Teri17 — 2. 8. 2022 7:42

Dobrý den, vystudovala jsem nedávno VŠ. Mám ráda procházky do přírody , před covidem a hlavně v dětství jsem hodně cestovala (Egypt, Turecko, Řecko, Španělsko...) a mimo jiné mám ráda kulturu v podobě návštěv galerií či muzeí. Neustále potkávám kluky, kteří se nechtějí vázat a radši u PC doma hrajou hry, kluky, kteří mají nějaký osobnostní problém či jednoduše zlé kluky. Moc mě to trápí, jelikož bych ráda potkala fajn prima kluka. Pro mě je ten člověk vždy priorita, snažím se druhého neomezovat, podporovat a chovám se k druhému s maximální úctou. Věřím, že jsou důležité pilíře jako láska, úcta, respekt a tolerance.
Je mi 25 let, jsem drobná tmavovláska z Prahy. Nevíte, prosím, kde na nějakou prima kluka narazit, či nevíte o nějakém fajn klukovi z Prahy zhruba v mém věku?
P.S. Seznamky zkoušet nechci, byla jsem jen zklamaná.

vrabčák — 3. 8. 2022 15:10

Někam...  se to všechno divně posunulo a věřím, že najít v této době dobrého kluka není vůbec jednoduché... :(
Teri, jsi naštěstí ještě hodně mladá, a tak nic není ztraceno. :) Chodit po galeriích a muzeích, případně na koncerty, do divadla, do kina, na vlastivědné procházky po Praze ......... můžeš i sama. Vím, že ve Světozoru je (pokud to ještě trvá) snad jedna řada pro ty, kteří by se rádi s někým seznámili.
V pražských parcích a lesoparcích potkávám spoustu mladých lidí - sólistů s batůžkem na zádech. I aktivně sportovat můžeš chodit sama - plavat, běhat... Nebo se přihlásit na nějaký kolektivní sport - míčové hry, jóga (bývá snad pro ženy i muže společně). Mladí lidé se seznámí i při oslavě narozenin v nějaké partě. Seznámit se člověk může i ve vlaku atd. Pokud ovšem nezírá neustále jen do mobilu.
Seznamky jsou asi dost riskantní, ale i tam se náhodou může vyskytnout někdo kvalitní. Úplně bych je nezatracovala. A vždy se sejít na neutrální půdě v bezpečném prostředí.
Až narazím na fajn kluka kolem 25 let, dám ti vědět! Držím ti palce! :D

P. S. Na vlastivědnou procházku dorazíš sama a pak už se jde ve skupině. A co KČT (Klub českých turistů)? Pořádají výlety po Praze i okolí, ale i do vzdálenějších míst. :jojo:

Selima — 25. 8. 2022 8:03

Skús sa sama duševne vyladiť, mať čo ponúknuť - a potom to nechaj "plávať", netlač na pílu a proste len "buď". Ale radšej medzi ľuďmi ako doma sama v obývačke :D , mne síce prišiel jeden parťák doslova až "domov, do obývačky", no spoliehať sa na to nedá. ;) Môžem potvrdiť, že aj v mladšom, aj v pokročilejšom veku sa dá zoznámiť ešte prirodzeným spôsobom, v partii alebo cez známych, možno aj náhodne na ulici...

Niky123 — 25. 8. 2022 8:36

Píšeš, že seznamky zkoušet nechceš, žes byla jen zklamaná... To je podle mě chyba, v dnešní době je snad polovina dvojic  ze seznamky, včetně mě. Ono to nutí člověka vystoupit ze své komfortní zóny, a nevzdávat to, i když si člověk někdy říká "Mám já tohle zapotřebí"?
Já když jsem hledala přes seznamku, brala jsem to tak, že poznám nové lidi a budu mít nové zážitky (pravda, někdy i negativní nebo srandovní). Nechce to chodit na rande s tím, že teď hned najdu novou lásku, ale spíš tam jít se zvědavostí, koho zas potkám. Já mám ze seznamky fajn partnera, ale i pár kamarádů a spoustu vyposlechnutých osobních příběhů....to si pak člověk říká, jak je život pestrý....

To je moje rada - nečekej až zahřmí a někdo ti vstoupí do života, ale jdi hledat na seznamku. Je to jako v sekáči - mezi spoustou hadrů najdeš při troše štěstí i krásné kousky... :):jojo:

vera — 25. 8. 2022 10:26

Niky123 napsal(a):

Píšeš, že seznamky zkoušet nechceš, žes byla jen zklamaná... To je podle mě chyba, v dnešní době je snad polovina dvojic  ze seznamky, včetně mě. Ono to nutí člověka vystoupit ze své komfortní zóny, a nevzdávat to, i když si člověk někdy říká "Mám já tohle zapotřebí"?
Já když jsem hledala přes seznamku, brala jsem to tak, že poznám nové lidi a budu mít nové zážitky (pravda, někdy i negativní nebo srandovní). Nechce to chodit na rande s tím, že teď hned najdu novou lásku, ale spíš tam jít se zvědavostí, koho zas potkám. Já mám ze seznamky fajn partnera, ale i pár kamarádů a spoustu vyposlechnutých osobních příběhů....to si pak člověk říká, jak je život pestrý....

To je moje rada - nečekej až zahřmí a někdo ti vstoupí do života, ale jdi hledat na seznamku. Je to jako v sekáči - mezi spoustou hadrů najdeš při troše štěstí i krásné kousky... :):jojo:

...:godlike:...:godlike:

ano, taky jsem si našla na seznamce partnera, no spíš převozníka.............vztah se vším všudy trval 2-3 roky
teď je to parťák na cesty..............tak 3x do zahraničí-levné baťůžkové cestování
každý týden u nás, v létě na kole............už ne ve dvojici, do zahraničí cestujeme ve 4 a po Česku i ve větší skupině, společné zájmy a pěkné povídání...
obrovská, zásadní, úžasná změna............trvá to už 13. rok......

Palomita — 25. 8. 2022 13:15

V dnešní době internetu bych se spíš podívala po klubech, které nabízí obdobný program o jaký má člověk zájem. Najdi si spolek, který je ti blízký svou aktivitou a zkus se tam podívat. Když nenajdeš lásku svého života, aspoň najdeš prima parťáky pro společné zážitky. :) Společný zájem usnadňuje komunikaci :jojo:

Yuma — 25. 8. 2022 16:31

Ono najít "lásku" dnes se mi zdá v podstatě nemožné. Kromě toho, že většina chce jen rychlou pr*ačku, většina se navzájem podvádí, když už náhodou ve vztahu jsou. Nedávno mi kamarádka řekla, že kdyby měla manžela, nejspíš by ho podváděla. Tak si říkám... A k čemu by ti ten manžel vlastně byl? Chceš sex nebo polovičku? Protože připomínám, že je rozdíl mezi sexem a "láskou".

Ale každopádně... Zeptej se přátel, jestli neznají někoho, kdo někoho skutečně chce. Nejlepší ale podle mě je jít ven a začít se s někým bavit. Nemyslím kluby, diskotéky. Tam jsou různý lidi, ale většinou nemají zájem o... Vztah. Jdou tam buď kvůli zábavě nebo- víš co to by bylo na dlouho.

Chci tím říct, že dobrý je někoho prostě oslovit. Mluvit. Nestyď se a vybli na něj, jestli s někým chodí. Není na tom nic trapného. Prostě nejlepší způsob je jít hned. Na nic nečekat a ptát se. Protože čím déle nad tím budeš přemýšlet, tím víc se ti nebude chtít. Začneš myslet na to, co by ti mohl říct nrbi jak by tě mohl ztrapnit... Ale nikdy nikdo nekouká na to, že by to vlastně mohlo být v pohodě. Možná by jste se spřátelili.

Nebo seber inspiraci z romantických filmů. Ono je to sice hrozný klišé, ale něco pravdy na tom přeci jen bude... Tím nechci říct, že máš jít do veřejné knihovny a do někoho vrazit způsobem, že se mu vykotí vše z rukou jen kvůli tomu, aby si se začala zběsile omlouvat a urychleně sbírat jeho věci ze země, se snahou o červenání se, koktání a být "roztomilá". Beztak by řekl "ženská kam čumíš".

Někoho ti přeji, což často nedělám, ale jelikož je dnes těžké někoho najít, doufám, že se ti to podaří.

Předem ale doporučuji zeptat se potenciála na jeho orientaci a jestli je asexuál, jen tak ze zdvořilosti. Je to jen takové malé nenápadné doporučení (a vsuvka :D)

(A omlouvám se za případné chyby, ale píšu to narychlo.)

LENNNA — 25. 8. 2022 18:12

Niky, vero, dá se říci, které seznamky jsou takové serióznější?

vera — 25. 8. 2022 21:07

já byla na seznamce v r. 2008.....jen na jedné a už si nepamatuji...asi ŠTĚSTÍ ????........když jsem byla na 10. schůzce a opět vůl.............tak jsem si řekla ........a dost, končím

večer A napsal a bylo to...............náhoda, obrovská náhoda

od té doby nikoho cíleně nehledám, stýkám se s A jako už kamarádem-parťákem na cesty, mám dost přátel, se kterými cestuji, chodím do divadla, kina, atd............a jsem šťastna...........ale je mi 70, život mám naplněný...............jen si tak užívám
rodina je na prvním místě
nezávidím vůbec mladším ženám, které takto hledají partnery.................

vera — 26. 8. 2022 7:46

teď na mě vybaflo toto:

://www.top5nejlepsichseznamek.cz/?utm_source=27&tmplt=1.1&keyword=&cmpgname=OS_KR%20%7C%20TOP%20weby%20%7C%20desktop&adgrpname=TOP%20weby%20pro%20KR&kwid=&mt=&nw=sklik-context-seznam&adid=552360361&plcmt=www.super.cz&adacc=dating1


ale jak se to zobrazilo

Niky123 — 27. 8. 2022 16:00

Já našla přes seznamku Štěstí. Podle mě se nedá říct, která seznamka je serióznější. Takhle se sice tváří seznamky placené, kde je ovšem míň lidí a stejně tam není vůbec žádná záruka serióznosti.
Já na seznamce natrefila taky na pár volů (ti jsou všude, i v reálu), ale většinou šlo o lidi normální, stejně hledající, jako jsem byla já.
Chce to vystoupit ze své komfortní zóny a prostě to zkusit a donutit se na to rande (i opakovaně) jít.
U seznamky máte aspoň "jistotu", že jde o lidi hledající, což jinak nikdo na čele napsáno nemá, a tak se člověk nemusí ztrapňovat oslovovat někoho naslepo, to bych zas nedala já.

Jinak přístup " Chci najít lásku ale nechci na seznamku" mi připadá jako "Jsem hladový, ale k prostřenému stolu nepůjdu."
Tak to cítím já, ale neberu nikomu, že to cítí jinak.

Palomita — 27. 8. 2022 18:52

Niky, asi je to o tom "hledání". .  Lásku jsem nikdy nehledala, takže jsem toto téma opravdu ani neřešila. Přes internet jsem se za svůj život seznámila s velmi zajímavými lidmi a někteří muži měli zájem o vztah i bez seznamky. Bylo to o to milejší, že to vyplynulo z pouhopouhé diskuze a nemusela jsem hned uvádět míry, ani zjišťovat u mužů výši jejich bankovního konta.. Přišlo mi to přirozené a nenucené, ale beru, že někdy si člověk nechce "povídat" a chce hlavně vztah a pak jde ostatní stranou. Přesto, i kdybych hledala vztah, je pro mě nezávazné povídání mnohem zásadnější, než účelové psaní na seznamce. Pro někoho je příjemnější prostřený stůl bez práce, jiný zase může dávat přednost ledničce plné surovin, kde záleží jen na něm, co si vybere, uvaří a případně sní.
Osobně bych se seznamkou tak poetická nebyla, spíš než prostřený stůl mi to připomíná maso na krámě, které visí a čeká, kdo si ho vezme. Na tuhle hru jsem asi vždy byla příliš usedlá. Diktovat své hodnocení a nebo naopak požadavky na toho druhého mi přijde přes čáru. Neumím to. Radši se seznámím s někým na obyčejné diskuzi jako s člověkem, se kterým mám blízké téma, než s potenciálním partnerem, se kterým společnou řeč nenajdu. Jak píšeš, každý to cítí jinak a každý také žije jinak, není to nic proti ničemu. Seznamky evidentně svůj účel plní a tak to má být :jojo:

LENNNA — 28. 8. 2022 16:58

Palomita napsal(a):

Niky, asi je to o tom "hledání". .  Lásku jsem nikdy nehledala, takže jsem toto téma opravdu ani neřešila. Přes internet jsem se za svůj život seznámila s velmi zajímavými lidmi a někteří muži měli zájem o vztah i bez seznamky. Bylo to o to milejší, že to vyplynulo z pouhopouhé diskuze a nemusela jsem hned uvádět míry, ani zjišťovat u mužů výši jejich bankovního konta.. Přišlo mi to přirozené a nenucené, ale beru, že někdy si člověk nechce "povídat" a chce hlavně vztah a pak jde ostatní stranou. Přesto, i kdybych hledala vztah, je pro mě nezávazné povídání mnohem zásadnější, než účelové psaní na seznamce. Pro někoho je příjemnější prostřený stůl bez práce, jiný zase může dávat přednost ledničce plné surovin, kde záleží jen na něm, co si vybere, uvaří a případně sní.
Osobně bych se seznamkou tak poetická nebyla, spíš než prostřený stůl mi to připomíná maso na krámě, které visí a čeká, kdo si ho vezme. Na tuhle hru jsem asi vždy byla příliš usedlá. Diktovat své hodnocení a nebo naopak požadavky na toho druhého mi přijde přes čáru. Neumím to. Radši se seznámím s někým na obyčejné diskuzi jako s člověkem, se kterým mám blízké téma, než s potenciálním partnerem, se kterým společnou řeč nenajdu. Jak píšeš, každý to cítí jinak a každý také žije jinak, není to nic proti ničemu. Seznamky evidentně svůj účel plní a tak to má být :jojo:

Jenže ty jsi úplně v jiné situaci. Teda jestli se nepletu a zhruba jsem to pochytila dobře... ty máš asi manžela od mládí? V mládí na seznamku nemusel nikdo, to byla úplně jiná situace. Ale když je ti třeba 50? Je to vše jiné a to velmi. Pravda je, že příjemnější by to bylo "nenásilně" někde na diskusi, ale neznám diskuse, kde by se dalo popovídat s chlapy. Nepotkávám je. Asi chodím na špatná místa. Třeba ty obyčejné diskuse poradíš...

Palomita — 29. 8. 2022 8:11

LENNNA napsal(a):

Jenže ty jsi úplně v jiné situaci. Teda jestli se nepletu a zhruba jsem to pochytila dobře... ty máš asi manžela od mládí? V mládí na seznamku nemusel nikdo, to byla úplně jiná situace. Ale když je ti třeba 50? Je to vše jiné a to velmi. Pravda je, že příjemnější by to bylo "nenásilně" někde na diskusi, ale neznám diskuse, kde by se dalo popovídat s chlapy. Nepotkávám je. Asi chodím na špatná místa. Třeba ty obyčejné diskuse poradíš...

Můj příspěvek nebyl myšlen proti seznamkám a už vůbec ne proti lidem, kteří jich využívají. Pro ně to přínos má a to je to podstatné :supr: Neřeším situaci, jen jsem dala do placu svůj názor na tyto platformy a proč by se jim někdo chtěl vyhýbat. Právě proto, že jsem v jiné situaci, tak vidím, jak kolem mě (především) muži řeší podobné seznamovací stránky. Samozřejmě, že ne všichni, ale vnímám to jako velmi degradující.
Diskuzní fóra ti, bohužel, neporadím. Je to žrout času a už dávno žádná nenavštěvuji, stačí mi to tady :D Ale jsou diskuze na informačních serverech, kde jsou diskuzní stálice a mají tam i svou neformální "skupinu". Dá se vyhledávat články s tématy, která tě zajímají a jednoduše diskutovat. Zrovna v těchto diskuzích se to muži jen hemží. V dnešní době bych si už našla i spolky v mém okolí, které se zabývají mými koníčky a začala bych chodit tam, mezi lidi :) Což mě navádí na otázku, chodíš s čubinama na cvičák? Víš, že existuje tábor na výcvik psů? Kdysi dávno jsem jeden absolvovala a bylo to úžasný. Byl tam i týpek, co měřil 2 m a cvičil čivavu. Byla to sranda, neúčastnil se výcviku obrany, mj. protože psi měli proběhnout větším potokem a tam hrozilo, že by mu tu čubinku odnesl proud :lol:

vera — 29. 8. 2022 12:06

najít skupinu lidí...spolek.....oddíl ....či co........kteří mají stejné záliby a chodit tam, stýkat se s nimi.........
moje zkušenost............v oddílu jsou samé ženské-akční, zajímavé..........a 3 chlapi-nemožní, umrčení

Palomita — 29. 8. 2022 13:16

vera napsal(a):

najít skupinu lidí...spolek.....oddíl ....či co........kteří mají stejné záliby a chodit tam, stýkat se s nimi.........
moje zkušenost............v oddílu jsou samé ženské-akční, zajímavé..........a 3 chlapi-nemožní, umrčení

Tomu bych i věřila :lol: Muži všeobecně jsou náročná disciplína a ženy ještě náročnější :D

vera — 29. 8. 2022 16:02

být žena kolem 50tky a hledat partnera.................opravdu velice těžké
umět zaklepat na dveře...........jak píše Niky..............a třeba se otevřou..
ale pořád hezky žít a nebrat to fatálně..............ach jo,já vím

Petr100 — 29. 8. 2022 16:40

Ach jo, máte to možná složité. Máte doma ruční vrtačku, stojanovou vrtačku, kladiva, akušroubováky, brusku, šroubováky, hoblíky, frézy..............................................................:)

Palomita — 29. 8. 2022 17:36

Petr100 napsal(a):

Ach jo, máte to možná složité. Máte doma ruční vrtačku, stojanovou vrtačku, kladiva, akušroubováky, brusku, šroubováky, hoblíky, frézy..............................................................:)

To by ještě šlo, největší haló nastává, když řeknu, že mi došly hřebíky a já přitom dělám s vruty. Když mě se hřebíky říkají líp :lol:

Selima — 29. 8. 2022 18:08

2x - zas to blbne.

Selima — 29. 8. 2022 18:18

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

Niky, asi je to o tom "hledání". .  Lásku jsem nikdy nehledala, takže jsem toto téma opravdu ani neřešila. Přes internet jsem se za svůj život seznámila s velmi zajímavými lidmi a někteří muži měli zájem o vztah i bez seznamky. Bylo to o to milejší, že to vyplynulo z pouhopouhé diskuze a nemusela jsem hned uvádět míry, ani zjišťovat u mužů výši jejich bankovního konta.. Přišlo mi to přirozené a nenucené, ale beru, že někdy si člověk nechce "povídat" a chce hlavně vztah a pak jde ostatní stranou. Přesto, i kdybych hledala vztah, je pro mě nezávazné povídání mnohem zásadnější, než účelové psaní na seznamce. Pro někoho je příjemnější prostřený stůl bez práce, jiný zase může dávat přednost ledničce plné surovin, kde záleží jen na něm, co si vybere, uvaří a případně sní.
Osobně bych se seznamkou tak poetická nebyla, spíš než prostřený stůl mi to připomíná maso na krámě, které visí a čeká, kdo si ho vezme. Na tuhle hru jsem asi vždy byla příliš usedlá. Diktovat své hodnocení a nebo naopak požadavky na toho druhého mi přijde přes čáru. Neumím to. Radši se seznámím s někým na obyčejné diskuzi jako s člověkem, se kterým mám blízké téma, než s potenciálním partnerem, se kterým společnou řeč nenajdu. Jak píšeš, každý to cítí jinak a každý také žije jinak, není to nic proti ničemu. Seznamky evidentně svůj účel plní a tak to má být :jojo:

Jenže ty jsi úplně v jiné situaci. Teda jestli se nepletu a zhruba jsem to pochytila dobře... ty máš asi manžela od mládí? V mládí na seznamku nemusel nikdo, to byla úplně jiná situace. Ale když je ti třeba 50? Je to vše jiné a to velmi. Pravda je, že příjemnější by to bylo "nenásilně" někde na diskusi, ale neznám diskuse, kde by se dalo popovídat s chlapy. Nepotkávám je. Asi chodím na špatná místa. Třeba ty obyčejné diskuse poradíš...

Ja som v "striedavej zoznamovacej situácii" od 35-ky a som tiež toho názoru, že je lepšie a prirodzenejšie zoznámiť sa v skupine priateľov, záujmovom krúžku, apod, ako cez zoznamku. Mám dokonca skúsenosť s niekoľkoročným vzťahom, ktorý sa začal "nezoznamovacím" dopisovaním cez internet - a bol nakoniec super. Ono ale najviac ide o to, kto má aké priority pri zoznamovaní, vzťahu a aké predstavy o partnerovi - podľa toho si asi volí aj spôsob najvhodnejší zoznamovania. "Chlapské" diskusie a asi aj živé zoznamovanie - asi cez "chlapské" záujmy. Alebo aspoň také, kde sa vyskytujú chlapi v počte viac ako 1-2 ks. :jojo:  Inak, zoznámiť sa dá všade: ja mám "úlovky" z partie kamarátov, náhodne z električky, z práce (raz, výnimočne, odvtedy to vylučujem), z dovolenky, dohodený cez kamošov, cez internet, cez spoločný záujem, a raz dokonca prišiel rovno ku mne domov.  :storstark:

Selima — 29. 8. 2022 18:21

vera napsal(a):

najít skupinu lidí...spolek.....oddíl ....či co........kteří mají stejné záliby a chodit tam, stýkat se s nimi.........
moje zkušenost............v oddílu jsou samé ženské-akční, zajímavé..........a 3 chlapi-nemožní, umrčení

No, ono to závisí aj od druhu koníčka a spolku ;) - ja so záľubou v tanci (aj aktívnom), opere a balete som beznádejná :D Ale uvažujem o prehĺbení záujmu o fotenie a tam je snáď zopár chlapov, aj "možných" neumrčených.

Selima — 29. 8. 2022 18:24

vera napsal(a):

najít skupinu lidí...spolek.....oddíl ....či co........kteří mají stejné záliby a chodit tam, stýkat se s nimi.........
moje zkušenost............v oddílu jsou samé ženské-akční, zajímavé..........a 3 chlapi-nemožní, umrčení

blbne posielanie príspevkov :grater: :kapitulation:

Selima — 29. 8. 2022 18:24

nejde mi citovať, poslať príspevok - to už je babinet úplne odpísaný?

Palomita — 29. 8. 2022 19:10

Selima napsal(a):

No, ono to závisí aj od druhu koníčka a spolku ;) - ja so záľubou v tanci (aj aktívnom), opere a balete som beznádejná :D Ale uvažujem o prehĺbení záujmu o fotenie a tam je snáď zopár chlapov, aj "možných" neumrčených.

Přeji ostré oko a pevnou ruku :storstark:

Palomita — 29. 8. 2022 19:54

Selima napsal(a):

ide o to, kto má aké priority pri zoznamovaní

Ano a taky proč je má. S mužem jsme se shodli, že kdybychom se hledali, tak se nikdy nepotkáme. Byli jsme každý úplně jiný a hlavně jsme se snad v ničem neshodovali, co se koníčků a životního stylu týče. On by na seznamce v žádném případě nevyhovoval mě a já jemu. Nebyli jsme tzv. kompatibilní :lol: A při představě, že si nechám ujít někoho takového, jen proto, že nevyhovuje mým požadavkům, to je na :dumbom:

vrabčák — 29. 8. 2022 21:27

Selima napsal(a):

vera napsal(a):

najít skupinu lidí...spolek.....oddíl ....či co........kteří mají stejné záliby a chodit tam, stýkat se s nimi.........
moje zkušenost............v oddílu jsou samé ženské-akční, zajímavé..........a 3 chlapi-nemožní, umrčení

No, ono to závisí aj od druhu koníčka a spolku ;) - ja so záľubou v tanci (aj aktívnom), opere a balete som beznádejná :D Ale uvažujem o prehĺbení záujmu o fotenie a tam je snáď zopár chlapov, aj "možných" neumrčených.

:supr:  :godlike:

vrabčák — 29. 8. 2022 21:29

Palomita napsal(a):

Selima napsal(a):

ide o to, kto má aké priority pri zoznamovaní

Ano a taky proč je má. S mužem jsme se shodli, že kdybychom se hledali, tak se nikdy nepotkáme. Byli jsme každý úplně jiný a hlavně jsme se snad v ničem neshodovali, co se koníčků a životního stylu týče. On by na seznamce v žádném případě nevyhovoval mě a já jemu. Nebyli jsme tzv. kompatibilní :lol: A při představě, že si nechám ujít někoho takového, jen proto, že nevyhovuje mým požadavkům, to je na :dumbom:

:D  :storstark:

vera — 29. 8. 2022 23:18

vrabčák napsal(a):

Palomita napsal(a):

Selima napsal(a):

ide o to, kto má aké priority pri zoznamovaní

Ano a taky proč je má. S mužem jsme se shodli, že kdybychom se hledali, tak se nikdy nepotkáme. Byli jsme každý úplně jiný a hlavně jsme se snad v ničem neshodovali, co se koníčků a životního stylu týče. On by na seznamce v žádném případě nevyhovoval mě a já jemu. Nebyli jsme tzv. kompatibilní :lol: A při představě, že si nechám ujít někoho takového, jen proto, že nevyhovuje mým požadavkům, to je na :dumbom:

:D  :storstark:

jo, jo................a můžu se zeptat..............jak dlouho tento vztah trvá?

Palomita — 30. 8. 2022 7:09

vera napsal(a):

jo, jo................a můžu se zeptat..............jak dlouho tento vztah trvá?

Z hlediska života či věčnosti pouhý oka mžik ;) cca 25 let a jak dlouho bude ještě trvat, netuší nikdo z nás :jojo:

Niky123 — 30. 8. 2022 8:52

Palomita napsal(a):

vera napsal(a):

jo, jo................a můžu se zeptat..............jak dlouho tento vztah trvá?

Z hlediska života či věčnosti pouhý oka mžik ;) cca 25 let a jak dlouho bude ještě trvat, netuší nikdo z nás :jojo:

Gratuluji. :storstark: :godlike: To je velká životní výhra, opora a kotva. :supr:

Palomita — 30. 8. 2022 10:14

Niky123 napsal(a):

Gratuluji. :storstark: :godlike: To je velká životní výhra, opora a kotva. :supr:

Díky :pussa: Je to naše vzájemné dílo :hjarta:

vera — 30. 8. 2022 11:03

a  inspirující...................

Palomita — 30. 8. 2022 15:42

vera napsal(a):

a  inspirující...................

:storstark: třeba aspoň pro někoho :)

vera — 30. 8. 2022 19:05

Palomita napsal(a):

vera napsal(a):

a  inspirující...................

:storstark: třeba aspoň pro někoho :)

a to je důležité....moc

Selima — 31. 8. 2022 13:07

Amen. (BI) :godlike:

vrabčák — 31. 8. 2022 15:02

Palomito, kéž by i jiné dvojice dokázaly pracovat na vztahu tak jako vy! :godlike:  :storstark:

Palomita — 31. 8. 2022 19:51

vrabčák napsal(a):

Palomito, kéž by i jiné dvojice dokázaly pracovat na vztahu tak jako vy! :godlike:  :storstark:

vrabčáku, teď jsi na to kápla :supr: Zrovna tento týden mi kamarádka, dlouhodobě nezadaná, sdělila, že až najde toho pravého, bude všechno úžasný. Vyrazila mi tím dech. Myslím, že bude hodně překvapená :lol:

Niky123 — 1. 9. 2022 8:21

Souhlasím s obsahem, leč forma mi nesedí: Pracovat na vztahu je jak pracovat na miminku - obojí pro mě neskousnutelný termín.:/

Palomita — 1. 9. 2022 11:12

Niky123 napsal(a):

Souhlasím s obsahem, leč forma mi nesedí: Pracovat na vztahu je jak pracovat na miminku - obojí pro mě neskousnutelný termín.:/

Máš pravdu, taky jsem nad tím dumala, jestli je to vlastně práce a i sama pro sebe jsem si hledala jiný vhodnější ekvivalent, protože "práce" zní tak trošku pejorativně. A pak jsem se rozhodla, že přesto přese všechno je to práce. Práce, která obsahuje péči, radost, starost, povinnost, kompromis, komunikaci, ego, vývoj, řešení dobrého i zlého a mnoho dalšího. Je to soustavná činnost, která nikdy nekončí a nikdy není hotová. Ty sis to připodobnila na "pracujeme na miminku", já zase viděla kolegu, který je vášnivý zahradník nadšený a šťastný z každé sklizně a zároveň každý rok prožívá období sucha/deště/krup/slunka/zimy/plevele.. a zas a znova. Důležité je, že člověk dělá co chce a co miluje a díky tomu získává co potřebuje a co ho činí šťastným. Někdo úrodu v podobě ovoce/zeleniny a jiný zase úrodu v podobě lásky/rodiny :) Termín pracovat na miminku moc kolem sebe neslýchám a nebo jej nevnímám, takže tuhle asociaci jsem neměla. Možná i proto, že u miminka je to proces dokonavý - jednou to skončí a miminko je na světě, když se zadaří. U vztahu je cíl přesně opačný, tam se veškeré činnosti dělají proto, aby vztah nikdy neskončil, teda aspoň většinou :rodna: Zároveň zde platí, že za svou iniciativu je člověk "odměněn". Jaký termín bys použila ty? :)

vera — 1. 9. 2022 11:30

Palomita napsal(a):

Niky123 napsal(a):

Souhlasím s obsahem, leč forma mi nesedí: Pracovat na vztahu je jak pracovat na miminku - obojí pro mě neskousnutelný termín.:/

Máš pravdu, taky jsem nad tím dumala, jestli je to vlastně práce a i sama pro sebe jsem si hledala jiný vhodnější ekvivalent, protože "práce" zní tak trošku pejorativně. A pak jsem se rozhodla, že přesto přese všechno je to práce. Práce, která obsahuje péči, radost, starost, povinnost, kompromis, komunikaci, ego, vývoj, řešení dobrého i zlého a mnoho dalšího. Je to soustavná činnost, která nikdy nekončí a nikdy není hotová. Ty sis to připodobnila na "pracujeme na miminku", já zase viděla kolegu, který je vášnivý zahradník nadšený a šťastný z každé sklizně a zároveň každý rok prožívá období sucha/deště/krup/slunka/zimy/plevele.. a zas a znova. Důležité je, že člověk dělá co chce a co miluje a díky tomu získává co potřebuje a co ho činí šťastným. Někdo úrodu v podobě ovoce/zeleniny a jiný zase úrodu v podobě lásky/rodiny :) Termín pracovat na miminku moc kolem sebe neslýchám a nebo jej nevnímám, takže tuhle asociaci jsem neměla. Možná i proto, že u miminka je to proces dokonavý - jednou to skončí a miminko je na světě, když se zadaří. U vztahu je cíl přesně opačný, tam se veškeré činnosti dělají proto, aby vztah nikdy neskončil, teda aspoň většinou :rodna: Zároveň zde platí, že za svou iniciativu je člověk "odměněn". Jaký termín bys použila ty? :)

hezky to píšete..................vztah i přátelství se musí pěstovat, opečovávat...........učit se přijímat

vrabčák — 1. 9. 2022 11:34

Původně jsem chtěla napsat "pěstovat vztah". Ale právě jsem si představila mrkev, zelí atd. Tedy i hnojení, ale zas aby to člověk nepřehnal a úplně to nepohnojil. ;)

Niky, je termín "pěstovat"  skousnutelnější? :)

Věro, předběhlas mě! :dumbom:

Niky123 — 1. 9. 2022 20:54

Možná jsem sem zavlekla slovíčkaření, to se omlouvám, ale já bych to asi nazvala starat se o vztah.

vrabčák — 1. 9. 2022 21:12

Niky, vůbec se neomlouvej.
Co jsme daly dohromady synonym! :supr:

Palomita — 2. 9. 2022 7:21

Niky, kdybys sem zavlekla slovíčkaření, tak mě osočíš. Jen jsi vyjádřila názor, proč obsah ano, forma ne. Z daných alternativ jsem taky spíš pro označení starat se o vztah. Za pečovatelku ani pěstitelku se nepovažuju z žádného úhlu pohledu. Ale hezky to zní, o tom žádná a pro mnohé to může být to správné synonymum. Je to čistě o osobních preferencích :supr: Osobně zůstanu u té práce, na kterou jsem odjakživa zvyklá a která mě asi nejvíc vystihuje ;)

Selima — 5. 9. 2022 12:44

Palomita napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Palomito, kéž by i jiné dvojice dokázaly pracovat na vztahu tak jako vy! :godlike:  :storstark:

vrabčáku, teď jsi na to kápla :supr: Zrovna tento týden mi kamarádka, dlouhodobě nezadaná, sdělila, že až najde toho pravého, bude všechno úžasný. Vyrazila mi tím dech. Myslím, že bude hodně překvapená :lol:

Niečo ako "S neřádem zle, bez neřáda ještě húř."

Palomita — 6. 9. 2022 7:11

Selima napsal(a):

Niečo ako "S neřádem zle, bez neřáda ještě húř."

Až takhle snad ne :D Spíš něco jako "Není nebe bez mráčku" ;) Ona to bere tak, že když si najde tu svou ideální polovičku, nebude se muset vůbec měnit (přizpůsobit) a vše zůstane při starém (rozuměj svobodném stylu života) a nebudou žádné třecí plochy. Nevím, možná má pravdu, osobně takovou zkušenost nemám :)

Niky123 — 6. 9. 2022 7:34

Ta kamarádka je idealistka, připadá mi, že neví o vztahu vůbec nic. Ona žádný vztah dosud nezažila?
Pokud v tomto přesvědčení zůstane, nejspíš zůstane sama. Protože ideál nelze najít a pokud by i našla pěkný vztah (i s potřebou vlastního přizpůsobení), tak z něj pro "neideálnost" sama odejde. Nebo to s ní nevydrží ten chlap.

Je to škoda, jak si někteří lidi sami uzavírají cestu k vlastnímu štěstí. Kdo chce moc, nemá nic.

Palomita — 6. 9. 2022 8:33

Niky123 napsal(a):

Ta kamarádka je idealistka,

Je to škoda, jak si někteří lidi sami uzavírají cestu k vlastnímu štěstí. Kdo chce moc, nemá nic.

No, snažila jsem se jí jemně naznačit, že její požadavky jsou neslučitelné se životem, ale má své ideály. Zkušenosti z předchozích vztahů má, ale víra v dokonalého partnera ji neopouští :)

LENNNA — 6. 9. 2022 11:25

Palomita napsal(a):

Selima napsal(a):

Niečo ako "S neřádem zle, bez neřáda ještě húř."

Až takhle snad ne :D Spíš něco jako "Není nebe bez mráčku" ;) Ona to bere tak, že když si najde tu svou ideální polovičku, nebude se muset vůbec měnit (přizpůsobit) a vše zůstane při starém (rozuměj svobodném stylu života) a nebudou žádné třecí plochy. Nevím, možná má pravdu, osobně takovou zkušenost nemám :)

Když to by bylo tááák idální, kdyby člověk mohl žít jako za svobodna! :rodna::D

Palomita — 6. 9. 2022 12:54

LENNNA napsal(a):

Když to by bylo tááák idální, kdyby člověk mohl žít jako za svobodna! :rodna::D

Fakt? :D Co bys nemohla dělat ve vztahu a za svobodna ano? :)

Selima — 6. 9. 2022 13:44

Palomita napsal(a):

Selima napsal(a):

Niečo ako "S neřádem zle, bez neřáda ještě húř."

Až takhle snad ne :D Spíš něco jako "Není nebe bez mráčku" ;) Ona to bere tak, že když si najde tu svou ideální polovičku, nebude se muset vůbec měnit (přizpůsobit) a vše zůstane při starém (rozuměj svobodném stylu života) a nebudou žádné třecí plochy. Nevím, možná má pravdu, osobně takovou zkušenost nemám :)

To asi nikto :D .- aj keď, mala som jeden víkendový vzťah so super chlapom a tam to celkom fungovalo (pravda, kým to fungovalo...).

Palomita — 6. 9. 2022 15:04

Selima napsal(a):

To asi nikto :D .- aj keď, mala som jeden víkendový vzťah so super chlapom a tam to celkom fungovalo (pravda, kým to fungovalo...).

:supr: a proč to přestalo fungovat, jestli se můžu zeptat?

Selima — 6. 9. 2022 17:54

No, lebo sme to chceli posunúť ďalej - no dobre, hlavne ja asi - a narazili sme na neprekonateľnú vzdialenosť 500km.

Selima — 6. 9. 2022 17:56

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Když to by bylo tááák idální, kdyby člověk mohl žít jako za svobodna! :rodna::D

Fakt? :D Co bys nemohla dělat ve vztahu a za svobodna ano? :)

Napríklad plánovať sama za seba alebo neplánovať vôbec... ;) Odísť po náhlom impulze ku kamoške alebo na kultúrny víkend do iného mesta...  Teda, mohla, ale asi by rýchlo vyšlo najavo, že spolu netrávite skoro žiaden čas... a vzťah by mohol vyšumieť do stratena.

LENNNA — 6. 9. 2022 17:57

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Když to by bylo tááák idální, kdyby člověk mohl žít jako za svobodna! :rodna::D

Fakt? :D Co bys nemohla dělat ve vztahu a za svobodna ano? :)

Já nevím, podle mého je sakra rozdíl, když člověk žije/bydlí sám než když je s někým. To už je vždy o kompromisu, přizpůsobení se, toleranci atd.  Ono obojí má své pro a proti, to je jasné. Ale v tomto je samota luxusní a úplně chápu, že někdo už nehledá nikoho k sobě domů napořád. Rychle se na to zvykne.

Selima — 6. 9. 2022 17:58

A mám kamošku, čo si našla vvééééľmi majetníckeho partnera a prakticky prestala chodiť sadnúť si s nami na kávu či pifko, na kultúru, na turistiku. Má povolenú len chatu s ním (a raz do roka Chorvátsko s ním), plus občas nejaký ten výbeh, keď je on na chate a ona nie. :kapitulation:

Palomita — 6. 9. 2022 18:59

Selima napsal(a):

No, lebo sme to chceli posunúť ďalej - no dobre, hlavne ja asi - a narazili sme na neprekonateľnú vzdialenosť 500km.

To je škoda. Těch 500 km není žádná vzdálenost, ale záleží, kdy se má překonat. V mládí, kdy člověk nic nemá a nic neřeší je to jednoduché. V pokročilejším věku s majetkem, prací, závazky, už to taková sranda není. :pussa:

Palomita — 6. 9. 2022 19:07

LENNNA napsal(a):

Já nevím, podle mého je sakra rozdíl, když člověk žije/bydlí sám než když je s někým. To už je vždy o kompromisu, přizpůsobení se, toleranci atd.  Ono obojí má své pro a proti, to je jasné. Ale v tomto je samota luxusní a úplně chápu, že někdo už nehledá nikoho k sobě domů napořád. Rychle se na to zvykne.

Je to rozdíl, ale nějak si neuvědomuju, co bych nemohla dělat po tom, co jsem začala být ve vztahu a za svobodna jsem mohla. Asi by se něco našlo, ale nejspíš to nebylo tak zásadní, že by mi to utkvělo v paměti. Je to hodně i o toleranci a důvěře a nějakém sebevědomí toho vztahu jako takového. Přiznávám, že ale bylo dost věcí, které už jsem pak dělat nechtěla, protože jsem dávala přednost tomu vztahu, ale to nepovažuji za jedno a to samé.

Palomita — 6. 9. 2022 19:39

Selima napsal(a):

Napríklad plánovať sama za seba alebo neplánovať vôbec... ;) Odísť po náhlom impulze ku kamoške alebo na kultúrny víkend do iného mesta...  Teda, mohla, ale asi by rýchlo vyšlo najavo, že spolu netrávite skoro žiaden čas... a vzťah by mohol vyšumieť do stratena.

Ano, pokud si člověk stále jede jako solitér, pak máš pravdu. Ale jinak to co uvádíš se u nás děje docela běžně a nemyslím si, že by některý z nás měl pocit, že náš vztah vyšuměl. Může to být přirozená součást vztahu, kdy je člověk "já" a kdy je "my". Asi taky trošku záleží na komunikaci a způsobu podání jednotlivých informací. My se vždycky zeptáme toho druhého, zda můžeme něco.. a ten druhý nikdy nic nezakázal, nevyčetl, neodmítl.. tak je to od začátku. Je to určitá úcta a respekt k tomu druhému a také forma sdílení svých potřeb a tužeb.

Palomita — 6. 9. 2022 19:43

Selima napsal(a):

A mám kamošku, čo si našla vvééééľmi majetníckeho partnera a prakticky prestala chodiť sadnúť si s nami na kávu či pifko, na kultúru, na turistiku. Má povolenú len chatu s ním (a raz do roka Chorvátsko s ním), plus občas nejaký ten výbeh, keď je on na chate a ona nie. :kapitulation:

A kámoška je s tím v pohodě?

Selima — 7. 9. 2022 8:59

Nie celkom, ale asi jej na tom vzťahu hodne záleží... Plus bol ešte horší, toto je už výsledok jej "výcviku".

Selima — 7. 9. 2022 9:01

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Když to by bylo tááák idální, kdyby člověk mohl žít jako za svobodna! :rodna::D

Fakt? :D Co bys nemohla dělat ve vztahu a za svobodna ano? :)

Napríklad by som si vo vzťahu asi nedala na večeru romadúr s cibuľou ako včera :rodna:

Palomita — 7. 9. 2022 10:13

Selima napsal(a):

Nie celkom, ale asi jej na tom vzťahu hodne záleží... Plus bol ešte horší, toto je už výsledok jej "výcviku".

Jo, vždycky je to hlavně o těch dvou a jestli jim to vyhovuje, nebo s tím aspoň dokážou nějak fungovat :supr:

Palomita — 7. 9. 2022 10:15

Selima napsal(a):

Napríklad by som si vo vzťahu asi nedala na večeru romadúr s cibuľou ako včera :rodna:

To by ses o hodně připravila :lol: To taky milujeme :storstark:

Niky123 — 7. 9. 2022 12:53

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Když to by bylo tááák idální, kdyby člověk mohl žít jako za svobodna! :rodna::D

Fakt? :D Co bys nemohla dělat ve vztahu a za svobodna ano? :)

Měla jsem kdysi přítele, byl jinak celkem fajn, ale právě choval se i ve vztahu jako svobodný. Třeba moc neplatilo, co jsme si domluvili. Nebo ve společnosti chtěl zůstat (a zůstal), i když já už byla ospalá a chtěla jet domů (Byli jsme tam jeho autem, musela jsem počkat, až jemu se bude chtít).

Poslední kapka byla, když jsme byli na běžkách, byla už tma a byli jsme v místech, kde jsem to neznala, a on-fyzicky silnější- mi prostě ujel, protože ho nebavilo na mě čekat. Prostě mě tam nechal.  :dumbom: :butter:
Tak jsem se s ním rozešla.

Palomita — 7. 9. 2022 14:57

Niky my toho spolu s mužem moc nepropařili. Ale když už, nebyl problém, aby jeden končil dříve než druhý. Od toho předsudku "pár musí odcházet spolu" jsme rychle upustili. Je to zbytečné. Když jsme byli závislí jeden na druhém s autem, rozhodoval většinou ten, který nepil a řídil, logické (pro nás) :) Nebo jsem muži řekla, že odjíždím a buď se pro něj vrátím, nebo má přespat (třeba u známých) a že ráno pro něj dojedu a naopak. Takhle nám to vyhovovalo mnohem víc. Ale chápu co píšeš a jak to myslíš. Neumím si představit, že by mě partner někde nechal napospas. Po domluvě klidně, ale tohle už je za hranou.
S tím "domlouváním".. je to pár týdnů, co mě manžel přesvědčoval, ať s ním někam jedu. Ok, souhlasila jsem a pár dní na to mu volá jeho sestra a on, že jede tím směrem a klidně vezme jí i její děti.. to, že já už se tím pádem do auta nevejdu, mu v tu chvíli vůbec nedošlo! Tak jsem počkala, až skončí hovor a jen jsem suše oznámila, že to byl asi můj nejkratší výlet v životě. Krve by se v něm nedořezal, když mu došlo, co provedl. Až mi ho bylo líto :lol:

vrabčák — 7. 9. 2022 21:21

Niky, prostě nespolehlivý a bezohledný sobec. Dobře jsi udělala. :jojo: