Simča12 — 27. 2. 2013 11:12

Děláte dětem svačiny do školy? A jí je? Tuto jednoduchou otázku jsem rozeslala mezi své přátelé na jedné ze sociálních sítí. Překvapila mne pestrá reakce a různé názory a zkušenosti, dokonce se se svým názorem ozvaly i děti, kterých se svačiny bezprostředně týkají.
Článek na toto téma jsem dala na svůj blog http://www.krkavcimatky.cz/, doufám, že se vám bude líbit.

alousek1 — 28. 7. 2019 17:36

Nazdárek maminky, chtěla bych se vás zeptat na názor - jak se tváříte na bílý cukr? Jako myslím, co se týká dětí. Já si pohrávám s myšlenkou, že bych v našem jídelníčku nahradila nějakou alternativou. Teď jen přemýšlím, jaká bude nejlepší. Co se osvědčilo vám?

AndreaP. — 28. 7. 2019 17:48

Já Ti teda nevím, v jiném vlákně zarytě doporučuješ cukry ve formě zdravého slazení :)

Nicméně, k dotazu - cukry jako takové nejsou špatné, sacharidy potřebujeme, a to jak dospělí, tak děti, takže pokud jí člověk vyváženě a vše, co potřebuje, tak mu cukr fakt neuškodí. Pokud je ale dítě zvyklé splácat 5 tatranek, zmrzlinu a na to čokoládu, tak tam se to pak bude nahrazovat blbě :D

rina — 28. 7. 2019 22:15

Reklamu, která brzo přijde, opomíjím, ale "hnědý" cukr je rozhodně zdravější.
K tématu: Mnoho let jsem dělala dětem svačinu a jedli ji, měly nařízeno nesnězenou buď někomu dát nebo přinést domů.
Já ze svých školních let si pamatuju, že jsem ty svačiny od mámy moc nechtěla a schovávala jsem je do své skříně na oblečení, kde se potom plesnivé našly a já za to dostala nářez. :grater:
Pamatuju si mé první narozeniny po rozpadu manželství a odstěhování se do jiného města, kdy mi mé děti daly jako recesi k narozeninám nějakou starou zkaženou svačinu. Oni měli z toho nesmírnou bžundu, ale mě tím nic netuše zranily. :grater:

vrabčák — 29. 7. 2019 20:45

Jé, Andrejko, kde je tvoje hezká a milá podobenka?