lchaloupkova — 1. 4. 2013 4:31

Ahoj,
narazila jsem na stránky http://www.odposlech-mobilu.cz/. Jelikož se mě to trochu týká, chci se zeptat: je možné, aby vám partner, zaměstnavatel nebo někdo jiný „napíchl telefon“, přehrával si vaše hovory, četl zprávy, sledoval polohu apod.? Není to přinejmenším porušení listovního tajemství?

janička25 — 1. 4. 2013 9:09

Ahoj, také jsem si (dosud) myslela, že je toto možné, jen pokud to povolí nějaký specielní orgán (soud) a je to odůvodněné (např při podezření z páchání trestné činnosti) a jinak že je to nelegální, určitě i v ropzoru s právem na soukromí

lchaloupkova — 1. 4. 2013 15:51

janička25 napsal(a):

Ahoj, také jsem si (dosud) myslela, že je toto možné, jen pokud to povolí nějaký specielní orgán (soud) a je to odůvodněné (např při podezření z páchání trestné činnosti) a jinak že je to nelegální, určitě i v ropzoru s právem na soukromí

Díky za odpověď. Také jsem si myslela, že je na to potřeba nějaké povolení. Ale na tom webu se prodávají aplikace, které si může nahrát každý.

helena — 1. 4. 2013 16:00

na tom webu se prodávají aplikace, které si může nahrát každý
To, že může, ještě neznamená, že je to košer...
Ale pozor - například sledovat, kde se pohybuje služební vozidlo, s kým si zaměstnanec telefonuje nebo píše, posílá maily a podobně - to lze. Musí to ale prokazatelně vědět a zákon zakazuje " Porušení tajemství dopravovaných zpráv" (§ 182 tr. z.), což znamená, že například zaměstnanec může být postižen za využívání majetku zaměstnavatele k soukromým účelům, ale ne za to, že soukromě napíše "ředitel Novák je vůl".

Frigo — 1. 4. 2013 18:06

Domnívám se, že se k tomu telefonu, který chceš odposlouchávat musíš dostat a ne na každý to jde.
Mně třeba děti dali na net nějaký soubor, že alespoň přibližně vidím, kde jsou a neotravuju je voláním a otázkami kde jsou a stejně tak oni to mají se mnou.

lchaloupkova — 2. 4. 2013 18:43

No právě s tím tajemstvím asi bude problém – dle informací si je možné přehrát hovory, číst smsky... Do mobilu se to musí nahrát, takže typicky manžel koupí manželce nový telefon a přidá jí tam „bonus“...

Tom6578 — 15. 7. 2013 12:44

Takových stránek, kde si můžete zakoupit aplikaci, díky které můžete odposlouchávat libovolný telefon je mnoho. Narazil jsem například na - http://www.odposlech-mobilniho-telefonu.cz/ Důležité je, že k odposlechu je potřeba do telefonu nainstalovat aplikaci, takže pokud telefon nedáte z ruky, tak Vám tomto případě nic nehrozí.

Adam Balka — 15. 7. 2013 17:13

Metody, jak odposlouchávat mobil zcela bez možnosti obrany je víc. Pokud to povolí soud, probíhá odposlech ve spolupráci s operátorem. Pak jsou ale i metody, kde nic neví ani operátor, ani majitel telefonu, a nepomůže mu, ani když bude mít telefon doma na deset zámků. Pěkný článek o tom byl v Reflexu, myslím, že je to tak měsíc zpátky, rozhovor s generálem A. Šándorem.

komarkova — 28. 9. 2017 13:31

Tady to mají skvělé vysvětleno: http://detektivni-expert.cz/odposloucha … dposlechu/

Michal.Novo — 28. 9. 2017 16:49

dneska stačí jednoduchá apka do mobilu a je hotovo. viděl jsem nedávno na to pořad v televizi...