demonikan — 24. 11. 2022 20:15

Zdravím. Zažily jste už někdy nějaké přepadení?

vrabčák — 25. 11. 2022 19:40

Já jo, asi ve 14 letech. "Na dráze" - pěšince kolem vlakových kolejí.
Šla jsem odpoledne ke kamarádce, bylo asi 10 cm sněhu. Nedaleko nádraží stál divný, ještě poměrně mladý chlap v černých polobotkách a bílých ponožkách, opřený o dřevěné zábradlí. Bylo mi jasné, že na vlak nečeká, to by stál k nádraží blíž.
Když jsem se vracela, byla už tma. Stál tam pořád!!! :co:
Po celé dráze jen sem tam blikavá lucernička s nazelenalým mdlým světlem. Vydal se za mnou..... Snažila jsem se kráčet pravidelně a rázným krokem, nedat najevo svůj strach. Na celé trase jen několik malých keříků, jediný větší. Jeho kroky se začaly zrychlovat....... :usch: Bylo mi jasné, že mě chce dostihnout u jediného velkého keře. A taky jo! Skočil na mě zezadu, ale neporazil mě. Šíleně jsem se bála. Třesoucím se hlasem jsem řekla: "Nechte mě!" Pak jsem mu dokázala dát pěstí do břicha :supr:, což asi nečekal. Běžela jsem dolů z dráhy a schválně k jinému domu.
Druhý den jsem se dozvěděla, že jakýsi Komrska obtěžoval v telefonní budce zrovna tu moji kamarádku, u které jsem byla na návštěvě. Naštěstí stihla zavolat domů a její táta jí vyběhl z rodinného domu v županu a pantoflích ;) na pomoc.
A další den se mluvilo asi o třech znásilněních v okolních vesnicích............:usch:  :usch:  :usch:

demonikan — 28. 11. 2022 20:22

Tak to jste měla štěstí. A chytili toho chlapa?

Já jsem niky žádné dramatické přepadení nezažil, naštěstí. Jedině na táborech, kde jsem byl, se dělaly přepady, ale nic divokého. Cílem bylo proplížit se do tábora, nenechat se odhalit hlídkou a něco tam sebrat, nechat tam dopis, pověsit hadr na stožár a podobné věci. My jsme měli tiché přepady. Naše hlídky byly dost marné, obvykle buď usnuly, nebo moc nehlídaly a přepadající nám něco vzali, aniž si toho hlídka všimla. Ovšem stejně to probíhalo, když jsme my přepadali cizí tábor.                                                                                                                                                        Ale znám lidi, kteří zažili na táborech divočejší přepadení. Jedni přepadli tábor, kde je hlídka pronásledovala po táboře s vidlema. Jedna kámoška byla zas na táboře, kde to brali dost po vojensku. Aby byli připravení na přepad tak spali ve spacácích v kanadách a maskáčích a když je přepadli, tak na sebe dva borci vytáhli nože. nakonec z toho nic nebylo, jenom se snažili vypadat drsně, ale i tak, na některých táborech jsou fakt blázni, co to dost hrotí.                                                                                                                                          Jiná kámošce se zas stalo, že v noci šla z kadibudky a náhodou odhalila přepad. Ovšem ti přepadající ji svázali  a nechali ležet na zemi. Volala na kluky, co byli nahlídce, aby něco udělali, ale ti byli ještě dost mladí a měli strach něco udělat. Tak ti, co přepadli tábor, pobrali pár věcí a zmizeli. Trvalo prý dlouho, než ji někdo rozvázal, protože kluci na hlídce dlouho jenom seděli v kuchyni, svítili směrem k ní a radili se co mají dělat, než sebrali odvahu, aby probudili tábor.

Jedna bývalá spolužačka ze základky zažila něco podobného, jak vy. Šla domů potmě večer a taky ji po cestě začal sledovat nějaký divný chlap. Napřed jenom přidal do kroku a pak se rozběhl. Naštěstí to měla dom jenom kousek, tak stihla doběhnout a zazvonit a ten chlap se otočil a odešel.

Ovšem mám jednu kámošku, která dělá v jednom obchodě a tam zažila hned dvě přepadení. Při tom prvním byla kdesi vzadu a slyšela, jak se holka, která dělá u kasy baví s nějakým klukem a pak nějaký křik. Když doběhla, zjistila
, že ten kluk najednou odstrčil prodavačku, sebral něco z kasy a utekl. Byl to nějaký pobuda a nemakačenko, kterého policajti  brzo chytli, ale nic nevrátil, protože neměl prakticky žádný majetek.
Druhé přepadení už bylo horší. Ten den byla v obchodě sama. Přepadl ji nějaký maskovaný chlap, který ji svázal do kozelce provazama, a omotal jí pusu lepicí páskou. Všechno si prý donesl. Pak jí ukradl peníze a i nějaké knížky. Ležela svázaná dost dlouho za pultem, než ji našla nějaká zákaznice, co ji rozvázala. Toho člověka nikdy nechytili.  Kámošce se naštěstí nic nestalo, ale byl to hrozný šok, dloho nechtěla dělat v obchodě sama a neustále u sebe nosí pepřák.

demonikan — 8. 12. 2022 20:05

Jednoho kámoše kdysi napadl nějaký pošuk na ulici. Šel kolem a najednou vytáhl zpd kabátu klacek a chtěl ho praštit. Jenomže ten kámoš posiloval a děla thajský  box, tak mu ten klacek vyrval, srazil ho pěstí kzemi a odešel. Chlápek prý zůstal ležet na zemi a jenom se držel za hlavu.

Palomita — 9. 12. 2022 7:55

vrabčáku, dobře ty! :supr:

vrabčák — 9. 12. 2022 18:21

Palomito, to jsem byla holka statečná, co? :D

Palomita — 13. 12. 2022 7:15

vrabčák napsal(a):

Palomito, to jsem byla holka statečná, co? :D

JJ, tady přesně sedí: "Chceš-li pomocnou ruku, hledej ji na konci svého ramene". Ty jsi toto rčení dokázala zhmotnit velmi výmluvně a velmi úspěšně :storstark: :supr:

vrabčák — 13. 12. 2022 22:32

Díky za pochvalu po toooooooooolika letech. ;)  :D