kostka — 11. 5. 2014 19:50

Nevím, zda jsem své téma založila na správném vlákně, netuším, zda jde o projev alergie, ale už si celkem nevím rady.
Syn 4 roky se poslední asi 3 týdny neustále škrábe kdekoli po těle, na vnitřních stranách stehen se dokonce jemně štípe, až mu vznikají malé modřinky.
Na dotaz proč to dělá říká, že ho pořád něco svědí.
Pokud pominu estetický prvek, tak neujdeme 100 metrů, aby se neustále nezastavoval kvůli škrábání. U oběda, při jakékoli denní činnosti. Mic ho nezabaví natolik, aby na škrábání zapomněl.
Jsem z toho poměrně nešťastná, nezměnili jsme ani prášek na praní, aviváž, krém, mýdlo, vše používám už léta stejné. Taktéž stravovací návyky. Nyní jsem mu přestala dávat sladkosti, omezili jsme mléčné výrobky, ovoce, ale efekt se nedostavil.
Zkusila jsem podávat fenistil, na zmírnění alergických projevů, ale taky efekt žádný.
Nemáme ani domácí zvířata, ani nemá syn žádný projev alergie na kůži, pupínky, začervenání, prostě nikde nic.
Taky po psychické stránce žádná změna, žádné stresové situace, nic takového.
Máte někdo s tímto podobnou zkušenost, radu?

AndreaP. — 11. 5. 2014 22:06

Projev alergie a hlavně ekzému je vidět, vždy je nějaký ten průvodní jev na kůži. Dál mě napadá, nemá třeba jen extrémně vysušenou pokožku? Zkusit co nejvíce promazávat. Dále to může  být pak jistě i psychického původu, či jakýsi druh "zlozvyku". No a pak trošku jiným směrem, přece jen to byla jiná situace, ale můj otec se také extrémně škrábal po celém těle a u něj to byl projev selhávání ledvin :/ - což pochopitelně nechci strašit, jen vlastně říkám, že svědění se nemusí týkat vždy jen kůže jako takové.

Judyna — 11. 5. 2014 22:14

U nás dost pomohlo vynechat každodenní koupání a pořádné promazání.

Irena001 — 12. 5. 2014 9:01

Neměl syn klíště někdy? Mám boreliózu, svědí mě celé tělo, na kůži nic nemám, ale je to na zbláznění.

kostka — 12. 5. 2014 9:29

Děkuji za příspěvky.
Na úterý jsme objednáni na alergologii, a klíště syn opravdu měl, asi před měsícem, tak budu chtít i vyšetřeni na borelie, snad mi paní dokrotka vyhoví.

Barunka33 — 24. 5. 2017 12:22

To škrábání jsem taky zažila, pak jsme komplet přešli na Euronu (včetně šamponu) a je klid, připojte se k FB skupině Čistota a vůně https://www.facebook.com/groups/451181925223773/ a napiště si o vzorečky zdarma.