prcek — 28. 3. 2006 18:00

Teď jsme přijeli z pohotovosti, synovi 3,5let píchali obě uši+výplach.Doktor říkal, že má jeden bubínek vpáčený, nevíte jestli je to vážné?Nestihla jsem se zeptat, na kontrolu jdeme za 2dny.Objednal nás i na vyšetření nosní mandle a případné odstranění doporučil, máte někdo zkušenosti?

Ela.. — 28. 3. 2006 18:05

prcek napsal(a):

Teď jsme přijeli z pohotovosti, synovi 3,5let píchali obě uši+výplach.Doktor říkal, že má jeden bubínek vpáčený, nevíte jestli je to vážné?Nestihla jsem se zeptat, na kontrolu jdeme za 2dny.Objednal nás i na vyšetření nosní mandle a případné odstranění doporučil, máte někdo zkušenosti?

vpáčený bubínek není nic vážného, dětem se to stává zcela běžně např. při rýmě, kdy popotahují či špatně smrknou. Projevuje se to určitou tupou bolestí ucha, ale né silnou a často se to samo srovná, my na to máme už svůj recept - ucho "vycucnout" = přiložit rty na ucho a cucnout (bez hlasitého zvuku), podtlakem se vpáčený bubínek uvolní. V krajním případě se dá ucho profouknout na ušním, princip podobný (také podtlak), ale vytvořený přístrojem.
Co se týče nosní mandle - synovi jí odstraňovali ve 3 letech, ale bez efektu, měl ji sice velkou a časté záněty uší, ale ty se tím neodstranily, dýchání ústy mu již taktéž zůstalo a mandle ve finále znovu narostla :o:sjuk:.

prcek — 28. 3. 2006 18:05

Ještě jsem si vpomněla, že doktor říkal, že má úzké zvukovody sna d na úrovni kojence.Něměli to třeba vaše děti, co stím, nebude mít teď s ušima potíže pořád?

llenka — 28. 3. 2006 18:05

Podívejte se na příspěvek "Zánět středního ucha" z 19.3. 2006.

maya — 28. 3. 2006 18:58

Osobně bych odstranění nosní mandle rozhodně nedoporučovala - něco "řezat" je až to poslední. Mandle má pro organismus důležitou obrannou funkci, často stejně znovu dorůstá, a četla jsem dokonce i v klasické lékařské (tedy ne žádné alternativní) knize, že u takhle malých dětí se to nemá provádět už vůbec. Jinak naše 5 letá dcera měla v létě 3x píchaná ouška a také zvětšenou nosní mandli. Doktorka ji rozhodně doporučovala hned odstranit, ale na naši žádost nakonec svolila s homeopatickou léčbou. Dcerce jsme dávali homeopatika, stříkali do nosu Stérimare a další homeopatika, do oušek kapali Audiron. Po pár měsících jsme byli na kontrole a paní doktorka musela zkonstatovat, že mandle se skutečně zmenšila, takže operovat už není co, a ouška jsou taky v pořádku.

mauska — 28. 3. 2006 19:51

Ani krční ani nosní mandle bych nenechávala odstranit. Také jsem četla, že už se to dětem nedělá, navíc s tím mám osobní zkušenost.. Doktor nařídil trhat, protože prý mi to způsobuje občasné záněty, po odstranění jsem měla záněty snad pořád... Stejně jako maya bych doporučila homeopatika či jinou přírodní léčbu.

Radka — 28. 3. 2006 20:04

Vpáčený bubínek je normální nález při zánětu středního ucha. Bývá to často spojeno se sekrecí. To by tam mělo být napsaný taky.
Tak se neděs, je to normoš nález.

Káča — 28. 3. 2006 20:06

Rozvařit bramboru, zabalit do plátěného pytlíku a teplé přiložit na ucho. Vydržet, dokud je teplá (dá se znovu ještě nahřát).
Stejně se dá použít cibule, jen ta se nesmí rozvařit, jen trochu podusit v páře do poloměka (aby se dokázaly ještě uvolňovat silice).
Fakt pomáhá.
Když jsem kojila, malé jsem na doporučení (při zánětu), kapala do ucha mateřské mléko.

beruska123 — 28. 3. 2006 21:24

to Káča: můžu se tě zeptat, odkud tohle znáš? Más to z nějaké knížky? Prosím poraď

Ero — 28. 3. 2006 22:05

http://zhubneme.cz/phpBB/editpost.php?p … p;forum=11       zadejte si do hledáčku nemoci, pak vymažte a zadejte znovu zánět středího ucha, je tom mnoho odkazů a rad

Anni — 29. 3. 2006 12:39

Se synem jsem měla stejné problémy. Dost často mu píchali ouška už od 6 měsíců. Asi ve 4 letech byl na ušním starý pan doktor, který zastupoval. Nic mu nepíchal, ale poradil ať doma nahřeju olejíček / jakýkoliv, nejlépe dětský/ tak abych si ho kápla na předloktí a nic necítila - žádnou teplotu. Potom ho nalít malému do ouška a dát vatový špunt - jedna malá lžička. Od té doby jsem hned při prvním náznaku ohřála olejíček a měl pokoj. Asi v 6 letech přestal slyšet. Na kontrole na ušním nám bylo zděleno, že má vpáčené oba bubínky. Stačí je profukovat a to tak, že syn si podržel nosánek a hodně foukl jako při smrkání. Dělali jsme to dost často během dne a do týdne měl pokoj. Na vyndání mandle nakonec ani nemusel.Dnes je mu 22 let a nemá problém.

beruska123 — 29. 3. 2006 13:11

Anni, myslíš dětský olejíček třeba od Nella Batole nebo z lékárny?

Káča — 29. 3. 2006 13:29

Takhle se léčí na Ukrajině - jsou to staré recepty podle jejich známých léčitelů, už prý strašně dlouho.

Anni — 29. 3. 2006 13:32

Ano, dřív dělali dětský olejíček s arnikou. Nevím jestli se ještě vyrábí. Ale když to syna potkalo na dovolené pod stanem, tak jsem použila stolní olej a také to bylo v pořádku. Chce to udělat hned, jak si malý začne stěžovat.Takže si myslím, že ani tak na značce nezáleží.

maya — 29. 3. 2006 16:07

Taky se doporučuje do ucha kapat slivovici.

Laurasuper — 29. 3. 2006 16:37

My jsme s malým (3 roky) objednáni na vytržení mandle začátkem května. S dcerou jsem byla na zákroku ve 4 letech a od té doby už zánět středního ucha neměla. Proto jdu do toho podruhé. Dceři je nyní 14.

Eiline — 30. 3. 2006 0:53

llenka napsal(a):
Při začínající bolesti ucha je dobré do něho kápnout štávu z aloe nebo netřesku. Doktorka nám poradila do každého ucha kapku Opthalmoseptonexu 2-3 krát denně, také to zabíralo. Zánět se nakonec nikdy nekonal.Moc se nám také osvědčila změna jídelníčku - vynechání všech sladkostí, sladkého pití, chipsů...Děcka jsou od té doby ( asi 3/4 roku) bez jakýchkoliv zánětů. Velice se tím posílí imunita.

llenko,  máš pravdu,  NETŘESK mám i já vyzkoušený,při začínající bolest,stačí pouze 2kapky a je po bolestech.Moje děti trpěly dost často na ouška a jednou,když syn celou noc proplakal, že ho bolí ouško, tak jsem si vzpoměla ,že jsem četla radu od J.Janči v knize ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA nakapat 2-3kapky do ucha.Letěla jsem na zahrádku, vylisovala pár kapek,nakapala do ouška a do hodiny bylo po bolesti a od té doby už byl klid.Kdybych to sama nevyzkoušela, nevěřila bych.


--------------------------------------------------------------------------------

Děvčata, mrkněte na Pavlač na starší příspěvky, tam je diskuse taky na zánět středního ucha, třeba tam najdete taky nějakou radu.Zdraví


http://www.stastnezeny.cz/data/USR_001_USR_IMAGES/elene_barevny(2).gif

sunyata — 6. 4. 2006 4:06

Jak uz bylo vyse napsano..kapnout do ouska slivovici nebo svedske kapky. Mam osobni zkusenost, takto mne vzdy lecila mamka, nikdy jsem nemusela na zadna antibiotika.  A vyziva s timto problemem taky souvisi. Moje dcera, dnes ma 9 roku, ma omezeny prijem ml. vyrobku a sladkosti(jime veganskou stravu), nikdy zanet ucha nemela, naposledy mela rymu v breznu minuleho roku. Premira cukru a take antibiotika a steroidy v ml. vyrobcich a mase v nasi strave zapricinuje mnoho zdravotnich neprijemnosti. Ml. vyrobky sami o sobe jsou zahlenujici.

viktori — 6. 7. 2008 23:33

Dobrý večer,dceři píchaly obě ouška ale paní doktorka mi nějak nestihla říct co krom odstrańování hnisu mám dělat dál.nevím zda je normální že to dceru bolí pořád.

Jitka8 — 7. 7. 2008 8:00

maya napsal(a):

Taky se doporučuje do ucha kapat slivovici.

Jen nekapat,nenene,to se nesmí,slivovice to je síla.Vatičku namočit do slivovice,vymačkat a strčit do ouška,pokud to nepomůže do asi 2h,tak hned k doktorovi.Tak mi to poradil ušní doktor i moje mamka,fakt funguje.