Michalka88 — 27. 5. 2025 9:35

Přišlo mi že se mi to stále vyhýbalo, ale už začínám cítit první příznaky menopauzy. Hlavně teda pocení, návaly a problémy se spánkem. Pomohlo vám něco to zmírnit, nebo to prostě musím přečkat? Trochu se obávám, že se to ještě může zhoršit.

TerkaTlap — 29. 7. 2025 16:07

Taky jsem si nejdřív říkala, že to snad přejde samo... ale pak přišly návaly, budila jsem se úplně propocená a hlavně jsem nemohla normálně spát. Byla jsem nevyspaná, podrážděná, a pořád jsem si říkala, jestli to takhle má být. Nakonec jsem si řekla, že to zkusím řešit.

Začala jsem trochu upravovat jídelníček – víc zeleniny, míň cukru (což je těžký, ale pomáhá), a hlavně jsem začala užívat bylinky. Mně třeba fakt sednul jetel luční, beru ho ve formě doplňku (já beru Womeno, to mi sedlo nejvíc). Neříkám, že to je zázrak přes noc, ale po pár týdnech jsem fakt cítila rozdíl – míň návalů, lepší spánek.

Takže za mě – nemusíš to jen přečkat. Jsou cesty, jak si to ulehčit. A pokud se ti něco osvědčí, klidně se poděl dál, každá rada dobrá 😊