Angel Buna — 21. 9. 2013 11:59

Hranice lidského věku se reálně neustále prodlužuje. Je stále větší počet lidí, kteří se dožívají vysokého věku. Na druhé straně je stále více zdravotních problémů: mozkové, srdeční pří hody, dýchací obtíže, zhoubné nádory apod. Co dělat pro to, abychom byli zdraví aktivní a vitální v každém věku a zajistili si aktivní dlouhověkost? Vyhýbat se stresu, mít trvalý aktivní přístup k životu, přiměřeně, podle svého věku se věnovat sportu a každodennímu pohybu, dodržovat životosprávu

Velmi nám pomáhá pravidelný pohyb, protože jím zvyšujeme příjem kyslíku pro tvorbu životní energie. Ale pozor, když hodně zatěžujeme tělo, tělesnými cviky a chceme si dokazovat, že to ještě zvládneme. Do organismu se dostává více kyslíku a tak se tvoří mnoho volných radikálů, které jsou příčinou dosud neobjasněného přetrvávání svalové bolesti, která je prvním upozorněním a příznakem nemoci. Nadměrnou tvorbu volných radikálů v důsledku oxidativního stresu vyvolaného tělesným cvičením, považuje za přímou příčinu nemoci.

Jednou s cest, je naučit se dýchat tak, aby nám vědomé dýchání pomáhalo stabilizovat naši vitalitu a aktivitu. Správné okysličení naší krve rozhoduje o našem trvalém zdraví a duševní pohodě. Nabízí se nám hodně způsobů dýchání a kyslíkové terapie, které nám přinášejí částečnou pomoc a řešení dílčích problémů. Největší přínos pro nás je se  naučit  řídit své dýcháni sami, tak abychom nikoho nepotřebovali a nebyli na ničem a nikom závislí.

Jednou s možných nových cest je řízené dýchání. Plný nádech a dlouhý výdech formou cviků Tao a Tibetské rity. Tyto cviky jsou nenáročné a zvyšují úroveň naší mimovolné schopnosti se uzdravit. Posilují žlázy a vnitřní orgány. Stimulují organismus, vyrovnávají hladinu energie a zlepšují funkci samotných vnitřních orgánů. Stabilizují zdraví a posilují naše sebevědomí.

V praxi je prokázáno, že vnitřní cviky a uvedené rity, jsou opakem fyzických tělesných cviků a různých sportů, které nám dávají okamžitou tělesnou krásu, ale často nám zatěžují chod vnitřních orgánů a narušují jejich jemnou činnost. Teprve využíváním obou těchto systémů, lze dosáhnout dokonalé harmonie.Vnitřní cviky nám pomáhají udržovat pružnost a vláčnost celého nervového systému. Odstraňují stres a napětí a přispívají k dosažení dlouhověkosti. Všechny závažné zdravotní problémy mají svou příčinu v nervových problémech, jsou-li nervové impulsy pomalé, jsou pomalejší i fyzické a mentální reakce a tím dochází k projevu zrychlení stárnutí těla i duše.

Před tím než začneme s vnitřními cviky tao je dobré začít různá dechová cvičení  k tomu se hodí nejvíc letní měsíce dovolené, kdy máme více času na svou osobnost a můžeme se více věnovat svému tělu a zdravotnímu stavu.Dýchání a jeho příznivé účinky jsou uvedeny  jako hlavní ve východní medicíně nejen na nemoci ,ale právě na uvolnění proti depresi ,úzkosti a dalším vnitřním nervovým problémům.V souvislosti s přirozenou imunitou je kladen důraz na vyvážené ionizace krve a závislost na dýchání.Vyrovnává hladinu kyselin a zásad, které se každým nadechnutím vyrovnávají.

Prohloubené dýchání
- zvyšuje sekreci životně důležitých hormonů a celého endokrinního systému.
- výrazně zvyšuje trávení, látkovou výměnu a vyměšování-pomocí práce bránice.
- umožňuje hluboký spánek
- dochází k lepšímu prokrvení mozku, posiluje vědomí,vyjasňuje mysl a zdokonaluje
pamět i všechny duševní schopnosti.
- dochází ke zklidnění emocí a napomáhá k klidu a pohodě.

Jeden ze způsobů jak se naučit nenásilně vědomému.řízenému a kontrolovanému dýchání
je začít prodýchávat čakry  a zpívat mantry

Čakry:

-první čakra (červená), nachází se pod kostrčí. Ovlivňuje: kosti,
kostru a klouby. Ovládá :"OSOBNOST"

-druhá čakra (oranžová), je 5 cm pod pupkem. Ovlivňuje: pohlavní orgány,nadledvinky ledviny, žaludek a střeva. Ovládá: ČICH A VŮNĚ

-třetí čakra (žlutá), je 2 cm nad pupkem. Ovlivňuje: slinivku, žlučník
a játra. Ovládá :EMOCE A VŮLI

-čtvrtá čakra (zelená), v místě brzlíku, srdce a plíce. Ovlivňuje: oběh
krve a tlak.Ovládá : LÁSKU K ŽIVOTU

-pátá čakra (světle modrá), v místě ohryzku, Ovlivňuje: štítnou žlázu, hlasivky dutiny v hlavě tj. uši, oči, nos a ústa i pohyby rukou
Ovládá: "KOMUNIKACI, POHYB HORNÍ  POLOVINY  TĚLA

-šestá čakra (modrá), na čele tzv. třetí oko, šišinky (mozkové).
Ovlivňuje: jasnovidectví instinkt a intuici. Ovládá: "INSTINKT a INTUICI"

-sedmá čakra (bílá), na temeni hlavy. Ovlivňuje: napojení na vesmírnou energii. Ovládá : ZAVRŠENÍ DUCHOVNA"

Při práci s vesmírnou energií aktivizujeme čakry, které mají hlavní postavení při harmonizaci a spojení těla a duše. Čakry jsou velmi úzce propojeny s jednotlivými vibračními poli.Pro navázání spojení našeho podvědomí s čakrami je možno pravidelně je prodýchávat a mimosmyslově vnímat, abychom podvědomě vnímali jejich umístění a činnost.Čakry se prodýchávají pravidelně ve volných chvílích, to nejen pomáhá podvědomému vnímání ale prodýchávání čaker nás uklidňuje a je vstupní branou pro meditaci..

Jak prodýchávat čakry:
- jednotlivé čakry od 1 až 7. (vždy třikrát hluboký nádech a dlouhý výdech)- židovská svíčka
od 1. a 7. čakru, 2. a 6. čakru, 3. a 5. cakru a nakonec 4. cakru
Mantry: OM,MANY.PEGY,HUM
Zázračná moc ZPÍVÁNÍ MANTER POMOCÍ DLOUHÉHO VÝDECHU, dává nám schopnost rozšíření materializování vesmírné enegie k dosažení většího osobního a společenského úspěchu.

Zhluboka se nadechneme a při dlouhém výdechu zpíváme mantry.
Jde o vibrační vesmírné energie v jednotlivých vnitřních orgánech což je posiluje uzdravuje a stabilizuje a zároveň vibrováním pročisťuje uvedené čakry.

O a M vibruje - celou hlavu. (čakry 5, 6 a 7), MA a NY vibrují - v ramenech a v prsou.
(čakry 5 a 4 ), PE a GY vibrují - v břiše a v žaludku (čakry 4, 3 a 2)
HU a M vibrace - celého těla. (všechny čakry)
Kurzy vibrační meditace:Centrum Tao
Vibrační meditace rozvíjí schopnost řízení mentální energie, transformace,
materializování vesmírné energie k dosažení osobních, společenských,
pracovních i finančních jistot. Získáváme větší sebevědomí, sebedůvěru,
jistotu a napomáhá nám k vyrovnání se s minulostí i trvalému zdraví.

www.25050.50megs.com/about.html