beltain — 12. 1. 2013 12:15

Zdravím a prosím o rady, názory.

HA beru teprve třetím rokem, ale všichni mě od ní odrazují. Je pravda, že rodinná anamnéza je dost zlá, takřka každý onemocněl rakovinou a toho se právě hodně obávám. Můj lékař nedělal žádné jaterní testy, anamnézu neřešil. Beru Yaz a dá se říct, že vedlejší účinky nepozoruji :rolleyes: Ale nejsem příznivcem chemie, vyhýbám se jí, jak jen to jde. Dokonce jsem začla uvažovat o přechodu na Gynefix nebo kondom. Jen se bojím , co může přijít po vysazení HA. Máte někdo zkušenosti? Děkuji.

Eva. — 12. 1. 2013 12:28

U mě nepřišlo nic. Ani po vysazení prášku cca po 15 letech užívání, ani po vysazení hormonální náplasti evra cca po 8 letech používání. Vše v pohodě.

zdravi-dieta.cz — 16. 1. 2013 13:45

Ahoj. Vysazení antikoncepce vnímá každá žena jinak - jde o podobnou změnu, jak když jsi s HA začínala. Záleží na mnoha faktorech... jakou bereš, jak dlouho a jaká je tvá přirozená hormonální výbava.
posílám odkaz na zajímavý článek:
http://www.zdravi-dieta.cz/se-stane-po- … ikoncepce/