Niky123 — 24. 5. 2016 17:34

Inspirována vláknem sousedním, zakládám nové vlákno. Jde mi o sdílení nápadů jak pomocí investic ušetřit a nebo rozmnožit majetek, a to víc a lépe, než tradičními způsoby (penzijní pojištění, životní kapitálové pojištění a stavebko.)
Tedy o inspiraci mou i vaši. :)
Jsem přesvědčená, že výhodným investováním člověk získá mnohem více a za lepších, příjemnějších podmínek. Budu moc ráda, když mé nápady okomentujete a také dáte do placu vlastní.

Z investičních příruček je známo, že nejlepší je tzv. pasivní příjem, tedy ten, který vám běží, i když jste na dovolené, na nemocenské, zkrátka (takřka) nezávisle na vaší momentální pracovní situaci, tedy v podstatě pořád. Jako například pronajímání nemovitostí.
A dalším způsobem zhodnocení peněz je třeba investování do umění, nejlépe do své sbírky, do věcí, kterým rozumíte. Tam je šance na velmi vysoké zhodnocení, přestože likvidita (dostupnost vložených peněz) je nízká,  pak hlavně najít dobrého kupce. A hlavně musíte dotyčný obor velmi dobře znát.

Třetím okruhem je šetření peněz investováním, typu koupě pasivního domu, nebo zařízení, které se vám velmi dlouhodobě vyplatí.

Niky123 — 24. 5. 2016 17:42

Začnu tou třetí zmíněnou oblastí: Uvažuji vážně o koupi solárních zařízení na ohřívání vzduchu.
Jde v principu o černé duté desky, které připevníte na slunnou stranu domu. V nich se vzduch ohřívá, proudí vám sluncem ohřátý venkovní čistý vzduch do místnosti, navíc se ohřívá i rekuperací (teplem z odcházejícího vydýchaného teplého vzduchu, aniž by se smísily). je to naprosto bezobslužné, nenapojené třeba na elektřinu, protože vnitřní ventilátorek, pohánějící ten vzduch, je na solární energii.
Je to také vhodné do chat a chalup - kvůli větrání, odvlhčování a temperování v době, kdy tam nejste.
Jak jsem se dívala, tak ty černé desky stojí (v závislosti na velikosti) kolem 20 tisíc.

Máte s tím někdo zkušenost? Nevyplatí se počkat dva, tři roky, až to bude za pakatel (třeba jako zahradní solární osvětlovadla dnes)?

Niky123 — 24. 5. 2016 17:46

A nápad druhý - investování do pronájmu nemovitostí. Napadne vás - to pro mě není, to je jen pro bohaté. Ale možná ne. Nemovitostí je totiž už třeba taková garáž.

Můj nápad: Koupit malý pozemek ve městě, nejlépe vedle sídliště, a nechat tam postavit garáž (garáže). Jak jsem zjistila, nejlevněji a co se vlastní námahy nejlíp vycházejí různé garáže montované, když si necháte udělat podklad, vše ostatní objednaná firma udělá - přiveze, namontuje.
A vy pak už jen pronajímáte.

Máte s tím někdo zkušenost? Jaká je návratnost, jaká výnosnost? Jaká povolení jsou třeba na úřadech pro postavení garáže? Jaké typy garáží mají nejlepší poměr cena/ výnosnost?

Petr100 — 24. 5. 2016 19:04

Garáže v kterém městě?

Dorka — 24. 5. 2016 19:59

No jo, Petr...
Niki, taky si myslim, ze "vubec nejsi v klidu"... Dostala jsi "cid", ok. Ale! Kdyz umis byt "takhle aktivni" (coz je podle me s.p.o.r.ne...), nemela by ses radsi venovat svemu zotaveni, nebo navratu k pracovni cinnosti?
Ja rozhodne nechci rejpat, ale pripada mi to jako kdyz "se nekdo hodi marod do ID", aby si mohl dal v klidu delat babovicky na svem pisecku....

Niky123 — 24. 5. 2016 21:50

Petr100 napsal(a):

Garáže v kterém městě?

Petře, mě se týká případná garáž v našem (malo)městě. Uvažuju o tom jít touto cestou, tak uvítám názory a zkušenosti jiných na toto. Co tomu nápadu ty-podnikatel se zkušenostmi, říkáš?

Petr100 — 24. 5. 2016 22:04

Niky Brně za garáž 1500,- až 2000,- kaček. U nákupu pozemku vidím trochu problém. Elektřina. Nabíječka, vrtání, třeba bruska....Budeš sice uplatňovat odpisy ale hned odečti 15% daň z příjmu. Výpočet návratnosti je jednoduchý.

Niky123 — 24. 5. 2016 22:05

Dorka napsal(a):

No jo, Petr...
Niki, taky si myslim, ze "vubec nejsi v klidu"... Dostala jsi "cid", ok. Ale! Kdyz umis byt "takhle aktivni" (coz je podle me s.p.o.r.ne...), nemela by ses radsi venovat svemu zotaveni, nebo navratu k pracovni cinnosti?
Ja rozhodne nechci rejpat, ale pripada mi to jako kdyz "se nekdo hodi marod do ID", aby si mohl dal v klidu delat babovicky na svem pisecku....

Dorko, píšeš ...taky si myslím, že "vůbec nejsi v klidu"...
Nejprve se zeptám na to taky - kdo jiný si ještě toto myslí? Já jsem to nezaznamenala, a nebo přehlídla.

Co myslíš tím že "vůbec nejsem v klidu"? Když ležím na gauči a surfuju po netu ve věcech, co mě zajímají (třeba právě Babinet, ale i mnoho dalšího)? Třeba hry mě absolutně nebaví.

Jak konkrétně by ses v mém případě věnovala svému zotavení nebo návratu k pracovní činnosti?

Ohledně toho "hození do ČID" - mně řekli, že po třetím pobytu v nemocnici dávají u mé diagnózy automaticky návrh na ČID. Nejdřív jsem se tomu bránila, ono mít "papíry na hlavu" není zrovna co by mi udělalo radost. Ale nějak jsem se s tím  už srovnala a nyní jsem, právě i díky tomu ČID, v klidu. Zrovna horentní příjmy teď nemám ;) :/ , ale nestěžuju si, stačí mi to, a mám dost času a klidu se právě věnovat (mimo jiné) tomu, jak aspoň lépe zhodnotit své úspory z dřívějších let. Bankám moc nevěřím.

Co ti na tom přijde divného?? (Prosím, odpověz mi třeba do "Zamyšlovacího" vlákna, ať neplevelíme vlákno toto, čistě investiční. Díky.) :)

Petr100 — 24. 5. 2016 22:11

Niky s Dorkou vůbec o penězích nediskutuj. Ona se o peníze vůbec nezajímá. Proto je zadlužená..

Dorka — 24. 5. 2016 22:13

Ja muzu mluvit jen za "jako napad" ve VELKOMESTE, jako je Brnecko, napr., a to pred cca 16ti lety. Nabidla jsem garazove kryte stani, v oplocenem pozemku, za 1.000kc. Ve skvele lokalite. Vzal. Pozdsji tam parkoval aj s vozejckem nalozenym kdovicim... Slo to docela dobre, obcas ni nabidnul bundicky a kamasky pro deti, parfemky a cistici prostredky pro mne, az dokud ho nezavreli... Nevim, za co. Ani uz si nepamatuju, kdo si jeh oa uticko vyzvedl... Jen vim, ze vsechno doplatili...

Dorka — 24. 5. 2016 22:21

2x
Ale presto vam preju, drazi, prijemnou zabavu...

Niky123 — 24. 5. 2016 22:25

Petr100 napsal(a):

Niky Brně za garáž 1500,- až 2000,- kaček. U nákupu pozemku vidím trochu problém. Elektřina. Nabíječka, vrtání, třeba bruska....

Petře, dík za odpověď. U nás je to tak 1000 Kč.
Ale těsně vedle pozemku, který mám vyhlídnutý, je bytovka, auta parkují jen venku na ulici. Možnost zavést elektřinu tam je, ale asi bych to uskutečnila bez ní - garáž (garáže) by byly na dobře osvětleném místě, kdyby něco dotyční potřebovali na autě nabíjet, vrtat, můžou si snadno natáhnout prodlužovačku ze svého bytu.
Jakmile bych už nechala dát na garáž elektroměr, zas by to  znamenalo další problémy - přepisování elektřiny, vyúčtovávání, platba podle jističů - a jak v době, kdy by se zrovna garáž nedařilo náhodou pronajmout?Myslím, že za jističe by se muselo platit...?

Má představa, kterou bych naplňovala asi postupně (jak by byly peníze): Koupit ten pozemek, nechat na něj udělat základovou desku pro cca 4 garáže, nechat (postupně) postavit dvě montované dvojgaráže. Cena montované dvojgaráže je asi 120 tisíc, co jsem na netu brouzdala. Plus tak 50 tisíc na základovou desku?? (Střílím od boku, teprve se v tom začínám orientovat). Takže orientačně - náklady na jednu garáž cca 100 000 Kč. Když bych ji za tisícovku měsíčně pronajala, za rok je to 12 tisíc, za 8 a půl roku je garáž splacená, pak už vytváří jen zisk, při takřka žádných dalších investicích a starostech.

Uvažuju takto: Za cca 14 let, než půjdu do důchodu, by se mi ty peníze zhodnotily cca o 50% , to je proti bance úžasný úrok. zdá se mi, že by to určitě stálo za to. A v důchodu už by mi to mělo jen přinášet zisk a v každém případě to pak po mě zdědí děti.
Co tomu Petře (+ případně i vy další) říkáš? Vyplatí se to? Šel bys do toho? Jsou tam nějaká rizika nebo něco, co jsem nedomyslela?

Eva. — 25. 5. 2016 7:22

Niky, nešla bych do toho.
Nemovitosti jsou hlavně starosti. Peníze by se ti o 50 % nezhodnotily. A - nebyly by to ve stáří peníze cash, ale starost s nemovitostmi. Myslím si, že máš velké oči.
Máš už zjištěno, jestli by ti pozemek prodali a jestli by na něm mohly stát garáže?

A co se týká toho, co ti psala Dorka, taky si myslím, že momentálně máš "manickou" fázi své deprese. Jsi na vrcholu své sinusoidy s velkým rozpětím mezi vrcholem a dnem. Tak tě vnímám. Už jsem ti psala, že si myslím, že by bylo lepší se z té euforie zklidnit a trošku vyrovnat sinusoidu, abys pak nepadala tak hluboko.

Petr100 — 25. 5. 2016 8:45

Niky základová deska bude určitě dražší. Zjisti jaká je u vás nabídka poptávka na garáže. Stavební povolení?

Niky123 — 25. 5. 2016 8:51

Díky všem za názory.
Ohledně příspěvku Evy:Myslím, že "investování" do bankovních produktů je už přežilé a nevýnosné, a že výnosnější, ale i jistější, jsou ty nemovitosti.
A právě tento typ nemovitosti - garáž - je takřka "bezúdržbový", myslím to tak, že po počáteční "starosti " s papírováním, uděláním podkladu garáže (samozřejmě firmou, ne svépomocně ;) ) a postavením garáže další firmou na klíč, takřka žádné starosti nepřináší: Zájem o pronájem garáží, a to dlouhodobě, je, a díky stále vyššímu počtu aut v rodinách bude jen vzrůstat.
Kdyby dotyčný nájemce přestal platit a odmítal garáž opustit (jako to bývá třeba někdy u bytů), tak jen vyměním zámek a dám jeho vozidlo odtáhnout ven a o pár metrů dál na parkoviště a může hned nastoupit další, snad solidnější nájemce.

Za 14 let, než půjdu do důchodu, bude garáž nejen dávno splacená, ale vytvoří už slušný zisk, jestli přesně 50%, nevím, ale zcela určitě lepší zisk, než když nechám tytéž peníze ležet v bance, užírá mi z nich inflace a možná i avízovaný zápo*ný úrok. Ani při tzv. nejvýnosnějších a nejbezpečnějších úložkách peněz (stavebko, životko, penzijko) se podle mě za těch 14 let nezíská víc, než právě z pronájmu té garáže. Prosím, je tady někdo z branže (pojišťovnictví), kdo mi dokáže spočítat výnos ze životka, penzijka a stavebka po 14 letech?

No a v důchodu by mi to vynášelo už jen zisk - cca tu tisícovku měsíčně nebo i zvýšenou částku, tak jak bude o garáže zvýšený zájem. No a kdyby ty garáže byly (postupně) 4, tak 4 tisíce k důchodu už se hodí, ne? :) A přitom cena takové nemovitosti dál vzrůstá, garáž se takřka neopotřebovává a po mě ji jednou zdědí potomci.

Pozemek mám již zarezervovaný, na Stavebním odboru ohledně papírování jsem ještě nebyla, chystám se, ale věřím, že to nebude velký problém. [i]Máte někdo prosím zkušenost, na co si při tomhle dát pozor, jaká jsou případná úskalí (která já - teprve před vlastní realizací, ještě nevidím?
[/i]
No a ohledně  tvého názoru na mou "současnou manickou fázi", už jsem ti na to odpovídala podrobněji jinde.
Pro ty, co to nečetli, tak jen ve zkratce: V podobné "manické" fázi jsem byla celých 45 svého života ;) :) , plná nápadů a kreativity (hlavně se mi to hodilo v podnikání), a teď, po 3 epizodách deprese v průběhu 6 let, jsem se k té, pro mě normální, běžné "manické" fázi zase jen vrátila. :)

helena — 25. 5. 2016 8:56

Jsou tam nějaká rizika nebo něco, co jsem nedomyslela?
Majitel "vyhlídnutýho" pozemku?
Jeho ne/ochota prodat? A za kolik?
Katastr - např. plomba nebo jiná zábrana?
Územní plán?

Potom - "postupně (jak by byly peníze)" - rozestavěný cokoliv chátrá, ztrácí cenu, případně před pokračováním vyžaduje úpravy, který taky něco stojí.

A podle mě nejpodstatnější - byl by vůbec zájem o holou kůlnu, byť se zamykatelnejma vratama, bez elektřiny a asi i vody?

Eva. — 25. 5. 2016 8:58

Niky, já jsem ti můj názor na tvé současné nastavení napsala proto, že jsi Dorce psala, že si to nikdo jiný nemyslí, žes to nezaznamenala. Myslí. Já si to taky myslím a psala jsem ti to už dříve. :offtopic:

Kolik tě bude stát pozemek? Myslím si, že o garáž bez elektřiny příliš velký zájem není.
A s tím děděním, myslíš si, že o takové dědictví by děti stály? Rodiče se často mýlí v tom, jak úžasné věci dětem jednou odkážou a přitom o ně děti vůbec nestojí, naopak by je to zatěžovalo.

Územní plán, jak píše helena, mě taky napadl.

Niky123 — 25. 5. 2016 9:01

Petr100 napsal(a):

Niky základová deska bude určitě dražší. Zjisti jaká je u vás nabídka poptávka na garáže. Stavební povolení?

A nemáš představu o kolik? Aspoň odhad, nástřel, než obvolám příslušné firmy s poptávkou (takový malý konkurs :) ).

Nabídka/poptávka - zatím jsem konkrétně nezjišťovala, ale vedle je větší bytovka a vůbec žádné garáže k pronajmutí v okolí tak 500m nejsou.....

Stavební povolení - ještě jsem nezjišťovala, ale jelikož na druhé straně té bytovky před časem povolili udělání malého parkoviště (které však nestačí pro všechny zde bydlící s autem), tak předpokládám , že by problémy být neměly.

Nápad je teprve v počátku, tak mi přijde rozumné prodiskutovat ho tady s vámi, mnozí máte zkušenosti a já nikoho reálného se zkušenostmi v tomto neznám. Teprve pak začnu dělat konkrétní kroky (vlastní koupě pozemku, Stavební úřad a tak.)

helena — 25. 5. 2016 9:10

Kdyby dotyčný nájemce přestal platit a odmítal garáž opustit (jako to bývá třeba někdy u bytů), tak jen vyměním zámek a dám jeho vozidlo odtáhnout ven a o pár metrů dál na parkoviště
Šeredně se mejlíš...
Stavební povolení... předpokládám , že by problémy být neměly
To by mělo bejt skoro první, co je třeba vědět - viz výše.
povolili udělání malého parkoviště
Snáz likvidovatelný než stavba.

Niky123 — 25. 5. 2016 9:12

helena napsal(a):

Jsou tam nějaká rizika nebo něco, co jsem nedomyslela?
Majitel "vyhlídnutýho" pozemku?
Jeho ne/ochota prodat? A za kolik?
Katastr - např. plomba nebo jiná zábrana?
Územní plán?

Potom - "postupně (jak by byly peníze)" - rozestavěný cokoliv chátrá, ztrácí cenu, případně před pokračováním vyžaduje úpravy, který taky něco stojí.

A podle mě nejpodstatnější - byl by vůbec zájem o holou kůlnu, byť se zamykatelnejma vratama, bez elektřiny a asi i vody?

Majitel, cena pozemku, za kolik, katastr nemovitostí (žádná plomba, dluh nebo věcné břemeno) - to vše je v pohodě, zjištěno.
Územní plán - vidíš, to mě nenapadlo, zjistím. Díky za upozornění.
Ano, počítám, že by to bylo bez elektřiny a vody ( i když obojí je dostupné, ale je to další investice a podle mě zbytečná komplikace pro mě - vyúčtovávání apod.). Kůlna by to nebyla, ale montovaná garáž s omítnutými stěnami, zvenčí vypadá jako zděná.
O tom zájmu/nezájmu, viz příspěvek výše.

S tou rozestavěností - asi bych jen udělala ten betonový podklad pro 4 garáže (2 dvojgaráže) najednou, protože by to bylo mnohem ekonomičtější, než je dělat podklad postupně po jednom.
Garáž je firmou smontovaná za den, tam žádná rozestavěnost nehrozí. Asi bych to udělala: betonový podklad najednou pro vš. 4 garáže a jednu dvougaráž hned (cenově vychází jen o kousek výš, než jednogaráž). Další dvougaráž až časem, až by mi ta první dvougaráž nebo jiné investiční záměry (viz můj úvodní příspěvek) vynášely.

Niky123 — 25. 5. 2016 9:15

helena napsal(a):

Kdyby dotyčný nájemce přestal platit a odmítal garáž opustit (jako to bývá třeba někdy u bytů), tak jen vyměním zámek a dám jeho vozidlo odtáhnout ven a o pár metrů dál na parkoviště
Šeredně se mejlíš...
Stavební povolení... předpokládám , že by problémy být neměly
To by mělo bejt skoro první, co je třeba vědět - viz výše.
povolili udělání malého parkoviště
Snáz likvidovatelný než stavba.

helčo, prosím, v čem se mejlím? Předem díky za odkaz, ušetří mi čas s hledáním, ty to máš ve vteřině.

S tím stavebním povolením uvidím, proto jsem ten pozemek ještě nekoupila, jen ho mám rezervovaný.

S tou likvidovatelností - montovaná stavba je za den hotová a za den taky rozebiratelná, pak přemístitelná a tudíž navíc i prodatelná, tam by být problém myslím neměl.

Niky123 — 25. 5. 2016 9:20

Petr100 napsal(a):

Niky Brně za garáž 1500,- až 2000,- kaček. U nákupu pozemku vidím trochu problém. Elektřina. Nabíječka, vrtání, třeba bruska....Budeš sice uplatňovat odpisy ale hned odečti 15% daň z příjmu. Výpočet návratnosti je jednoduchý.

Prosím, je-li výpočet jednoduchý, můžeš sem hodit třeba vzorec? Nebo odkaz? Díky.

15% na daň z příjmu, to je myslím ta nejmenší, ano s tím počítám. Ale protože mám jinak současný příjem velmi podprůměrný, nesčítá se to nějak? Nemůže se stát, že to vyjde i míň, než těch 15% (po započtení odpisů myslím)?

Eva. — 25. 5. 2016 9:25

Niky, když to čtu, nechce se mi věřit, že jsi opravdu podnikala, dokonce ředitelovala firmu se zaměstnanci.

Niky123 — 25. 5. 2016 9:27

Eva. napsal(a):

Niky, já jsem ti můj názor na tvé současné nastavení napsala proto, že jsi Dorce psala, že si to nikdo jiný nemyslí, žes to nezaznamenala. Myslí. Já si to taky myslím a psala jsem ti to už dříve. :offtopic:

Kolik tě bude stát pozemek? Myslím si, že o garáž bez elektřiny příliš velký zájem není.
A s tím děděním, myslíš si, že o takové dědictví by děti stály? Rodiče se často mýlí v tom, jak úžasné věci dětem jednou odkážou a přitom o ně děti vůbec nestojí, naopak by je to zatěžovalo.

Územní plán, jak píše helena, mě taky napadl.

Dětí jsem se ještě neptala a zatím tak cca 30 let nehodlám umřít ;) :) , ale já vím, náhoda (třeba květináč spadnuvší na hlavu) je blbec. :vissla:
Čím by  to děti jako mohlo zatěžovat? :co:
No a pokud by o dědictví po mě nestály, vždyť ho můžou  klidně odmítnout. :)
A ohledně toho dědění - to není nezbytné, může se mi třeba v 70 zachtít objet zeměkouli a tak to prodám a procestuju (nebo jinak ke své radosti probendím :D )

Niky123 — 25. 5. 2016 9:33

Eva. napsal(a):

Niky, když to čtu, nechce se mi věřit, že jsi opravdu podnikala, dokonce ředitelovala firmu se zaměstnanci.

Tak klidně nevěř, nenutím tě. :)
Ano, firmu s cca 20 zaměstnanci jsem prakticky (počítáno ještě i za života mého exmanžela)  vedla, a úspěšně, 9 let (zisk i platy zaměstnanců v té době stoupaly), pak v období krize (která náš obor stihla opravdu výrazně) jsme počet zaměstnanců kvůli prudce klesající poptávce 5 let museli snižovat až do zastavení činnosti firmy (nikoli krachu, nikomu nic nedlužíme a ještě nám z firmy zbylo - hlavně dětem dům).

A že to celé fungovalo, bylo hodně právě i kvůli realizaci mých nápadů (to mě na tom strašně bavilo, papírování jsem naopak nesnášela). Vždy jsem něco vymyslela a zrealizovala, konkurence to sice potom okopírovala, ale my byli dlouho před nimi o ten jeden krok napřed, což byla obrovská výhoda. :)

helena — 25. 5. 2016 9:38

v čem se mejlím?
Nemůžeš cizí majetek "vyhodit na ulici". Takže pokud se nedohodnete, žaloba na vyklizení, což je na dost dlouhý lokte...
montovaná stavba je za den hotová a za den taky rozebiratelná, pak přemístitelná a tudíž navíc i prodatelná
Kam ji dáš, když nebude "prodatelná" hned? Natožpak ve čtyřech exemplářích? Krom toho zase ztratí na ceně.
No a pokud by o dědictví po mě nestály, vždyť ho můžou  klidně odmítnout.
Jen kompletně - tzn. že buď dědí všechno nebo nic (tedy ani tvůj dům). Z dědictví nelze vyzobat jen to, co ne/chceš.

Eva. — 25. 5. 2016 9:42

Niky, papírování nesnášíš, jak píšeš. A ani mu (hlavně účetnictví a daním) asi ani příliš nerozumíš. Ve firmě jsi možná měla dobrého zaměstnance, který ti tohle kočíroval, tak jsi mohla realizovat své nápady.
Ale garáže si budeš nejspíš muset papírovat sama, jestli chceš tolik vydělat. Když si na papíry někoho zaplatíš, bude výnosnost menší.
Přijde mi, že jsi snílek. Snílci jsou fajn, ale současně musí stát pevně na svých nohách, když mají hlavu v oblacích. Ne jenom mít tu hlavu v oblacích.

Niky123 — 25. 5. 2016 9:58

Eva. napsal(a):

Niky, papírování nesnášíš, jak píšeš. A ani mu (hlavně účetnictví a daním) asi ani příliš nerozumíš. Ve firmě jsi možná měla dobrého zaměstnance, který ti tohle kočíroval, tak jsi mohla realizovat své nápady.
Ale garáže si budeš nejspíš muset papírovat sama, jestli chceš tolik vydělat. Když si na papíry někoho zaplatíš, bude výnosnost menší.
Přijde mi, že jsi snílek. Snílci jsou fajn, ale současně musí stát pevně na svých nohách, když mají hlavu v oblacích. Ne jenom mít tu hlavu v oblacích.

Dobrou účetní a daňovou poradkyni v jednom, mám stejnou už 26 let Už od roku 1990, kdy exmanžel začal tehdy podnikat ( a já se tehdy stala spolupracující osobou) nám dělala daňová přiznání.
A dělat mi ho bude dál, když teď mám to své, byť pidi ;) podnikání. Nehodlám se otravovat papírováním, když  znám někoho, kdo to umí dobře, levně a rád. :)
A jestli do toho započte i ty eventuální garáže? Vždyť sama musíš vědět, že zrovna tohle započítat k dalšímu podnikání (s x účtenkami) je (i z hlediska konečné ceny) nepodstatný  detail.

Judyna — 25. 5. 2016 10:29

Niky, u nás se pronajímají také garáže asi do 1000 Kč za měsíc. Ale všechny s elektřinou a zděné.
Skoro si myslím, že o gráž bez elektřiny by moc lidí zájem nemělo, leda bys musela dost slevit. Natáhnout prodlužovačku někde z bytů....No to snad ne....

Petr100 — 25. 5. 2016 10:32

helena napsal(a):

Kdyby dotyčný nájemce přestal platit a odmítal garáž opustit (jako to bývá třeba někdy u bytů), tak jen vyměním zámek a dám jeho vozidlo odtáhnout ven a o pár metrů dál na parkoviště
Šeredně se mejlíš...
Stavební povolení... předpokládám , že by problémy být neměly
To by mělo bejt skoro první, co je třeba vědět - viz výše.
povolili udělání malého parkoviště
Snáz likvidovatelný než stavba.

Ale nemejí. Ukrajinští advokáti to dovedou vyřešit.

Judyna — 25. 5. 2016 10:35

Pokud vím, docela velký zájem je o koupi polí, lesů......Celkově investice do pozemků - do budoucna. Ale i to to se musí člověk starat.....
Investice do umění je podle mého pro úzký okruh lidí - tomu se musí hodně rozumnět.
Investice do koupi bytu, který pak pronajímáš, ale i tam jsou velké starosti s nájemníky.....
Investice do cenných papírů, do akcií nějaké firmy......
Investice do nějakého dobrého podnikatelského nápadu - na to existují nějaké stránky, kde si můžeš vybrat a pak investovat.....
Investice do koupi chaty nebo rekreační chalupy a tu pak krátkodobě pronajímat lidem na dovolené.....

Petr100 — 25. 5. 2016 10:38

Niky123 napsal(a):

Petr100 napsal(a):

Niky Brně za garáž 1500,- až 2000,- kaček. U nákupu pozemku vidím trochu problém. Elektřina. Nabíječka, vrtání, třeba bruska....Budeš sice uplatňovat odpisy ale hned odečti 15% daň z příjmu. Výpočet návratnosti je jednoduchý.

Prosím, je-li výpočet jednoduchý, můžeš sem hodit třeba vzorec? Nebo odkaz? Díky.

15% na daň z příjmu, to je myslím ta nejmenší, ano s tím počítám. Ale protože mám jinak současný příjem velmi podprůměrný, nesčítá se to nějak? Nemůže se stát, že to vyjde i míň, než těch 15% (po započtení odpisů myslím)?

Jak je půdorys garáže, rozměr. Pokud nemáš žádné podnikatelské příjmy tak by jsi žádnou daň neplatila. Žádný vzorec neexistuje. Roční náklady bude jen daň z nemovitosti.

Niky123 — 25. 5. 2016 11:19

A ohledně toho snílka??
Podle mě - snílek si jenm sní.... Ale já své nápady v 95% i realizuji.

A ještě mě napadla jedna věc ohledně doporučovaného zklidnění a léčebného programu: Klidu a volného času mám teď dost, přesně tak, jak mi to vyhovuje. Ale mozek zahálet nemá, i s ohledem na mou horší krátkodobou paměť. Tak ho procvičuju tak, jak mě baví - přemýšlením o lecčems, diskutováním tady na Babinetu a dalšími činnostmi. Někdo k tomuto účelu luští křížovky nebo sudoku, hraje počítačové hry,to vše mě šíleně nebaví.

Niky123 — 25. 5. 2016 11:31

Tak ohledně toho mého investičního nápadu do solárních ohřívadel a větradel už mám jasno: Nevyplatilo by se mi to na mém starém domě, tak do toho nejdu. Hlavní funkcí je tam přívod čistého vzduchu a odvlhčování, ta temperace je až druhotná. Prostudovala jsem si o tom na netu vše a pro jistotu to s tou firmou telefonicky důkladně konzultovala.
Můj starý dům se špaletovými okny větrá prý samovolně dost  kvůli tomu, abych nezohyzdila hezkou jižní fasádu (s historickými prvky), mohla bych ty soláry použít jen na straně západní, což se prý nevyplatí.

Ale vy, co máte nové nebo zateplené byty s plastovými okny: My Češi jsme prý ode zdi ke zdi: Všechno kvůli únikům tepla ucpat a pak jsme v těch nevětraných bytech nemocní. Vám by se taková investice možná hodila a vyplatila. A nejvíc asi těm, kdo mají chaty nebo chalupy, potřebují je větrat, odvlhčovat i když tam nejsou  a hodí se jim, aby nepřijížděli do chalupy zcela vymrzlé a vlhké, ale aspoň částečně temperované. :)

Tak třeba jsem vás svými informacemi inspirovala. Jako vy mě inspirujete a pomáháte mi ujasňovat můj nápad ohledně pronajímání garáže. Díky. :)

Niky123 — 25. 5. 2016 11:33

Judyna napsal(a):

Niky, u nás se pronajímají také garáže asi do 1000 Kč za měsíc. Ale všechny s elektřinou a zděné.
Skoro si myslím, že o gráž bez elektřiny by moc lidí zájem nemělo, leda bys musela dost slevit. Natáhnout prodlužovačku někde z bytů....No to snad ne....

Když ty garáže by byly skoro těsně u té bytovky, tak by to snad nevadilo, myslím si....

Niky123 — 25. 5. 2016 11:53

Judyna napsal(a):

Pokud vím, docela velký zájem je o koupi polí, lesů......Celkově investice do pozemků - do budoucna. Ale i to to se musí člověk starat.....
Investice do umění je podle mého pro úzký okruh lidí - tomu se musí hodně rozumnět.
Investice do koupi bytu, který pak pronajímáš, ale i tam jsou velké starosti s nájemníky.....
Investice do cenných papírů, do akcií nějaké firmy......
Investice do nějakého dobrého podnikatelského nápadu - na to existují nějaké stránky, kde si můžeš vybrat a pak investovat.....
Investice do koupi chaty nebo rekreační chalupy a tu pak krátkodobě pronajímat lidem na dovolené.....

Pole, lesy...nebrala bych, mají známí, je s tím spousta starostí a dřiny, i když - vydělá se a máte i zdarma topení. Když je to těsně za barákem, je to plus, ale les 20 km od domu je i ohledně nákladů na topení k ničemu. Navíc - když les vytěžíte, musíte ho znovu zalesnit - to je taky spousta práce. Pozor na spekulanty, prodávající vytěžený les za hubičku: Oni to vytěžili a takhle se zbavují následných nákladů, to byste strašně prodělali!

Investice do umění
- výborný  "vedlejší produkt" pro ty, kdo se tím oborem tak jako tak ze záliby zabývají. A nemusí to být velké umění za statisíce. Na bazarech a burzách se dají objevit úžasné sběratelské autorské kousky doslova za hubičku - když tomu rozumíte. Nemusí jít jen o umění, ale třeba i o autoveterány, různé kuriozity (jako je např. nedávno zde na Babinetu diskutovaná kosočtverečná známka se Zemanem ;) :lol: ) apod.

Investice do koupi bytu - velká vstupní investice, řádově miliony, starost o byt, starost s eventuálními nesolidními nájemníky. Nebrat - aspoň tedy pro mě.

Investice do cenných papírů, akcií - údajně (podle příruček) jedna z dlouhodobě nejvýnosnějších investic. Zkusila jsem, spálila jsem se (po rozvodu jsem investovala něco do akciových fondů, zrovna tak krásně rostly.... :D , Jenže jakmile jsem je nakoupila, tak zrovna  padly s tehdejší krizí dolů, navíc jsem je měla v Eurech - takže další ztráta, zkrátka nejhorší má investice, po asi 10 letech se mi vrátilo asi jen 90% původní částky. Už nikdy více!!!

Investice do podnikatelských nápadů - zajímavé, nejlepší je vždy ovšem nápad vlastní. :) Že existují stránky jako Hithit, Startér vím, ale měla jsem za to, že jde spíš o podporu třeba začínajících umělců a tak.
Ale díky Judy za tip :supr: , prozkoumám to.

Investice do chat a chalup k pronajímání
- já ani náhodou, strašně práce s tím a obrovské riziko vykradení chaty, to je totiž snad u nás nejpočetnější trestná činnost vůbec. :(

Niky123 — 25. 5. 2016 11:57

Petr100 napsal(a):

helena napsal(a):

Kdyby dotyčný nájemce přestal platit a odmítal garáž opustit (jako to bývá třeba někdy u bytů), tak jen vyměním zámek a dám jeho vozidlo odtáhnout ven a o pár metrů dál na parkoviště
Šeredně se mejlíš...
Stavební povolení... předpokládám , že by problémy být neměly
To by mělo bejt skoro první, co je třeba vědět - viz výše.
povolili udělání malého parkoviště
Snáz likvidovatelný než stavba.

Ale nemejí. Ukrajinští advokáti to dovedou vyřešit.

Tak do toho bych nešla. Jednak toto není můj styl, ale hlavně se kvůli pár tisícovkám nenechám zavřít :reta: :D .

To bych spíš zkusila to odtažení z garáže, když dotyčný nemá nebo není ochoten dát tisícovku měsíčně za garáž, těžko půjde do soudního sporu za tisíce. Asi bych to zkrátka riskla.

helena — 25. 5. 2016 12:01

Když ty garáže by byly skoro těsně u té bytovky, tak by to snad nevadilo, myslím si....
Nejsem si jistá, jak je to s odstupovejma vzdálenostma, například...
Jestli by nebylo lepší si nejdřív aspoň rámcově pročíst stavební zákon.
To bych spíš zkusila to odtažení z garáže, když dotyčný nemá nebo není ochoten dát tisícovku měsíčně za garáž, těžko půjde do soudního sporu za tisíce.
Do jakýho sporu? Mu stačí, když zavolá policajty, že se mu z uzamčený garáže ztratilo auto a přitom třeba nářadí, náhradní gumy atd.
Jak prokážeš, že to tam nebylo?

Niky123 — 25. 5. 2016 12:08

helena napsal(a):

Když ty garáže by byly skoro těsně u té bytovky, tak by to snad nevadilo, myslím si....
Nejsem si jistá, jak je to s odstupovejma vzdálenostma, například...
Jestli by nebylo lepší si nejdřív aspoň rámcově pročíst stavební zákon.
To bych spíš zkusila to odtažení z garáže, když dotyčný nemá nebo není ochoten dát tisícovku měsíčně za garáž, těžko půjde do soudního sporu za tisíce.
Do jakýho sporu? Mu stačí, když zavolá policajty, že se mu z uzamčený garáže ztratilo auto a přitom třeba nářadí, náhradní gumy atd.
Jak prokážeš, že to tam nebylo?

Třeba tím, že si s sebou k odtažení vezmu pár svědků, ochotných svědčit a natočím si na mobil nepřerušovaně celou akci, od porušení zámku, po panoramatický pohled do garáže hned za odtahovaným autem.....?

LENNNA — 25. 5. 2016 12:09

Já moc neporadím, protože jednak nemám odvahu na velké investice a jednak se přiznám, že tomu houby rozumím :rodna:.
Ale mám ve svém okolí kamarády a známé, kteří investují do nemovitostí, kupují i 2,3 byty najednou a pronajímají je. A prý je na to nyní dobrá doba - velmi nízké ceny nemovitostí (v porovnání s lety minulými) a velmi nízké úroky na hypotéky.
Takže asi to chce jen se nebát a fandím ti moc! A ráda budu toto vlákno sledovat a snad se něco dozvím.

Eva. — 25. 5. 2016 12:18

Já napíšu z jiného soudku.
Jak ušetřit
Přeorganizovávám svou domácnost i svůj život podle Marie Kondo. Začala jsem s tím asi o půl roku dříve, než se Marie Kondo a její systém objevil v naší televizi.
Je to nejen úklid a přeorganizování domácnosti, ale i životní filozofie.
Mít málo věcí a nekupovat zbytečnosti.
Ke změně životní filozofie mě přimělo mimo jiné i úmrtí mého tatínka a následně dědické řízení.
Mít minimum materiálních věcí, které by následně museli řešit pozůstalí. Mít minimum nemovitého majetku. Aby nebyl pozůstalým na obtíž, majetek, který vůbec nechtěli a jsou pak nuceni se s ním nějak vypořádat.
Včetně věcí v domácnosti, o které nikdo nemá zájem a je nutné vyklidit.
Mou filozofií je předat dětem finance na účtu, a s těmi si naloží, jak oni sami uznají za vhodné. Maximálně k tomu ještě byt, ale aby nebyl nacpaný spoustou krámů. A nezatěžovat je materiálními věcmi, o které vůbec nestály.

helena — 25. 5. 2016 12:23

pár svědků, ochotných svědčit a natočím si na mobil nepřerušovaně celou akci
A co když tím transportem způsobíš škodu na videu nerozpoznatelnou?
Ostatně by ani jako důkaz nemuselo bejt připuštěný - asi by stačila námitka, že je "upravený" (a soudní znalec je sakra drahej).
Jen pro upřesnění - nesnažím se tě odradit, jen prostě nabízím pohledy z jinejch stran ;)

Judyna — 25. 5. 2016 12:27

LENNNA napsal(a):

Já moc neporadím, protože jednak nemám odvahu na velké investice a jednak se přiznám, že tomu houby rozumím :rodna:.
Ale mám ve svém okolí kamarády a známé, kteří investují do nemovitostí, kupují i 2,3 byty najednou a pronajímají je. A prý je na to nyní dobrá doba - velmi nízké ceny nemovitostí (v porovnání s lety minulými) a velmi nízké úroky na hypotéky.
Takže asi to chce jen se nebát a fandím ti moc! A ráda budu toto vlákno sledovat a snad se něco dozvím.

Ano. Dokonce jsem o tom trošku přemýšlela - vzít si hypotéku na byt - opravdu jsou nyní nízké a pronajímat ho. Nakonec jsem do toho nešla, jelikžo žiju sama a zaměstnání mám velice nejisté a práce u nás pro ženy pořád nic moc. Ale pokud bych měla partnera, šla bych do toho. Teoreticky i bez něj - jelikož ty splátky by hradil pronájem, ale můžou být nějaké "prostoje", neplatiči. Zkrátka - pro mě velké riziko.

Judyna — 25. 5. 2016 12:28

Niky, s těmi pozemky a lesy můžeš spekulovat , ne s nimi hospodařit. Rozumíš - výhodně koupit, dráž prodat.....Tak jsem to myslela.

helena — 25. 5. 2016 12:36

Mít málo věcí a nekupovat zbytečnosti.
Jednak mám zkušenost (ne jednu a ne sama), že věc, který se jakkoli zbavím, nejpozději do měsíce potřebuju já nebo někdo jinej http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png, jednak by mě zcela vážně zajímalo, co jsou "zbytečnosti".
(Jen bych ráda věděla, proč se mi vybavuje Haškův "Šťastný domov"... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png)

Petr100 — 25. 5. 2016 12:38

helena napsal(a):

Když ty garáže by byly skoro těsně u té bytovky, tak by to snad nevadilo, myslím si....
Nejsem si jistá, jak je to s odstupovejma vzdálenostma, například...
Jestli by nebylo lepší si nejdřív aspoň rámcově pročíst stavební zákon.
To bych spíš zkusila to odtažení z garáže, když dotyčný nemá nebo není ochoten dát tisícovku měsíčně za garáž, těžko půjde do soudního sporu za tisíce.
Do jakýho sporu? Mu stačí, když zavolá policajty, že se mu z uzamčený garáže ztratilo auto a přitom třeba nářadí, náhradní gumy atd.
Jak prokážeš, že to tam nebylo?

Jak prokáže podvodník že to tam bylo?

Eva. — 25. 5. 2016 12:41

helena napsal(a):

Mít málo věcí a nekupovat zbytečnosti.
Jednak mám zkušenost (ne jednu a ne sama), že věc, který se jakkoli zbavím, nejpozději do měsíce potřebuju já nebo někdo jinej http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png, jednak by mě zcela vážně zajímalo, co jsou "zbytečnosti".
(Jen bych ráda věděla, proč se mi vybavuje Haškův "Šťastný domov"... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png)

Jestli tě to zajímá, tak si nastuduj třeba systém Marie Kondo.
K svému původnímu příspěvku jsem ještě doplnila další psaní.

helena — 25. 5. 2016 13:01

A nezatěžovat je materiálními věcmi, o které vůbec nestály.
Asi záleží na tom, čemu kdo dává přednost.
Někdo napapanýmu účtu, jinej věcem - já jim říkám "dotejkaný" - který prošly několika generacema, nesou si to v sobě a navrch se pořád dají používat. Je jich dost, o kterejch vím, že si je děti s radostí vezmou. Ostatní můžou "jít do světa", ať už za peníze nebo zadarmo... a k totální likvidaci moc nezbude.
Jestli tě to zajímá, tak si nastuduj třeba systém Marie Kondo.
Kvůli jedný informaci mi to přijde zbytečný.
Ale to už jsem hodně :offtopic: od původního dotazu.

Jak prokáže podvodník že to tam bylo?
Jako se prokazujou ztracený, potažmo ukradený věci v každým jiným případě.

Eva. — 25. 5. 2016 13:04

Samozřejmě, heleno. Každý si to udělá podle sebe, jak on to cítí.

Niky123 — 25. 5. 2016 13:36

Díky za příspěvky všem. Ne, neberu to, že na mých nápadech chcete "jen hledat mouchy". Naopak - právě to je pro mě cenné, taková oponentura, člověk sám na lecjaký zádrhel nepřijde, s lecčím ho nenapadne počítat a zkrátka - víc hlav víc ví. :jojo:

Na tu Marii Kondo kouknu.

Nekupovat zbytečnosti, tím se v určitém slova smyslu řídím (fakt nepotřebuju nejnovější mobil, auto, značkové hadry), ale zas - bazén jsem si koupila a s radostí hodně využívám. A co třeba "zbytné" věci jako dovolená, cestování? To by mi moc chybělo.

(Mimochodem, pár dní si ode mě odpočinete, už brzy. Budu na vás vzpomínat od móře... :) )

Niky123 — 25. 5. 2016 13:40

helena napsal(a):

Mít málo věcí a nekupovat zbytečnosti.
Jednak mám zkušenost (ne jednu a ne sama), že věc, který se jakkoli zbavím, nejpozději do měsíce potřebuju já nebo někdo jinej http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png, jednak by mě zcela vážně zajímalo, co jsou "zbytečnosti".
(Jen bych ráda věděla, proč se mi vybavuje Haškův "Šťastný domov"... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png)

Je potřeba zbavovat se (účelně) věcí, co už nepotřebuju: Oblečení na charitu, nepotřebné věci prodat třeba na bazoši apod., ostatní vytřídit na tříděný odpad.

Jenže - zrovna nedávno jsem chtěla vytřídit oblečením narvanou skříň a začít kalhotami do zvonu, které nenosím snad už 20 let. Ale ejhle - ten samý den na netu zpráva, že do módy opět jdou - no ano, kalhoty do zvonu :D !

Niky123 — 25. 5. 2016 13:52

helena napsal(a):

v čem se mejlím?
Nemůžeš cizí majetek "vyhodit na ulici". Takže pokud se nedohodnete, žaloba na vyklizení, což je na dost dlouhý lokte...
montovaná stavba je za den hotová a za den taky rozebiratelná, pak přemístitelná a tudíž navíc i prodatelná
Kam ji dáš, když nebude "prodatelná" hned? Natožpak ve čtyřech exemplářích? Krom toho zase ztratí na ceně.
No a pokud by o dědictví po mě nestály, vždyť ho můžou  klidně odmítnout.
Jen kompletně - tzn. že buď dědí všechno nebo nic (tedy ani tvůj dům). Z dědictví nelze vyzobat jen to, co ne/chceš.

Naštěstí - ty 4 rozmontované garáže jsem krátkodobě schopná skladovat na své zahradě, ale to by byl problém s převozem....to je asi blbost...Přijde mi nejlepší, když už prodat, tak "nastojato" - nechat je až do okamžiku prodeje tak, jak jsou, teprve pak rozmontovat a nový majitel hned si odvézt, to by bylo psáno v kupní smlouvě... S tím, že po letech používání se (eventuálně) garáže prodají jen za zbytkovou cenu, samozřejmě počítám.

Než tu žalobu o vyklizení - to bych riskovala ten odtah.
A ohledně toho Jak prokáže podvodník že to tam bylo?
Jako se prokazujou ztracený, potažmo ukradený věci v každým jiným případě. = Tedy jak vidím, dokazujou se zrovna tak blbě, že tam byly, jako že byly ukradené. :jojo:
Tak tedy - kdyby si např. 4 svědci všichni nepřetržitě nahráli rozdělání zámku a odtažení auta s celkovým pohledem do garáže za odtahovaným autem, to už by se těžko falšovalo, 4  záznamy téhož z různejch úhlů, ne??

Jo, že dědictví se "nevyzobává" ;), ale buď komplet přijímá a nebo komplet odmítá, o tom vím.  :)

A ohledně "zatěžování dětí zbytečnejma nemovitostma"? Já tedy můžu jen děkovat moudrým předkům, že mě (podílem) na mém domě zatížili (část jsem si koupila od příbuzných). Mám tak díky nim celý život jistotu bydlení bez strachu, že ho ztratím, nedoplatím-li hypotéku. Díky vám všem cca 7 generacím pracovitých a moudrých na nebíčko! :par:
A kdyby se děti nechtěly "zatěžovat nemovitostmi" - no tak je Evo prodají a budou z nich mít právě přesně ty peníze na účtu, jak píšeš ty, Evo.

Niky123 — 25. 5. 2016 14:02

Judyna napsal(a):

Niky, s těmi pozemky a lesy můžeš spekulovat , ne s nimi hospodařit. Rozumíš - výhodně koupit, dráž prodat.....Tak jsem to myslela.

No jo, ale ona i čistá spekulace má svá  velká rizika: Nakoupíš třeba les a chceš ho prodat - - - jenže zrovna ho nikdo nechce, tak musíš kdyžtak dlouho čekat a mít v tom své peníze beznadějně utopené. No a je velké riziko, že ani po čase neprodáš dráž, ale naopak levněji, s velkou ztrátou....

A to ještě pomíjím fakt, že přichází kůrovcová kalamita. :mad:  Nebo může přijít orkán Kyril II.

Kdyby to bylo tak snadné - levně koupit, -draho prodat, to by se nám to všem krásně spekulovalo.... ;) :D

Dorka — 25. 5. 2016 14:38

Vis co bych na tvem miste udelala js, nez bych zacla cokoliv "rezervovat"?
Podala do mistnich novin inzerat: Pronajmu garaz...
Ohlas na nej, to je "poptavka"...

Judyna — 25. 5. 2016 15:58

Niky123 napsal(a):

Judyna napsal(a):

Niky, s těmi pozemky a lesy můžeš spekulovat , ne s nimi hospodařit. Rozumíš - výhodně koupit, dráž prodat.....Tak jsem to myslela.

No jo, ale ona i čistá spekulace má svá  velká rizika: Nakoupíš třeba les a chceš ho prodat - - - jenže zrovna ho nikdo nechce, tak musíš kdyžtak dlouho čekat a mít v tom své peníze beznadějně utopené. No a je velké riziko, že ani po čase neprodáš dráž, ale naopak levněji, s velkou ztrátou....

A to ještě pomíjím fakt, že přichází kůrovcová kalamita. :mad:  Nebo může přijít orkán Kyril II.

Kdyby to bylo tak snadné - levně koupit, -draho prodat, to by se nám to všem krásně spekulovalo.... ;) :D

No jasně Niky, veškeré investice, o kterých jsem psala, jsou s riziky. Jestli chceš investovat bezpečně, tak to snad leda to penzijko......
Ony i ty "tvé" garáže do této skuiny patří.
Můžeš investovat i do zlata či drahých kamenů - ale opět - vše s rizikem.
Jestli chceš vyloženě zkusit HOP NEBO TROP, zkus finanční páku.....

Judyna — 25. 5. 2016 15:59

Dorka napsal(a):

Vis co bych na tvem miste udelala js, nez bych zacla cokoliv "rezervovat"?
Podala do mistnich novin inzerat: Pronajmu garaz...
Ohlas na nej, to je "poptavka"...

Dobrý nápad.

Eva. — 25. 5. 2016 18:37

Já považuju ten inzerát za špatný nápad. Přece nebude  nabízet něco nekonkrétního. Musí v inzerátu taky trochu specifikovat. A co bude specifikovat, když žádnou garáž ještě nemá? Nějakou vymyšlenou? :co:

Petr100 — 25. 5. 2016 19:29

Niky 1m3 betonu cca 2500,-, jeden dovoz domíchávačem cca 2000,-. armování, bagrování a pár náklaďáků odvoz zeminy.

modrovous — 25. 5. 2016 20:18

Já ti nevím, Niky. Mě to připadá všechno trochu moc krkolomný. Nevím, jakou sumu peněz máš k dispozici, ale nebylo by třeba schůdnější koupit a pronajímat byt?
Jinak slušné nabídky k investování a zhodnocování má J&T.

Dorka — 25. 5. 2016 21:03

Eva. napsal(a):

Já považuju ten inzerát za špatný nápad. Přece nebude  nabízet něco nekonkrétního. Musí v inzerátu taky trochu specifikovat. A co bude specifikovat, když žádnou garáž ještě nemá? Nějakou vymyšlenou? :co:

Nic NEMUSI SPECIFIKOVAT. Staci zjistit, kolik lidi se na nej ozve...
Nekdo hned vytroubi vsecko, co si predstavuje/pozaduje. Nikde neni psano, ani zakonem narizeno, ze tu vec, kt. nabizi, musi JESTE mit, ani CO ma zajemci odpovidat. Staci rict treba 'omlouvam se, ale inzerat uz ppzbyl platnosti', nebo tak neco... A ani to nebude lež ani podvod..., vsak si to mohla v prubehu casu rozmyslet...
Tys nikdy nezazila, ze inzerat, na kt.jsi treba rragovala, uz nebyl aktualni?
Ja teda mockrat... A dokonce i tehdy, kdy jsem ho videla vychazet opakovane... To je vec inzerenta, komu da kladnou odpoved, a komu ne...

Dorka — 25. 5. 2016 21:11

Jinak, jako OT, ja, kdybych mela "zbylych dveste tacu", jak tak nejak vyplyva z Ničiných uvah, koupila bych houseboat s par mistnostma pro ubytovani... A ostatni necham na fantazii vsech, co to tady prectou...
Ma je OBROVSKA... ;)

helena — 26. 5. 2016 7:02

A co bude specifikovat, když žádnou garáž ještě nemá?
"Průzkum trhu" se tomu říká... jeden z podstatnej cílů je zjištění zájmu potencionálních zákazníků, kterej se v základní fázi zjišťuje ve velkým třeba dotazníkama - a inzerát je vlastně takovej malej dotazník.
Taková firma taky nemusí mít plný sklady, ale třeba jen vzorek, model, prezentaci... a u inzerátu se dá vždycky slušně omluvit, že bohužel nabízená věc už není k dispozici.

koupila bych houseboat s par mistnostma pro ubytovani... A ostatni necham na fantazii vsech
Loď Hermes??? http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

Eva. — 26. 5. 2016 7:26

helena napsal(a):

A co bude specifikovat, když žádnou garáž ještě nemá?
"Průzkum trhu" se tomu říká... jeden z podstatnej cílů je zjištění zájmu potencionálních zákazníků, kterej se v základní fázi zjišťuje ve velkým třeba dotazníkama - a inzerát je vlastně takovej malej dotazník.
Taková firma taky nemusí mít plný sklady, ale třeba jen vzorek, model, prezentaci... a u inzerátu se dá vždycky slušně omluvit, že bohužel nabízená věc už není k dispozici.

Správně jsi uvedla, že průzkum trhu se dělá tehdy, když taková firma má vzorek, model, prezentaci.
Ale když Niky žádnou garáž nemá, nepíše v inzerátu o tom, že dělá průzkum trhu a nabízí neexistující věc, to podle mě není fér. To je lež.

Dorka — 26. 5. 2016 7:37

Hermes? Ó, to jsem ani netusila, ze neco takoveho existuje, dik za info...
Ty sis predstavila bezdomovce, ja treba rozjuchane oslavence, nebo tak neco...
K te Majcine poznamce nemam slov... ;)

helena — 26. 5. 2016 7:59

Ale když Niky žádnou garáž nemá, nepíše v inzerátu o tom, že dělá průzkum trhu a nabízí neexistující věc, to podle mě není fér. To je lež.
Hm... možná by stačilo namísto "prodám" napsat "nabízím"... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif
Ostatně lépe nezávazně nabídnout "neexistující věc", než si nevědět rady s existující, kterou nikdo nechce, páč majiteli blbě odhadnul poptávku.

Ty sis predstavila bezdomovce, ja treba rozjuchane oslavence, nebo tak neco...
Mňo... jsem si taky představila mobilní hodinovej hotel... hele, každou chvíli na jiným místě, blbě dohledatelnej dohnatelnej, leč vše v plným pohodlí - pro nevěrné partnery/ky sen... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

Dorka — 26. 5. 2016 10:22

Tak bordel na vode, ten je dokonce i po*n, nemusej se porizovat vodni postele...
Jsem zvedava, jak cenzor vylepsi to nevinne slovo...

No, taky dobry... Bylo tam u.s.p.o.rny....

PS2: Hlavne, ze ten "bordel" tam nechal... :)

Niky123 — 26. 5. 2016 12:26

Holky, díky moc za vaše nápady. :supr: :godlike:
Ten něco jako inzerát, průzkum trhu, je bezva věc, a dá se udělat naprosto férově: protože největší zájem očekávám z té vedle stojící bytovky, dám do všech schránek na počítači udělaný letáček s textem:

Zamýšlím postavit garáže na pozemku vedle vaší bytovky. Nejprve dvojgaráž s předpokládaným dokončením podzim 2016, další dvojgaráž později.Budou montované, rozměr ten a ten, budou vypadat takhle (fotka z internetu od firmy,která je dodává) , bez připojení na elektřinu a vodu (s možností případně dodělat později), předpokládaný nájem 1000 Kč. Případní zájemci, ozvěte se mi na mail xy.
Váš zájem budu brát jako nezávaznou rezervaci, rezervace budu řadit podle datumu projeveného zájmu (= datumu Vašeho mailu).
Značka: Kdo dřív přijde, ten dřív garážuje!


A tenhle letáček bych jim dala do schránek teprve po jednání se Staveb. úřadem.

Holky, díky za nápad!

Eva. — 26. 5. 2016 12:28

:offtopic:
pro helenu (nevěřím, že ona tohle nezná, to se včera určitě jen tak dělala) :lol:

https://lookaside.fbsbx.com/file/docume … FSN2Dl9ThT

Niky123 — 26. 5. 2016 12:30

Petr100 napsal(a):

Niky 1m3 betonu cca 2500,-, jeden dovoz domíchávačem cca 2000,-. armování, bagrování a pár náklaďáků odvoz zeminy.

Petře, díky moc, a kolik myslíš by se těch metrů krychlových tak mohlo spotřebovat, pod 4 větší garáže vedle sebe? Počítám tak plochu 16 * 6 metrů?

Eva. — 26. 5. 2016 12:31

Niky123 napsal(a):

Holky, díky moc za vaše nápady. :supr: :godlike:
Ten něco jako inzerát, průzkum trhu, je bezva věc, a dá se udělat naprosto férově: protože největší zájem očekávám z té vedle stojící bytovky, dám do všech schránek na počítači udělaný letáček s textem:

Zamýšlím postavit garáže na pozemku vedle vaší bytovky. Nejprve dvojgaráž s předpokládaným dokončením podzim 2016, další dvojgaráž později.Budou montované, rozměr ten a ten, budou vypadat takhle (fotka z internetu od firmy,která je dodává) , bez připojení na elektřinu a vodu (s možností případně dodělat později), předpokládaný nájem 1000 Kč. Případní zájemci, ozvěte se mi na mail xy.
Váš zájem budu brát jako nezávaznou rezervaci, rezervace budu řadit podle datumu projeveného zájmu (= datumu Vašeho mailu).
Značka: Kdo dřív přijde, ten dřív garážuje!


A tenhle letáček bych jim dala do schránek teprve po jednání se Staveb. úřadem.

Holky, díky za nápad!

Jestli máš jistotu, že ti tímto způsobem tvůj nápad nikdo nevykrade...

Niky123 — 26. 5. 2016 12:55

Judy, to je jasné, zcela bezpečné není vůbec žádné uložení peněz. Ani to penzijko. Ona stačí jedna měnová reforma,a za ten milión až dva, co jsi  celý život v potu tváře střádala, si půjdeš koupit pět rohlíků :( (Nadsázka, ale zas ne moc velká...)
A co my víme, kde bude ČR a celý svět za 20 let? Třeba všechny peníze státu spolknou náklady na uprchlíky nebo co já vím? A kdo před třemi lety co tušil o uprchlické vlně? To je jen příklad, může se toho stát milióny věcí...

To penzijko mimochodem mám a rušit nebudu, to by bylonevýhodné. Nechala bych pak pen. spoření jen 100 Kč/ měsíčně, vše další bych napřela do těch garáží, které by měly být, s minimálním rizikem a prací, mnohem výnosnější než pemíze na penzijku a nebo obecně v bance. Na byt mé volné prostředky nestačí. Tedy "volné;)" :/  - jsou to úspory přibližně na novou střechu, která je moc potřeba, ale tátovi nehodlám řemeslníky nad hlavou a bordelem v domě kazit stáří. Než bych střechu jednou dělala, předpokládám, náklady budou zpět, ty bych vrazila do nové střechy a ty garáže bych měla pak jaksi navíc - generovaly by mi příjemný pasivní příjem k důchodu. Za minimálních starostí a údržby.

A s nájemníky v bytě je mnohem víc práce a starostí, než s garáží.

Dorko, ty duše romantická :) ....pronajímání hausbótu je krásná představa. Ale domysli to: Ode mě k nejbližší vodní hladině, vhodné pro hausbót je X km. Hausbót musíš koupit, převézt?, spustit na vodu. K tomu je potřeba určitě tisíc papírů. Kotvit taky asi nepůjde kde se mi zachce, vždyť co pozemků kolem vody je soukromých. A provoz hausbótu? Uklízečka + pokojská (možná v jednom), strojník k opravám (aspoň na část úvazku nebo na Dohodu o provedení práce). Někoho, kdo odepisovat na maily a spravovat webové stránky,bude hosty osobně ubytovávat a při jejich odjezdu kontrolovat stav hausbótu a vybavení. Už to vidím v Čechách - ukradené příbory a skleničky co chvíli, občas i něco dražšího, musíš to pořád dokupovat. Všechny možné revize hausbótu - elektřina, způsob vytápění, asi i hygiena apod. Reklama, aby o tobě vůbec zájemci věděli. Pravidelné vyvážení záchodů, doplňování vody, mýdel, prasklých žárovek....a další, a další a další starosti.

Hausbót pro mě - ani náhodou, na tolik starostí, to se mám moc ráda! To si ho, za peníze z pronájmu garáží, jednou za rok na týden pronajmu pro sebe na romantickou plavbu - a starosti o něj nechám majiteli. ;) :reta:

Niky123 — 26. 5. 2016 13:01

Eva. napsal(a):

Niky123 napsal(a):

Holky, díky moc za vaše nápady. :supr: :godlike:
Ten něco jako inzerát, průzkum trhu, je bezva věc, a dá se udělat naprosto férově: protože největší zájem očekávám z té vedle stojící bytovky, dám do všech schránek na počítači udělaný letáček s textem:

Zamýšlím postavit garáže na pozemku vedle vaší bytovky. Nejprve dvojgaráž s předpokládaným dokončením podzim 2016, další dvojgaráž později.Budou montované, rozměr ten a ten, budou vypadat takhle (fotka z internetu od firmy,která je dodává) , bez připojení na elektřinu a vodu (s možností případně dodělat později), předpokládaný nájem 1000 Kč. Případní zájemci, ozvěte se mi na mail xy.
Váš zájem budu brát jako nezávaznou rezervaci, rezervace budu řadit podle datumu projeveného zájmu (= datumu Vašeho mailu).
Značka: Kdo dřív přijde, ten dřív garážuje!


A tenhle letáček bych jim dala do schránek teprve po jednání se Staveb. úřadem.

Holky, díky za nápad!

Jestli máš jistotu, že ti tímto způsobem tvůj nápad nikdo nevykrade...

Evo, to mám ošetřený, proto mám ten pozemek dobře zarezervovaný ;) :D . Takže mě nikdo z vás nemůže konkurenčně ohrozit. :)
A když někdo použijete tenhle můj nápad ve svém městě? Proč ne? Bude mě to jen těšit, i proto jsem tohle vlákno založila, abychom se tu vzájemně inspirovali§ A abyste viděli na vlastní oči - k podnikání nejsou nejdůležitější peníze, jak se obecně myslí. Nakonec - těch cca 200 - 300 tisíc si můžete půjčit, to je přeci míň než na nové auto.

Ale nejdůležitější na podnikání vždy byl, je a bude - dobrý nápad. :) :jojo: A schopnost ho realizovat.
To ti přísahám na holý pupík, já - manický snílek Niky ;) :D

helena — 26. 5. 2016 13:06

Pro Evu:
"Odkaz, který jste použili, už možná neplatí, nebo je tato stránka dostupná jen pro určitý okruh uživatelů, do kterého nepatříte."
Asi to zas tak moc vědět nepotřebuju... :vissla:

Nakonec - těch cca 200 - 300 tisíc si můžete půjčit, to je přeci míň než na nové auto.
Není nad dobrou radu - kdybych nad tím uvažovala, kdo, myslíš, by mi asi tak půjčil? Ze seriózních firem? :co:

Niky123 — 26. 5. 2016 13:20

Pokud nejsi v registru neplatičů, tak skoro každá normální solidní banka. Já nevím, jak vám, mě každou chvíli některá banka volá nebo píše a nabízí úvěry, asi proto, že mám už skoro 20 let stejné číslo mobilu, ještě z dob většího aktivního podnikání.
Sice jsem to osobně nezkoušela, ale těch 200 - 300 tisíc rádi půjčí snad každému, pokud to není chronický neplatič.....

Eva. — 26. 5. 2016 13:23

helena napsal(a):

Pro Evu:
"Odkaz, který jste použili, už možná neplatí, nebo je tato stránka dostupná jen pro určitý okruh uživatelů, do kterého nepatříte."
Asi to zas tak moc vědět nepotřebuju... :vissla:

To je prima. Alespoň do něčeho se nebudeš ... :jojo:

helena — 26. 5. 2016 13:58

To je prima. Alespoň do něčeho se nebudeš ...
Možná by sis namísto "filozofie úklidu" radši měla zamést synapse... http://fora.babinet.cz/img/smilies/tongue.png
Poslat mi jmenovitě odkaz a pak se radovat, že nefunguje... někde cosi drhne...

modrovous — 26. 5. 2016 15:06

...zamést synapse...

:lol: :lol:  určitě ti nevadí, že mám své úžasné bylinkové thé :usch: v klávesnici, viď? :lol:

Dorka — 26. 5. 2016 15:24

Niki, ja nepsala, ze bych s nim podnikala... Byl by to muj domov, o krery bych se obcas s nekym zajimavym podelila...
Neco uz o tom vim, pac se o to mnoho let zajimam... Je to totiz muj, zrejme nesplnitelny (nebo aspon jen zatim a tady...) sen...

Judyna — 26. 5. 2016 16:22

Dorko, že ty ses dívala na seriál Na vodě? (Nebo tak nějak)....

Judyna — 26. 5. 2016 16:29

helena napsal(a):

Pro Evu:
"Odkaz, který jste použili, už možná neplatí, nebo je tato stránka dostupná jen pro určitý okruh uživatelů, do kterého nepatříte."
Asi to zas tak moc vědět nepotřebuju... :vissla:

Nakonec - těch cca 200 - 300 tisíc si můžete půjčit, to je přeci míň než na nové auto.
Není nad dobrou radu - kdybych nad tím uvažovala, kdo, myslíš, by mi asi tak půjčil? Ze seriózních firem? :co:


Svého času jsem během měsíce sehnala peníze na malý byt - nemaje ani korunu, jelikož svých pár švestek jsem půjčila kamarádce....Sehnala jsem je všude možně "po lidech", jelikož banka mi půjčit nechtěla. Byly to nervy, ale x násobně se mi to vyplatilo.
Proto i teď jsem uvažovala o té hypotéce a další koupi bytu....Ale už na to nemám odvahu. Ale jak jsem psala - kdybych měla partnera - další příjem do rodiny - kdybych já přišla o práci, šla bych do toho. Protože pořád to považuji za dobrou investici a lepší než spořit peníze.

Dorka — 26. 5. 2016 16:34

Ne. Uz rok a mesic nemam televizi. Ten sen mam uz 16 let, a vyplynul shodou okolnosti z toho, ze jsem uz od malicka touzila zit u vody...
Kdyz jsem se v te dobe o tom s nekym bavila, naraz zaznelo: Proc si neporidis  houseboad? To jsem jeste netusila, ze neco takoveho existuje... :)

helena — 26. 5. 2016 18:44

že mám své úžasné bylinkové thé v klávesnici
Ty nepotřebuješ na noťas kabelu, ale igelitovej pytel... http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png

Judyna — 26. 5. 2016 22:59

....a ještě bych dodala, že litím thé, jakkoliv úžasného, do klávesnice, se taky moc neušetří......:gloria:

helena — 27. 5. 2016 6:49

litím thé, jakkoliv úžasného, do klávesnice, se taky moc neušetří
Viď... oni dneska nevědí, co by za ty čajíčky chtěli... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif

Judyna — 27. 5. 2016 10:37

Přesně. Vždyť do klávesnice stačí nalít třeba vodu.

JohankaDl — 30. 5. 2016 22:41

Pěkný vlákno :) My to s manželem řešíme tak, že se snažíme sledovat zajímavé, mladší firmy a investujeme do jejich akcií. Nesnažíme se sledovat trh, co jde dolu, nebo nahoru (respektive u odvětví třeba ano, ale jen tak obecně), ale konkrétní firmy a zatím se to vyplácí. Klíčem je neinvestovat bezhlavě do všeho, co vypadá byť jen trochu zajímavě, nebo teď letí rychle nahoru (to je možná pak spíš obchodování než investování :D ).

helena — 31. 5. 2016 6:52

Pěkný vlákno
Proto je nutný sem taky nacpat reklamu... http://fora.babinet.cz/img/smilies/skurt.gif

Judyna — 31. 5. 2016 10:33

No jo, takových splečností, které rády poradí všade je....:vissla:

Pozor na ně. A pozor i na tu fůru různých finančních poradců.

Niky123 — 8. 6. 2016 13:31

Tak jsem se dnes stavěla u nás na Stavebním úřadě, ohledně toho, co je administrativně potřeba k postavení garáží.
Náš stavební úřad je tím sice proslavený, ale tak nepříjemné jednání jsem už dlouho neabsolvovala, zdálo se mi, že většina úředníků je už dnes milá a vstřícná. Tady nám zatuhl starý "dobrý" socialismus - Občane, neotravuj.

No, musela jsem to z toho úředníka tahat jak z chlupaté deky, různými vhodně volenými konkretizujícími otázkami. Psala jsem si to všechno, mám toho asi na 3 stránky.

Až budu mít víc času, napíšu vám to sem, je to taková moderní pohádka o kohoutkovi a slepičce. ;) :/

Ale já mám čas, trpělivost i dostatečnou zkušenost a "nasertivitu" pro jednání s úřady. Takže - oni mě neodradí, ačkoli se o to všemi způsoby snažili. Protože - pak by s tím, proboha, taky i oni měli nějakou práci!!! :mad:

Slyšíte v dálce to řehtání?? To řehtá úřední šiml. Ale nakonec se (věřím) budu řehtat já. :)

Petr100 — 8. 6. 2016 14:26

Všechno nahrávej a až budeš mít povolení tak jim to vrať i s úroky. STÁTNÍM ÚŘEDNÍKŮM.

helena — 8. 6. 2016 18:37

oni mě neodradí, ačkoli se o to všemi způsoby snažili
Drobná rada, kdyby bylo nejhůř... ;)

http://czechfolks.com/plus/wp-content/uploads/2011/08/Obr.-01-Ilustrace-%C2%A9-Vladim%C3%ADr-Jir%C3%A1nek.gif