Amalieta — 26. 8. 2019 16:24

Dobrý den, mám problém se sousedem, je to trochu úsměvné, ale jeho krávy mi sežraly živý plot a to doslova. Zbyly jen holé větve. Asi si myslel, že když ho stejně stříhám, tak mi ušetří práci. Jo, jenže, teď to vypadá hrozně, nahoře je to normální a dole holé. Všude kolem jiných pozemků dal ohradník, jenom u mě ne. Ohradníkem byl právě můj plot. Pozemek není ani jeho, asi byl domluven s majitelem, že ho mu ho takto ,,poseká,,. Navíc to není pastvina, ale stavební pozemek. Když jsem na něj volala, jestli by na chvilku mohl se mnou mluvit, dělal že neslyší. Prostě mne ignoroval. Tak jsem na ten ubohý zbytek plotu dala králičí pletivo, aby až tam ty krávy zase pošle se nažrat, k tomu nemohly. Vypadá to děsně. Jak mám pokračovat dál? Čekat až to zase přijdou likvidovat? Je pravda, že můj plot vadil kdekomu, prakticky celé vesnici. Jenom jsem chtěla kolem domu mít soukromí, nic víc. Když tam nic nebylo, tak se k nám jezdili lidi dívat jak pracujeme a co zrovna děláme. Dost mi to lezlo na nervy. Nevím jestli vzali můj pozemek za svůj, že měli tak moc problémů s mým plotem a evidentně je mají pořád. Považuji to za naschvál.

rina — 26. 8. 2019 19:57

A co očekáváš od uživatelů BB?

vrabčák — 26. 8. 2019 20:19

Rino, Amalieta se nás přece ptá, jak má pokračovat dál. Zajímá ji, co si o tom myslíme a co bychom jí doporučili.
Asi bych se vydala za sousedem a pokusila se ho přimět, aby mě neignoroval. Zeptala bych se ho, proč nepoužil ohradník i u mého pozemku. V případě, že by jeho reakce byla nepřiměřená, začala bych to řešit na místním úřadě.

rina — 26. 8. 2019 21:03

Ok, ok.
Mě zarazilo že výhrady vůči jejímu plotu má celá vesnice. Proč to?

vrabčák — 26. 8. 2019 22:06

Nejspíš ho tam nikdo jiný nemá. Něčím se liší, nezapadli. Třeba tam nemají kořeny. Lidi umějí být potvory a dovedou se v tom i semknout. Ale nechci nikomu křivdit, když tamější poměry neznám.

Amalieta — 26. 8. 2019 22:21

Nezapadli jsme, jsme totiž ta svoloč pražská. Všechno zlo jde z Prahy, jak mi jednou řekl starosta. Jsme jediný kdo má plot vysoký 2 m. Ploty tam mají, ale jenom takové jen to překročit. Ten plot je reakce na chování starousedlíků. Nepřišlo mi normální aby se lidi chodili dívat jak tam makáme, ale pomoc nenabídli. Já k sousedovi moc jít nehodlám, aby mě nevyhodil, že u něj nemám co dělat. Chtěla jsem to řešit rovnou na obecním úřadě, ale jelikož znám poměry, tak si moc šancí nedávám. Jen jsem chtěla vědět jestli nemá někdo podobnou zkušenost.

rina — 26. 8. 2019 22:22

Třeba se Amalieta ozve. Já jsem nedávno vysvětlovala vnukovi, k čemu slouží "živý plot", ale nejsem si jistá že to pochopil.
Vnímal akorát to, že některé živé ploty jsou pfuj, mají jedovaté plody, a to mi ve škole hrou zatím stačilo.

normální chlap — 26. 8. 2019 23:13

To je těžké. Nemají tam ploty, protože na sebe vzájemně chodí čumět :-) Vy očumování nemáte rádi, tak jste nezapadli. Což ale úplně chápu, já bych taky nebyl rád. Vysadil bych plot z tisu a informoval souseda o tom, že tis je pro krávy jedovatý a jen se bavil tím, jak si tam bude pečlivě instalovat ohradník.

Amalieta — 27. 8. 2019 16:53

S tím tisem to je dobrý nápad, stačil by jenom někde aby si nebyl jistý kde je. Jenomže mám u sebe občas malé děti a toho bych se bála. Je to vesnice kterou já nechápu. Když jsme ještě ten ,, problémový ,, plot neměli, tak se mi chlap objevil až v kuchyni. Šel mi odečíst vodu a rovnou to vzal až dovnitř. Bral to jako úplně něco normálního. No, byla jsem v šoku. Teď má pokaždý kecy, že jsme tam jak v pevnosti. A že mám ty stromky uřezat až u kořenů a pod. Naposledy jsem mu řekla, že rozdám klíče aby tam mohl každej.

rina — 27. 8. 2019 18:33

Hm, a neměli byste se tak trochu přizpůsobit těm jejich "zvyklostem"? Když se někdo přistěhuje např. do Prahy, těžko tam může uplatňovat nějaká "vesnická" pravidla... Viděla jsem film (nemůžu si vzpomenout, jak se jmenoval), kde holka typu Pravá blondýnka, šla bydlet na vesnici k tatínkovi veterináři, na první pohled buranovi... Spousta komických scének, kde smetánka versus primitiv se perou do krve, ale postupně se ty ostré hrany sporů až sladce uklidní, a ty dva rozdílné světy splynou v jeden legračně příjemný celek.
Jasně, je to komická nadsázka, ale "má něco do sebe".

Judyna — 27. 8. 2019 19:22

Ve městě si jeden druhého tak nevšímá. Na vesnici je to o něčem úplně jiném. Ale je fakt, že pokud to je opravdu vesnice (ne nějaký téměř satelit s novostavbami) tak je asi lepší se snažit aspoň trochu zapadnout - prohodit pár slov, klidně říct když někdo očumuje - jdete mi pomoct? Jen tak ve srandě. Ale je to těžké. Starousedlíci mezi sebe lidi z města moc rádi nepřijímají, i když se snaží.
Já osobně bych šla prvně za sousedem, pak teprve na obecní úřad. A klidně (nevím teda, jak ten plot vypadá) bych i řekla, že mám starost o ty krávy, že tam byla nějaká rostlina asi jedovatá, ale nevíš přesně kde a jestli jim není špatně. Že by byl fakt lepší ten ohradník. Popřípadě že Ti vlastně poškodili Tvůj majetek, což taky něco stojí.

Amalieta — 27. 8. 2019 19:53

Ok, přizpůsobit se zvyklostem, znamená chodit se koukat jak jiný pracují a hezky ho drbat jak to dělá blbě. A hlavně si nechat lízt do soukromí. Stejně bych nezapadla, jen by měli víc témat k drbání. Film jsem viděla, je to film, realita je jiná. Jen pro info, jsem sice ten zasr. Pražák, ale celý život jsem jezdila na vesnici k prarodičům která je kousek od té kde jsem já, ale takové chování tam nepamatuju. Děda měl vždycky plot vysoký, rodiče kteří bydlí taky v té samé vesnici co byli prarodiče, mají plot taky vysoký a nikomu to nikdy nevadilo. A to kolem nich ploty nemají skoro vůbec. A všichni byli a jsou z Prahy. Jsem na vesnici zvyklá, vím jak se tam žije. Abych zapadla, musela bych plot dát pryč, vše vykácet a nechat si líbit, že mi všechno prolezou a soukromí nula. Jsem u silnice kde jezdí kdeco a kdekdo a nechci riskovat, že si každý vezme co se mu bude zrovna hodit.

rina — 27. 8. 2019 19:59

Judy, starosta jí řekl že "všechno zlo jde z Prahy", tam moc šancí nemá.
Za sousedem se bojí, aby ji nevyhodil.
Vesnice jako vyšitá z Vesničky mé...
Nebo Slunce... atd. ?

Chudák holka z Prahy! :grater:

Amalieta — 27. 8. 2019 20:02

A díky všem za rady, já jsem spíš toho názoru,, na hrubý pytel, hrubá záplata,,.

Barča — 27. 8. 2019 20:02

Souhlasím s Judynou.
A jinak si myslím, že takový plot, jaký chcete, je nepřátelské gesto. Lepší je nechat obvyklý plot a kus od něj vysadit třeba keře, třeba ovocné.
Bydlíte tam, nebo chalupaříte?

Barča — 27. 8. 2019 20:11

Koukám, že než jsem doplodila svoje, situace se dále proměnila. Myslím, že kdekoliv na tebe budou nějací lidé čumět a drbat, že to děláš blbě. Kromě jiného jde o to, jak moc ti to vadí. Já dělám blbě všechno, tak to od cizích lidí mám na háku.
Ale nedovedu si představit atmosféru ve vesnici, tak těžko soudit.
I tak souhlasím s Judynou. ;)

rina — 27. 8. 2019 20:12

Amalieta napsal(a):

Ok, přizpůsobit se zvyklostem, znamená chodit se koukat jak jiný pracují a hezky ho drbat jak to dělá blbě. A hlavně si nechat lízt do soukromí. Stejně bych nezapadla, jen by měli víc témat k drbání. Film jsem viděla, je to film, realita je jiná.

No to všechno až tak moc ne. A pokud jsi ten film viděla a říkáš že realita je jiná, tak jseš fakt Pražanda, která možná ani nikdy "nezapadne".
Bez :kapitulation: , proč jste tam šli?

LENNNA — 28. 8. 2019 7:47

Amalieta napsal(a):

A díky všem za rady, já jsem spíš toho názoru,, na hrubý pytel, hrubá záplata,,.

Já si myslím opak... že ta hrubá záplata to spíše zhorší a bude se to přiostřovat stále více. Že to nepřinese nic dobrého.
Jasně, pokud by se ke mě někdo choval špatně dlohodobě a nepomohlo nic, nepomohlo, že se zkouším domluvit, že se snažím... tak po nějaké době asi na tu hrubou záplatu přijde čas. Ale nikdy bych tím nezačala, nepřinese to nic dobrého. Ve smyslu "zlo plodí jen další zlo".

LENNNA — 28. 8. 2019 7:47

Judyna napsal(a):

Ve městě si jeden druhého tak nevšímá. Na vesnici je to o něčem úplně jiném. Ale je fakt, že pokud to je opravdu vesnice (ne nějaký téměř satelit s novostavbami) tak je asi lepší se snažit aspoň trochu zapadnout - prohodit pár slov, klidně říct když někdo očumuje - jdete mi pomoct? Jen tak ve srandě. Ale je to těžké. Starousedlíci mezi sebe lidi z města moc rádi nepřijímají, i když se snaží.
Já osobně bych šla prvně za sousedem, pak teprve na obecní úřad. A klidně (nevím teda, jak ten plot vypadá) bych i řekla, že mám starost o ty krávy, že tam byla nějaká rostlina asi jedovatá, ale nevíš přesně kde a jestli jim není špatně. Že by byl fakt lepší ten ohradník. Popřípadě že Ti vlastně poškodili Tvůj majetek, což taky něco stojí.

:supr: souhlasím, takový nějaký postup bych zkusila.

Amalieta — 28. 8. 2019 14:17

Je to složité, vím, že nezapadnu, jsem tam už 17 let a je to pořád stejné. Plot je tam taky už několik let. Ten současně okousaný habr, stačil za tu dobu už vyrůst a zakrýt výhled a to byl asi důvod, proč tak můj milý soused učinil. Bavit se se mnou evidentně nechce, kdyby to udělal omylem, tak by na moje oslovení reagoval. Já jsem ten typ, že si nikoho nevšímám, nikomu neubližuju, od nikoho si nic nepůjčuju a jedu podle sebe. Řídím se heslem ,, nad nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj,,. A hlavně nejsem stádová ovce a to už od mládí. Nikdo mi nebude diktovat co můžu a co ne. Tak mám holt plot podle sebe a ne podle vesnice. Asi je to špatně, ale moje soukromí je mi víc, než místní zvyklosti. Kdybych se měla řídit podle vesnice, tak tam v létě lítám po vsi ve spoďárách a tílku bez podprsenky jako místní dámy. Je to pohled pro bohy.  Kdo zde z diskutujících je z vesnice, nikoliv satelitu, ale z té pravé vesnice? Taky by mě zajímalo proč Pražáci tak všem leží v žaludku? Názor jednoho pana doktora z brány Krkonoš při povodních v Praze: ať je to tam pořádně vytopí. Je to snad závist?

Hana12345 — 28. 8. 2019 15:19

My jsme měli také problémy se sousedem, (jaké, to není podstatné). Tři roky jsme se s ním snažili domluvit. Nedal si říct a bylo to čím dál horší. Pracovnice našeho MÚ to nechtěla řešit, protože byla kamarádkou jeho rodiny. Povídala, že by to musela řešit v případě, že bychom zavolali policii. Takže jsme je zavolali a policie nám řekla, že automaticky to na úřad nehlásí, že je o to musíme požádat. Takže jsme je požádali, oni to nahlásili a soused byl vyzván úřadem, aby se dostavil k řešení přestupku. Nedostavil se, takže ho předvedla policie. Zaplatil pokutu a začal se mstít. Zavolali jsme policii znovu a znovu se řešil přestupek s pokutou. Potom pro změnu vystřihl v našem plotě díru a na pozemek nám pustil psa v době,kdy jsem tam měla vnučku v kočárku. Se psem jsem si poradila (zrovna jsme svačily a psa rychle přešel vztek), vyfotila jsem ho a zavolala policii. Platil přestupek znovu a opravoval nám plot.
Je třeba mít ten přestupek zdokumentovaný třeba vyfocený, ale v okamžiku, kdy k němu dochází - tedy když ty krávy ten plot okusují a nejlépe v jeho průběhu volat policii. Jinak je třeba mít svědky. Tak to funguje u nás. Třeba Ti to pomůže, ale vždycky je lepší domluvit se. U nás to, bohužel, nešlo.

LENNNA — 28. 8. 2019 16:45

Amalieta napsal(a):

Je to složité, vím, že nezapadnu, jsem tam už 17 let a je to pořád stejné. Plot je tam taky už několik let. Ten současně okousaný habr, stačil za tu dobu už vyrůst a zakrýt výhled a to byl asi důvod, proč tak můj milý soused učinil. Bavit se se mnou evidentně nechce, kdyby to udělal omylem, tak by na moje oslovení reagoval. Já jsem ten typ, že si nikoho nevšímám, nikomu neubližuju, od nikoho si nic nepůjčuju a jedu podle sebe. Řídím se heslem ,, nad nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj,,. A hlavně nejsem stádová ovce a to už od mládí. Nikdo mi nebude diktovat co můžu a co ne. Tak mám holt plot podle sebe a ne podle vesnice. Asi je to špatně, ale moje soukromí je mi víc, než místní zvyklosti. Kdybych se měla řídit podle vesnice, tak tam v létě lítám po vsi ve spoďárách a tílku bez podprsenky jako místní dámy. Je to pohled pro bohy.  Kdo zde z diskutujících je z vesnice, nikoliv satelitu, ale z té pravé vesnice? Taky by mě zajímalo proč Pražáci tak všem leží v žaludku? Názor jednoho pana doktora z brány Krkonoš při povodních v Praze: ať je to tam pořádně vytopí. Je to snad závist?

Zajímavá myšlenka, proč často někomu leží Pražáci v žaludku! Já to netuším, ale je pravda, že jsem to slyšela už víckrát.
Jinak to já naprosto chápu, také bych si ten plot postavila, protože soukromí a domov je pro mě nejvíc. To si sakra hájím. Takže v tomto naprosto souhlasím a chápu!
17 let - ty bláho! Já myslela, že jste tam noví! Tak to už je doba! Těžko říct, čím to je.

normální chlap — 28. 8. 2019 20:01

Amalieta napsal(a):

nikoho si nevšímám ... od nikoho si nic nepůjčuju ... nejsem stádová ovce

Taky by mě zajímalo proč Pražáci tak všem leží v žaludku

Právě proto. Sociální vztahy jsou u lidí zásadní, důležitější než fakta a realita. Je to tak i u většiny dalších druhů opic, takže to zjevně máme zakódované v genech. Ale to jak se projevují je už naučené, lidi z jedné země / města / vesnice to mohou mít odlišné od ostatních a proto se navzájem někdy až nesnášejí, protože jsou prostě jiní. Třeba to jak si nic nepůjčuješ - oni si pořád něco půjčují (i když to vlastně ani nepotřebují - to je ten princip, že sociální vztahy jsou důležitější než realita) a tím vznikají sítě drobných závazků, které utužují sociální vztahy ve vesnici. Ty třeba místo aby sis půjčila mlýnek na maso (vymýšlím si příklad) si ho koupíš, protože by ti vadilo pořád pro něj někam chodit a někoho tím otravovat. A oni to zase berou tak, že se nad ně povyšuješ, jejich mlýnky ti nejsou dost dobré a ani nestojíš o jejich dobrou radu jak správně umlít maso, která by ti byla k mlýnku automaticky poskytnuta :-)

Něco podobného je i tady na tomhle serveru. Žádáš o radu, přestože víš, že ti s vysokou pravděpodobností bude k ničemu a že se návrhy o sázení jedovatých rostlin, volání zásahovky nebo střílení brokovnicí stejně nebudeš řídit :-) Ale sociálním pudům je učiněno zadost :-)

vrabčák — 28. 8. 2019 20:13

V Praze je přece blaze! :D Nejvíc pracovních příležitostí, nejvyšší platy, studijní možnosti, kulturní vyžití atd. Veškeré finance se cpou hlavně do hlavního města, ne!??! :/
Ale stinné stránky života v matičce Praze nikdo nechce vidět...  :( Je tu hodně draho, všude mraky cizinců, vysoká kriminalita, znečištěné ovzduší aj. Velká anonymita taky vždycky není to nejlepší... :(

Judyna — 28. 8. 2019 21:05

Amalieto, já jsem si taky myslela, že jste na vesnici noví a vy už jste tam tak dlouho. No to už se teda asi nezmění. Už jste "zařazeni", hotovo, fertik.

Barča — 28. 8. 2019 22:40

Normální chlap to vcelku vystihl.
A ty se jich Amalieto dost straníš a navíc se ti nelíbí styl tvých sousedek a zřejmě je to na tobě poznat.
I kdybych byla hnusná a věděla to o sobě , člověka, ze kterého čiší odpor ke mně, budu mít ráda až budu podstatně duchovně vyspělejší, než jsem teď.
Zdá se mi, že jistý odpor k Pražákům jsem vnímala od dětství (možná si někteří z nás vzpomenou na píseň Pražská holka, když jsem vyrazila na chalupě na zábavu a tu písničku tam začali hrát, všechny místní holky na mě začaly do rytmu ukazovat - jakože legrace. Jediný způsob, jak to přestát, bylo z toho tu legraci (na svůj účet) skutečně udělat).
A poslední léta (možná i desetiletí) mám pocit, že někteří politici, novináři a spol. neuvěřitelně přikládají pod kotlem vzájemné animozity...
Navíc se venkov asi vylidňuje, mladí odchází do města, protože mají pocit lepší perspektivy - a ti z toho města uż v té perspektivě žijí. :vissla:
Vypadá to, že zkušenost s podobnými konflikty tu má jen Hana 12345.
Okamžitě dokumentovat je, myslím si, velmi rozumné.

LENNNA — 29. 8. 2019 7:48

vrabčák napsal(a):

V Praze je přece blaze! :D Nejvíc pracovních příležitostí, nejvyšší platy, studijní možnosti, kulturní vyžití atd. Veškeré finance se cpou hlavně do hlavního města, ne!??! :/
Ale stinné stránky života v matičce Praze nikdo nechce vidět...  :( Je tu hodně draho, všude mraky cizinců, vysoká kriminalita, znečištěné ovzduší aj. Velká anonymita taky vždycky není to nejlepší... :(

vrabčáku, možná draho jak co? Já mám jen skrovné srovnání (jinak Prahu a poměry tam vůbec neznám) když jsme do Prahy jezdili jeden čas do práce. Do té doby jsme právě slýchali, jak je tam draho. Pak jsme si šli nakoupit a koukali. Možná to bylo jen štěstí na obchod - ale krásné zboží a vůbec ne dražší než u nás, dokonce byly některé věci levnější.
Měli jsme služební byt, fakt hezký, s vybavením a cena byla dost podobná podnájmům u nás. Ale platy samozřejmě jiné.
Tak jsme si říkali "a kde je to draho?" o kterém furt slyšíme?
Nebude to spíše jak co? Třeba pořízení bytu v Praze - to je bez diskuse. Ale takové běžné provozní věci - nákupy, bydlení... přišlo nám to stejné. Anebo jsme měli jen štěstí?

normální chlap — 29. 8. 2019 8:42

LENNNA napsal(a):

Ale takové běžné provozní věci - nákupy, bydlení... přišlo nám to stejné. Anebo jsme měli jen štěstí?

Nákupů se to samozřejmě netýká a klidně to může být i naopak, protože ve velkém obchodním centru je logicky levnější zboží než v malé prodejně. Jde o cenu služeb a práce vůbec, která je už zjevně vyšší. Ale mně to vyhovuje, díky tomu, že v Praze je draze zase já můžu dráž prodat svoji práci a o to jde :-)

LENNNA — 29. 8. 2019 12:34

normální chlap napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Ale takové běžné provozní věci - nákupy, bydlení... přišlo nám to stejné. Anebo jsme měli jen štěstí?

Nákupů se to samozřejmě netýká a klidně to může být i naopak, protože ve velkém obchodním centru je logicky levnější zboží než v malé prodejně. Jde o cenu služeb a práce vůbec, která je už zjevně vyšší. Ale mně to vyhovuje, díky tomu, že v Praze je draze zase já můžu dráž prodat svoji práci a o to jde :-)

Ale co je tedy v Praze drahého? Kromě bytů, to vím.

normální chlap — 29. 8. 2019 14:50

Všechny služby. Kadeřník třeba. Nebo instalatér, údržba zahrady, cokoliv si vymyslíš je tady násobně dražší než třeba někde na severu. Soused jezdí servisovat auto do Teplic, protože to stojí půlku proti Praze. Já ale ne, protože to trvá a můj čas je drahý :-D Inu, Praha :-)

Amalieta — 29. 8. 2019 17:28

Normální chlap - v podstatě máte pravdu. Jenom malé drobnosti jsou jinak, pro radu jsem si opravdu přišla. Dokonce využiji tu Vaší, jen si to přizpůsobím sobě.
A ty jejich rady, bylo to jen vyhrožování. Vyměření pozemků ve vesnici, kdy začínali u našeho rohu a starostovy pozemky byly vynechány. To vše za obecní peníze. Starosta prohrál a my měli zadarmo vyměřený pozemek a mohli začít stavět plot. To byla pro něj pecka, když chtěl dokázat opak, že se roztahujem na obecním, jak tvrdil. Pak si nakombinoval svůj zákon, kdy smíchal stavební a silniční dohromady. Zase mu to nevyšlo a pak nás měl mít rád. A proč to všechno začalo? Když jsme to koupili, tak se ptal jestli se tam trvale přihlásíme. A my, že zatím ne. A tak to vzniklo. Trvalý pobyt = penízky obci a panu starostovi větší plat.
Dále k tý drahotě, co se týká potravin, drogerie atd. je to na vesnici možná i dražší než v Praze. Ale platy jsou jinde a to je asi taky jedna z příčin lásky k Pražákům. Ale znám lidi co v Praze pracují za minimální mzdu a to je doslova živoření. Nemají ani na ten nájem. Takže je v Praze jenom blaze?

LENNNA — 29. 8. 2019 17:37

normální chlap napsal(a):

Všechny služby. Kadeřník třeba. Nebo instalatér, údržba zahrady, cokoliv si vymyslíš je tady násobně dražší než třeba někde na severu. Soused jezdí servisovat auto do Teplic, protože to stojí půlku proti Praze. Já ale ne, protože to trvá a můj čas je drahý :-D Inu, Praha :-)

Tak o těch přehled nemám. Ikdyž kamarádka od nás jezdí ke kadeřníkovi do Prahy :D , ale cenu si již nepamatuji, jakou říkala.

normální chlap — 29. 8. 2019 17:51

Hm, a to byla asi chyba. Nezávisle na tomhle vždycky říkám, že lidi by se měli trvale přihlašovat k pobytu tam, kde bydlí. Když to někdo neudělá, je tak trochu černý pasažér, i když o žádné zvláštní peníze nejde. O plat starosty bych se nebál, spíš měl skutečně starost o tu obec. Jste už aspoň přihlášení?

K té drahotě - já nikoho kdo by pracoval za minimální plat neznám a ani jsem o takovém člověku ani neslyšel a v Praze už vůbec ne. To musí být nějaký skutečně extrémní případ. Že nemá na nájem, to je pak při zdejších cenách poměrně logické a nechtěl bych být v jeho kůži.

vrabčák — 29. 8. 2019 20:00

Lenno, myslím si, že to moji předřečníci celkem vystihli. Ale musím uznat, že v menších městech a na vesnicích jsou v některých oborech nižší platy.

LENNNA — 30. 8. 2019 7:48

vrabčák napsal(a):

Lenno, myslím si, že to moji předřečníci celkem vystihli. Ale musím uznat, že v menších městech a na vesnicích jsou v některých oborech nižší platy.

Já si nemyslím, že to bude v některých oborech, ale většinový případ. Hodnotím tedy jen nás kraj, protože jinde to neznám. V našem kraji jsou prý nejnižší platy v republice, ale ceny (možná díky hranicím s Německem?) bych řekla vysoké. Plat tu je nejčastěji kolem 15tisíc. To v Praze asi nikdo mít nebude. Přitom jak jsem psala, ten podnájem nebo nákupy nás vyšly cca stejně v Praze jako u nás. Proto nad tím přemýšlím. U nás mi žití přišlo ve finále dražší (platy versus náklady na žití). Ale jak říkám, jen přemýšlím, jen z toho mála co jsem při práci v Praze zažila. Jezdili jsme tam cca 3 roky.
A plevelím tu jinou diskusi, omlouvám se :kapitulation:

vrabčák — 30. 8. 2019 18:39

Lenno, nemám o tom zas takový přehled. Ale platy okolo 15 000 i nižší má v Praze určitě taky hodně lidí. Stačí se kouknout na inzeráty, např. na Hit práci. :(  :grater:

LENNNA — 1. 9. 2019 19:36

vrabčák napsal(a):

Lenno, nemám o tom zas takový přehled. Ale platy okolo 15 000 i nižší má v Praze určitě taky hodně lidí. Stačí se kouknout na inzeráty, např. na Hit práci. :(  :grater:

Tak to je strašný! To jsem vůbec netušila, že je to možné! :co::(

Amalieta — 2. 9. 2019 16:34

Praha rozhodně už není dobré místo k žití. Pokud nemáte vlastní dům a bydlíte v činžáku nebo paneláku, není to už nic moc. V mnoha domech se už pomalu nedomluvíte česky. Na ulici je slyšet hlavně ruština. A co jsou tito lidé schopni v těch domech dělat, to radši ani nebudu popisovat. Nebo stačí když se do baráku nastěhuje jeden feťák, to se potom dějí věci. Vietnamský feťáci, to pak po domě lítá policie. Prostě Praha přestala být česká.
Pražákům není co závidět. Ze mě stal díky tomu rasista 😀
Snažíte se vyjet od domu, ulice je prakticky jednosměrná, už jste za polovinou a najednou tam vjede vietnamka a čeká, že to kvůli ní budete celý odcouvávat. No nestane se tak a vy čekáte, co udělá ona, když tam vjela i když vás viděla. Začne křičet, ze ona veze díte do skoly a moooc pospicha. Tak ji vysvetlite, ze se nejdřív vyjíždí a pak se tam může vjet. Moc to nechce chápat, ale začne neochotně couvat a vy zjistíte, že to vůbec neumí, tak se tím chvíli bavíte. Ale stejně to naštve, my se je snažíme tolerovat, ale oni si myslí, že jsou víc. Nebo si přivoláte výtah, máte kolem plno tašek, přijde vietnamka (jiná) a klidně vám do něj nastoupí a odjede.Přece nebude čekat až to tam všechno nacpete. A to mi vadí vietnamci ze všech nejmíň.
Vesnickej ví houby o životě v Praze v současné době.

normální chlap — 2. 9. 2019 17:37

Proboha, v které čtvrti to bydlíš? :O Já žiju v Praze odjakživa a nic z toho jsem nepotkal. Pár cizinců sice v okolí bydlí, ba i ruská rodina je mezi nimi, ale jsou úplně v pohodě, protože jsou tady právě proto, že nechtějí mít s Ruskem už nic společného :-)

Co se týká automobilového vidláctví, víc divných situací vídám venku než v Praze. Tady jsou lidé vyježdění, nezdržují, nečekají až bude stometrová mezera aby se zařadili, ... Akorát ti Vietnamci, no. Musíme být shovívaví, to se ví už dávno, že Asiati mají jakýsi "gen špatného řidiče".

LENNNA — 2. 9. 2019 18:42

Amalieta napsal(a):

Praha rozhodně už není dobré místo k žití. Pokud nemáte vlastní dům a bydlíte v činžáku nebo paneláku, není to už nic moc. V mnoha domech se už pomalu nedomluvíte česky. Na ulici je slyšet hlavně ruština. A co jsou tito lidé schopni v těch domech dělat, to radši ani nebudu popisovat. Nebo stačí když se do baráku nastěhuje jeden feťák, to se potom dějí věci. Vietnamský feťáci, to pak po domě lítá policie. Prostě Praha přestala být česká.
Pražákům není co závidět. Ze mě stal díky tomu rasista 😀
Snažíte se vyjet od domu, ulice je prakticky jednosměrná, už jste za polovinou a najednou tam vjede vietnamka a čeká, že to kvůli ní budete celý odcouvávat. No nestane se tak a vy čekáte, co udělá ona, když tam vjela i když vás viděla. Začne křičet, ze ona veze díte do skoly a moooc pospicha. Tak ji vysvetlite, ze se nejdřív vyjíždí a pak se tam může vjet. Moc to nechce chápat, ale začne neochotně couvat a vy zjistíte, že to vůbec neumí, tak se tím chvíli bavíte. Ale stejně to naštve, my se je snažíme tolerovat, ale oni si myslí, že jsou víc. Nebo si přivoláte výtah, máte kolem plno tašek, přijde vietnamka (jiná) a klidně vám do něj nastoupí a odjede.Přece nebude čekat až to tam všechno nacpete. A to mi vadí vietnamci ze všech nejmíň.
Vesnickej ví houby o životě v Praze v současné době.

Haha, ad. ruština - to mi povídej, jsem z Karlových Varů :D.
Ad. feťáci - bydlím bohužel v bronxu, takže mám velmi bohaté zkušenosti.
Ad. rasista - naprosto chápu. Kdo nezažil, ten nepochopí.
Jsem z malého města, vše co popisuješ, v tom já žiju a je to denní realita. Vůbec to nemusí být Praha.

Amalieta — 2. 9. 2019 18:53

To spíš kde bydlíte Vy? Já nepíšu jen o jednom domě, ale je to všechno na 4. V Praze by měli zakázat pronájem bytů cizincům 😁
Řidiči venku, to je taky kapitola sama o sobě.  Zrovna teď řeším urvaný zrcátko, kdy se jedna paní neuměla uhnout ke kraji. Jezdí tam v podstatě v protisměru skoro každý. Já už tam  pomalu neznám jak se jezdí po silnici, jezdím pangejtem😀

normální chlap — 2. 9. 2019 20:05

Teď už stranou toho největšího provozu, ale bydleli jsme už na Žižkově, v Libni a dokonce přímo v devátém kruhu pekla na Synkáči a pořád to tam nebylo tak hrozné. A nebo mám možná hroší kůži, protože jeden soused tam taky pronajímal byt divným existencím, dalšího přišli v pět ráno vybrat policajti a několikrát nám tam vykradli auto. Ale víc toho nebylo :-) To je ve velkoměstě normální :-)

LENNNA — 3. 9. 2019 7:28

Jak píšeš chlape o té hroší kůži, asi už jí mám taky :D vzpomněla jsem si, že u nás na sídlišti se už 3x střílelo (co tady bydlím). A to jsme fakt maličké město.

Amalieta — 3. 9. 2019 18:02

Tak to jste bydlel opravdu v těch ,, nejlepších,, lokalitách. 😁 Musíte být odolný 😁
Kam se hrabu. Synkáč, tam jsem se bála vystupovat z tramvaje, byla obležená našimi spoluobčany. Libeň, před několika lety, mi tam holka utekla bydlet s přítelem, pak se rozešli a já jí přijela stěhovat. Jak jsem tam na ní čekala, tak jsem se bála i otevřít okýnko u auta. To byly zjevy. Pak jsme přijely k nám a já si říkala, že bydlíme v jiném světě. Jenomže to už tak moc neplatí, bohužel. Zatím se tady střílelo jednou a dole pod barákem přepadli ženskou v 5 ráno. Asi UA. Jinak tu vyskakuje chlap zabalený v igelitovém pytli z křoví, ale ten je neškodný.

normální chlap — 3. 9. 2019 20:52

Tak střelbu jsem ještě v Praze nezažil :-) Ale je to čtvrť od čtvrti jiné. Jsou dokonce i takové kde se nekrade a kde největší bordel dělají v noci kočky :-)

Amalieta — 21. 10. 2019 16:12

Normální chlap, díky ten Tis funguje. Už mám kolem plotu ohradník. 😁😁 Dobrá rada!! Nevím jak moc by pomohly domluvy apod. Tohle evidentně funguje spolehlivě. Mohl to udělat hned a byl by klid. Tak díky, já se přiznám, že by mě to nenapadlo. Můžu sundat to hnusný pletivo.