AndreaP. — 3. 6. 2020 22:28

Volám SOS, prosím o osobní zkušenosti, ale také o názory pro a proti ohledně očkování 13-ti letých proti HPV infekci, potažmo rakovině děložního čípku. Dohledala jsem zde vlákna k tomuto, ale jsou už přece jen staršího data (z doby, kdy vakcína nebyla hrazena) a vývoj jde kupředu (v jedné jsem dokonce našla své reakce, kdy jsem psala, že zatím jsem proti, neb je to neprozkoumaná oblast a dceři je teprve pět a mám čas to sledovat dál). No jo, jenže čas letí a já dnes s dcerou byla právě na té zlomové 13-ti leté prohlídce :kapitulation: Četla jsem spoustu článků pro a spoustu diskuzí proti, ani v ordinaci svého gynekologa jsem nedostala jednotnou odpověď (sestřička říkala NE, lékařka ANO). Řeším to v sobě strašně těžce, protože jak tady víte, u nás genetická onko zátěž je obrovská. A já prostě nevím.

vrabčák — 3. 6. 2020 23:15

Slyšela i četla jsem doporučení více gynekologů a gynekoložek k tomuto očkování. Nás to doma minulo; když byly dcery v tomto věku, tak se o tom snad ještě nemluvilo. Na internetu určitě bude spousta článků a asi bych obtelefonovala pár gynekologií. Andrejko, ať se správně rozhodneš. :)

Palomita — 4. 6. 2020 8:32

"Za normálních okolností způsobí virus jen běžnou infekci, která se dokonce nemusí ani navenek projevit a za nějaký čas (zpravidla za 6 – 16 měsíců) zase sama odezní. Problém nastává, pokud v danou chvíli působí na organismus i další faktory, jako třeba stres, špatná životospráva nebo jiné onemocnění, a také pokud žena kouří, užívá antikoncepci, žije promiskuitním životem nebo má za sebou větší množství porodů."
"Rozlišujeme tři hlavní stadia přednádorových změn sliznice – při pravidelném docházení na preventivní prohlídky u gynekologa je většinou zachyceno již první stadium, které nevyžaduje léčbu a zůstává pouze pod dohledem"
Osobně bych do toho asi nešla. Prevence a správný životní styl by mohly stačit. Vakcína určitě není 100 % a jestli jsem to správně pochopila, tak je pouze na dva typy HPV virů. Ale pokud dítě v minulosti nemělo problém se snášením jiných vakcín a je v rodině určitá onko zátěž, proč ne.
Vzhledem k obsahu hliníku je žádoucí, aby správně fungoval organismus - ledviny, játra. Může se rozvinout silná alergie.. to jsou také nezanedbatelné aspekty, které mohou hrát pro a proti..

LENNNA — 4. 6. 2020 9:21

Škoda, že už si to nepamatuji přesně, abych napsala, co zaznělo.... ale toto téma probíraly kamarádky (máme na fejsu skupinu) cca před 2 lety. Řešily to samé a tenkrát opravdu hledaly a ptaly se, kde se dalo, probíraly to hodně dlouho. Zazněly kladné reakce, avšak mnohem více těch zápo*ných, na netu myslím jsou i videa, jak některé holčiny po očkování dopadly... očkovat nenechala žádná z nich.
Dost často se to probíralo také na Mimibazaru v diskusích... většinou myslím také s negativním názorem. Zkus podívat i tam. Já jak to neřeším, tak to z hlavy vypouštím a nepamatuji si argumenty pro ani proti...

rina — 5. 6. 2020 21:37

Já jsem dnes už v přesvědčení že co není povinné, nemá se očkovat.

Ale ve své podstatě souhlasím s Palomitou, i když její příspěvek není úplně jednoznačný.