janaT — 23. 8. 2011 12:28

Ahoj děvčata, snažím se posbírat co nejvíce informací a zkušeností od žen, které už mají z sebou 2.IVF. Zda převažuje zavedení 1-2 vajíček oplodněných. Jsme neustále na vážkách a nevím zda je dobré napodruhé podstoupit, že to budou třeba i dvojčata :/

Ronja — 23. 8. 2011 13:02

jani to záleží na tobě, jestli jsi na dvojčata připravená, z tvého smajlíku :tesi: soudím, že se ti ta představa moc nelíbí :) My si při prvím IVF nechali zavést dvě blastocysty, obě se chytly a máme dvě krásné holčičky. Nevyměnila bych je za nic na světě, mít dvojčata je dvojnásobná radost a nádhera.

Své rozhodování můžeš také řídit podle toho, jak kvalitní embrya budeš mít. Při vysoké kvalitě stačí zavést jedno, kduž budou horší, nechala bych - být tebou - zavést dvě, aby byla vyšší šance, že se chytne aspoň jedno.  Já ale dvojčata považuju za dvojitou výhru, rozhodnout se musíš hlavně ty.

janaT — 23. 8. 2011 22:12

Ronjo, děkuji za vyjádření. Já teda při prvním IVF chtěla dvojčátka, ale teď, když už jedno máme tk nevím. Mám obavu zda to zvládnu a taky nechci zanedbávat Elišku a taky je to celé o dnešní době prostě chci aby jsme se měli s dětmi dobře a né jen přežívat. :/ Vím, že je to velký risk, když dáme jen jedno. No a to mi jako řeknou embryologové jak jsou kvalitní??? Já si to už nepamatuju

Pavka — 23. 8. 2011 22:30

Jani já bych asi do dvojčat jako druhé dítě/děti nešla, tedy alespoň dokud je starší dítko ještě tak malý. Když vidím jak mi dávají zabrat kluci teď, jak bych se jim chtěla věnovat mnohem víc než zvládám. Prostě každý věk chce něco jiného. Když jsou dvě naráz i potřeby jsou sice dvojmo ale stejné.

Ale to je jen můj názor. Rozhodněte se vy :D

Ronja — 23. 8. 2011 22:39

Jani to ti určitě řekně embryolog. Koneckonců jim můžeš na rovinu říct, že dvojčata nechceš, když bude víc dobrých ambeyí, zmrazí ti je a i kdyby se ET nepovedl, můžete pak zkoušet KET po jednom. Já si neuvědomila, že už jednoho prcka máš, to je určitě hodně náročný mít dvojky pak. Řekni to doktorům a nech si poradit, nás se taky ptali, jestli by nám dvojky nevadili, měli jsme kvalitní embrya, takže když je zaváděli, věděli, že to může vyjít na :dudlik::dudlik:

Ale teda dvě samozřejmě můžou vyjít i při transeru jednoho embrya - i když je to nižší šance :)

Lucka 1 — 24. 8. 2011 8:13

Jani záleží na tobě,já třeba jedno dítko mám,takže při ET jsem si nechala zavést jen jedno embryjko té nejvyšší kvality...hmm nevyšlo,takže při KET jsem si už nechala zavést dvě embryjka opět nejvyšší kvality a nechytlo se bohužel ani jedno ....ono to procento úspěchu,že se chytnou obě dvě není moc velký :(
Udělala bych to jak píše Ronja..pokud budeš mít embryi více,nech ci zavést jedno a zbytek do zamrazit,pokud by v den transféru zbyly třeba jen dvě embryjka,dala bych je obě :)