Malfozone — 14. 12. 2011 13:28

Ahoj mám spíše rovnou dva dotazy.

1) Doma tříleté dítě, které by teoreticky mohlo jít v září do školky. V létě se narodí mimčo. Co se týče nemocí - je lepší nechat to starší doma, aby nenosilo "školkovské nemoci" alespoň do doby, než bude mít mimi nějakou imunitu a očkování? Nebo je to jedno a klidně tam může chodit?

2) Školka - zápisy probíhají většinou zjara s tím, že dítě nastoupí v září. Berou děti starší 3 let. Jak to je v případě, že dítě dovrší 3 let dejme tomu v červnu (do školky půjde v září) matce skončí rodičovská - ty 2 měsíce tedy bude matka bez financí? Nebo může dítě nastoupit do školky hned v červnu, aby mohla jít do práce?

Děkuji vám za odpovědi..

AndreaP. — 14. 12. 2011 13:36

1. naše lékařka doporučuje počkat, nicméně v dnešní době, kdy jsou školky přeplněné, je šance dostat do školky tříleté dítě, když matka je na rodičovské dovolené s mladším sourozencem, téměř nulová (záleží jak ve kterém kraji). Tady tato "kombinace" totiž přichází v potaz až jako poslední - přednost mají předškoláci a děti, jejichž matky prokazatelně pracují.

2. stav, kdy by dítě bylo přijato do školky v červnu, je skoro sci-fi, bohužel. A pokud už ano, situace je taková, že dítě by muselo jít k zápisu už teda rok předem (nástup v červnu 2012 - zápis do školy jaro 2011), a až do toho června "platit místo" - protože defacto celý rok blokuje jedno volné místo. Ale jak říkám, v červnu téměř nemožné, známá potřebovala umístit v dubnu a bylo to šílené, musela jít až do odvolání...atd. atd. ... natož v červnu.