Juraj — 7. 10. 2011 13:33

Vážení babinetí diskutující...

Na Politickém fóru se aktivně a celý rok diskutuje... Polititiku snad všichni "žerem". Buď skutečně - nebo jednoduše musíme, jak ovlivňuje naše životy, troufnu si (za sebe osobně jen) říci, že negativně zejména, je to takový bolehlav, opice bez piva... Já například bych už z těch politiků doslova blil, jak se dušují, že dělají něco dobrého pro nějakou skupinu občanů - a pak se dozvím kolem a kolem, že to vše dělají zejména pro svojí "malou domů"... Neříkám, možná býti na jejich místě bych to rovněž dlouho nevydržel takhle říkat a stal se jedním z nich - ale pro jistotu se tam i proto necpu...

Ale proč to píši. Někdo není spokojen s levou stranoou, někdo s pravou... Vlády, premiérové a zejména ministři se mění tak často, jako lístí na stromech (v průměru), žádná stabilita, žádná dlouhodobá strategie, jedna střídá druhou (se změnou lidí), nic nedotaženo, lid nespokojen - A chybí alepson mně k tomu ty Hry, a Chléb, ať jsem trochu spokojen na chvíly - a zapomenu u piva (placeném mi "císařem!) v krásném snění...

Dnešní situace ve spolčnosti, v politice není růžová (kdy byla, že). A tak se zde v tom prvním článku Jirka pokusil "o redaktorský výlet" k jedné nespokojené skupině občanů... Hnutí Už stačilo. Ale takových je určitě více už dnes v ČR, více či méně známých.

Znáte i vy nějaké? Levé, pravé, středové? Sem s nima! I s odkazy na jejich diskusi či web či séfy a předsedy, můžete přímo zde uvézt. V té první diskusi o Hnutí Už stačilo je jasné, že tady určitě nejsou pro všechny a sama představitleka uvádí, že jsou v kontaktu s dalšími...

Možná by stálo za to pak oslovit i další ze strany Babinet, požádat o rozhovor, ať se dozvíme i my na Babinet jejich názory a cíle, jak nám všem (tedy jen těm co jsme nespokojeni) pomoci z toho dnešního marasmu. Takže tipy na další hnutí či malé strany, které bychom mohli oslovit se žádostí o jejich názor na současnou politickou situaci, a jejich plány a cíle, jak to právě oni chtějí změnit ve společnosti, můžete psát. A když je neosloví Jirka nebo někdo z naší redakce za účelem takového interview, můžete klidně i vy, když jsou z vašeho města či kraje - a vy jste právě dokonce jejich podporovatelem či příznivkyní... A i z malého potůčka může být velká řeka, tam někde se rodí noví lídři... Objevíme je již dnes?

Co vy na to?

Juraj

PS: Právě čtu, že Paroubek a spol. opustili ČSSD... Takže nejen v příštích volbách bude opět veselo, a to nejen na levé straně spektra určitě, prý veme voliče ČSSD a komunistům...  Ale možná bude mit Mister Paroubek i čas se svojí novou stranou si popovídat i s babinetím redaktorem, ať víme, co připravuje pro ženy, rodiny, dítka... Můj další tip na Tvůj a rozhovor je zde tedy, Jirko rovnou? ;-)

PPS: Pak mě hned napadá to nová Romská iniciativa, co chce založit politickou stranu. A navíc nechtějí sociální dávky nebo co? To zní zajímavě... Kolik hlasů ale pak od Romů dostanou? Kdyby všechny - tak jsou vládnoucí stranou rovnou a máme navíc ušetřeny miliardy na dávky... Utopie, že...  ;-)

KALIK — 7. 10. 2011 14:32

Česká pirátská strana

Zklamaná — 8. 10. 2011 11:43

No tyhle všechny nové skupiny a hnutí a bůh ví, jak se jim ještě říká - to jsou lidi nespokojení. Chtěli by změnu. Ale když jim položíš přímou otázku, až tedy tu vládu, co jim hýbá žlučí odstraní, sesadí a vyhází z oken...zeptáš se, CO BUDE PAK - JAKÝ MAJÍ PLÁN TO ŘEŠIT, tak na tebe čučí jak bulíci a jen stále dokola žvaní o tom, že se to musí změnit, že se to musí dělat jinak, že se to musí... a musí...a musí....Když je požádáš o konkrétní  plán - vizi, JAK  to vyřešit a JAK toho docílit, CO vše je k tomu potřeba, KDE na to vezmou ty odborníky, kteří TO tady opravdu tu politiku země změní....blekotají pořád dokolečka o ničem. Tito lidé nemají žádnou představu JAK  by to mělo fungovat tak, aby byli všichni tedy spokojení. Do těchto hnutí a skupin se zapojují jen lidé, kteří neumí ovládat ani vlastní život, tak se domnívají, že masou něčeho dosáhnou. Bude (je) to ale jen masa stejně neschopných lidí. Jako jedinci neumí zvládnout vlastní život, jako skupina , či hnutí je pouze o tom, že jich stejně postižených bude soustředěno na jedno místo (do skupiny) víc.

Ať mi paní Lavrielka řekne, harmonogram změn pro lepší žití lidí, JAK  toho dosáhne, KDE  na to vezme finance, A V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ - co je podle jejího mínění a názoru ten pravý socialismus....ABY DOKÁZALA TAK NĚJAK JASNĚ FORMULOVAT KROKY, CO SE TEDY MUSÍ UDĚLAT, JAK SE TO UDĚLÁ, KOLIK TO BUDE STÁT A JAK TO TEDY POTÉ BUDE VYPADAT A FUNGOVAT.

Tento příspěvek vkládám ještě do vlákna k hnutí - už stačilo (může si vybrat, kde odpoví - zda-li vůbec odpoví...)

Xsara — 8. 10. 2011 11:52

Zklamčo, zajímalo by mě, kolika lidem a z kterých konkrétně stran už jsi tu otázku položila.
A opravdu je znáš VŠECHNY, že takhle soudíš nebo spíš odsuzuješ?  :co:

Zklamaná — 8. 10. 2011 12:34

Xsara napsal(a):

Zklamčo, zajímalo by mě, kolika lidem a z kterých konkrétně stran už jsi tu otázku položila.
A opravdu je znáš VŠECHNY, že takhle soudíš nebo spíš odsuzuješ?  :co:

Konkrétně jsem tuto otázku položila hnutí "Už stačilo" :gloria:
jo a dopisuji - ještě jsem velmi podobné otázky položila Kalikovi  na jeho vizi - Základního příjmu (což je obdoba toho socialismu) :cool:

Z hnutí mi odpovídalo hodně aktivistů, z čehož jsem (ano) usoudila, že tito lidé neovládají vlastní život a přitom by chtěli ovládat svět. To samé Kalik.
Totiž nemohu si pomoct, ale tito lidé jsou  NESPOKOJENÍ, proto se zaměřují títmto směrem. Ale ještě nepřišli na to, že když je potřeba nějaké změny (abych měla život spokojenější), docílím to tím, že  měním ty věci, které mohu změnit. Tím se mění můj život. Spokojení lidé se svým životem nemají se potřebu sdružovat do aktivistických skupin a hnutí, nebo nevzhlíží obdivně k nějaké vizi - oni dělají vše pro to, aby tu vizi žili - přemýšlí, jak toho docílit vlastními silami, nikoliv, že jim ten život někdo k jejich spokojenosti naservíruje.

KALIK — 8. 10. 2011 13:04

aaa, zase ten Kalik. Zklamča má Kalika asi ve velké oblibě a nebo jí spíš leží v žaludku :D Kdo zná Zklamču, bere její příspěvky s velkou rezervou, páč mnohdy ani neví, na co reaguje, natož aby pak plodila relevantní příspěvky :)

Zklamaná — 8. 10. 2011 13:09

KALIK napsal(a):

aaa, zase ten Kalik. Zklamča má Kalika asi ve velké oblibě a nebo jí spíš leží v žaludku :D Kdo zná Zklamču, bere její příspěvky s velkou rezervou, páč mnohdy ani neví, na co reaguje, natož aby pak plodila relevantní příspěvky :)

obliba/neobliba - to neřeším - řeším vize snílků.
velmi relevantní příspěvek, jen co je pravda - na téma ne/relevantnost příspěvků diskutujících :lol:

KALIK — 8. 10. 2011 13:22

Zklamčo, na to snad jen jedno ;)

Jen šílení lidé, co myslí, že změní svět, ho změní
http://okamura.blog.idnes.cz/c/213831/J … zmeni.html

KALIK — 8. 10. 2011 13:24

Zklamaná napsal(a):

obliba/neobliba - to neřeším - řeším vize snílků.
velmi relevantní příspěvek, jen co je pravda - na téma ne/relevantnost příspěvků diskutujících :lol:

Ba právě naopak, jinak by sis mě tak často nebrala do huby :D Ale když ti to dělá dobře... ;)

ViktorkaM — 8. 10. 2011 13:51

Me by od Zklamci zajimal jeden dotaz, rsp. odpoved na nej: Zklamco, umis si predstavit napr. uklizecku, ktera ma svoji praci rada?
Takova muze byt, ne?
Je to treba 50tileta vdova, do zivota postavila tri deti, do duchodu ji zbyva 8 let. Cely zivot mela dve zamestnani, jeji manzel taky, aby uzivili sve deti, zaplatili hypoteky..., to vis, oba byli "trochu jednodussi", jenom se zakladnim vzdelanim, ale nikdy nereptali, dluhy splatili, deti nechali vystudovat a manzel v 55 zemrel na rakovinu.
Ona zena uz zadne narocne pozadavky nema. Dum prenechala detem a sama, kdyz ovdovela, sla do podnajmu za cca 7tis. mesicne.

A ted dotaz, Zklamco: Jak tato zena, ktera CHCE JENOM UKLIZET, ma za techto podminek "vyzit"?
Co je spatne? Pracujeme proto, abychom se zabezpecili, postarali sami o sebe, jak doporucujes... Jakto, ze ona RADNE PRACUJE a presto neni mozne, aby s tim vysla? Jak to ma resit? Porad...

Daphné — 8. 10. 2011 16:26

Tahle virtuální žena, Viki - nechala dům dětem, nechala děti vystudovat...čili svoje úspory má v dětech. Kdyby dům prodala, nebo místo investic do dětí spořila, mohla by teď v klidu vyžít, ne? Já proti investicím do vzdělání dětí nejsem, naopak, ale neměly by ty děti, co získaly dům a vzdělání, teď zas přispívat jí?
A myslíš, že ta žena by sama chtěla, aby její vzdělané děti měly jen o trošku víc než ona, aby byla "spravedlnost"?

ViktorkaM — 8. 10. 2011 16:51

Chjo, vzdyt odpoved na moji otazku, a nejen tady, na tomhle vlakne, je tak prosta: I uklizeccinej plat by mel stacit na jeji slusne zivobyti.
Nejsem uklizecka, nejsem ani ona virtualni zena, ac myslim, ze je takovych mnoho i v realu.
Podstatne je, ze jsme se dostali (ne vlastni vinou, ale nelidskym zachazenim nasich pohlavaru) do situace, kdy nase poctiva prace vetsinu z nas neuzivi. Proto kriminalita, svary, zoufalstvi, sebevrazdy...

Kdyz si nekdo dovoli povzdechnout: ... uz to dal tak nechci :grater: ..., tak je dle nekterych chytraku bud blbej, neschopnej, linej nebo ja nevim co..., nebo "ma jit neco menit a zmenit", nejlepe ihned a sebe.
Jako "umlcovaci taktika" je to mozna ucinne, pac ten "slusny pracant" sklopi usi, zavre hu..., pardon, pusu, a jde makat dal.
Ale moc dlouho uz to takhle platit nebude... :kapitulation:

haiel — 8. 10. 2011 17:07

ViktorkaM napsal(a):

Chjo, vzdyt odpoved na moji otazku, a nejen tady, na tomhle vlakne, je tak prosta: I uklizeccinej plat by mel stacit na jeji slusne zivobyti.Nejsem uklizecka, nejsem ani ona virtualni zena, ac myslim, ze je takovych mnoho i v realu.
Podstatne je, ze jsme se dostali (ne vlastni vinou, ale nelidskym zachazenim nasich pohlavaru) do situace, kdy nase poctiva prace vetsinu z nas neuzivi. Proto kriminalita, svary, zoufalstvi, sebevrazdy...

Kdyz si nekdo dovoli povzdechnout: ... uz to dal tak nechci :grater: ..., tak je dle nekterych chytraku bud blbej, neschopnej, linej nebo ja nevim co..., nebo "ma jit neco menit a zmenit", nejlepe ihned a sebe.
Jako "umlcovaci taktika" je to mozna ucinne, pac ten "slusny pracant" sklopi usi, zavre hu..., pardon, pusu, a jde makat dal.
Ale moc dlouho uz to takhle platit nebude... :kapitulation:

Samozřejmě. Kdo pracuje, měl by i v ostatním žít jako člověk.

Daphné — 8. 10. 2011 17:18

ViktorkaM napsal(a):

Chjo, vzdyt odpoved na moji otazku, a nejen tady, na tomhle vlakne, je tak prosta: I uklizeccinej plat by mel stacit na jeji slusne zivobyti.
Nejsem uklizecka, nejsem ani ona virtualni zena, ac myslim, ze je takovych mnoho i v realu.
Podstatne je, ze jsme se dostali (ne vlastni vinou, ale nelidskym zachazenim nasich pohlavaru) do situace, kdy nase poctiva prace vetsinu z nas neuzivi. Proto kriminalita, svary, zoufalstvi, sebevrazdy...

Kdyz si nekdo dovoli povzdechnout: ... uz to dal tak nechci :grater: ..., tak je dle nekterych chytraku bud blbej, neschopnej, linej nebo ja nevim co..., nebo "ma jit neco menit a zmenit", nejlepe ihned a sebe.
Jako "umlcovaci taktika" je to mozna ucinne, pac ten "slusny pracant" sklopi usi, zavre hu..., pardon, pusu, a jde makat dal.
Ale moc dlouho uz to takhle platit nebude... :kapitulation:

A co bude pak? :) Chaos? Anarchie? Nebo se objeví nějaký vůdce? Bohatým seberem, chvíli se z toho dá vyžít... a pak si budem vládnout sami...jak? Kdo? Kdo umí hodně křičet, nebo kdo bude mít líbivá hesla a strhne dav?

Daphné — 8. 10. 2011 17:20

Viki, jsme taky u toho - co kdo pokládá za slušné živobytí? Co ještě ano, a co už ne? Pro všechny stejná hranice? Nemít hlad a mít střechu nad hlavou, teplo v zimě? Nebo?

Zklamaná — 8. 10. 2011 17:27

KALIK napsal(a):

Zklamčo, na to snad jen jedno ;)

Jen šílení lidé, co myslí, že změní svět, ho změní
http://okamura.blog.idnes.cz/c/213831/J … zmeni.html

Hele - zeptej se pana Okamury, zda tím šílencem myslí právě ty lidi , kteří si myslí (mají vizi), že jedině, aby se měli všichni dobře je zapotřebí znárodnit, že je zapotřebí zadupat do země všechny ty Baťi, Křižíky, Lauriny a Klementy, Jobse, Gatese apd. Že je zapotřebí zase soukromé zemědělce obrat o půdu a stvořit nová JZD.
Všichni tito "šílenci" přinesli světu pokrok, přinesli jim ulehčení práce, nebo otevřeli pohled na svět (mám na mysli - nebýt fotografií, filmů, internetu, mnozí by nevěděli, jak vypadá třeba poušt, nebo moře, nebo krásu přírody...) Až na vyjímky tito šílenci své vynálezy uměly vyrábět a prodat - čímž (až na vyjímky) nezemřeli chudí, nýbrž bohatí. Měli prostě víc, než obyčejnýá uklízečka, která nepřinesla světu žádný pokrok.
Jenže Kaliku, ty se chceš svou vizí Základního příjmu rovnat právě těmto velikánům, a chceš to rvát ostatním "pod tlakem", tak, jako různé hnutí a skupiny se snaží rvát pod tlakem své názory na fungování světa. Všimni si, že ti "šílenci" o kterých píše Okamura měnili svět právě tím, že svou vlastní myšlenku přivedli k realitě, a tato jejich osobní vize (foťák, auto, letadlo, počítač...) přinesla prospěch celému světu...a učinila z nich bohaté lidi a vážené lidi. To, oč se snaží některé skupiny je, že chtějí změnit ne sebe - nýbrž okolí a to tak, aby jim to vyhovovalo. Šílenci, o kterých píše Okamura přivedli své vize do reality právě pro tu stvoření, nikoliv pro finanční prospěch - neřekli si - já vymyslím auto, já vymyslím letadlo, já vymyslím počítač, nebo OS a budu nechutně bohatý...oni to stvořili jen pro to, aby zrealizovali svůj sen o autu, letadlu atd. Skupiny, co chtějí měnit politiku a zřízení a systém to dělají jen z čistého prospěchu. když už nemám na to vymyslet něco, co přinese lidstvu pokrok (co já vím - nějaký výrobek, inovaci, zdroj), tak se postaráme alespoň o to, abychom se měli dobře a to tak, že těm nechutně bohatým (a kdoví, jak k tomu bohatství přišli) sebere ty jejich majetky, a budeme to mít všichni - jenže už v těch hnutích není nikdo, kdo by řekl, jak se to bude tvořit dál, kde se vezmou peníze na to, či ono, protože peníze jsou potřeba a ono se jich nedostává už teď, tak kde se vezmou potom....a v neposlední řadě - člověk je tvor líný, vyčůraný až běda, takže tato vize je vizí jen poloviční - jak přijít k penězům bez práce a potrestat ty, kteří k nějakému většímu majetku přišli...že za tím jjsou roky práce a roky osobních šílených vizí, to nikoho nezajímá - proč taky, že?

Daphné — 8. 10. 2011 17:40

:kapitulation:

Zklamaná — 8. 10. 2011 17:56

Viktorko:
ta žena, o které píšeš má bohatství ve svých dětech a má dům (který tedy neprozřetelně dala dětem, aby svůj plat narvala do podnájmu) - je jednodušší? Ano, v tomto směru ano. Copak v domě nebyla jedna místost, kde by tato vdova mohla dál žít? A co ty její děti? Vystudovaly - takže se mají mnohem lépe, než jejich matka uklízečka (mimochodem - tato vdova pobírá ke svému platu ještě vdovský důchod po zemřelém manželovi)
Tato žena ráda uklízí? No fajn, co tedy k tomu svému uklízení za (8 tisíc?) někde na poliklinice, nebo v kancelářích ještě být hospodyní ve svém domě - čímž umožní mladým více se věnovat karieře a postupu (za větší peníz) a ulehčit tak své dceři, nebo snaše od druhé směny? Ostatně tato paní uklízečka je minimálně milionářka - to, že se svým majetkem naložila tak, jak naložila, je pouze její věc - proč tedy brečí? Bydlením ve vlastním (již hypotékou zaplaceným) domě mohla ušetřit za nájem. Soužitím s rodinami dětí v jednom domě, kdy se o náklady na chod domu všichni podělí, tím všichni ušetří. Ale jak píšeš - jednoduchá žena.

aha, Daphne to napsala krátce a výstižně ;)

Podstatne je, ze jsme se dostali (ne vlastni vinou, ale nelidskym zachazenim nasich pohlavaru) do situace, kdy nase poctiva prace vetsinu z nas neuzivi. Proto kriminalita, svary, zoufalstvi, sebevrazdy...

nezevšeobecňuj - proč se to netýká jiných - týká se to jen těch, kteří křičí, proč nekřičím třeba já?
A nelidské zacházení našich pohlavárů? Víš o tom, že já ani nevnímám, že nějací pohlaváři, notabene nelidsky s námii zacházejíce, vůbec existují? Možná tady v tom je ten zakopaný jezevčík - já se soustředím na sebe a soustředím se na to, abych držela svůj život ve vlastních rukou - ty se soustředíš na nějaké pohlaváry a osobní životní prohry jim dáváš za vinu. Můžeš konkretizovat, kteří to jsou a jak vypadá to nelidské zacházení právě ve tvém případě?

Kdyz si nekdo dovoli povzdechnout: ... uz to dal tak nechci :grater: ..., tak je dle nekterych chytraku bud blbej, neschopnej, linej nebo ja nevim co..., nebo "ma jit neco menit a zmenit", nejlepe ihned a sebe.
Jako "umlcovaci taktika" je to mozna ucinne, pac ten "slusny pracant" sklopi usi, zavre hu..., pardon, pusu, a jde makat dal.

ano - pokud se ti žití nelíbí, nejsi spokojená, udělej s tím něco - něco změň, co můžeš změnit (naivita je měnit svět v tomto pohledu)
Není to umlčovací taktika - to je prostě holý fakt, protože tak to prostě funguje, jen ty máš tu moc sebe změnit, svůj život změnit. Chyba ale je, že ten slušný pracant sklopí uši, zavře hubu a jde makat. Měl by přijít na to, co se mu nelíbí a pak začít myslet, jak to může změnit.
Příklad - mám málo peněz, málo mi platí....neskopím uši, nezavřu hubu a jdu za to málo zas makat dál - byla jsem umlčena, nýbrž místo tlachání na Babinetu, čučení na turecký telenovely a blouznění o dalším hladovém krku za zenitem ...uvařím si kafe, vezmu papír, tužku a myslím...co můžu udělat pro to, abych měla víc peněz - můžeš dvakrát tolik pracovat, můžeš si najít lépe placenou práci, můžeš se přestěhovat tam, kde je lépe placená práce, můžeš opustit stávají práci pro někoho a být sama pro sebe, můžeš...můžeš cokoliv, co budeš chtít.

Johana50 — 8. 10. 2011 18:45

žádná ze stávajících politických stran mně neoslovila.
Při posledních volbách jsem měla obdobné pocity jako za totality. Styděla jsem se za tu bídu, která se mi nabízela. A do 14 dnů po aktu mi bylo zcela jasné, že moje volba byla  naprosto mimo mísu a veškerá očekávání nějaké pozitivní změny zcela naivní myšlenka.

V současné době mne zaujala tato celonárodní iniciativa, ze které se začíná  něco smysluplného formovat  i na různých regionálních úrovních.
http://www.neo2011.cz/
očekávám horký podzim :-)

Xsara — 8. 10. 2011 20:16

Zklamaná napsal(a):

Xsara napsal(a):

Zklamčo, zajímalo by mě, kolika lidem a z kterých konkrétně stran už jsi tu otázku položila.
A opravdu je znáš VŠECHNY, že takhle soudíš nebo spíš odsuzuješ?  :co:

Konkrétně jsem tuto otázku položila hnutí "Už stačilo" :gloria:
jo a dopisuji - ještě jsem velmi podobné otázky položila Kalikovi  na jeho vizi - Základního příjmu (což je obdoba toho socialismu) :cool:

Z hnutí mi odpovídalo hodně aktivistů, z čehož jsem (ano) usoudila, že tito lidé neovládají vlastní život a přitom by chtěli ovládat svět. To samé Kalik.

A ty si na konto toho, že oslovíš jednu stranu jsi schopná udělat reálný obraz o VŠECH? :co:

Teda já ti tvůj nazor nechci vymlouvat, jen mi to připadá, jako bych na základě toho, že jeden ministr je debil usoudila, že celá vláda potřebuje invalidní důchod na hlavu.

Zklamaná — 8. 10. 2011 20:30

Xsara napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

Xsara napsal(a):

Zklamčo, zajímalo by mě, kolika lidem a z kterých konkrétně stran už jsi tu otázku položila.
A opravdu je znáš VŠECHNY, že takhle soudíš nebo spíš odsuzuješ?  :co:

Konkrétně jsem tuto otázku položila hnutí "Už stačilo" :gloria:
jo a dopisuji - ještě jsem velmi podobné otázky položila Kalikovi  na jeho vizi - Základního příjmu (což je obdoba toho socialismu) :cool:

Z hnutí mi odpovídalo hodně aktivistů, z čehož jsem (ano) usoudila, že tito lidé neovládají vlastní život a přitom by chtěli ovládat svět. To samé Kalik.

A ty si na konto toho, že oslovíš jednu stranu jsi schopná udělat reálný obraz o VŠECH? :co:

Teda já ti tvůj nazor nechci vymlouvat, jen mi to připadá, jako bych na základě toho, že jeden ministr je debil usoudila, že celá vláda potřebuje invalidní důchod na hlavu.

to si asi nerozumíme - tady je diskuze přímo o jednom hnutí - už stačilo, tam jsem tedy otázku položila jak přímo zakladatelce, tak i lidem v této skupině aktivní, či sympatizující. Stačí se pak podívat na podobná uskupení, podívat se na jejich stránky, jejich vedené diskuze a nejsem sama, kdo přesně tuto (tyto) otázky pokládá, je víc lidí, co se ptá takto zaměřených stran na otázky - co, jak , kdy, apd. Stačí číst jejich názory a udělat si obrázek o smýšlení lidí sdružujících se v takovýchto uskupení. Jo, a ještě konkrétně jsem stejné, či podobné otázky, když přišla na řadu diskuze ohledně svržení vlády apd. položila např. asociaci samoživitelek. Naprosto stejné odpovědi. Ano, na základě tohoto jsem usoudila, že lidé shlukující se a vyřvávající o spravedlivém rozdělení všeho bez toho, že by sami hnuli zadkem a sami se přičinili mít se lépe, než se právě mají, jsou neschopní řídit osobní život a chtěli by řídit zem.
Reálný obraz o všech stranách, hnutích a skupinách, které proklamují právě tento trend.
Ty nejsi schopná si takovéto obrázky o smýšlení lidí udělat? nebo míříš svou otázkou k tomu, abych ti konkrétně vypsala, které ty skupiny jsem oslovila, nebo jejich názory pročítala, diskutovala apd:?

Xsara — 8. 10. 2011 21:03

Zklamaná napsal(a):

No tyhle všechny nové skupiny a hnutí a bůh ví, jak se jim ještě říká - to jsou lidi nespokojení. Chtěli by změnu. Ale když jim položíš přímou otázku, až tedy tu vládu, co jim hýbá žlučí odstraní, sesadí a vyhází z oken...zeptáš se, CO BUDE PAK - JAKÝ MAJÍ PLÁN TO ŘEŠIT, tak na tebe čučí jak bulíci a jen stále dokola žvaní o tom, že se to musí změnit, že se to musí dělat jinak, že se to musí... a musí...a musí...

Ty nejsi schopná si takovéto obrázky o smýšlení lidí udělat? nebo míříš svou otázkou k tomu, abych ti konkrétně vypsala, které ty skupiny jsem oslovila, nebo jejich názory pročítala, diskutovala apd:?

Ne, mířím tím k tomu, že se mi nezdá košer na základě zkušeností s jedním hnutím, dělat závěry o všech jim podobných.
A tys mi  nahoře odpověděla, žes oslovila jedno konkrétní hnutí a Kalika.

A co se týká mě, tak já si o lidech dělám obrázek až poté, co o nich něco vím.
Ale pokud to tobě stačí, abys měla jasno, tak nic proti tomu. ;)

Zklamaná — 8. 10. 2011 21:15

Xsaro - ano, tady, hned v prvním příspěvku je "výlet za jedním takovýmto hnutím - konkrétně Už stačilo", co je na tom k nepochopení, že reaguji přímo na toto hnutí?
Píše se o Už stačilo a přítomen je Kalik - tudíž jsem psala, že jsem konkrétně oslovila toto hnutí a Kalika.
Takže tobě by se zdálo více košer, kdybych nejmenovala jen toto hnutí (byť o něm je vlákno), nýbrž obrázek a hodnocení, či názor si utvořila POUZE, až oběhnu se stejnou otázkou všechny (nespokojíš se s tím, že píšu, že diskutuji i s podobně zaměřenými skupinami) a pak ať podávám raport?

A ano, mě to tak, jak si obstarávám informace postačuje a v drtivé většině se nemýlím,  mívám jasno a vytvořen ucelený obrázek - nepotřebuji mít  o své aktivitě s kým, jak  a proč vydán autorizační certifikát, nejlépe s kulatým razítkem (možná, ještě notářky ověřen pro věrohodnost).
Stačí? :lol:

Xsara — 8. 10. 2011 21:35

Zklamaná napsal(a):

Xsaro - ano, tady, hned v prvním příspěvku je "výlet za jedním takovýmto hnutím - konkrétně Už stačilo", co je na tom k nepochopení, že reaguji přímo na toto hnutí?
Píše se o Už stačilo a přítomen je Kalik - tudíž jsem psala, že jsem konkrétně oslovila toto hnutí a Kalika.
Takže tobě by se zdálo více košer, kdybych nejmenovala jen toto hnutí (byť o něm je vlákno), nýbrž obrázek a hodnocení, či názor si utvořila POUZE, až oběhnu se stejnou otázkou všechny (nespokojíš se s tím, že píšu, že diskutuji i s podobně zaměřenými skupinami) a pak ať podávám raport?

A ano, mě to tak, jak si obstarávám informace postačuje a v drtivé většině se nemýlím,  mívám jasno a vytvořen ucelený obrázek - nepotřebuji mít  o své aktivitě s kým, jak  a proč vydán autorizační certifikát, nejlépe s kulatým razítkem (možná, ještě notářky ověřen pro věrohodnost).
Stačí? :lol:

Abych si udělala obrázek o tobě? Úplně. :lol:

ViktorkaM — 8. 10. 2011 21:42

Zklamaná napsal(a):

...A ano, mě to tak, jak si obstarávám informace postačuje a v drtivé většině se nemýlím,  mívám jasno a vytvořen ucelený obrázek - nepotřebuji mít  o své aktivitě s kým, jak  a proč vydán autorizační certifikát, nejlépe s kulatým razítkem (možná, ještě notářky ověřen pro věrohodnost).
Stačí? :lol:

Jeste prosim sundat klapky z oci... :gloria:

Zklamaná — 8. 10. 2011 22:51

Xsara napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

Xsaro - ano, tady, hned v prvním příspěvku je "výlet za jedním takovýmto hnutím - konkrétně Už stačilo", co je na tom k nepochopení, že reaguji přímo na toto hnutí?
Píše se o Už stačilo a přítomen je Kalik - tudíž jsem psala, že jsem konkrétně oslovila toto hnutí a Kalika.
Takže tobě by se zdálo více košer, kdybych nejmenovala jen toto hnutí (byť o něm je vlákno), nýbrž obrázek a hodnocení, či názor si utvořila POUZE, až oběhnu se stejnou otázkou všechny (nespokojíš se s tím, že píšu, že diskutuji i s podobně zaměřenými skupinami) a pak ať podávám raport?

A ano, mě to tak, jak si obstarávám informace postačuje a v drtivé většině se nemýlím,  mívám jasno a vytvořen ucelený obrázek - nepotřebuji mít  o své aktivitě s kým, jak  a proč vydán autorizační certifikát, nejlépe s kulatým razítkem (možná, ještě notářky ověřen pro věrohodnost).
Stačí? :lol:

Abych si udělala obrázek o tobě? Úplně. :lol:

Tak přeci jen to bylo k něčemu dobré ;)

Zklamaná — 8. 10. 2011 22:54

ViktorkaM napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

...A ano, mě to tak, jak si obstarávám informace postačuje a v drtivé většině se nemýlím,  mívám jasno a vytvořen ucelený obrázek - nepotřebuji mít  o své aktivitě s kým, jak  a proč vydán autorizační certifikát, nejlépe s kulatým razítkem (možná, ještě notářky ověřen pro věrohodnost).
Stačí? :lol:

Jeste prosim sundat klapky z oci... :gloria:

Viktorko - ty klapky z očí raději sundej sama - a to pro všechny oblasti žití. Moc by ti to pomohlo :cool:
Já nejsem ten, kdo brečí celé dny na internetu, jak žije špatný život...:vissla:

klokan — 9. 10. 2011 21:07

Strana svobodných občanů

ViktorkaM — 9. 10. 2011 22:15

Ok, Klokane... Taky DOBRYYYY!
Stejne jako spousta novych agitatoru...
Bohuzel "konstruktivni reseni" nenavrhuji - nebo jej nevidim? :jojo:

Petra101 — 10. 10. 2011 7:04

Unikátní data: 50 českých úředníků bere přes 100 tisíc:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spole … =centrumHP

bez komentáře