Vilemína — 23. 4. 2011 12:29

Zajímal by mě váš názor na soukromé vysoké školy.
Já na ně měla donedávna hodně negativní pohled, považovala jsem je v podstatě za pseudo školy, tedy školy s nevalnou úrovní a pověstí. Sama studuju veřejnou VŠ (Masarykovu univerzitu), studovat na soukromé VŠ jsem nikdy ani neuvažovala. Jednak by mi to rodiče neplatili, mají extrémně negativní názor na tyto školy, druhak můj obor žádná soukromá VŠ ani nenabízí. Ptám se hlavně proto, že sestra mého přítele studuje soukromou VŠ. Bc. má z veřejné VŠ, hlásila se na stejnou školu i na Mgr., ovšem nedostala se, tak se rozhodla jít na soukromou. Teď jsem tedy v situaci, kdy nevím, co si o soukromých VŠ myslet. Pořád si myslím, že většina soukromých nemá dobrou úroveň, avšak možná je to jen předsudek.
Studuje někdo z vás soukromou VŠ nebo třeba váš syn/dcera tento typ školy studují? Jste tam spokojeni? Jaké jsou na vás kladeny nároky?
Pište i vy, kteří soukromou VŠ nestudujete, zajímají mě vaše názory. Jsem zvědavá, jestli opravdu převažuje negativní názor. Moji rodiče tyto školy dost znevažují, považují je za prapodivné a myslí si, že pro potencionálního zaměstnavatele je mínus mít vzdělání ze soukromé VŠ. Že prý když přijde na konkurz třeba dvacet lidí, tak zaměstnavatelé mají tendenci uchazeče z těchto typů škol automaticky vyřadit, zkrátka že se na ně dívají skrz prsty. Myslíte si to taky?
Platili byste svým dětem školné na soukromé VŠ (za předpokladu, že na to máte)? Naši by mi rozhodně soukromou VŠ neplatili, peníze by na to byly. Vůbec naši se dívají skrz prsty na obory typu sociální pedagogika, prý je to strašně lehké takový obor vystudovat. Rodiče vystudovali matematiku na přírodovědě, to jen tak pro informaci.

sandra — 23. 4. 2011 13:21

Ahoj Vilemíno,

já studuji soukromou vysokou školu. Chodím při tom na full time do práce. Práci mám hodně náročnou a škola, ač soukromá, mi dává občas taky dost zabrat. Ano, uznávám, že na soukromé VŠ se k tobě chovají spíše jako klientovi a snaží se ti v hodně věcech vyjít vstříc. Zkoušky však musím udělat tak jako tak. Nemám zápis do indexu jen tak za úsměv. Mám kamarádku, která studovala Bc na soukromé VŠ a Mgr si dodělávala na státní. Rozdíl v tom prý byl velký. Hlavně co náročnosti a chování ke studentovi týče. Já to bohužel nemůžu posoudit, jelikož se státní VŠ nemám zkušenost. A jestli si někdo myslí, že jsem hloupá, protože nemám titul ze státní VŠ? To je jeho názor. Na druhou stranu mám dost kamarádů, kteří vystudovali státní VŠ a nepřišlo mi, že by byl mezi námi nějaký propastný rozdíl co se inteligence a náhledu na svět týče.
Těším se na názory ostatních :)

Vilemína — 23. 4. 2011 13:27

Děkuji ti, Sandro, za přínosný příspěvek. Můžu se zeptat, jaký obor studuješ?

sandra — 23. 4. 2011 13:53

Vilemína napsal(a):

Děkuji ti, Sandro, za přínosný příspěvek. Můžu se zeptat, jaký obor studuješ?

Cestovní ruch. Šla jsem tam hlavně kvůli jazykům (já naivka :lol:).

Vilemína — 23. 4. 2011 13:59

sandra napsal(a):

Vilemína napsal(a):

Děkuji ti, Sandro, za přínosný příspěvek. Můžu se zeptat, jaký obor studuješ?

Cestovní ruch. Šla jsem tam hlavně kvůli jazykům (já naivka :lol:).

To zní zajímavě. Jaké předměty se tam učí? Ekonomika, dějiny umění a jazyky, ale s těmi asi moc spokojena nejseš, viď?

sandra — 23. 4. 2011 15:50

Vil, já šla na VŠ s tím, že se tam zdokonalím v jazycích...nejlepší je ale odjet do zahraničí :)
Jinak tam máme běžné předměty jako matematika, statistika, ekonomie, účetnictví, dějiny kultury, geografii a pak odborné předměty.

amely — 24. 4. 2011 13:14

http://www.sedmicka.cz/brno-vyskov/clanek?id=252886

Vilemína — 27. 4. 2011 20:18

amely napsal(a):

http://www.sedmicka.cz/brno-vyskov/clanek?id=252886

Děkuju za odkaz na zajímavý článek.

Vilemína — 27. 4. 2011 20:40

O víkendu mi pomáhala přítelova sestra s formální úpravou seminární práce, ta, která studuje na soukromé VŠ. Zírala jsem, jak ovládá PC, tedy konkrétně Word. Udělala na mě mocný dojem. Ukazovala mi i její práce do školy, já  teda ekonomice a managementu nerozumím, ale i tak jsem si trochu obrázek udělala. Přítelova sestra je Bc. (tento titul získala na státní univerzitě), momentálně studuje B.I.B.S. (Brno International Business School), bude z ní MSc. Studium je založeno na psaní prací, nemají předměty či kurzy, ale moduly, z každého modulu musí napsat několikastránkovou práci, která se většinou rozsahem (i úrovní by asi i měla) podobá bakalářce. Za rok mají deset modulů. Je to vlastně imitace britského vysokého školství, škola úzce spolupracuje s jednou britskou univerzitou. Do jaké míry je tato univerzita prestižní, to nevím, spíš je to asi obyčejná univerzita. Ptala jsem se, zda někomu práce vrací, tak prý ano, jí se to ještě nestalo, ale ví o případech, kdy dotyční musí práce přepracovat. Jinak jim to opravují v Británii, přítelova sestra je píše v češtině, oni jim to přeloží do angličtiny a opravují angličtí vyučující. Na B.I.B.S. učí profesoři, docenti, doktoři a magistři z VUT, MU a MZLU (dnes je to teda Mendelova univerzita). Řekla bych, že na práce tam mají přísnější kritéria než třeba já na MU, hlavně co se týče formální stránky, v té my máme více volnosti. Obsah nedokážu porovnat, jen se mi zdálo, že celé studium je hodně zaměřené na praxi.
V žádném případě tady nechci vychvalovat B.I.B.S. To vůbec. Určitě je na této škole daleko více prostoru pro podvádění, "papírové" studenty atd. než na veřejných VŠ. Na druhé straně i na veřejných školách se toto děje, a teď nemyslím práva v Plzni. Slyšela jsem o tom, že na MU se dají koupit oficiální TSP (testy studijních předpokladů), na práva to stojí okolo 100 000 Kč, na obory jako knihovnictví na FF 60 000 Kč. Je to ale informace snad z padesáté ruky, resp. úst. Věřit tomu nemusíte, já tomu ale věřím. Myslím, že všude se podvádí, jen na většině veřejných českých VŠ míň než na soukromých.

Pavlína85 — 2. 6. 2011 20:34

Ahoj, já soukromé školy taky neuznávám.. Nechci nikoho urazit, určitě se i na soukromých školách najdou inteligentní a nadaní jedinci, nechci nikoho kritizovat a ponižovat jeho vzdělání, to v žádném případě..
Pouze napíšu své zkušenosti a zkušenosti:
Znám pár lidí co soukromé školy vystudovali nebo studují a všichni nejsou úplně hloupí, ale všichni z nich šli na soukromou jenom kvůli tomu, že se nedostali na veřejnou nebo je z veřejné vyhodili a to už o něčem svědčí. Takže pro mě jsou díky tomu soukromé školy taková nějaká slabá útěcha pro neúspěšné uchazeče a studenty na těch veřejných.
Další věc je školné: pokud  by měla soukromá škola stejnou úroveň jako veřejná (a tím se většina zastánců soukromých škol ohání), tak proč by někdo vyhazoval školné např. 40 táců za rok aby měl vzdělání stejné úrovně jako na veřejné škole zadarmo? A nezmění se to ani když zavedou na veřejných školách školné.. Pořád budou mít veřejné školy větší váhu - když řekneš, že máš Karlovu nebo Masarykovu univerzitu má to mnohem větší zvuk než nějaká továrna na tituly s.r.o.
A že někdo umí dokonale word, no nevím, ale to je dnes taková standardní znalost i pro sekretářku, takže to bych nebrala jako něco speciálního. Ale i tak je to plus, to je jasné.
Co se týká uplatnění: opět jsem na straně veřejných škol. Pracovala jsem v personální agentuře a absolventi veřejných jsou mnohem více žádaní. Samozřejmě může nastat situace, že zazobaný podnikatel zaplatí školné svým dítkám, které by byla i bez VŠ těžce za vodou do konce života a v rozjeté firmě jim je neprestiž jejich alma mater ukradená. 
Doufám, že jsem se někoho nedotkla, pouze jsem zhodnotila mé zkušenosti a napsala svůj názor.
Mějte se! Pavlína

amely — 3. 6. 2011 10:35

http://petrakisova.blog.idnes.cz/c/1826 … vedcu.html

Pavlíno, mne zaujalo toto - co ty státní uiversity chrlí. Na Masarykově univerzitě 1300 teoretiků umění v jediném ročníku. Jak se uplatní?

Z těch soukromých škol - většinou ekonomických a manažerských umí ti absolventi alespoň něco užitečného. na rozdíl od těchto oborů

Blossom — 3. 6. 2011 11:13

Ohledně škol soukromých versus státních mám pár letmých postřehů:

Má kolegyně (zaměstnankyně) v práci si právě teď dodělala soukromou VŠ. Platila si ji a studovala ji dálkově, při zaměstnání.
Má dcera dělá tentýž obor na Univerzitě Karlově v Praze. Dcera s tou mou kolegyní si vyměňovaly skripta a podklady, vím, že kolegyně se pořád hodně učila (je celkově taková svědomitá) a měla to na vyznamenání.
Má dcera tomu na státní škole dává trochu míň, protože současně studuje ještě druhou VŠ (též státní), a včera přijela z třetí zkoušky druhého ročníku, vše má letos za 1.

Nezabývala jsem se tímhle problémem (státní /soukromá škola) nějak hlouběji, ale já z tohoto příkladu usuzuju, že to nebude podle toho klišé - státní škola je "pořádná škola", soukromá škola je dávačka pro hloupější děti bohatých rodičů, které si to můžou zaplatit....

Obě mé děti mimo to chodily rok na soukromou jazykovku, obě pak dělaly na závěr nějaké ty zkoušky, co se k hodnocení posílaly do Anglie, obě děti to měly za 1 a anglicky mluví velmi, velmi  dobře.
Myslím, že těch cca 20.000 Kč, co to za rok studia pro jednoho stálo, byly velmi dobře vynaložené peníze.

Nemůžu to z těch pár poznatků posoudit asi objektivně, ale já ten pocit, že soukromá škola je horší úrovně než škola státní nemám.

majkafa — 3. 6. 2011 12:38

Já mám zkušenost, že nelze paušalizovat, že jak která škola.
Ale všeobecně mám poznatek, že větší procento státních škol má výbornou úroveň a větší procento soukromých škol dává titul za peníze.
A nejen titul, ale i maturitu.
Osobní zkušenosti s praktikanty a absolventy jak ze státních, tak ze soukromých škol za 15 let.

HB — 3. 6. 2011 18:30

nemuzu hodnotit uroven soukromych VS, protoze neznam nikoho, kdo by nejakou studoval...nicmene, jako clovek technicky vzdelany, jsem velmi podezirava vuci oborum jako je andragogika, sociologie, management cehokoliv...a to jsou presne ty obory, ktere soukrome VS nabizi (pochopitelne, protoze je poptavka a na rozdil od jaderne fyziky to dokaze vystudovat mnohem vice lidi a pripadne skody, ktere svou neznalosti zpusobi, nebudou tak hrozne...navic skolne by u soukrome mediciny nebo techniky by bylo neunosne-k vyuce potrebujete o dost vic, nez jen par stolu, zidli a tabuli...)
takze urcite jsou skoly, kde za svoje penize dostanete kvalitni vyucujici a lidstejsi pristup, ale zrejme jich nebude mnoho...:vissla:

Angelie — 31. 7. 2012 23:29

Jak už tu bylo naznačeno, dle mého názoru jsou obecně vzato soukromé školy horší, než ty státní, ale nelze to paušalizovat na celé školství, existují tu (četné) výjimky. Jako příklad za všechny uvedu VUT v Brně, fakultu podnikatelskou, která je dle obecného názoru i slov vlastních studentů doslova "čekačkou" na titul a během studia vás nic nenaučí. Na druhou stranu například VŠO v Praze (http://www.vso.cz), což je škola soukromá, je navzdory tomu, že si ji platíte, docela obtížná a absolventi z ní mívají dobré uplatnění na pracovním trhu.

Sečteno a podtrženo - státní VŠ bývají zpravidla, ALE NE VŽDY, lepší :-)

mamba — 1. 8. 2012 9:27

V každém případě mají  státní VŠ lepší odborné zázemí, mám na mysli rozsáhlé knihovny, přístup ke studijnímu materiálu,  vybavené laboratoře atd. Na soukromých VŠ je možné studovat bez problémů např. cestovní ruch, nebo běžné, evropské jazyky. V náročnějších oborech  se studium - právě kvůli odbornému zázemí a možnostem,  nedá srovnat.

Vilemína — 10. 8. 2012 22:33

Od založení této diskuze uběhl více jak rok, za tu dobu jsem si pročetla mnoho internetových diskuzí týkajících se soukromých a veřejných VŠ a udělala si trochu obrázek.
Na soukromých VŠ učí prof., doc. či dr. z veřejných škol (pokud tam nejsou jen "papírově), ALE mají nesrovnatelně nižší nároky na studenty soukromých škol, mají to údajně "nakázáno" od vedení.

Vilemína — 10. 8. 2012 22:38

Angelie napsal(a):

Jak už tu bylo naznačeno, dle mého názoru jsou obecně vzato soukromé školy horší, než ty státní, ale nelze to paušalizovat na celé školství, existují tu (četné) výjimky. Jako příklad za všechny uvedu VUT v Brně, fakultu podnikatelskou, která je dle obecného názoru i slov vlastních studentů doslova "čekačkou" na titul a během studia vás nic nenaučí. Na druhou stranu například VŠO v Praze (http://www.vso.cz), což je škola soukromá, je navzdory tomu, že si ji platíte, docela obtížná a absolventi z ní mívají dobré uplatnění na pracovním trhu.

Sečteno a podtrženo - státní VŠ bývají zpravidla, ALE NE VŽDY, lepší :-)

O Podnikatelské fakultě na VUT jsem slyšela totéž. Ovšem nestuduji tam. Prý tato fakulta kazí jinak dobrou pověst VUT.

AlenkaS — 2. 11. 2012 13:57

Angelie napsal(a):

Jak už tu bylo naznačeno, dle mého názoru jsou obecně vzato soukromé školy horší, než ty státní, ale nelze to paušalizovat na celé školství, existují tu (četné) výjimky. Jako příklad za všechny uvedu VUT v Brně, fakultu podnikatelskou, která je dle obecného názoru i slov vlastních studentů doslova "čekačkou" na titul a během studia vás nic nenaučí. Na druhou stranu například VŠO v Praze (http://www.vso.cz), což je škola soukromá, je navzdory tomu, že si ji platíte, docela obtížná a absolventi z ní mívají dobré uplatnění na pracovním trhu.

Sečteno a podtrženo - státní VŠ bývají zpravidla, ALE NE VŽDY, lepší :-)

Pod tohleto se můžu podepsat. Myslím si, že v určitých oborech úroveň soukromých škol roste a veřejných klesá.

Nela — 2. 11. 2012 21:28

Studovala jsem na soukromé vysoké škole  při zaměstnání a nemohu říct, že by tam bylo něco zadarmo.   Vyučující byli ve velkém procentu ze státních škol.
Do prváku nás nastoupilo 180 a do třetího nás došlo asi 95.  Takže kdyby to bylo zadarmo, tolik studentů by to nevzdalo.

Paťulka — 6. 12. 2012 11:48

Podle mě jsou na některé obory soukromé vysoké školy dokonce lepší než státní. Zejména co se týče ekonomie si myslím, že ze soukromých škol mají studenti výhodu v rozsáhlejší praxi. Já teda na soukromé nestuduji, ale kamarádka ano (studuje soukromou Vysokou školu ekonomie a managementu, o.p.s.), a říkala, že nároky tam nejsou zrovna nízké, a hlavně je fakt důraz hlavně na praxi.

A částečně souhlasím i s AlenkouS, že úroveň soukromých škol roste, zatímco veřejných klesá, podle mě se to ale týká opět pouze některých oborů. V hodně vědeckých oborech hrají podle mě veřejné školy pořád prim.

MiKurka — 6. 12. 2012 12:30

Paťulka napsal(a):

A částečně souhlasím i s AlenkouS, že úroveň soukromých škol roste, zatímco veřejných klesá, podle mě se to ale týká opět pouze některých oborů. V hodně vědeckých oborech hrají podle mě veřejné školy pořád prim.

Já jsem si prošel VŠO v Praze a během těch 5 let jsem zaznamenal obrovský posun v celkové úrovni.

MiVi — 3. 1. 2013 15:22

Nejhorší je, když je něco zadarmo. To si toho lidé neváží. Na soukromé školy jdou ti, kterým zkostnatělý systém veřejného školství nevyhovuje a potřebují trochu víc volnosti, protože třeba pracují nebo pracovat už při studiu chtějí. A pro ty jsou právě školy jako VŠO vhodné.

MiKurka — 6. 2. 2013 9:45

Nesouhlasím s názorem, že když je něco zadarmo, tak je to automaticky špatné. VŠ není zadarmo nikdy, veřejné školy platíme všichni z daní. Ale ten psychologický aspekt pro studenta je nepopiratelný. Studenti, co dají x tisíc za semestr ke studiu přistupují úplně jinak. Soukromé školství tak může být mnohem efektivnější.

lepista — 7. 2. 2013 14:03

Já mám zkušenost jak se státní VŠ, tak i se soukromou. Musím říci, že ještě záleží na oboru, který studujete. Na státní jsem studovala obor, kde jsem se musela učit vše nazpaměť a na zkoušku jsem se musela naučit cca 1 000 stran i více. Kdežto na soukromé mi to najednou přišlo lehké, měla jsem jiný obor, tam bylo spousta omáčky, na zkoušku stačila skripta cca 290 stran. Tak mi to přišlo jednoduché. Ale nic zadarmo nám na soukr.škole nedali.
Je prostě rozdíl, zda člověk studuje např. organickou chemii nebo management čehosi.

Bruninka — 13. 2. 2014 15:32

Ja si uprimne myslim, ze soukrome vysoke skoly (aspon teda ze zkusenosti - manzel chodil na statni ekonomku na bc a pak na soukromou na ing) jsou jednodussi. Pripada mi, ze si proste ten titul zaplatite, ale urcite to neplati u vsech oboru, napr. psychologie si myslim, ze bude urcite tezka. Ale myslim, ze kdyby vetsina skol byla soukromych, celkove by se uroven skolstvi zvysila - a hlavne i uroven studujicich, protoze dneska studuje s prominutim kazdy blbec :)

Wikina — 13. 2. 2014 17:28

Vilemína napsal(a):

Zajímal by mě váš názor na soukromé vysoké školy.
Já na ně měla donedávna hodně negativní pohled, považovala jsem je v podstatě za pseudo školy, tedy školy s nevalnou úrovní a pověstí. Sama studuju veřejnou VŠ (Masarykovu univerzitu), studovat na soukromé VŠ jsem nikdy ani neuvažovala. Jednak by mi to rodiče neplatili, mají extrémně negativní názor na tyto školy, druhak můj obor žádná soukromá VŠ ani nenabízí. Ptám se hlavně proto, že sestra mého přítele studuje soukromou VŠ. Bc. má z veřejné VŠ, hlásila se na stejnou školu i na Mgr., ovšem nedostala se, tak se rozhodla jít na soukromou. Teď jsem tedy v situaci, kdy nevím, co si o soukromých VŠ myslet. Pořád si myslím, že většina soukromých nemá dobrou úroveň, avšak možná je to jen předsudek.
Studuje někdo z vás soukromou VŠ nebo třeba váš syn/dcera tento typ školy studují? Jste tam spokojeni? Jaké jsou na vás kladeny nároky?
Pište i vy, kteří soukromou VŠ nestudujete, zajímají mě vaše názory. Jsem zvědavá, jestli opravdu převažuje negativní názor. Moji rodiče tyto školy dost znevažují, považují je za prapodivné a myslí si, že pro potencionálního zaměstnavatele je mínus mít vzdělání ze soukromé VŠ. Že prý když přijde na konkurz třeba dvacet lidí, tak zaměstnavatelé mají tendenci uchazeče z těchto typů škol automaticky vyřadit, zkrátka že se na ně dívají skrz prsty. Myslíte si to taky?
Platili byste svým dětem školné na soukromé VŠ (za předpokladu, že na to máte)? Naši by mi rozhodně soukromou VŠ neplatili, peníze by na to byly. Vůbec naši se dívají skrz prsty na obory typu sociální pedagogika, prý je to strašně lehké takový obor vystudovat. Rodiče vystudovali matematiku na přírodovědě, to jen tak pro informaci.

Dcera chodí na vš soukromou, platíme ji. Zatím ještě nemá dokončené ani bc, a už má nabídky na práci i mimo čr. Na škole této jsou stejní přednášející jako např.v LB na státní. Při vš pracuje brigádně v oboru a tam problémy se získáním místa neměla - ale na toto ses asi neptala. Mgr zavžuje, jestli zkusí VŠE, nebo na této sokromé, dokonce jí i mgr zaplatí zaměstnavatel, pokud by se rozhodla po bc natvrdo pracovat.
Táto vš o které píšu - dobrá je. Nedostávají zadarmo nic. Navíc mají možnosti strávit půl roku
(během školy) v zahraničí a bydlení jí platili..atd. Takže možnosti má fantastické.
Bála jsem se soukr. školy, myslela jsem si to co ty. Nevím jak kde jinde, ale tady titul pouze koupený není, musí vědět.

Wikina — 13. 2. 2014 17:31

Až teď jsem si všimla, že je to starší téma. Vil, kde jsi teda?

Hanulela — 25. 7. 2014 15:17

Já soukromé vysoké školy nemám ráda. Možná se mýlím,ale je to můj názor, že titul má člověk prakticky zaplacený hned od začátku. Já studovala na masarykově univerzitě ,ale po dvou letech jsem skončila, protože jsem neudělala postupovou zkoušku. Popravdě mi to ani moc nevadí, řekla bych, že jsem na tom líp, než moji spolužáci. Mám 5-letou praxi a možná i víc peněz. Všechno, co jsem se potřebovala naučit, tak jsem pochytila během zaměstnání a nebo na různých školení. Něco mi platil zaměstnavatel a něco jsem si našla já sama. Třeba Smarter má dobré školení, především pro obchodníky, což přesně potřebuju. Jako mít titul je fajn věc,ale přijde mi, že teď ho má úplně každý a spouta lidí je i tak bez práce a mají problém si něco najít

salotka — 26. 7. 2014 9:37

Sice staré, ale zajímavé téma. I přes zkušenosti a komentáře můj názor je pořád takový, že státní škola je kvalitativně výš než škola soukromá.

Alzbeta — 27. 8. 2015 12:37

salotka napsal(a):

Sice staré, ale zajímavé téma. I přes zkušenosti a komentáře můj názor je pořád takový, že státní škola je kvalitativně výš než škola soukromá.

záleží jak na jakém oboru. Management je ok i na soukromých. A řeknu vám upřímně, že než mít rádoby státní vešku ideálně filda , tak radši budu mít soukromou a budu uplně v pohodě. Ty obory na fildě jsou úplně směšný a pak Ti lidi chodí jak pávy, že jsou MGR. ale to že studovali nějaký voloviny už neřeknou :)

aprill — 27. 8. 2015 13:05

Alzbeta napsal(a):

salotka napsal(a):

Sice staré, ale zajímavé téma. I přes zkušenosti a komentáře můj názor je pořád takový, že státní škola je kvalitativně výš než škola soukromá.

záleží jak na jakém oboru. Management je ok i na soukromých. A řeknu vám upřímně, že než mít rádoby státní vešku ideálně filda , tak radši budu mít soukromou a budu uplně v pohodě. Ty obory na fildě jsou úplně směšný a pak Ti lidi chodí jak pávy, že jsou MGR. ale to že studovali nějaký voloviny už neřeknou :)

aha, další ze soukromé ...

helena — 27. 8. 2015 13:23

Alzbeta napsal(a):

záleží jak na jakém oboru. Management je ok i na soukromých. A řeknu vám upřímně, že než mít rádoby státní vešku, ideálně filda , tak radši budu mít soukromou a budu uplně v pohodě. Ty obory na fildě jsou úplně směšný a pak Ti lidi chodí jak pávy, že jsou MGR., ale to že studovali nějaký voloviny, už neřeknou :)

aha, další ze soukromé ... :lol::lol::lol:

By mě docela zajímalo, co všichni ti "manageři" budou dělat... :co:

modrovous — 27. 8. 2015 16:13

helena napsal(a):

Alzbeta napsal(a):

záleží jak na jakém oboru. Management je ok i na soukromých. A řeknu vám upřímně, že než mít rádoby státní vešku, ideálně filda , tak radši budu mít soukromou a budu uplně v pohodě. Ty obory na fildě jsou úplně směšný a pak Ti lidi chodí jak pávy, že jsou MGR., ale to že studovali nějaký voloviny, už neřeknou :)

aha, další ze soukromé ... :lol::lol::lol:

By mě docela zajímalo, co všichni ti "manageři" budou dělat... :co:

Reklamu na babinetu přece! :D

carpediem — 27. 8. 2015 17:24

Alžběta je zcela jistě studovaná, pravopisu znalá. :D :D

helena — 27. 8. 2015 18:45

A co teprve úroveň její alma mater... z písemnýho projevu soudě...
Inu hlavně že obory na fildě jsou úplně směšný - že by ony zprofanovaný hrozny?

Alzbeta — 5. 10. 2015 12:52

Pavlína85 napsal(a):

Ahoj, já soukromé školy taky neuznávám.. Nechci nikoho urazit, určitě se i na soukromých školách najdou inteligentní a nadaní jedinci, nechci nikoho kritizovat a ponižovat jeho vzdělání, to v žádném případě..
Pouze napíšu své zkušenosti a zkušenosti:
Znám pár lidí co soukromé školy vystudovali nebo studují a všichni nejsou úplně hloupí, ale všichni z nich šli na soukromou jenom kvůli tomu, že se nedostali na veřejnou nebo je z veřejné vyhodili a to už o něčem svědčí. Takže pro mě jsou díky tomu soukromé školy taková nějaká slabá útěcha pro neúspěšné uchazeče a studenty na těch veřejných.
Další věc je školné: pokud  by měla soukromá škola stejnou úroveň jako veřejná (a tím se většina zastánců soukromých škol ohání), tak proč by někdo vyhazoval školné např. 40 táců za rok aby měl vzdělání stejné úrovně jako na veřejné škole zadarmo? A nezmění se to ani když zavedou na veřejných školách školné.. Pořád budou mít veřejné školy větší váhu - když řekneš, že máš Karlovu nebo Masarykovu univerzitu má to mnohem větší zvuk než nějaká továrna na tituly s.r.o.
A že někdo umí dokonale word, no nevím, ale to je dnes taková standardní znalost i pro sekretářku, takže to bych nebrala jako něco speciálního. Ale i tak je to plus, to je jasné.
Co se týká uplatnění: opět jsem na straně veřejných škol. Pracovala jsem v personální agentuře a absolventi veřejných jsou mnohem více žádaní. Samozřejmě může nastat situace, že zazobaný podnikatel zaplatí školné svým dítkám, které by byla i bez VŠ těžce za vodou do konce života a v rozjeté firmě jim je neprestiž jejich alma mater ukradená. 
Doufám, že jsem se někoho nedotkla, pouze jsem zhodnotila mé zkušenosti a napsala svůj názor.
Mějte se! Pavlína

jo s něčím souhlasím.

Jen jednu věc doplním. Zadarmo je vysoká škola do 26 let. Pak již platíte. A pokud chcete již platit, je pořád lepší být klientem (soukromá) než jen tak cosi mezi miliardy studentama (státní). A už jsem to i psala, já mám soukromou a jestli jsem to měl lehčí, tak ještě ,že tak :) Stejně nějaký ekonomky a nevím co, je k ničemu. Výška vám praxi nenahradí a tím pádem jste na trhu práce k ničemu pěkně dlouho. Protože žádné vysoké školy (aspoň ekonomky) jsou strašně obecné. A tak víte o všem a víte o tom málo.

helena — 5. 10. 2015 19:04

já mám soukromou a jestli jsem to měl lehčí, tak ještě ,že tak
Tak tak... všechno se dá zaplatit, viď? Bohužel... http://fora.babinet.cz/img/smilies/skurt.gif

Povídá absolvent nejmenované soukromé VŠ kolegovi: „Ty vole, když si uvědomím, jaký já jsem inženýr, tak mám
normálně strach jít k doktorovi."

Felicienne — 6. 10. 2015 11:24

Záleží asi na tom, jakou cestou se člověk dá. Já jsem studovala na státní VŠ na bc. a dostala jsem velice dobrou nabídku na práci ve firmě. V tomto okamžiku jsem bohužel nemohla studovat státní VŠ, tam bohužel práci neuznávají a podle nich je prací studentů škola. S tímto názorem naprosto nesouhlasím, protože mě bohužel rodiče nemohli dotovat do 25 let. A když bych měla chodit jen do školy, tak co bych jedla :D Byla jsem tedy nucena jít na soukromou VŠ a tam byl přístup úplně jiný. Všichni respektovali, že mám práci v oboru. Nikdo mi za to nenadával a neodsuzoval mě. Takže za mě záleží pouze na prioritách a finančních možnostech :)

nikola007 — 19. 6. 2016 22:25

Musím oponovat názoru, že absolventi soukromých VŠ jsou ve výběrových řízeních znevýhodněni, nebo dokonce okamžitě zavrhnuti. Všeobecná představa, že soukromá VŠ je titul za peníze už dávno upadá a úroveň soukromých škol (jak už tady konečně někdo psal) výrazně za poslední roky stoupla. Nebavíme se o školách s humanitním zaměřením nebo podivných literárních akademiích, které nemají perspektivu. Jde o obor a o šikovnost absolventa. Jinak se asi uplatní někdo s humanitním oborem a někdo s ekonomickým vzděláním. Sestra absolvovala soukromou VŠEM - studium ekonomie a managementu, já UK studium humanitní vzdělanosti. Zatímco sestra si našla práci už během studia v podniku, kde byla na praxi, já jsem už rok po škole bez práce a nemůžu najít uplatnění. Škola mě sice bavila, ale vezmu-li v úvahu její nemalou náročnost a kvanta textů, které jsme tam museli nabiflovat, musím zpětně uznat, že jsem měla více přemýšlet o perspektivnosti oboru. Mám ted svůj vlastní internetový projekt a zvažuji, že si doplním vzdělání právě na VŠEM, kde jsou předměty, které mě zajímají a mohla bych z nich něco vytěžit i pro své podnikání. Ségra si pochvalovala hlavně to, že se tam hodně dbalo na zapojení studentů do různých aktivit a praxi, která se jim pak samozřejmě po dokončení školy hodila při hledání práce. Mínusem je pochopitelně školné, ale i soukromé školy nabízejí možnost stipendií nebo různých splátek a pomoc při studentských úvěrech.

flink — 21. 6. 2016 10:45

V souvislosti s názvem: Absolventi stojí za lejno

Judyna — 21. 6. 2016 15:15

Do mnoha různých neziskovek dobrý....

jarka.modra — 23. 8. 2016 16:06

Ja mam zkusenost se soukromou vysokou skolou v praze jmenem bivs. :-) ted jsem skoncila bakalare a pujdu na navazujici magisterske studium a jeste je to volne k napsani tak kdo by premyslel tak se nebojte. Ja jsem tam spokojena a citim se tam hrozne dobre je to moderni skola a ma fakt utulne interiery

Dorka — 23. 8. 2016 17:15

Alzbeta napsal(a):

salotka napsal(a):

Sice staré, ale zajímavé téma. I přes zkušenosti a komentáře můj názor je pořád takový, že státní škola je kvalitativně výš než škola soukromá.

záleží jak na jakém oboru. Management je ok i na soukromých. A řeknu vám upřímně, že než mít rádoby státní vešku ideálně filda , tak radši budu mít soukromou a budu uplně v pohodě. Ty obory na fildě jsou úplně směšný a pak Ti lidi chodí jak pávy, že jsou MGR. ale to že studovali nějaký voloviny už neřeknou :)

No ta "rádoby státní VEŠKA", tak to by me zajimalo... ;)

helena — 23. 8. 2016 18:39

jarka.modra napsal(a):

Ja mam zkusenost se soukromou vysokou skolou v praze jmenem bivs. :-) ted jsem skoncila bakalare a pujdu na navazujici magisterske studium a jeste je to volne k napsani tak kdo by premyslel tak se nebojte. Ja jsem tam spokojena a citim se tam hrozne dobre je to moderni skola a ma fakt utulne interiery

Vyjádření vskutku na úrovni osoby "akademicky graduované"... zvláště pak "utulne interiery" jsou dobrým důvodem ke studiu :lol:
Blbý ovšem je, když někdo jinej umí hledat... :vissla:
jsem rad, ze jsem se nemusel ucit na prijimacky a ze tu nejsou vubec tezke zkousky a do skoly nemusim ani chodit,jen jednou za mesic.skolu bych si podruhe nevybral,sel bych na VSEM, ktera je levnejsi a taky lehka...
Už rok hledám práci, asi dělám něco ***ě nebo sem jedno procento, protože 99% absolventů najde uplatnění. Ale je to pravda. Moji bývalí spolužáci už sedí v supermarketech za pokladnou nebo jsou u svýho táty ve firmě jen já mám smůlu...
Bivš je hlavně asi pro ty, co chtěj titul rychle a snadno, to je můj názor a zkušenost...

http://www.omlazeni.cz/bivs-v-praze-67-360194-0.html

Ruut — 20. 10. 2016 10:13

Pár let zpátky se dělal výzkum jak nahlíží zaměstnavatelé na lidi se soukromou Vš a vyšlo z toho, že vzdělání ze soukromé berou na stejné úrovni jako z veřejné Voš.

Ruut — 20. 10. 2016 10:17

Pár let zpátky se dělal výzkum jak nahlíží zaměstnavatelé na lidi se soukromou Vš a vyšlo z toho, že vzdělání ze soukromé berou na stejné úrovni jako z veřejné Voš.

Ruut — 20. 10. 2016 10:18

Pár let zpátky se dělal výzkum jak nahlíží zaměstnavatelé na lidi se soukromou Vš a vyšlo z toho, že vzdělání ze soukromé berou na stejné úrovni jako z veřejné Voš.

Alzbeta — 5. 1. 2017 10:24

Je to možné. S tím jak zaměstnavatele berou soukromou vysokou školu. Ale říkám, když budete mít praxi nebo budete pro obor jedinečná, tak jestli máte soukromou nebo ne, na to každý kašle. To nikoho nezajímá. To je jen takový ten kec " já mám státní jsem chytřejší, či co". Přitom to může být úplně nepoužitelný člověk. Já co zažila, takových těch lidi, co mají vysokou jen díky tomu, že se umí naučit blbosti nazpaměť a pak, když dostali úkol ze života nebo z praxe ,tak byli úplně na nic. Neuměli řešit situaci, protože se to nemohli naučit předem nazpaměť.