Borůvka lesní — 26. 10. 2011 10:44

Předem se omlouvám, jestli už to tady proběhlo, ale já to nenašla. Mám ještě čas, ale začínám zjišťovat info o dvojčecích kočárech a bude to teda asi mazec :styrka:
Prosím maminky s dvojčaty, jestli by mohly napsat svoje zkušenosti, jaký kočár měly, co by dodatečně ocenily, s čím byly spokojené a sčím naopak?
My pravděpodobně budeme muset mít tandem (ještě jsem neměřila, ale máme úzká vrátka a cestičku k domu) - je mi dovné, když píšou, že kočár vedle sebe projede dveřma 80 cm - kolik tam pak mají mimina místa v korbičkách?
Všechny příspěvky vítám, jsem nepopsaný list, moc mě nebaví chodit po obchodech (čemuž se tedy nevyhnu :vissla:)

Děkuji!!!!!!!!!!!

Ronja — 26. 10. 2011 12:38

Ahoj Borůvko,
já to taky dost složitě řešila. S kočárem pro dvojčata je to vždycky něco za něco - žádný není ideální, protože to prostě nejde. Buď se vejde dobře do dveří, nebo má velké korbičky. Buď je kvalitní a trvanlivý se super servisem, nebo je za rozumnou cenu...atd.

Napřed si dobře zvaž, jestli chceš tandem nebo model "vedle sebe". Záleží na tom, kde budeš jezdit a co je pro tebe priorita. Podle mě je tandem dobrý do města, když jezdíš hlavně po asfaltkách a chodnících a je pro tebe důležité především se dostat do obchodů. Zároveň je nereálné s ním jezdit třeba autobusem, tam se budeš dostávat fakt těžko (respewktive dveřmi projde snadno, ale vevnitř se neotočíš).

Model "vedle sebe" se líp řídí, je lepší do terénu, líp se s ním otočíš (třeba v autobuse), ale zase je širší.

Já (protože bydlíme na lontě) jsem se zabývala jen modely "vedle sebe". Shrnu ti, k jakému jsem došla k závěru, ale je to jen můj subjektivní názor a osobní zkušenost mám jen s kočárkem Bumbleride.
Podle mě z modelů "vedle sebe" připadají v úvahu tyto značky (jmenuju kvalitnější značky, které vydrží, dobře se skládají a nejsou super těžké), plus se všechny dají používat od narození.

EasyWalker - ten je asi nejpopulárnější. Vysoká kvalita, projde 80 dveřma, dobře se řídí, dobře se skládá, maminky s ním bývají spokojené. Hodně si chválí u sporťáku prostor pro nohy dětí, je tam takový "rantl", díky kterému se děti brzy naučí nastupovat samy. Nevýhodou je dost vysoká pořizovací cena (nový komplet cca 30 tisíc).

Teutonia - měla ji Mufinka a tuším i Lenule12. Kvalitní kočár, výborný servis, vydrží. Nemá oddělený prostor pro děti, což u některých může vadit a u jiných je to jedno. Holky ti určitě řeknou podrobnosti, když se zeptáš :)

Bumbleride - lehounký, dobře řiditelný kočár, dobře se skládá, cena v porovnání s EW výrazně nižší. Mě se tak líbil design, že jsme si ho nakonec vybrali. Koupili jsme ho z druhé ruky. Jsem s ním spokojená co se týká řiditelnosti a skládání, bohužel nám ale praskla konstrukce, což se u něj prý stává (je v záruce a výrobce to opravuje snad rychle). Nové modely by už tento problém mít neměly. Trochu problém je, že už se u nás neprodává (nebo loni neprodával) a možná byste si ho museli nechat dovézt. Já jsem ale do něj zamilovaná a neměnila bych.

Co se týká velikosti korbiček: holky jsou narozené koncem června a už teď jsou v zimním fusaku v korbičkách dost napasované. Tuším, že celou zimu to nevydrží. Ty máš termín 1.5., dvojky se větišnou rodí o chlup dřív, takže pokud bys měla děti velké jako já, na zimu už se ti do korbiček stejně nevejdou. Každé děti jsou ale jinak velké a dopředu to nevíš. Moje měly 2.5 a 2.7 a šíleně rostou, ve třech měsících už měli obě skoro šest kilo. Káímoška měla holky při narození skoro stejně velké a v roce a půl mají teprve 9 kilo. Záleží, jak velcí jsou rodiče atd...prostě dopředu to nevíš. Každopádně se dá vždycky udělat to, že sporťák dáš úplně doležata a na něm vozíš děti ve fusaku...to nás, tuším, koncem zimy nemine.

Několik dalších komentářů k výbavičce pro dvojčata mám tady: http://ronjinblog.blogspot.com/2011/09/ … ulace.html

Kdyby tě cokoli zajímalo, klidně se ptej :) Mimochodem, já nebyla v žádném kameném obchodě za celé těhu...všechno mám z netu :)

Ronja — 26. 10. 2011 12:53

Ještě mě napadly dvě věci:

na blogu jsem psala, že mi přijde dobrý koupit kvalitní kočár z druhé ruky. Po prasknutí konstrukce u Bumbleridu jsem názor pozměnila: kdybych měla dostatek hotovosti, koupila bych příště nový kočár třeba za 30 a pak ho za 15 prodala. Celková cena by tak byla těch 15 a celou dobu bych vozila v novém. Takhle za ojetý dáš skoro tolik a jezdíš ve starém, se kerým se klidně múže něco stát. Samozřejmě každý těch 30 najednou nemá, pak je lepší koupit kvalitní z druhé ruky než nekvalitní nový.

A ještě jsou kočárky, kde jsou korbičky jakoby pod sebou. V těhu se mi to zdálo docela dobrý nápad, nakonec jsem to ale zavrhla. Nedávno jsem je viděla v reálu a gratulovala jsem si: ta "spodní" korbička je strašně nízko, na dítě se v tom musí děsně prášit, navíc je hůř přístupné, když je potřebuješ vyndat v terénu...takže to bych ti fakt nedoporučovala.

Borůvka lesní — 27. 10. 2011 7:48

Ronjo, mockrát děkuju. Pomohla jsi mi, a trochu pomotala hlavu. :co: Měla jsem pocit, že mám jasno - že chci tandem (včera jsem přeměřila cestičku k domu a i když nevím, jestli je všude stejně široká, má 80 cm, tak bych se snad mohla vejít i s kočárem vedle sebe). Teď jsem zas na začátku :kapitulation: S dcerou jsem prostě vlítla do prvního krámu, koupila kočár, co se mi líbil i mi přišel dobře ovladatelnej a byla jsem s ním spokojená celý dva roky. Teď je to peklo (i když pěkný). Bydlíme navíc ve 3. patře bez výtahu, tak budu muset pořešit, jestli třeba a jak dlouho unesu obě najednou třeba v kočárovejch taškách - a jak dlouho se do nich stejně vejdou...
Já budu jezdit hlavně ve městě, takže obchody atd, ale zároveň se musím vejít i do MHD - to abych začala běhat s metrem, co? :tesi:
Tvůj blog je super :supr: určitě budu nakukovat a chytat inspiraci (i když nechápu, kde na to bereš čas :godlike:)
Zítra je v Brně veletrh dvojčecích kočárů, jak jsem někde zahlídla, moc se mi nechce jet 200 km, ale zas asi lepší než objíždět jednotlivé obchody...

mufina1 — 28. 10. 2011 19:19

Ahoj Borůvko,
tak já jdu taky trošku zamotat hlavinku :-)))))
Jak už psala Ronja, já měla pro holky Teutonku... spokojenost naprostá... věci, které jsem tenkrát u ní postrádala, mají už dneska vychatané - já mám ještě model, na který se nedala nacvaknout autosedačka... další "novinkou", která mi přijde celkem fajn a bývala bych jí ocenila, je ruční brzda na madle... i tu dnes dávají (zejména při jízdě s naloženým kočárem z kopce vůbec není špatná možnost si to přibrzdit...) co se rozměrů týká - i s teutonkou projdeš 80 cm futry... naprosto super manipulace - otočíš kočár prakticky na místě... skládá se také jednoduše... co se skladnosti týká, tak vystřídala jsem za tu dobu několik aut (nevím jak na tom jsi s ježděním, já cestovala celkem dost) a mohu říct, že do fiat Stilo, octavia, honda CRV, chrysler voyager se vejde bez jakékoli nutnosti něco odmontovat... při jejím pořízení jsem trochu ušetřila na tom, že jsem třeba nekupovala orig. vložné tašky od teutonky (měla jsem od emitexu - na radu přímo prodejce - a naprosto bez problémů)... z mého pohledu jediné mínus byla volba černé barvy, protože mi fakt vyšisovala... takže doporučuji spíš nějakou kombinaci barev...
ad Easy Walker - ten má na dvojky sousedka... přijde mi taky fajn, řekla bych, že dost srovnatelný s teutonkou, ale když mohu posoudit "vyrachtanost" kočárku, tak si troufnu říct, že teutonka je na tom fakt líp...
jde spíš o to si srovnat, jestli chceš boudičky zvlášť nebo ne... (v případě volby mezi těmito kočáry)... u nás k žádným větším problémům, kvůli neoddělenému prostoru nedocházelo... naopak, když jsem vzala holky do golfek (aria twin), tak byly hotové, že na sebe pořádně nevidí... myslím, že to je prostě o tom, na co si děti navyknou...
a k tandem x vedle sebe - jednoznačně vedle sebe... tandem sice u některých kočíků možná lépe vypadá, nicméně na manipulaci je hrozný... (vyzkoušela jsem)... a ve chvíli, kdy máš děti trošku větší (tudíž kočár pěkně těžkej), tak na chodník můžeš pouze nacouvávat a představa podobné manipulace ve městě je fakt děsná... do toho bych prostě nešla...
jooo a velikost korbiček - u toho walkera mi přijdou fakt pidi... nicméně kluci od sousedky jsou narozený v půlce června (porodní váha 1.5 kg) a zimu v nich zvládli... (sice nic moc prostor, když je zabalila do fusaků, ale prostě to dali) a to už v zimě byli pěkní cvalíci - nikdo by nepoznal, že se narodili dřív a byli to takoví drobci :-)))) no a konec zimy dojížděli (přesně jak píše Ronja) ve sporťáku v lehu nebo mírném sedu...
tak to je za nás ;-) moc držím palce - hlavně ať vydržíte pohromadě co nejdéle!!! :hjarta:
v případě dotazů jsem k mání ;-)

Borůvka lesní — 29. 10. 2011 19:37

Mufi, děkuju mooooc. :pussa: Já už mám tak nějak plný zuby toho, jak to hlavně všechno řeší všichni kolem. Dnes jsme měli celorodinnou oslavu (manželova babička měla narozeniny, bylo nás tam 17). A všichni řešili, jak to budeme dělat ráno s odchodem do školky, jak kdo kde stluče boudu na kočár nebo se rozšíří cestička k vrátkům atd. - já tam jen seděla a říkala si, jestli nám taky nechtěj třeba ten kočár, jména atd. vybrat :vissla:
Zatím si to neumím představit vůbec, v hlavě mi víří milion věci, počínaje třetím patrem bez výtahu a konče žárlivostí starší dcery, která je šílenej mamánek :rodna:
Asi to myslí dobře, ale radši bych, aby to ještě nikdo nevěděl (což vzhledem k mým počínajícím rozměrům už není možné :lol:)
Takže dotazů já budu mít určitě pět tisíc, ale zatím mi to všechno víří v hlavě a vlastně vůbec nevím. Měly vaše děti od začátku každej svou postýlku nebo spaly v jedné? A jak dlouho kdyžtak? Nám se sem totiž asi ani 2 nevejdou, máme jen obývák (a v něm naše dvoupostel a jídelní stůl), pidi kuchyňka a dětský pokoj (zatím celý zaplněný jedním dítětem :lol: A jak kojení? Dohromady? A budily jste druhé, když se vzbudilo na jídlo první? A spaly jste vůbec někdy? :albert:

mufina1 — 30. 10. 2011 16:26

Borůvko, věř, že si dovedu představit, jak ti je, když všichni kolem (byť třeba v dobrém) řeší co a jak a do všeho "kecají"... za mě - nauč se říct, že si třeba to a to vyřešíte po svém a ev. až ta situace nastane... čím dřív se to naučíš, tím líp... hlavně neposlouchej řeči o tom, jak to budeš mít těžké, co budeš mít práce atd... protože kdyby ses řídila tím, co ti ostatní takhle napovídají, tak budeš vyřízená ještě mnohem dřív, než budete mít prcky  v náručí...
to třetí patro bude asi mazec, ale znáš to - ženská vydrží celkem dost :-))))) starší dcera - kolik jí bude až se drobci narodí??? u sousedů maj taky ještě starší holčinu (bylo jí 7 když se kluci narodili) a zvládli to fakt super... Terka kluky miluje - samozřejmě pubošsky remcá, když má hlídat atd... ale prostě je zapojená do všech povinností a na druhou stranu s ní mamina jezdí na kroužky a to hlídá taťka... takže mají holčičí chvilku pro sebe...
ze začátku spaly holky v jedné postýlce - nejdříve vedle sebe (v rychlozavinkách) pak proti sobě - každá z jedné strany a pak až následovala varianta dvou postýlek... kojení - sice jsem kojila málo, ale když, tak obě najednou... a ano, já budila druhou holčinu, aby se naučily fungovat zároveň... páč jinak by nastala přesně ta situace, že se nevyspíš vůbec...

Borůvka lesní — 31. 10. 2011 10:54

Děkuju za podporu :pussa:
Dceři budou teď v listopadu 4. Na jednu stranu jí věřím, že až se to nějak zaběhne, bude skvělá, je hodně mateřská, na mimino se ptala už asi rok, už teď mi maže břicho a tak. Navíc je fakt hodná, v tom je na ní spoleh.
O těch ostatních z okolí - no, nejradši bych prostě byla, kdyby to snad nikdo nevěděl :rolleyes: Mám z těch jejich řečí akorát pocit, že to bude ještě horší, než si vůbec umím představit. :/ A máš pravdu, že už jsem z těch řečí dost vyřízená.
A ohledně kočáru jsem zatím vymyslela variantu, že hluboký koupím z druhé ruky, protože to při těch velikostech korbiček fakt nebude na dlouho a potom už něco bytelnýho. V sobotu snad pojedem do Kolína kouknout, vyzkoušet atd. Možná se vejdeme i do té naší pidi cestičky, široká je 80 cm. Opravdu hodně jsem se teď odklonila od tandemů, když to tak slyším - na ovladatelnost, nájezdy atd. Bydlíme v Praze, potřebuju neustále na obrubník a dolů, 2x denně do školky a tak. Do obchodů se asi celkem dostanu - doufám.
Jinak co se týče auta, tak to moc neřeším, máme Berlingo, takže kočár se tam složenej asi vždycky vejde (to jsem byla nějaká osvícená, když jsem ho chtěla :D)

mufina1 — 31. 10. 2011 13:32

se tu musím ve své podstatě smát, když čtu o těch lidech kolem... to je přesně stav snad každé dvojčecí maminy... všichni straší, jak to bude hrozné... pak když děti máš tak tě litují, že jsi chudák a jak musíš být vyřízená atd...
já stále tvrdím, že ano, jsou dny, kdy jsem padala/nebo padám na d*žku... ale naproti tomu mě doma přivítají 2 páry šťastných očí, že mě vidí, 2 páry smějících se dětí, poslouchám vejšplechty od dvou malejch čůziček, zaráz od dvou najednou poslouchám "mami mám tě láda"... komu se tohle poštěstí??? vy jste si to zažili s jedním a teď budete mít to štěstí, že si to užijete se dvěma...
a ze všeho nejradší těm prudičům říkám, že mít na to chlapa, tak si klidně střihnu ještě jedny dvojky :-))))) minule jsem chvilku vozila kluky sousedce, tak jsme byli za super úkaz dvojky v kočárku a druhé vzorně každá z jedné strany kočíku :-))))) mě to tááááák bavilo ty obličeje... dokonce jedna paní povídala - já vás obdivuju... mě stačí dvě... :reta: :reta: :reta:
neboj, zvládnete to... ;) když byly holky nejmenší, tak jsem ještě žila s manželem a jeho dcerou... takže ráno vstát, obléct holky, velkou do školy po obědě jí vyzvednout, převézt na nějaký kroužek a většinou jí tam za cca 2 hodiny zas vyzvednout... a i to se dá ;-) chvilku trvá, než si člověk zajede nějaké koleje, ale jde to!!!
jooo a kdybyste chtěli jetou teutonku, tak mohu nabídnout ;-)

lenule12 — 31. 10. 2011 13:57

Ahoj Borůvko,
holky už tu téměř vše popsaly.
Jinak za mě, já mám Teutonii a byla jsem s ní spokojená, jedniná nevýhoda byla, že se občas povolovala stříška a při jízdě po lesní cestě se částečně sklápěla, tak bylo potřeba čas od času ji dotáhnout.

Po pravdě než kupovat hluboký a pak další kočár bych spíš šla do kombinace. Nevím jaké mají ostatní zkušenosti, ale takto jsem vystačila po celou dobu s jedním kočárem (když byly děti malé měla jsem v kočárku vložné tašky a později je vyndala a byl z toho sporťák), např. golfky mi přijdou naprosto zbytečné, ale dovedu si představit, že je využije ten kdo hodně cestuje, tak na popojíždějí po nákupním centru apod.  můžou být fajn.

Co se týká chození do 3. patra, tak to mám ještě v živé paměti :-))) O narození do 2 let věku dětí jsme bydleli ve 4. patře bez výtahu a na toto byly právě praktické ty vložné tašky. Děti jsem nosila buď v autosedačkách (když jsme jeli někam autem) nebo ve vložných taškách (když jsme jeli kočárem). Cca od 10 měsíců jsem děti začala nosit stylem jednoho v ruce a druhého v nosítku (v Manduce) na zádech :-)) Neboj vše se dá zvládnout, jen si musíš najít svůj styl.


Když tě bude cokoliv zajímat, tak se ptej.

lenule12 — 31. 10. 2011 14:00

Jo ještě jsem si vzpoměla, co se týká obchodu v Kolíně, tak tam jsou hodně zaměření na Easy Walker a velmi rádi ho všem doporučují, co jsem slyšela, tak až moc, ale třeba se to změnilo :-)

Jinak naší Teutonku mám v plánu také na jaře prodávat ;)

Borůvka lesní — 31. 10. 2011 14:19

Holky, jste úžasné. Hormony dělají své a já mám zase na krajíčku :rodna:
Lenule, já koukala na ty vložné tašky, že by to bylo řešení, ale nevím, jak dlouho unesu dvě mimina najednou. Mám ale jednu veeeelikou výhodu, že bydlíme sice ve 3. patře, ale domu se zahradou, která se zamyká, takže kočár klidně nechám chvilku před domem, než případně postupně mimina vynesu. Nemusím řešit, že bych bydlela někde na Žižkově a nemohla nechat kočár ani vteřinu bez dozoru. :jojo:
No ale každopádně jste moc moc moc hodný. V neděli jsem zas trochu brousila po netu, teď se mi zas docela líbí Dorjan Danny Sport twin (což se ještě 180x změní). Tak co vy na to?
Nostalgicky vzpomínám, jak jsme koupili monokočár - to byla pohoda, jeden krám, jeden kočár do ruky - jo super a hotovo. A vozila jsem v něm celou dobu, naprosto spokojeně. A ještě jsem si ho naivka schovala na další :dumbom:

Borůvka lesní — 31. 10. 2011 14:26

lenule12 napsal(a):

Jo ještě jsem si vzpoměla, co se týká obchodu v Kolíně, tak tam jsou hodně zaměření na Easy Walker a velmi rádi ho všem doporučují, co jsem slyšela, tak až moc, ale třeba se to změnilo :-)

Jinak naší Teutonku mám v plánu také na jaře prodávat ;)

Už jsem to taky někde četla, ale já zas nejsem z těch, co se nechají zviklat. Mně přijde EW strašně malej (korbičky)

lenule12 — 31. 10. 2011 14:29

Borůvko Dorjan dany sport neznám, ale kdyžtak mrkni na web ww. dvojcata.cz a tam už určitě nějaké recenze na něj najdeš nebo když tam hodíš odkaz, určitě Ti někdo odpoví.

Jen jsem tě chtěla upozornit, že většina dvojkočárů nebývá skladem, takže je potřeba dopředu zjistit jaká je dodací lhůta a objednat dostatečně s předstihem (my na Teutonku čekali 15 týdnů, ale to už byl asi extrém)

mufina1 — 31. 10. 2011 14:39

Borůvka mám pocit, že s Dorjanem jezdila tuším Verča... sakra jak ona byla tady na netu... jdu to pohledat....
jooooo Verčulka :-))) zkus jí sehnat... nebo když jí chytím na FB tak se jí zeptám ;-)

Borůvka lesní — 31. 10. 2011 16:59

lenule12 napsal(a):

Borůvko Dorjan dany sport neznám, ale kdyžtak mrkni na web ww. dvojcata.cz a tam už určitě nějaké recenze na něj najdeš nebo když tam hodíš odkaz, určitě Ti někdo odpoví.

Jen jsem tě chtěla upozornit, že většina dvojkočárů nebývá skladem, takže je potřeba dopředu zjistit jaká je dodací lhůta a objednat dostatečně s předstihem (my na Teutonku čekali 15 týdnů, ale to už byl asi extrém)

Děkuju, vzhledem ke svému metříku myslím, že to snad stihneme :rodna: :supr:

lenule12 — 31. 10. 2011 17:43

Jinak já měla ještě jako druhý kočárek na balkon DorJan Cross a ten tedy nedoporučuju, jezdit bych s nim nechtěla, manipulace s ním byla hrozně těžká (on sám kočárek nebyl zrovna nejlehčí, navíc neměl otočná kolečka), ale to bude asi něco jiného než ten DorJan Danny Sport.

Borůvka lesní — 1. 11. 2011 7:50

lenule12 napsal(a):

Jinak já měla ještě jako druhý kočárek na balkon DorJan Cross a ten tedy nedoporučuju, jezdit bych s nim nechtěla, manipulace s ním byla hrozně těžká (on sám kočárek nebyl zrovna nejlehčí, navíc neměl otočná kolečka), ale to bude asi něco jiného než ten DorJan Danny Sport.

No na ten jsem koukala a přesně ty přední kolečka mě odradily. U kočáru pro jedno jsem to neřešila, měla jsem klasiku, ale u tohohle širokého je to asi doooost podstatný kvůli ovládání. Jela jsem s dvojčatovym jen jednou, nevím, co to bylo za značku, ale rozhodně obyč, čtyři nafukovací kola, žádný otáčení atd. a teda i když nejsem zrovna pápěří :gloria: tak jsem ho nemohla urvat a zatočit s ním :styrka:

Ronja — 1. 11. 2011 20:59

Borůvko, neboj, to zvládneš. Fakt se toho člověku víří v hlavě milion, ale já znám lidi, co mají 6 dětí a z toho 2x dvojčata a zase další, kteří mají dětí 8 a z toho jedno těžce postižené...takže dvě normální děti zaráz too je prostě pohoda :) Navíc dvojčata jsou logický, máš dvě ruce, dvě prsa, děti mají dva rodiče :D Tak neboj a klidně piš, my se rády podělíme o zkušenosti. Hlavně teda holky, já jsm dvojmatka teprve chvíli.

Ke spaní: moje "klády"spaly zezačátku obě v jedné postýlce jako Mufata, napřed vedle sebe, pak naproti sobě. Jenže jsou velký a od dvou měsíců už se rušily, takže teď (protože nejsem schopná pořídt další postýlku), spí jedna v hacce (ta neklidnější) a jedna v postýlce.

Krmit rozhodně jedině zaráz aspoň zezačátku, jinak se z toho zblázníš. Moje holky se zezačátku kojily i tři čtvrtě hodiny, kdybych je kojila po jedné, nic jiného už nedělám. Na dvojčata to chce fakt co nejpevnější řád, prostě krmí se zároveň, oblíkají se zároveň a přebalují se taky zároveň. Když z toho občas vyklouznu a jednu nakrmím a druhou nechám spát, najednou zjistím, že už si vůbec nepamatuju, kdy jsem kterou kojila :dumbom: Takže doporučuju fakt režim.

Zezačátku najedeš na režim a pak sama zjistíš, co si můžeš upravit. Teď už je třeba kojím po jedné, protože Bětce na to stačí 5 minut, Maruška potřebuje asi 15 a když jsem kojila zaráz, Bětka se po 5 minutách začala u prsa vztekat a hysterčit, že už má dost, já přitom na druhém prsu přisátou Marušku, do toho mi Bětka řvala tak, že z toho blila :lol: Ale znám holky, co kojily zaráz celou dobu. Záleží fakt na dětech, každý nemá takového pošuka jako my :D

Z mého pohledu máš tu výhodu, že už jsi jedno miminko měla. Já v životě dítě nepřebalovala, nekojila jsem, takže zezačátku tohle všechno dělat najednou dvakrát - chvíli mi trvalo, než jsem se do toho dostala. Teď je to ale v klidu. Rozhodně bych řekla, že mát dovjky je asi tak pětkrát lehčí, než jak ti živě popisují ti, co je nikdy neměli :D

Borůvka lesní — 2. 11. 2011 9:36

Ronjo, děkuju, tohle jsem fakt potřebovala - nalilas mi energii do žil!!!!!!!!!!! :pussa:
Já právě s dcerou měla tak šílený šestinedělí, že to ani nejde popsat, kejení horor, reflux - a to byla dcera fakt strašně hodná, spavá - 20 hodin denně prospala. A já seděla v noční košili nad postýlkou a plakala jsem :rodna: psycho hadr.
Ale je fajn slyšet o tom režimu, protože i u dcery jsem to tak nějak instinktivně měla, ona to má ráda pořád - vědět, kdy se co bude dělat atd. (a hlavně JÁ to mám ráda!!!! :vissla:)
K nám se hlavně nejspíš druhá postýlka ani nevejde :D

lenule12 — 2. 11. 2011 18:17

Borůvko, přesně jak říká Ronja: základ je režim a synchronizace a pak to jde celkem dobře a hlavně máš nějaký čas i pro sebe. I já kojila děti zaráz a to až do roku, kdy jsem je přestala kojit.

Jinak jsem je také měla ze začátku v jedné postýlce, kdy jednu jsem měla v ložnici a jednu v obýváku (kde byly děti přes den). Poté asi v 5ti měsících jsem obě děti již přestěhovala každého do své postýlky v jejich pokojíčku.

Veru66 — 3. 11. 2011 9:29

Zdravím všechny "dvojčátkové" maminky,
jsem tu nová, ještě moc nevím, jak to tu funguje. Jsem ve 14 týdnu tt a čekám dvojčátka. Bohužel jsme už minulý týden byli s krvácením v nemocnici a od té doby ležím :o( Hodně se o ty moje Prcky bojím, je to moje úplně první těhotenství a musím přiznat, že mám chvíle, kdy propadám panice :o( Prosím, měly jste všechny bezproblémové těhotenství nebo máte nějaké zkušenosti? Když mám ve zprávě z nemocnice napsáno ROZIKO POTRATU, co si o tom mám myslet. Moc se bojím o ty moje zlatíčka :o(
Předem moc děkuji :o)

lenule12 — 3. 11. 2011 13:43

Veru ničeho se neboj, každé těhotenství je rizikové a dvojčecí tuplem. Myslím, že nejrizikovější období (1. trimestr) už máš zdárně za sebou, tak teď to již bude hlavně o tom, donosit děti co nejdéle a uvidíš to zvládneš. S krvácením se tu hodně potýkala Ronja (určitě ti také sama napíše) a podívej na její metřík, má krásné zdravé holčičky :D
Já měla to štěstí, že jsem měla těhotenství bezproblémové.

zdenca — 3. 11. 2011 13:59

Ahoj holky, včera jsem měla rozepsaný dlooouhý komentář a ti dva po mně tak dlouho skákali, že jsem to nakonec vzdala a píšu z práce :gloria:.
Borůvko, ke kočárku - já mám Easy walkera,kupovala jsem ho nový a byla to teda pecka, ta cena. Nicméně s kvalitou jsem spokojená. Už  bych to ale asi udělala tak, že bych si koupila sporťák EW nový a k tomu od někoho starší korbičky - na tom se dá cosi uštěřit. Jízdní lvastnosti výborné, je lehký, dobře ovladatelný a projde zatím všema dveřma. No a k tomu, jak fungovat s dvojčátky tady asi holky napsaly už všechno. Já se taky ze začátku bála, ale opravdu jsem trvala na tom, že je potřeba synchronizace, takže když se v noci vzbudil jeden (je jedno kdo), tak jsem ho nakrmila a poté nakrmila i druhého. Já jsem teda kojila po jednom a obdivuju do teď všechny, kteří to zvládli zároveň! To taky ušetří hodně času. A neboj! vždycky je jeden z těch dvou dětí hodnější a klidnější ;).Jo a naše děti spali každý ve své postýlce od narození.
No a Veru, jak píše Lenka - dnes už je automaticky každé dvojčecí těhotenství bráno jako rizikové, tak neboj!

mufina1 — 3. 11. 2011 15:14

Veru já jsem za těhu krvácela 2x - poprvé to bylo hned ze začátku cca 6.tt - a to krvácení bylo opravdu veliké... prakticky jsem obrečela, že to je v pr... a k dr. šla jen s tím, že mi to potvrdí... pravda po telefonu mě tenkrát má dr. CAR "sprdla", že se mám hodit do klidu, že jestli se budu předem nervovat, tak si nepomůže, nadiktovala co mi má manžel koupit okamžitě za léky a já jen ležet a k nim až druhý den... jak píšu, jela jsem tam více méně s tím, že to je v čudu... a na utz na mě blikala 2 :hjarta: :hjarta:  tenkrát jsem si řekla, že jim prostě musím věřit... při dalším krvácení (cca 10. nebo 11. tt) už jsem byla vesměs v klidu.. nebylo tak silné a přešlo cca po pár hodinách... ale já krvácela, jelikož jsem měla v děloze hematom...
od té doby jsem měla těhotenství bezproblémové... (nebudu psát o bolestech zad, nohou, absenci kotníků ke konci těhu atd..... to beru jako součást těhotenství :lol: :lol: :lol: ) holky jsem rodila plánovaným císařem ve 38+6
moc držím palce aby jste všechno zvládli... hlavně odpočívat, žádné vytírání a luxování - to nechť dělá manžel nebo babičky... ;-)

jeee Zdeni na vás jsem nedávno myslela jak se máte... ;-)

Borůvka lesní — 4. 11. 2011 10:22

Holky, to je balzám na duši, číst tady vaše příspěvky :pussa:
Veru, kdyžtak přijď do Jarňátek 2012, ať tam nejsem tak opuštěná :storstark: s dvojkama :D
Jsem ráda, že se tu rozproudila debata, pomáhá mi to utřídit myšlenky, určitě se budu ještě tisíckrát blbě ptát na samozřejmosti, ale :vissla:
Na dceru jsem používala látkový pleny a byla jsem max spokojená, myslíte, že se to dá i se dvěma? :kapitulation: Teda nějak asi jo, dřív to bylo ještě horší, já je ani nežehlila, ale abych neměla ruce u kolen a kruhy pod očima ještě za 5 let :D

zdenca — 4. 11. 2011 14:03

Borůvko, látkuje myslím Ronja, já jsem "zbabělec" a šla jsem rovnou do jednorázovek. Je fakt, že to leze do peněz, ale měla jsem obavu, že bych látkování a záležitosti okolo toho nezvládla. Ještě máme staršího syna a myslela jsem, že bych to nestíhala a tak se mi zdálo pohodlnější používat jednorázovky. Neboj to všechno zvládneš, zvlášť, když už jedno dítě máš! Já jsem ráda, že když už mám dvojčata, že to přišlo až napodruhé- to už jsem minimálně věděla, kam sáhnout atd...Prvorodičky s dvojkama to asi mají o trochu složitější, ale je to fakt jenom o systému, který si doma zaběhneš ;).

Mufi, díky. Máme se celkem fajn, maloši chodí od září do jeslí a jsou tam moc spokojení. Chodím vás sem tam šmírovat na dlouhodobky, ale na psaní moc času není. Viděla jsem, že jste tam řešili mluvení...u nás je Anička taky trochu pohodlnější. S Máťou se domluvíme, řekne si co potřebuje, ale Anička se moc nesnaží...ale zatím to není žádná trága. Tak ať jste tu všichni zdraví a pěkný víkend :)

Borůvka lesní — 5. 11. 2011 15:27

Tak jsme byli na výletě v Kolíně - pán nás opravdu cpal do EW, ani mu to nezazlívám, prostě jsou nejdražší, tak je chtějí prodávat. Je asi fakt bytelný atd., ale za ty prachy - a pokud bych časem zjistila, že bych potřebovala vajíčka, tak včetně adaptéru další pálka - to mě teda nebaví. Je to prostě něco za něco - jsem zvyklá na míň pohodlí a tak určitě půjdeme do levnější varianty. Ten můj favorit Dorjan Danny Sport Twin je podle mě docela srovnatelný (samozřejmě v rámci toho, že je o polovinu levnější - takže plast místo kovu atd), ale prý mají tady taky celkem dobrý servis, náhradní díly atd.
A konečně jsem si zkusila prázdnej tandem a fakt z toho couvám - to by se mi kočár rozlomil vejpůl. Manžela pán nahlodal (technika prostě), ale v autě to přehodnotil. Protože k čemu mi je, že se jednoduše nacvakne hluboká korba, když já u dcery ji snad nesundavala nikdy? A pokud bych tam potřebovala dát adaptér a autosedačky, tak mi to prostě manžel přehodí večer nebo si to udělám sama, když budu mít čas a ne když někam pochrtím... EW se mi hodně nelíbí, ale čert to vem, stejně potřebuju jen aby to bylo funkční, ale za ty prachy to fakt nestojí.

zdenca — 5. 11. 2011 17:23

Borůvko, já se taky původně myslím dívala na ten Dorjan, ale děcka jsou narozené v říjnu a přišlo mi, že kdybych je dala do fusaku a třeba ještě deku, tak by tam byli jak sardinky, případně by se tam nevešli. Prostě mi přišly ty korbičky moc úzké. Ta kolínská prodejna pořádává myslím 1x za rok výstavu dvojkočárků, tak jestli to stihneš, třeba by sis ještě něco vybrala i tam. I když oni asi vesměs mají všechno vystavené i na té jejich prodejně. Tak držím palce ať je všechno v pohodě;)

Borůvka lesní — 6. 11. 2011 13:18

Zdeni, děkuju, výstavu v Brně měli minulou sobotu. Původně jsem se tam chtěla z Prahy hnát, ale pak jsem zjistila, že převezou to, co mají v Kolíně, do Brna, aby to měli mamky z Moravy a Slovenska blíž - takže my vyrazili včera do Kolína. Ta úzká korbička mě taky děsí, ale úzký to je v každym kočáře asi, když se má vejít do normálních dveří - je to vždycky na úkor něčeho. Já zas se myslím naučím žít s tím, co mám a víceméně budu nejspíš i spokojená, do zimy tam mimina budou a pak uvidím. Na dceru jsem měla koráb, kam se vešla dlouho dlouho dlouho, tak holt teď to bude jinak. Ona se taky roztahovala v břiše sama, to se nedá nic dělat. Rozhodly se k nám nastěhovat mimina dvě, tak se musej uskromnit :D
Ještě mi holky zkušený maminy řekněte - jaký to je, když vás boxujou uvnitř dva caparti? To musí bejt něco šílenýho?! :dumbom:

Ronja — 6. 11. 2011 13:40

Veru66 napsal(a):

Zdravím všechny "dvojčátkové" maminky,
jsem tu nová, ještě moc nevím, jak to tu funguje. Jsem ve 14 týdnu tt a čekám dvojčátka. Bohužel jsme už minulý týden byli s krvácením v nemocnici a od té doby ležím :o( Hodně se o ty moje Prcky bojím, je to moje úplně první těhotenství a musím přiznat, že mám chvíle, kdy propadám panice :o( Prosím, měly jste všechny bezproblémové těhotenství nebo máte nějaké zkušenosti? Když mám ve zprávě z nemocnice napsáno ROZIKO POTRATU, co si o tom mám myslet. Moc se bojím o ty moje zlatíčka :o(
Předem moc děkuji :o)

Ahoj Veru,
já ležela s krvácením od 8. do 9. týdne a potom s opravdu velkým krvácením - to už jsem nedoufala, že to klapne - od 10. do 12. tt - a holky jsou úplně v pořádku. U dvojčecího těhotenství je krvácení spíš norma než výjimka, děloha se přeci jen musí hodně roztáhnout. Tak pěkně odpočívej, dali ti nějaké léky - Utrogestan nebo Ascorutin?

Ronja — 6. 11. 2011 18:26

Borůvka lesní napsal(a):

Ještě mi holky zkušený maminy řekněte - jaký to je, když vás boxujou uvnitř dva caparti? To musí bejt něco šílenýho?! :dumbom:

Tak já to nemám s čím porovnat, holky byly první, takže nevím, jak často a jak moc kope jedno dítě, ale moc jiný to mylsím není. O Marušce jsem moc nevěděla, ta kopla párklrát denně (krom asi 2 týdnů kolem 30.tt, které strávila hlavou nahoru a nohama mě kopala do močáku, to bylo blbý). Bětka byla poděs už v břiše, ta se tam vlnila hodně, i ke konci :D Je to asi stejně jako u narozených dětí, prostě záleží, jaký to dítě je...dvě klidný dvojčata tě budou okopávat míň než jedno hyperaktivní dítě, ale nepřeju si vědět, jak by tě okopávala 2 hyperaktivní dovjčata :lol:

Ronja — 8. 11. 2011 11:10

Borůvka lesní napsal(a):

Holky, to je balzám na duši, číst tady vaše příspěvky :pussa:
Veru, kdyžtak přijď do Jarňátek 2012, ať tam nejsem tak opuštěná :storstark: s dvojkama :D
Jsem ráda, že se tu rozproudila debata, pomáhá mi to utřídit myšlenky, určitě se budu ještě tisíckrát blbě ptát na samozřejmosti, ale :vissla:
Na dceru jsem používala látkový pleny a byla jsem max spokojená, myslíte, že se to dá i se dvěma? :kapitulation: Teda nějak asi jo, dřív to bylo ještě horší, já je ani nežehlila, ale abych neměla ruce u kolen a kruhy pod očima ještě za 5 let :D

Borůvko jak říkaly holky, já látkuju a není to problém. Ovšem musím podotknout, že mám taky manžela, který pomůže: ráno hodí plíny do pračky než jde do práce, já je odpoledne pověsím, nežehlíme. Takže kort tak moc práce to teda fakt není a mám radost, že šetřím přírodu i peníze :) Zvlášť jestli jsi látkovala už s malým, máš nějakou výbavu a víš, co a jak, do toho určitě jdi :)

Borůvka lesní — 9. 11. 2011 8:13

Ronja napsal(a):

Borůvka lesní napsal(a):

Holky, to je balzám na duši, číst tady vaše příspěvky :pussa:
Veru, kdyžtak přijď do Jarňátek 2012, ať tam nejsem tak opuštěná :storstark: s dvojkama :D
Jsem ráda, že se tu rozproudila debata, pomáhá mi to utřídit myšlenky, určitě se budu ještě tisíckrát blbě ptát na samozřejmosti, ale :vissla:
Na dceru jsem používala látkový pleny a byla jsem max spokojená, myslíte, že se to dá i se dvěma? :kapitulation: Teda nějak asi jo, dřív to bylo ještě horší, já je ani nežehlila, ale abych neměla ruce u kolen a kruhy pod očima ještě za 5 let :D

Borůvko jak říkaly holky, já látkuju a není to problém. Ovšem musím podotknout, že mám taky manžela, který pomůže: ráno hodí plíny do pračky než jde do práce, já je odpoledne pověsím, nežehlíme. Takže kort tak moc práce to teda fakt není a mám radost, že šetřím přírodu i peníze :) Zvlášť jestli jsi látkovala už s malým, máš nějakou výbavu a víš, co a jak, do toho určitě jdi :)

no já právě taky byla max spokojená, všechno mám schované (samozřejmě v nedostatečném množství vzhledem k současný situaci, ale to se vyřeší :D) Vyráběla jsem si i ten sliz, protože jinak byly pleny docela drsný, měla jsem froté. Tak jsem jen chtěla pro představu, jestli se to dá, ale vlastně pere to pračka a je jedno, jestli je tam o pár plen víc nebo míň. Rozhodně to zkusím, k papírovým se můžu uchýlit vždycky (i když dost nerada).

Ronja — 17. 11. 2011 17:51

No já si právě říkala, že to zkusit můžu, moc lidí, co látkuje s dvojkama, teda neznám. Zvládáme to bez problémů, taky peru ve slizu, používám hlavně klasické čtverce a plenky FLIP. Mám toho dost sepsaného na blogu, nevím, jestli jsem ti dávala odkaz?

Já si teď nedokážu představit, jak to bude třeba za půl roku nebo za rok, ale zatím je látkování v pohodě a stojí mě skoro bych řekla i míň energie, než nakupovat papírovky někde v akci. A finančně se mi to teda za ty 4 měsíce už vrátilo :vissla: Když vidím, jak valí ty jednorázovky, třeba v nemocnici kolik jsem toho denně vyhodila, tak je to fakt mazec ve dvou.

Borůvka lesní — 23. 11. 2011 15:36

Ronja napsal(a):

No já si právě říkala, že to zkusit můžu, moc lidí, co látkuje s dvojkama, teda neznám. Zvládáme to bez problémů, taky peru ve slizu, používám hlavně klasické čtverce a plenky FLIP. Mám toho dost sepsaného na blogu, nevím, jestli jsem ti dávala odkaz?

Já si teď nedokážu představit, jak to bude třeba za půl roku nebo za rok, ale zatím je látkování v pohodě a stojí mě skoro bych řekla i míň energie, než nakupovat papírovky někde v akci. A finančně se mi to teda za ty 4 měsíce už vrátilo :vissla: Když vidím, jak valí ty jednorázovky, třeba v nemocnici kolik jsem toho denně vyhodila, tak je to fakt mazec ve dvou.

Moje řeč :D
Odkaz jsi dávala, jsem zuřivě nemocná, pak kouknu pořádně. Mám herpetickou angínu, afty v krku, v puse, všude, nemůžu nic, jen ležet a spát.

TL — 16. 5. 2013 22:50

Kočárky i další levný a kvalitní dětský nábytek k dostání zde nepovolená reklama

Bertuska — 6. 9. 2013 16:34

Wow, vyborne komenty, chtěla sem napsat svoje skusenosti ale asi je tady uz vsechno.

Šípěnka — 14. 8. 2015 11:32

ahoj, tak já dvojčata nemám, ale má je kámoška a často chodíme na procházky i spolu, ona má CAM Twin Pulsar 2015 a je spokojena, má pratelné potahy, kolečka se dají otáčet o 360 stupnu a co se mě líbí moc, že jak jsou děti trochu větší, otáčí sedáky naproti sobě a děti se tak spolu i zabaví :)