Letnatka 2012 — 12. 11. 2012 23:29

http://text.glitter-graphics.net/flower/l.gifhttp://text.glitter-graphics.net/flower/e.gifhttp://text.glitter-graphics.net/flower/t.gifhttp://text.glitter-graphics.net/flower/n.gifhttp://text.glitter-graphics.net/flower/a.gifhttp://text.glitter-graphics.net/flower/t.gifhttp://text.glitter-graphics.net/flower/k.gifhttp://text.glitter-graphics.net/flower/a.gifhttp://dl3.glitter-graphics.net/empty.gifhttp://dl3.glitter-graphics.net/empty.gifhttp://dl3.glitter-graphics.net/empty.gifhttp://dl3.glitter-graphics.net/empty.gifhttp://dl3.glitter-graphics.net/empty.gif

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSuYU-hjHFcDX09QdIxVhi91g0cmaOO66i9bBgSp2MZpIzUP935vkYUsbwjTQ

Naše miminka

ppetule
Oskárek 13.6. v 0:15 2,43kg, 43cm

http://lb1m.lilypie.com/dHjOp2.png

zuzacka (TP 28.6.2012)
William Albert 27.6. v 3:16. 3,654 kg

http://lb1m.lilypie.com/Qknkp2.png

sibka (TP 19.7.2012)
Alžběta 4.7. v 9:05  2,89 kg, 46 cm

http://lb1m.lilypie.com/rXLxp1.png

Kokoska (TP 5.7.2012)
Ondřej 8.7. 3,71kg, 52cm

http://lb1m.lilypie.com/E2Qcp2.png

niniel (TP 13.7.2012)
Mireček 11.7. v 7:08  3,34kg, 49cm

http://lb1m.lilypie.com/8KeCp2.png

Luci (TP 15.8.2012)
13.7. 9:06 Karolinka, 2030g a 45 cm, v 9:14 Daniel ,1980g a 44 cm

http://lb1m.lilypie.com/UAj0p2.png

akar (TP 12.7.2012)
Maxmilian 16.7. v 2:15 3,45kg, 51cm

http://lb1m.lilypie.com/uU2cp2.png

Mishelka (TP 18.7.2012)
Daniel 17.7. v 1:24  3,25kg, 50cm

http://lb1m.lilypie.com/cSSsp2.png

terysss (TP 4.8.2012)
Rozalie Tereza 7.8 v 8:48 3,65kg

http://lb1m.lilypie.com/3M50p2.png

Rybička (TP 8.8.2012)
Matěj 21.8. ve 12:38  3,55 kg, 52 cm

http://lb1m.lilypie.com/EkmBp2.png

Letnatka 2012 — 12. 11. 2012 23:31

tak Letnatka vitejte v maminkach
at nam deti hezky rostou :hjarta:

Sibko posli udaje, at te muzu pridat na nastenku ;)

sibka — 12. 11. 2012 23:45

Letnatka 2012 napsal(a):

tak Letnatka vitejte v maminkach
at nam deti hezky rostou :hjarta:

Sibko posli udaje, at te muzu pridat na nastenku ;)

Posláno v SZ :)

Kokoska — 13. 11. 2012 8:40

akar :godlike:
diky za presun....

no a jak se tak divam na nastenku, to je velka prevaha chlapu :lol: :lol:

Luci — 13. 11. 2012 11:17

Akar díky za přesun :godlike: :hjarta:

taky koukám, že je to tu samý chlap :)

S těmi příkrmy se mi to nezdá, všude píšou u plně kojených až od 6 měsíců... My budeme začínat už tenhle týden. Máte nějaké rady do začátku?

Zítra nás taky čeká první očkování, mám z toho hrůzu jak to budou mrňousci snášet

Kokoska — 14. 11. 2012 8:49

Luci,taky bych zacala az od ukonc. 6.M....uvidime, jestli nam Mudr nerekne nejakou extra novinku. Zatim se mi zda, ze je Ondrasek na MM spokojeny.
No a prikrmy.....vhodnou lzicku, aby jim to pasovalo do pusinky (meli jsme malinkou od Aventu). Osobne jsem zastance vareni, nez sklenicek. Usetri to hodne penez a pokud mate nejake vlastni zdroje,tak je to idealni.
Z oleju jsem pridavala panensky olivovy, maslo az pozdeji.Ze zacatku jsem treba br. kasi delala s pridanim MM, aby to vic chutnalo.
No a z potravin klasika -mrkev, brambory,spenat,brokolice,osvedcila se mi hokkaido dyne -ma nasladlou chut, Stele to moc chutnalo.

Tak zvladnete ockovani bez teplot.
O. ma zase rymu od S....ona jen parkrat prskla, ale O. to schytal...v noci spi hrozne, odsavame, tak jeci jak Viktorka.

akar — 14. 11. 2012 17:32

Luci ja zacinala vzdy podle tohoto:

Jaké potraviny?
=========
•    U nás se obvykle začíná zeleninou, aby si dítě hned zpočátku nezvyklo na sladkou chuť a poté by zeleninu mohlo odmítat. Je možné začít i kaší, pokud je dítě hladovější či pokud se v noci často budí (což ale nemusí být způsobeno hladem, ale pouze zvykem).
•    Začíná se vždy jedním druhem zeleniny, teprve po 3-4 dnech se přidá další druh zeleniny. Pokud by dítě některou potravinu nesnášelo, šlo by snáze poznat, o kterou se jednalo.
•    Až si dítě zvykne na zeleninu (zhruba za 2-4 týdny) je možné do ní přidávat důkladně uvařené a velmi jemně nakrájené či nasekané libové maso, zpočátku asi 20g (1 polévková lžíce).
•    Stejným způsobem se postupuje i u druhého příkrmu – ovoce. Také se postupně několik dnů zkouší jeden druh. Zpočátku se ovoce loupe a krátce podusí (až na výjimky, kupříkladu banán).

Jaká konzistence, kdy, kolik a jak podávat?
==========================
•    Začněte podávat 1-2 lžičky příkrmu 1-2x denně. Není rozhodující, zda příkrm podáváte před či po kojení, je možné dítě trochu nakojit, nabídnout příkrm a poté dokojit. Množství zvyšujte velmi pozvolna, dítě nenuťte. Plné dávky, která nahradí 1 kojení se nesnažte dosáhnout dříve než za 2-4 týdny. Plná dávka zeleniny by měla být zhruba 150-200 g.
•    První příkrmy se podávají ve formě hladké kaše – snažte se vyhnout mixování pokrmů, potraviny rozmačkejte či propasírujte. Mixování se kdysi doporučovalo z důvodu, aby mohl být pokrm podáván v kojenecké lahvi. V dnešní době se ovšem podávání příkrmu v lahvi vůbec nedoporučuje. Také není potřeba podávat příkrm v podobě řidší polévky, vhodnější je kašovitá konzistence.
•    Ke zkoušení příkrmů si vyberte dobu, kdy je dítě v dobré náladě a vy nikam nespěcháte. Obvykle se začíná zeleninou v čase oběda, případně kaší v čase večeře.
•    Dítě posaďte zpříma, protože vleže nemůže bezpečně polykat. Dítě, které neumí samo sedět je možné nakrmit v autosedačce nebo v lehátku. Dítě samostatně sedící v krmící židličce nebo na klíně.
•    Příkrm podávejte malou lžičkou, ne lahví s dudlíkem.
•    Nabízejte dítěti příkrm tak, aby na něj vidělo. Lžičku vložte na střed jazyka a lehce zatlačte – to přiměje dítě, aby sousto posunulo ze lžičky horním rtem. Kojenci může určitou dobu trvat, než se naučí, jak používat rty k správnému sebrání potravy ze lžičky a jak jí posunovat dozadu do úst, aby ji mohlo polknout. Toto je cílem zhruba prvních dvou týdnů. Část jídla může dítě i vyplivnout, ale to neznamená, že mu nechutná. Chce to hodně trpělivosti a stálého opakování, nezapomeňte, že učíte své miminko zcela nové dovednosti.
•    Pokud dítě nějakou potravinu odmítá, nenuťte jej. Zkuste druhý den něco jiného a původní potravinu zkuste zase za několik dnů či týdnů. Není také nutné tuto potravinu podávat samostatně, ale je možné ji zamíchat i do některého již osvědčeného pokrmu.
•    Hodně na dítě mluvte a chvalte je, chuť jídla je nový pocit, který může dítě překvapit. Chvalte dítě za každý úspěch, za každou lžičku.
•    Jedno krmení by nemělo trvat déle než 15-30 minut, pokud dítě není nasyceno, nakojte jej, případně nabídněte umělé mléko.
•    Nechte na dítěti, ať rozhodne o množství jídla, které sní. Nucení k větším dávkám může vést k vytrvalému odmítání příkrmů či dokonce ke zvracení. Dítě poté může potravinu, do které bylo nuceno, či mu z ní bylo špatně odmítat velmi dlouhodobě či trvale. Toto doporučení platí po celé dětství.
•    Neříkejte také dítěti, že by něco mělo jíst (když to zrovna odmítá), protože je to zdravé. Může tak získat averzi ke zdravým jídlům, protože si bude myslet, že všechna zdravá jídla jsou nechutná.
•    Dítě k jídlu povzbuzujte, ale nenuťte jej, aby snědlo vše, co má na talíři. Může přestat vnímat vlastní pocity hladu a sytosti a bude se snažit řídit spíše množstvím, které má na talíři.
•    Můžete používat i kupovanou dětskou výživu. Splňuje přísné normy a je tedy pro děti vhodná. Je ovšem finančně náročnější a děti mohou při trvalém podávání dětských výživ později odmítat doma připravovanou stravu. Pokud chcete kupovanou dětskou výživu používat, je vhodné ji střídat s doma připravovanou stravou. Kupované výživy jsou ideální především na cestování, výlety a dovolené. Pozor na výběr přesnidávek, ať už zeleninových či ovocných – v některých může být přídavek cukru či soli, dokonce i předčasně lepku, což není ze začátku vhodné. Ne všichni výrobci dodržují výživová doporučení pro kojence. Pokud je na výživě napsáno, že je vhodná od 4. měsíce, tak u kojeného dítěte si 2 měsíce připočtěte. Tato doporučení na výživách píší výrobci pro zavádění příkrmů od 4. měsíce – což je obvyklejší u uměle živených dětí.

Co nedávat či nedělat?

•    Nepřislazujte – dítě si rychle na sladkou chuť zvykne a může potom nesladké pokrmy odmítat. Zvyk na sladké vede později k nadměrnému příjmu cukru, tedy i energie a stává se základem pro vznik obezity.
•    Nesolte a nekořeňte až do konce 1. roku věku.
•    Nepoužívejte žádné dochucovací přísady, majonézy, kečupy, hořčice.
•    Vyhýbejte se sladkostem, sušenkám, čokoládám, zmrzlinám, šlehačce apod.
•    Nepodávejte uzeniny (s výjimkou kvalitní libové dušené šunky), tučné maso, paštiky.
•    Ryby nedávejte minimálně do 1 roku věku.
•    Vaječný bílek dávejte až po roce věku.
•    Do ukončeného 6. měsíce nepodávejte pokrmy obsahující lepek.
•    Nepodávejte neupravené „obyčejné“ kravské mléko. K přípravě pokrmů je ho možné používat od 1. roku věku, jako samostatný nápoj až po 2. roce věku.
•    Do 1 roku nedávejte tvaroh, obsahuje příliš mnoho bílkovin, které zatěžují ledviny.
•    U kojených, prospívajících dětí není nutné podávat tekutiny zhruba do 9.-10. měsíce.
•    Nepodávejte dítěti žádné malé kousky pevné potravy, které jsou špatně rozpustné slinami. U dětí mladších 4 let je největší riziko, že se začnou při jídle dusit. Nejméně vhodné jsou oříšky, kousky syrové mrkve či jiné zeleniny (ale třeba i při konzumaci kousků syrového jablka je potřeba obezřetnosti), celé bobule hroznového vína, tvrdé bonbony. I další potraviny mohou být nebezpečné, pokud jich má dítě plná ústa (to platí i u pečiva – pozor u kojenců na rohlíky v ruce bez dohledu!).
•    Dětem do 2 let nepodávejte nízkotučné potraviny – malé dítě potřebuje více energie, vzhledem k tomu, že množství potravy je ještě malé.
•    Dítě vždy při jídle hlídejte, nikdy ho nenechávejte samotné – nikdy nevíte, kdy mu může kousek potravy zaskočit a dítě se může začít dusit.


Doporučení pro jednotlivá období života dítěte
============================
6. – 7. měsíc

•    Dítě v tomto období prochází tzv. senzitivní periodou, kdy je připraveno přijmout novou potravu – příkrmy.
•    Začíná se zeleninovým příkrmem v poledne, případně kaší večer (nejlépe nemléčnou kaší,  která se rozmíchá v MM nebo UM, které jsou dítěti dobře známé, ale je možné použít i mléčnou kaši, která se míchá ve vodě).
•    Stále kojte dítě dle jeho potřeby. Jak se bude zvětšovat množství příkrmů, tak budete kojit méně často a kratší dobu, ale mateřské mléko bude stále velmi důležitou součástí stravy.
•    Množství příkrmů postupně zvyšujte, až za 2-4 týdny nahradí celou jednu mléčnou dávku (ať už MM či UM). Tato dávka by měla být 150-200 ml zeleniny (větší jedlíci i 250 ml). Některým dětem trvá přijmutí příkrmů ještě déle, proto můžete této dávky dosáhnout třeba až za 2 měsíce.
•    Nový druh zeleniny zkoušejte vždy po 3-4 dnech. Nová zelenina se může podávat samostatně, případně s již nějakými vyzkoušenými druhy – je možné vařit hustější polévky, pyré nebo zeleninové kaše.
•    Zelenina, která je vhodná pro začátek: mrkev, brambory, brokolice, cuketa, okurka, špenát (nepodávejte často a ve velkém množství, je velkou zásobárnou dusičnanů,ideálně by měl být do konce 2. roku života podáván jen z výživ ve skle, kde je hladina dusičnanů přísně kontrolována), pastiňák, fenykl, dýně, červená řepa, zelený hrášek.
•    Ideální je bio zelenina, může být i mražená (bio zeleninu nabízí prodejny zdravé výživy, ale také již mnohé supermarkety – např. Interspar aj.). Mraženou bio zeleninu nabízí firma Ardo a lze ji koupit ve většině hypermarketů. Používat můžete samozřejmě i ne bio zeleninu, jen dbejte na to, aby byla čerstvá, kvalitní, bez vad a plody nebyly příliš velké. V případě nákupu mražené zeleniny by měla být zelenina v sáčku sypká, případně po promnutí v rukou by se měla rozpadnout na menší části. Velké zmrzlé hroudy mohou signalizovat, že zelenina již byla jednou rozmražena a znovu zmražena.
•    U kořenové zeleniny je vhodné ze začátku vykrajovat středy (které obsahují nejvíce dusičnanů), je nutné ji řádně omýt, nejlépe kartáčkem, případně ostrouhat.
•    Zeleninu ideálně duste v páře (zachová si tak největší množství vitamínů), případně povařte do měkka (není nutné v kojenecké vodě, pokud máte kvalitní vodu z vodovodu).
•    Do zeleniny přidávejte trošku kvalitního rostlinného oleje (nejlépe olivového), případně malý kousek másla – pro lepší vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích.
•    Kaše jsou ze začátku vhodné rýžové, kukuřičné (neobsahují lepek), po 6.-7. měsíci také ječmenné, ovesné a další. Můžete používat i kupované nemléčné či mléčné kaše – jsou obohaceny vitamíny a minerály, kterých může být v dětské stravě nedostatek. Plná dávka kaše je stejná jako u zeleniny – 150-250 ml.

akar — 14. 11. 2012 17:36

omlouvam se, za trochu delsi prispevek :gloria:
jinak taky jsem varila a ze zacatku pridavala trochu MM, kupovala jsem jen jidla, ktera jsem nemela ze zdroju - treba tunaka se zeleninou atd., nebo kdyz jsme nekam jeli. Mam zeleninu zamrazenou ze zahradky a nejake ovoce zavarene v glukapuru, davam to pak rozmixovane do jogurtu.

Luci — 15. 11. 2012 11:19

Akar, Kokosko děkuji za vyčerpávající odpověď :godlike: :hjarta:
Zatím jsou bez teploty, ale malá je protivná po tom očkování. Jinak jsme byli i v rizikové poradně a oba jsou v pořádku :supr: Daník váží 5,5kg a Kája 4,7kg a oba měří 60 cm. Proti vašim obříkům jsme prckové :vissla: ale jsem ráda, že jsou v pořádku a nemusíme ani na rehabilitace, oba krásně pasou koníčky a drží hlavičku, jen malej je trochu hypertonickej, ale stačí prý správně chovat, hladit a masírovat a přejde to. Dneska jsem jim uvařila mrkvičku a v poledne jim jí zkusím lžičku dát, jsem zvědavá jak budou reagovat

akar — 15. 11. 2012 12:53

Luci drzim palce, at jsou bez teplot :hjarta: U nas byly u vsech deti ockovani bez rekci, teda az na proivnost a obcas spavost (coz mi ale vebec neadilo :D )
At jim mrkvicka chutna :jojo:
jsem si ted nostalgicky vzpomelam, jak starsi dceru u prvni mrkvicky straslo :D  https://www.youtube.com/watch?v=lxI1bq2Ks4w

niniel — 15. 11. 2012 16:29

tak máme od minuleho patka problem se spanim. ve ctvrtek spal po trech hodinach a od patka se budil kazdou hodinu, takze jsem fakt unavena. vcera uz spal lip, ale stejne jsem ko. doktorka nam rekla at mu v noci dam kasicku, ale moc mu nesedla a bolelo ho brisko. takze se pak zase budil, ale k ranu spal docela dobre. uvidim jak bude spat dneska, kdyz zase bude spat spatne tak mame zitra prijet na kontrolu, jinak jdeme v utery zase na ockovani a vubec se mi nechce, malej to tak spatne snasi. mate nektera zkusenosti s nespavosti kokem toho 4.mesice? zoubky uz se mu pomalu klubou, ale jeste se neprorezaly, ale tohle nespani neni od bolesti, proste se budi a kouka a pomalu kazdou noc se kdykoliv behem spani probudi a hodinu az dve je vzhuru a povida si a nechce usnout. vcera si povidal jen chvili kolem paty hodiny a pak behem par vterin na prsu usnul. kdyby to jeho zblebtani nebylo tak roztomily tak bych byla nastvana, ale takhle se na nej nejde zlobit ;-)

Luci — 19. 11. 2012 12:09

Tak první očkování proběhlo bez problémů, jen byli ve čtvrtek protivní oba, ale teplotu neměli naštěstí. V sobotu prvně spali u babičky a zvládli to všichni dobře :) Prý jsou to zlatíčka :)))
trochu si nevím rady s nastavením režimu. V kolik krmit a co. Dneska jsem je nechala spát a od deseti od večera spali až do osmi do rána (to už jsem je budila na jídlo) a teď nevím, když jim to nechám po 4 hodinách budou jíst jen 4x denně a to je málo, po třech hodinách mi zase nechtějí jíst plné dávky, tak vůbec nevím :( poradíte?

Niniel s nespaním ve 4 měsícíchnemám zkušenost, mě zase nechtějí jíst... Měli období kolem druhého měsíce kdy mi nespali v noci skoro vůbec, trvalo to 14 dní a pak se to samo srovnalo a teď spí celé noci a musím je budit na jídlo... Přeju ti aby ho to přešlo co nejdřív ať se vyspíš

Kokoska — 19. 11. 2012 15:42

Ja myslim, ze kojene deti vseobecne v noci mnohem hur spi, protoze jsou to zavislaci na prsu. Budi se, i kdyz nemaji hlad. Taky se rika, ze dite si pamatuje okolnosti za jakych usinalo (prs, naruc) a kdyz prejde do melci faze spanku, procitne a uvedomi si, ze nema to,co pri usinani a zase chce kojit, nosit.....
Niniel, bud rada, ze jen kouka a nerve.
Ja jsem neco podobneho zazila, ale az v pozdejsich mesicich, kdy mala zacinala lezt. To lezla i v noci. Probudila se a lezla, tocila se po posteli.Treba hodinu, nez znovu usnula.
Luci, to je luxux, ze spi celou noc. 4xdenne je opravdu malo, asi bych spis dala min a po 3hodinach...hlavne se rid tim,jak pribyvaji.
Vsechno se to strasne rychle meni, ze je jeden tyden neco tak....tak druhy tyden to zase muze byt jinak.
Ondrasek zatim spi 4x denne, ale mam pocit, ze by mu to uz stacilo jen 3xdenne, uvidime.

niniel — 19. 11. 2012 20:13

tak se malej s tim spanim srovnal. davam ho spat v 19.30 a budi se kolem 8.15 a kojeni se ustalilo na 3-4 za celou noc, takze se i docela vyspim. poslednich par dni se mi zda, ze uz toho v noci moc nevypije, takze se opravdu budi jen ze zvyku. pres den se taky protahlo kojeni, takze si kolikrat ani nemuzu vzpomenout kdy jsem ho naposled kojila :D

Kokoska — 20. 11. 2012 14:49

Niniel,tak to je fajn,ze zase vse pri starem..
My zitra jdeme do poradny, zase ockovani,tak jsem zvedava, jestli budou i vazit,docela by me zajimalo kolik ma, ale typuju tak 8kg.

niniel — 20. 11. 2012 16:13

tak malej ma 7460g a meri 64cm. dostal treti hexa a synflorix, tak jsem zvedava jestli bude mit zase spatnou reakci. a co se tyka prikrmu, tak mam do pul roka jen kojit, kdyz malej tak hezky prospiva. pochvalila ho, jak se krasne pritahuje a rovnou si seda a prevalil se s malou pomoci ze zad na bok a hned na brisko :-)

sibka — 20. 11. 2012 21:58

Ahoj holky, taky jsme dnes byli v poradně. Malá má 6 300 g a 63 cm :) I když je na UM, máme s příkrmy počkat, když má tak pěknou váhu. I když proti vašim dětem jsme špunti. Dostala druhou hexu a prevenar. Poprvé byla bez reakce, jen trošku spavá, i dnes to zatím vypadá taky dobře (ťuky ťuky :)) Po cestě z poradny bylo tak krásné počasí, obě děti spinkali v kočárku, sluníčko svítilo, úplná balada pro mou duši :)

niniel — 21. 11. 2012 8:03

dneska krasna noc. Mirda poprve nemel teplotu a vzbudil se jen dvakrat, takze jsem prespala :D

Kokoska — 21. 11. 2012 14:13

Tak my jsme byli dneska taky v poradne a rekli nam uplne neco jineho.
Ondra ma 7800g a 68cm, takze obrik, prospiva krasne a pry je vhodne zacit s prikrmy. Ze je to nejnovejsi doporuceni alergologu a gastroentrologu..takze to stejne,co me kamaradce. Ja se moc do toho nehrnu,treba jeste pockam do ukonceneho pateho mesice a pak zkusim mrkev.
Je opravdu s podivem,jak se ty informace lisi.
Otacet se mu zatim nechce, maximalne na bok.
No a nocni spani zadna slava, ale nejak s tim pocitam a beru to tak....

Luci — 21. 11. 2012 15:46

My máme dneska po první dávce synflorixu, dává nám to týden po hexe, prý je to šetrnější...
Sibko oproti našim prckům ste obříci taky :godlike:
Kokosko to je ale obr :godlike: my máme 60 cm a malá ještě nemá ani 5kg :/
Dneska jim mrkvička nechutnala, včera kupovaná ano, a dneska od maminky ne :grater: zítra zkusíme kupovanou brokolici, jsem na to zvědavá. Jinak máme noční spáče, spí i 10 hodin v kuse, to už je pak budím na jídlo. Přijde mi, že vůbec nemají hlad, po těch 10 hodinách ani nezařvou a nesní plnou dávku, nejvíc mi jí večer. Jsou po tatínkovi, nacpat se před spaním je nejlepší :lol:

eva4444 — 21. 11. 2012 17:31

Ahoj Kokosko, šla jsem se sem na Tebe a Ondráška kouknout, Váhu má jako Anička na roce a je jen o 3 cm menší, gratuluji, taky teda koukám, že se zase doporučují příkrmy dřív. Očividně Ondráškovi mléko stačí bohatě :-)

sibka — 22. 11. 2012 11:34

Malá měla včera teplotu, přikládám to tomu očkování. Naštěstí stačil jeden čípek paralenu a vyspinkala se z toho.
S těmi příkrmy je to zajímavé. U staršího už jsem začínala a malá má malinko menší váhu než on a prý krásně prospívá, tak s příkrmy počkat. A pak aby se v tom čert vyznal. Počkám tak 14 dnů a začnu. Myslím, že na to bude pravý čas. Začíná sledovat naše jídlo :) Uvidíme, jak to vezme. Synek se tak strašně otřípal až jsme se museli smát. Ale brzo se naučil krásně papat a na kousky si pak zvykl taky rychle. Pamatuji na synovce, jak ten se dlouho dávil a sestra mu musela pořád mixovat.

Jinak je vím, že se srovnávat nemá, ale u sourozenců mi to nedá :) Malá je taková akčnější a mnohem zpevněnější něž synek. Ale taky je mnohem větší hysterka :( Pro pištění a ječení stačí málo, naštěstí to ale není zase moc často :)

Kokosko jak Stelinka a žárlení, lepší se to?

Kokoska — 22. 11. 2012 22:25

No mne se do vareni prikrmu zatim moc nechce, jeste asi 14dni pockam. Sklenickovat vubec nehodlam, budu varit doma, vyjde to hodne levneji a mne ty sklenicky taky nechutnaji.
U nas po ockovani byla vcera vecer taky teplota, ale nic moc.Dala jsme mu Panadol a byl klid.

Luci,to spani Ti teda zavidim.Co bych dala treba za 4 hodiny spani v kuse :sova:

niniel — 23. 11. 2012 7:40

KOKOSKO, musim ti podekovat. Zkusila jsem posledni tri vecery uspavat malyho v postylce bez prsu, protoze jsem premyslela nad tim, ze si pamatuje jak usinal a ono to funguje :-) normalne se budil pravidelne v pul jedenacty a ted se poprve budi az v pul jedny, takze spi 5 hodin v kuse. a ty dve hodiny na vic jsou znat. dneska sice kolem pul jedenacty procitnul, ale jen se na me usmal a dostal dudlika a spal dal.

sibka — 26. 11. 2012 8:53

Tak včera večer měl přítel premiéru. Šla jsem se sestrou do divadla, tak měl na starosti obě děti. Naštěstí jsem neměla ani jeden telefonát ani sms, tak jsem si to pěkně užila. Po příchodu domů jsem ani nebyla tolik překvapená, tak nějak jsem se na to připravovala :) Obě děti vzhůru, doma vybuchlá bomba, ale všichni živí a zdraví a to mi stačí.  :)

Luci — 26. 11. 2012 10:37

Sibko manžel ještě sám nehlídal, měl minulý pátek, ale zařídil si to tak, že vzal děti k babičce a pak mě po divadle vyzvedl i s dětma :dumbom: bojí se s nimi zůstat sám...

Holky kupovaná brokolice taky neprošla, domácí mrkev taky nechtějí, kupovanou jak kdy :dumbom: nevím co jim mám ještě zkusit dát, mám tam přidat sunar? dejte nějaký tip

sibka — 26. 11. 2012 16:53

Luci, zkus jim udělat hokkaido. Pěkně se to rozvaří a je to i přirozeně sladké. Třeba jim to zachutná. A malému chutnalo i pyré z brambor a sladké kukuřice.

Kokoska — 26. 11. 2012 21:27

Luci, klidne bramborovou kasi udelanou se Sunarem, nebo brambory+hokkaido, brambory+mrkev+Sunar.....nevim, s cim je kupovana brokolice, ale ja jsem ji vzdy delal v kombinaci s jinou zeleninou (brambory+brokolice).
Tak u nas tatinek taky neni hlidaci, nejak si s dvema detma nevi rady. Starsi pohlida,ale oba najendou nezvlada.
No a tim,ze kojim, tak se nikam vecer nedostanu.Nez bych se nekam vypravila a dojela, mohla bych jet zpatky kojit.
Odstrikane MM z lahve nevezme.

Ja s mrkvi zacnu asi o vikendu.Ted mu ji obcas dam syrovou cucat do ruky, aby se seznamil s tim, co ho ceka :lol: :lol:
Dcera byla dobry jedlik, typuju, ze ani O. nezklame :lol: :lol:

akar — 26. 11. 2012 23:05

Luci urcite do toho sunar pridej (ja jsem pridavala MM), vsak bramborova kase je taky s mlikem ;) At jim chutna :hjarta:
u nas neni problem s hlidanim, kdyz je potreba - manzel je stejny rodic, jako ja (akorat nekoji :D ) pohlida klidne vsechny tri. Mezi 2. a 3. ditkem jsem chodila do prace a on byl doma na rodicovske a kdyz bylo druhe dceri 5m, tak jsem chodila na kurzy (vzdy patek a sobota) cely mesic a v pohode. Nastesti druha dcera brala MM z lahve, to u prvni jsme neuspeli.
add prikrmy - ja zacnu az po 6m, delala jsem to tak u tech dvou a ted to nebudu menit :) hodne surovin mam nachystanych v mrazaku ze zahradky, tak to vzdy jen vytahnu, povarim, rozmixuju :)

akar — 26. 11. 2012 23:10

Luci to je fakt parada, jak ti deti v noci spi :supr:
ja vzdy, do te doby, nez jsem prestala kojit, v noci vsavala a ted to neni vyjimka -  nekdy kojim po dvou hodkach, nekdy jen 2x za noc :)

Kokoska — 27. 11. 2012 22:18

Tak jsem dneska byla na preventivce u zubare,deti mel hlidat tatinek.No nebyla to zadna slava.....O.se rozerval (byl v autosedacce),manzel si s nim nevedel rady, nejak ho nenapadlo, ze by bylo dobre ho z te autosedacky vyndat (uz je tam docela napresovany). Kdyz jsme prisla, byl chudak uplne zpoceny (Ondra),prehraty a hotovy. Byl jeste ve fusaku, takze uplne uvareny.
Pry nestihal hlidat obe deti....daval pozor na S. a nejak mu nedoslo,ze by bylo dobre, O.vyndat z autosedacky :dumbom: :dumbom: To me fakt dostal......:/ :/

Luci — 29. 11. 2012 10:07

Akar, jsem za to ráda, ty dny jsou fakt náročné, ale to ty taky znáš viď?

Kokosko, :lol: chlapi... co jim neřekneš, to je nenapadne :D

Včera jsem jim zkoušela dát mrkvičku ze Sunarem a docela to jedli :supr:
Jinak mám pocit, že mi mateřství leze na nervy a na mozek a stává se ze mě protivná megera. Poslední dobou se pořád s manželem hádáme, pořád ho opravuji, že něco dělá špatně, občas mu vyčtu, že na nás nemá čas a že netráví s dětmi dost času, on je nervózní z práce, vyměnilo se jim vedení a neví co bude dál a tak taky startuje hned jak má příležitost. Prostě paráda :dumbom: přejde to? Doufám, že ano

niniel — 29. 11. 2012 14:39

Luci, mame doma podobnou situaci, taky se hadame a taky vycitam, ze s malym travi malo casu atd. jsem porad nabrousena a pri kazde malickosti hned vybouchnu. hrabe mi z toho jak jsem porad doma. chybi mi spolecensky zivot...

tak jsem se rozhodla, ze zacnu trochu cvicit, vzdycky jsem byla hubena a depta me to povolene bricho a velky zadek, mam z toho depresi.

Luci — 30. 11. 2012 11:27

Niniel, jsem ráda, že v tom nejsem sama :hjarta:
taky se snažím cvičit, ale nemám na to moc času. Mám stále 6kg nahoře, chtěla bych shodit ještě aspoň 3kg, snad se to podaří.

Taky mi chybí společenský život. Napadlo mě, že bychom se mohly sejít všechny z této diskuze, bylo by to fajn ;)

Kokoska — 30. 11. 2012 15:40

Taky se pridavam k pretazenym maminam. Manzel cely tyden chodi domu v 7 vecer,  leze mi to pekne na nervy....dneska sliboval a sliboval,jak prijde brzy a uz zase psal, ze se zdrzi v praci. Vubec nema sajn, co prace je s 2malyma detma. No a pak si ON stezuje, jak je nevyspany. Pekne me tim prudi, spi 2x tolik co ja a skuhra taky 2x tolik,co ja... :(
Na cviceni nemam vubec cas,ani se nepokousim,jsem rada,ze vecer padnu do postele.
Veskery spolecensky zivot se odehrava na ulici, kdyz potkam nejakou jinou maminu s detma nebo pokud prijde nejaka navsteva....
Svoji vahu neresim,myslim,ze pri soucasnem vytizeni za nejaky cas budu jeste niz nez pred porodem.
S mrkvi jsem jeste nezacala, nejak nebyl cas. Treba o vikendu?.....

Kokoska — 1. 12. 2012 18:17

Tak mrkev odsouvam na pristi tyden, to nam babicka priveze domaci, kupovat ji nechci ...
Ale zkusila jsem mu dat do ruky kukuricnou krupku,tak ji trosku ocucal, mel to spis pro zabavu. Ale jak se strasne zlobil, kdyz mu spadla :lol: :lol:

sibka — 1. 12. 2012 22:58

Ahoj holky, malá dostane první mrkvičku asi zítra. Koupila jsem od Hamé Moje první lžička. Ze začátku budu dávat kupované (přece jen je to více hlídané, i ta bio zelenina ze zahrádky má v sobě víc dusičnanů z půdy a deště). Máme tady přímo podnikovou prodejnu Hamé, takže skleničky za hubičku :) Dělala jsem to tak i u malého a postupně jsme přešli na domací stravu jak byl starší.
Jak řešíte hlídání tatínkama, tak to mé divadlo, jak jsem psala dříve, se koná 6x do roka. Jinak se teď nikam moc nedostanu. U malého jsem chodila 2x týdně na pilates, ale to to teď nehrozí, i když bych to potřebovala jako sůl. Nejen kvůli kilum navíc, ale hlavně bych si potřebovala protáhnout záda :(
Přítel chodí v zimě v pět z práce, v létě v šest, teda pokud se tam nezdrží ještě déle :( Do toho fotbal, firemní akce. No znáte to. Ale když je potřeba, tak opravdu pohlídá. Jen ti chlapi to prostě berou vše tak nějak jinak. Oni absenci doma oznamují, my si musíme žádat propustku :)

Luci — 4. 12. 2012 9:42

Sibko, přesně :supr: taky mi přijde, že musím žádat o propustku když chi někam jít. Např. včera jsem jela ke kadeřnici, jezdím 22 km jednou za 6 týdnů. Říkala jsem to manželovi včas, že budu potřebovat auto a pohlídat děti. A jak to dopadlo? Byla jsem bez auta a bez hlídání :dumbom: Musela jsem jet vlakem i s dětma, teda nakonec jsem nejela, protože, když se to dozvěděl děda, že mám jet vlakem, přijel pro nás a děti mi pohlídali taky...no ale kdybych se měla spoléhat na manžela... Jsou někdy na pěst :dumbom:

Kokoska — 4. 12. 2012 17:01

Tak u nas byla poprve mrkev, moc jsme mu toho nedavala, zitra dostane vic. Nijak extra se na to netvaril.
Sibko,ja tem kupovanym vecem uplne neverim. Sice hlidaji dusicnany, ale co ty ostatni latky? no nevim nevim, spoleham na mrkev ze zahradky, hnojime domacim kompostem, tak snad to bude OK.
U Hame jsme kupovali ovocne presnidavky, mame rodinu v Podivine, kde je vyrabeji, tak tam pro to jezdime.

No a kdyby manzel chodil v 5,tak to by byl luxus....u nas chodi v 7 a zrovna dneska ma vanocni vecirek s koncertem, takze kdo vi,kdy prijde. Mel sice pozvanku pro 2 lidi, ale hahaha...jak bych nekam mohla, kdyz mame malou pijavici a zadne hlidani.

sibka — 4. 12. 2012 20:02

Malá má mrkvičku na oběd už třetí den a velmi mile mě překvapila. Krásně otvírá pusinku :) Zatím má toto:
http://www.feedo.cz/shop/includes/get_poster.php?item_id=6220
odkaz na stránky výrobce http://www.hamanek.cz/aktuality/novinky … vni-obed/1
Postupně jí k tomu přidám brambory a pak zkusíme i tu zahradní zeleninu. Ty ceny z podnikové prodejny je mi až stydno říct, když jsem se podívala, kolik to stojí v obchodě :(

Luci — 6. 12. 2012 9:25

Sibko to buď ráda, že otvírá pusinku, ti naši ďáblíci sice pusinku otevřou po chvilce přemlouvání a hlavně v mezidobě kdy krmím druhého, ten první si strká do pusinky obě pěstičky :dumbom: takže si to dokážeš představit, mrkvička je úplně všude. Malá ji měla i na punčocháčkách zespodu na chodidle :lol:
S dvojkama je holt víc srandy :lol: chce to velikanánskou trpělivost a hodily by se mi nějaké mrkvi odolné oblečky :skurt:

Luci — 6. 12. 2012 14:36

Holky, právě jsem malýmu našla kousek prvního zoubku :D je to jednička vlevo dole a kouká mu z ní jen pár mm.
Na co se mám připravit? jak dlouho poleze ven? Je fakt, že malej je protivnější, plačtivější a míň jí, ale teplotu nemá...

sibka — 6. 12. 2012 19:57

Teda Luci, to je rychlík ten zoubek :) Malému začaly růst až kolem osmého měsíce. Jsem zvědavá, jak u malé.
Jamile se spodní jednička vyklubala, tak byla celá venku relativně rychle. A navíc jeden den vykoukla pravá a hned druhý den levá. Celkem to bylo  v pohodě. Problém byl až s první horní jedničkou :(

akar — 6. 12. 2012 23:24

koukam, ze uz se zde vesele prikrmuje :jojo: at detem chutna :supr: ja pockam az po Novem roce
Luci prubeh zoubku je u kazdeho jiny - vetsinou trapi az trojky (spicaky) a stolicky ;) ale je to hodne individualni, nekdo pocituje kazdy zoubek s proplakanou noci a teplotama a nekomu rostou zoubky, ani o tom nevi :) ale mi to pripomina, ze bych mela Dr. rict o neco na mazani dasni, az se zacnou klubat.
Jsem taky zvedava kdy se vyklube prvni, ale vzhledem k tomu, ze kojim, tak cim pozdeji tim lip :jojo: (prvni dceri vylezl az v 11m, druhe nekdy v 8m a ja mela prvni zub ve 4m )

Kokoska — 8. 12. 2012 19:49

Ja zuby cekam spis pozdeji,starsi mela az nekdy v 7 mesicich.Nebyl s tim zadny problem, ani trojky,ani stolicky.Nikdy k tomu nemela zadnou teplotu ci jine priznaky....mozna byla nekdy protivna,ale to je i tak,kdyz zuby nerostou :P
Gelum na zuby moc neverim,koupila jsem jedenkrat a uz to kupovat nebudu.Podle me to hned slizne.To je lepsi gelove kousatko,ktere se da vychladit.

Luci — 11. 12. 2012 8:47

Tak už má zub i Karolínka :lol: opičí se po bráchovi :lol:
Kokosko když oni mi ty kousátka nechtějí, oba žužlají plenku a jsou spokojeni víceméně...
Jinak máme rýmu všichni 3 :dumbom: nejvíc malej, kýchá a kašle chudinka a to v pátek mají jít na očkování a v sobotu na vítání občánků :dumbom: snad to vyléčíme

akar — 11. 12. 2012 13:08

Luci gratuluju k zoubkum :pussa:
u nas Max taky marodi, chytl to od holek, ale ty uz jsou OK, on porad kasle, jak mu to stika, tak odsavame a odsavame. Dnes mel mit ockovani, to jsem zrusila a posunula na pristi tyden, snad uz bude zdravy - trva to uz tyden :(

Luci — 14. 12. 2012 9:28

Tady to nějak zamrzlo :rolleyes:
u nás pořád rýma a kašel, chytla to i malá a já taky...
Očkování odloženo buď na příští týden nebo až v lednu, ale zítra to vítání občánků dáme.
Jo a Daníkovi přes noc vylezla druhá jednička dole, proto se mi v noci budil...
a docela jim chutnají sladké brambory

sibka — 14. 12. 2012 17:22

Hlásíme se do řad marodů. Oba mají kašel, malá teda horší, až ji to budí ze spaní. Naštěstí průdušky čisté i ven můžeme.

Kokoska — 15. 12. 2012 9:17

My se nastesti drzime.
Jsem o vikendu sama doma s Ondraskem, tak si od toho slibuju,ze neco uklidim a zabalim vanocni darky. Ted is k tomu poustim koledy ;)
Chtela jsem jit dopo ven,ale normalne tu prsi a mame -2st, jak to spadne na zem,hned to primrzne, takze je to tu jedno velke kluziste.

Zuby u nas zadne a v dohledne dobe je necekam. Prikrmy mu docela jedou,ale musim vychytat tu spravnou dobu,kdy mu to dat.Nesmi byt moc unaveny, ani moc hladovy. Zatim jsme zkouseli jen mrkev,brambory,dyni, ryzovou kasi.Chystam se na brokolici +brambory a pak spenat

akar — 15. 12. 2012 11:55

vsem marodum brzka uzdraveni :pussa:
my peceme s holkama cukrovi, vsechno to teda hrozne trva - jeden den jsme pekly perniky, druhy den zdobily, pak dalsi delaly linecke, dalsi slepovaly - nechavam je hodne tvorit, neni to sice vystavni, ale jsou sikovne a hodne se zabavi :jojo: Tak budeme pokracovat, kdyz je venku tak hnusne a jsou nachlazene. Malemu se ta ryma uz lepsi, tak doufam bude do ockovani fit. Predevcirem, jak jsme cetly encyklopedii, tak ta starsi chtela vytvaret rodokmen. No, zabava na cele dopoledne, malovaly jsme velky strom, pak strihaly a lepily fotky :)
Jinak Maxik se porad jeste neotaci, je to pekny lenoch :jojo: hlavne, ze mu chutna :)

Kokoska — 15. 12. 2012 13:30

Akar, tak to jste sikovni,ze to tak zvladate.A Maxika nekdo hlida nebo na vas kouka?
Tak se S. pect nejde, protoze by polovinu testa snedla a druhou rozpatlala. Ona chce vsechno delat SAMA SAMA a pak to tak dopada :lol:

sibka — 15. 12. 2012 19:47

Akar to jsou holky moc šikovné, synek by mi to těsto taky snědl :) Ještě že mám šikovnou maminku, ta mi napekla a jen samé dobroty. Tak si někdy říkám, jak jí to všechno dokážu někdy splatit. Jako babička je úžasná, jako mamka taky, co víc si přát.
S otáčením se u nás taky nespěchá. Synek se na bříško přes levý bok otočil přesně v 6 měsících a přes pravý přesně v 7 měsících (vždy na den přesně na "narozeiny"). Myslela jsem si, že malá bude šikovnější, dřív byla taková zpevněná, ale zatím nic. No do 4. 1. má ještě čas :)
A zuby taky v klidu, čekám až tak kolem 8. - 9. měsíce.

akar — 15. 12. 2012 19:49

Kokosko jak kdy, nedky Max spi, nekdy je v kresilku u nas a kouka (a obcas i rve :D ) Musim rict, ze mladsi ma vic trpelivosti a je ve "vareni" i sikovnejsi, hrozne rada pomaha, starsi jen obcas :) tak jako v plasteline - bavi je hlavne vykrajovat atd. :jojo: zitra budem delat strojkove - to se zas budou dohadovat, kdo bude motat :) Odpo ma mala sousedka narozeniny, tak jdu s holkama a manza bude s malym.

akar — 15. 12. 2012 19:52

aha Sibko, tak to na nej zbytecne specham :) holky se zacaly pretacet ve 4m, v 7m plazit, jen ta mladsi se driv nez se zacala plazit, se posadila

sibka — 15. 12. 2012 20:08

Malý je celkově lenoch po mamince :) chodit začal až v 15 měsících.

Kokoska — 16. 12. 2012 14:03

Ondra se taky jeste nepretaci,uz jsem mu zacala pomalu vyhrozovat,ze ma nejvyssi cas. S. se zacala otacet ve 4,5m a chlap jeden liny porad nic.
Sibko,mit dobrou babicku, to je pak polovina prace...ja to vidim,kdyz prijede moje mamka na navstevu.S. na ni visi, ja si odpocinu,udelam spoustu prace. Jenze mamka bydli 350km od nas :( :(
Druha babicka, ktera je docela blizko, vubec nefunguje.No neda se nic delat.
Dneska byla brokolice+brambora+MM a docela mu smakovalo.Jsem se obavala, ze mu brokolda nepojede.
No a ta obleva....byla jsem s kocarem v lese, tam cesta samy led, ale jinak teplo, prijemne.

Luci — 17. 12. 2012 12:46

Ahojky, vítání občánků jsme zvládli v pohodě, malá se celou dobu chechtala na všechny kolem a malej seděl na tátovi jako paša a byl spokojenej, že se chová :D
Včera měli prvně kombinaci mrkve, květáku a dýně a v pohodě, dneska to bylo ze sladkým bramborem a asi jsem nevychytala správný čas, protože se u toho kroutili a zlobili, bylo to o nervy :dumbom: v tom vám závidím jen jedno dítko ;) musel a jsem dát vyprat i lehátka...
rýma neustupuje, takže druhé očkování bude asi až v lednu a náušničky taky

přetáčet se ještě pořádně nepřetáčí, Karolíně se to povedlo 3x z bříška na záda a malej... ten jenom leží a čeká až ho máma otočí :lol:

tchýně mi poslala starý fotky manžela jako miminka a Daník je celej táta, jen je línější, táta na svoje první vánoce už stál a seděl už od 5 měsíce... to u nás nehrozí :lol:

Kokoska — 17. 12. 2012 18:43

Luci,tak to jste sikovni,ze jste to tak dobre zvladli.
K tomu otaceni, kdyz se "otoci" z briska na zada, tak to ted jeste neni otoceni,ale prepadnuti. Prvni se musi otacet na brisko, na obe strany, a pak to teprve aktivne zvladnou i zpatky.
To krmeni Ti nezavidim.Ja jsme dneska nasi chobotnici pri jidle taky musela drzet chapadla nebo by mi to cele vylil.

Luci — 18. 12. 2012 9:40

A to otáčení se dá nějak trénovat?  To jídlo je většinou peklo :dumbom: než dám jednomu, druhej si strká do pusinky obě pěsti, bryndák a rukávy :dumbom: a rozmažou to všude kolem sebe
škoda, že mi sem nejdou dávat fotky, mám to zdokumentované :lol:

Kokoska — 18. 12. 2012 19:10

Jj, s tim otacenim jim muzes trochu pomoct. Prekulis na bok a horni nohu hodis pres nohu,jako by chtel naslapnout.Pak trochu zatlacit hned nad pr... na zadicka.V tomto veku uz by to meli snadno dotahnout sami.

S tema rukama do pusy je to u nas to stejne, pak to jeste rozsudli po obliceji a je hotovo :lol:

Luci — 21. 12. 2012 11:23

http://sopttik.rajce.idnes.cz/vitani_obcanku

přikládám fotky z vítání, odpoledne dodám fotky krmení dravé zvěře :D

http://sopttik.rajce.idnes.cz/deti_poro … i_5_mesicu

přidala jsem tam i fotky z porodnice

niniel — 21. 12. 2012 13:20

Ahojky, náš malej je taky nějak líný na přetáčení, na bok se přetočí krásně, ale na bříško malokdy a jen s malou pomocí.

Luci — 24. 12. 2012 8:35

Holky veselé Vánoce a šťastný nový rok 2013 :hjarta:
Užijte si Vánoce s našimi největšími dárečky. Přejeme hlavně klid a pohodu a hodná miminka :supr: :hjarta:
Lucka

sibka — 24. 12. 2012 9:21

Také přejeme krásné vánoční svátky a do nového roku jen samé štěstí a hlavně zdraví pro celé Vaše rodiny :hjarta:

Kokoska — 24. 12. 2012 15:32

Taky se pripojuju k vanocnimu prani, uzijte vsechno v klidu a pohoda a hlavne ve zdravi :hjarta:

akar — 24. 12. 2012 15:59

Příjemné prožití svátků vánočních a do nového roku hodně štěstí a zdraví. Ať nám hezky rostou :hjarta:

niniel — 24. 12. 2012 16:14

Také přeji šťastné a veselé Vánoce.

niniel — 26. 12. 2012 17:17

Na štědrý den Mireček zjistil, že se umí sám přetáčet na bříško a od té doby to dělá snad pořád :-D

niniel — 27. 12. 2012 19:59

Tak se nam vyklubala prava dolni jednicka :)

Kokoska — 28. 12. 2012 16:37

Niniel, vy teda mate vanocnich prekvapeni :lol:
Gratuluju k zubu i otaceni.
U nas zadna zmena, uz mu rikam lenoch lina. Zato prikrmy mu smakuji. Zatim ma jen zeleninu a po novem roce pridam i maso.
Posledni dobou se i pekne rozciluje, nema rad, kdyz od nej odchazim,to vzdycky zacne priserne pistet, asi to bude mala vzteklina. No a jak to slysi S., tak na nej taky pisti, takze nekdy je to k ohluchnuti :dumbom:
Davate uz nekdo i neco jineho nez zeleninu?

Kokoska — 28. 12. 2012 16:42

Luci, divala jsme se na vase fotky, moc pekne ...Vubec bych nerekla, ze jsou tak "mali " ....
Ondra bude mit cca 8,5 kila a na prvni pohle bych rekla,ze vypada podobne.
No a k tomu vasemu krmeni. Koupila bych omavytelne bryndaky s rukavama (ma je treba Ikea) a do sedadky bych je pred krmenim podlozila treba plenkou,abys nemusela prat i sedacky (pokud tedy nejsou omyvatelne).
Ja zatim pouzivam normalni bryndak,ale jen se otocim,tak ho hned nacpe do pusy. Taky obcas ho napadne, ze prskani jidla je prima zabava a pak je to na metr daleko.

niniel — 28. 12. 2012 20:48

http://niniel1.rajce.idnes.cz/Mirecek/   pár fotek z Vánoc a když byl miminko :-D

sibka — 28. 12. 2012 21:21

Ahoj holky, jdu se pochlubit. Malá se dnes překulila na bříško přes levý bok :)

Kokoska — 29. 12. 2012 11:52

Niniel, krasne fotky, Mirecek ma nadherna kukadla :supr:
Sibko,vam gratulace k otaceni.
Holky,jak jste na tom s hlubokyma kocarama ? My uz jezdime  s nohama venku. Zvazuju,jestli nekoupim poradny teply fusak, nanoznik mame a ze bych ho brzy strcila do sportaku. Jde uplne do lehu a mista by tam mel o hodne vic. V korbe je jak sardinka.

sibka — 29. 12. 2012 23:20

Kokosko, malá je drobná, takže sporťák si myslím budu řešit až někdy v březnu.

S tím otáčením to u nás nebude tak horké, dnes ani jednou a to jsem motivovala jak blázen :)

akar — 30. 12. 2012 0:08

moc pekne fotky :supr: krasne deticky :jojo:
vsem, kdo se pretaci - gratulujeme :supr:
Max se otocil prvne tak pred tydnem (pres pravy bok), ale moc s tim teda nespecha, na posteli mu to jde celkem dobre, na zemi (hraci podlozce) mu to moc nejde :)
Kokosko pokud se ti maly nevleze do hlubokeho, tak vem fusak a dej ho do sportaku (kdyz jde uplne do lehu). My teda nemame korbicku, ale vlozenou tasku, ale jelikoz mam holky jarnatka, obe byly uz na zimu ve sportaku s fusakem :) u nas je to skoro to stejne - je to vlastne sportak, uplne v lehu a v tom taska ;) Max se tam porad jeste vleze, tak uvidim, zda do jara vydrzime :)
Sibko nespechej na ni ;) u nas to vzdy spis fungovalo tak, ze se neco holky naucily, pak jakoby na to zapomely a pozdeji to zacaly delat uplne prirozene  :)

Kokoska — 1. 1. 2013 19:24

Tak nas lenoch se ted otaci 1x za den. Vzdycky si polezi na boku, pak ho to 3x vrati zpatky, kdyz se chce otocit, a pak se horko tezko pretoci. No vzdycky se u toho nadre :lol: :lol:
Silvestra, hlavne tedy pulnos nastesti prospal.Zato S. tu vecer pobihala,ze se boji petard.Nastesi pak v noci taky spala.

Tak v Novem roce vsem detickam hodne zdravi,at pekne rostou.

Jinak obrika stehuju opravdu do sportaku, korba je mu uz moc tesna.

Luci — 2. 1. 2013 8:58

Ahojky všem,
přeju hodně štěstí, zdraví a trpělivosti s našimi poklady v novém roce :hjarta:

už máme igelitové bryndáky a malej začal naštěstí jíst dobře, když se mu to dává rychle tak ani nestíhá dělat nic s ručičkama, ale malá ta zlobí, plive to a prská :dumbom:
od neděle dáváme i maso a malými moooc chutná :supr: a začala jsem dávat i přesnídávky, mám domácí od babičky, moc jim nechutnají takže dáváme jen pár lžiček. A mám problém s čajem, nevím jak ho do nich dostat. Máte nějaké tipy?

Se sporťákem, ještě chvíli počkáme, ale počítám, že ještě tak měsíc max. měsíc a půl a přejdeme taky na sporťák, sice nejde úplně do lehu, ale už budou dost velcí a malej má už teď co dělat aby se vešel do korbičky když ho navleču do fusaku a do kombinézy, ty dvojčecí kočáry jsou užší než mono kočárky :dumbom:

Jo a naši lenoši se ještě neotáčí, ale Daník už zjistil, že má nohy, je sranda ho při tom pozorovat :lol:

Kokoska — 2. 1. 2013 16:26

Tak Ondrasek dneska konecne to otaceni vzal vazne.Od rana trenuje, vzteka se u toho,jeci,kdyz mu to nejde, kolikrat si necha ruku pod sebou a pak se nemuze dotocit.
No a nohy ma v puse taky porad, nejvic mu chutnaji,kdyz je vysleceny na prebalovaku,to si cuca palce u nohou,dneska si narval do pusy oba najednou.
Jinak bojujeme s nocnim kojenim - uz je z nej zavislak, dokaze se budit i kazdou hodinu. Ale S. to kolem 1/2 roku delala taky, takze to moc neresim,doufam,ze ho to brzy prejde.
Luci, Tvoje deticky preci jen maji na otaceni jeste chvili casu,vzdyt se narodily v 36.tt.

niniel — 3. 1. 2013 17:24

Sotva mu ten zoubek vylezl a uz ma okousane drzatko na dudliku :D uz jsme zacali v poledne s prikrmy, mel mrkvicku, brambory a dneska dostal brambory s brokolici. Vsechno mu moc chutna, je to jedlik po tatovi.

Luci — 4. 1. 2013 8:56

Ahoj holky, mám za sebou hororový den. Včera v noci dostal malej horečku 38,5 dala jsem mu nurofen a bylo to v pohodě, ráno v 7:00 měl 36,9, ale v 8:00 už měl 37,6 a v devět už měl zase 38 a do toho se mu vyboulila na hlavě fontanela (to místo kde nejsou srostlé kosti) udělala se mu tam dost velká boule, tak jsem volala dětské doktorce a ta mi hned volala sanitku (jsem bez auta) no a když to viděla tak hned volala rychlou, že je to možná zápal mozkových blan  takže jsem jela s oběmi dětmi v sanitce, nejdřív mě tam nechtěli s malou vzít, ale byla jsem neoblomná a svezli i nás. No malýho hned přijali na infekční v Plzni, že udělají lumbálku a výsledky budou odpoledne. Byl to nejdelší den v mým životě… Ve tři jsem pak volala a trochu mě uklidnili, že sice lumbálku nezvládli (je moc malý), ale podle krve, je to jen těžší viróza, dneska udělají kontrolní odběr a za 2 hodiny mám volat na výsledky. Bohužel si ho tam nechají i když se potvrdí jen viróza a protože nemám hlídání pro malou, musím ho tam nechat samotného ani na návštěvy nemáme chodit, že je to zbytečně rozruší  takže jsem doma jen s malou a kulíška mám v nemocnici
Držte palce ať jsou výsledky dobré

Luci — 4. 1. 2013 9:50

teď jsem mluvila s primářkou a vypadá to dobře :D nic zánětlivého v sobě nemá, jen se mu rozjíždí virová střevní infekce, prý krásně pije a je bez teplot. Ještě si ho tam nechají přes víkend, tak si chvíli vyzkouším jaké to je mít jedno miminko :lol: ne vážně, už aby byl doma.
Ani nevíte jak se mi ulevilo :godlike:

Kokoska — 4. 1. 2013 13:39

Luci,to byl teda zazitek,uplne me mrazi....takovych at je co nejmin.
No a co kdyby K. hlidal tatinek a Ty pak muzes byt s malym v nemocnici....i kdyz na infekci to asi neni zrovna nejlepsi napad. Nastesti pulrocni to bude snaset lip nez rocni, ktery by bez maminky trpel asi jeste vic.
Tak at mate Danika co nejdriv doma.

Luci — 4. 1. 2013 15:03

Kokosko taky mě to napadlo, ale manžel má chřipku a asi by to nebylo pro Káju to nejlepší. Doktorka mi vysvětlila, že tam budu stejně zbytečná, že budu užitečnější doma s malou. To víš, že bych byla nejradši s oběma, ale lepší to bude doma s malou než na tom infekčním. Víkend rychle uteče a snad Danečka pustí už v pondělí. Kdyby byl starší, byla bych tam s ním.

Kája si užívá, že mě má jen pro sebe, celý den se chce jenom chovat :dumbom: a vyžaduje pozornost, nevím jestli jí chybí brácha nebo cítí mou nervozitu...

Kokoska — 5. 1. 2013 20:00

Luci, tak co nejake novinky? jak je malemu?
Dneska se mi vratila S. od babicky....jen co prisla, vzbudila Ondru,pak zacala jecet, tak se rozplakal a vecer mu taky davala masaz. Kopal si nozickama, kdyz leze na zemi, no a nahodou se dotkl S., tak se do nej hned pustila...
Jo jo, konec klidu.
Jsme vsichni doma 1/2dne a ja jsem uz vyrizena :lol: :lol:

sibka — 6. 1. 2013 9:40

Luci, to byl teda strašný zážitek, doufám, že už je malému lépe.
Kokosko, malá už taky dostává kapky od staršího. Jakmile si vezme do ručky nějakou jeho hračku a on to zmerčí, začne hned "nenenene" a běží jí to vyrvat z ruky. Někdy teda trpělive čeká, než jí to vypadne z ruky, ale pak to hned chňapne a jde si to schovat :) A bude ještě hůř :)

akar — 7. 1. 2013 0:51

teda Luci fuj, takove zazitky :( moc drzim palce, at je maly uz zitra doma :hjarta:

akar — 7. 1. 2013 1:00

u nas je to starsi vs mladsi v pohode, ty dve si vystaci v pretahovani o hracky, ve zlobeni i hrani samy, kdyz maji naladu na brasku, tak si s nim hraji. Asi jak uz je treti, tak jsou "zvykle" na sourozence. Ale uz se strasne tesi, az zacne lozit a behat, nejradeji by byly, kdyby to bylo hned :) asi potrebuji dalsi zlobidlo do party :D
Jinak maly se za posledni dobu celkem rozjel, pretaci se na bricho na obe strany,  umi i z bricha na zada a takhle dokaze "valenim sudu" po pokoji pekne cestovat :) hlavne, kdyz ho neco zaujme. Musim uz vic davat pozor, aby holky nenechavaly male veci kolem. Jak vsechno strka do pusy, tak se obavam, aby nenasel lego atd. A ted se zacal zkouset dostat na kolena (podsazovat nohy pod zadek), to mu teda nejde, ale pekne se u toho vzteka :D

Luci — 7. 1. 2013 9:43

už ho mám doma, huráááá :hjarta:

niniel — 7. 1. 2013 13:16

Nejnovější fotka, pořád si chce sedat  a už docela drží rovnováhu. http://niniel1.rajce.idnes.cz/sikulka_-/

Kokoska — 7. 1. 2013 19:33

Luci, tak to je dobře :hjarta: No a jake to bylo jen s jednim ditetem? ;)

Dneska me S. zavrela do koupelny, pry nemam chodit za Ondraskem, ze on bude sam v obyvaku a my budeme v koupelne.Kdyz jsme ji rikala, ze nechci byt v koupelne a sla jsem ven, to byla scena ...:dumbom:

Niniel, dokud neleze a neumi si sednou z polohy na 4,tak neposazovat. O.se taky pritahuje do sedu,ale jeste nema na to ty spravne zadove svaly.
Otaceni u nas zadna slava, otoci se 1x za den a s tim si vystaci.

niniel — 8. 1. 2013 17:16

Tak máme za sebou šestiměsíční kontrolu, váží 8600g a měří 68cm. Pochválila nás za přetáčení a zítra už budeme k příkrmům přidávat i maso.

Kokoska — 8. 1. 2013 20:09

Niniel, je teda velky!
My jdeme zitra na sestimesicni + ocko.Taky jsem zvedava, kolik bude O. vazit, zda se mi,ze je nejaky tezky :lol:
Oblekam mu 74 nebo 80...

akar — 8. 1. 2013 21:00

Luci to je super, ze je maly doma  :supr:
Niniel gratuluji ke KO :jojo: maly je opravdu velky :supr:
my jdem pristi utery - kolik meri netusim (ma vel. 74) a vazi tak odhadem 8kg. Jsem zvedava, kdy dotahne tu prostredni (ta ma 11kg :lol: )

sibka — 10. 1. 2013 9:24

Ahoj holky, taky jsme byli v útarý na šestiměsíční kontrole + očkování hexa s prevenarem. Míry má 7230 g a 68 cm. Chudinka teď snášela očkování mnohem hůře, celou středu nevrlá, uplakaná, horečkovala a moc ji to nechtělo klesat pod 38 °C, ale po odpoledním spánku se probudila zase jako moje stále usměvavá holčička a dnes už je zcela OK. To jsem u synka nezažila. Ten zatím všesnášel úplně v klidu. Kromě šesté nemoci ani horečku jindy neměl.

Luci — 10. 1. 2013 15:15

Jedno dítě je super, nechápu "mono"matky na co si stěžujou :lol: ;) :hjarta:
My máme prcky, dneska proběhla půlroční kontrola a Kája má 5440g a 65cm a Daník 6320g a 66cm....
Jinak mi malého vrátily s příšerně opruzenou pr... až skoro do krve :dumbom: a budil se mi první noc s pláčem, ale už je klidnější a ten "občasný" průjem, podle doktorů z nemocnice, který byl takový, že po každém krmení kakal žlutou vodu, je už taky pryč. Má modřinky na rukách a rozpíchaná záda, ale je doma a v pořádku :hjarta:
Jen očkování se oddaluje na neurčito a ještě k tomu všemu jsem dostala chřipku já :dumbom: :grater: naštěstí máma je pohlídá přes víkend, aby to nechytli znova

Máte všechny velké obříky :hjarta: gratuluji všem :hjarta:

Kokoska — 10. 1. 2013 19:36

Ahoj holky, tak my jsme byli ve stredu taky na pulrocni kontrole, Ondra ma 8,8 kg a 72 cm.
Otocit se uz umi na obe strany,ale moc tomu neda,nepredre se.

Luci,tak to je fajn,ze uz jste vsichni doma a v pohode.Jak Danik reagoval, kdyz jste se shledali? Bylo na nem nejak to odlouceni znat?
Ted bude chripkove obdobi,tak to musime nejak ustat,no neda se nic delat.....

akar — 10. 1. 2013 22:35

Luci to je desny, ze ho takhle zanedbavali do opruzenin :(
No jo,  vsak ono se rika - jedno dite, zadne dite. Clovek si privekne, na dve, tri .... akorat to musi vic zkoordinovat :)
Kokosko Ondra je fakt kus chlapa :jojo: dulezitejsi je, ze to umi a ze se mu nechce nevadi ;)

Luci — 11. 1. 2013 14:14

Kokosko, nejdřív byl takovej vyjukanej, ale po hodině se začal smát a řekla bych, že je teď hodnější, tolik se nevzteká a v pohodě usíná sám...
Ondra je chlapák :supr:

Akar jj už bych ho tam samotnýho nenechala (snad už se to opakovat nebude)
a jedno dítě, žádné dítě to je dobrý :lol: je pravda, že když si to zorganizuješ, je to v pohodě :) jsem zvědavá na mámu s tátou jak to zvládnou celý víkend, minule tam mami zůstala 2 hodiny s dvojkama sama a byla vyřízená :lol: a to má 4 děti, ale už to asi zapomněla (nejmladšímu bráchovi je 18)

zní to asi divně, ale už se těším, že si od nich odpočinu :rodna:

Kokoska — 12. 1. 2013 19:36

Luci, to hlidani moc zavidim. Kdyz jsem tu mela na navsteve mamku,tak S. v pohode pohlida,ale O. hlidat nechtela, co by s nim pry delala, kdyby zacal brecet ...... uz si od deti taky odvykla.
Ja jsem pred chvili rikala manzelovi,ze ma pocit,ze nedelam cely den nic jineho,nez beham kolem deti.A jsem z toho unavena.....ted uz nastesti oba spi, musim se chvili natahnout na gauc.

niniel — 13. 1. 2013 12:26

tak Mireček dneska k obědu spapal celou dávku 150g a naučil se hned po oběde spinkat, ale vynechává dopolední spánek.  taky se mu zalíbilo kousání do lžičky :)

jaký máte názor na cvičení při kojení?

Kokoska — 13. 1. 2013 15:28

Niniel, jakoze dopo uz vubec nespinka? no a kdy rano vstava?
Nam dopo spanek v S. vydrzel snad do 1 roku. To spala 2xd -dopo: cca kol 10. a pak odpo od cca 14.h....
O. zatim spi 4xd. Rano vstava kol 6:30, pak po 8.h spi tak 45 minut, pak po 10.h chodime ven (to hlavne kvuli starsi), to spi 2-3 hodiny, pak odpo kol 14:30 a jeste kol. 17.h to uz jen po 30 min.

Ja myslim,ze cviceni pri kojeni nevadi. Myslis kvuli odbouravani tuku? nebo proc by se to nemelo?

akar — 13. 1. 2013 15:31

Luci to je super, ze si takhle muzes odpocinout :jojo:
U nas diky kojeni zadne hlidani nebylo mozne, max na par hodin a to znamenalo predem odstrikat ;) Ale taky se tesim, az vyrazi vsichni jednou na prazdniny :D (otazka je jak dlouho me bude bavit kojit :) na jednu stranu je to pohodlnejsi, na druhou zas dite v noci bez kojeni lip spi - alespon u nas to tak vzdy bylo, jak jsem sekla s kojenim, odstehovala jsem se na par noci z loznice, manzel je naucil spavat :) )
Kokosko verim, ze jsi unavena, je to prace na nonstop smenu - 24 hodin denne, 7 dni v tydnu - ale vydrz, ten prvni rok je nejhorsi, pak uz si spolu zacnou hrat a bude to lepsi :hjarta:
Niniel, ja u prvni zacala cvicit v 8m a u druhe ve 4m - ale vseho s mirou :) (ted jsem se jeste k tomu nedostala, ale jelikoz rucicka na vaze ukazuje jeste 5kg vic nez pred tehu a 10kg vic nez bych si prala, tak se na to brzo taky vrhnu, samo to leze dolu priserne pomalu, o tvaru postavy ani nemluve. U me, cim vic porodu, tim hur to leze dolu - u prvni to celkem slo, u druhe hur a ted se to temer nehne :( - ale co uz no, deti mam zdrave, tak si neni na co stezovat :) )

akar — 13. 1. 2013 15:35

Kokosko pri cviceni (hlavne hodne intenzivnim) se vytvari v tele kyselina mlecna, ktera postupuje do mleka a ovlivnuje jeho chut - kdyz se cvici, je lepsi nakojit a pak si zacvicit - nekojit hned po cviceni. Ale kdyz uz ma dite prikrmy, tak se ty rozestupy mezi kojenim delaji lip ;)

akar — 13. 1. 2013 15:39

u nas maly vynechal dopoledni spanek snad jen jednou, ale jinak spi 2 denne (pred Vanocema to bylo jeste 3x denne) - on vstava cca kolem sedme (nekdy pul osme), pak jde spat kolem desate (to spi venku v kocarku, pokud neni nemocny nebo nemrzne) a odpoledne jde spat nekdy pred treti. Spat chodi v osm, pul devate - jak kdy (no a v noci se budi nepravidelne, vetsinou do te pulnoci vydrzi spat, pak se budi, ale to uz nechce jit do sve postele a spi se mnou. V tomhle je jako starsi dcera, ta mladsi zas mela rada svuj klid a prostor a nikdy se mnou v posteli nespala)

niniel — 13. 1. 2013 17:05

dneska jsem byla po porodu poprve ve fitku a zacala jsem pomalu, jsem domluvena s kamaradkou. mam nahore jeste 7 kilo a celkove se necitim dobre, protoze jsem vzdycky byla hubena a ted jsem oplacana. malyho jsem nakojila trictvrte hodiny po cviceni a pil uplne mormalne, takze mu to snad vadit nebude. vstave kolem 8.30 a od te doby co jsem zacala davat v poledne prokrm, tak nemam sanci ho dopoledne uspat a spinka az v poledne a pak kolem pul treti a kolem pate.

Kokoska — 15. 1. 2013 20:19

Niniel,tak to spi docela dlouho rano.To my vstavame brzy. Ale Ondra vydrzi vzhuru tak 2 hodiny a pak si potrebuje zdrimnout,jinak je protivny.
Holky, jak dlouho byvate ted venku,kdyz mrzne? My tak 3 hodiny a rikam si, jestli to pro prcka neni moc,ale zima mu neni. Je uz ve sportaku,ma poradny fusak a dobrou boudicku, vzdycky je krasne teply.
Dneska dopo jsem mu chtela dat kousek bananu. No tvaril se na to, jako ze ho chci otravit.Prskal,plival....tak jsem to vzdala. Pritom brokolici a jinou zeleninu slupne, ani nemrkne.

niniel — 15. 1. 2013 20:46

my byvame venku tak hodinku jak se zase ochladilo.

dneska spal az do deviti a pak po obede jak je zvykly, vcera vstal driv, tak jsem ho zkusila dopo uspat, ale bez uspechu, takze uz ho nebudu zkouset uspavat pred obedem.

Luci — 16. 1. 2013 10:51

Já, pokud jsou zdraví, chodím ven tak na hodinu až hodinu a půl. Občas, když jede švagrová nebo naši tak i na delší dobu, ale to je málokdy.
Kokosko u nás banán taky nezabodoval a ani ovocné přesnídávky nemají úspěch, musím je přimíchávat do kaše, ale samotné mi plivou...
Holky od kdy jim můžu dávat dětské piškoty nebo třeba takové ty křupky a syrové ovoce a zeleninu?

A mám tady krásnou růžovou kombinézu pro holčičku, píšou na 9m, ale myslím, že bude i mladší slečně. Té naší bude tak v srpnu :lol: dám ji za 150 Kč a foto pošlu do mailu, kdyby některá z vás měla zájem

akar — 16. 1. 2013 14:11

ja ho davam dopoledne ven spat, kdyz nestiham prochazku nebo holky jsou nemocne, tak ho jen vystrcim na terasu a on tam spokojene cca 2hodky spi
my jsme ovoce jeste nezkouseli, jelikoz ji zeleninu teprve druhy tyden - pocitam, ze koncem pristiho tydne bych to uz mohla zkusit.
add krupky - ty zuzle uz 2 tydny, ale musim ho hlidat, obcas se mu to nalepi na patro a pak se z toho davi a vcera jsem mu dala prvne do ruky kurku (aby si uz zvykal na lepek). piskoty (ted spis Hami ci sunarka susenky) jsem davala detem rozmackane v prsnidavkach, kdy jsem jim je dala prvne samotne do ruky netusim - u nas hodne jely krupky - holky je jedi hodne jeste i ted :)

niniel — 17. 1. 2013 10:54

Akar, kolik mu muzu dat denne tech krupek? on ji mel behem chvilky spapanou a moc mu chutnala.

akar — 17. 1. 2013 16:57

Niniel nad tim jsem nikdy nepremyslela :) holkam jsem je davala do misky, snedly kolik chtely. Malemu ted davam jednu dve, kdyz treba jime my, je v zidlicce nebo kresilku a on se tim zabavi. Dneska jsem mu dala v obchode prvne rohlik - pekne to ozuzlal :D

Kokoska — 17. 1. 2013 19:44

Taky obcas dam kukuricnou krupku,ale tu velkou,aby se mu to dobre drzelo.Neumi ji posunovat v rucice,takze ty prtave krupky jsou mu k nicemu.To ji pak drzi v zavrene pesticce a cuca pest.Moc toho ale nesni,spis se tim opatla.Takze davam spis pro zabavu.Taky 1-2krupky.S rohlikem jeste chvili pockam.Vim,ze se tim S. spis davila.On ten cerstvy rohlik je takovy gumovy.

Luci — 20. 1. 2013 19:55

Ahojky,
jak se všem daří? jak se vám jezdí ve sněhu? mě teda pěkně blbě, zasekávají se mi přední kolečka a tlačit před sebou těch 30 kg je záhul :dumbom: ale děti líp spí, když jedeme ven. V pátek jsem pobavila místní "vidláky" tlačím kočár do kopce ve sněhu, nohy mi podklouzávají, chvílemi stojím na místě, zadýchaná jak lokomotiva a pánové stojí ve vratech, koukají na mě a když se dostanu na jejich úroveň, ten starší se zeptá: "to vám k tomu nedali motor? by se asi hodil ne?" a hrozně se smějou... :dumbom:mě moc do smíchu nebylo....
A musím se pochlubit, že děti už krásně papají a nestíhám jim dávat do pusinek, malej se dokonce vzteká, když dávám Karolíně :lol: a už začínají brát na milost i čajík, koupila jsem malinový granulovaný a ten jim docela chutná.
Ale zklamala mě kaše Sunarka dobrou noc s medem, je hrozně moc sladká, a dětem moc nejede a budí se mi stejně brzo...
Jsem se nějak rozepsala ;) hezký nedělní večer

akar — 20. 1. 2013 21:50

Luci to musis mit fakt narocne v tom snehu :jojo: Ja kdyz zaaretuju kolecka, tak je to dobry, ale my moc dlouhe tury nejezdime - kdyz spi maly venku, tak ho vetsinou jen vystrcim na terasu a on tam spokojene chrupe a tam, co chodime se to da. Kdyz jdem s holkama sankovat, tak ho nekde na ocich zaparkuju :) Ale ted posledni dny je max. na terase - holky jsou obe nemocne.
oba ti krasne ji :supr: ja davam zatim jen vodu a jsme zatim jen u zeleniny - ovoce, kase a jogurt az postupne

Kokoska — 20. 1. 2013 22:34

Tak ja zatim nedavam na piti nic....myslim,ze mu to nevadi, kojim nekolikrat za den, prikrmy ma jako ridkou kasi.
Luci, ja granulovanym vecem moc nefandim,cim in chemie, cukru apod., tim lip. Precti si slozeni. Ja bych asi dala prednost nejakemu bylinkovemu caji v pytliku.U S. jsme varila Leros,taky nejaky fenyklovy....
My s kocarem jezdime hodne, denne cca 3 hodiny, mame nafukovaci kola, jede se nam dobre, ale tlacim jen jedno dite ;)
Luci, to musi byt fuska...no a ty blbe reci k tomu :dumbom:  No on se vzdycky nekdo takovy najde.

Akar,zavidim,ze Max spi nejedouci...to u nas,jak se zastavi, tak se po chvilce probudi. Tak prochazkujeme, co to jde.

Slazene kase nedavam, nakoupila jsme ve zdrave vyzive, maji tam x kombinaci kasi a jde to smichat bud s MM nebo UM.Taky jsem to michala s pomixovanym varenym jablickem a je to mnamka. Jo a stoji to polovinu,co napr. Sunarka.

Luci — 21. 1. 2013 10:48

Kokosko, taky máme nafukovací kolečka, ale ty přední se zasekávají, dneska je zkusím zaaretovat, ale to je pak ten kočár špatně ovladatelný... Já jakmile zastavím, jsou vzhůru, takže musím jezdit :dumbom:

Když oni mi ty bylinkové čaje vůbec nechtějí, taky nejsem nadšená ze složení, ale zkusím je naučit pít na tomhle a pak budu postupně ubírat granule a dávat bylinky, no a k těm kaším, jaký přesně kupuješ? Já na sunarce četla složení až když jsem jí ochutnala a je tam spousta cukru, asi ji budu míchat s nemléčnou rýžovou, tam není cukr skoro žádný...
A čajík jim dávat musím, zkusila jsem to bez něj a měli zácpu.. takže jim ředím i příkrmy a na svačinu mají mlíko a až začnou pořádně pít, budou dostávat přesnídávky atd. Stejně mi je nechtějí jíst, jedině zamíchané v kaši...

Huráá, konečně usnuli... jdu se najíst

akar — 21. 1. 2013 13:14

Luci do snehu je urcite zaaretuj, bude to sice hure ovladalelne pri zataceni, ale lip se ti pojede ;) no vyzkousej a uvidis, co pro tebe bude lepsi

akar — 21. 1. 2013 13:15

ja u vsech trech max objedu dve ulice a chrni, pokud neusnou rovnou a spi cca 2 hodky venku
nekdy se jdu projet se spicim, kdyz chci na vzduch sama :D

Luci — 22. 1. 2013 9:16

Zkusím je zaaretovat, včera jsme nešli, protože tu padalo něco mezi deštěm, sněhem a kroupama a do toho se mi fakt nechtělo.
Holky poraďte, malá se mi začala budit ráno před pátou :dumbom: zkoušela jsem i kaši na noc a hlady se nebudí, prostě se vzbudí a povídá si a křičí v postýlce :dumbom: takže nás vzbudí všechny :( nemáte nějaký trik, aby spala déle? Večer chodí kolem sedmé, většinou usínají kolem půl osmé až osmé před 14 dny ještě spala do půl osmé někdy i déle....

Kokoska — 22. 1. 2013 15:33

Luci, kupuju ruzne kombinace tech kasi : napr. kukurice+ryze, kukurice +jahly, nebo jen ryzovou...kvuli lepku jsem koupila i nejakou sedmizrnnou....maji snad uplne vsechno.
Muzes udelat UM,ktere vam vyhovuje a do toho namichat kasi dle libosti, lze vylepsit i varenym ovocem ( hruska,jabko apod.).
No s tim spanim asi nic neudelas, bude to takove obdobi, ktere samo prejde. V lete nekdy pomuze zatemnit mistnost,ale ted to buzeni svetlem urcite nebude. Mozna nejake dalsi zuby?

Luci — 23. 1. 2013 14:22

Kokosko, díky za rady :hjarta: dneska spala do půl šesté, tak snad to bude lepší. Ale zase mi nechtěli spát dopoledne a po obědě taky ne a teď mi tady řvou jak na lesy oba dva :dumbom: ven dneska nejdeme, je inverze a ten smrad z komínů a aut je docela nepříjemný, nevím co s nimi... Pláču tu a mám toho dost :grater:

Kokoska — 23. 1. 2013 19:49

Luci, vydrz!....ja toho mam dneska taky plne kecky. Prudila teda hlavne ta starsi....vzala jablko a smudlala s nim po zdi a pak si vyndala uhlik z krbu...:dumbom: To uz me fakt dozralo.
No a rano O. taky vstaval v 5:30..neresim to, zase pak spi lip dopo.

akar — 23. 1. 2013 19:59

Luci vydrz bude lip :hjarta: nektere dny jsou holt narocnejsi :jojo:
ja mam ted prostredni nemocnou - ma ctyricitky, zitra s ni jdu zas na KO k Dr., Maxovi roste zub, je protivny a v noci se nechce hnout z me postele, do toho ta starsi se nudi, tak prudi ...... klasika - do toho delame druhou koupelnu, rozbila se nam min. pondeli mycka, pak bojler, mladsi ztratila nausnici .... vsude je tu borcus, peru jen to nejnutnejsi, hlavne co mladsi pozvraci a umyvani nadobi me prudi ..... no, muze byt i hur :D

niniel — 25. 1. 2013 9:45

tak jsem objednala jidelni zidlicku peg perego prima pappa http://www.babyonlinedirect.com.au/file … in_451.JPG
uz se na ni moc tesim

Kokoska — 25. 1. 2013 19:15

My zatim krmime v lehatku, ale mame polohovaci vysokou jidelni zidli od Jane, uz by se asi dala pouzit....da se tam nastavit pololeh,ale me to lehatko nevadi.Sednu si k nemu na zem a v pohode ho nakrmim.

Tak nam troch uprituhlo,ted tu mame -13, tak jsem zvedava, na jak dlouho pujdeme zitra ven :rolleyes:

Luci — 27. 1. 2013 21:03

Ahoj, holky, díky za podporu :hjarta: neměla jsem čas reagovat... Vím, že může být i hůř, ale někdy je to fakt náročné :dumbom: v pátek malýmu zase vystoupla fontanela, teplotu nemá, chvilku ji má vyboulenou, chvilku ne. Zítra budu volat doktorce, tak jsem zvědavá co mi řekne. Ve středu jdeme do "rizikové" poradny (centrum vývojové péče) tak se na to zeptám...
Karolínka se začíná přetáčet na bok a k úplnému přetočení jí chybí už jen kousíček, jen dát jinak ruku a bude to, Daník se otáčí cíleně z bříška na záda, odráží se nohou a podpírá rukou. Mám radost

K jídelním židličkám, máte nějaké doporučení? chtěli bychom něco podobného jako byly židličky za nás takové ty dřevěné, ze kterých se dal udělat stoleček, ale nevím jestli se něco takového dělá a hlavně asi budou drahé...

Kokoska — 27. 1. 2013 21:35

Luci, my mame tuto, jen v jine barevne kombinace.Je super, ale byla draha. My ji mame nastesti od znamych, tak jsem rada.Da se z ni udelat i stolecek a zidle.

http://www.detske-kocarky.cz/jidelni-zi … 011-p-1926

Dneska jsme meli 2 navstevy, jednu dopo + obed, no a druha prijela cca 10 min. po te,co prvni odjela...narocny den, jsem rada, ze deti spi a je tu klid....
Jo,ale manzela ted vecer sklatila asi chripka, takze mam doma 3 deti :dumbom:

akar — 27. 1. 2013 23:16

Niniel pekna zidlicka :supr: - at dobre slouzi :jojo:
my mame Chicco Polly - jelikoz vydrzela i pro treti dite (krom toho nejvrchnejsiho povlaku, ktery uz je na nekterych mistech popraskany), tak to byly dobre vynalozene penize, ale musim rict, ze na cisteni je to teda nic moc - na to je treba obyc zidlicka z Ikei lepsi a taky zabere min mista, nez ta velka, co mame. Ale zas ted, pokud maly jeste sam nesedi, je to lepsi, protoze ho tam obcas dam a uz ho tam i krmim, tak mu to sklopim a on tam spis pololezi nez sedi :)

Luci — 28. 1. 2013 10:58

Kokosko, ta je pěkná. ale superdrahá, pro nás ještě krát dva :dumbom: to je skoro celá moje mateřská....
budu hledat, ty dřevěné jsou taky drahé, pokud nejsou z Polska...

Kokoska — 28. 1. 2013 20:13

Luci a chces jen nove nebo bys brala i z druhe ruky?

Luci — 29. 1. 2013 10:37

Kokosko i z druhé ruky, jak musíme kupovat dvě, tak na nové nebude...

Kokoska — 30. 1. 2013 14:59

Luci, ja jsem rada, ze jsem neinvestovala tolik penez do nove, protoze uplne v pohode vydrzi i pro Ondraska. Taky mame spoustu veci z druhe ruky a jsem rada. Urcite sezenete neco,co Ti bude vyhovovat a nebude to moc stat. My jsme se S. pouzivali vysokou zidli do cca 2 let, ted z ni ma stolecek na kresleni. Ale brzy ji zase bude mit O.
Tak to bude urcite boj,ona se nerada vzdava svych veci :|

Dneska tu mame jaro, 11st, ale strasne vetrno,ani jsme nebyli venku, protoze O.mel vcera teplotu. Bala jsem se,ze bude mit chripku jako manzel, ale dneska je uz dobry.Tak jsme moc rada. Vcera byl teda echt chovaci,jak mu nebylo dobre. S. zase mela o to vetsi zarlivku a rikala,ze chce byt taky nemocna...predpokladam proto,ze chtela taky chovat, kdyz muze O....:dumbom:

Luci — 30. 1. 2013 19:34

Kokosko, vše nejlepší vaší princezně :hjarta: :storstark:
nakonec jsem sehnala dvě od Fábuly za 800,- s roztrhanými potahy, ale ty se dají sehnat nové za 400,-/kus nebo je ušijeme doma (já teda ne, ale táta šije)
My máme na děti vše z druhé ruky mimo postýlek a lahviček a pár věcí od babiček, jinak to nejde, nejsme bohatí a kupovat vše dvakrát, to je mazec...
Dneska jsme byli na kyčlích a už tam nemusíme, mají je oba 1a a jadýrka hotová, ale pak jsme byli ještě v centru vývojové péče (tam chodí nedonošená miminka) a taky se jim nelíbila ta vystouplá fontanela u Daníka, zavolali na to i primářku Dortovou (měla by být jedna z nejlepších) a té se to taky nelíbilo a mluvila hned o lumbálce a hospitalizaci, ale protože nemá Daník žádné jiné příznaky, dala nám čas do pondělka, to se udělá nová krev a uvidí se. Hospitalizovat teď nechce, protože je oddělení plné chřipek a průjmů... Držte palce ať je to v pohodě :hjarta:

akar — 30. 1. 2013 22:11

Luci skvely nakup :supr: a gratuluju k nozickam
Danikovi drzime moc palce :hjarta:

Kokoska — 2. 2. 2013 19:55

Luci,ty jsi asi koukala na stary metrik u Stely :rodna: . Nebyla jsem schopna to upravit, az ted....ona je taky cervencova.
Fabulu neznam,musim se kouknout,jak to vypada....

My jsem byli na kyclich asi pred tydnem,ale jeste nema jadra,tak mame prijit za 3 mesice. Jinak mu rostou zuby a tak prudi, hlavne z vecera je schopny se behem hodiny i 2-3x probudit :dumbom: Ted ho tam chlacholi manzel, kdyz tam jdu ja, tak chce porad prso...
Dneska jsem mu koupila teleci, zitra to bude mit se spenatem.

Luci — 4. 2. 2013 19:58

Kokosko, u nás taky rostou zuby (oběma) :dumbom: do toho rýma (oba) a v noci prdíky (Daník)....
Už 3 noci nespíme :dumbom:

Dneska jsme byli s Daníkem na té kontrole s vystouplou fontanelou. Byla tam jiná doktorka a ta z nás udělala hysterky, se slovy náš malej to měl taky, to jste si mohla splést s vystouplou kostí a koukala na nás jak na blby... Primářka posledně mluvila o hospitalizaci a lumbálce a dneska vše v pohodě. Závěr: nic se neděje, mám ho sledovat, při sebemenších náznacích změny chování, horečce, zvracení atd. okamžitě do nemocnice. Tak snad to bude v pořádku...

Kokoska — 6. 2. 2013 8:40

Luci,ja bych byla v klidu, pokud Danik nema jine priznaky, tak to urcite nic nebude.

Ja mam rymu,takze pruda. Vubec se mi nechce s hadama ven,ale to by me doma sezrali.Takze se poradne oblecu a vyrazime.

Kokoska — 10. 2. 2013 21:13

ahoj holky,tak Ondrasek se uz konecne dal vic do pohybu a zacal se kutalet. Takze musim davat pozor, kam se dovali, aby se nekde neotloukl :D
Ale je to docela sranda ho videt, jak si to nekam namiri a pak se kutali....
Zuby zatim nevykoukly, i kdyz myslim,ze to dlouho trvat nebude.....

sibka — 11. 2. 2013 8:39

Ahoj holky, dlouho jsem se neozývala, nejdřív nemocný přítel, pak obě děti a nakonec jsem se k marodům přidala i já. Vše vyvrcholilo ve čtvrtek. Malý spadl čelem na svou oblíbenou hračku "domíchávače". Tak jsem volala přítele, ať s ním raději sjede na úrazovku, protože to měl dost hluboko zaryté, ale naštěstí ne rozražené. Ještě teď ho to bolí, ale ani rozražená lebka (rentgen dobrý) ani otřes mozku. Do teď si stěžuje, že jej to bolí :-(
Pořád však oba hodně kašlali, tak jsme se rozhodli, že v pátek ráno zajdeme znovu k doktorce. Moc se mi nechtělo, museli jsme k zástupu, naše měla dovolenou. No raději jsme tam neměli chodit :-( Oběma změnila léky a u Bětunky to málem nedopadlo dobře. Dostala Mucosolvan, tak jsem jí jej dala, pak se normálně nasvačila přesnídávku a šla spinkat. Po probuzení začalo pěkné tóčo. Začala tak strašně zvracet, přesnídávku s hleny, kašlala jak o život. U toho zvracení se dávila a dusila. Když už něměla co zvracet, jen hleny jí odkapávali od pusy na zem, tak se dusila, celá rudá, oči v sloup. Jsem ji musela bouchat do zadíček a otáčet hlavou dolů, aby se vůbec nadechla. Když už se to opakovalo po několikáté, tak už jsem to nevydržela a zavolala rychlou. Ti nás zavezli na dětské do nemocnice, kde malou znovu vyšetřili a změnili jí ten muciosolvan, že se tak malým dětem nedává, že hrozně rychle odhleňuje a pak si to miminko s tím neumí poradit. No ještě teď to mám před očima, malá rudá bez nádechu, malý stojí a dívá se, co se děje, já poblitá, obývák poblitý. No mazec. Teď už je doufám dobrá, nechci to už zažít a nikomu to nepřeji.
Za chvíli jdeme k naší doktorce, tak jsem zvědavá co řekne.

Musím říct, že se těším na ty nudné stereotypní dny, kdy je vlastně vše v pořádku. :-)

Luci — 11. 2. 2013 21:29

Sibko, tak to je otřesný zážitek. Nám ho doktorka taky napsala, ale takovou reakci jsme naštěstí neměli. Příště si to rozmyslím jestli jim ho dám.
Držím palce ať je už malé lépe :hjarta:

niniel — 12. 2. 2013 13:01

nam se zatim nemoci vyhybaji cele rodine. malej uz se taky vselijak prevaluje a otaci dokola a vcera se plazil po posteli pro ovladac :-). zaáal krasne spinkat, napapa se v pul sedme, na kojeni se vzbudi kolem jedne v noci a pak az rano, takze jsem najednou nejaka prespala :-D

Kokoska — 14. 2. 2013 8:58

Niniel,spani zavidim....ja si musim jeste nejaky cas asi pockat, nez se vyspim.
Sibko, to jsou ale zazitky. Luci, no ty jsi ale na tom byla podobne ;)
Ty choroby, to je fakt des. Obzvlaste u tech malych clovek nikdy nevi, jak na to zareaguji.
Ja chci jit dneska se starsi do herny, ale musim sebou vzit i Ondraska (hlidani zadne nemame) a docela se bojim,aby tam neco nechytil. Preci jen kolikrat ty deti tam sopli,pokaslavaji....Kdyz ale S. tam chce hrozne jit, ma tam kamaradku.

niniel — 14. 2. 2013 19:46

jaky mate nazor na dovolenou u more s rocnim ditetem?

Kokoska — 14. 2. 2013 20:06

Niniel,hodne asi zalezi na vasem zalozeni a temperamentu ditete.
Ja bych nejela, radsi bych vybrala nejaky pekny penzion tady.
Rocni dite udrzete ve stinu pod slunecnikem by u nas neslo,( S. porad nekam lezla, jedla pisek, davala do pusy kameni), vecer bych kvuli spani stejne nikam nemohla, vychazky v 30stup. horku pro prcky nic moc, no a 2 hodiny na plazi by ji to taky nebavilo.
Ale leckdo v roce uz jezdi a chvali si to.

niniel — 14. 2. 2013 20:18

ja bych strasne rada jela, ale taky si myslim, ze by to pro malyho nebylo dobry-vedro, slunce, studene more, horky pisek atd.

Luci — 15. 2. 2013 19:04

Ahojky,
niniel taky jsme to zvažovali a pojedeme v září do penzionu Peklo v Čechách, k moři až příští rok...

Dneska jsme byli na kontrole a Daník má bez mála 7 kg a Kája 6kg :D rostou prcci, pomalu, ale jistě. Kája dostala druhou hexu u Daníka se to odkládá na neurčito kvůli té nemocnici.
U Káji teď bojujeme s opruzeninami, má je až do masa chudinka :/ Větráme, mažeme vším možným, tak snad ten boj vyhrajeme

niniel — 15. 2. 2013 19:37

Luci, kdyz je malej opruzeny, tak nam nejvic pomaha Bepanthen mast, jednou namazu a je to pryc. Taky asi letos pojedeme jen nekam blizko a more odlozime.

akar — 15. 2. 2013 22:56

teda to jsou soky s tema nemocema :co: holky drzte se :hjarta: vzdycky je to silene, kdyz tem malym drobeckum neco je :jojo:
Luci at se opruzeniny brzo zlepsi - my mame vzdy jen drobne a na to Bepanthen v pohode zabere, vim, ze holky driv v nejakych diskuzis psaly, ze na opravdu velke (ty az do krve), na to jim to nepomahalo :(

akar — 15. 2. 2013 23:01

ja bych s tak malym mimcem k mori nejela, ale mozna je to tim, ze nemam doma jedno, ale tri :)
jedeme ted na tyden lyze (ale budeme ubytovani u tchyne, tak je to takove vic domacke) a pak v dubnu na par dni do Jizerek - to je do penzionu, tak jsem zvedava - pri nejhorsim to zabalime a pojedem domu driv (vsak je to jen 1,5 hodky :) )
Ale znam rodiny, ktere jezdi k mori s malym ditetem/detmi - ja si to sice predstavit nedovedu, ale zalezi na kazdem. Ja celkove mam radeji akcnejsi dovolene - radeji malou turu, nez plaz u more :)

Luci — 16. 2. 2013 20:37

Bepanthen nestačí má to až do masa chudinka, ale vypadá to, že už bude líp, hodně větráme, mažeme domácí konopnou mastí, oplachujeme v černém čaji a lepší se to

sima 75 — 16. 2. 2013 22:03

Ahojky sem tam k vam nahlidnu ....Luci zabere rybilka stoji kolem 60 kc a ma to za dva dny dole ...,ale pozor nemazat tim genitalie ...

Lucka 1 — 17. 2. 2013 9:45

a za mě zase Luci..jeslti už to má do krve,zaléčila bych pytiolem..sice tam píší až od 12let,ale mazala jsem obě děti když  bylo nejhůř..stačí tak 2 dny jen večer a přes den imazolem a určitě to zabere....za mě mastné masti jako bepanthen,rybilka apod. nikdy nevyléčily už rozjetý opruzeniny

Simi proč ne rybilkou geitálie? mazala jsem vždycky celej spodek :vissla:

mala.popelka — 17. 2. 2013 10:16

taky občas nahlídnu a z naší zkušenosti musím říct, že my jsme sice neměli nikdy do krve.... nicméně nám na opruzenou pr... nepomáhal moc Bepanthen, ani Rybilka, zkoušela jsem ještě jakousi Ondřejovu mast nebo tak něco a masti z marketů, všechno možné.... a nejlépe nám funguje namíchaná Sinderman Aquacalcis z lékárny :jojo: měli jsme jí v porodnici a tak jsem se dopátrala ke složení a nechávám si ji míchat

Kokoska — 17. 2. 2013 19:44

ahoj holky, my bojujeme s rymu. Jsem na sebe nastvana,ze jsem s obema detma lezla do herny...urcite si to prinesly od tamtud. Minule tam byl kluk,kteremu se delaly bubliny u nosu, jakou mel rymu. Nechapu, ze ho tam ta matka bere, kdyz preci nemusi. No a Ondrasek tam byl jedine miminko,tak za nim ty deti chodily....Ach jo. Ted je v noci 100x vzhuru, nemuze dychat, chrochta....ja jsem hrozne nevyspana.Ryma mu zacala vcera vecer. Poradne usnul az v 1h v noci, vstaval rano v 5:20 a mezitim byl asi 5x vzhuru. Des.
S. to zvlada lip,umi uz poradne smrkat, ale i tak mela dneska sklenena ocicka. Nastesti jsou bez teploty a pres den v dobre nalade.
Uz se tesim na jaro.

Luci, tak at to brzy vyhojite. Nejlepsi asi bude vetrat, vetrat ,vetrat ...no a jak vidis, kazdy ma svuj recept,jak na opruzeniny.

sima 75 — 17. 2. 2013 19:45

luci no zadecek muzes ,ale ne do genitalii ....tak me to rekla dr i v lekarne ...ale proc to nevim

sibka — 17. 2. 2013 20:34

Kokosko, rýma u takového miminka je děs.  Naštěstí mám oba už celkem zdravé, ťuky ťuk. Během virózy malé vyrazily dvě spodní jedničky :-) Tak už je zubatka, přesně o měsíc dřív než u synka.
Opruzeniny vážně nezávidím. U synka zabíral bepanthen, u dcerky sudocrem.

Luci — 18. 2. 2013 19:23

Holky, díky za tipy :hjarta: Bepanthen, sudocream, imazol, rybilku jsme vyzkoušeli a nic nezabralo... Vypadá to, že zabírá větrání a konopná mast, už tam má jenom dvě větší do krve a jinak už to mizí. Vůbec nechápu z čeho se jí to takhle rozjelo, do teď s tím neměli problém, nic jsme neměnili, jen ubrousky od tchýně modré od Lintea :dumbom: přestala jsem je používat při prvním náznaku problému a stejně to bylo na prd :dumbom:

Kokosko, rýma je hnus, nezávidím, znám to, když to mají oba najednou, takových 10 dní mám za sebou, odsávali jsme oba každou půlhodinu, v noci párkrát taky (jenže vysavač vždycky vzbudil i toho druhého :dumbom: )
Tak ať je všem brzo líp :hjarta:

Kokoska — 19. 2. 2013 19:58

Rýma u nas snad lepsi, ja v noci radsi neodsavam, parkarat jsem to zkusila, ale jak lezi na zadech, asi mu to steka do krku a stejne jsem nic neodsala.
Venku je zase bilo,tak jsme opet vytahli sanky. O. se alespon lip spi, kdyz je venku.Takze ryma neryma, jezdime kazdy den alespon na 2 hodky.

zuzacka — 21. 2. 2013 6:32

ahoooj holky!!!
tak snad si jeste pamatujete. mam dcerku filipku a chlapecka williama, zili jsme v anglii.
tak mi to teda trvalo nez jsem se zas ukazala, co. naposledy 16 teho cervence.

holt jsem toho nejak s dvema detma, babickou mela dost a segrou dost. a proste jsem na internet vubec nemela cas. a kdyz byl , tak jsem si davala leharo.. :):)

no a navic manzel dostal zase pracovni nabidku mimo uk. takze zase stehovani. po vanocich jsme zase balili a 3 ledna odleteli. a hadejte kam zase.

jo, zas do ciny. tentokrat do sanghaje. takze uz tady 7 tydnu bojuju.  ale tento tyden uz je to konecne docela v poho.

filipka zacla chodit do skolky, mam pani na uklid, no a konecne se budu moc zacit rozkoukavat. byl to boj. na zacatku 2 tydny s deckama na hotelu, vedle manzelovy firmy - pole lany a my.. no des.

ten v novem dome, je to ok. ale jeste nemame vubec nase veci. lod s balikama pripluje snad tuto nedeli. tak jeste 2 tydny a muzu zase rozbaloavt. uz jsem na to expert.

12 mesicu a zila jsem v 5 domacnostech... ty blaho. jak jsem to dala to nevim

zuzacka — 21. 2. 2013 6:34

jo a nevim jestli se da v cesku koupit canesten baby. ten je na hodne rozjete opruzeniny nejlepsi.

a u more jsme byli jak s filipkou ve 3 mesicich, tak s wilikem ve 2. a v poho. krasna dovolena.

zuzacka — 21. 2. 2013 6:40

ja si to ted procitam a zjistuju, ze jsem vlastne prosvihla narozeni skoro vsech letnatek. wilik byl jeden z prvnich (27 cervna).
takze dodatecne gratuluju vsem!!!!!!11 musim pozjistovat kdo co a jak. hahahahaha

Luci — 21. 2. 2013 19:22

Zuzačko, vítej zpět :supr:

to je mazec, to stěhování, máš můj obdiv :godlike:

Opruzeniny jsou konečně pryč :supr:

Luci — 25. 2. 2013 19:01

Daník už má obě horní jedničky venku :supr: snad bude zase chvíli klid, Káje otékají horní dásně takže nás to čeká u ní... Jinak je vidět hrozný rozdíl mezi pohlavími, Kája je živá a pořád jí chytám někde po obýváku, zato Daník ten kam ho položím, tam ho najdu. Občas se milostivě otočí z bříška na záda, ale opačně ne :/ a sní o 100g zeleniny víc než Kája ten náš otesánek :lol:

Kokoska — 25. 2. 2013 19:27

Luci, ty mas teda zubatce :lol:
Ondrovi jsem nasla prvni zub pred 2 dny...
K tomu otaceni, prvni by se mel otacet ze zad na brisko, opacne az pak. Jinak se to snad bere jako prepadnuti, ne otaceni. No vic by Ti k tomu rekla rehabilitacni.
O. je taky lenoch, umi valet sudy, ale moc tomu neda. Zato kdyz jsem nekde pobliz, tak se ke mne hned sape, abych ho vzala.Plazit se jeste neumi, jen rotuje kolem sve osy.
Zuzacko,stehovani sem tam nezavidim, asi by me to vecne vybalovani nebavilo. Ale zase je fajn, podivat se po svete.

Luci — 28. 2. 2013 14:04

Tady je nějak mrtvo... U nás nic moc nového, jen malá už má zase opruzeniny :dumbom: dneska se pokakala ráno po jídle, ale usnula a já si toho nevšimla, byla v tom cca 2 hodiny a má to zase do krve :dumbom: takže znova oplachujeme, větráme a přebalujeme častěji do toho se jí klubou ty jedničky nahoře, takže kňourá a je protivná... A manžel dneska přijede až v noci, jsem na ně úplně sama celý den i s večerním koupáním a migrénou a menstruačními bolestmi, prostě paráda :usch:

niniel — 28. 2. 2013 19:59

Mireckovi se horni zoubky zatim neklubou. Zacal lezt, nejdriv se jen plazil a hlavne couval :-), ale dneska se dostal na vsechny ctyri a houpal se dopredu a dozadu apak popolezl ;-)

tady pridavam odkaz na nejnovejsi fotky
http://niniel1.rajce.idnes.cz/fotoatelier/

akar — 28. 2. 2013 20:28

Niniel moc pekne fotku :supr:
Kokosko malemu vyrostl zub zrejme ve stejny den :D - taky jsme objevili prvni
Luci vy mate tech zoubku pozehnane :jojo:
My jsme se vratili s hor - jeste, ze jsme tam meli babicku - kazdy den jsme cca 3hodky jeli s holkama lyzovat a on spokojene spinkal a kdyz se vzbudil, tak tu chvilku to spolecne zvladli :supr: Ale uz se tesim, az bude taky behat,  to mimino je celkem omezujici. Jinak uz se zacina plazit, tak je veselo :)

zuzacka — 4. 3. 2013 4:49

ahojki, tak my porad zadne zuby.... ale papame o 106. William s ni daleko vice nez Filipa (3 roky). no uz ma 10,5 kg.... segra mu rika bucek...haha

jo a pretaceni jsme nejak preskocili. lozeni - tak srandovne pres pr.... ted uz trochu i po kolinkach. ale dostane se vsude - tajtrlik jeden. ale nasel si novinku... vstava furt a u vseho stoji a pokousi se chodit.. no to mam radost, takhle brzo. takze jsme nakoupila vratka do kuchyne ke schodum.. . no uz se na to teda tesim... uz tak se mi furt do neceho boucha.. ma hlavu jednu velkou bouli, jak se treba prevali pres hracku nebo tak.. a mame pitome kachl v celem dome... bobik muj.


ja bych taky jela na hory - zavidim.. my uz mame docela teplo. 15 stupnu a slunicko. takze misto lyzi jezdim na bruslich.. :)

sibka — 4. 3. 2013 20:50

Tak jsme včera opustili hluboký kočárek :( Oprášila jsem sporťák po synkovi a jak se tam malé líbilo :) Dnes má 8 měsíců, strašně rychle to letí.

Papá teda nějak málo, i dnes byla strašně protivná, že by další zoubky? Ty spodní jedničky už krásně vykoukly z dásní :)
Zuzacko 10,5 kg to je krásná váha. Synek má v 2,5 letech necelých 12 kg, ale posledních 14 dní se trochu rozjedl (doufám, že jsem to teď nezakřikla)

Stelince přejeme vše nejlepší k dnešnímu svátku :pussa:

Luci — 5. 3. 2013 10:30

Zuzačko, 10,5kg? Ti naši mají 7,3kg a 6kg a je jim skoro 8 měsíců :D sporťák už taky vytáhneme, v korbičkách jsou nacpaní (hlavně Daník) a nebaví je to v nich, chtějí koukat ven.
Včera nás poslali na rehabilitace s Daníkem, protože se neotáčí a je mírně hypertonický (v křeči) nevím jak tam budu jezdit, jsem bez auta a do autobusu se nevejdeme, bude to dobrodružství :lol:

Kokoska — 6. 3. 2013 14:58

Dneska jsme byli na 8M kontrole, tak Ondra ma 9,6 kg a 75 cm. Ma zase rymu, chytil to v herne a nemuze se toho zbavit.
Konecne se zacal plazit, S. mu nechce nic pujcovat,kam se doplazi ( a ze se poradne nadre), tak mu hned vsechno bere.

Luci, tak jak to provedete s tou rehabkou? stejne si nedovedu predstavit, jak bys to delala, kdybys tam jela s obema. Ze by Kaja koukala z kocarku a Ty se ucila cvicit s Danikem?

Luci — 7. 3. 2013 10:53

Kokosko, ještě nevím, naše dětská si nemyslí, že bychom to potřebovali, jdeme tam příští týden a domluvíme se co a jak. Jinak bych tam musela chodit s oběma a doufat, že manžel se utrhne z práce

Včera jsem vytáhla sporťák a děti byly nadšené :D  nebyl žádný řev, jen ohromené ticho :lol:

jo a malá už má náušničky, zvládla to krásně, brečela hlavně, když jí sestřička značkovala uši, při nastřelení pak už skoro ne, když byla pak u mě v náručí, byla v klidu

sima 75 — 7. 3. 2013 10:55

Ahojky holky sem tam k vam nakouknu ...chci se zeptat žvatlaji vam uz mimča ? a co ? mala dela pazvuky ,ale mama .tata a baba neslysime ???

Kokoska — 7. 3. 2013 14:13

Simi, myslim,ze kolem osmeho mesice by mohli zacit opakovat slabiky....dcera to delala a porad jela mamamamama. Kluk porad vselijak "skrehota",ale slabiky to nejsou.
JJ, nastreleni je rychlovka, klasicke pichani mi proti tomu prijde drasticke....
Luci a kdyz byli ve sportaku,tak uz to meli trosku zvednute? O. sice jezdi ve sportaku,ale uplne nalezato, takze stejne vidi houby. Jen tam ma vic mista.....

Luci — 7. 3. 2013 17:38

Naši taky žvatlají, ale slabiky to nejsou

Kokosko, v našem sporťáku jdou 3 polohy, měla jsem je na střední, takže pololeh a když usnuli, položila jsem je na nejnižší polohu, nejde úplně do rovna, ale skoro leží. Místa mají víc a i vidí kolem sebe

Jo a dneska se Daník dvakrát otočil sám na bříško :D ono to půjde :D

niniel — 7. 3. 2013 18:08

nám se dneska konečně přetočil z bříška na záda na obě strany :-) jinak pololeze. taky žvatlá, ale žádné slabiky :-( taky uý jsme vytahli sportak a jelikož už sám sedí, tak ho mame ve střední poloze. jo a zjistil že má pindíka a když ho přebaluju tak si za něj tahá :-D a taky se se mnou o všechno dělí, nabízí mi křupky a dudlika atd.

Kokoska — 7. 3. 2013 19:52

Luci, tak vidis....Danik se zalekl rehabky a "tyrani"  maminky cestovanim , a treba zadne cviceni nebude potreba :cool:

Ondra se teda prvni kutalel nez se zacal plazit, ale rozhodne nebyl ve valeni sudu tak dobry, jako sestricka. Ta klidne prekutalela celou mistnost.
No a delit se o nic se mnou teda nechce :D :D Maximalne ho zajimaji moje zuby a jeho nohy.

Luci — 8. 3. 2013 11:12

No já taky Karolínu honím po pokoji, dokáže se odkutálet daleko a neskutečnou rychlostí. Dělit se se mnou taky nechtějí ani jeden, zajímají je taky zuby, brýle (máme oba s manželem) a vlasy a tátova bradka (tu mu postupně likvidují :lol:)

Jinak vše nej k MDŽ :supr: :hjarta: schválně, která z nás dostane kytku

niniel — 8. 3. 2013 20:06

tak Mirecek prodelal 6.nemoc, tri dny mel horecku a dneska se trochu osypal. nejdriv jsem si myslela, ze mu rostou zoubky, ale kdyz se dneska osypal, tak to bude ta 6ta nemoc asi. mate nejakou zkusenost?

akar — 8. 3. 2013 21:32

Luci drzim palce, at to jde Danikovi i bez rehabky :hjarta:
Zuzacko vy jste ale cestovatele :jojo: tak at se vam tam libi. Teda maleho je kus chlapa :) (nase temer trileta ma tak temer stejnou vahu - neco malo pres 11kg)
Niniel vy to mate nejake prehazene ne? plazeni sezeni a pak pretaceni :) S pindikem si taky hraje, vzdy mu rikam, to mas hracku na cely zivot :D Jinak sestou mely obe holky - 3-4 dny vysoke horecky, pak se osypaly a to bylo vse.

u nas se taky zvatla, krom bababa jen zvuky, plazi se o sto sest, zacina zvedat zadek a snazi se dostat na kolena, ale na plovoucce mu to klouze :) Jeste jsme do sportaku nepresedlali, mame vlozenou tasku, tak se tam jeste vleze.

sima 75 — 9. 3. 2013 10:35

Diky za info ;)

Kokoska — 9. 3. 2013 12:24

Uz jste nekdo zacal davat jogurt? Ja jsem mu dneska zkusila trosku primichat k bananu, myslim,ze mu to chutnalo.Kdyz jsem mu dala na lzicku samotny, tak se na to moc netvaril.

Niniel, u 6 by mela byt dost vysoka teplota....nekdo rika, ze dite nevypada moc nemocne....

Luci, tak kytka u nas zadna nebyla, manzel si ani nevzpomnel.....

Luci — 10. 3. 2013 10:13

Kokosko, dostala jsem australský čajovník v květináči, doufám, že přežije moji péči :lol:

jogurt ještě nedávám, banán nemůžu dávat, mají po něm zácpu...
a vůbec nevím co jim mám vařit, máte nějakou inspiraci?

akar — 10. 3. 2013 10:40

ja uz jsem mu jogurt parkrat dala - vzdy primychany k bananu nebo necemu, tentokrat mu davam ty veci nejak intuitivne, ted uz ho tyden nemel, protoze jsem ho zapomela koupit ;) Ja samotny jogurt davala holkam jen vyjimecne
- vetsinou jsem jim do toho mixovala nejake ovoce - banan, strouhane jablko, mango nebo zavareniny - merunky, svestky,hrusky atd. (mam sklenicky zavarene s glukapurem misto cukrem, ktere pouzivam pro deti cca do 1roka :) )
Luci myslis k obedu? - ja jedu tak na stridacku - hlavni suroviny mrkev, petrzel, kvetak, brokolice, cervena repa, cuketa (vse mam v mrazaku ze zahradky) nekdy je to jednoodrudove jindy mix zeleniny :) a k tomu maso - kralik nebo kureci (to mam domaci, ke kupovanemu telecimu, krute atd. jsem se nedostala, protoze na to vzdy zapomenu koupit, tak kdyz jsme byli na horach, jsem mu to vykompenzovala nejakou sklenickou, tam jsem nevarila) a 1x tydne zloutek (babicka me zasobuje vajickama). Prilohy stridam brambor, ryze, bezvajecne testoviny :) Dneska se prvne chystam varit cervenou cocku :)
Jo a samozrejme varim na 2-3 dny, ma vzdy jedno jidlo za sebou :D

Kokoska — 10. 3. 2013 20:06

Luci, taky mam pocit, ze Ondrovi banan moc nesvedci, proto mixuju s jinym ovocem -hruska,jablko,merunky...co je po ruce.
No a vareni,taky ruzne obmeny toho,co psala Akar - maso a k tomu nejaka zelenina + ryze,brambory,testoviny, jahly,ovesne vlocky apod.
Vecer davam kasi nemlecnou,kup. ve zdrave vyzive a nekdy pridam UM, kojeni pak pred spanim....nekdy mu do kase pridam rozvarena jablicka.
Varim na 2 dny, treti den uz to stejne jist nechce.
Jinak uz umi docela slusne pit z trenovaciho hrnicku, davam mu vodu nebo Leros caj

sibka — 11. 3. 2013 8:41

Niniel, asi píši už pozdě, ale přece. Synek měl šestou nemoc někdy v 8,5 měsících. Měl teploty kolem 38,5, ale byl takový spokojený, kromě teploty nic, ani nebyl protivný. Zrovna byl pátek, tak že půjdu v pondělí k doktorce, ale v neděli se osypal, hlavně na hlavičce a krku a teploty nikde. Tak jsem v pondělí jen zavolala doktorce, že měl šestku a ta si to poznačila do karty.

Kokosko, jaký hrníček používáš? Já mám doma snad všechny typy, malý mi nechtěl pít nic a z ničeho. Rozpil se asi tak před měsícem :)

Luci — 11. 3. 2013 10:42

holky a mixujete jim to ještě? nebo to mají zvlášť? díky za tipy, v podstatě vařím to samé, přidám těstoviny a ovesné vločky
kaši na noc nedávám, spí mi po mlíce stejně jako po kaši, jen mám problém dostat do nich ovoce, hlavně do Karolíny, ta mi to plive :dumbom: Teď byli na víkend u našich a tam dlabali přesnídávky o 106 a doma ne :dumbom:

Kokoska — 11. 3. 2013 18:26

Luci, presnidavky by O jedl,ale ja do nej chci dostat nejake cerstve ovoce a to je problem.Tak to ted delam tak, ze mu dam treba pulku hrusky+kus jablka a rozmixuju to s trochou presnidavky.Samotne by to nejedl. Ted to teda jeste vylepsuju jogurtem.
Jo a kasi dava, ale ze by po ni spal, to nemuzu rict. Je to zavislak na prsu, hlad nema, ale prudi....jednou v noci jsem si rekla, ze mu to prso holt nedam a on vydrzel rvat 2 hodiny v kuse nez znovu usnul (S a manzel byli zrovna pryc, jinak bych ho nemohla takto udelat, to by je vzbudil...)
Sibko, mame trenovaci hrnecek od Aventu a docela z toho pije...jiny jsem ani nezkousela. Ale myslim si,ze je to spis vekem/casem, nez hrnickem, ze zacal takto pit....

niniel — 13. 3. 2013 16:06

kontrola v 8. mesicich je za nami. meri 71,5 cm a vazi 9380g. sedi,vali sudy, plazi se a trochu leze ;-) dneskadostal trochu bileho jogurtu s presnidavkou a moc mu to chutnalo.

sibka — 13. 3. 2013 22:42

kontrola v 8, měsíci byla v úterý, neměřili, váží 7,5 Kg přetáčí se na břicho přes obě strany, točí se kolem své osy, jinak lenoška po mamince (synek byl to samé, takže jsem zatím klidná), jen pusinka jí jede :)

akar — 14. 3. 2013 10:44

u nas kontrola vcera 8,5kg, 71cm - plazi se, nesedi, ji zatim vse (akorat kvetak mu moc nejede) :)
jinak je nemocny - zahleneny - lezou mu 2 zuby naraz - ma horecky, jen tezko rict, zda ze zubu nebo z nemoci :( a zanet v ocich - uz je druhy tyden zavreny doma, chtelo by to trochu na vzduch. Holky vzdy neco dotahnou ze skolky a on to pak schyta :( No jo, to je holt udel tech mladsich sourozencu. Mladsi to mela taky tak, vzdycky vsechno od starsi chytla.

Luci — 14. 3. 2013 10:58

My jdeme dneska na kontrolu, pak písnu míry a váhy :)

Daníkovi přes noc vylezl další už 5tý zub a leze mu 6tý... Pořád mi nechtějí ty přesnídávky, syrové ovoce jakbysmet, jediné co jim chutná je jahodová a malinová od Hamánka :dumbom: když chci aby snědli i něco jiného, musím jim to míchat do kaše

niniel — 14. 3. 2013 12:12

pred chvili me zarazila jedna vec, Mirecek ma obe dolní jednicky a ted byl par dni protivny tak jsem mu koukla do pusinky a rostou mu dalsi dva zuby, ale ne jednicky ani dvojky, ale trojky, pravy spicak ma prorezany a a je par milimetru videt a levy je videt pod dasnickou. zdalo se mi to dost divny a tak jsem hned volala doktorce a ta rikala, ze jsou vyjimky ze nemusi rust nejdriv rezaky, mame tomu neáhat volny prubeh a uvidi se. takze to zatim vypada, ze budeme mit doma maleho upirka. jen mi to dost vrta hlavou a obavam se toho aby mu pak ty predni zuby dobre vyrostly :-( setkaly jste se s tim nekdy u nekoho?

Kokoska — 14. 3. 2013 18:38

Niniel, bud v klidu,uz vicekrat jsem slysela,ze mel doma nekdo upira :lol: :lol:
Treba se jeste stane to, ze nez mu ty trojky uplne vylezou, tak driv pujdou jednicky a dvojky. Ja jsem u S. taky mela pocit, zenejdriv mela boulicky u trojek,ale nakonec ji jednicky a dvojky vylezly driv, ty trojky se zastavily....
No uvidis.
Akar, taky mam pocit, ze S. rymu zvladne uz v pohode a O. se s tim pak trapi.Minule si donesla rymu z herny.Ona byla za tyden v poho a O. se s tim trapil vic jak 14 dni.

Luci — 14. 3. 2013 20:06

Tak jsme po kontrole, Daník má 7,5kg a 69cm a Kája 6,3kg a 68,5cm. Oproti vašim obříkům jsou prcci :D
Kája dostala poslední hexu, ale u Daníka se očkování odkládá na neurčito... Snad to ničemu nevadí
Dneska měli prvně kuskus k obědu a docela jim chutnal, o víkendu zkusíme tu červenou čočku a už můžeme i jogurty, tak zkusíme, kolik jim dáváte jogurtu?

sibka — 16. 3. 2013 21:00

Tak dnes se začala malá plazit, o 2 měsíce dříve než synek :)

Kokoska — 17. 3. 2013 10:11

Tak jak se uz palzi,tak je zase o starost vic....dcera vysypala na zem mysli...jak to videl, nabral rychlost a uz byl u toho....samozrejme mu to zaskocilo,tak jsem z nej vyklepavala mysli.
Nebo se divam po obyvaku,O. nikde, jen lampa za gaucem se pohybovala sem tam sem tam...
Dneska na sebe prevratil stojan s CDckama...
No a az se zacne stavet,tak to bude teprve neco....
Luci, to je zajimave,ze je mezi nimi takovy rozdil..ale je pravda,ze znam dvojcata o kterych jsme si nejdrive myslela, ze jsou to sourozenci s rocnim rozdilem...a to jim byly asi 3 roky.

Luci — 18. 3. 2013 10:24

Kokosko, přitom jí Kája stejně, ale chodí víc na velkou a hlavně se celý den nezastaví, už se začíná plazit na rozdíl od bráchy, který se ani nehne... A  asi mají postavy po rodičích, já mám 175cm a 59kg a manžel 185cm a 105kg

O víkendu jsme zkoušeli syrovou hrušku, Daník nezklamal, chutnala mu, Káje ne, to samé s jogurtem, malej spořádal celý kelímek, Kája půlku a to sem jí tam musela dát marmeládu... Dneska uvařím trochu té čočky, snad jim bude chutnat.

Mám otázku, jak často jim dáváte maso? a kolik vám vypijí čaje nebo vody?

akar — 18. 3. 2013 13:20

Kokosko jj je to zas o starost vic - taky se kolikrat otocim a maly neco cupuje nebo zdrhne :) min.tyden mladsi dcera nechala piti (bez stopky) na zemi a nez jsem dosla, tak se v tom maly rachal a jak se plazil, tak to brichem cele vytrel :dumbom: Ale ja jsem rada, ze uz se hybe, je s nim vetsi zabava a hlavne on se vic zabavi :) uz se tesim az si sedne, lip si bude s holkama hrat :)
Luci to ze jsou dvojcata, neznamena, ze budou stejne (vyvojove, povahove i fyzicky :) ) -  ja mam tri deti a kazdy je jiny  :)
Ja davam maso tak 4-5x tydne a 1x tydne zloutek :) kdyz treba delam cocku, tak maso nedavam, je tam rostlinna bilkovina :) Caj nedavam, jen vodu a to prilezitostne na zapiti obeda nebo kdyz nekam jedem,  tak nevim kolik toho vypije 3x denne kojim a v noci, kolikrat si rekne, tak ma tekutin dost :)

Luci — 18. 3. 2013 13:53

Akar, já vím, že jsou každý jiný, snažím se je nesrovnávat, ale někdy to jde těžko...;):)

Děti právě nechtějí pít nic, zkoušela jsem už všechno, vše jim ředím, abych do nich dostala tekutiny, mléko dostávají 2x denně, někdy 3x a vypijí po 250ml, čaje nebo vody dají max 20ml snad mají dost...

Já je mám v ohrádce, neuhlídala bych je a máme tady pořád napůl staveniště takže je raději dávám do té ohrádky

akar — 18. 3. 2013 14:32

vsak Luci ja taky obcas srovnavam - teda porovnavam - kdy kdo zacal lezt, kdy kdo si sedl, kolik vazil/meril v urcitem veku atd. :jojo:
s tim pitim fakt nevim, ja je vsechny kojila a mladsi dcera, ta by zas mohla byt jen na tekutinach - vypije celkem hodne a starsi zas musime uhanet, aby mela nejaky pitny rezim :)

Kokoska — 19. 3. 2013 20:02

Tak Ondra vcera zacal slabikovat, zacal tatatata...no a tatinek je samozrejme na vetvi :lol:
Dneska uz k tomu pridal i baba a poctive to trenuje vetsinu dne. Je to sranda, nekdy mele pusinkou jen tak na prazdno...
No a taky mi zacal kramovat v kuchyni.Prisel na to,ze se daji otevrit dvirka a zacal vyndavat veci....
Pije cekem pekne, rekla bych, ze 150ml caje nebo vody urcite vypije, mozna i vic...Pres den ho kojim taky tak 2-3x, no a v noci prudi x-krat. Musim mu alespon jednou v noci vymenit plenku, jinak by byl uplne procurany.
No a zase mame snih :/

Luci — 24. 3. 2013 11:12

Tak jsem stihla umýt okna, když děti spaly a nalepit velikonoční samolepky na okna a tím pro mne končí jarní úklid...

Daník má už 6 zubů a Káje rostou dvojky nahoře, takže je veselo :dumbom:

Kokoska — 25. 3. 2013 19:26

Luci,taky neporadam zadne jarni uklidy....neni cas. Jsem rada, ze vecer uklidim,co ta starsi rozhazi...no a ted se k ni uz pridava Ondrasek, takze kramari oba dva.
Dneska se plazil, pak se zakuckal a uplne jsem se bala, ze si neco maleho nasel a vdechnul. Nasetesi mu asi jen zaskocila slina ci co...zadna hracka.
A cele dny neco povida....

Luci — 3. 4. 2013 10:45

Holky, co Velikonoce? u nás klid, jen jsem nabořila manželovo služební auto :dumbom: jsem občas za blondýnu, cca jednou za 10 let. Ale dal si 2 cigára, 2 rumy a byl v klidu a nakonec mě ještě utěšoval...

Kája už péruje na kolínkách a hlavní dobrá zpráva je, že Daník se už vesele otáčí na bříško a zpět a už se taky snaží stavět se na kolínka :supr: a oba žvatlají slabiky až je to někdy k nevydržení :lol:

niniel — 3. 4. 2013 11:05

nam se taky stavi na kolinka a kdyz se ma za co pritahnout tak se snazi stoupat. jinak neslabikuje, jedine co z neho obcas vypadne je ham kdyz papa a kdyz vidi psa tak porad opakuje hahahaha.

vcera usnul na boku jako vzdy, ale pretocil se ve spanku na brisko a jak trochu procitnul tak si automaticky sednul, sedel se zavrenyma ocima a klinkal se, tak jsem ho polozila a chrnel dal.

Kokoska — 3. 4. 2013 18:01

Tak u nas se o lezeni nesnazi,mame vsude hladke podlahy, takze se paradne klouza po brisku,coz mu vyhovuje.Pusu taky nezavre,porad neco zvatla...a taky umi pekne jecet.Nejvic,kdyz mu S. neco bere, coz je posledni dobou porad.Vsechny hracky porad stehuje na stul nebo gauc,aby Ondra nemohl na nic dosahnout...no je to nekdy boj.
Nechci videt,co nastane,az se postavi a bude ty veci z gauce brat.
Zuby ma zatim jen dva,ale vypada,ze mu rostou jednicky nahore.Dneska pekne vymysli s jidlem, do obeda jsem mu dala trosicku cervene cocky a vubec to nechtel jist...tak nevim,jestli to bylo tim...

akar — 3. 4. 2013 18:41

u nas se taky klouze, snazi se podsadit zadek, ale nejde mu to
slabiky zadne nerika, za to v noci se moc nevyspime, rostou mu zuby, jeden za druhym - ma tri dole, jeden nahore a rostou mu dalsi, do toho ma rymu, tak nic moc
zadne boje o hracky nejsou, jen porad pripominam holkam, aby davaly pozor na male veci, aby neco nezhltnul - jinak si s nim celkem i vyhraji a pohlidaji :)

niniel — 6. 4. 2013 8:20

Tak už konečně pořádně leze a neplazí se :-D je šikovný, sám dělá paci pací a ukazuje jak je veliký. A začal říkat tata

Kokoska — 6. 4. 2013 16:40

Niniel,to je opravdu sikovny....to ten nas raubir porad hrozne povykuje, je to takovy radostny pokrik,ale trha to usi a kdyz to dela porad dokola, tak mam z toho hlavu jak balon.A S. to nesnasi a jeci na nej,ze nema kricet :dumbom:
Akar, to zavidim,ze nemate boje o hracky......ja porad vysvetluju,jak se veci musi pujcovat a jak je to fajn si s nekym hrat a efekt to zadny nema....vsechno pred O. uklizi a hotovo.
Jo a dneska jsem Ondru chytila, jak vyjida hlinu z kvetinace....doplazil se k tomu a uz ladoval...doufam,ze to prezije ve zdravi :lol:

sibka — 6. 4. 2013 19:46

Ahoj holky, ozývám se po delší době, ale doma je to teď náročnější. Synek se začal strašně vztekat, pár výstupů jsme už měli i venku. Mého hodného chlapečka někdo vyměnil :)
Dcerka je šikovná, plazí se, péruje na kolínkách, dělá paci paci. Oproti synovi kamarádky je ale děsně pozadu, ten už chodí. :D To bych si moc představit neuměla a asi i nechtěla, stačí mi ty boje teď. Až dcerka dosáhne i na stůl, kam malý odsunuje svoje hračky, to bude dílo. Už ať je venku teplo a můžeme na hřiště. Malý má tolik energie, že se doma nudí a pak zlobí :-(
Malá si pěkně žvatlá, vypadá to, že se brzy dostane na synkovu úroveň :) Tomu se mluvit vůbec nechce, já se s ním dorozumím, ale nikdo jiný :(

akar — 7. 4. 2013 10:50

Sibko, kolik je malemu? (mezi 2-3?) no jo, obdobi vzdoru - tim si projde kazde ditko - nekdo min a nekdo vic - u nas se desne vztekala starsi dcera, hazela se i venku o zem :dumbom: , mladsi to prochazi celkem v pohodem, max. si zadupe :) , ale vztekaci/az hystericke sceny, tak jako starsi nedela
Niniel to je opravdu moc sikovny :supr:
Kokosko, ja si moc nepamatuju, jak to bylo mezi starsi a mladsi, ale myslim, ze pred ni hracky taky neschovavala - nejak si to nepamatuju. No a ted, jak uz jsou dve a musi se o veci delit, tak jim asi ani neprijde, ze je tu jeste treti :) no nevim. Je fakt, ze ony se spis obcas pohadaji mezi sebou o nejakou vec nez s malym :D jinak jsou k nemu spis ochranitelske/pecovatelske :) Uz je davam spolecne koupat, je to sranda, ten je uplne uvytrzeni. Je to takovy maly smisek, jak je s holkama, tak se neustale tlemi, protoze ony s nim delaji kraviny :D Myslim, ze z nich bude dobra parta ;)
Mluveni mu teda nejde vubec, uz ani bababa, co delal driv nedela :( ted zacal posledni dva dny trenovat kolene, tak uvidim, jestli se rozleze, protoze se zacal i o veci vytahovat nahoru - vcera u mycky, kdybych tam nedala ruku, tak si nabil pusu :(
Na teplo se taky uz tesim - tohle pocasi me strasne nebavi, uz bych nejradeji nachystala zahradku a deti, aby mohli byt vic venku :)

Luci — 11. 4. 2013 10:43

Ahoj holky, užíváte jaro? tady to nějak vázne :D
myslíte, že už nám můžou růst stoličky? Malej probrečel celou noc, ve předu nalité dásně nemá (nahoře už má 4 zuby venku) je protivný, má kašel a rýmu. No a Karolíně v pondělí vylezly dvojky nahoře a ta zase bojkotuje večerní spánek, usíná nám po dvouhodinovém hysteráku až kolem půl desáté večer :dumbom: přes den taky zlobí a řvou, já se zblázním :dumbom:

Kokoska — 11. 4. 2013 19:51

Luci,tady to taky vazne, dneska cely den zamraceno, taky trochu sprchlo...
Zuby Ondraskovi taky rostou,ale nejak si nestezuje. V noci se budi, leze, povida si, ale neplace. Jinak hrozne pisti..radosti a S. to uplne nesnasi, tak na nej taky hrozne jeci....no a on si asi mysli, ze si s nim tak povida a jeci zase zpatky.No je to tu jak v blazinci.
Ja uz se tak tesim, az bude teplo a taky az bude O. sedet, abychom mohli jezdit s kocarem a on uz konecne neco videl...ted to ma porad na lezaka a uz ho to prestava bavit.

Luci — 12. 4. 2013 10:30

já už je mám ve sporťáku, už to v korbičkách nešlo, nechtěli tam být a jen řvali, teď jsou spokojení, že vidí, ale zase moc nespí v kočáře, na to nemají čas :lol:

niniel — 12. 4. 2013 14:34

My uz taky jezdime ve sportaku, ale behem par minut usne tak ho napul polozim a je to ;-)
jinak uz mame venku 5 zubu-jednicky dole a jednu dvojku a obe horni trojky-vypada to srandovne :-D

Jak dlouho mate v planu kojit pokud jeste kojite?

akar — 12. 4. 2013 23:13

ja mam vlozenou tasku, tak jeste jezdi v tom, je to vlastne stejne, jako by byl ve sportaku na lezato s fusakem :)
Luci se zubama, tezko rict - ale dceram tusim nejdriv lezly ctyrky a pak az trojky (spicaky), ale kazdemu rostou ty zoubky uplne jinak - my mame ctyri - dolni jednicky, dvojka a horni jednicka (a druha bude co nevidet a taky se klube dolni dvojka). Mam pocit, ze mu ty zuby rostou porad :) starsi dcera mela prvni zub az v 11m :)
Niniel s kojenim ani nevim, asi az me o prestane bavit - u starsi dcery jsem prestala kojit v roce (uz jsem kojila jen rano a jednoho dne se zapomela o kojo prihlasit, tak jsem se na to vykaslala), u mladsi jsem v 9m sla do prace a kojila jsem vecer a rano (+ teda v noci, jak si rekla)  a chtela jsem v tom pokracovat, pak ale vikend pred nastupem do prace jsem usoudila, ze to nema smysl, ze bych se moc nevyspala, tak jsem to utla, no a ted kojim odpoledne, pred spanim a rano (+ samozrejme se porad budi v noci) a tak mam obcas cukani (hlavne kdyz se budi v noci moc casto), ze se na to vyklaslu a pak me to zas prejde ;) se uvidi, kdy s tim seknu. jsem si rikala, tak do roka, ale uvidime. Taky zalezi na tom, jestli maly bude chtit UM - starsi dcera to naprosto bojkotovala, proste jak jsem prestala kojit tak UM nemela. Mladsi bez problemu a UM mela rano a vecer do 2,5 roku :)

niniel — 16. 4. 2013 21:21

Dneska jsme byli v zoo, Mirecek koukal a koukal ani nedutal, az ke konci byl trochu nevrly jak byl unaveny. Ale jinak krasny vylet v krasnem pocasi

Kokoska — 17. 4. 2013 14:58

Holky, nic nestiham...je pekne,jsme porad venku,doma uz jsme neuklizela ani nepamatuju...vzdycky jen vysaju ten nejvetsi bordel (rozdrobene rohliky, krupky). Horsi je, ze Ondra jeste nesedi,ale v kocarku uz jen tak lezet nechce a starsi chce byt porad venku, takze vzdycky s sebou beru Manducu....jak se probudi a zacne prudit, tak ho prendam do Manducy, aby videl.....pak zase vytuhne v Manduce, tak ho prendam do kocarku. Uz jsem ho zkousela i vypustit na travnik,ale nelibilo se mu to. Jedine, co ho zabavilo, bylo hrabani v zahonku (pusu jsem mu musela zacpat dudanem, protoze by hlinu jinak jedl). Starsi taky rada okostovala z kazdeho zahonu.
Jinak zarleni hrozne....S. strasne vadi, jak Ondra povykuje, rve na nej zpatky, je z toho uplne nepricetna.No a zacne, hned rano,jak se probudi....v 10 dopo jsme z nich uz vyrizena a jsem rada, ze O. bude spat a bude chvili klid. Kdyz jsme venku, tak si ho tolik nevsima....takze jsme venku, jak to jen jde :dumbom:

Kokoska — 17. 4. 2013 14:59

Kojit bych chtela tak rok a kousek...treba pres leto.Uvidime, jak moc bude prudit v noci. Zatim tedy prudi, tak uvidim,jak dlouho vydrzim.

niniel — 23. 4. 2013 6:57

Od kdy muze dite normalni detskou krupicku? Musi byt se sunarem nebo muze i normalni krabicove trvanlive mleko?

Kokoska — 24. 4. 2013 21:59

Niniel, do roka bych normalni mleko urcite nedavala, vyrobci UM dokonce rikaji do 3 let,ale to mi prijde prehnane.
Krupici urcite muzes. Ja jsem to delala tak, ze jsme to uvarila ve vode a kdyz to zchladlo na tech cca 40st, tak jsem primichala UM.

niniel — 26. 4. 2013 20:05

Tak jsem dnes dostala menstruaci a uplne me to vydesilo. Jak to mate vy? Porad kojim, i kdyz daleko mene, pres den mleko vubec nechce, takze kojim hlavne rano, vecer a v noci a pres den pije caj, ten si vezme uplne v pohode, ale prso proste nechce :-( bojim se., ze prestanu kojit uplne :-( mate nejake zkusenosti nebo rady?

akar — 26. 4. 2013 21:11

u holkem jsem MS dostala cca po 8-9m, ted mam od 3m Mirenu a u toho je MS minimalni, tak uvidim, kdy a v jake intenzite prijde :)
Niniel nech to na nem, kdyz uz nebude chtit, tak toho stejne moc nenadelas ;)

niniel — 27. 4. 2013 7:25

V noci a rano pil uplne normalne, tak snad to bude dobry

Luci — 2. 5. 2013 7:57

Ahojky holky,
dlouho jsem tu nebyla, nějak nestíhám :rolleyes: Děti jsou nastydlé, manžel má chřipku a já kolem všech lítám. Do toho se Daník budí cca 10x za noc kvůli prdíkům :dumbom: začínám mlít z posledního. Včera jsme ještě celý den stěhovali mé rodiče. To by jeden neřekl, kolik se toho za 25 let nastřádá... Jinak u nás je novinka, Kája už leze :D sedá si a včera si u babičky i stoupla, šikulka naše. Daník se vesele kutálí a začal pérovat na kolínkách :D

niniel — 2. 5. 2013 9:37

Luci, to jsou sikovni :-) ten nas smudla chodi kolem dokola v postylce a o vsecho se zveda. I za rucicky uz tape ;-)

akar — 2. 5. 2013 18:36

Luci to mas doma teda veselo :dumbom: tak at je brzo lip ;)
Niniel to je sikovny :supr:
maly to vzal u nas posledni dva tydny hopem - zacal lezet, klekat, zvedat se na nohy - jeste ma chabou stabilitu, ale nejradeji by na nohach byl porad, tak je u nas ted hodne kriku, protoze chce jen stat a ja nemuzu byt furt u neho a delat mu zachranu, aby sebou nekam nerizl. Nejhorsi je, ze to dela v noci, vzbudi se a rovnou si stoupne, jak je rozespaly, tak sebou rizne a zacne jecet, protoze se bouchl - no veselo. No a o prospane noci se neda ani mluvit - stale standart - buzeni po cca 2 hodinach :dumbom:

niniel — 2. 5. 2013 20:08

Akar, taky si automaticky stoupa jak se v noci vzbudi, ale nebreci a tak kolikrat ani nevim jak dlouho je vzhuru :-D. To se ti budi casto. Mirecek se budi cca po 4 hodinach a kdyz je dobry den tak jen jednou za noc ;-)

akar — 2. 5. 2013 21:17

Niniel ja jsem zvykla, obe dcery to delali, tak syn neni vyjimka - no ne ze by me to bavilo. Dokud jsem kojila, tak se proste budily. Mladsi, jakmile jsem prestala kojit, po tydnu zacala spat celou noc, u starsi to bylo horsi, ta mela od roka do cca dvou nocni desy - budila se s hysterickym placem. Tu "chvilku" uz to nejak zvladnu :)

niniel — 2. 5. 2013 21:38

Kazde dve hodiny se budil asi do pul roka a pak to natahl diky bohu. Ale je fakt ze se v noci nebudi hladem a chce se jen pritulit a tak se prisaje a je hned tuhej, je to taky pekny zavislacek :-D ale obcas o nem v noci ani nevim

akar — 2. 5. 2013 23:04

jj prave, neni to hladem, ale zvykem, obcas si jen cucne, ja o nem vim, protoze ho vyndavam a pak zas davam do postylky

niniel — 3. 5. 2013 7:54

Ja to myslela tak, ze nekdy se v postylce tak dobre uvelebi, ze jak ho tam vidim vecer, tak ho tak najdu treba az v pet rano ve stejne poloze jak se mu dobre lezelo a spal celou noc, vetsinou je to poleha na brise a hlava namacknuta v roku postylky :-D

Luci — 8. 5. 2013 20:54

Holky, co je nového? U nás Karolínka už umí paci paci, pá pá a ukazuje jak je veliká :D Daník už začal pérovat na kolínkách :D jinak neumí nic, je to náš lenoch :/

Kokoska — 12. 5. 2013 11:07

ahoj holky, nestiham....byli jsme 14 dni mimo domov a ted to tu musim nejak uklidit, vyprat hory pradla, na zahradce poresit to nejnutnejsi.
O. je taky lenoch,porad neleze po 4,ale stavi se ( a taky samozrejme pada), umi se sam posadit a pekne stabilne sedi, ale nejak se nemuze rozlezt.
Ve stredu jdeme k detske, tak doufam,ze nebude chtit, abychom sli na rehabku, to bych s tema dvema fakt nestihala.
S. na nej stale dost zarli, krici na nej, protoze on je taky dost hlucny, viska radosti, az nekdy usi zalehaji a ona to nesnasi a je na nej pak zla...je to docela boj.
Jedine, kde ji to nevadi je venku, tak asi budeme porad venku :P :dumbom:

akar — 12. 5. 2013 21:41

u nas se vesele leze a hlavne stoupa - stoji, kde se da a nebavi ho byt v kocare (pokud nespi), chce lest i venku :) za to nemluvi vubec - brble a nadava, ale zadne mama tata - to ne. Byli jsme na KO - ma 9kg a 74cm
Kokosko a on neleze vubec, nebo mu to jen na plovoucce ujizdi? Max postupne nahrazuje plazeni lezenim, ale na koberci mu to samozrejme jde nejlip ;)

Kokoska — 12. 5. 2013 22:30

Akar, klasicky po 4 neleze.Houpe se na kolenach a kdyz se snazi dopredu,tak se stejne nakonec rozpleskne na brisko a zase se plazi.Jaksi mu nejde to "vykroceni".

V kocerku je spokojeny, staci mu divat se okolo,ale musi se neco dit.Jak se stoji a nikam se nehneme, tak ho to nebavi.

Luci — 13. 5. 2013 7:21

Malá si už začíná stoupat a sedí krásně sama. Mluvit, ještě nemluví ani jeden, oba umí pár slabik, ale slova ne
a ráno mi odmítají pít mlíčko, budí se kolem půl šesté a vypijí cca 100ml, pak jim dávám znova v 8.00, to dají zase kolem 100ml, ale někdy ani o ne, máte nějaký tip jak do nich mlíčko dostat? Mám zkusit nějaké to ochucené?

niniel — 13. 5. 2013 8:17

Mirecek se krasne naucil mama. Jakmile me nevidi a nebo chce neco podat, tak zacne mamamamama a rano nez mu stihnu udelat mleko, tak pokrikuje mama ham mama ham :-) pres den vubec nechce kojeni, takze mu davam Hipp bio a to mu moc chutna, i kdyz ho ze zacatku vubec nechtel. Vecer a v noci porad kojim, ale uz se moc nebudi, tak se aspon vsichni konecne vyspime.

Luci, tak nam doporucili nahrazovat mleko jinymi mlecnymi vyrobky, kdyby nechtel umele, takze kase, jogurty atd.

M. je moc sikovny, uz se snazi poustet kdyz stoji a nebo se snazi postavit ze ctyr do bobku a pak stoupnout, ale to mu moc nejde, ale za rucicky tape hezky :-)

akar — 13. 5. 2013 9:07

Kokosko, to je jen otazka par dni, kdy se rozleze - tohle delal maly tak mozna cca 2 tydny zpet. Dr. rekni, ze peruje, ale jeste mu to podjizdi, to na rhb neni ;)
Niniel to je Mirecek vazne sikovny, ze tak tape :supr:
Luci starsi nechtela UM vubec, Dr. rikala, ze ji staci mlecne vyrobky a mladsi to pila temer do 3 let, proto vim, ze nuteni moc nepomuze. U maleho jsem UM jeste vubec nezkousela - pije jen vodu (+ 1x pres den kojim a pak vecer a v noci).

Luci — 14. 5. 2013 7:15

Akar díky, zatím to dělám tak, že v 6.00 dostanou mlíčko a co nevypijou, dostanou v 8.00 než jdou spát, večer to většinou vypijí celé tj. 240ml. U nás je problém, že nepijou ani čaj, jen když je opravdu horko. No a včera mi k svačině snědli celý 400g jogurt... Nevadí, že jim dávám smetanový? oni mi jiný nejí

akar — 14. 5. 2013 7:49

Luci s jogurtama nevim, ja vzdy davala detem holandii, natur nebo bio olmu, ted to delam taky tak - maly nastesti basti bily jogurt (obcas mu do toho dam nejake ovoce) :)

niniel — 14. 5. 2013 9:30

Ja taky davam bio olmu a myslim, ze jsem nekde cetla, ze smetanove se davat nemaji, ale nejsem si jista.

Luci — 15. 5. 2013 12:08

Ptala jsem se pediatry na ty jogurty a prý je to v pohodě, že smetanový je alespoň poctivý a není to takový sajrajt (cituji paní doktroku :) ) jako odtučněné a dělala si srandu, že prckové jsou gurmáni už takhle malí :-)

akar — 15. 5. 2013 15:17

Luci deti by nic odtucneneho/nizkotucneho nemely (a to se netyka jen jogurtu ;) )
pokud ti Dr. smetanove jogurty schvalila, tak je dobre, ze jim chutnaji :jojo:

Luci — 15. 5. 2013 15:47

Akar já vím, že nic odtučněného nesmí, ani jim to nedávám, nejím to ani já...
Daník se konečně začíná plazit :-) hurááá a Kája už si sama stoupla v postýlce, jen je z toho chudinka tak vyplašená, že když stojí, pláče...

akar — 15. 5. 2013 15:53

Luci to je super :supr: a neplace proto, ze nevi jak dolu? ony si sice stoupnou, ale musi se jeste naucit jak slezt dolu a proto vetsinou zacnou plakat ;) Ted bude stoupat casteji a casteji a u vseho - to budes mit veselo, kdyz se Danik zacal i plazit ;)
Ja musela dat Maxovi helmu, protoze mu nemuzu stat porad za zadkem a kazdou chvilku sebou nekde rizne, jak se snazi chodit (ono mu tu ujizdi - snad to natrenuje brzo :) )

Kokoska — 15. 5. 2013 20:02

Ahoj holky, tak my jsme byli na 10mesicni kontrole, O. ma 10,6 kg a 79cm. To, ze neleze po 4 Dr. neresila, pry jsou deti, ktere proste nelezou....ale ja myslim,ze poleze, jen to vzal trochu napreskacku. Radsi stoji,sedi a na lezeni dojde pozdeji.
Nekam se doplazi, klekne si nebo si sedne a pak stoupne. Takze motoricke pokroky dela, ale ne zrovna dle ucebnice.
Uz nevim,kdo se ptal,ale ochucene UM bych nedavala. To bych spis dala jogurty,treba i s ovocem.
Ja davam jen Hollandii, bud bio nebo normalni.Zkousela jsem i Chocensky, ale ten nechtel.

Jinak na piti davam jen vodu, vyjimecne caj. Vypije celkem dost.

Kokoska — 25. 5. 2013 22:24

Tak jsme bylo dneska na pohotovosti, Ondra ma anginu.Mel jen teplotu a nic jineho...Po Panadolu to vzdycky spadlo an 2 hodiny, pak to zase vylezlo.Uz jsem si myslela, ze bude mit treba sestku,ale vypadal nemocne, i kdyz jedl porad pekne, jen byl vic uplakany a v noci spal extra mizerne.
Tak ma ATB v sirupu, jenze se bojim,ze to nebude chtit. Tvari se na to cim dal hur. Vecer jsme mu davala Nurofen a udela u toho takovou scenu, ze teda nevim,jak do nej v noci vpravim 4 ml Ospenu. Na teplotu dostane cipek, jen teda doufam,ze neskonci na pichanem penicilinu.
Starsi je zatim OK,ale cekam,kdy to taky chytne.....

Luci — 27. 5. 2013 9:38

Kokosko, ať je malýmu líp :hjarta:
my se zatím držíme, Daník se plazí o 106 a Kája si stoupá k nábytku. Jinak u nás nic nového.

akar — 27. 5. 2013 12:12

Kokosko to nic moc teda :( tak at mu ATB brzo zaberou. Sand to na malou nepreskoci - u nas to vetsinou holky od nekud dotahnou a maly to schyta nejvic nebo kdyz nekde nastydne, tak to treba holky ani nedostanou nebo v daleko mensi mire - uz maji tu imunitu lepsi. Max mel ABT uz 2x - ty prvni, to byl celkem boj, musela jsem vzit strikacku z Nurofenu. ty druhe uz byly lepsi, mozna i jinak chutnaly.
Tak se drzte :hjarta:

Kokoska — 27. 5. 2013 21:58

Tak Ondra uz je bez teploty, ale jak pise Akar: uz ta ATB do nej nemuzu dostat. Zavre pusu, otoci hlavu a nic nechce.Takze zbyva jen fyzicka prevaha.Nasilim otevrit pusu a po castech mu to tam cpat. Kdyz mu dam vic, tak to plive...no nevim nevim,jak to do nej budu cpat skoro jeste tyden.
Akar, co mel Max za ATB a jak dlouho je bral?O. Ma Ospen na 10dni a ocividne mu to nejde.Chutnala jsem to a neni to zase tak hrozne....
Starsi je zatim v pohode, tak snad to tak zustane.

akar — 28. 5. 2013 9:26

Kokosko chapu, ale vydrz, my meli ATB taky vsude :( Ty jedny byly Amoksiklav a ty druhe nevim. Akorat vim, ze v jednech byla strikacka (podobna tomu z Nurofenu, to byly ty druhe) a v tech privnich jen zlicka a to jsem rovnou vzdala, protoze z te zlicky to mel fakt vsude jen ne v sobe.

Kokoska — 29. 5. 2013 20:37

Uz si pripadam jak tyranka :lol: . Kazdych 8hodin, pacim O. tlamicku, abych do nej ta ATB dostala, vrazit prst do pusy, nasilym otevrit (za revu jako blazen) a davkovat, po castech, jinak to plive....Obzvlaste v noci je to zabavne, to ho rozebere na dalsi hodinu.Ale jinak uz je dobry, jen ten sajrajt musi dobrat :kapitulation:
Jinak je taky dotluceny, jak porad nekde stoji a pada...vzdycky neco chyti obema rukama a bac...dneska spadl rovnou na oblicej. A taky pekne zacal kramovat v kuchyni - otevre a vyndava veci ze supliku,skrinek....

akar — 29. 5. 2013 23:20

ty jo, po osmi hodinach, to to mas narocny :dumbom: ja jsem mu je davala po 12ti a mela jsem toho plny brejle
no domlaceny je taky pekne, jakmile ho nechavam lozit samotneho a ja treba varim, tak mu davam pro jistotu helmu, nez ten balanc vic vychyta, strasne rad chodi, tim ze tlaci veci - stolek, choditko, auto, kocar... no a obcas mu to ujede a rizne sebou dozadu - z tech padu na hlavu do tyle nemam dobry pocit a nejsem porad pobliz, ho zachytit.
Taky uz jsme absolvovali prvni kontrolu na zubnim :) byla jsem na preventivce s holkama, tak ho rovnou zaregistrovala a okonrolovala prvni zoubky ;)

Luci — 3. 6. 2013 8:47

Ahoj holky, jste všechny v pořádku? Na suchu? Doufám, že ano :hjarta: My jsme naštěstí na kopci, máme jen vodu ve sklepě, ale v práci plavou, vodní hrad je už zase opravdu vodní :/ snad to švihovští hasiči udrží a nevyleje se to do města...

Kokoska — 3. 6. 2013 20:18

Tak u nas taky vsechno OK, jen se nam tu vylil rybnik a ze zehrady mame taky rybik.Mame tu jilovitou zem,takze vsude stoji voda, na zahrade mi vsechno hnije.Vysadila jsem asi pred 14 dny rajcata,vsechno je zlute a myslim,ze z toho nic nebude....ale uz to s tim pocasim vypada nadejne.
Ted jsme byli prevazne doma a je to na palici.Deti delaly hrozny neporadek, nebavi je to doma.
S. nenecha Ondru doma spat, porad tu povykuje a budi ho,takze jsem moc rada, ze zitra uz vyrazime ven.
O. dobral ATB, ale ze to dalo zabrat nam vsem....hlavne ty noci.

Luci — 18. 6. 2013 8:43

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, nějak nestíhám. Co je nového? U nás Daník minulý týden začal lézt (konečně) a malá si už stoupá a zkouší to bez držení takže nevím kde mi hlava stojí. Teď ta vedra blbě snáší, jsou protivní a jediné pozitivum je to, že jsou i víc spaví, včera mi spali po obědě 2 hodiny, to bylo snad poprvé :D spala jsem s nimi...
Mluvit ještě nemluví, jen slabikují a mám pocit, že už si vytváří svou vlastní komunikaci mezi sebou, které rozumí jen oni
V sobotu jsme jim vyndali bazén a ve vodě jsou ve svém živlu vůbec nechtějí ven :D
Napište jaké dělají pokroky vaše děti
přeji krásné slunečné dny

niniel — 19. 6. 2013 7:36

Ahoj Luci. Tak Mirecer tpovida mama, tata, baba, ham. Jinak chodi uz jen za jednu rucicku a obcas se pusti ze chce jit sam, ale to mu nejde.

Luci — 20. 6. 2013 7:13

Niniel, teda to je šikulka :) to my jsme pozadu...

akar — 20. 6. 2013 16:24

Luci oba delaji skvele pokroky :supr:
Teda Niniel vy mate doma ale sikulu :jojo:
U nas celkem zadna zmena - obcas nejaka slabika, ale nic kloudneho z neho nevypadne. Obchazi nabytek a chodi s pomoci (sam jeste ne - obe holky zacaly ve 13m, tak predpokladam, ze to bude tentokrat podobne) :)
ted jak jsou ty vedra, tak jsem se uklidila s detma k nasim, maji bazen se slanou vodou, tak jsme vecne nalozeni tam ;)

Kokoska — 22. 6. 2013 22:27

ahoj holky, byli jsme na tyden na dovolene na Morave....byla to hruuza, priserne vedro, O. byl nevrly, vecer nechtel spat.
Je cely osypany potnickama a to jsem se ho snazila chladit a namacet v bazenku....no moc jsme si to neuzili.
Prave jsme dorazili, tka zitra musime vybalit, vyprat...ted se mi do toho uz vubec nechce.

Luci — 30. 6. 2013 20:29

Ahojky, hlásím pokroky :D
Daník si už stoupá a krásně sedí sám :supr:
Kája už leze kolem nábytku, dává nám pusinky na požádání a dělá tuli tuli, když brácha brečí, doleze k němu a tulí se  :hjarta:
Krásné prázdniny všem

Kokoska — 1. 7. 2013 21:45

Luci, oba jsou moc sikovni....
Ja ma pocit, ze u druheho mam tak polovinu casu na to,abyhc ho neco ucila, nez u prvniho.
Ted spis porad musim dohlizet, aby mu S. neco neudelala, at vedome ci nevedome....
Napr. mame na terase malou kralikarnu a v ni morcata. S. nechce, aby tam O. chodil, tak ho klidne priskripne do dveri apod. Nedavno tam taky lezl a za chvili plac...jdu tam, on si rucickou sudlil krev po obliceji, tak jsem se uplne vydesila, co mu zase provedla.Mel poraneny prst, vlastne ani nevim,jestli ho sam nekam strcil nebo mu ho S. skripla...
Nemuzu je nechat spolu samotne, protoze to ve vetsine pripadu konci revem.
Jinak jsem rada, ze je konecne trochu lepsi pocasi,muzeme byt vic venku. O. chodi jen za ruce,ale moc ho tak nevodim...
Kdyz je vecer unaveny, tak vubec nechce k tatinkovi.Driv mu treba oblekal pyzamo, ted hned zacne protestovat a natahuje po mne ruce.

Luci — 2. 7. 2013 7:12

Kokosko, řeším podobný problém, pořád je od sebe odtrhuji, perou se o hračky, mlátí se hračkami navzájem, jsou samá modřina a šrám :dumbom: čas na nějaké učení nových věcí je taky skromný, když se zaměřím na jednoho, druhý nám do toho leze a povídá a naopak, nevím jak to udělat. Když si vezmu jednoho z ohrádky, druhý spustí pekelný řev... K tatínkovi zatím chtějí, ale horší je to s ostatními, když přijde návštěva, oba se na mě pověsí a trvá jim 20 minut než se pustí, hlavně špatně reagují na tmavovlásky (já jsem blond a manžel bez vlasů :D) Ale zase je krásný, když si spolu hrají a řehtají se u toho :hjarta:

Kokoska — 2. 7. 2013 21:46

Luci, to ze se boji cizich lidi je normalni, u nas to bylo taky tak se Stelou. Ondra je vic "odvazny".
S. vic vadili zase chlapi....
jj, je to pekne, kdyz si spolu hraji,ale u nas je takovych okamziku zatim pomalu.
Zrovna dneska vecer O. pekne sejmula....uz mel jit spat, byl v pyzamku a jeste vylezl ven na terasu, kdyz tam S. slysel.Tak k nemu hned pribehla, zacala ho strkat do obliceje, ze ho tam nechce, az chudak spadnul....byl tam manzel, tak dostala pres pr... a spustila takovy jecak, ze O. rozplakala tim, jak jecela. Ten pak brecel jeste v posteli....
jo jo, sourozenecka laska :rolleyes:

akar — 3. 7. 2013 13:53

jj u nas je to podobne - kdyz prijde nekdo cizi (nebo mi k nekomu), tak chvilku trva, nez k nemu jde - starsi dcera byla vic pohodova, ta byla temer adaptabilni vsude a se vsema, druha dcera, tak je vic rezervovanejsi a jeste ted, kdyz proste nechce (nekdo se ji "nelibi"), tak ma smulu a nic s ni nenadelame.
jinak sourozenecke boje jsou u nas jak kdy - teda vic hastereni je mezi holkama - ale vetsinou bez sebe nedaji ani ranu a dost si vyhraji. Celkem mezi sebe berou i maleho, samozrejme zalezi, co delaji - ony mu stavi kostky, on s nima vari v kuchynce, stavi mu vlacky atd. treba na piskovisti si vyhraji dobre :)

Jsem ho nekolikrat pristihla, ze stoji sam bez drzeni a dneska udelal sam jeden krok, kdyz prechazel od skrine k posteli, predpokladam, ze nebude dlouho trvat a zacne chodit :)

Kokoska — 8. 7. 2013 20:16

ahoj holky, tak O. dneska slavil rok....
Je to hrozne,jak ryhcle to uteklo, az je mi to lito...
Oslava s rodinou se teprve chysta, dneska jsme meli jen dort, tvrohovo-jahodovy, delala jsem ho spis pro nas, nez aby to mohl jist i Ondra. Toho tak akorat bavilo ty jahody z toho vyrypovat.
Zda se mi,ze on ani nema extra duveru v nezname potraviny....zato kameni a hlinu strka do pusy bez zavahani :lol:
Pocasi je tak akorat, tak si to uzivame.....

niniel — 8. 7. 2013 20:23

kokosko, opravdu to hrozne leti. Mirecek bude slavit ted ve ctvrtek. kameni a hlinu ma taky v oblibe :-D poslednich par dni ho trapi stolicky a tak hrozne slinta az se mu kolem pusinky udelaly pupinky a zitra jdeme na ockovani, takze bude extra protivny :-( jinak uz parkrat udelal sam jeden az dva kroky a docela dlouho vydrzi stat bez drzeni

Luci — 15. 7. 2013 7:46

Vše nej všem oslavencům :storstark: my už máme oslavy také za sebou, naše děti taky rády všechno ochutnávají (kamení, cihly, šroubky, papír apod.), ale čerstvé ovoce a zeleninu, to ne, to jim nechutná
Mlátí se čím dál víc, strkají do sebe a rvou se, musím je mít často i od sebe, jeden v ohrádce a druhý mimo. Kája už obchází nábytek a Daník ji dohání, za posledních 14 dní začal sedět, vstávat a opatrně pár krůčků kolem nábytku taky udělá. Zítra jdeme na roční prohlídku, jsem zvědavá kolik už váží.
Krásný den všem

Luci — 16. 7. 2013 9:11

Ahojky,
máme po roční prohlídce a Kája má 7265g a 75 cm a Daník 8300g a 74cm.
Krásný den všem :)

niniel — 16. 7. 2013 14:37

Luci, tak to jsou dlouhy a hubeni :-) Mirecek ma 10,4kg a 75 cm.

akar — 16. 7. 2013 23:33

vsem oslavencum krasne 1.narozeniny :pussa: :hjarta:

akar — 16. 7. 2013 23:37

my byli dnes taky na KO - maly ma 9,7kg a 77cm
slavit jsme meli min.vikend, dcera ma anginu (dobira ATB), tak jsme to odlozili po dovolene
jinak zadna zmena - stale trenuje stani v prostoru a udela 1-2 kroky, nerika temer nic srozumitelneho, jen zvatla a dokaze se priserne vztekat, kdyz se nastve :)

niniel — 17. 7. 2013 8:40

posledni dva dny spinkal Mirecek celou noc cca 11 hodin v kuse. jsem nejaka prespala :-D

akar — 17. 7. 2013 10:28

Niniel bud rada, ze se vyspis :supr:
maly taky zacal spavat hezky, co jsem prestala min.tyden kojit - jde spat vecer v osm a rano se budi kolem seste na mleko, akorat ja chodim spat kolem pulnoci a dcera ma od minule nedele ATB, ktere bere po 8-mi hodinach, tak ma ve 4 rano leky - dneska mela posledni. Uz se taky tesim na neprerusovany spanek :D (coz bude asi dva dny, protoze pak jedeme na dovcu a maly v cizim prostredi spatne spi ;) )

Luci — 17. 7. 2013 10:36

to u nás se usíná kolem 19.00 a vstává mezi 5.00 a 5.30...pak jdou spát v 8.30 a spí do 9.45 a pak po obědě od 13.00 do 14.00 nevím jak prodloužit to ranní spaní, dávat spát déle na to nemá vliv, asi se s tím dělat nic nedá co?

niniel — 17. 7. 2013 10:39

Akar, ja mu ted musela na vecer davat sunar, protoze uz mam malo mlika a nestacilo mu to, ale kdyz se v noci vzbudil, tak se ode me jeste napil, ale ted se na kojeni nebudil, tak uvidim jak dlouho mu to vydrzi ;-) stejne v nejblizsi dobe prestanu kojit, zacneme se snazit o druhe miminko :-)

akar — 17. 7. 2013 10:44

ja kojila taky jen kdyz se v noci vzbudil, ale prestalo me to bavit, protoze to bylo spis ze zvyku nez z hladu - pred spanim ma flasku mlika a rano taky a spi krasne :supr:
do snazeni hodne stesti, at se brzo zadari :hjarta:

Luci — 17. 7. 2013 10:51

Niniel, hodně štěstí do snažení, ať se brzo podaří :)

niniel — 17. 7. 2013 12:26

jsem zvedava jak dlouho se budeme muset snazit, jeste kdyz porad trochu kojim a tim padem mam rozhazenou menstruaci. U Mirecka jsme se snazili pul roku, tak pro jistotu zacneme uz ted nekolik mesicu dopredu.

Kokoska — 20. 7. 2013 23:18

Ahoj, tak to O. je teda tady nejvetsi ...na rocni prohlidce mel 11,1 kg a neco malo pres 80cm.No a cele to tam prorval, ma ted nejspis separacni uzkost, protoze jak na mne nevisi, tak rve. Nechce k nikomu jinemu, nevydrzi u nikoho, ani kdyz ho drzi a stoji vedle me.I v noci by nejradsi lezel na mne :lol: Dost to prudi i S., ktera pak vic zarli a vystrkuje ho.
O. taky dostal ockovani (Hexa+Prevenar) a snad 3 dny mel zvysenou teplotu a byl nevrly, v noci byl vzhuru snad kazde 2 hodiny. Celou noc tedy zatim nespal nikdy a myslim, ze nas to jeste nejakou dobu neceka. Starsi zacala celou noc spat snad az ve 2,5 letech.
Taky jeste nechodi, ale rad sam stoji a jen zkousi vykrocit. Jinak se snazi vsechno opakovat a je to fakt sranda - starsi mela bublifuk, tak se taky snazil foukat (ale mel v ruce jen tvoritko na nanuky -asi mu to pripominalo ten bublifuk - tak tim vzdycky zakvedlal, pak vytahl to drzatko a foukal do toho).
No a uz mam pocit, ze se projevuji klucici geny - dneska skakal v aute, drzel volant a porad brm brm brm....
To S. urcite nedelala...taky je videt,jak rad jezdi s autickama a tatrovkou, tu pouziva jako choditko.

Niniel, vam drzim palce. Jaky by pro vas byl idealni vekovy rozdil deti? 2 roky?

niniel — 21. 7. 2013 9:12

Kokosko, ty dva roky by byly asi idealni. uvidime jak se nam to povede ;-) Mirecek dela ted to same, jakmile neni u me, tak breci a sape se po me

akar — 22. 7. 2013 8:02

holky to bude asi vsude stejne, u me maly visi na krku taky porad a jinak rve a rve .... snad ho to brzo prejde, kdyz se do toho zacnou hadat ty dve a ja musim neco udelat, tak se obcas divim, ze se z toho nezblaznim :dumbom:
Ja jsem hexu a prevenar odlozila az po dovolene, prave aby nemel nejakou reakci, v roce jsem mu dala jen zloutenku :)

Kokoska — 22. 7. 2013 21:27

Akar, proc zloutenku tak brzy? budes ho davat do nejakych jesli? nam doporucovala Dr. zloutenku, az pujde do kolektivu, tj. skolky...
Jak dlouho vam vydrzi deti vzhuru? O. tak 3 hodiny a pak je hotovy, zatim spi vetsinou 3xd, nekdy jen 2x, to kdyz si del pospi odpo.
Luci, se divim, ze prckove vydrzi od 14h az do 19.h, to O. by to zalomil po 17.h.....dneska spal odpo do 17:30 a ve 20h uz chrnel.
No a s tim rannim vstavanim si myslim,ze nic neudelas. O. taky dneska vstaval v 5:30, hruuza....a to ja jsem sla spat az po pulnoci, takze to pro me bylo fakt krusne.
Taky jak mi ted porad visi na noze, tak S. vic zarli, dneska vymyslela cely den, co vsechno ji boli a ze ma spatnou naladu a ze se nudi....no hrozny den, jsem z nich nejaka unavena.

akar — 23. 7. 2013 6:47

Kokosko ja chodim s detma do MC s holkama na krouzky (od zari chci s nim chodit na batolatka) a on tam samozrejme lozi, strka do pusy co potka atd. a je mezi detma, obcas se stane, ze si deti navzajem spletou piti a napiji se jeden od druheho .... Zloutenku jsem davala holkam taky v roce a prave z tohoto duvodu, ze jsou uz castecne v kolektivu deti, tak aby neco nekde nechytly :)
Maly spi 2x denne - vstava ted kolem seste, spat jde cca pul desata/desata do dvanacti a pak od pul treti/treti do peti (nekdy pul seste) a v osm jde spat. Ted, uz co nekojim, spi celou noc.

Kokoska — 24. 7. 2013 21:02

Akar, tak to chapu, pokud tam chodite nejak casteji...
My chodime 1x tydne jen do herny, tak jsem na zloutenkou zatim neuvazovala, ale je pravda, ze O. vsechno ocuca a ohmata......
Jinak celou noc zatim nespi, nekdy se vzbudi 1-2x, nekdy casteji. Treba ted po tom ockovani, to bylo kazdou chvili.
Vcera S. pekne vymyslela,rikala, ze nema Ondru rada a chtela, aby se vratil zpatky do briska....porad se s tim nejak nemuze smirit a dost zarli.

niniel — 28. 7. 2013 20:41

musim se pochlubit, Mirecek uz chodi :-) dneska byl vazne hrozny parak a malej me tahal za ruku po cele zahrade porad sem a tam az ze me lilo, tak jsem ho posadila na deku ze si odpocnu a on se hned zacal vztekat, tak jsem ho zvela na nohy a rekla mu, ze jestli chce chodit tak sam a vyskubla jsem mu moji ruku a on mi normalne zdrhnul dva metry k babicce :-D nikdo to necekal, takze mame natoceny az druhy pokus kde jde dobrych pet metru a pak ho musim vzit nebo by mel v planu narazit hlavou do zdi :-D

akar — 29. 7. 2013 8:42

Niniel to je moc sikovny :supr:
holky ja jsem z toho zavislackeho obdobi naprosto vystavena - byli jsme na tyden na dovolene (byla s nami tchyne) a pak u nasich a maly vubec k nikomu nechtel, jen "mamama" :dumbom: doufam, ze ho to brzo prejde. Muzu neco delat jen kdyz spi (jeste, ze spi porad 2x denne) jinak je na me  nalepeny a nesmim se hnout nikam - jak me nevidi, je zle. Tak nevim, bud si to uz nepamatuju nebo se holky takhle nechovaly.

Kokoska — 30. 7. 2013 20:52

Ahoj holky, O. ujde sam tak 4-5 kroku, vetsinou od neceho nekam prechazi.
Ale skoro porad sam stoji v prostoru,to vydrzi fakt dlouho.Jen tak stoji a na neco/nekoho kouka.
Jinak ma taky hrozne obdobi, porad je na mne poveseny, jak me nevidi, tak kvici, porad abych byla na dosah.Neudelam taky nic a navic to strasne prudi S., ktera je z toho nestastna, ze je porad u me vlezeny.Dneska mi rikala, ze nechce, abych se porad starala o Ondru.Jenze kdyz ho necham nekde knucet, tak ji to taky hrozne vadi a pak na nej krici....
No zatim snad najnarocnejsi obdobi....

niniel — 3. 8. 2013 20:28

Mirecek zjistil, ze kdyz me chytne za lem tricka, tak muze vsude chodit se mnou, takze kam se hnu tam ho mam a nekdy mi teda stahuje kratasy :-D jinak se mi zda, ze se zacina vic a vic vztekat, kdyz se mu neco nelibi. no a naucil se vrtet hlavou, kdyz neco nechce, treba rano pije mleko na dvakrat a kdyz mu ho prinesu treba po pul hodine, tak uz na me na dalku krouti hlavickou, ze nechce :-D za dalsi pul hodinu to dopije.

akar — 6. 8. 2013 11:22

Niniel ja mela maleho zase u nohy, vzdycky se drzel jak kliste :) Ted od vikendu regulerne chodi, tak me uz ani tolik nepotrebuje. Obcas jeste zavravora, ale kazdym dnem si je jistejsi, vyhraje si i vic s holkama :jojo:

niniel — 9. 8. 2013 12:12

mam dotaz, rano jsem si udelala tehotesky test a jak se nasakoval, tak mi hned jasne nabehla testovaci carka, ale jak ta moc stoupala, tak carka zmizela a pak to dolezlo az k te kontrolni a ta byla jako normalne tmava, tak jsem od jineho vyrobce zkusila jeste jeden test a udelalo mi to uplne to same jen tam zustak maly temer neviditelny duch. dnes jsem 30 den cyklu, ale mam to dost nepravidelny a jeste asi nemam po "vynechani" . mate takovou zkusenost? nevim co si o tom mam myslet

jinak u malyho mi takhle nikdy hned nenaskocila a zase zmizela. bud tam nebylo nic a nebo jasna zustala

akar — 9. 8. 2013 12:25

Niniel to nevim, a pak ti tam zustal na obou duch? bych jeste par dni pockala a zkusila test znovu (za dva dny, pokud jsi tehu by mela byt carka silnejsi nez nynejsi duch - porovnavej carky na stejnych testech). A jine priznaky? - unava, citlive bradavky, nevolnosti .....?
Drzim palce :hjarta:

niniel — 9. 8. 2013 12:33

akar, na jednom byl duch lip videt a na druhym min, ten jeden byl dvakrat citlivejsi. jinak me boli prsa, ale to muze byt i tim ze od pondeli nekojim a jsem unavenejsi, jinak jsem mela posledni dobou citlivy podbrisek a proto jsem si udelala test

akar — 9. 8. 2013 13:13

tak to vypada slibne, pozitri udelej test znovu ;)

niniel — 9. 8. 2013 17:40

tak jsem zkusila oba testy namocit a na obou vylezly duchove, na tom citlivejsim krasne viditelny a na druhem slabounce, takze za ty dva dny zase zkusim test. nekde jsem cetla, ze i cysty vylucuji hcg hormon, je to mozne?

niniel — 9. 8. 2013 18:01

tak jsem zkusila oba testy namocit a na obou vylezly duchove, na tom citlivejsim krasne viditelny a na druhem slabounce, takze za ty dva dny zase zkusim test. nekde jsem cetla, ze i cysty vylucuji hcg hormon, je to mozne?

akar — 11. 8. 2013 10:45

Niniel tak co test? ;)
jinak co vim, tak holky tady na BB psavaly, ze zvysenou hladinu HCG zpusobuji i cysty, ale delaji snad jen duchy, ne regulerni carky. Ale vic nic nevim, cysty jsem nikdy nemela, vzdy kdyz tam byly // tak to znacilo tehu (i kdyz jednou to byla vcasna ztrata - samovolny potrat)

niniel — 11. 8. 2013 11:50

jeste jsem si ho nedelala, rozhodla jsem se pockat do 15teho, protoze to bude 35 dni od posledni menstruace a predtim byla po 35. dnech

niniel — 15. 8. 2013 10:09

ani jsem si nemusela delat test, presne na den jsem dostala menstruaci :-( 26.8. jdu na preventivku, tak ji poprosim at mi knukne jestli nemam nejakou cystu apod.

akar — 15. 8. 2013 13:58

Niniel to me mrzi, uvidis, co ti reknou na kontrole. Muze to byt cysta, ale mohlo to byt i spatne zalozene tehu - hodne tehotenstvi konci v ranem stadiu, vajicko se spatne zahnizdi a odejde spolu s MS. Ve vetsine pripadu clovek ani nevi, ze byl tehu a zjisti to jen diky tehu testum - ono se taky vsude doporucuje, testovat az po vynechani ocekavane MS. Ale na druhou stranu, kdo to ma vydrzet, ze? ;)
Drzim palce do dalsiho snazeni.

niniel — 27. 8. 2013 8:37

tak doktorka rikala, ze je vse v poradku, jen mam trochu delohu dozadu, ale ze to nevadi a vic k tomu nerikala. jen mi na upraveni cyklu doporucila NosiFol, ale na ty tri mesice vyjde asi na 1400kc a to mi prijde dost drahy. mate nejakou zkusenost s upravou delky cyklu?

Kokoska — 27. 8. 2013 9:08

Ahoj holky, nestiham....byli jsme 2 tydny na Morave,ted budeme tyden doma a pak zase jedeme na 2tydny pryc.....takze vzdycky jen vyprat,uklidit a uz zase jedeme..
O. uz nechodi,ale beha...honi se se S. po chodbe, skace na gauci, vzdycky mam hruzu, ze to z gauce vezme rovnou po hlave dolu. Slezat umi dobre, ale jak tam skace, tak se vselijak otaci. No mam pocit, ze nedelam nic jineho, nez hlidam,aby se neprerazil nebo aby ho S. nebila.
Nejlepsi je to venku, takze chodime ven,co to jde. Vcera i v desti. Oba vyfasovali nepromokave obleceni a slo se. Kdyz vidi starsi skakat v kaluzi,tak chce samozrejme taky, takze uz ma i gumaky.
Niniel a proc upravovat delku cyklu? Pokud je prece jen delsi,ale jinak pravidelny,t ak bych to asi moc neresila.
Ja mam taky delsi cyklus a nikdy jsem s tim zadny problem nemela.

Kokoska — 28. 8. 2013 21:55

Dneska jsem mela hruuzny zazitek.
Jak O. porad nekam leze a nekde skace, tak dneska si vylezl na postel. Normalne umi slezat pozadu, ale nekdy mu to nedojde, obzvlaste kdyz dela kraviny se S., a klidne slapne do prazdna.
Ja jsem si sla pro vysavac a on si zatim vylezl na postel, kdyz jsem se vracela, tak jsem videla, jak stoji na kraji postele.A on, jak me asi videl prichazet, tak mi sel naproti....
No letel dolu rovnou po hlave a na oblicej, dopadl na dlazbu!. Ja jsem v tu chvili uplne ztuhla hruzou, byla to rana.
Zacala mu tect krev z nosu a z pusy, mela jsem strach,ze si vyrazil i zuby. Rval hodne dlouho a ja si porad vycitala, ze jsem ho nechala chvili bez dozoru...ale ono nejde za nim porad behat, kdyz mam doma dve male deti.
Ma rozrazeny horni ret a vecer se mi zdalo, ze ma natekly i nos, tak jen doufam,ze neni treba zlomeny. Zuby nastesti drzi, ale nechtel si je nechat moc prohlednout.
Ted ho asi budu vsude pronasledovat,aby se mu neco zase nestalo...vecer jsem ho porad prehnane hlidala, aby nekde nespadnul.
S. porad nechava nekde otevrene dvere, takze si O. chodi kam chce. A s oblibou skace po gauci,po posteli apod.

akar — 28. 8. 2013 22:56

uf Kokosko, to je ale zazitek :( to je hned, staci chvilka :hjarta: hlavne, ze se mu "nic nestalo" :hjarta:
u nas se nastesti na sedacce a posteli neskace - na skakani je trampolina - vim, ze jsem strasna matka , ze jim nedopreju super zabavu, ale ja to nemam rada, zakazovala jsem to starsi dceri i mladsi a jelikoz ted uz to ani jedna nedela, tak to maleho zatim ani nenapadlo - z postele slezat umi (i kdyz, ruku do ohne za to nedam, urco dokaze zapomenout, nastesti na postel ani sedacku sam nevyleze)
je to narocne - u nas jsou des schody, holky jsou uz vicemene prestehovane v podkrovi a vecne tam behaji a on za nema (slezat ze schodu neumi, stoupne si na okraj a vola :dumbom: ) tak kdyz je vzhuru, nedelam nic jineho nez ho chytam na schodech nebo jsem nahore. Posledni dobou mam s holkama dohodu, ze kdyz si hraji nahore, tak ho tam necham, zavru dvere a kdyz chteji jedna nebo druha ven nebo by se neco delo, musi zavolat, aby nezdrhl - i tak tam vecne beham a nakukuju, jestli jsou vsichni OK. Nastesti porad jeste spi dve hodky dopoledne a dve odpoledne, tak veskere veci, co potrebuju udelat smeruju na tento cas. Jo a taky chce poslednich asi 14 dni jist vyhradne sam, snazi se lzici, pak to dojede rukama a kdyz nevychytam spravnou chvilku, kdy uz nechce a neodnesu to, tak to uklidi sam, tim, ze to leti vsechno na zem :dumbom:
Niniel vzhuru do snazeni :hjarta: s upravou cyklu nemam zkusenost - ja si merila bazalni teplotu a vedela kdy mivam OVU - pokud mas cykly delsi a pravidelne dlouhe, tak bych na nejake upravy kaslala. Drim palce ;)

niniel — 30. 8. 2013 12:10

malyho taky zatim nenapadlo skakat po posteli nebo gauci. ale bcas se projde po posteli a je mu jedno jestlina konci zastavi nebo ne, takze ho porad hlidam. jinak uz chodi krasne a hraje si s detma od sousedu na zahrade, takze se zabavi ;-)

Kokoska — 30. 8. 2013 23:24

Tak jsem mu poradne prohlizela predni zuby a vpravo na jednicce i dvojce ma kousek zubu ustipnuteho.Neni to nic velkeho, pri rychlem pohledu si toho clovek nevsimne.
Akar, to mas fajn,ze maleho muzes nechat s holkama. Ja musim porad hlidat,aby mu S. neco neudelala - porad do nej strka,krici na nej...kope ho, kdyz za ni jde. Pritom on je hrozne rad,jen kdyz ji vidi.....
Vetsinou cely den posloucham: dej ho pryyc, ja ho tu nechci, vem si ho, nechci si s nim hrat,on mi bere to a to, on me skrabnul...:dumbom:  A porad dokola.
Jsem zvedava, kdy nastane obdobi,ze si s nim bude chtit hrat. ted to vypada,ze nikdy :skurt:

akar — 31. 8. 2013 21:06

Kokosko to ti neporadim, kdy prijde ta doba. Doufam, ze se dockas brzo :jojo: Holky si spolu hraly nejak od mala. Kduy uz byla druha mimco, tak ji ta starsi nosila hracky a zpivala ji :) Samozrejme si sem tam neco provedly nebo hadaly o hracky, ale jinak dobry a maleho tak nejak vzaly k sobe. Nekdy si s nim hrajou, ze mu neco stavi, nekdy ony si hrajou a on si hraje sam (oblibena je pokladna a kuchynka v jejich pokoji) a nebo ony tu zavodi - jedna jezdi na jeho odrazedle a druha na aute a on to auto hrozne rad tlaci, tak vlastne dela motor :D Ale kdyz si chteji hrat s legem a on jim odnasi casti nebo chce do toho zasahovat, tak reknou, at si ho vezmu, ze jim to tam nici. Venku je to lepsi, tam si treba na pisku hrajou vsichni bez problemu ..... proste jak kdy. Ony si to svoje vyhrajou nebo delame ukoly (doplnovacky, hadanky atd.) kdyz on spi a tak jim do toho nezasahuje :)

Luci — 3. 9. 2013 9:08

Zdravím holky,
nějak nic nestíhám, děti ještě nechodí, ale vlezou všude, na křeslo, gauč, konferenční stůl z něho na peřiňák atd. takže nedělám nic jiného než že je pořád sundavám, už proběhlo i pár pádů, ale vše v pořádku. Manžel jim udělal na zahradě pískoviště takže ochutnávají písek, hází ho po sobě i po nás :dumbom: Občas jsou dny kdy vstávají v 6.00 a dopoledne neusnou a po obědě pak spí jenom tu hodinu a to jsem večer ráda, že jdou spát... Daník si už zkouší stoupat sám v prostoru, Karolínka ne, ta má problém, že si stoupá na špičky a ani cvičení nepomáhá (je fakt, že tomu moc nedáme, vůbec to nestíhám a ona má u toho hysteráky a je napjatá a v křeči, takže si myslím, že to moc nepomáhá :/
Do toho máme rozbouráno půl baráku - děláme dětem pokojíček a nám ložnici (komplet podlahy, zdi i stropy) a aby toho nebylo málo, spadl nám při bouřce nově postavený komín přímo do garáže, kde byl v tu dobu manžel, naštěstí se mu nic nestalo, jen škrábnutí. No ale místo toho abychom stavěli vevnitř, musíme řešit kotelnu a komín :dumbom: prostě se nenudíme...
Niniel, držím pěsti do snažení

budu se snažit nakukovat častěji ;)

niniel — 9. 9. 2013 11:44

stejne jako u snazeni o Mirecka jsem zacala pred dvema mesici pit kontryhelovy caj a ten mi tento mesic pomohl upravit cyklus tak, ze jsem mela ovulaci uz 13ty den misto 20ty den cyklu. dneska jsem si udelala tehotensky test a je jasne pozitivni jako u prvniho tehu. zitra ho zopakuju a podle vysledku zavolam doktorce :-)

Luci — 10. 9. 2013 19:29

Niniel gratuluji a tiše závidím, že vám to jde tak snadno .)

niniel — 10. 9. 2013 20:17

Luci, u Mirecka nam to neslo a ted jsem se divila, ze to vyslo na druhy pokus ;-) k doktorce jdu za dva tydny a uz se nemuzu dockat, protoze ted zatim nevim jestli je vse v poradku :-(

akar — 11. 9. 2013 8:17

Niniel gratuluji k // a drzim palce na KO :hjarta:

niniel — 15. 9. 2013 19:12

tak jsem pridala par novejsich fotek :-)

http://niniel1.rajce.idnes.cz/Mirecek_2/

Kokoska — 15. 9. 2013 23:21

Niniel, gratuluji k //
Ja nestiham, vratili jsme se po 14 dnech z dovolene, doma hory pradla, bordel, zahrada zarostla  a ja nevim, co driv.
S detma vubec nic neudelam...ja nejak nechapu,jak to delaji jini :co: Co, Akar?
Kdyz zacnu delat neco na zahradce, tak oba pomahaji,coz je katastrofa....bud jsou mokri, zabahneni a nebo se mlati hrabickama, motyckama....ze by si sami hrali na pisku, to nehrozi ani nahodou.
Doma se porad jen rvou a handrkuji. Varim jedine po nocich, ulizeni to stejne. No a na net...to az po 23.h :lol:

Ale jinak jsou zlati...no vsak to znate.....

akar — 16. 9. 2013 8:50

Niniel slusi vam to :supr:
Kokosko :lol: ja, abych se nenudila, tak mam jeste eshop (co mel manzel nez sel zpet do prace), tak delam objednavky, jezdim pro zbozi,vyrizuju osobni odber a k tomu ucetnictvi :D Do toho ti tri a nekdy mi z toho pekne hrabe :dumbom: Ted, jak zacala skolka - tak starsi je ve skolce kazdy den, mladsi po a st dopoledne, v pondeli od ctyr do peti ma jeste vytvarku a keramiku, v utery ma odpoledne atletiku (od 15-15:45 mezi tim ma starsi dramatak od 15:15-16:00 a neni to ve stejnem miste - tak mam 10min na prejezd :dumbom: ) Ctvrtek mame volny a patek ma blok dvou krouzku - tvorivou anglictinku a maleho objevitele.
Snazim se varit rychla jidla - casto jedno jidlo mame dva dny, jen s jinou prilohou. Hodne pouzivam parni hrnec (hlavne na vecere). Uklizim vetsinou vecer, kdyz uz si pustim vecer nejakou telku, tak u toho skladam pradlo (zehleni jsem vzdala uz pred 3 lety. Zehlim jen manzelovi kosile do prace). Maly nastesti 2x denne spi, ale musim to planovat tak, abych zkombinovala jeho spani, skolky, krouzky ...
Jinak mam pocit, ze nic nestiham, ze je vsude bordel a pohled na zahradku je zalostny.

Luci — 16. 9. 2013 9:34

Holky, máte můj obdiv, že zvládáte tolik dětí :godlike: mě bohatě stačí ti dva draci... My jsme byli na srazu dvojčecích rodin v hotelu Peklo v Jizerských horách, sešlo se nás 9 rodin a když jsme byli všichni najednou v herně, byl to mazec, 18 dětí od 10m do 15m a dvě starší děti, občas to bylo na palici :dumbom: ale děti si to užily a naše Karolína byla nejspolečenštější ze všech dětí, vždycky dolezla k nějakému cizímu tatínkovi a bavila se s ním, dokonce i tulila, jo a všem chlapům říká táta :lol: a mě začala říkat hamama :lol:

Kokoska — 16. 9. 2013 21:26

Akar, nechapu....Tvuj program mi zni jako sci-fi...
O. taky spi 2x denne a to mi prave nevyhovuje, protoze spi doma.Kdyz jsme nekde venku, tak uz mu vadi ten hluk, obzvlaste kdyz vresti deti, to je hned vzhuru. Takze porad to musim planovat podle toho, jak spi.

Dneska se oba teda obzvlaste handkovali,mlatili..byla jsem z toho uplne na palici.S. Ondru 2x shodila na zem, vzdycky praskl hlavou do podlahy, jen to zadunelo. Pak rvali oba.....

akar — 16. 9. 2013 22:27

Kokosko maly taky spi prevazne doma, v kocare nespal uz ani nepamatuju. Ja jsem sportak uz zrusila, beru golfky a to kdyz jdem pro starsi do skolky na hriste. Na prochazky chodime pesky bez kocarku, aby se unavil :D Nekdy usne v aute, tak ho prenesu a dam dudlik a on to vetsinou jeste dospi. Asi to tak budu muset delat v patek, protoze ma S. patecni krouzky od 9:30-11:10 tak asi usne v aute, pri zpatecni ceste, kdyz ne, dam ho doma na hodku spat a pak ho budu muset zas vzbudit a jet vyzvednou S. na krouzek a pujde spat zas s ni ve dve, o pul ctvrte vstavat, svaca a ve ctyri pro starsi do skolky, pak jsme cca hodku na hristi a jdem domu (kdyz neprsi).
Jediny den, kdy nebude 2x spat bude utery - S. ma krouzek od 15:00, tak ho dam spat az po desate (pokud vydrzi, tak az v jedenact), aby spal tak minimalne do jedne. Akorat pak bude v sedm uz pekne protivny - no uvidime, zitra to prve prubnu. On teda, kdyz nekam jeden na vylet, tak spi 1x denne.

akar — 16. 9. 2013 22:36

Kokosko ono kdyz je S. 2x dopledne ve skolce, 1x ma dvouodinovku krouzek, tak je doma "jen" 2x za tyden a to se da - uziva si toho, ze mam cas jen pro ni (kdyz maly spi), tak jdem spolu pred barak jezdit na kolobezce, hrajem spolu hry na zahrade, nebo doma domino a jine spol.hry, nebo ona u stolu sklada puzzle, nebo varime spolu atd. S ni se to da, je velky pomocnik, dela se mnou vsechno a kdyz je se mnou sama tak je zlata :) No a kdyz je ve skolce, tak ji vyzvednu (vyzvedavam kolem pul druhe), doma jde pak spat, protoze ve ctyri zas jdem pro starsi do skolky a pak na hriste. Tak mi celkem vyhovuje, ze maly spi jeste 2x denne :jojo:

niniel — 24. 9. 2013 17:49

Tak dnesni kontrola dopadla dobre, mimi je v deloze a vse je tak jak ma. Dalsí kontrola za 4tydny

niniel — 28. 9. 2013 12:57

presne v roce malej prodelal gingivostomatitidu a po 14ti dnech byl zdravy, ale ted se mu behem tri tydnu udelal uz druhy opar a ja mam strach aby se mu takhle casto nevracely, musi mu to hodne vadit. ja mela opar jednou a vim, jak je to neprijemne, vubec netusim co delat aby se mu nedelaly :-( nez mel tu nemoc tak byl v pohode :-(

Kokoska — 29. 9. 2013 21:48

Tak to muselo byt pro Mirecka neprijemne.....asi je to herpetickeho puvodu a herpes viry perzistuji v organismu dlouhodobe. Pri oslabeni organismu se pak reaktivuji. Neprodelal pak jeste neco, co by mu imunitu oslabilo?
U nas Ma O. zase rymu, v noci se nevyspi ( ja taky ne), chrochta. Odsavacku nenavidi, nosni kapky mu vubec nepomuzou.Obavam se,ze bude mit zvetsene i nosni mandle....

Luci — 3. 10. 2013 13:38

Ahojky holky,
nějak nic nestíhám, ale chci se pochlubit, že Daník od neděle chodí :D udělá zatím pár krůčků, ale je den ode dne lepší. Kája zatím nic, vyhovuje jí rychlé lezení a bohužel stojí pořád na špičkách a nemá potřebnou stabilitu, cvičíme vojtovku, ale zatím bez zlepšení

Niniel přeji klidné a bezproblémové těhotenství :supr::hjarta:

Kokoska — 7. 10. 2013 21:50

Ahoj holky, taky nic nestiham, ted uz mame rymu vsichni.....
Luci,tak to je Danik sikovny :supr: a Kaja ma jeste dost casu....
Tak se vsichni drzte.......

niniel — 10. 10. 2013 20:01

tak jsem s Mireckem pro jistotu dneska zasla primo na kozni, protoze se mu ty opary rozlezly. A tam mi rekly, ze to nejsou opary jak tvrdila detska doktorka, ale streptokokova infekce Impetigo, takze ma celkova antibiotika a nejakou masticku :-( tak doufam, ze se mu to konecne po ctyrech tydnech zahoji.

akar — 11. 10. 2013 10:32

Luci gratuluju k chozeni :supr: a Kaja bude za chvilku taky behat :jojo:
Kokosko ryma je neprijemna, obvzlast, kdyz skace z jednoho na druheho, deti jsou protivne, spatne spi atd. :( At jste brzo zdravi :hjarta: Chodi mala nekam do kolektivu? - miniskolka, MC ....? dcera kdyz zacala chodit do skolky, nosila domu vsechno mozny a byly nemocne skoro porad :( Ted uz je to lepsi. (a doufam, ze to nezakriknu)
Niniel teda jeste, ze jste na kozni sli :jojo: chudak maly :hjarta: at se toho brzo zbavi. A hlavne, at to nechytnes taky ;)

u nas nic noveho - litam do skolky, ze skolky, na krouzky a maleho vlacim vsude sebou :)

Kokoska — 13. 10. 2013 19:54

jj Akar, chodim s obema do MC a tam se mi zda,ze ma vecne nejake dite rymu, takze se nedivim, ze to oba chytili.
Taky S. zkousi lesni skolku,ale nevim,jak to bude,az bude opravdu zima....
Niniel, to jsou neprijemne veci....snad to budete mit brzy pryc. Jak Mirecek zvlada ATB? u nas to byl horor to do Ondry dostat. Jen videl lahvicku od leku a uz jecel....

niniel — 13. 10. 2013 20:32

Mireček zvládá ATB skvěle, jen co zahlédne že jdu se stříkačkou tak vše odhodí a říká ham ham a ještě se rozčiluje, že toho bylo málo :-D a hodně rychle se mu to hojí, takže snad už to konečně po 5ti týdnech bude pryč ;-)
jo a včera jsem ho vzala mašinkou ;-) už to měl hrozně dlouhý a to jsem mu ofinku a u uší už jednou zastřihávala. byl šikovný a ani si mě nevšímal a během pár minut bylo hotovo :-)

Luci — 27. 11. 2013 21:02

Zdravím holky
co je nového? u nás Kája dneska udělala první krůčky (celkem 3) :D jinak už má všechny zuby a Daníkovi zbývají jen 3 a bude mít taky všechny. Je to s nimi čím dál větší blázinec, vstávají v 5.00-5.30 :dumbom: a dopoledne už nespí a odpo jen cca hodinu až hodinu a půl. Je to náročné, ale jsou to zlatíčka ;) Mějte se všechny fajn a nepřehánějte to s úklidem :D
Niniel, co těhotenství? všechno v pohodě?

niniel — 28. 11. 2013 17:56

Luci, zatim vse v poradku, v utery jsem byla tripplu, tak snad to taky bude dobry abych nemusela zase na plodovku. Jinak bricho zatim moc neroste a mam nahore jedno kilo a necitim se vubec tehotna :-D

Kokoska — 3. 12. 2013 22:09

Ahoj holky,nakukuju po dlooouhe dobe...to je ale prekvapeni,ze tu jeste nekdo pise.
Luci, tak to mas tedy narocne,ze Ti deti spi tak malo.
To O. vstava sice v 6,ale v 10h uz zase spi a to si da klidne 3 hodiny.Pak uz teda zase nechce spat odpo,ale vecer spi v 18:30.Tak mi to vlastne ani nevadi.
Jinak u nas stale sourozenecke sarvatky, starsi ho fakt nema rada, kdyz muze, tak ho bouchne nebo ho jinak odhani.A on ji ma pritom tak rad a chce byt s ni.

Niniel,uzivej klidneho tehotenstvi.Mne se zdalo,ze pri druhem ditku mi bricho rostlo mnohem rychleji.

akar — 4. 12. 2013 9:14

ahoj holky
Luci gratuluji ke kruckum :supr: teda ty mas ale nespavce ;) musi to byt hodne narocne - u nas se spi jeste porad 2x denne. Jako on by to zvladl 1x, ale tim, ze holky maji  krouzky a skolky (jedna od 8-16/17 druha 8-13:30) .... tak to musim kombinovat tak, aby se trochu vyspal v klidu a pokud mozno v postylce, tak vstava 6:30, pak cca od deseti hodku/hodku a pul spi a pak po obede cca od dvou do ctyr a vecer jde do postylky v osm :)
Niniel uzivej tehotenstvi, druhy trimestr byva nejpohodovejsi, me ty druhe a hlavne treti tehu straaaasne rychle uteklo :) Drzim palce na triply, ale co vim, tak byvaji hodne falesne pozitivni (ja nebyla ani na jednom, vzdy jsem byla jen na NT)
Kokosko koukam, ze se sourozenecke vztahy neurovnaly, tak snad se to casem zlepsi a S.ho vezme na milost :jojo: Chodi jeste do te lesni skolky? Jak to ted v zime probiha? si to nedovedu predstavit ;)

U nas jsou deti mezi sebou OK, celkem si vyhraji - obcas se nepohodnou, ale nic zavazneho. Holky jsou prestehovane spolu v pokoji v podkrovi (dostaly na vyber, jestli chteji kazda pokoj zvlast, nebo spolu, tak si vybraly spolu. Uvidime, jestli jim to vydrzi do puberty :D ) a Max je dole ve svem sam :) Hrozne to leti - nejstarsi pujde uz pristi rok do skoly, mladsi mi samozrejme pristi rok do statni jeste nevezmou a mam pocit, ze maly je takovy samorost, absolutne se mu tolik nestiham venovat. Porad jeste temer nemluvi - spis ukazuje a vystaci si s "mama dej", jak delaji zviratka ho vubec nebere a aby mi ukazal, kde ma nos nebo ucho - nehrozi. Rad dela "kolo kolo mlynsky", nebo "bramboru" :) Rezim mame celkem zajety, az do doby, jakmile jeden z nich onemocni, to to pak tezko kombinuju - manzel od 7-19 v praci a babicky vic jak 200km daleko. Ted pred vanocemi se k tomu pridaly ruzne akce pro rodice, besidky, vystoupeni ... uz aby byl leden :)

niniel — 4. 12. 2013 13:40

Tripply mi tentokrat vysly dobre a NT taky, takze mam klid, 27.12. jdu k dr na velky ultrazvuk a rekne mi snad pohlavi, vcera rikala ze to vypada na holcicku, ale ze se uvidi az za ty tri tydny ve 20tt. No a v lednu geneticky ultrazvuk :-)

jinak Mirecek taky moc nemluvi a hodne ukazuje, ale zviratka ho docela bavi a naucil se chodit na nocnik ;-)
ma takovou svoji rec a cele dny mele a mele ale nic kloudneho, teda krome mama tata ham haf čiči baba ee papat jeje tyty

vstava kolem 7.30 az 8.30 a pak spi jednou po obede tak dve hodiny a chodi spat kolem osme vecer, takze idealni :-)

akar — 4. 12. 2013 15:27

Niniel to je super, ze jsou vysledko OK :supr: to je clovek hned klidnejsi ;) pak dej vedet, co to teda bude :jojo: Mirecek je fakt sikula, ze nocnikuje :supr: u nas to nehrozi - ja vubec nestiham ho posazovat - obcas pred koupanim, nebo kdyz ma po spani suchou plenku, ale jinak je to katastrofa - nejstarsi byla bez plenek pres den v roce a pul a kratce na to i na noc, druha se jeste ted v noci pocurova :( Jsem zvedava, jak dopadne Max :) No a proti nam toho Mirecek rika o hodne vic :D
Takovy rezim jsem u nejstarsi mela taky - krasne jsme spolu rano vyspavali i do pul devate a po obidku spinkat - v tehu naprosto idealni :jojo: Maxik obcas o vikendu taky jde spat jen jednou (po obede), ale v tydnu to nejde, musi chte nechte vstavat s holkama, musi jet se mnou do skolky a kdyby nespal dopoledne, usnul by mi v aute, az bych jela do skolky nebo pred tim a to bych ho musela po hodce budit a byl by totalne protivny. No nema to jednoduchy

Kokoska — 10. 12. 2013 22:34

Niniel, to je Mirecek moc sikovny,ze zvladne nocnik. U nas to moc nehrozi, jak porad nejsme doma, tak neni ani moc casu ho posazovat, nechavam to az na leto.
Kdyz ho necham doma chvili bez plenky, tak vetsinou pocura zem. Je pravda,ze hodne pije a pak i hodne cura....Urcite vypije vic jak S.
Akar, do lesni skolky S. stale chodi, uz prituhlo a je to fakt dobrodruzne.....Jak byl ten mraz, tak tam byla jedna holcicka, ktera nebyla dobre oblecena a bylo videt, jak je chudak vymrzla, uplne mne ji bylo lito....ale tam s tim clovek holt nic neudela.
Je to docela proces rano tam dite oblect a dobre vybavit - nekolik vrstev obleceni, funkcni pradlo, nepromokava horni vrstva, caj do termosky, svacinu, ktera nezmrzne...no a kdyz pak prijde domu, tak je cela jako prase....jak je ted mokro, tak bahno ma uplne vsude.Hlavne boty dostavaji zabrat, snad je za tu zimu uplne neodrovna.
Jo a potkali jsme tam v lese stado divocaku, ktere se prohnalo mezi nami.....snad v zivote jsem nebyla tak vydesena.

niniel — 11. 12. 2013 16:47

Chodi krasne na nocnik, obas to nestihneme, ale to je spis moje chyba, ze jsem pomala :-D rika si ee a ukazuje na nocnik ;-) a pridal dalsich par slov, no uz je s nim sranda ;-)

Luci — 13. 12. 2013 8:50

Niniel, to je šikulka, že si řekne, naši si ještě neříkají, na nočník je dávám od léta, téměř vždy něco udělají, ale sami si neřeknou, chce to ještě čas. Jinak Kája už týden chodí víc a víc, zatím jako opilý námořník, ale jde jí to. Včera jsme byli u dr. protože mi od 10m nevyrostli (jen o 1cm) tak je zvážila a změřila a že stagnují a budeme to sledovat 3 měsíce a pak by nás poslala na krev na hormony, snad to dorostou. Mají teď v 17m (dnes přesně) Dan 76cm a 9,5kg a Kája 75cm a 8,5kg. A jinak už umí říkat máma, táta, děda (dada), haf, čiči, koko (slepice), ihaha (kůň), bác, HAM (první a nejčastěji používané), brr brr (pití) a grrr(bagr), poznají zvířátka, telefon, ukážou kde mají nos, uši, oči a pupík, jak jsou veliký, paci paci a vařila myšička. To snad stačí na jejich věk :) zjistila jsem , že jsou hodnější když si jich nevšímám, vyhrajou si spolu, pokud se zrovna nervou...

niniel — 20. 12. 2013 18:48

http://niniel1.rajce.idnes.cz/
mam tam jednu fotku briska :-D

Luci — 29. 12. 2013 12:07

Ahoj holky, doufám, že jste přežili Vánoce v klidu a pohodě. Do nového roku přejeme vše nej :)