vnitřních hemo Longovou metodou, měla jsem je 3-4stupně, a opravdu jsem už trpěla. Ale jelikož jsem to měla už ve vyšší fázi, bylo zapotřebí udělat ještě skalpelem oprava řitního otvoru a tím pádem i odřezání vnějších hemo, protože při Longově metodě se menší hemo stáhnou dovnitř sliznice, ale větší ne, takže udělali takovou menší platiku. Operaci jsem podstoupila v epidurální anestezii, ale stejně jsem jim na sále usnula tak vám toho mov nepopovídám, po operaci to dlouho přicházelo k sobě... Jelikož jsem alergická na jednu složku lékú proti bolesti a když mi to přicházelo k sobě a dali mi injekci proti bolesti, mělo to opačný účinek a já tam pár minut řvala jak malá holka a svíjela se v křečích, bylo to fakt hrozný, nakonec mi dali kapačky na bolest a vše se uklidnilo. Druhý den ráno po operaci mi vyndali z řitního otvoru takový váleček, nevím proč tam byl jestli kvůli vzduch aby tam nebyla infekce nebo proč.. nějak jsem se zapoměla zeptat... no a to bylo taky velmi bolestivý. Ale nebylo bolestivý to co mi dělali uvnitř onou Longovou metodou, ale to co mi dělali u řitního otvoru oním skalpelem. Takže paní co byla vedle mne a podstoupila pouze Longovu metodu  druhý den byla jako rybička. Dole mi čouhalo pár stehů a musela jsem to několikrát denně sprchovat a přikládat čtverečky s mastí na hojení a proti infekci. také jsme si po každém jídle museli dávat projímadlo,a bychom první stolici přežili :) . No ostatní říkali, že to byl hrozný porod, ale mě to přišlo jako když jdete na velkou zrovna ve fázi, když vás hemo nejvíc chytí a bolí - tohle jsem mívala každý den, takže jsem to přežila v pohodě. Pak po velké jsem to musela ihned osprchovat a pod sprchou se rána zklidnila. Během pár dní3-4 to bylo lepší a lepší, 10 den po operaci mi vypadli stehy a pak to ještě chvíli tahalo. Dnes jsem po operaci necelé 3 týdny a dole jsem zas jako miminko, úplně nová a spravená a hlavně konečně chodím na záchod bez bolestí. Takže na závěr , když to shrnu první dva dny byly sice velmi vysilující, ale pak už to šlo a ty další dny byly už bezva a dnes jsem jako znovuzrozená....Takže pokud máte doporučení pouze na Longovku neváhejte a pokud by vám k tomu ušmikli jakomě ještě vnější větší hemo - nevadí, dá se to přežít a bude vám pak HEJ :)

sisi21 — 17. 6. 2009 21:36

tes1 ,no to je bezva zpráva. :supr:Já zatím odolávám..teď to není taková katastrofa,Hlavně hodně piju, a brala jsem prášky dost mě pomohly.Pokud by to ale mělo opět začít ,tak bych to taky zvažovala.teď jsem v poho..jo a tes platila si něco??Vím ,že dřív se to platilo,ale uvažovalo se ,že to začnou pojišovny hradit.

tes1 — 18. 6. 2009 7:09

Longova metoda se kdysi hradila, dr povídal, že samotný přístroj na jednorázové použití vychází na cca 15tis., i proto pojišťovny otálely s placením a mají povolen jen určitý počet operací na měsíc, čekala jsem skoro 8 měsíců. Myslím, že od dubna 2007 je hrazena pojišťovnami.

sisi21 — 18. 6. 2009 22:10

Tes díky.hm .já si myslela,že na to bude nějaký pořadník.

twinha — 23. 6. 2009 11:28

Tes, tak jak je?? Já jsem od března ok, už i jezdím na kole :jojo: a chystám se psychicky na druhou ope v říjnu.....

tes1 — 23. 6. 2009 11:32

Ahoj Twinho, zrovna dnes jdu na kontrolu po 3 týdnech po zákroku a jsem naprosto OK, občas malé pnutí při stolici, tam kde mi to zvnějšku řezali, ale je to naprosto bezvýznamné oproti tomu co to bejvávalo před operací. Můžu říci , že jsem jako rybička, ale kolo a tanga zatím pro jistotu ještě neee :o

Twin - ty jsi psala, že jsi měla obyč operaci, to jest pouze tím skalpelem vid? Jak dlouho ti trvala rekonvalescence? A proč ještě jedna operace?

twinha — 23. 6. 2009 11:39

Jdu si pro operační zprávu, ať to napíšu přesně. Excise a sutura dle Milligana , 2x elastická ligatura dle Barrona. Měla jsem velké množství vnějších hemo a tři velké vnitřní. Odstranil mi dva vnitřní a vyřezal některé z těch vnějších. Řekl mi, že mi je nemůže odřezat všechny zároveň, že by vzniklo velké zjizvení konečníku a mohla bych mít závažné problémy se stolicí - chápeš....?  Takže některé (asi zhruba polovina) vnějších vyřezal a další mě čekají.  Proto nadvakrát. No bez léků od bolesti a bez laktulozy bych asi ten první týden nezvládla.... Pak to odeznělo a super. Jen se zas připravit na tu bolest....

tes1 — 23. 6. 2009 11:49

Aha,  teda Twinho to je nářez, tak přeji ať to máš brzo za sebou, hlavně rychlé hojení. Moc dobře chápu ty psychickou přípravu - na druhou stranu, budeš  mít potom po problémech. Určitě ten Baaron je velice nepříjemný, podle mne je ale důležitější ty potvory odstranit než aby z nich časem vybujelo něco horšího..
Takže budu držet palečky a pěstičky ať jsi brzy fit!

partizan — 11. 10. 2009 9:16

AHoj. Je mi to vlemi trpane, ale mam otazku. Vzdy po nejakom casovom obdobi sa mi z take zemy z konecnika nieoc vylezie,nieco ako vačok, myslim ze su to hemeroidy. vzdy sa to za tyzden dva vrati do povodneho stavu, teraz to zase po roku prislo:( ale teraz ej velmi velky a boli to :( myslite ze s tym treba ist za lekarom ked to nieje take caste? maju to aj ostatny ludia ? :(((

sisi21 — 12. 10. 2009 21:44

ahojky.určitě zajdi ,ono je to dost pak bolestivý..a takhle ti doktor může pomoci,někdy to i říznou a nebo ti dají nějaké mastičky a čípky .To,ale zhodnotí doktor v jakém to máš stádiu,Hlavně se ničeho neboj..Je dost lidí co tím trpí akorát  se s tím bojí k doktorovi zajít.držím palce.
jinak prevence je hodně pít ,jíst dost vlákniny, .ovoce.netahat těžké věci.

miaa — 20. 10. 2009 15:27

Mám novou mastičku, kterou určitě doporučuji. Mne čeká taky druhá operace - zbytek hemoroidů pryč. Teď už jen baaroni, vnitřní a prý tam s tím je třeba ležet 4 dny.
Nevím, ale jak se zhoršil cca víc než po roce "stav", tak jsem koupila v čínském medic.centru mastičku na hemoroidy. Malá tubička 100 a něco. Asi smrdí, ale pomáhááááá.
Krvácení pryč, bolesti pryč a operace počká. Poradila mne to pani, která sama takto utekla noži. Kdo je z PH, adresu dám.

sisi21 — 20. 10. 2009 19:39

miaa napsal(a):

Mám novou mastičku, kterou určitě doporučuji. Mne čeká taky druhá operace - zbytek hemoroidů pryč. Teď už jen baaroni, vnitřní a prý tam s tím je třeba ležet 4 dny.
Nevím, ale jak se zhoršil cca víc než po roce "stav", tak jsem koupila v čínském medic.centru mastičku na hemoroidy. Malá tubička 100 a něco. Asi smrdí, ale pomáhááááá.
Krvácení pryč, bolesti pryč a operace počká. Poradila mne to pani, která sama takto utekla noži. Kdo je z PH, adresu dám.

jinak taky dobrý prášek hemodin

faro33 — 16. 11. 2009 15:18

Hemodin taky znám, a pomáhá.Hlavně je to něco co nemusím nepříjemně zavádět do konečníku. Jsou to tablety na polykání a pomáhají vnitřně. Tak jsme ráda, že něco takového vůbec existuje :jojo:

Miroslav Doležal — 9. 9. 2011 23:42

já je mám od nějakých 24 let a chodil jsem na nějaké gumičky které mi tam nandali aby odumreli ale je to takový tlak ze je to az neprijemne a hlavne to trva hrozne dlouho ale jinou metodu jsem nezkousel proto si vazim hodne nazoru co tady jsou...

dzifdayly — 6. 10. 2011 15:01

miaa napsal(a):

Mám novou mastičku, kterou určitě doporučuji. Mne čeká taky druhá operace - zbytek hemoroidů pryč. Teď už jen baaroni, vnitřní a prý tam s tím je třeba ležet 4 dny.
Nevím, ale jak se zhoršil cca víc než po roce "stav", tak jsem koupila v čínském medic.centru mastičku na hemoroidy. Malá tubička 100 a něco. Asi smrdí, ale pomáhááááá.
Krvácení pryč, bolesti pryč a operace počká. Poradila mne to pani, která sama takto utekla noži. Kdo je z PH, adresu dám.

Mohla bys napsat ,kde sehnat tu mastičku...:godlike:

Zorro Mstitel — 13. 10. 2011 12:29

Hezký den,
nově jsme zveřejnili článek Konec trápení s hemoroidy. Přejeme hezké počtení a těšíme se na Vaše postřehy. Trápily vás hemoroidy v době těhotenství? Opravdu zabírá odvar z dubové kůry?

miaa — 13. 10. 2011 19:58

TCM CLINIC s.r.o., Národní 11, ted nevím, které patro. JInak jsem si zasadila mochyni peruánskou a ta funguje taky a navíc úúúúžasně chutná a zabírá i na jiné nemoci. Myslím, že by to rostlo i na balkóně.... Důležitý je typ, peruánská.

Kateřina Č. — 23. 3. 2012 11:42

Mám vyzkoušený hemostop – kombinace prášků a gelu, prášky jím pro jistotu 2krát ročně jako prevenci, a potíže zmizely.

sisi21 — 26. 3. 2012 21:27

Miroslav Doležal napsal(a):

já je mám od nějakých 24 let a chodil jsem na nějaké gumičky které mi tam nandali aby odumreli ale je to takový tlak ze je to az neprijemne a hlavne to trva hrozne dlouho ale jinou metodu jsem nezkousel proto si vazim hodne nazoru co tady jsou...

i po tomhle zákroku se hemeroidy vrací.

sisi21 — 26. 3. 2012 21:35

Doktor mi předepsal Detralex,vyzkoušela jsem hodně věcí.ale na detralex nedám dopustit.Hodně pomáhá!

Majulinka — 27. 3. 2012 9:22

Taky používám Hemostop, je výhoda, že si ho můžu koupit bez receptu a zabírá dobře.

Ing. Iva Veselá — 14. 5. 2012 9:26

Vezměte si vyšší dávky Psyllia, hodně pijte a zařaďte klidně denně pohanku a citrusy (jezte je s tou bílou slupkou, tam je také rutin). Věřím, že se vám po tom výrazně uleví!

Dadula25 — 11. 10. 2013 21:37

Ahoj. Můj taťka s hemeroidy má také problémy. Naštěstí když se objeví tak většinou mu pomůže koupel  dubové kůře a také jsme mu pořídili hemodin mast. Mast obsahuje také výtažky z dubové kůry a opravdu pomáhá rychle proti svědění a pálení. Slyšela jsem také o tabletkách hemodin akut-působí příznivě na žilní stěny a na otoky.

Kamilkaka — 9. 5. 2014 22:23

Já jsem naštěstí ještě hemeroidy nezažila, ale věřím, že to musí být velmi nepříjemné. Můj tatínek s nimi má velké problémy a velké bolesti, u něj to je ještě o to horší, že on prostě nevydrží se nepřetěžovat a pořád někde něco tahá. Kupovala jsem mu v lékárně Hemodin akut a říkal, že mu to pomohlo, hlavně ta mast v tom prvotním stadiu, kdy to hodně bolí, tak se to maže a pak začnou asi zabírat ty kapsle už, nevím, ale byl spokojený. Jinak jsme taky někde načetla, že je dobré po každé stolici mít někde vodu s březovou kůrou a opláchnout se jí.

modrovous — 9. 5. 2014 22:37

Já mám zase velké problémy s debilní reklamou. Poradíš mi taky, co si na ni mám koupit? :dumbom:
Kdyby ses doma oplachovala v odvaru z kůry a tady neprudila, udělala bys dobrej skutek. :P

Ivana — 10. 5. 2014 0:04

Hemeroidy mám od svého druhého porodu už 27 let. Většinou o nich nevím, ale někdy mi prasknou a krvácí a štípou. Opatrně si je umyji, namažu mastičkou a zas je to dobé.

aprill — 10. 5. 2014 6:30

Kamilkaka napsal(a):

Já jsem naštěstí ještě hemeroidy nezažila, ale věřím, že to musí být velmi nepříjemné. Můj tatínek s nimi má velké problémy a velké bolesti, u něj to je ještě o to horší, že on prostě nevydrží se nepřetěžovat a pořád někde něco tahá. Kupovala jsem mu v lékárně Hemodin akut a říkal, že mu to pomohlo, hlavně ta mast v tom prvotním stadiu, kdy to hodně bolí, tak se to maže a pak začnou asi zabírat ty kapsle už, nevím, ale byl spokojený. Jinak jsme taky někde načetla, že je dobré po každé stolici mít někde vodu s březovou kůrou a opláchnout se jí.

a zlepšila se mu kštice???? na hemeroidy se používá dubová kůra :lol:

modrovous — 10. 5. 2014 19:17

aprill napsal(a):

Kamilkaka napsal(a):

Já jsem naštěstí ještě hemeroidy nezažila, ale věřím, že to musí být velmi nepříjemné. Můj tatínek s nimi má velké problémy a velké bolesti, u něj to je ještě o to horší, že on prostě nevydrží se nepřetěžovat a pořád někde něco tahá. Kupovala jsem mu v lékárně Hemodin akut a říkal, že mu to pomohlo, hlavně ta mast v tom prvotním stadiu, kdy to hodně bolí, tak se to maže a pak začnou asi zabírat ty kapsle už, nevím, ale byl spokojený. Jinak jsme taky někde načetla, že je dobré po každé stolici mít někde vodu s březovou kůrou a opláchnout se jí.

a zlepšila se mu kštice???? na hemeroidy se používá dubová kůra :lol:

:lol:

helena — 10. 5. 2014 19:24

na hemeroidy se používá dubová kůra
Nojo... ale březová je skoro jako papír... ta tak nedře... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

Míša Kulička — 13. 5. 2014 7:45

helena napsal(a):

na hemeroidy se používá dubová kůra
Nojo... ale březová je skoro jako papír... ta tak nedře... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

To uz mozna spis lopuch ... ale s beeeruskou :D

Anathema — 7. 10. 2014 23:26

spam