Luli135 — 19. 3. 2011 9:42

Ahoj holky, chtěla bych se jen na něco zeptat…

nechala jsem si napsat antikoncepci mirelle, jenže v druhém týdnu jsem zapoměla vzít jednu tabletku, ve třetím týdnu jsem měla nechráněný sex a asi 2 dny jsem špinila. už mi pomalu končí doba, kdy mám dostat menstruaci a pořád nic, jeden den jsem měla na kalhotkách růžovou šmouhu, ale jinak se nic neděje. pátrala sem na netu a našla jsem, že se hodně často stává, že ms zmizí, ale i když špiním mimo ms? přemýšlím, jestli zkusit test, ale myslím, že na ten by stejně bylo ještě brzy…

myslíte, že se může případná ovu posunout? normálně ji mívám kolem 15–17 DC, teď by musela být tak 19–20 DC…

Zuzka S — 5. 2. 2012 22:00

Ahoj potřebovala bych radu a z přečtení letáku z toho nejsem moudrá.
Beru HA Mirelle a potřebovala bych posunout menstruaci tak o 10 dnů dřív.Jedu na dovču a zrovna první den mi má přijít menzes.HA neberu dlouho,tak s tím nemám moc zkušeností  :D a =D
Díky Zuzka

PPavlaa — 5. 2. 2012 22:18

já něják nerozumím, proč dřív ? není lepší si to prostě třeba posunout, abys to ten další měsíc neměla vůbec ?

Zuzka S — 6. 2. 2012 14:56

PPavlaa napsal(a):

já něják nerozumím, proč dřív ? není lepší si to prostě třeba posunout, abys to ten další měsíc neměla vůbec ?

No já hlavně s tím nemám moc zkušeností a nechtěla bych menstruaci vynechat úplně,prostě jí jen posunout.

PPavlaa — 6. 2. 2012 18:37

aha, tak s tím zase nemám zkušenosti já, já ji prostě vynechám, když je potřeba ..

Kaly — 6. 2. 2012 18:55

Taky nechápu proč posunout. Já bych se jí zbavila uplně. Když jsem měla tělisko tak jsem měla MS tak maximálně jednou nebo dvakrát do roka a to na maximálně tři dny. To byla pohodička. Pět let jsem měla klid. A jakmile to půjde tak ted po porodu jdu do toho znovu. Tím jsem chtěla říct, že když ji vynecháš určitě se nic nestane. :D

majkafa — 6. 2. 2012 19:14

S prášky se měsíčky posouvají obvykle na později - po dovolené, a ne na dřív. Kdy máš tu dovolenou? Než pojedeš, tak budeš prostě brát prášky nepřetržitě a neuděláš týdenní pauzu, jestli je to takhle u Mirelle, že je pauza.
Btw úplně nejlepší je zeptat se svého gynekologa. Ten tě zná a poradí.
Anebo napsat aspoň víc údajů a ne tak všeobecně. Jestli teď řešíš letní dovolenou, je to úplně jiná situace, než jestli už jedeš na dovču za pár týdnů.

Kaly, když má Zuzka prášky, tak asi teď bude řešit, jak posunout měsíčky s práškami a ne s tělískem. heh.

PPavlaa — 6. 2. 2012 21:33

no kaly to asi psala proto, aby se zuzka nebála to prostě odsunout, že zase o tolik nejde. možná je to i lepší, jak něco urychlovat .. heh.

eremuruss — 7. 2. 2012 7:42

No nevim jestli se da menstruace oddalit antikoncepsi.Ja treba dostala mences jeste,kdyz jsem platicko nemela dobrane.Zalezi jak u koho.

majkafa — 7. 2. 2012 7:46

eremuruss napsal(a):

No nevim jestli se da menstruace oddalit antikoncepsi.Ja treba dostala mences jeste,kdyz jsem platicko nemela dobrane.Zalezi jak u koho.

Ano, dá. Používala jsem to mockrát, když mi měsíčky vycházely v době dovolené. Po poradě s gynekoložkou. I s náplastěmi evra se dá v pohodě, prostě se nalepí další náplasť a měsíčky nemusí být vůbec, když se nebude dělat přestávka.

eremuruss — 7. 2. 2012 13:05

majkafa napsal(a):

eremuruss napsal(a):

No nevim jestli se da menstruace oddalit antikoncepsi.Ja treba dostala mences jeste,kdyz jsem platicko nemela dobrane.Zalezi jak u koho.

Ano, dá. Používala jsem to mockrát, když mi měsíčky vycházely v době dovolené. Po poradě s gynekoložkou. I s náplastěmi evra se dá v pohodě, prostě se nalepí další náplasť a měsíčky nemusí být vůbec, když se nebude dělat přestávka.

Jo jasne,jenomze me zbyvalo jeste dobrat 5 prasku do platicka a mences jsem,uz dostala a tak to bylo pravidelne.Takze u me by to jaksi nefungovalo.

holcina — 7. 2. 2012 13:14

Protože jsi měla špatnou antikoncepci.

Zuzka S — 7. 2. 2012 17:51

Děvčata už to mám vyřešené,byla jsem v lekárně pro radu a shodou okolností paní lékárnice užívá stejnou HA jako já.Stačí přestat brát platíčko-kdykoliv-,do dvou až tří dnů se dostaví menzes a při prvním dnu začít brát nové platíčko.(to staré samo vyhodit )Já jedu tedy až v létě a chci si to posunout radši dřív,kdyby se nedej bože vyskytly nějaké problém abych to vyřešila včas,člověk nikdy neví.

PPavlaa — 7. 2. 2012 17:56

eremuruss napsal(a):

No nevim jestli se da menstruace oddalit antikoncepsi.Ja treba dostala mences jeste,kdyz jsem platicko nemela dobrane.Zalezi jak u koho.

er, tak pokud jsi menstruovala, přes to, že jsi neměla dobrané platíčko, měla jsi s tím jít na gyndu a změnit antiko. někdy trvá dýl, než se najde, která ti sedne.
já si oddálím, když potřebuju a je to bez problémů. a co vím, čas od času to tak dělají i kamarádky.