terezaw — 26. 6. 2013 11:09

dobrý den,

váhám mezi dřezem nerezovým nebo z Fragranitu? S nerezovým mám zkušenost a zaschlé kapičky apod. nevadí. U Fragranitu jsem se dočetla, že na světlém odstínu zůstávají fleky od kávy a čaje, tmavé odstíny zase šednou kolem výpustě ... Děkuju předem za vaše názory.

laminanonte — 26. 6. 2013 12:52

mám asi 10 let černej granitovej dřez a spokojenost. nerez se mi nelíbí a kapky mě rozčilují. je tedy pravda, že když je úplně suchej, tak je na jednom místě lehce šedý, ale jakmile se pustí voda, není nic vidět.

Mekky — 22. 7. 2016 10:18

Taky nedám dopustit na granit. A co se týče těch fleků, těm se dá lehce předejít tím, že vždy vytřete dřez dosucha. Co ale může být problém je vodní kámen, na ten totiž vařící ocet nezabírá tak dobře, jako na nerezovém dřezu. Na ten raději používám čistič speciálně na vodní kámen... Těch přípravků je opravdu spousta a nejenom na vodní kámen, ale taky jako prevence proti němu a proti jakýmkoli dalším usazeninám. Ke dřezu jsme dostali Antikalk na vodní kámen, používám ho zhruba dvakrát do roka a žádné trápení s tím není...

AnnRea — 19. 9. 2016 15:24

terezaw napsal(a):

dobrý den,

váhám mezi dřezem nerezovým nebo z Fragranitu? S nerezovým mám zkušenost a zaschlé kapičky apod. nevadí. U Fragranitu jsem se dočetla, že na světlém odstínu zůstávají fleky od kávy a čaje, tmavé odstíny zase šednou kolem výpustě ... Děkuju předem za vaše názory.

Máme doma granit a jsem spokojená. Je sice pravda, že je potřeba ho čistit od těch fleků, obzvláště, pokud je v bílé barvě, ale na druhou stranu, pokud v něm nenecháš ten čaj/kafe plavat a hned to splácheš, tak potom to stačí čistit tak jednou do roka... Vydrží opravdu hodně, škrábance jsem zatím udělat nedokázala, nebo je alespoň není vidět :-). Obzvláště pokud nemáš myčku, volila bych granit... Je to investice na několik dekád.

Mekky — 18. 10. 2016 16:24

Na fleky od čaje a kávy je docela dobrej tenhle. Požila jsem ho zatím jen jednou, ale zabralo to prakticky okamžitě... nechala jsem ho 5 minut působit a pak to šlo pod proudem horké vody krásně dolů :-)

AnnRea — 19. 10. 2016 14:48

To je pravda. Já občas používám tuhle pastu, která mi ještě zbyla a je sice na nerez, ale funguje docela dobře i na granit - pasta.

pavla.bedn — 21. 6. 2017 13:41

Jestli máte zájem o to, vyzkoušet něco jiného kromě dřezu, tak určitě doporučím granit, ostatně, jak už bylo zmíněno nahoře v komentáři. Sice je potřeba se o něj trošku více starat (kdyby někdo nevěděl jak, tak tady si to může přečíst: https://eshop-alveus.cz/content/38-jak- … itovy-drez), ale to nevadí, za ten nádherný a moderní nádech kuchyně to stojí :)

Jarmulka — 20. 6. 2018 13:54

Ahoj, my jsme spoustu let měli doma klasický dřez, už z dob dětství si ho pamatuju. No ale co jsme se stěhovali do baráčku tak jsme řešili novou kuchyni a chtěli jsme už granitový, vybrali jsme  odsud a máme již 10 let, naprostá spokojenost, můžu jen doporučit.

helena — 20. 6. 2018 16:26

Jarmulka napsal(a):

Ahoj, my jsme spoustu let měli doma klasický dřez, už z dob dětství si ho pamatuju. No ale co jsme se stěhovali do baráčku tak jsme řešili novou kuchyni a chtěli jsme už granitový, vybrali jsme xxx a máme již 10 let, naprostá spokojenost, můžu jen doporučit.

Hm - e-shop sice už pár let funguje... ale výrobce zboží má zápis do rejstříku 26. srpna 2013 :vissla:

Judyna — 20. 6. 2018 17:12

No a co jako? Komu to prospěje? :lol:

marketulka — 24. 11. 2018 0:34

Tak co si budem, každej má prostě rád něco jinýho a pro každýho je taky důležitý něco jinýho. My máme teďka objednanej granitovej tady , tak jsem zvědavá, jakej bude. Doteďka jsme měli vždycky nerez a docela mi vadily ty fleky od tvrdý vody.