Zvonilka — 27. 2. 2011 14:33

Ahoj holky, rozhodli jsme se s manželem, že dvě děti je málo :D:D a že si tedy ještě pořídíme to třetí, takovýho mazlíčka. Doufám, že nás tady takových bude víc a budeme to snažení moct prožívat spolu :gloria:

Ivule — 8. 3. 2011 23:47

Ahoj Zvonilko.Přeji ať se brzy zadaří.Já bych také třetího prcka brala,ale ještě musím vydržet,manžel pořád váhá.....kvůli financím.Možná se dočkám příští měsíc,to jsme se domluvili,že to opět probereme.Kéž už by se to hnulo,tento měsím se má narodit prcek švagrové,třeba ho to nakopne a konečně roztaje....Jak jsou staré tvoje dvě děti a kolik je tobě?Já mám dvě,jednomu bude 16 a druhému v září 5.Ráda bych k němu sourozence,aby nevyrůstal skoro jako jedináček,kluci jsou dost daleko od sebe,tak už to není takový ten klasický vztah....ale kočkují se stejně.Mě bude na jaře 37-už jsem trochu stará páka,ale díky Matýskovi se cítím mladší....

Petricka80 — 18. 5. 2011 22:24

Halo, halo, je tohle téma ještě aktuální ???? Ještě to sice není u mne úplně aktuální, ale už se tady rozhlížím :-).. ale koukám ,že tady moc lidí není :-)

Veruska72 — 18. 5. 2011 22:43

Petřičko, my se snažíme o čtvrťáska :D - pamatuju si tě z podzimňátek 2009 - měli jsme podobný termín, jen ty sis pospíšila :lol:
Děti: 18,15 a 20měsíců.
Jsem starší páka, než stará :kapitulation: - za pár dnů 39 :cool:
Snažíme se už od léta a bilance je časný potrat a revize v 10tt v březnu. Nevzdáváme to,
tak snad to vyjde dřív, než se stanu babičkou :lol:.

Petricka80 — 18. 5. 2011 22:58

No jo !!!!!!!!! Ahoj!!!!! To víš, že si Tě pamatuji a teda!!! hluboce obdivuji !!! Ale neboj, to přijde, mám hned dvě švagrové, co si na 40.narozeniny nadělily chlapečky :-).. takže Ti to určitě také vyjde akorát :-)!!!
No, a jak se má Lucinka??? Je to sranda, měla by být stejně stará s Michálkem, ale ten už bude mít za měsíc a půl 2 roky :-).
Jinak Mišánek je úplně v pořádku, jsme sledováni na neurologii, ale dle doktorky stačí ještě jedna kontrola v září a pak nás už vyřadí, není třeba :-), je to šikulka, trošku mluví, je bez plínky a věčně samá modřina, protože pořád jen lítá a lítá :D

Veruska72 — 19. 5. 2011 7:30

Petřičko, to je teda šikulka!!! Naše potvůrka pořád čůrá a hlavně kaká do plenky, ona ví, co a jak udělat,ale neřekne si a je jí to upřímně jedno :lol:. Spoléhám na léto, že se to naučí.
Na porodním sále u Lucky jsem prohlásila, že "už nikdy", ačkoli porod byl překotnej, dalo se to a vše OK. Jenže časem člověk zjišťuje, že má doma vlastně takovýho jedináčka, rozmazlovanýho všema. Zkrátka potřebuje sourozence věkově bližšího, jinak bude brzy na zabití :lol:, je to živel.
Jinak musím říct, že starší děti jsou z Lucinky nadšený a hlavně dcera(15) si s ní dost vyhraje.
Od září bude ale stejně jako syn přes týden na intru a to bude pro Lucku velká změna. Sourozeneček by byl moooc fajn :vissla:
A o modřinách mi nemluv, Lucka už měla na ručičce sádru!!!

Petricka80 — 19. 5. 2011 11:10

Bobíšek !! Tak to máš pěkného draka. S tím sourozencem to chápu :-), já mám zas pocit, že prostě jedno ještě chybí a vzhledem k tomu, že tento pocit sdílíme s partnerem oba, tak není co řešit. I když nás každý zrazuje-hlavně ohledně peněz, že to neutáhneme a že těm dětem ubíráme z možností, co by mohly v menším počtu mít a bla, bla, bla.. no nevím, prostě si myslím, že tuhle stránku zvládneme, naši si taky nežili špatně a netlačili nám horem, spodem, takže je to jen úhel pohledu... :-)Jaký máš na to názor Ty ???

miaa — 19. 5. 2011 11:16

Neptej se lidí a když oba chcete, není co řešit. Já taky chtěla, sice jen druhé, ale nevyšlo to. Mne to druhé dítě chybí, já byla jedináček a proto jsem chtěla děti dvě. Měla jsem zakázané vůbec mít dítě, tak jsem rodila pozdě...ale klidně bych to zdraví obětovala i podruhé. Ještě mne sedí v hlavě myšlenka, vzít si druhé dítě z domova...

Veruska72 — 19. 5. 2011 14:36

Petřičko,
můj názor je ten, že jedno dítě navíc už se finančně ztratí :lol:. Náklady na bydlení, el., topení apod. to nezvýší, takže jde "jen" o jídlo, pleny apod. jsou dočasné, školky a ZŠ se dají zvládnout(myslím státní) a potom...? U nás už si budou dvě starší děti snad vydělávat v té době samy, a tak zase budeme rodina dva dospělí + dvě děti (doufám). A jestli se děti podívají do Tramtárie nebo ne, to neřeším, taky nejezdíme, nemáme tu potřebu a odvahu. Pokud by chtěly dětičky poznávat svět,
můžou se snažit toho dosáhnout vlastními silami.
Je pravda, že nejsme sociálně slabí, patříme někam do "průměru", nějaký zajištění na další roky je(důchod) a momentálně stavíme domek, abychom ušetřili peníze vyhozené do "luftu"v nájemním bytě. Hypotékou zatížení nejsme, pokud dojdou penízky, vyřešíme to nějakým spotřebitelským úvěrem na konečné detaily. Luxus nepotřebujeme, jak říkám, průměr v nárocích, výdělcích, zabezpečení apod.

Veruska72 — 19. 5. 2011 14:39

Mioo - život je někdy těžkej, ne vždycky a všem se podaří splnit svoje sny - možná je to opravdu impuls k tomu, aby člověk pomohl dětem, o které nikdo "vlastní" nestojí, nebo měl tu smůlu a o rodiče přišel např. při autonehodách apod. Chce to ale velkou odvahu, kolikrát i vlastní geny dokážou
hooodně překvapit :butter:. Držím palce, ať si splníš svoji touhu po druhém :dudlik:

miaa — 19. 5. 2011 14:53

Dík, já vám taky držím palce. Já vím, že né každé dítě se "povede". Uvidíme. Když jsem rodila já, byla tam paní a měla páté dítě v 39-ti. Mne tenkrát říkali jako těhotné babička, v 36-ti. Dnes je to normál... Budu ti tiše závidět.

Petricka80 — 19. 5. 2011 20:46

Ahojky, Mio, nevím, kolik Ti je let, ale pokud je to možné, tak myslím, že třeba dítě do pěstounské péče je určitě výborný nápad,má švagrová, která má to třetí dítě ve čtyřiceti by chtěla ještě jedno ,ale má strach, jak by zvládala těhu a porod, tak také zvažuje osvojení, je sociální pracovnice a v oblasti dětské péče / ústavy, problémy v rodině, atd.) má velkou praxi, takže celkově o této´problematice ví,  a proto říká, že to také zvažuje.... navíc, hrozně chce holčičku... což chápu, po třech klukách :-)

Držím palce, ať se rozhodneš jakkoliv, bude to správné :--)

Verusko, tak myslím ,že my také patříme do takové střední vrsty, také stavíme-no dostavujeme, a také nemáme hypotéku. Nechceme, raději pomalu, ale jistě, náklady na dům máme směšné- kolem 3000 , topíme krbovými kamny :-) a dřeva máme na naší 2000m2 zahradě dost :D...já jsem učitelka a partner podniká, takže také si myslím, že to v rámci možností utáhneme... a co se týče dětí na vysoké škole... tak ... zatím nevím, zda vychodí základku :D

Prostě-- tak to cítíme a peníze budou-my nebudeme :-)  a dovolená nám stačí i Itálii nebo Chorvatsku a na tu snad jednou za rok našetříme :-)...prostě... my do toho jdeme, je mi 32 let, takže taky už mám pomalu čas.... ...protože taky může trvat rok, dva než se to povede-- jestli vůbec ...

Spíš mám pak strach z toho těhotenství, aby to nebylo jako u druhého :-( .... ale v té době jsem měla docela nervy s býv.manželem, tak to možná bylo i tím.... vše je o psychice :-) ...


Těším se, až se to některé z nás povede :-)

Pritt01 — 21. 5. 2011 7:20

Ahoj holky

Jsem tady nová.
Mohla bych se k Vám přidat??

Taky toužím po třetátku, tak se modlím, aby nám to tento měsíc vyšlo.

Petricka80 — 22. 5. 2011 8:59

Ahoj Pritt :-), tak vítej!! A v jaké jsi fázi cyklu.., nechceš sem hodit metřík ???? Jak máš staré děti? My tento měsíc poprvé zkoušíme, tak třeba nám to vyjde :-) !!!!!

Pritt01 — 22. 5. 2011 9:17

Jéé metřík, nemám udělaný. Budu se na to muset podívat.

Ale kluk Áda bude mít 6 a holčička Elinka 3.
Fáze cyklu dneska 17dc. Ovu byla 14dc s injekcí pregnylu,tak uvidíme.

Petricka80 — 22. 5. 2011 20:57

:-) tak to jsi napřed :-), já jsem teprve 2DC :-) já pro změnu 6 dní po vyvolávačce ( 14DNÍ ZPOŽDĚNÍ) konečně zahájila další cyklus a  věřím, že to vyjde ... minimálně některý z dalších pár měsíců :dumbom:
Jinak metřík si taky udělám, alespoň budu mít přehled :-) Jdu na to :-)

Petricka80 — 22. 5. 2011 21:02

A mám to :-)

Ivule — 23. 5. 2011 19:39

Ahoj holky.
Jsem ráda,že se sem konečně někdo podíval...já už myslela,že třetího prcka nikdo nechce.
My na něm pracujeme asi od března,zatím bohužel nic,ale není asi divu,už nejsem nejmladší.První syn byl na první pokus,druhý na druhý pokus,tak uvidíme,jestli a kdy se zadaří třetí.Máme dva kluky,ale klidně beru třetího,když se zadaří a oba to přežijeme ve zdraví.
My na tom ,,makáme,, tajně,protože by si naše okolí asi myslelo,že jsme se úplně zbláznili,tak to ví jen manžel...ha ha,moje nejlepší kamarádka,se kterou jsem před dvěma měsícema rodila jejího druhého syna a moje duchovní rádkyně-kamarádka z práce,jinak nikdo.Manžel dlouho váhal,jsme zadlužení,máme menší byt,žádné závratné příjmy a za chvíli nám bude 40,takže rozmluvy a víceméně ukecávání z mé strany bylo náročné.....Někdo nahoře psal,že tak nějak cítí,že to třetí ještě musí přijít a že to tak má být.Hned jak se narodil druhý syn Matýsek,já věděla,že ještě jedno chybí.Nevím proč,ale je to tak.Kdybych měla myslet hlavou,tak třetí určitě nebude,ale srdce to vidí jinak.Domluvili jsme se,že to budeme zkoušet do Vánoc a když řekne příroda ne,tak to necháme být a když neřekne,tak nás bude pět,ať si říká kdo chce,co chce!
Verusku i Petricku mám v paměti,já chodila na Podzimňátka 2006,třeba si mě pamatujete....Mějte se hezky,občas sem nakouknu,co je nového a hlavně nám všem hodně štěstí při těhotnění a hlavně žádné komlikace.....pa pa Iva.

Ivule — 23. 5. 2011 19:45

Veru,ty budeš koukám na řadě v testování jako první...tak tobě držím pěstičky nejdřív...pak je asi na ředě Pritt,pak já a za mnou Petricka.Třeba už jsou tu dvě těhulky a my se přidáme.....držím,co mám.Určitě dejte vědět,budu napnutá.

Veruska72 — 23. 5. 2011 22:26

Ivule, fandím ti moooc, krásný rozhodnutí :supr:
A nemysli si, že na vánoce přestanete se snažením, kdyby se nezadařilo :lol: - to jsme si říkali taky, že max.rok - no a už to rok v červenci bude, za náma 2xnepovedené těhu, ale dokud se nezadaří, nebo nepřestanu ovulovat :rolleyes:, asi toho nenecháme. A když vidím Lucku, jak lítá na parcele kolem domečku a hraje si na písku se sestřenicí, touhu mám větší a větší.
Tak ať se brzy zadaří a necrcáte se s tím tak dlouho jako my :dumbom:.
Držím palce všem tady :)

Pritt01 — 24. 5. 2011 11:49

Ivi neboj, u nás to taky nikdo neví.....a až se zadaří a oznámíme to, asi je šlak trefí.
Nějaké dluhy sice máme taky, ale dneska skoro každý.

Jinak u nás ani manžel moc třetě neee, teda první říkal vubec, pak, že ted se necítí, ale sice vyráví, ale moc štastný z toho není. Vím, že to dělá hlavně kvůli mně a mé touze.

Pritt01 — 24. 5. 2011 11:54

Akorát já se tady nějak moc nevyznám. je to pro mě nějaké nepřehledné.

Petricka80 — 24. 5. 2011 21:21

Ahojky Ivuli a ostatní... tak to je super, že je nás víc a taky je super, že ty podmínky ( myslím tím okolí) máme asi všichni hodně podobní :-), u nás to taky moc lidí neví a kdo to ví, tak myslím, že buď mají názor KAŽDÉHO VĚC a nebo kroutí hlavou ( ČILI NĚCO VE SMYSLU-TO JSOU TOTÁLNÍ PAKA :-) - moje mamka-ta asi tak nebude v oblacích lítat, takže ani tak nějak nečekám, že bych někomu nadšeně volala, že mi vyšel ( teda, pokud mi ještě někdy vyjde :D ),ale to neva, prostě vše,co má být, tak tak bude a pokud to vyjít nemá, tak to prostě nevyjde...

Každopádně... napadlo mě, že bychom si mohly udělat nějaký vlastní chlíveček i s nástěnkou, ale nevím, jak se vlastně taková nástěnka dělá.. každopádně nějaký přehled by to možná chtělo :-)..

Pritt... máš s tím nějaké zkušenosti???
Zkusím to někde pohledat...


Pritt, myslím, že manžel pak bude stejně nadšený a hrdý taťka :-), důležité, žes ho k tomu nepřemluvila násilím :-) s pistolí u hlavy ... :dumbom:

U nás je to takové oboustranné, někdy si řekneme, ty jo, to třetí bude ai mazec, ale oba jsme se shodli na tom ,že bychom toho časem litovali,.. to už vím teď :-)

takže i přesto, že děti jsou ještě relativně malé, takže začínáme, protože nemyslím, že by to šlo hnedka....

Veru,, Tvůj den se blíží, jsem zvědavá :-)
Prosím Tě,, kde jsi koupila fytosóju... a jaké jsi zvolila dávkování ???

Veruska72 — 24. 5. 2011 22:46

Petřičko,
mám tuhle: http://www.lekarna.cz/phyto-soya-35mg-cps-60-174415/
a beru silnější dávku 140-140-175-175-210
Koukám, že jako stará páka začínám s testováním :lol:, poreferuju :vissla:

Pritt01 — 25. 5. 2011 7:53

Petři s pistoli ne, ale dusno kolem toho bylo docela hodně.

Zkušenos s chlívečkem, nevím...tady ne. Chodím ještě na jiný server a tam bych problem neměla, tady je to pro me strasne neprehledne.

Pritt01 — 26. 5. 2011 9:14

Teda tady to asi moc nežije co?:kapitulation:

Petricka80 — 26. 5. 2011 21:39

čauky :-),
tak koukám, že Verusku čeká testování... tak držímmmmmm co mááám :-)... já ještě ani nezačala s akcí...  :-), no, ale dneska jsem nějaká rozladěná, takže dneska se určitě snažit nebudeme :dumbom: :D ,.. jelikož jsem měla drobnou, žárlivou scéničku (ať žije facebook :D) a hraju uraženou.. a navíc se mi stejně dneska nechce :D

Pritt... je to tady takové ospalé, ale asi to bude tím třetím dítětem :D .... protože ta dvě holt nedají tolik prostoru, jako když někdo nemá žádné a může se uchýlit do virtuálního světa skoro kdykoliv :-)

Jak jsi na tom, Pritt Ty???
Už jsi odložila pistol ?? :-)

Ivule — 26. 5. 2011 23:40

Ahoj holky.
Mě už se pomalu taky blíží muchlací termín,dneska mě přišly ovulační testy,tak pomalu spočítám,kdy začnu testovat.Minulý měsíc mě vyšel pozitivní až 17.den cyklu,poctivě jsme na tom makali,ale asi to nemělo ještě přijít.
Moje přemlouvání bylo dlouhý,na podzim to vypadalo skoro beznadějně,po zimě ještě hůř a já už to skoro vzdala.Pak manžel prostě jednou nedal pozor a už u toho zůstalo.Možná jsem docela ráda,že to nevyšlo hned,připadá mě,že si postupně na tu myšlenku,že by z ,,toho,, mohlo být mrně,zvyká.
Mazec to,pokud to vůbec vyjde,bude určitě....Nejsem úplně zdravá,trochu zlobí srdíčko a tlak,často bolí záda-mám několik nálezů na páteři a do toho mám nadváhu.Takže nejsem zrovna zdravím kypící budoucí těhule.Nejmladší taky nejsem a majetná už vůbec.Nemám hlídání,manžel taky nění úplně super odvázanej,náš starší syn/16/,až mu to sdělíme,se asi odstěhuje a nechá nás prohlásit za nesvéprávné,no prostě,na třetí dítko vyloženě idyla.Přesto všechno mám pocit,že se ještě musíme alespoň pokusit ho mít...tak nějak tu chybí.Jsem docela ráda,že to máte tak nějak podobně...Někdy uvažuju,že jsem asi blázen,když do toho chci jít,jestli neděláme chybu,co když se něco po.....Ale to je asi normální,přeci jen,člověk už dvě děti má a má za ně zodpovědnost,tak to asi trochu moc prožívá.
Doufám,že se nám to podaří v podobném termínu a dočkáme se těch vytoužených těhotenských starostí i radostí společně.Panečku,já se dám asi na spisovatelku,co jsem toho zase napsla.Zase brzy juknu,držím pěstičky na testy,pa Iva.

Ivule — 26. 5. 2011 23:43

Kdepak je asi konec Zvonilce?Ona tohle téma založila a už se neobjevila....
Veru,držím pěstičky na test.Ať to tam je!

Pritt01 — 27. 5. 2011 8:01

Joo odložila....

Jinak jsem 22dc.
Já jsem si právě myslela, jestli holky nechodí ještě na jiné servery a tady to moc nestíhají nebo tak.

Aluska — 27. 5. 2011 12:59

Ahoj holky,
přišla jsem vás poprosit o radu.
Jak jste dostali do podpisu třetí metřík? Mně to nechce pustit, prý mám ten podpis moc dlouhý.
Díky moc!!!

Petricka80 — 27. 5. 2011 21:17

Ahoj Alusko, u toho metříku ( tedy u všech těch 3 BBC kodů) jsem smazala ten první řádek. -myslím, že tam má jen reklamní funci a tím pádem mi nenarušil metřík a já tím získala cenné volné místo :-) zkus, pokud Ti to nepůjde, tak to napíšu podrobnějí...


Ivulko, tak jsem se s chutí zasmála.... no, po pravdě jsem se zasmála i s tím mým drahým :-), protože hláška Bude to mazec je u nás ohledně třetího prcka docela častá :-)...jinak buď v klidu, u nás to hlídání taky moc nefunguje, mamka ještě pracuje a přítel rodiče nemá, takže máme ty naše drahoušky pořád a pořád a pořád :D ...

Jinak občas mám taky takové myšlenky-- jestli nechci moc a místo, abych byla šťastná, že mám dvě krásné, zdravé děti, tak ještě riskuji.... ,ale pak si zas říkám, že vše je tak, jak má být a tak i bude....


Jinak otázku pěněz už jsem tady také řešila, ale myslím, že to nějak utáhneme.... nedřeme pusou o dlažbu,ale na účtě také nemáme miliony,nicméně, myslím, že to zvládneme... :-)

Verusko??? Jak testování....

Pritt, myslím, že tohle vlákno nebude napráskané a často debatované, jednak je spousta holek i na jiných vláknech /serverech/, ale to neva... je i tak fajn, že víme, že v tom třetím rozhodnutí nejsme samotné :-)...


Tak se snažte :-) pěkný večer :-)

Aluska — 28. 5. 2011 15:53

Petričko, děkuji moc! jsi geniální!

Všem vám přeji ať se zadaří co nejdříve a hlavně bezproblémové těhu!
Nám se zadařilo neplánovaně, taky se obávám, jestli se z toho nezblázním :) ale jinak se na dalšího prcka moc těšíme.

Ivule — 28. 5. 2011 20:10

Teda Alusko.....tříleté,dvouleté a v bříšku nadělení....tomu říkám hrdinství.Ale určitě to bude ok,hlavně přeji vše bez komplikací a zdravé miminko.Necháte si říct,co to bude?
Pokud se to podaří nám,zkusím vydržet na překvapení.Ale nevím,jak to ustojím,jsem děsně zvědavá.Kéž by tohle přemýšlení už bylo aktuální....
A co testíky?Už někdo něco víte?
Já začnu s ovulačnímuí testíky,tak uvidíme....

Veruska72 — 28. 5. 2011 21:38

Ahoj holky,
tak jsem testovala - už několik dní a sice se něco v limitu objevilo, ale nesílí to, takže nic...
Dnes už jsem i špinila, tak je mrcha za dveřma. Jste na řadě :reta:

Ivule — 29. 5. 2011 23:18

Tak to mě mrzí Veru....
Já se blížím k půlce a ke snažení,ale už teď si říkám,že si nebudu dělat naděje,že to nejspíš nevyjde.Ale stejně mě ta potvora vždycky trochu rozhodí a do poslední chvíle doufám,že nepřijde.Zatím už párkrát nic,tak uvidím......zatím to nevzdávám.

Ivule — 29. 5. 2011 23:21

Jo a dneska zatím ovu test negativní,ale nějak mě děsně začalo bolet břicho,jako kdybych to právě dostala,ale jen na levé straně...Co to má zase znamenat?Snad to do rána přejde.

Petricka80 — 1. 6. 2011 20:44

Verusko.. to je škoda :-/, Ty Tvé lehce pozitivní testy stejně nechápu....každopádně... je mi to líto... ale věřím, že to tady je na spadnutí :-)

Ivulko. tak jak ovu testy?? Já teda dnes začínám snažení, ale absolutně to bude střelba do neznáma :D.. neměřím, netestuji a teším se za 14 dní na dovču :-) letíme do Tunisu, takže buď to tam dostanu a nebo ne :-)

Nemyslím, že by se zadařilo tak brzy, ale třeba :-).. náhoda je blbec :-)

Přeji úžasné snažení....

Veruska72 — 1. 6. 2011 21:13

Ahoj holky :-)
Ivule, nemohla to být ovulka? Přesně takhle to mám já a pozitivní ovu test je dva dny před, v den ovulace už většinou ne. Jestli jsi třeba nezačala měřit pozdě, víš?
Petřičko, taky to nechápu, ale to je fuk, mám MS silnou jako nikdy ne, po březnový revizi mám bezbolestnou, fakt naprosto bezbolestnou, zato výživnou MS, úplně opačně, než dvacet let předtím.
Celej život pár kapiček, bolesti ukrutný, ale mohla jsem dělat vše, tampony skoro suchý, že nešly ani vyndat a teď po hodině proteču i přes tampon, bleeee - sorry za popis. Tak nevím, co revize způsobila za revoluci v mém těle, ale je fajn, že mě nic nebolí a ani PMS nebylo tak nepříjemný jako dřív.
Doufám, že tady bude brzo těhule a že se nakazím i já :kapitulation:
Tak šup šup na to, já musím 14 dnů čekat na ty správný dny :vissla:

Ivule — 1. 6. 2011 22:38

Ahoj holky.
Z ovu testů jsem tenhle cyklus nějaká zmatená,včera odpoledne pozitivní,večer negativní-chtěla jsem se jen ujistit a ono nic,dneska negativní.Nějaké snážo bylo,ale zase mě pobolívá břicho a trochu pálení,tak jsem nasadila octovou vodu a tea tree gel-to mě pomáhá.Pořád se mě to opakuje dokola,byla jsem v pondělí i u léčitele a ten mě potvrdil chronický zánět na ledvinách,močáku a spodku.Takže prý v současném stavu to na těhu moc nevidí,prý až se dám do kupy a to koncem léta,začátkem podzima......takže jsem trochu skeptická.Nevím proč,ale ani mě to nepřekvapilo,tak nějak tuším,že z toho zase nic nebude,pořád mě něco je.Sakra,proč to musí být tak složitý?!Ale co některým z vás,zasloužilejším snažilkám,budu vykládat.....Takže začínám shánět bylinky,nechám se pořádně vyšetřit i u doktorů-kdoví,jestli ten vysokej tlak nemám od těch ledvin.Myslím na vás,ať se nedějí žádné komplikace a brzy máme všichni v bříškách překvápka.

Veruska72 — 2. 6. 2011 7:57

Ivule, od září do listopadu jsem měla téměř v kuse buď kvasinky nebo zánět močáku a antibiotika, většinou vždy v době ovu a intenzivního snažení. Začali jsme se snažením v červenci a pořád se něco s***. Pomohly mi laktobacily forte s pre i probiotky a vakcíny na ten močák. Ťuk ťuk ťuk, je klid. Pak se teprve zadařilo, i když to nedopadlo. Takže ten léčitel má zřejmě pravdu :/.

Petricka80 — 3. 6. 2011 20:40

Ahoj holky :-).. snad Vám tak můžu říkat :D

Verusko, tak to je na palici, pak si vyber.. já mám bohůžel ještě horší kombinaci-- po*ný PMS a k tomu po*ně silnou mens. :-(..a navíc jsem jí vždy měla 8-9 dní ... děs běs, v noci i třikrát měněné dvě vložky té největší velikosti a tampón běžně po hodině na výměnu-velikost super plus.. takže největší,.. no, po císaři se mi trošičku zlepšilo-pms jak kdy- někdy po*ný, jindy docela ok, menses mám tak 6-7 dní, ale mám je o něco slabší.. tak aspoň něco .. uvidíš, jak to půjde dál, třeba to byl jen nějaký vyjímečný cyklus.... a bude zase vše v normálu...

Jinak my teda začali snažilkovskou válku předevčírem, ale jak říkám... tak nějak to beru zatím ---- zatím zdůrazňuji- volně-- protože až to přijde, tak to přijde.... snad :-)

Zvažuji tu fytosóju, ale asi ještě počkám.... uvidíme.. momentálně mám stejně fofr v práci a do toho ta dovča a prcci.. takže nevím, kde mi hlava stojí :-)


Ivulko, já s testy ovu nemám moc zkušenosti.. to spíš s BT... testy jsem používala snad měsíc nebo dva  a když mi ani jednou nevyšel, tak jsem to vzdala.- přitom v jednom měsíci mi nevyšel, ačkoliv jsme testovala asi 10 dní vkuse a nic ..no a otěhotněla jsem přesně v tom měsíci... a snažení byl ve dnech, kdy nevyšel. tak nevím... prostě moc s tím nemám dobrou zkušenost .....

Ale to neznamená, že nefungují :-)...
Kdo je teď na řadě s testováním??

Já se teď zas pro změnu můžu řídit jen těhu testy-- má nespolehlivá menses, která si poslední dva měsíce dává na čas, je bohůžel nespolehlivý ukazatel.... :-(

Pritt01 — 4. 6. 2011 7:42

ahojky

já nic. ve středu jsem dostala ms. tak nejdřív až v červenci

Petricka80 — 4. 6. 2011 16:10

Ach jo :-( .. tak to je škoda.. kdo je teď na řadě??? Já mám termín v nedohlednu.... já jsem zatím na bojišti :-)

Pritt01 — 4. 6. 2011 19:00

Petři já až v červenci.

Petricka80 — 4. 6. 2011 21:42

Pritt .. červenec to jistí :-)!!! Tuším to .-), čas dovolených, pohodička, milování na pláží :-)... to přijde :-) ... my se momentálně poctivě snažíme :-) .. teda--- není to cílené,ale zrovna máme nějaké akční období :-).. takže snažit víc se už ani nejde :dumbom:

Ale u malého jsme se takto "snažili" rok a půl a nic, takže moc nedoufám, že by to šlo takhle rychle.. nicméně ,,,,, jsem ráda, že aspoň můžu netrpělivě čekat a tajně doufat,.. to mi zatím stačí :-).... věřím, že to přijde.. :-)

Jinak dneska mi napsala má teta sms , že se dnes "tajně" vdala :D.. všichni jsme překvapeni, ale za tetu rádi ( akorát chudák má mamka, její sestra, je z toho taková trošku smutná.. )...vzhledem k tomu, že  u nás je svatba docela probíraní téma ( já jsem rozvedená.. :-(  takže aspoń vím, že tajná svatba u mě nehrozí, to by mamka asi nerozdýchala.... :-)

Petricka80 — 4. 6. 2011 21:45

Ivulko, Ty jsi o několik dní napřed... jak dlouhé máš cykly,, kdy budeš testovat??? Já jedu 14.června na dovču ( Tunis), takže pokud to nedostanu-což se může díky mým nepravidelnostem stát, tak   budu testovat až nějak 22.-23. červen...do Tunisu si testy brát nebudu :D

Ivule — 5. 6. 2011 0:14

Petricko,průmětně mám cyklus asi 29dní,testovat,pokud to nedostanu dřív,budu v pondělí ráno,což budu 28den cyklu.Ale moc jsme toho nenasnažili,takže nedoufám,byl by to na ten jeden pokus přibližně v ten správný čas spíše zázrak.....Ale člověk nikdy neví!Držím pěsti všem,zatím se nějak nedaří,ach jo....

Pritt01 — 5. 6. 2011 8:52

Prej milování na pláží. Leda bychom si j iudelali doma.
Těžko, manžel nemá dovolenou, maká pořád...takže je to u nás stejné at je léto nebo zima.
Paradoxne obe tehu jsou podzimni nebo zimni,.

Veruska72 — 5. 6. 2011 11:30

Pritt, my taky nikam nejedem, letos máme prima dovolenou na maltě :lol:, stavíme domeček;).
Milování na pláži jsem nikdy nezažila, byla jsem u moře jen jednou, bylo mi 20 a jela jsem s mámou na Costa Bravu, protože táta si zlomil nohu těsně před odjezdem. Žiju... :D
Petřičko, vy si dovču užijte co nejvíc a pokud jedete s dětičkama, tak ať je vše v pohodě a bez stresu.
Ivule, jestli to milování bylo ve správnej čas, bohatě stačí jedno, neboj se :hjarta: - držím palce

Petricka80 — 6. 6. 2011 21:29

Ahojky :-).. .tak dobře, na pláži být nemusí, ale na zahradě... to jde ne ?? :D... mimochodem. mne taky na pláži žádná romantika nečeká.-jedeme s dětma a s našima :D .. takže nevím, nevím :-)

My jinak taky stavíme.. no, teda spíše dostavujeme... ale holt--- dovolené jsme nedokázali odolat... ale je pravda, že to nijak nehrotíme... protože původní část už máme zrekonstruovanou-tady už rok bydlíme a dostavba nám jen zvýší komfort, ale bez ní bychom asi taky přežili, takže dovča letos vyhrála :-)...


Ivulko, tak to ještě stihnu kouknout v pondělí, jak jsi na tom....protože letíme až v úterý.. .takže ještě nahlídnu :-)

No... když se tak dívám na toho svého drahouška- po dvou denním betonování to nevypadá, že by dneska měl chuť něco jiného kromě ticha, klidu a postele :-).. no neva.... hlavně to snažení nebudu hrotit.. :-)... ale třeba se mi ho podaří dneska ještě zlomit :dumbom:

Pritt01 — 11. 6. 2011 19:48

Co se to tu dějééééééééééé???
Holky jestli někdo víc chodíte na jiný server, ráda se přihlásím jinam. Třeba tam už jsem.

Veruska72 — 11. 6. 2011 20:06

Pritt,
tady na snažilkovských tématech se moc nepíše o tom, kdo co měl k večeři, jak zlobily děti, co tchýně a tak... :lol:.
No a zřejmě budeme víc ukecaný, až se povede :dudlik: a bude se probírat vyšetření v těhu,
ultrazvuky, výbavička a tak.
U nás nic novýho, blíží se plodný dny, ale zřejmě to pro tenhle měsíc odpískáme, protože jdu na
plastiku - ve středu 15.6. a budu v celový narkóze min. 2 hodiny.
Co nového u vás?
Jo a Petřička je asi na tý dovolený, ne? Si ráchá kotníčky u móře a my sušíme h.ubu :lol::lol::lol:

Pritt01 — 11. 6. 2011 22:15

Veru mnooo já spíš myslím, že tady na babinetu je to zabitý.
Chodím na bc a emimi a tam to rozhodne neni tak mrtve jak tady.
Na bc v diskuzi o třetím až pátem top žije víc než na jendom dítku......
Spíš miá přijde že holkdy tady babinetku mají jako minulou nebo okrajovou diskusi

Petricka80 — 11. 6. 2011 23:08

čaute holky, tak já se ještě nerachám :-), jenom nestíhám :-), protože kvůli dovolené musím udělat práci dopředu - nachystat kolegyním, do toho děcka nemocné a já taky k.o., tak se kurýruji, ať vůbec někam letím .,,mám nA TO DVA DNY :D

Pritt, já  MYSLÍM, ŽE TO JE TÉMA OD TÉMATU.. JAK SE PROSTĚ LIDI SEJDOU.. JÁ jsem TADY REGISTROVANÁ DLOUHO, ALE JE PRAVDA, ŽE BYLY DOBY, KDY BYL BABINET MŮJ ŽIVOT A HOLKY Z CHATU BYLY OPRAVDU JAKO KAMARÁDKY, KTERÉ VĚDĚLY VŠE, ALE PAK PŘIŠLO OBDOBÍ, KDY JSEM TADY ANI NEPÁCHLA, PROTOŽE JSEM MĚLA VĚCI, KTERÉ SE MI NECHTĚLO PROBÍRat s nikým ( rozvod, atd.) ,takže je to asi o tom...
jinak já ani na jiném serveru nějak nepíšu.. prostě babinet mi přirostl k srdci, ale hlavně, taky myslím, že až se zadaří, tak bude těch téMAT SPOLEČNÝCH VÍC...
NICMÉNĚ, MĚ NAPŘÍKLAD STAČÍ, ŽE VÍM, ŽE JE PÁR BLÁZNŮ, KTEŘÍ SE SNAŽÍ O TŘETÍ JAKO JÁ, ALE ZATÍM NEJSEM VE FÁZI, KDY BYCH DENNĚ ŘEŠILA BT, OVULKU,  A PROTOŽE CHODÍM DO PRÁCE A DOMA MÁM RELATIVNĚ DOST PRÁCE TAKY :-)- DĚTI, STAVBA, ZAHRADA, ATD.. TAK PROSTĚ NEMÁM VŽDYCKY ČAS A SÍLU DEBATOVAT :-), COŽ ALE NEZNAMENÁ, ŽE MĚ NEZAJÍMÁ, JAK JSOU HOLKY NA TOM. KOLIKRÁT TŘEBA BABINET JEN OTEVŘU A ČTU-TŘEBa o DSÁŘICI, VÝSLEDKY PSYCHOTESTŮ NA ADOPCI, ATD.--

ALE NEPÍŠU, PROTOŽE SE MI TŘEBA NECHCE...
VÍM, ŽE VERU TŘEBA JE VÍCE NA DRUHÉM SNAŽILKOSKÉM CHLÍVEČKU, TAM SE TOHO DĚJE VÍC A HLAVNĚ SE TAM HOLKY ZNAJÍ DÝL... A HLAVNĚ SE TAM TOHO VÍC DĚJE :-) .. A TŘEBA JSOU JEN VÍC UKECANÉ :-)

JAK ZNÁM SEBE, JAKMILE ZAČNU TESTOVAT.. JE MI JASNÉ, ŽE TADY BUDU ZASE PEČENÁ VAŘENÁ :D

Ivule — 12. 6. 2011 22:04

Ahoj holky.
Petricko,mám to nějak tak podobně jako ty.....
Jinak vás nebudu déle napínat,už druhý den slabounký stínek druhé čárky.Já sama jsem dost překvapená,jeden pokus a vyšlo to-přestala jsem to řešit a vykašlala se na ležení,podpírání zadečku,speciální polohy a podobně.Teda je to ještě dost předčasné,dneska teprve 27DC,takže není nic jistého,může se stát ještě milion věcí.Ale zase si říkám,že jsem ještě nikdy neměla pozitivní test falešně,tak to teď snad tak nebude.Zkoušela jsem už 4 testy a všude něco je.Myslete na mě,budu testovat ještě pár dní,jestli to bude sílit,tak uvěřím.Jinak trochu bolí prsa,jinak žádné příznaky.Přeju ostatním,ať se zadaří,zatím pa pa.

Ivule — 12. 6. 2011 22:08

Jo a manžel už to samozřejmě ví.Protože jsme zastánci černého humoru,koupila jsem mu přání s nápisem ,,Upřímnou soustrast,, a uvnitř byl nalepenej testík.Pochopil hned,ale stejně se tak krásně zeptal...Ty jsi těhotná?    No není roztomilej?

Veruska72 — 12. 6. 2011 22:13

Jůůůůůůůůů, Ivule!!!!
To je parádní zprávička :supr::dudlik:. Ať čárky sílí :hjarta: - hoď sem nějakou fotku, ať se pokocháme všichni (a nakazíme).
Mám radost :)

Petricka80 — 13. 6. 2011 21:48

Ivulko, tak to je super zprávA!!!! SAMOZŘEJMĚ MOC MOC GRATULUJI, ALE ZATÍM POTICHOUČKU... KAŽDOPÁDNĚ.. PRÝ JE TO Nakažlivé :-) !!!!!!! U mě zATÍM ČEKACÍ FÁZE, ALE DOBŘE TO NEVIDÍM, PROTOŽE MÁM SVOU OBVYKLOU UBREČENOU PŘEDMENSTR. NÁLADU :D!!!
NO, BUDU DOUFAt,ŽE SE MI TO ZPOZDÍ ALESPOŇ TROŠIČKU, PROTOŽE ZÍTRÁÁÁ LETÍMEEEEE :-) ,TAK AT SI MOŘE UŽIJU BEZ MRCHY CO NEJDÉLE
JINAK JSEM SE DOZVĚDĚLA, ŽE MŮJ BÝV. MANŽEL ČEKÁ V SRPNU CHLAPEČKA.. SUPER, BYLO TO TAJNÉ... NECHÁPU PROČ, ALE ZROVNA JÁ JSEM TO NEMĚLA VĚDĚT ....SMĚŠNÉ, NECHÁPU, PROČ, NICMÉNĚ NA TO, ŽE DalŠÍ DÍTĚ  NECHTĚL A S NASTÁVAJÍCÍ MAMINKOU JEŠTĚ NENÍ ANI ROK, DOCELA ZAJÍMAVÉ.. HOLT-LÁSKA DĚLÁ DIVY...

Ivule — 19. 6. 2011 19:24

Ahoj holky.
Tak jak se daří?
Verusko,Petricko....jak to s vámi vypadá?
U mě všechno ok,alespoň doufám,nic mě není,jen prsa bolí.Už se nemůžu dočkat UZ a prvního vyšetření,jdu na něj 1.července v 11:45,tak na mě myslete,ať je to dobrý!
Termín mě vychází asi na 22.2.2012...takže ještě zimňátka,možná ryba,nebo si pospíší a bude vodnář....uvidíme,je to ještě tak daleko.
Doufám,že se někdo ozve a bude mít pozitivní zprávičky a nebudu v tom sama...zatím pa pa Iva+něco malého-doufám,že jen jedno:-D.

Pritt01 — 19. 6. 2011 21:09

Ivulko gratuluju.

Holky já to nemyslela tak, že tu budeme mluvit jen o jednom a pak byt na palici, ze to nejde.
Já nevím no, jsem asi zvykla z jineho serveru.
Chodim na emimi, obcas na baby cafe a nemáme problém tam nakecat pár stránek za den (proto jsem se ptala, jestli nektera nechodite i jinam na server).
Ted v létě je to s ucasti horsi, ale dopo, nebo vecer nebo kdyz deti spi, se tam vzdycky nekdo nap okmec najde.
A ne jen o třetím a nevím cem. Prostě o všem

Petricka80 — 22. 6. 2011 23:09

Ahoooj holky !! Tak Vás zdravím po dovolené v Tunisu... no... mám jednu pozitivní a jednu negativní zprávu... pozitivní-cyklus se mi srovnal, negativní-dostala jsem to předpisově 31DC .. takže tentokrát žádná vyvolávačka.. ale ani čárky :-).. neva, asi jsme se málo snažili :-) tento měsíc to napravíme..

Ivulko, tak tě v tom nechám zatím samotnou... ale neboj budu se snažit :-)

Tak holky, otvírám téma... druhé svatby.. je tady někdo, kdo zvažuje, že by se vdal... já to tak trošku zvažuji.. :-)

Petricka80 — 22. 6. 2011 23:11

Já jsem rozvedená skoro pět let a s přítelem budeme teď v září 4 roky.--.. tak nevím, říkala jsem si, že po bolestném rozvodu už o svaTBĚ NIKDY NEPROMLUVÍM.. ALE...

Ivule — 28. 6. 2011 19:44

Ahoj Petricko.
Vítám tě zpět.Škoda,že to tentokrát nevyšlo,ale jak říkáš,pravidelný cyklus je taky plus....
Jinak s tou svatbou,proč ne?Neznáte se přeci jen pár týdnů,tak už asi víte,co od toho druhého čekat.I když chápu,že po blbém rozvodu můžeš mít pocit,že se zklamání může opakovat.Ale na to nedej,to by jsi už musela do smrti být sama.Chcete mimčo,tak se vemte a hotovo.....Třeba je ten prcek tradicionalista a čeká,až to budete mít na papíře a pak teprve přijde:-D.

Ivule — 28. 6. 2011 19:46

Jinak u mě snad dobrý,čekám na páteční UZ.....už aby to bylo,pořád se mě zdá,že čekám,nebo jsem porodila dvojčátka.Dneska v noci dvě holčičky císařem a měli prý každá přes čtyři kila a když jsem si je šla prohlédnout,měli tak rok,jedna byla podobná na manžela a druhá na mě....už jsem z toho čekání na hlavu!

Petricka80 — 30. 6. 2011 23:10

:D teda Ivulko, tak na tvůj ult jsem teda vážně zvědavá :D, snad tam nebudou tři :-)!!! Je to super, že jsi těhotná, říkám si, že až bude mít moje málá stejně jako Maty, tak třeba budu taky mít takový nový metřík jako ty :-)

JINAK S TOU SVATBOU.. NO, UVIDÍME, ALE ASI TO NECHÁME NA PŘÍŠTÍ ROK, ale je pravda, že být rozvedená s třema dětma -pokud se zadaří:-)-se mi taky nechce..
jinak malý - mimochodem.dneska má dva ročky :-), tak toho mám s přítelem, zatím se jako partner i jako tatínek osvědčil :-), tak snad to tak bude dál... každopádně, kdybych se náhodou přece jen vdávala ještě letos, tak dám vědět :-),...

no, mě nastává snažící období a po pravdě můžu říct, že se mi vůbec nechce :-) ... no... mám pocit, že mě začíná bolet hlava :D

Veruska72 — 30. 6. 2011 23:37

Ahoj holky :),
Petřičko, já budu letos v září se svým manželem taky přesně 4 roky a vzali jsme se letos kvůli stavbě domu :lol:, takže ne z lásky :reta:. Byla jsem rozvedená 13 let a vyhovovalo mi to. Jenže je pravda, že když člověk někam přijde a něco se řeší, ať už u doktora nebo na úřadech, zní líp: "manžel", než "přítel" a jak píšeš, i mně se můj manžel osvědčil na 120% jako ten nejlepší táta pro Lucinku, partner a milenec a měnit nebudu :vissla:. Měla jsem dva dlouhodobý vztahy před ním a až teď jsem spokojená :gloria:. Vdávala jsem se v březnu a v té době jsem byla těhotná(9tt), bohužel pár dnů po svatbě jsem skončila na revizi kvůli ZT.

Ivulko, držím palce na zítřek, dej nám vědět, co jsi viděla na UTZ, kolik prcek měří a tak, jsem zvědavá!!! :hjarta:

Mně se operací totálně rozhodil cyklus, což se mi za tři roky měření ještě nestalo, takže ovulka asi teprve přijde(viz můj graf :vissla: ). Jsem 14 dnů po operaci (zmenšení kozenek) a jsem šťastná,
že si připadám zase jako člověk :rock:.

Tak s chutí do toho, Petřičko ;), ať těhulíme s Ivulkou co nejdřív :supr:

Lucka 1 — 1. 7. 2011 14:26

Jůůůů Ahoj Petřičko zlato moje :pussa: :hjarta: :pussa: ..jsem ráda,že tě "vidím" jé a vy byste rádi třetí no to je super :supr: tak hodně štěstí..nás nějak zatím obchází :dumbom:
a co jinak jak se máš??????

Ivule — 1. 7. 2011 19:45

Ahoj holky.
Tak dneska na UZ paráda.Paní doktorka všechno dobře prohlédla a je tam jeden prcek,krásně už tlouklo srdíčko.....Mám i obrázek,je samozřejmě nejrásnější na světě a měří celých 4,25mm.To je ale kus!Podle MS jsem 6+3,podle UZ 6+1,což odpovídá,mám ovulaci o chlup déle.Takže prcek v pohodě,tak jsem se odvážila to už říct v práci,aby to věděli a počítali s tím,že brzy vypadnu z prac.procesu.Jinak doufám,že se všichni brzy přidáte,ať v tom nejsem sama.Jo a termín mám 21.2.2012....hezký datum.

Ivule — 1. 7. 2011 19:46

A na všechny samozřejmě pluju ty těhu bacílky....hlavně na tebe Lucy....zkusím si předělat metřík,pa pa.

Ivule — 1. 7. 2011 20:13

Tak se povedlo....uuuuuf.

Petricka80 — 2. 7. 2011 22:36

Hurááá,... Ivulko, tak gratuluji k tomu čtyřcentimetrovému štěstíčku :-) !!!!! A chytám, chytám bacilky :-)--- jinak včeta mě ta hlava nakonec přestala bolet :dumbom: ... tak první snažení poctivě za mnou :-)
Jéé, Verusko, my taky budeme v září!!! 4 roky :-) s přítelem spolu, ale vzhledem k tomu, že dnes oznámil brácha svatbu se svou přítelkyní-taky jsou spolu 4 roky a mají 2,5letého prcka, tak to asi hrotit letos nebudeme :-), jelikož dvě svatby v jeden v jedno léto, to asi neee :-), i když, kdybych otěhotněla, tak možnááá..... :-), nicméně, tak jak říkáš, zní to líp-manžel a přítel... navíc, když se někde přifařím s oběma dětma a přítelem, tak mi to přijde srandovní :-)...

uvidíme..
Verusko, četla jsem o tvé operaci :-).. tak blahopřeji a doufám, že jsi s výsledkem spokojená!!!???:-)

tak to vypadá, že budeme nakonec testovat spolu,já teda neměřím ani nijak nesleduji, ale myslím, že i tato etapa přijde :-)...

Lucíííííínkooo, ahoooj !!!!!! No, já něco četla na nějaké nástěnce, že se Vám nedaří, ale nevím přesně proč :-( ... v jaké jste fázi, četla jsem něco o umělém,ale nevím jestli IVF nebo IUI...
to mě moc mrzí....... tak snad se brzy povede!!!!!! ozvi se!!!!!

U mě Natálka trvala cca půl roku a Míša rok a půl, takže myslím, že to tak rychle nepůjde.... jestli vůbec..

A jak se má Marička a Štarmik???

A jak se máš ty???
U mě dobrý, přestěhovala jsem se do domku, který rekonstruujeme, děti mají velkou zahradu, takže paráda.. :-) .. vody se jakž takž uklidnily, takže věřím,. že už bude líp a líp....

Lucka 1 — 3. 7. 2011 12:58

Ivulko moc gratuluju a poctivě chytám :pussa:

Petřičko :hjarta: ...jéé testovat budeme i spolu jsem dneska taky 15 DC :lol: to je náhoda a snážo bylo taky poctivý :)
No u nás asi tak..loni v září jsme byli na IUI,kdy zjistili,že problém je na straně manžela..já jsem předtím byla ještě na akutní operaci prasklé cysty,ale vše u mě bylo zachráněno...takže po neúsěšným IUI jsme v říjnu stimulovali na IVf,vše o.k. v listopadu mi zavedli jedno embryo..neúspěch,v prosinci KET dvou embryii a taky nic...mezi tím jsem asi třikrát skončila v nemocnici,protože špatně reaguju na hormony apak dochází k přestimulování vaječníků :( takže tedka zkoušíme doma a v mrazáku máme ještě jedno poslední embryo,takže zkusíme asi poslední šanci v září :dumbom:
Jinak Naty nám roste jak z vody,ale je pořád nemocná,byli jsme i v lázních,ted je po vyndání madle,ale je zase  na atb. :( jinak chodím do práce,za 14 dní se chystáme na Kanáry,začneme stavět nový dům....atak :lol:

Maričku vídám občas jen na FB,před dvěma roky jsme s něma a Štarmíkama byli na víkendu a bylo to super,má jen Tobiho,vdala se a pracuje jako redaktorka :) na svatbu jsme taky byli zvaný,ale bohuže nám to nevyšlo :(
a Štarmíci mají půročního Kubíčka a ta za námi chodí na nový babinet,kde se pořád scházíme....s těma co zůstali plus podzimnátka 2006..před měsícem jsme měli super srazík v jednom penzionku a bylo to super :supr:

Gabu — 3. 7. 2011 13:00

Ivulko gartuluji k úspěšnému utz :hjarta:  určitě bude všechno v pořádku a v únoru se dočkáš svého vytouženého miminka :storstark: díky za SZ :pussa:

Verusko,vůbec se ti nedivím,že chceš pro Lucinku sourozence,mě je líto,že Berenička bude "sama"kdyby mne bylo tak o dva méňě,taky bych do toho asi šla znova :P  :gloria:
jen asi čtvrtej porod by mě zdravotně rozsekal :D
A prsa schvaluju :supr: suoper volba :godlike: zřejmě mě taky čeká modelace :vissla: ale kojím a jak to tak vypadá,mám to spečetěný tak do dvou let :D ..budu si muset ještě počkat :styrka:

tak Vám Všem holky tady,budu aspoň držet palečky :dudlik: hodně štěstí a brzké // :)

Ivule — 14. 7. 2011 14:25

Petricko,držím pěstičky na testování!

Petricka80 — 16. 7. 2011 23:43

Ahoj holky :-), tak u mne nic :-(, test čistý jako lilie :-/, no nedá se nic dělat... pocity mám samozřejmě klasické- pms jak vyšitý, takže já to tento měsíc opět odpískávám :-), ale neva... Ivulko, neboj, určitě tě doženu :-) !!!!! Lucinko, už si válíte šunky na KANÁRECH ????
Jinak dneska se mi začala po*ně točit hlava,bolet a špatně od žaludku- no, já totiž třídila asi dvě hodiny v předklonu papíry a asi jsem si namohla krční páteř, takže jsem lehla a pokoj se mi celý točil.- fakt to bylo po*néééé :-/,,, hlava mě bolí pořád, ale naštěstí se už netočí,.. fuj!!

JINAK MÁM PŘECE JEN ALE NOVINKU :-), NAKONEC JSME SE TEDA ROZHOUPALI  A 11.11.2011 SE VDÁVÁM :-)...

Ivule — 17. 7. 2011 22:45

Ahoj Petricko....gratuluji ke svatbě,nádherné datum!Ale myslím,že budeš určitě nevěsta s pupíkem.Třeba už jsi v tom,koukám,že jsi to ještě nedostala,tak to nevzdávej....

Petricka80 — 19. 7. 2011 17:14

Ale kdeže,Ivulko :-), dostala jsem to v včera, jen jsem ještě nestihla změnit metřík :-) .. ale neva, jsem ráda, že se mi můj cyklus dává do pořádku :-) .. hurááá.. v neděli jedeme do Chorvatska, takže nebudu mít aspoň menses tam :-) ... no a pak zase na novo :-), ale koukám, že ty nám povážlivě utíkáš s tím metříkem :-) .. jak se cítíš???

Pritt01 — 22. 7. 2011 18:54

Ahoj holky

Já hlásím novinky od nás.

1.7 poslední ms, 27.7 první pozitivní test. Vše super, do neděle 17.7.
S velkýma bolestma břicha odvezena do nemocnice a okamžitě akutní operace.
Znova mimoděložní těhotenství, velké ztráty krve....

Takže tolik od nás.

Tady držím všem palečky

Petricka80 — 22. 7. 2011 23:18

Pritt :-(, co říct--- mrzí mě to, drž se a věř!!!!

Ivule — 26. 7. 2011 20:24

Ahoj holky.
Petricko,to je škoda,ale možná je to do Chorvatska lepší,můžete se snažit tam a nebudeš se stresovat,že by se miminku mohlo něco stát....
Pritt,tak to je teda velká smůla,moc mě to mrzí....hlavně,ať jsi brzy v pořádku!

Petricka80 — 8. 8. 2011 21:01

Ivulko, ty nám nějak utíkáš s tím metříkem :-), já už jsem zpět z dovolené, bylo úžasně !!!!! A taky jsme se teda poooctivě snažili :-)... nicméně, přichází na mne klasický pms, takže asi z toho zase nic nebude,-- nevadí, zadaří se po svatbě- aspoň budu moct pít :-)!!!!!!

Ivule — 8. 8. 2011 23:21

Ahoj Petricko.
Vítej zpátky a já doufám,že na svatbě už pít nebudeš.To je super,že jste se měli hezky,my jedeme na dovcu až ke konci srpna,asi do Chorvatska...Jinak u mě dobrý,ve středu jdu na NT UZ a pro výsledky,tak jsem napnutá,doufám,že to bude všechno ok...určitě dám vědět.Tobě posílám bacily,ať se brzy nakazíš,zatím pa pa Iva.

Petricka80 — 9. 8. 2011 22:13

My byli taky v Chorvatsku a bylo úžasně!!! Více mi vyhovuje, když máme k dispozici auto, než přiletět na místo a být bez možnostni jezdit po výletech sama.... takže když srovnám letošní Tunis s all in a Chorvatsko s vařením si sami... tak vede stejně Chorvatsko... měli jsme jídlo zavařené od jedné firmy, takže si jen dovaříš přílohu a máš každý den jiné, ale domácí jídlo- bez konzervantů.... prostě klasicky po domácky zavařené.. asi to znáš, ale kdyby ne, tak jako tip je to super :-)my tak byli i minulý rok ve Francii a parádně jsme ušetřili :-) díky toho jídla...
Dej vědět, jak dopadne NT.. ty jo, zahajuješ druhý trimestr!!!!!!

Ivule — 13. 8. 2011 20:47

Ahoj všem.
Petricko,NT i UZ dopadlo na 1....hurá.My snad příští sobotu jedeme do Chorvatska,už se nemůžu dočkat toho relaxu,pizzy,koupání a pohodičky....

Petricka80 — 15. 8. 2011 6:54

Ivulko, tak to je paráda!!!!!Tak to strááášně moc gratuluji !!!! Teď si dovču o to víc užijete :-)!!!
Jinak hlásím teda, že já asi opět nic. Menses jsem měla dostat včera nebo dnes, test jsem si dělala včera večer asi ze tří kapek moči _:-), ne že by se mi nechtělo, ale vpadla mi tam tam moje cácorka a říká, mami, chceš půjčit nočník :D _??? takže  nicméně.test negativní, asi dvě minuty po limitu slabý, ale neuvěřitelně slabý duch, dnes ráno v limitu slabý, slaboulinký duch ve stejném místě, což vypadá nadějně,ale vzhledem ke kvalitě testu veškeré vaše naděje okamžitě zchladím :-), jelikož mám obyč, Unimarkt 2v1 z T-e-s-c-a, který už mi jednou hlásil duchy a prdlačky :-), takže moc nadějně to nevidím .. navíc- břicho bolí dost a pořád se potím, návaly jako klasické před menses :-(. no, budu informovat....

Ivule — 15. 8. 2011 17:59

Petricko,nechci tě chlácholit,ale já měla taky tyhle testy a podívej....a na začátku to byl taky super doušek!Jé,kéž by...to by jsi si na svatbě nic nedala,tak,jak jsem ti to slibovala.Určitě dej vědět,jak to vypadá zítra ráno,budu doufat,že tam zase budou a zůstanou až do cca dubna/května?Já jsem v dubnu,to by jsi měla hodné miminko-býčka....:-D.Posílám ti bacily,ať to vydrží...pa pa pa a dej vědět!

Petricka80 — 15. 8. 2011 20:13

Ahoj Ivulko, no, nevím, nevím, myslím, že ne, oni tyhle testy jsou děsně nespolehlivé, v podstatě jsem se dočetla, že konkrétně tyto ukazují duchy snad vždy :-), takže nedoufám, navíc. dnes jsem teda ještě v poledne zkusila mamatest- nedalo mi to a v limitu absolutní čisto, dlouho po limitu snad náznak slaboulinké čárky, kterou ale vidím jen já :D... a navíc hrubo po limitu.. takže to asi taky nic .. nicméně jsem se dívala a já jsem teprve dneska asi 28.DC-jsem to spletla a já mám cykly tak 30dní, tak leda, že by to bylo později, no, uvidíme...

:-) dám vědět :-)

Lucka 1 — 16. 8. 2011 20:50

Ivulko moc gratuluju k úspěšnýmu screeningu :supr: a hezkou dovolenou :)
Petřičko tak co???? pořád nakukuju,jeslti testík sílí ? :vissla: zda se,že nám se po 2 a půl letech zadařilo :hjarta:

Petricka80 — 16. 8. 2011 20:58

Lucinkoooo, tak to je  super !!! Straaašněěě moooc tišeee gratuluji !!!!!!!! Tak o to vím mě mrzí, že u mne nic, kdepak nesílí nic dokonce už ani duch není, takže už ani netestuji a s pokorou čekám na tu mrchu červenou :-), každopádně neva, budu pracovat na tom,abych tebe i Ivulku dostihla alespoň další měsíc !!!!! :-)


Ale myslím, že příroda ví, co dělá :-)-- 17.9. jdu totiž bráchovi jako svědek na svatbu, takže to prostě musím pít :D....
Držím moc palce, ať je těhu v pořádku a ty se můžeš těšit na dalšího prcka :-)

Ivule — 17. 8. 2011 18:24

Jé Lucinko,strašné moc gratuluju...a hlavně ať je vše,jak má být!!!
Patricko,mrzí mě to,ale neboj,ono se to povede...a brzy!

Ivule — 17. 8. 2011 18:26

Luci,11. je skvělé datum,já ty svoje // objevila 11.6. ....a předtím u Máti 11.1.Takže  asi bude moje šťastné datum!

Petricka80 — 18. 8. 2011 0:19

Tak mě už navštívila teta z červené lhoty :-), sice teprve vybaluje kufry, ale už ted je jasné, že tady bude na týden :-(. neva, začíná další kolo :-)¨
jinak s jedenáctkama souhlasím :-)
protože se vdávám 11.11.2011 :-)

mvkoty — 14. 9. 2011 10:47

Ahojky holky,
koukám že se tady snaží a některé už jsou těhu :-)
My by jsme také chtěli ještě třítí mimi, ale jelikož jsem po sekci tak se můžeme začít snažit až na vánoce :-(
Akle už se na to moc těším a jsem zvědavá jak rychle se nám to povede. Vikuška se nám povedla  defacto hned aniž by jsme to tak rachle plánovali:-)

Petricka80 — 14. 9. 2011 14:02

:-) ahojky.. tak já hlásím opět neúspěch- do menses 2 dny, bt klesá a test čistý jako lilie... no neva, v sobotu jdu bráchovi za svědka-- takže můžu pít do aleluja :D !

Petricka80 — 14. 9. 2011 14:03

mvkoty-vítej.. vánoce jsou za chvíli !!! :-)

mvkoty — 14. 9. 2011 16:26

Peti děkuji za přivítání :-) jojo vánoc jsou za chvilku tak jsem na nás zvědvá jestli se fakt zadaří tak rychle nebo naopak :-) ale já si řkím, že bych možná ještě ten rok počkala, ale potom když si vezmu to těhotenství tak je to vlastně akorát :-)
Upřímně těším se jak malá holka

Petricka80 — 14. 9. 2011 17:41

MVkoty, no, jsi šikulka, že se hned ta cítíš na další mimi :-), ale pokud bylo těhu v pohodě, tak je to super :-), já měla problémy od začátku až do konce včetně předčasného porodu ( 31.týden), ale říkám si, že to špatné jsem si vybrala, takže mám dobrou výchozí statistiku :-), že bude vše ok :-). První porod jsem měla vyvolávaný-narodila se přirozeně, druhý ak. císařem (špatné ozvy) předčasně, třetí bude ten typický- přesně v termínu mi praskne voda a já do tří hodin v pohodě porodím, ani nebudu vědět jak :-) !!!
U mě to s tím otěhotněním tak slavné nebude :-(, takže pevně věřím, že tak do šesti měsíců se zadaří-- když ne, tak  budeme zkoušet, zkoušet a zkoušet :-).


Proč jsi měla císaře? Když jsem se ptala doktora po šestinedělí, kdy můžeme zkoušet další mimi, řekl, že po půl roce je děloha zhojená, ale já bych taky min. rok počkala..

mvkoty — 14. 9. 2011 18:18

Peti já jsem neměla ani jedno těhu úplně v pohodě.... když jsem čekala malého tak jsem o něj málem přišla na začátku 3.měsíce. Poležela jsem si v nemocnici a musela jsem zůstat doma celé těhu a mít trochu klidový režim, ale je pravda že jsem neměla žádné nevolnosti.
S Vikuškou jsem od začátku měla nevolnosti a pvůli nehodě několik let před těhu jsem věděla od začátku že bude těhu rizikové. měla jsem několikrát zlomenou pánev doktoři mi moc velké šance na klidné donošení mimi nedávali. Tvrdili, že buď to bude mimi postižené a nebo ho vůbec nedonosím...mám totiž celou pánev hozenou šejdrem a ještě kostrč i stydkou kost vpáčenou dovnitř. Takže minimum místa a průchodnost veškerá žádná.
No ale nakonec jsem měla jen ty nevolnosti a dvakrát jsem s sebou švíkla ale jinak naprosto pohodové těhu a porod začal spontáně ale ukončen sekcí....

První porod mi trval od první kontrakce do porodu malého 5,5hodiny a z toho jsem byla v porodnici 2hodiny takže docela rychlovka, protože jsem pořád tajně doufala, že bych mohla malou porodit taky normálně, ale bohužel. Takže mě při dalším čeká opět sekce. Měla jsem jí v celkové narkoze takže pohoda :-)

Petricka80 — 14. 9. 2011 21:49

Au !! Jak Tě tak čtu, tak už mě bolí celá pánev taky :-(.. teda... statisticky jsi na tom taky dobře :-)--- už to může být jen lepší...

takže moje shrnutí :-)
Natálka- přenášení 14dní, porod vyvolávaný, dáno moc množství, takže mi kontrakce nakonec zase brzdily- byly moc silné a strašně časté a otevřena tak na dva cm.-- do 10cm bych to asi nedala :-), takže i tak nakonec porod trval 12hod.... nicméně jsem skoro celé těhu zvracela :-( -- průměrně tak 4krát denně a 2krát vnoci :-(...


Druhé těhu- zvracela jsem méně--- asi jen dvakrát denně a zhruba jen do 16.týdne.,pak jsem začala hodně krvácet- hematom velikosti plodu, krvácení z placenty-ale mimi se udrželo, opět šílené krvácení 30.týden ( opět velký hematom),zase nemocnice, doma po třech dnech začali stahy, takže zase nemocnice, kde mě nechali, ale stahy mi nevěřily, protože je prostě monitor nezaznamenával--- kapačky na udržení, ale já cítěla stahy pořád, po dvou dnech mi řekly, že nerodím, že mi postupně vysadí kapáky a pofičím domů, sotva vizita odešla, praskla mi voda... a pak už ty stahy viděl i monitor :-)... asi v půlce porodu měl ale malý špatné ozvy..takže císař- narodil se 33.-31.týdnu, 44 cm, 2010kg :-)...

na jipce byl jen jeden den a pak na novorozeneckém necelý měsíc, pak nám ten uzlík dali domů a přesně deset dní po propuštění nám u jídla přestával dýchat a upadat do mdlob.... takže záchranka  a jipka, kde byl 4 dny totálně na přístrojích s tím, že jim několikrát zkolabolal, sám nedýchal... nevěděli, co mu je... říkali, že zřejmě meningitida...prostě dělaly testy, punkci a malý nereagoval na nic, bolest nic. ...až čtvrtý den najednou z moči vyšlo, že má obyčejný zánět moč, cest.. a u tak malý dětí většinou selže nějaká funkce.. u něj bohůžel dech... po antb. byl úplně jiný-- najednou hodně papal, byl aktivní a úplně jiné dítě :-) po týdnu nám jej pustili domů a od té doby je aktivní až moc :-)-- z neurol. hlediska je v pořádku, je moc šikovný a na svůj věk absolutně odpovídající :-) a ,má už 14kg :-).

takže teď už bude jen a jen líp :-)

mvkoty — 15. 9. 2011 0:03

Tedy koukám, že jsi si taky užila.
Já jsem s Vikušou začala rodit spontáně den před plánovaným císařem. Odpoledne od dvou hodin kontrakce, ale říkala jsem si že to jsou opět jen poslíčci. V šest jsem si dala vanu a nepřešlo to, v devět jsem měla kontrakce už po pěti minutách a měla jsem si píchnout clexan- kvůli srážlivosti krve- prý klasika před sekcí. No tak jsme jí píchli a v půl jedenácté jsem měla kontrakce už po čtyřech minutách a jeli jsme do porodky. Malá se nakonec narodila v den plánovaného císaře jen o devět hodin dřív.
Po porodu mi bylo strašně líto, že jsem nemohla mít epidurál ikdyž jsem se ho hodně bála, tak doufám, že u třetího už to zvládnu aby mohl být tatínek u porodu :-)
Vikuša měla porodní 2600 a 45cm takže králíček a před měsícem měla necelých 6kilo takže je akorát na svůj věk, jen je maličká oproti vrstevníkům, ale šikovná  je víc než bráška :-D

Petricka80 — 26. 9. 2011 13:09

Ahojky, tak já teda hlásím, že u mne opět přichází zkoušecí období... jinými slovy- minulý měsíc opět nevyšel :-(.. no neva, holky tady slibovaly, že na svou svatbu už budu těhu, takže .,, mám co dělat :-)


Jak jste na tom ???

Koty--  vánoce se blíží :-)!!!

mvkoty — 26. 9. 2011 17:16

Peti jojojo vánoce se blíží a já se začínám těšit :-D už aby to bylo :-D letos jsme si řekli, že si nic dávat nebudeme, že dostanou jen dětičky a my si dáme ty // ale nejspíš až o něco později.

Ivule — 5. 10. 2011 22:31

Ahoj holky.
Tak hlásím po dnešním UZ...miminko je naprosto v pořádku,váží už 300g a je to,světe div se.....chlapeček.Jsme moc rádi,tak nějak jsem si ho přála....Asi to bude Kryštůfek.A co vy?Jak jste na tom?

mvkoty — 6. 10. 2011 21:48

Ivule tak to je super a kryštůfek je krásné jmeno :-)
U nás se má čekat do vánoc, ale uř jsme to riskli tak uvidíme jestli se zadařilo, holt budu muset počkat do příští MS jestli se tedy objeví nebo  ne :-D
Jinak by jsme chtěli chlapečka a jmeno je u nás pořád otázka tatínek by chtěl Kryštofa, Míša by chtěl Tadeáše a já Šimona no tak uvidíme co se povede :-) aby to nakonec nebyla holčička :-)

Gabka — 6. 10. 2011 21:53

Ivi, gratuluji ke chlapečkovi a vybrali jste moc krásný jméno :supr: je to moje vysněné pro druhé dítko :gloria: tak snad se dočkám ....

Míšo, tak vy už jste to riskli jo? :vissla: :supr: tak jsem zvědavá, jestli mě předběhneš :gloria:

mvkoty — 7. 10. 2011 18:04

Gabko byl to jen takový mini pokus:-) říkali jsme buď a nebo když to vyjde super jkdyž ne nic se neděje a počkáme do těch vánoc :-)

Tobě držím všechno co mám aby se to konečně povedlo. Holka musíš mezi těhu ať na tebe některá prskne tehubacil

Petricka80 — 8. 10. 2011 10:46

Ahoj Ivulko, tak to je super !!! do třetí ce :D.... aspoň můžete pomalu uvažovat o fotbal.týmu :-), super, že mimi je v pořádku.. gratuluji !! a prosím tě, prskej tady bacilky ve velkém !!!
Koty.. takže minipokus, jo ?? tak to jsem zvědavá :D !!! Dej vědět !!!! Jinak- já jsem teď tak 21.-22.DC... břicho mě bolí jako potvora... ale mně to tak před menses dělá :-(, takže to není příznak, jediné, co vnímám jako nadějné je to, že mám bt 37stup., což normálně nemívám.. vždy mám tak 36,8... a před menses 36,6... ale to je jen malá naděje :-).. BT SI CELÝ MĚSÍC NEMĚŘÍM, VŽDY AŽ TAK KOLEM 20DC.. AŤ VÍM, ŽE JE PO OVU... MĚŘILA JSEM KDYSI S DCEROU, TAKŽE SE MÁM SAMA SEBE DOCELA NASTUDOVANOU .. JE PRAVDA, ŽE I U MALÉ JSEM MĚLA TEPLOTU RÁZEM NA 37 UŽ TAK OD 20DC.. TAK UVIDÍME... kurňa.. tak holky.. mám za měsíc svatbu... a měly byste dostát slova. že na té své svatbě přece budu těhu. tak šup, šup.. pořádně se snažte.. přece jen tak     netlacháte zbůhdarma :D

mvkoty — 8. 10. 2011 11:00

Petri takže by se konečně zadařilo? Já ti to přeji z celého srdce. U nás to byl mini pokus a uvidíme jak se podaří Ikdyž teď máme trochu doma problémy tak si říkám, že kdyýž by to nevyšlo bylo by to lepší

Petricka80 — 8. 10. 2011 15:11

Koty :-), ahojky, no, já myslím, že ta situace není nikdy ideální a navíc, náhoda je potvora a přesně, kdy se to nejvíce hodí, tak si osud udělá, co chce :-) ... takže abychom se nedivily :D... mně doktor řekl, že půl roku po císaři, kdybych otěhotněla, tak je to už ok :-)-- takže máš tak akorát čas :-) !!!!! Jinak koukám, že máš metřík na hubnutí... . .tak jestli tě to povzbudí, nejsi v tom sama... já mám ještě o spoustu kil více ( 82kg/ 180cm).. takže mě taky čeká hubnutí.. né, že bych se teď nesnažila, to jo, ale zatím mi chybí to pořádné odhodlání... takže si nedělám ani metřík, jelikož bych byla akorát tak trapná, že se mi posunuje směrem nahoru nebo stojí :D-
Mě docela dost bolí to břicho... ale je pravda, že já mám často tak hnusný pms, že jsem tak zralá na brufen...  moc tomu nevěřím, protože prsa mě bolí jen lehce a v obou těhu jsem měla nejvíce bolestivé právě prsa.. no, uvidíme...za týden... co se týče snažení, tak myslím, že víc jsme pro to udělat nemohli :-), takže svědomí mám čisté a když to nevyjde, tak mám další šanci už po svatbě  :-).
Jinak... dám ti svůj příklad--- já jsem s dcerou otěhotněla v naprosto harmonickém manželství... teda ... aspoň si to myslím, no  jak to dopadlo-... když měla malá rok a něco byla jsem rozvedená... manžel odešel, když měla 6 týdnů a byli jsme spolu 10let... takže já tvrdím, že pokud    se pár občas pře a dokáže pročistit vzduch třeba i malou hádkou, tak je to lepší než chodit kolem se po špičkách a tvářit se, že je vše ok :-).

Petricka80 — 9. 10. 2011 9:14

Ahojky holky, tak jsem si myslela, že při nidaci pobolívá břicho... a ono to tak prý není :-(...  zrovna včera jsem to vyčetla na netu ... no.. takže u mě to vypadá na klasický pms, přílišné sledování sebe sama a akorát si přidělávání nervů :-)... takže tento měsíc končím se sledováním... !! Bt je sice ukázková, dne 37,1-- což je za poslední cykly můj rekord, ale to nic neznamená... takhle brzo  :-(... no ... tak na mne myslete :-)

Koty, kdy to máš dostat???

mvkoty — 9. 10. 2011 10:48

Petri já mám čas až do 22.10 to by se měla mrcha ukázat.....a upřímně momontálně tajně doufám, že se ukáže. Teď fakt není vhodná doba na těhu asi bych si ho neužívala tak jako s Vikuškou. No ale člověk míní život mění, tak uvidíme.

Petricka80 — 10. 10. 2011 21:07

Koty, tak dej určitě vědět, já to mám dostat tak nějak čtvrtek, pátek.. ale vzhledem k tomu, jak mě bolí hlava a je mi blbě, tak to asi dostanu... mám klasické pms stavy--- návaly horka, bolest hlavy a jakoby chřipka... a ktomu mě bolí břicho.. jako  vždy.. .. takže hazím flintu do žita a už se začínám soustředit na další turnus :-) !!!

mvkoty — 10. 10. 2011 21:10

Jen aby jsi se nedivila :-D a neobjevila // bylo by to super, ale zase by jsi na svatbě nemohla pít

Petricka80 — 11. 10. 2011 9:14

kde že.... myslím, že těhu bych už po těch dvou poznala :-), je mi tak blbě, že ani těhu nemůžu být..já to tak čas od času mám, když jsen byla těhu s děckama, ty pms jsen vlastně neměla..krom prsou,.. no neva... aspoň to pořádně zapiju, domů to máme z oslavy kousek, tak se jenom zkutálím a bude :-).

dejzinka — 11. 10. 2011 20:21

Ahoj holky, jsem tady docela nová, doufám, že mě berete do party :-) Snažíme se o třetí a nemůžu to nikde moc vykládat, tak jsem se rozhodla vyventilovat tady. Možná jsem s tím snažením použila příliš silný výraz, spíš tomu necháváme volný průběh - zádrhel: já pracuju mimo ČR, domů jezdím jenom na víkendy, muž je v ČR, takže potkat se ve vhodný den a ještě být ve vhodné náladě není úplně jednoduchý. A tak to asi bude chvíli trvat, jsem docela smířená.

Pročetla jsem celé vlákno, všem vám držím palce!

Petricka80 — 11. 10. 2011 21:31

Ahojky Dejzinko :-), tak vítej mezi odvážnými :-), bláznivými :-)
Jak máš staré děti... a jak zvládáš práci mimo domov ... bez manžela a dětí..to je docela rarita :-), spíše takto fungují muži... každopádně, máš můj obdiv, jsi šikovná, že to zvládáš, já bych asi docela nervnila být celý týden bez dětí... no, ale taky je důležité, jak jsou staré.. :-)

třeba to jsou puberťáci---který uvítají, že mají přes týden "volno"

Tohle forum je takové sledovací :-), nechatujeme denně, ale přiznám se, že momentálně mi to takto vyhovuje.. vím, že v tom nejsem sama a že takovéto sledování (již potřetí) :-) tady řeší více holek, na druhou stranu, nemám čas psát denně, co jsem ten den prožila :-).
Takže pokud ti nevadí, že tady je ta četnost psaní podstatně nižší než na jiných fórech, tak vítej a napiš něco o sobě :-)

ahojky

mvkoty — 12. 10. 2011 18:49

Ahojkx Dejzinko,
klobouk dolů být mimo domov kvůli práci a domů jen na víkendy...třeba se zadaří hned a budete třetí mimi čekat ani nevidět :-)

U nás je snažení také takové sporadické, povolení od dr je až o vánocích, ale uvidíme jak se povede

Holky dneska jsem byla za kamarádkou v porodnici a jak jsem viděla ty malé uzlíčky tak bych si další přála co nejdřív :-)

Petri kdypa budeš testit?

dejzinka — 12. 10. 2011 20:38

Holky, děkuju za uvítání.

Mimo jsem se starším synem - 12 let, dcera 10 let je s tatínkem doma. Fungujeme tak už tři roky, důvodem není jenom práce, jde i o školu pro syna, mají tu special třídu, která u nás není (syn je mimořádně nadaný autista). V tomto šk. roce bude končit základku, tak se o prázdninách přesuneme zpátky, na gympl už půjde u nás. Děti mají díky neobvyklému rozložení sil docela sportovní výchovu, už jim ani nepřijde, že fungujeme trochu jinak, než rodiny jejich kamarádů. A mezi námi - on ten oddech jeden od druhého není vůbec k zahození :-)

Ke třetímu prckovi mě motivovaly moje kočky v práci, měla jsem najednou 6 těhotných, které čekaly dohromady 7 dětí. Musela jsem zvládnout kompletní výměnu oddělení, až jsem si řekla, že když můžou ony, můžu i já:-) Muž už si na moje šílené nápady docela zvykl, navíc jsme letos koupili starší domek = bude dost místa, takže nakonec ani moc neprotestoval, troufám si dokonce říct, že až podezřele souhlasil.

U obou dětí jsem otěhotněla rychle během 1 - 2 cyklů, jenže to mi bylo asi tak dvacet, co se bude dít teď, netuším. Dva cykly mám už za sebout, tak je jasné, že padne rekord:-) Navíc mám dost zdravotních problémů (roztroušená skleróza, borelióza, trombóza - věrné kámošky), nekonečnou pracovní dobu, stresu nad hlavu... no tuším zádrhel. Rozhodli jsme se s mužem, že tomu dáme čas do března - dubna a když to nevyjde, končíme. Potom už bych asi logisticky nezvládla přesun zpátky do ČR. U současného zaměstnavatele se určitě domluvím na částečný úvazek nebo práci z domova i po dobu mateřské (navíc nemám v pránu na mateřskou vůbec chodit), u nového po přestěhování do ČR by to mohlo znamenat problém.

Tak jsem vám to tady pěkně všechno sepsala a teď už se budu společně s váma těšit :-) Menstruaci očekávám začátkem příštího týdne....uvidíme, aktuálně mám spíš nějakého aktivního bacila, než abych se cítila těhotná.

Držím palce a třeba zkuste o sobě napsat něco bližšího. Petri, jsem taky ze sev. Moravy, teda když jsem doma.

Petricka80 — 12. 10. 2011 21:57

Ahoj holky :-),Dejzi :-)jsi ze severní Moravy? :-), tak to je náhoda :-).. já jsem  z toho největšího města na sev.Moravě :-)... no, jste šikovní, že to tak zvládáte... zrovna minulý rok jsem byla na půl roku v práci ( jsem učitelka :-) a měla jsem ve třídě autistu... no... ale podle všeho měl docela dost lehkou formu... jinak pár zkušeností s autisty mám-- s asperg. syndromem.
Jak tak koukám, tak toho máš docela hodně do vínku.. včetně zdravotních problémů...
Bude to asi docela změna, zaběhnout se do režimu, že jste zase spolu v jedné domácnosti. ale vzhledem k tomu, že máte domeček, tak máte další zábavu na programu :-)
My máme taky starší.. takže vím :-)

Koty, já jsem už tak trochu testovala.. a nic :-(.. ale ještě je tu naděje.. mám to dostat až v sobotu.. akorát jsem to nevydržela, protože já když jsem nervozní, tak se mi menses docela zpoždujě, tak jsem holt udělala test, nicméně i když nevyšel.. ani náznak duchu natož duch, tak samozřejmě to ve mne hlodá, že je to ještě brzo ... takže jsem stejně tam, kde jsem byla..

Hodně,ale fakt hodně mě pálí bradavky.... až jsem nemohla ani usnout... ale je pravda, že já to tak prostě občas mám ... v rámci pms.. takže u mě prostě žádný příznak není příznak...
navíc jsem si změřila bt a poklesla, takže u mě asi opravdu jasné.. další turnus :-)


Koty, to jsem teda zvědavá, jak dopadne váš pokus nepokus :-),. náhoda je potvora :-)

Tak to vypadá, že oficiální test bude u mne... v době očekáváné menses... takže pokud to nedostanu, tak v pátek budu testovat a dám vědět....
ale tak nějak tuším, že budu opět jen smutně koukat a zkoumat na světle, jestli tam něco není...

a nebude :-(...

kdy budete testovat????

mvkoty — 13. 10. 2011 9:17

Petri nevěš hlavu aspoň si užiješ svatbu a pořádně to zapiješ:-D
Já budu testit až kolem 20....MS by měla dorazit 22. tak uvidím jak na tom budu.....ale včera přišel tatínek s tím, že by jsme mohli ještě rok počkat až Vikuška trošku odroste prý abych se z toho potom nezvencla. Tak jsem na něj zvědavá.

dejzinka — 13. 10. 2011 20:03

Ahoj holky,

myslíte, že má význam testování před vynecháním MS? Testujete jenom ze zvědavosti? Mně se zdá, že přece to těhotenství nezmizí a když počkám do MS, tak se to taky dozvím. Dlouho jsem brala HA, teď už skoro rok neberu a cyklus se mi v posledních pár měsících docela rozházel. Vždycky mimo období HA byl kolem 25 dnů, to samé, když jsem naposledy vysadila. Teď od léta už jsem měla jednou 19 dnů, jednou 28 a jednou dokonce 30. Netuším, jestli to mám nějak řešit, ani netuším, kdybych se měla vlastně dělat test. Celou dobu se přesvědčuju, že si celým těhotenstvím nebudu moc lámat hlavu, nic počítat, nic řešit...no nedá mi to:-) Asi to znáte, ne?

Koty, koukám jak blázen, že chystáš třetí s miminkem! Tomu říkám odvaha :-)

Jinak se mi zdá, že budeme všechny vědět v rozmezí jednoho týdne, tak to jsem teda vážně zvědavá! Nakonec nevím, jestli mě nenakazíte a taky nekoupím test....:-)

mvkoty — 14. 10. 2011 7:50

Dejzinko, já to mám od porodu podobně rozházené....jednou 15dní, pak klasika 28 a teš jedu po 30-31dní.....
Ona Viktorínka už zase takové miminko není a než se to povede a potom celé těhu tak už bude veliká holčička :-) tedy to si říkám já. No a tatík se rozhodl, že ještě počkáme a když tak by jsme začali se snažení jako opravdu poctivým až v létě :-(

Tím pádem nestihneme mojí úvahu jít s Vikčou na MD jen na dva roky a s třetím prckem na tři. No ale nevadí, uvidíme co se nám povede a nepovede. V každém případě já to nevzdávám a ve snaženíčku pokračuji z vesela dál :-)

Petricka80 — 14. 10. 2011 9:09

Ahojky holky, Dejzi, u mě je to tak, že jsem docela nedočkavec, takže jsem to prostě zkusila.... nicméně, pokud to vydržíš, tak budeš mít třeba o to větší překvapení :-).A nepoznáš ani přibližně, kdy jsi měla ovu? kdybys přičetla 14dní, tak by měla přibližně přijít menses...a to bys mohla testovat.

Koty,tak  zkoušej, zkoušej :-).. ať už se v tom létě nemusíte tak snažit :-).Já taky zvažovala mateřskou na dva, ale pak jsem vyměkla a dala na tři, nakonec jsem ráda :-), nestihla bych to...
Jinak já teda hlásím, že to mám dostat dnes či zítra ... test negativní, čistý jak lilie, bt mi sice z 36,8 stoupla na 36,9.. ale dle klasiky by se měla začít snižovat... dokonce i to po*né napětí v prsou a břiše povolilo.. takže já čekám na tetu z červené lhoty :-) a těším se, že vám se podaří.. a brzy mě nakazíte :-)


je řada na vás :-)

Veruska72 — 14. 10. 2011 9:35

Ahoj holky,
držím vám všem palce, ať najdete ty správný dvě // na testech co nejdřív :hjarta:.
Chodím do vedlejšího chlívku, ale nakukuju i sem :gloria:.
U nás nic novýho, pátej cyklus po revizi skončil dnešní "výživnou" MS. Jedem dál :rock:.
Petřičko, užij si svatbu naplno, mimi dorazí taky, neboj se :pussa:.
Vdávala jsem se letos v březnu jako těhule a 4 dny po svatbě mi doktor ozámil, že musím na revizi,
neumím si představit, že bych tam byla týden před a pak se měla radovat na svatbě :/.
Hodně štěstí všem :hjarta:.

Veruska72 — 14. 10. 2011 9:39

mvkoty napsal(a):

Dejzinko, já to mám od porodu podobně rozházené....jednou 15dní, pak klasika 28 a teš jedu po 30-31dní.....
Ona Viktorínka už zase takové miminko není a než se to povede a potom celé těhu tak už bude veliká holčička :-) tedy to si říkám já. No a tatík se rozhodl, že ještě počkáme a když tak by jsme začali se snažení jako opravdu poctivým až v létě :-(

Tím pádem nestihneme mojí úvahu jít s Vikčou na MD jen na dva roky a s třetím prckem na tři. No ale nevadí, uvidíme co se nám povede a nepovede. V každém případě já to nevzdávám a ve snaženíčku pokračuji z vesela dál :-)

Koty, určitě se snaženíčkem nepřestávejte, pokud k tomu máte podmínky. My začali, když bylo Lucince 10 měsíců - no a jsou jí dva roky a měsíc a mimi není ani na cestě. Zřejmě to nestihneme ani do tří let (mám RD na tři roky). Zkrátka nikdy nevíš - třeba se zadaří hned, nám se povedlo hned v 7/2010, ale skončilo to po pár dnech samovolným potratem. A od té doby revize v březnu a teď snažení. Proto ti fandím, abys manželovi vysvětlila, že tohle se naplánovat moc nedá :dumbom:.

Veruska72 — 14. 10. 2011 9:42

a pro ty, co jsou tu nové ;) - mám tři děti (18,15,2) a chceme čtvrté - dvě starší mám s exmanželem, holčička je s nynějším manželem a chceme pro ni sourozence-vrstevníka...

Gabka — 14. 10. 2011 10:09

Veruska72 napsal(a):

mvkoty napsal(a):

Dejzinko, já to mám od porodu podobně rozházené....jednou 15dní, pak klasika 28 a teš jedu po 30-31dní.....
Ona Viktorínka už zase takové miminko není a než se to povede a potom celé těhu tak už bude veliká holčička :-) tedy to si říkám já. No a tatík se rozhodl, že ještě počkáme a když tak by jsme začali se snažení jako opravdu poctivým až v létě :-(

Tím pádem nestihneme mojí úvahu jít s Vikčou na MD jen na dva roky a s třetím prckem na tři. No ale nevadí, uvidíme co se nám povede a nepovede. V každém případě já to nevzdávám a ve snaženíčku pokračuji z vesela dál :-)

Koty, určitě se snaženíčkem nepřestávejte, pokud k tomu máte podmínky. My začali, když bylo Lucince 10 měsíců - no a jsou jí dva roky a měsíc a mimi není ani na cestě. Zřejmě to nestihneme ani do tří let (mám RD na tři roky). Zkrátka nikdy nevíš - třeba se zadaří hned, nám se povedlo hned v 7/2010, ale skončilo to po pár dnech samovolným potratem. A od té doby revize v březnu a teď snažení. Proto ti fandím, abys manželovi vysvětlila, že tohle se naplánovat moc nedá :dumbom:.

jj, souhlasím :jojo: nepřestávat, vydržet!!!!!!!!!!!!!!!!! my se o sourozence začaly snažit, když byl Aničce 1.rok ........


Petřičko, krásnou svatbu ;)

všem držím palečky na // :hjarta:

Petricka80 — 14. 10. 2011 20:58

Ahojky Very :-),,,, děkuji, že jsi se ozvala :-)... no, tak to vypadá, že cyklus máme stejně, já to mám dostat dnes či zítra... těhu dle testu nejsem, takže to očekávám...
zrovna jsem se chytla s nastávajícím.. a to tak, že se jel projet autem... takže jsem tak nabroušená, že buď brzo prasknu nebo to dostanu ještě teď večer... a nejhorší je, že se člověk zhádá kvůli hovadin.. u nás konkrétně kvůli starému kazeťáku.. který přestal jít.... prostě.. hovadina.... ale hádka jak hrom.. no, co se dá dělat, snad bouře ustane :-)


Gabi, děkuji za přání k svatbě :-), tak snad si jí užiju :-)... i když ono poprvé je to holt jiné...

držím všem palečky !!!!!!! ozvěte se!!!

mvkoty — 15. 10. 2011 12:09

Ahojky snažilky,

Petri tak jak????Dorazila MS nebo ne?

U nás to s tím snažením je v pohodě, Vikuška se nám povedla hned během měsíce takže jsem docela v klidu. pořád si říkám, že je Viktorínka ještě maličká, takže když bych otěhu až jí bude rok a něco tak to bude v pohodě :-) Ale je mi jasné, že to taky nemusí být stejně rychlé jako u Vikči.
Ale uvidíme pořád si říkám, že je času dost ikdyž jsem tedy doma hlásila, že po 30nerodím

Veruska72 — 15. 10. 2011 13:57

Koty, tak to je fajn, že vám to jde bez problémů :supr:. Já neměla jako mladší taky žádnej problém, žádný testy, měření a tak - prostě jsme měli sex pořád a bylo to do tří, čtyř měsíců. Ve 23 jsem měla dvě zdravý děti, manžela...no a pak rozvod a i když jsem měla doma novýho chlapa, o dítěti jsem nechtěla dlouhých 11 let slyšet :cool:. Dvě stačí... :lol:.
No a v 35 letech jsem poznala svého manžela, je mladší a děti ještě neměl(díkybohu :gloria:), tak šup a byla Lucinka, sice nejdřív ZT, ale čtyři měsíce po revizi jsem byla těhotná znovu.
A od té doby...je to nějaký začarovaný. Velkou roli v tom hraje psychika, u mě určitě - chci to moc a dělám proto všechno, co jde :vissla: a stejně to dopadne tak, jak chce příroda.

Tak co, Petřičko? Dorazila mrška nebo // ? :hjarta:

dejzinka — 16. 10. 2011 19:51

Ahoj holky, tak se hlásím, že nic. MS opět tady po 25 dnech (což vítám - to je dlouhodobý standard). Pozitivní na tom je to, že na konci října budu doma od čtvrtka až do úterka a vychází to akorát někam doprostřed cyklu, takže minimálně z pohledu načasování by to mělo být OK ;)

Jak jste dopadly vy ostatní? Co nového?

Petricka80 — 16. 10. 2011 22:49

Koty, Very, je to na Vás :-). Já jsem na tom jako Dejzi ... dneska jsem začala špinit... do zítřka ji mám v celé své kráse, navíc bt opravdu poklesla .. takže tento měsíc opět nic ..... neva.. jak říkám, další turnus :-).. vychází mi to, že na svatbě budu asi 3-4 dny před menses a vzhledem k tomu, že byvám hodně ubrečená, když to mám dostat, tak doufám, že svabu neprořvu :-) !!
Koty... tak to máš super, že je snažení taková pohoda... držím palce, ať jsi tady další hvězdička se dvouprstencovou korunkou :-)..
Dejzi, další cyklus je náš :-) !!! Dohodneme se ,že v půlce do toho dáme vše !!! OK?? :-)
Jinak Koty.. docela jsi mě s tou třicítkou pobavila... mně je 32.. a zatím se na staré železo necítím :D

mvkoty — 17. 10. 2011 17:57

Petří já bych to taky tento měsíc neviděla na úspěch, začínám mít pms chutě a stavy jako každý měsíc....no ale uvidíme.
S tím že po 30 nebudu rodit jsem nemyslela že bych byla stará to neee, ale mám strach z toho odběru plodovky přes pupík a tak jsem se zařekla, že prostě do 30 a pak už neee. Ale víš co se říká.

Petricka80 — 19. 10. 2011 20:46

No, tak holky, kdo je na řadě... Koty... kdy teda budeš testovat??
Já už teda pomalu končím menses :-).... takže hurá!!! Budu se snažit :-)!!!!!!!!!!

Koty... okamžitě dej vědět, až uděláš test, jasnačka????

mvkoty — 19. 10. 2011 22:41

Petri já čekám pokud se o víkendu neukáže MS tak v pondělí ale jsem naprosto v klidu :-D

Petricka80 — 20. 10. 2011 14:43

Ok, čekám na pondělí... tak uvidíme :-).. aby to nebyl klid před bouří :-) !!!!

mvkoty — 20. 10. 2011 20:08

Petri to si nemyslím, protože už proběhla moje klasicky obviklá žravá, bolest břicha se taky objevuje takže jsem fakt v klidu....teď už bych cítila prsa aspoň trochu pnutí nebo tak. Ale cítím se normálně jako každý měsíc před cyklem.

mvkoty — 22. 10. 2011 18:03

Takže dámy jelikož se dneska MS nedostavila tak jsem si sjela pro testík a hádejte co jsem na něm našla?
No jak jinak byla tam jedna jediná opuštěná /

Petricka80 — 22. 10. 2011 21:27

No, tak to je pech :-/,ale je fakt, že jsi říkala, že až na Vánoce.. takže vlastně máš minimálně jeden cyklus čas :-). Takže další kolo :-), nicméně, Koty, ještě jsi to stále nedostala....

mvkoty — 23. 10. 2011 11:51

Petři jojo času je dosti podle drahouše tak ještě rok :-) no a stále jsem to nedostala takže bych to viděla na zítra že si zase tělo hodilo 30ti denní cyklus

mvkoty — 24. 10. 2011 18:02

tak hlásím, že stále nic MS asi stávkuje, tak uvidíme zítra když nic znovu testnu ve středu a pak volám dr

Petricka80 — 24. 10. 2011 22:45

waw, Koty, tak že by??? Tak to jsem zvědavá!!!! To by bylo náhodou super .. takové malé, milé, překvapivé překvapení :-).Já už mám po a když se tak dívám na svého spícího drahouše, tak to tento měsíc moc aktivně nevidím :-).-- blíží se svatba, do toho makáme ještě na baráku .. takže.. nevím. nevím.. :-)

mvkoty — 25. 10. 2011 9:22

Petři bu´d v klidu :-) dnešní raní test opět negativní.....hele třeba se zadaří o svatební noci to by bylo skvělé nemyslíš ?

Já počkám do zítra a pak volám dr

Petricka80 — 25. 10. 2011 12:46

Koty.. tak s tou svatební nocí- nevím, nevím..... vzhledem k tomu, že to mám kolem svatby nějak dostat :).... to by byla vážně náááhoda :D

Dej vědět, jak jsi dopadla...... jsem zvědavá :-)

mvkoty — 25. 10. 2011 13:19

určitě se ozvu jak budu vědět něco víc :-))))

dejzinka — 25. 10. 2011 20:39

Ahoj holky, tak se pomalu chystám na prodloužený víkend...domů:-)
Bohužel si myslím, že snaha bude marná. Jak jsem tady jásala před týdnem nad příchodem MS a cyklem 25 dnů, bylo to jenom nějaké špinění, tentokrát 4 dny a až pak se to rozběhlo. Takže jsem teprve skončila. Navíc se odhaduju na zvýšený prolaktin (tvoří se mi mléko!) nebo jinou hormonální poruchu. V pondělí skočím k doktorovi a uvidím, co vymyslí. Ach jo!
Jaká nálada panuje u vás?

mvkoty — 26. 10. 2011 10:15

Ahojky,
tak hlásím že dnes ráno dorazila MS takže jedeme dál

Petricka80 — 26. 10. 2011 16:43

Dejzi, tak to zaběhni k doktorovi, kámoška to měla, ale po všech testech jí vlastně nic nezjistili... ale i tak, raději pro jistotu...

a těhotná být nemůžeš?? nevím, jen mě napadla varianta.... raději běž k lékaři.
Koty,. hm.. :-(... tak hurá na další měsíc.... jsme na jedné lodi :-)

Já jsem nějak 11DC, takže snažení se blíží.... :-),,, no, ještě, že se pak bude blížít svatba a čekaní na menses si nebudu tak uvědomovat :-)...

zatím...

akar — 29. 10. 2011 0:17

ahoj holky, muzu se k vam pridat?
snazime se od cervna o treti ditko a nejak se nedari :( o to vic jsem z toho zklamanejsi, jelikoz prvni byla na prvni pokus, druha na druhy a to teti nejak ne a ne. Je pravda, ze jsem se na rodicaku vystridali s manzelem a tudiz chodim do prace a mam v praci pekny stres a nepatrim zrovna k nejmladsim rocnikum - proste to vsechno, plus to, ze to treti zacinam chtit cim dal vic, tomu vsemu moc neprida. Proste to vsechno, co klidnemu otehotneni moc nenahrava :( zacala jsem si merit BT, no pravda, teplota skace nejak zvlastne, tak jsem tehle mesic uz nevydrzela a pulce cyklu zasla za Dr. na folikulmetrii, Dr. mi potvrdila folikul na prave strane a pak za par dni, ze ovu probehla a to asi tak vse. Sdelila mi, ze to mam prestat resit, ze snazeni od cervna je kratka doba, ze doma mam dve zdrave deti, tak jestli bych to vubec v budoucnu chtela pripadne nejak resit a ze jsou na tom lide hur ...no fakt me tema recma tak akorat vytocila :dumbom:
ted se mi blizi konec dalsiho cyklu, ktery predpokladam, ze se zavrsi ve stredu max. ve ctvrtek MS :(

Kazdopadne, dekuji, ze jsem se tu mohla vykecat a vsem preji brzke // :hjarta:

mvkoty — 29. 10. 2011 10:06

Akar vítej, čím víc nás bude tím lépe :-)
Nevěš hlavu ono se to povede neboj :-) Mě dr  doporučit a povolil snažení od vánoc, ale riskli jsme to už teď  a nevyšlo to....test negativ a po 5ti denním zpoždění dorazila MS :-( a díky tomu se má drahá polovička rozhodla že s třetím dítkem počkáme tak rok dva :dumbom::dumbom: já jsem se ale zařekla, že po 30 rodit nejdu. Ne že bych byla stará to neee ale mám trochu obavy z odběru plodovky přes pupík a tak se tomu chci vyhnout a taky vidím jak na tom je moje mamina. Měla nás tři, mě s bráchou hned po 11měsících a nejmladšího bráchu po 11letech....a upřímně nemám super vztah s ani jedním z nich. Ikdyž toho nejmladšího mám tak nějak blíž víc si s ním rozumím.....a protože mám mezi těma prckama doma rozdíl 7let tak bych chtěla aby měla Vikča s dalším sourozencem trochu blíž. Ale uvidíme víš co se říká člověk míní život mění :-D

akar — 29. 10. 2011 22:17

Koty diky :pussa:
ty jo rok, dva jo? :co: ale ditko mate male, tak casu na zkouseni dost :jojo:
to me pobavilo, nechci rodit po tricitce :D ja rodila obe deti po tricitce ;)

mvkoty — 29. 10. 2011 23:01

Akar to víš já jsem strašnej posera pomalu omflévám když mi berou krev natož představa že mi píchají obr jehlou do pupíku brrr už jen ta představa a kroutí mi to palce u nohou :-(
Upřímně mám strach i z epiduralu. Když jsem čekala Vikču domluvili jsme se s přítelem, že bude u porodu, věděli jsme od začátku že bude císař a tak jsem se odhodlala pro epidurál...no a nakonec místo epidurálu byla celková narkoza. Na jednu stranu jsem byla vděčná, že jsem to zaspala ale na druhou stranu mi to bylo strašně líto kvůli příteli, že u toho nemohl být :-( tak třeba se teď do třetice pochlapím a zvládnu to s epidurálem a budeme u toho oba dva :-D

Petricka80 — 30. 10. 2011 13:48

Ahoj holky. Akar vítej :-).
Akarko, mně je 32, takže taky už nejsem nejmladší... ale je pravda, že obě mé švagrové si nadělili na 40.narozky třetí, takže jsem vlastně mladice :D. Je pravda, to co říká Koty, taky nechci mít velký rozdíl, ale i tak budu mít, Natálka bude mít v prosinci 5, takže minimálně skoro 6let to bude mezi první a posledním :-)..pokud se vůbec zadaří :-).. a vzhledem k tomu, že máme teď na pilno a nějak nejsou síly na snažení, tak nevím, nevím...... tento měsíc je to celkem na houby.. asi bych musela být panenka Maria :D.Každopádně, Akar, dej vědět, jak jsi dopadla ve čtvrtek...... třeba už ms nepřijde!!!!!

Koty, tak tomu dejte volný průběh a příroda si sama ukáže, ale je pravda, že někdy s těmi chlapi nejde hnout... držím palce, ať to rozhodnutí počkat, nemyslí tak úplně vážně..

CO Dejzi???? Jak asi dopadla??


Jsem ráda, že se tady rozrůstáme.....

těším se,až se nám povede..
zvažuji měřit BT,ale zatím se mi moc nechce... celý měsíc.... no,,, možná to zkusím příští cyklus...

každopádně, já mám teď plnou hlavu s přípravami na svatbu.. protože tak nějak máme vše a nic .. vše chce nějak doladit :-).


Uf :-)

mvkoty — 30. 10. 2011 19:56

Petři jen si odpočiň a užij si svatbu už se ti to blíží a bude z tebe za pár dní vdaná paní :-) snaženíčko teď hoď za hlavu...já to taky tak nějak hodila za hlavu a nechávám tomu volný přůběh přesně jak píšeš :-) Uvidíme co bude :-D

akar — 30. 10. 2011 20:20

Petri taky diky :pussa:
jo, tebe ted ceka velky den :jojo: tak at je podle tvych predstav :hjarta:

Koty jak to myslis s tim tim pichanim? :co: to myslis plodovku? jestli jo, tam me nikdy nikdo neposlal (a to jsem rodila obe po tricitce, to je az po 35 ne? a to snad ani ne vzdy, mozna se i pletu). Ale ten vek se mi taky kvapem blizi.

holky vsak ono se rika, ze kdyz to clovek nejmin ceka tak to prijde raz dva :)

mvkoty — 31. 10. 2011 10:26

Akar jojo myslím odběr plodovky....můj dr to dělá všem matkám po 30ti...proto bych nechtěla rodit po 30. A už taky z důvodu toho že jsme jako familie prolezlí různýma nemocema a taky máme v rodině postižení...tak proto z toho mám obavy :-(

Ale jak říkám nechávám tomu volný průběh a uvidíme co bude a nebude

dejzinka — 31. 10. 2011 16:56

Ahoj holky, ahoj Akar, hlásím se se zpravodajstvím - dneska jsem u doktora nafasovala proveru. Vypadá to, že v první části cyklu problém nebude - sliznice roste, podle ovu testů ovuluju, podle píchání v podbřišku ovuluju, dokonce jsem se zaměřila i na čípek :D a i podle něho ovuluju. Teď akorát jsme v ideální fázi, tak uvidíme. S manželem jsme pevně rozhodnutí nechat to na přírodě a moc nezasahovat, tak váhám, jestli mám vůbec tu proveru brát nebo ne. Máte s tím nějaká zkušenost? Po prodělané trombóze se mi nechce cpát hormonama, no doktor mě ujistil, že je to bezpečné.
Co jinak? Jaké máte novinky? Co přípravy na svatbu, Petri? Mě teď čeká akorát tak výročí, tak budu zase jásat, jak jsem se kdysi dobře rozhodla :)
Držím palce!

mvkoty — 31. 10. 2011 19:16

Dejzinko buď v klidu.. já jsem proveru brala taky před těhu s Míšou a měla jsem ještě estrofen. Brala jsem to asi 2měsíce a pak přišlo těhu :-) takže bych se opravdu nebála....žádné jiné účinky jsem nepociťovala opravdu v pohodě.

Petricka80 — 1. 11. 2011 18:05

Ahojky holky,držím palce na testování... :-)

Jinak rýpavá novinka ( moje švagrovka před 4mi týdny si nechala vyndat mirenu, no a hádejte co... je těhotná.... prostě luskne a je to.. brácha je asi superman.. jelikož už se jim to takhle povedlo 4krát!!!!!! dvě těhu sice nedopadly..ale otěhotnění není problém..

to já mám problém zapadnout i donosit,,, tak věřím, že teď bude všemu jinak :-)


jinak dneska jsem měla fakt krásný..... žádné myšlení na snažení, prostě tak jak to má být :), takže cítím, že teď to vyšlo :D !!
No, pro jistotu to posichrujeme :-) ještě zítra, pozítří ,,atd. :-)
Jinak s tou plodovkou je to nějak po 34,35věku.. teda, doufám, že se tomu ještě vyhnu... ale asi to někteří doktoři dělají i dřív...
Na svatbu se chystám,... pomalu :), ale jsem v klidu, jelikož se dvěma dětma, zedníkama v domě a v pořadí druhou svatbou už to až tak nehrotím :-), navíc máme jen fakt rodinu a jedny známé, takže taková malá rodinná oslava- 16dosp. a 9 dětí... 

no,ale blíží se to :-)já jsem teď nějak 16DC.. takže nejkativnější fáze :-)...

akar — 2. 11. 2011 19:51

ahoj holky
Petri to byla ale rychlovka u svagrove - gratuluju :hjarta:
no a ja to nevydrzela a dneska tesla - k memu velkemu prekvapeni se objevil duch ;) samozrejme jsem rada, ale jeste nejasam, mezi holkama jsem mela jedno ZT, tak vim, ze to jeste vubec nic neznamena, ale po tech mesicich snazeni, alespon nejaky uspech :)
Ale stejne mi to moc hlava nebere, kdybyste vydeli moj graf s BT, tak nebyt u Dr. v pulce cyklu, tak si myslim, ze je anovulacni :/

Petricka80 — 2. 11. 2011 22:00

Akar!!!!! No super !!! Blahopřeji!!! Vzhledem k  metříku je duch naprosto úžasná zpráva!!!!! Jasně, že gratuluji zatím potichoučku,ale i tak.... zase další třpytivá hvezdička naděje i pro mě a další :-)!!!


Akorát teda promiň, seš tady takovou chvilku a místo abys poctivě odchodila alespoň jeden negativní cyklus, tak tu rovnou vysolíš pozitivní test!!!?? :D.. teda, že se nestydíš, co ti říká solidárnost?? :D
Koty... jak to u vás probíhá??
Deisy, bereš teda ty hormony??

Petricka80 — 2. 11. 2011 22:02

Akar, co se týče BT, tak u mě teda zatím fungovala vždy spolehlivě.. sice minulý měsíc mi udělala planou naději, že je podezřele vysoká..ale stejně nic..
tento měsíc nemám na bt čas, tak jsem odhodlaná tento měsíc neměřit ani před menses... (abych viděla, jestli klesá)..prostě budu doufat, doufat a doufat :-)

akar — 2. 11. 2011 22:09

Petri dik :pussa:
to vis, ze je mi to trapny, takovych mesicu jsem se deptala sama a kdyz jsem se sem prisla konecne vykecat a postezovat, tak najednou duch :D

akar — 2. 11. 2011 22:13

no me prave pred Ovu skakala nahoru a dolu, nebyt u Dr. tak fakt nevim, kdy vubec a zda byla a pak par dni byla teplota nahore, ale o vikendu sla dolu a v vcera zas najednou stoupla a dneska, kdyz byla nahore, tak jsem rikala, ze to teda zkusim testnout. No proste zadny ukazkovy graf

akar — 2. 11. 2011 22:14

drzim palce na tento cyklus :hjarta: , ale ted je na rade svatba :) :jojo:

Ivule — 2. 11. 2011 22:17

Ahoj holky.
Téééda,Akar,gratulace,hlavně,ať je vše,jak má být.
Petricko,gratuluju švagrové,její škoda,že na svatbě nebude moct pít...to ty si to užiješ a pak hned zjstíš,jak jsi tomu malýmu zázraku dala zabrat.Držím pěstičky na svatbu a na dáreček hned po ní....
Jinak já dneska poradna,vyfasovala jsem papíry na cukrovku,na to se moc těším.Malej má už skoro 3/4 kila...je to macek.Ještě,že přibírá jen on,já mám zatím úspěšně mínus 8kg....při mé nadváze je to klika.Jo a už asi jistě to bude Kryštůfek.
Jinak,jak řešíte tu plodovku,je to nad 35 let,ale není to povinnost,když plodovku nechceš,můžeš zvolit vyšetření v 10.týdnu krev a ve 12.týdnu UZ a je to v pohodě.Od plodovky se spíše upouští,přeci jen je to riziko.Já ji odmítla,doktorka byla naprosto v pohodě-prý ji maminky odmítají a nahrazují čím dál častěji,udělala mě to druhé vyšetření/je teda placené-stojí 1500Kč...ale čert vem peníze/,vyšlo mě to krásně,riziko velmi nízké i vzhledem k věku-je mě 37,takže super a bez zásahu.Jinak kdyby to nevyšlo dobře,tak pak už se nedělá plodovka,ale přímo odběr vzorku z choriových klků.
Držím všem ostatním čekatelkám pěstičky a posílám bacily...pa pa.

Petricka80 — 3. 11. 2011 17:42

Ivulko děkujeme a ať hezky rostete... teda tvé přibírací skóre je neuvěřitelné .. jak to děláš??

Máš pravdu,švagrová chtěla pít teqiulu.. .takže teď má po tequile :-)-- já si dám víno... tvrdé nepiju.. takže uvidíme . důležité je, ať to jednou vyjde...  :-)

Uf, nějak se ten příští pátek blíží..a začíná mi to docházet.... s přibývajícím věkem a jedním rozvodem si uvědomuji zodpovědnost,až si říkám.. ježíš, kam se zas ženu..ale kdo nic nezkusí, nic nemá.. tak snad to tentokrát vyjdew :-)

dejzinka — 3. 11. 2011 19:15

Ahoj holky, no to koukám, kolik příspěvků se tady urodilo - a takových pozitivních :-)
Proveru bych měla začít brát v neděli 6 dnů, píšou tam, že po tom můžu být ospalá a mít problémy s koncentrací - v neděli přitom jedu do Bratislavy na Rammstein a povezu v noci plný auto domů, tak doufám, že to jenom na letáku straší. Nebo začnu až v pondělí, ale riziko fakt neznám. No uvidím...je to ještě daleko. Ani nestíhám moc myslet na to, co se se mnou děje nebo neděje, v práci teď trávím 12 - 14 hodin denně, syna skoro nevidím, řídím ho přes telefon. Nevím, jestli je tohle vytížení dobré (nemám čas se sledovat a myslet na to, jestli to vyšlo) nebo špatné (ve stresu těžko můžu otěhotnět), tak se nechám natuty překvapit.
Všechny se mějte!

Maharishi — 3. 11. 2011 19:42

Ahoj Akar...teda to jsou novinky ;););)

Moc gratuluji, tak ať vám to vyjde!! :hjarta::hjarta:
A jak se daří? Co holčičky???

A-N-Y 1 — 3. 11. 2011 19:54

Ahojky Akar,takže i já moc a moc gratuluji a držím palce :pussa: A budeme tě sledovat :jojo: Škoda,že nechodíš na FCB  :vissla: :vissla: !!!!Byly by jsme rády,kdyby jsi se přidala :jojo:

Maharishi — 3. 11. 2011 19:58

jojo, nechceš si ho založit? :vissla::vissla:

mefinka — 3. 11. 2011 20:45

Maharishi napsal(a):

jojo, nechceš si ho založit? :vissla::vissla:

:jojo: zaloz si FB a pridej se tam k nam :) A samozrejme gratuluji :hjarta:

mvkoty — 4. 11. 2011 8:30

Akar super zprávičky tak snad se duch změní v super čitelnou druhou / :-)

Ivule v tom 12.tt máš na mysli tripletesty??? Ty mě dr dělal u obou těhu. Ale nabízel mi ještě nějaké podrobnější testy za těch cca 1500,- ale já jsem poseroutka takže jsem na to nešla. Nejde ani o to nechat si udělat ty testíky ale spíš o to, rozhodování kdyby to nedopadlo dobře. Mám kolem sebe spoustu holek co jim řekli třeba Downův syndrom u miminka a poté co se rozhodly so mimi nechat tak se jim narodilo naprosto zdravé mimi. Takže tyto testy neabsolvuji a jsem více v klidu :-) Nedokázala bych se rozhodnout zda mimi donosit nebo ne :-(

Jinak u nás je teď v řešení možnost volby MD na 2roky pokud by mi to vyšlo tak od ledna nastoupím na zkrácenou MD a pokusíme se o mimi abych šla z rodičáku na rodičák a to už bych byla na 3roky. Tak uvidíme co mi na sociálce řeknou. Ale moc tomu nevěřím, protože to mám trochu komplikovanější.


Dejzi u tebe by to mohlo být obojí, stres v práci, vyčerpanost i ta psychika. ALe neboj ono se to povede :-)

Ivule — 4. 11. 2011 19:23

Ne ne,Mvkoty,Triple testy jsou právě ty,které normálně absolvuje každá mamina cca v 16.týdnu těhotenství....a ty jsou právě hodně nepřesné,proto se také uvažuje o tom,že budou v budoucnu nahrazeny právě těmi přesnějšími testy,které ale zatím bohužel stojí 1500Kč,jako nadstandart.V budoucnu budou snad zdarma a nahradí Triple testy,už o tom snad uvažuje vláda,že to bude schváleno.Ty novější a přesnější testy se nabírají v 10.týdnu těhotenství-krev a pak ve 12.týdnu se měří na speciálním UZ rozměr tzv. ŠÍJOVÉ PROJASNĚNÍ a v kombinaci s výsledky krve a věku maminky vyjde koeficient,který určí,jak velké je riziko postižení plodu.Je to o hodně přesnější,než dosavadní testy a hlavně,kdyby nedejbože bylo něco hodně špatně,tak to bude budoucí maminka řešit cca v tom 12.týdnu a ne někdy ve dvacátém,jako doposud,kdy už má bříško,cítí pohyby atd. a musí pak porodit mrtvé postižené miminko,děs.....chápeš.Já jsem ráda,že jsem do toho šla,není to takový stres a víš velmi brzy,že je miminko v pořádku.Mě se stalo při prvním těhu,že jsem měla ty Triply právě velmi špatné,hned mě hnali na plodovku,šílený stres a pak více jak 3.týdny čekání na výsledky....to bylo hrozné a celé tři týdny se ti honí hlavou,jak a co uděláš,když to bude špatné....tenkrát bych si asi malého nechala,naštěstí to dopadlo dobře...a to mě bylo 20....no opravdová zkouška ohněm pro mě i pro manžela.Měla jsem štěstí,že on je takovej bezvadnej a hlavně optimista,bez něj bych to snad ani nedala.Když mrkneš na jiné diskuze,určitě je tam naprostá většina holek-těhulek,co si nechaly dělat ty novější a přesnější testy,málo kdo to nechává až do 16.týdne.Mě to nabídla moje doktorka ihned,když jsem jí řekla,že na plodovku bych nerada/kvůli protilátkám a riziku/.....nebyl to vůbec problém,jen to holt něco stojí....

akar — 4. 11. 2011 20:14

jeee holky diky :hjarta:  vy me vystourate vsude :D pisnu vam do stareho domku (snad ho najdu :) )
Ivulko tobe taky diky a gratuluju ke kontrole, at hezky rostete a prospivate :hjarta:
Koty ja byla v obou tehu jen na kombinovanem ve 12 tydnu a na triple testy me nikdo neposlal :)

test jsem nezka zkusila znovu, carka zatim sili, objednana jsem k Dr. na 25.11.

Petricka80 — 4. 11. 2011 21:08

Akar, super !!!!!! parádní zprávy !!! :-),,, tak nám honem popiš nějaké příznaky.. poznala jsi to na sobě??? jaké máš pocity??? co etapu nidace, šla nějak poznat???


tak dlouho to budu číst dokola, dokud neotěhotním autosugescí :D

Já byla u obou ve 12.týdnu na šíjovém projasnění a nosní kůstce a pak taky v 16.tt na tripplech.... pokud bych byla těhotná, tak by to tak asi bylo i teď- je mi 32.

všem snažilkám přeji hodně štěstí a těhulkám taky :-)
Koty, tak to je dobrá varianta, pokud ti vyjde ta dvouletá mateřská.. máte okamžitě důvod zkoušet ihned-- a nečekat na vánoce :-)

akar — 4. 11. 2011 21:43

Petri :D
no nidace byla asi to jak ta teplota sla dolu a pak zas nahoru. Ale tentokrat zadne boleni prsou nic, jem me bolelo klasicky bricho jak pred MS. Za to posledni dobou po obede pravidelne nastoupi silena unava a ja jsem rada, ze jsem rada a spis v praci prezivam, tak nestiham. Jsem rada, ze je vikend. Jak to budu ale provozovat dal, netusim. Ale to je fuk, hlavne aby se to dobre zavrtalo a bylo jak ma :)

Koty pokud planujes otehotnet, taky bych do dvoulete sla ;) ja mela obe dvoulete (prvni jsme planovaly, ze se snad povede do dvou let druhe) no a u druhe, ze pujdu castecne do prace. No a zmena je zivot, ale pokud teda ted to klapne, tak bych sla do trilete. Po tehle zkusenosti, se nikam honit nebudu.

mvkoty — 4. 11. 2011 21:59

No holky tak jsem to zjišťovala a jelikož se to bere z nejvyššího příjmu v rodině tak bych na tu dvouletou variantu mohla. ALE pobírá se jen 19měsíců což pro mně znamená, že od ledna bych jí pobítala cca 10měsíců...což je dosti šibeniční termín na to otěhotnět. A tatínek se na to zatím moc netváří. Tak uvidím co mi na to řekne o víkendu. Zkusím na tom trochu zapracovat a vše mu nějak v pohodě vyložit aby si nemyslel že na něj tlačím nebo tak něco.

Mandragora — 4. 11. 2011 22:02

Zvonilko, držím vám palečky ať to výjde!

akar — 5. 11. 2011 8:56

Koty to nejak nechapu - jak 10mesicu od ledna?  ta nejrychlejsi varianta je do dvou let veku ditete a to jak se koukam na metrik bude male tak prelom brezen/duben 2013. A jelikoz na materskou muzes odejit nejdriv 8 tydnu pred dalsim porodem, tak teoreticky na otehotneni mas cas nekdy do zacatku pristiho srpna (abys plynule presla z rodicaku na dalsi materskou ;) ) s terminem porodu nekdy na konec dubna 2013 :)

mvkoty — 5. 11. 2011 9:18

Akar  ono je to do dvou let věku dítěte ale oni počítají do toho ještě PPM takže celková doba pobírání mateřské je 19měsíců. Ale jelikož já už na mateřské jsem tak se mi bude od částky 220tisíc odečítat  částka kterou jsem čerpala do konce prosince 2011. A to co zbyde mi rozpočítají na částku 11500 což vychází na oněch 10měsíců.
Schválně koukni tady na tu kalkulačku http://www.penize.cz/kalkulacky/rodicovsky-prispevek

akar — 5. 11. 2011 10:59

to znamena, ze ty jsi nebyla na materske ale rovnou od porodu na rodicovske? tak to potom jo. No v tom pripade to chapu, to to mas tak tak :hjarta:

mvkoty — 5. 11. 2011 11:06

Ne  nebyla jsem hned na rodičáku, ale protože už rodičák pobírám a přecházela bych na nový systém automaticky by odečetli částku kterou jsem už čerpala a zbytek by mi rozdělili na těch 11500,-. Tak by to udělali všem kdo by ze starého systému vyplácení přecházeli na nový.

Já jsem neměla PPM ale náhrady spojené s porodem, které se pobírají 6něděl před porodem a 6neděl po porodu, protože jsem díky zaměstnavateli neměla nárok na PPM.

dejzinka — 7. 11. 2011 21:22

Holky, tak beru 2 dny proveru, mam pocit, ze mam tvare dvakrat tak velke, nafoukle bricho a bolest podbrisku. Musim vydrzet do patku. No to zase bude tyden! Doufam, ze to k necemu bude.
Co noveho?

Petricka80 — 7. 11. 2011 22:24

ČAUKY DEJZI A OSTATNÍ.. u mě vrcholí přípravy na svatbu.. a pořád nemáme odvoz, 3 kamarádi nemůžou, tak nevím,,. musíme někoho splašit..

jinak zítra jdu na melír a zkusit svat. účes -).. to bude reláááx !!
Co se týče snažení, tak jsme dle kalkulačky zřejmě ovu úplně prošvihli-.. nějak jsem si to špatně spočítala... takže tento měsíc to holt asi opět nevyjde... navíc mám opět klasické příznaky pms... chjo..
dneska jsem sedřená jak borůvka, jsme uklízeli po zednících, do toho stěhovali nějaké skříně, tak plný barák věcí, dětí.. no, jsem ráda, že je večer :)...

mě bolí klasicky hlava, mám návaly a bolí mě prsa, jediné co vnímám jaké jiné je to, že mě nebolí břicho jako obvykle v tuto fázi cyklu v rámci pms, ale je pravda, že to možná méně vnímám tím že se hýbu a makám...

to spíš :-/

mvkoty — 8. 11. 2011 7:38

Petři tobě uř se to kvapem blíží viď, dofám, že se pochlubíš  fotkama .-)

u nás nic nového jen Míša přišel, že chce bráchu z babyboxu :-D
Jinak snažení je dle tatínka odloženo až po vánocích a prý tomu necháme volný průběh. Tak jsem na to zvědavá

Petricka80 — 8. 11. 2011 19:08

:D babyboxu, tak to je paráda :-) ..zas by to bylo bez práce :D


Tak do vánoc to není daleko :-), takže to máš za chvíli :-), bude na válečném poli spolu, pochybuji, že do té doby otěhotním :-)

Holky, neznáte někdo nějaký dobrý recept na pms... já mám vždy tak po*né bolesti prsou, že ani nemůžu usnout, do toho návaly, bolesti hlavy a zimnice... už mě to štve, poslední dobou to tak mám každý měsíc, předtím jsem to měla tak objeden měsíc, teď to mám každý.. pokaždé jako chřipka..
četla jsem o kapkách gynnex, neznáte někdo??

gynekologovi nechci říkat, beztak mi zas řekne, ať držím dietu ve smyslu, ať vůbec nejím brambory,ale jen rýži ?:D
takže uvítám babské rady..

mvkoty — 9. 11. 2011 9:36

Petři tak budeme bojovat spolu jo :-) ikdyž u nás to teď fakt vypadá že když se zadaří tak za hooodně dlouho, tatínek si nabral práci na víc aby prý byly korunky takže na zadělávání není moc času a ani nálada :-(

Já jssem užívala Algifenové kapky když jsem měla takovéhle stavy, ale tuším že jsou na recept :-(

dejzinka — 13. 11. 2011 8:49

Ahoj holky, minulý měsíc jsem si objednala ovulační testy, abych věděla, jestli opravdu ovuluju (jak jsem si myslela) - potvrzeno. Jako bonus jsem dostala i 2 HCG testy ... no a nedalo mi to, včera dopoledne jsem si jeden udělala a ona tam byla slabá druhá čárka! MS bych měla dostat nevím kdy, protože tento měsíc jsem užívala 19. - 24. den proveru = v pátek jsem skončila a doktor říkal, že za 3 - 7 dní to přijde. Tak jsem fakt zvědavá, co přijde:-)
Co u vás nového? Co svatba? :-)

Ivule — 13. 11. 2011 17:28

Dejzi....že by?Doufám,že to vyšlo.....
Petricko....gratuluju mladá paní...

mvkoty — 13. 11. 2011 19:18

Dejzi tak držím palce ať ta druhá čárka jen sílí a je tmavá a pořádně silná :-D

Petři jak se cítíš jako mladá paní?

A právě sleduji ve zprávách že už nebude dělám odběr plodové vody :-D hurááááááááá prý od příštího roku...

Jinak u nás nic moc, tatík v práci do noci takže není čas ani nálada a síla na mazleníčko :-( Ale mělo by být lépe tak snad se zadaří.

Petricka80 — 14. 11. 2011 11:01

Ahojky holky, tak hlásím, že svatba úspěšné za mnou :-), vše ok, neutekl :-)....
nicméně 25DC den před svatbou jsem dostala teploty a zimnici, do toho jsem začala špinit, říkám si, tak to je dobré znamení- mám cykly tak 30-32dní.. tak že by??? no a ono prd, dostala jsem to den po svatbě skoro o týden dřív :D..
takže Koty, vypadá to, že tady zůstaneme asi jen my dvě :-).... všichni nám nějak utíkají :(.. tento měsíc fáááákt zabereme.. teda aspoň to říká manžel :-), ale vzhledem k tomu, jak nás znám, tak to tak žhavé nebude :D ..

jak se máte Vy????

dejzinka — 14. 11. 2011 18:53

Ahoj Petricko, tak tedy gratuluju ke vstupu na uspesnou drahu manzelky! Jsem cekala do potvrzeni, ze svatba opravdu probehla:-) Jaka zmena nastala?

Heledte, baby, test mam jeste trochu pozitivnejsi nez o vikendu, takze to fakt vypada nadejne...no uvidime, nechci byt prilis optimisticka, tak setrim... drzte mi palce!

Petricka80 — 15. 11. 2011 7:44

Ahojky Dejzi :-), tak to je parádní zpráva!!! Tak tmavni a tmavni... :-), tiše závidím ....

změna??? nevím, zatím je to dobré, manžel se pořád kochá, jaké to je krásné k někomu tak patřit, tak snad mu to vydrží :-).


fičím s malou do školky... brrr,tam je zima..

jo, holky. nevíte někdo, jak odstranit zápach v bytě po spálení.... včera nám trošku chytla od lampy foukaná izolace, kterou zrovna dáváme na střechu.. naštěstí jsme si všimli včas, ale zápach je stále.. kují :-)

mvkoty — 15. 11. 2011 7:51

Ahojky holky,

Dejzi držím vše co mám ať ta druhá čárka už jen tmavne a dr potvrdí těhu :-)

Petři a jaká byla svatba? Povídej přeháněj ať mám inspiraci :-D

Tak se jdu děvčátka rozloučit. Naše snažení je u konce. Není s kým se snažit. :grater:Takže třetí dítko nebude. Všem vám tady držím palečka ať se brzo dočkáte vysněných // na testíku. Občas nakouknu jak jste na tom. Mějte se krásně:hjarta:

Petricka80 — 20. 11. 2011 14:02

Koty??? Jak to ???, :grater:  ,.,.. ach jo, tak to mě mrzí ..... :-(

O svatbě psát nebudu, asi není zrovna moc nálada.... viď.. ??

Jen teda , že vše bylo ok a manžel je rád a pořád mě hrdě nazývá manželka :-).. tak snad to tak bude i nadále :-)

Koty, moc mě mrzí, že se situace u vás nějak změnila, ale neboj, není všem dnům konec.... věřím, že vše se uklidní a bude to zase vše růžové.. držím moc palce.. já si jedním strašně bolestným příběhem prošla. takže vím, o čem mluvím :-)

drž se!!!

Želvička17 — 20. 11. 2011 14:16

Ahoj holky,
tak jsem to tu trošku projela ze zvědavosti a teda Petri, hodně štěstí při snažení, kde bereš tu energii chtít ještě třetí když máš dvě děti s takovým malým rozdílem? :D

mvkoty — 20. 11. 2011 17:33

Petři klidně piš :-D jsem zvědavka zvědavá.....no třetí nebude protože otec je na :dumbom::dumbom::dumbom: a vypadá to spíš na odchod než další mimi...ale to by bylo na dlouho. Třeba se to časem zlepší a třeba za rok za dva kdo ví, ale teď nechci v žádném případě do téhle situace opravdu neeee

dejzinka — 20. 11. 2011 19:24

Tedy holky, to jsou tady ale zvraty! Koty, hlavu vzhůru, nevěřím, že to je tak černé. My jsme se taky rozváděli, taky žili odděleně a teď se tomu už jenom smějeme. Moc ti držím palce, ať se všechno utřepe a dál běží podle tvých představ.

Já jsem asi zatím pořád teoreticky těhotná, další testy už jsem si nedělala, k doktorovi půjdu až kolem Mikuláše a doufám, že už bude srdíčko. Muž už na mě dneska soucitně koukal a ptal se, jestli tak roztomile protivná budu pořád nebo je to jenom nárazová jednodenní akce. Uvidíme.

Ozvu se určitě, ať už budu mít jakékoliv zprávy. Všem vám moc fandím!

Petricka80 — 20. 11. 2011 20:42

Ahoj Želvičko :-), nevím, jestli mám energii na další, ale chci ho, takže tam asi někde ta energie zřejmě bude :D
zvažuješ také ještě jedno '?? :).. ale podle metříku je asi ještě brzy se ptát, že :-)?? gratuluji k miminku :-)....


Koty... nic není tak horké jak se uvaří... nějak se to vyvrbí.... držím palce, ať je to  tím dobrým směrem, jaký si přeješ.... máte dvě děti, to by se sakra špatně odcházelo... neboj,,,, bude to dobré...


Dejzi :),, tak to jsem zvědavá, jestli to bude malý Mikulášek nebo Mikuláška :-), držím palce.... dej vědět!!!!!


Jinak ta má švagrová, co jsem psala, jak rychle otěhotněla...tak je v 7,týdnu a už bylo srdíčko :-)
, tiše závidím :-)

a tak nějak mám pocit, že jsem tady zůstala sama, co zkouší a není,,,   :grater:

halo, přidejte se někdo...

mvkoty — 21. 11. 2011 7:39

Petři já taky doufám, že to bude dobré, zatím je to tak na cestě. Ale další mimi teď fakt ne. Nechci zachraňovat situaci prckem. Nicméně anti nebudu brát takže kdo ví třeba se zadaří aniž bych to nějak plánovala. V každém případě tě tady samotnou nenechám neboj.

Želvička17 — 21. 11. 2011 9:04

Petři tak ať se brzy zadaří. Mně je 34 let a momentálně jsem ráda, že dejchám... :storstark::lol:

V současné situaci je i to druhé dost velký stres, ale já věřím, že se to časem mnohem zlepší, počasí venku tomu všemu moc nepřidává...
Zrovna včera manžel toto řekl nahlas, co jsem si myslela, ale nechtěla jsem se rouhat - prostě jsme měli ještě s tím druhým počkat rok dva... ale zas dítě není samozřejmost a my máme na druhé straně fakt hodňoušky ťuk ťuk...:)

Já jsem ale taková nátura, že jen se oklepu, tak mi zas začnou roupy a jak jsem spontánně chtěla druhé, tak třeba nakonec přece jen toho chlapečka...:dudlik: Akorát nevím jak se dělaj chlapečkové...:D

akar — 21. 11. 2011 21:25

Dejzi gratuluju :pussa: at hezky // sili :hjarta:
Koty teda co to ctu - drzim moc palce at bourka brzo prejde a nebe je zas bez mracku :pussa: :hjarta:
Petri jak je? vdana pani ;)
Zelvi jak se dari? vsak si brzo najdete ten spravny rezim :jojo:

akar — 21. 11. 2011 21:29

ja byla dnes u Dr., fazolka je tam kde ma byt, odpovida stari a mela naznak :hrajta: . Dr.mi rekl, ze vzhledem k tomu jake mam pracovni tempo, tretimu tehotenstvi a veku, ze me chce videt radeji doma, tak mi napsal rizikove tehotenstvi a mam chodit casteji na kontroly

Želvička17 — 22. 11. 2011 9:03

Akar Ty jsi ďábel :D:D:D:D:D
Gratulace veliká... Ty a víš co to bude mít tři holčičky ..?:D

Petricka80 — 27. 11. 2011 11:13

Akar, Dejzi... držím palečky :-).... jen tak dál :-)

Koty, tak to teda doufám, že mě tady nenecháš.... pevně věřím, že se objeví nějaký nenadálý zkratík :-) a bude z toho bobínek :hjarta: ... nebereš ant.,takže stát se to může kdykoliv :-)..

doufám, že se situace u vás hnula k lepšímu...a nezažíváš nějaký stres.... ono stejně, co se má stát, stane se..... takže držím palce a věřím, že mraky přejdou :-)


Želvičko, já myslím, že máš naprosto úžásný rozdíl věku :-), první měsíce bude asi záhul,ale  to přejde... jednu princeznu už máš, takže jsi zkušená maminka, která vše zvládá úplně s nadhledem :D...
:-).. já měla Míšu přesně, když měla Natálka 2,5 roku... měli být o dva a 3/4,ale Míša přišel na svět v 31tt, takže jsou o něco míň :-)... teď jsem teda zvědavá.... tento měsíc se poctivě ob den !!!!!!! zatím se manžel drží :-), no ještě mu pár pokusů zbývá.... :-)takže začíná to být docela srandovní, protože si z toho děláme už srandu a snažíme se aspoň ať je to pokaždé jiné :D.. zrovna včera mu říkám... když roztahoval gauč... :-)... co kdybychom si udělali svíčkovou ...romantiku a manžel na to:" Jé, svíčkovou, mňám.... dáme se, ale tak pozdě, chce se ti to vařit????  :D ':D :D .. takže u nás je to jasné..láska prochází žaludkem, já o sexu a on o žrádle :D


Včera jsem byla se švagrovkou, která tak bleskově otěhotněla, je v cca v 9. týdnu a čoveče... už má bříško.... čeká třetí, takže ono to tak asi je....


Těhulky naše, jak to máte s bříšky??????

U nás je posvatební nálada :-), stále ještě.. ale zdá se mi, že si manžel začíná nějak víc dovolovat.. třeba... nějak víc mě hlídá...  předtím jsem si drandila autem,kde jsem chtěla... je nějaký jistější :-), pořád říká, už si moja, tož budeš poslouchat :D... samozřejmě ze srandy... on ví, že nebudu :D..... takže ptali jste se, jak po svatbě.. takže u nás ,.tak :-)

mvkoty — 27. 11. 2011 11:40

Ahojky Petři:-)

tak u nás pohoda jazz :-D vše vyříkáno a jsme zase v líbánkách skoro :-D Ale mimi zatím odloženo.
Ale máš pravdu antiko neberu takže se to může stát kdykoliv :-) A já to zatím nechávám na přírodě jak ona sama rozhodne. Zatím si chci užívat maličkou, teď začala lézt tak je s ní sranda :-) Ale jak říkám kdo ví :-D

Petricka80 — 27. 11. 2011 20:14

Koty, to je super zpráva :-)!!!!!!!! hurááá :-)

mvkoty — 27. 11. 2011 21:44

Petricka80 napsal(a):

Koty, to je super zpráva :-)!!!!!!!! hurááá :-)

Jsem ráda že máš radost :-D já jí mám taky :D:D:D

akar — 28. 11. 2011 13:35

Zelvi dve nebo tri, to uz takovy rozdil nebude :D (otazka bude, co kdyz to bude klluk, co mi s nim pak tady :D )
Koty to jsou skvele zpravy :supr: je dobre, ze jste si vse vyrikli :hjarta:
Petri tak drzim palce, at snazeni i nadale jde tak dobre a pak drzim palce na testovani :hjarta:

s tim brichem, zatim nevim, pripadam si porad jak pred MS, tak nejak nafouknta, ale pocitam, ze vyskoci driv. uz v druhem tehu jsem nosila tehu kalhoty pred ukoncenym 1.trimestrem :(

Želvička17 — 28. 11. 2011 13:42

Petři a co myslíš jak my jsme si dělali Michalku...:D:D:D  Já s ovulačním kalendářem v ruce... chudák přiletěl ze služebky a místo do práce musel ještě v poledne rychle nejdřív domů udělat mi tu Michalku, neboť se jednalo o poslední plodný den :dudlik::vissla:
Romantika nula...prostě jen akce a pak zase do práce :vissla::dudlik:

Jo mně se ten věkový rozdíl také líbí, jsem spokojená, ale jen špatně snáším průtahy co se přestěhování do baráku týče a hlavně to, že zde v tom malém bytě nikdo nemá svoje stálé místo, že se tu rušíme, zakopáváme o sebe a byt je jedno velké skladiště... Vzhledem k tomu, že v tomhle období se nedá na dlouho vypadávat ven a vzhledem k nemocnosti školkového dítěte je pro mně hlavním zdrojem stresu ten malý byt. Každopádně do Vánoc to vypadá slibně a já se konečně snad už nadechnu a nebude se mi chtít prchat do lesů :D

Petricka80 — 28. 11. 2011 22:43

Akarko, to se prý ale říká, že největší rozdíl je mezi prvním a druhým, ale dvě a tři prý už takový rozdíl není :-),... tak nám pak řekneš :-)....

Želvičko, tak se stěhováním jsem si zažila také :-).. rok 2003 jsem se stěhovala do bytu, který jsme s býv. manželem tři roky rekontruovali, na čež jsem se v roce 2006 stěhovala s 9ti měsíční Natálkou do bytu k současnému manželovi... v průběhu roku jsme se stěhovali na půl roku na letní bydlení na chalupu a pak zase zpět, dvakrát za rok, pak jsme se rozhodli během týdne, že nakonec chalupu předěláme na bydlení a prodáme byt, to měl malý 3 měsíce :-), byt se prodal za 3dny!!!!!!, takže jsme se do měsíce stěhovali k našim- začala zima a začala se rekonstruovat chalupa, já s oběma dětma -věčně nemocnýma- u našich v pokojíku... manžel na stavbě a já s našima a dětma doma----- naštěstí po půl roce opět stěhování do zrekonstruované chalupy :-), takže o stěhování něco vím, kor s malýma dětma :-), do teď dostavujeme, ale už máme vnitřní omítky, rozvody, koupelnu... takže konečně to vypadá, že už snad budeme mít hotovo a hlavně, pevně věřím ,že se nebudeme dlouho nikam stěhovat :-).

Bydlíme 10km od našeho původního  bydliště, v menší vesnici blízko našeho rodného města ( 3.největšího v ČR :-)...

.. je mi jasné, že ve dvoupokojovém bytě se musíte mačkat a lézt si na nervy ...
my máme také blízko les.... pro děti je prostě dům úžasná varianta :-)

To je super, jestli se do Vánoc ještě přestěhujete !!!!!

Želvička17 — 29. 11. 2011 8:24

Petřičko já tedy potichoučku taky tedy doufám, že už se nic nepos.. v neděli přijdou nějací lidé na úklid. A jasný je, že dále a nadále se tam bude něco dělat. Například ještě nebudou hotové všechny dveře, ty dělá truhlář na zakázku a dveře, to je důležitá věc pro mě :D

To co popisuješ ty vaše peripetie, tak to já bych si šla asi už hodit na nejbližší větev :supermario:

My už musíme mít rozvody a ty další věci, aby nám ten barák vůbec zkolaudovali.:)

Každopádně díky tomu jdou Vánoce tak nějak lehce mimo nás... mám v hlavě stěhování, tedy akce Kulový blesk :dumbom:

Petricka80 — 29. 11. 2011 8:50

Na akce kulový blesk jsme specialisti :-).... my bydlíme v té "staré" zrekonstruované části, tady máme vše nové, rozvody a ostatní věci jsou v té nové části, kterou si tím pádem zvětšíme bydlení o velkou koupelnu a dva velké pokoje :-) a velkou vstupní chodbu.... takže  neboj, tady na stavbě nežijeme :-), jen se staví za zdmi našeho pididomečku :-), ale práší se z toho a je to pořád dokola, utřeš prach a je tady za hodinu znovu...:-/....


Nicméně, vše se dá přečkat... u nás to jde hrozně pomalu, protože jsme se rozhodli, že nebudeme brát úvěr a vše tak nějak uděláme sami či s pomocí lidí na fušku. Což u dvou malých dětí jde pomalu a to jak z hlediska času tak peněz :-), ale už se blížíme k finále, tak jsme rádi :)...

No, včera mělo být snažení.. a jak to dopadlo?? Můj taťka nám dělal elektriku, takže tady zůstal na noc no a otevřeli si s manželem Metaxu... takže je Vám to jasné :-).....


A jak máte domeček daleko od svého současného bydliště? Stěhujete se taky na vesnici, nebo to máte někde ve městě?? Já jsem měla docela strach, jak si zvyknu na vesnický svět.... jsem klasická měšťačka :),ale zatím je to ok a to jsme tady druhým rokem :-).. navíc, zrovna u nás je to taková občansky vybavena vesnice, kde je díky jednoho zdrav.zařízení tady vlastně vše... internet.kavárna. dvě pošty, bankomat, dokonce bazén, cukrárna a krásná nová kavárna..... takže   to vnímám jako velkou výhodu ¨:-)

Želvička17 — 29. 11. 2011 9:10

Chápu, my bychom si ani třetí teď udělat nemohli. :D Michalka usíná v osm, Petruška v devět a já i kdybych si dala do očí sirky, tak stejně asi to nedám... Zrovna včera manžel se mě ptal, zda se po uložení Petrušky ještě vrátím dodělat to, co jsme jaksi ehm započali v neděli odpoledne, když Michalka začala dřímat v lehátku... vydrželo jí to tam cca 10 minut nakonec...:D

Barák se nachází v Ústí, ale na okraji města ve čtvrti, kde je spousta takových baráků, většinou vícegeneračních, takže my jsme tam trošku za exoty, jelikož tam budeme sami... a bylo to s hypotékou na tři mega....:vissla:

dejzinka — 30. 11. 2011 19:38

Ahoj holky, tak nějak koukám, že toho máme víc společného...nejen snažení o třetí dítě. I já jsem s manželem a dvěma dárečky v panelákovém 2+1, i my máme starší domek, který rekonstruujeme...předpokládané dokončení snad před koncem školního roku. Doufám, že až se synem skončím na Slovensku, přestěhujeme se rovnou do domečku...no zatím je to hudba hodně daleké budoucnosti! Taky doufám, že rodit budu už doma, teda pokud těhotenství vydrží. Zatím začínám 7. týden a v pondělí mířím v ČR na ultrazvuk. Doufám, že všechno bude ok a budu se moct začít těšit.
Břicho určitě žádné nemám, zato prsa jo:-) U prvního jsem nahodila těhotenské rifle sotva po třetím měsící, špulila pupek, který jsem neměla a byla strašně legrační. U druhého jsme nikomu nic neoznamovali a prasklo to na konci 6. měsíce, když už teda z profilu začlo být něco vidět. Dokonce mě z amniocentézy posílali domů, že jsem přišla moc brzo! No jasné, já placka a kolem samá kulatá bříška. Teď doufám, že to bude jako při druhém. S břichem se chlubit nechci, určitě ne v práci. Jsem na vysoké pozici v mužském světě a potřebuju fungovat v nezměněném režimu dál. Naštěstí mi není špatně, takže zatím nikdo nic netuší.
Ozvu se po ultrazvuku, jestli je vše OK. Vy se zatím statečně držte a užívejte hezkých dnů!

Petricka80 — 30. 11. 2011 20:52

ŽELVI, TO BUDETE MÍT PARÁDNÍ :-) !!!!!! JJ, NOVOSTAVBY, TO JE ÚŽASNÝ :-), KAŠLI NA TO, ŽE BUDETE ZA EXOTY :D, BUDE VYJÍMEČNÍ :-).....
TO BUDETE MÍT KRÁSNÉ VÁNOCE.. !!!!! :-),,, JE PRAVDA, ŽE S PRCKY TO STĚHOVÁNÍ BUDE HORŠÍ, ALE O TO BUDE VĚTŠÍ RADOST, Z NOVÉHO DĚTSKÉHO POKOJÍKU,,, :-)...

DEJZI, ZNÍ TO SRANDOVNĚ, ŽE JSI NA VYSOKÉ POZICI V MUŽSKÉM SVĚTĚ A PŘITOM JSI TEĎKA O TO VÍC ŽENA JAKO JINDY :-).... TAK SNAD TO BUDE  TAK, JAK SI PLÁNUJEŠ A HLAVNĚ, JESTLI BUDEŠ MOCT PRACOVAT CO NEJDÝL... TAK BY TO ASI BYLO DOBRÉ, ŽE??? TO JE FAJN,ŽE MÁTE DOMEČEK, KTERÝ REKONSTRUJETE...VE MĚSTĚ NEBO NA VESNICI???

DRŽÍM PALCE NA ULT..

A KDEPAK MÁME KOTY..... JO, VLASTNĚ PSALA, ŽE MAJÍ LÍBÁNKY :D

Želvička17 — 1. 12. 2011 9:07

Dejzi a jak se to dá přežít ve 2+1 se dvěma malými dětmi? Potažmo nějaký čas se třema?
Já to dávám furt nějak blbě, jelikož není příliš úniku, hlavně ven. Nevím jak je to jinde, ale tady mlhy a inverze řáděj hodně... Malá se mi ráno vzbudí zahleněná a tak hodinu ten sajrajt jen vykašlává.
Když mám obě děti doma, tak je to docela náročné, obě mají jaksi trochu jiný režim, co se spánku týče...

Patri, stěhování si radši ani nepředstavuju :dumbom: Představuju si to POTOM. Hlavně aby to do těch Vánoc klaplo a i když třeba klapne, furt to bude takové hodně hektické... třeba jsem si o víkendu vybrala sedačku. A pak jsme zjistili, že se tam nevejde. A takových blbůstek se děje spousta a natahuje se to a natahuje..

dejzinka — 1. 12. 2011 19:42

No Želvičko, ony ty děti nejsou až tak malé - je jim 12 a 10 let, ale upřímně - je to děs. Jsem se synem 3 roky na Slovensku, takže doma se všichni scházíme naštěstí jenom o víkendech, jinak bychom se asi umlátili nebo zapadali bordelem. A to si představ, že hodně sportujem, takže v kuchyni máme kolo na trenažeru, na něm samozřejmě hromady spocených hadrů, které zrovna schnou nebo větrají nebo já nevím co, v koupelně lyže, v obýváku běžky, v pokojíčku různé přilby (lyžařské, cyklistické, dokonce i lezeckou) atd. Boty v předsíni jsou na hromadě - počítám zpaměti 8 - 10 párů běžeckých bot, 4 páry pohorek plus nějaký civil. Do sklepa už se nic nevejde, tam je zbytek kol a tak. Mimino bude muset počkat až do baráku, jinak snad zavěsit pod strop :-)

Barák je naše jediná záchrana. A je na vesnici, tedy spíš mezi dvěma  městy, dobrá dostupnost, škola až do devítky, obchod. A výhled na Beskydy, jupí! Už se vidím zabalená ve spacáku na zimní zahradě jak přes super čistou prosklenou stěnu koukám přímo na hory.

A Želvičko dobře děláš, taky se snažím vytěsnit stěhování z mysli, hlavně ať už je to hezké potom. A ať chodí pravidelně nějaká šikovná paní na úklid, pak to bude ještě hezčí :-D

Holky, jak se dá se třemi dětmi zvládat domácnost?

Petricka80 — 1. 12. 2011 20:52

Dejzi :), tak vy jste brutální :D .... no co, hlavně, že to zvládáte a jste spokojení.... no, my to tady máme taky akční, dost dlouho jsme neměli skříně... takže krabice od banánů to jistily.. :D ,... momentálně máme koupelnu bez obkladů a docela kosu, protože musíme větrat kvůli omítek.... ale oproti tomu, kdy nám minulou zimu zamrzala voda v potrubí,  je to pohoda :D ..

zrovna si tady sedím u plápolajícího krbíku, venku se žení čerti jak fouká a mám pohodu ...... postupně se vše dodělá a budeme spokojení na 100% :-) léta v domku se nedají s bytem prostě srovnat, navíc s dětma...


A Dejzi, jak se cítíš???? Docela tě obdivuji, jak zvládáš ten kolotoč, práce, s malým do školy, pak cesta domů,,,, prostě je toho dost.. na těhotnou :-)

Želvi, ta zima je v těch nemocech na houbi, pamatuji si první zimu s Michálkem, to měl půl roku a Natálka zrovna tři a byli pořád nemocní.. pořád jsem seděla doma ( tehdy u našich a pěkně jsme si lezli na nervy), čučela jsem do zdi a přibrala za tu zimu 6kg !!!!! :O

Petricka80 — 1. 12. 2011 20:53

Dejzi :), tak vy jste brutální :D .... no co, hlavně, že to zvládáte a jste spokojení.... no, my to tady máme taky akční, dost dlouho jsme neměli skříně... takže krabice od banánů to jistily.. :D ,... momentálně máme koupelnu bez obkladů a docela kosu, protože musíme větrat kvůli omítek.... ale oproti tomu, kdy nám minulou zimu zamrzala voda v potrubí,  je to pohoda :D ..

zrovna si tady sedím u plápolajícího krbíku, venku se žení čerti jak fouká a mám pohodu ...... postupně se vše dodělá a budeme spokojení na 100% :-) léta v domku se nedají s bytem prostě srovnat, navíc s dětma...


A Dejzi, jak se cítíš???? Docela tě obdivuji, jak zvládáš ten kolotoč, práce, s malým do školy, pak cesta domů,,,, prostě je toho dost.. na těhotnou :-)

Želvi, ta zima je v těch nemocech na houbi, pamatuji si první zimu s Michálkem, to měl půl roku a Natálka zrovna tři a byli pořád nemocní.. pořád jsem seděla doma ( tehdy u našich a pěkně jsme si lezli na nervy), čučela jsem do zdi a přibrala za tu zimu 6kg !!!!! :O

Želvička17 — 2. 12. 2011 8:37

Petři na mě ty nemoci dětí působěj přesně naopak. Tři měsíce od porodu mám dole těch 20 kg, co jsem nabrala...

Petruška nastoupila do školky, za dva dny jsem si šla lehnout na rizikovku, pak jsem odešla na revers, pak porodila a ve školce problémy úměrně tomu... to byl hroznej nápor na nervy...

No a potom začala rýma, pak kašel a permanentní zahleněnost, s nástupem topné sezóny a toho krásného inverzního počasí dokolečka dokola... Zrovna dneska jsem se trapně omlouvala učitelce v MŠ, že jí tam tahám zahleněné dítě, protože manžel prostě není doma a já musím s malou na očkování a nechci jí tam tahat k doktorovi a to bych chtěla ještě stihnout gyndu... no naštěstí učitelky jsou tam v pohodě, říkaj že když dítě je čilé, bez teploty a ten kašel je vlhký, tak to nemám řešit.
Babičky u nás bohužel nefungujou ani jedná, zájem nula, i když jedna bydlí o ulici vedle, ale holt jsem si ty děti udělala, tak se starám. Jen je mi smutno, když poslouchám řeči o tom, jak matky na MD voděj do školky pokašlávající děti, aby se mohly vykecávat s kamarádkama v klidu u kafíčka...
Ještě dělám nějaký daně a účetnictví a když mám obě děti doma, tak to prostě nedám..
A do toho ten barák...

V úterý nám mají přijít na odečty tepla, takže do všech místností a já furt koumám jak to udělat a jestli to jde, že si odečteme sami a údaje dáme na papírek na dveře, jako to dělám třeba s plynem, protože kdyby sem takhle někdo přišel do našeho skladiště 2+1, tak se propadnu studem..

mvkoty — 2. 12. 2011 13:55

Ahojky holky,
tak vás jdu taky pozdravit :-) Koukám, že je to všude stejné. Želvi buď v klidu u nás je to taky jak když vybuchl granát a to mám už jedno dítě velké a mělo by po sobě umět uklízet :-D

Jinak jak píšete nemoci tak u nás je to stejné. Míša už opět marodí, leží s průduškama a já to chtla od něj tak jako vždycky a každou zimu. Můžu do sebe cpát hory vitamínů a stejně mě ty průdušky zkolí. Takže se jen obávám toho že to chytne maličká :-(

Dneska jsme zrovna byli u dr a je to tam fakt na palici, všude nemocní já s malou na chodbě aby nic nechytla a za námi plno nemocných co šli jen na odběry. Takže jsem si rovnou mohla jít sednout do čekárny. No tak jsem na to zvědavá jak dopadneme.

Petricka80 — 2. 12. 2011 21:41

U nás to stejné---- po týdnu pamyconu vůbec na rýmu nezabral, takže zahleněni s kašlem.... táhne se to tak už víc než 3 týdny.. pořád dokola, na kašel nám celkem zabral xyzal, standartně bereme ventolin (malý ho má dokonce i v air chamber-pumpě), máme od doktory předepsaný i inhalátor-uf naštěstí z poj. zdarma, a stejně - fd- furt dokola :-(

Jinak ŽELVI,  tak s hlídáním jsem na tom stejněěěě..
Když byla malá ještě pidi :-)a a jediné vnouče.. tak babička vozila, hlídala, navíc jsem bydleli kousek, teď jsou dvě, brácha taky dvě- čekají třetí, a na to vše jediná babička, která navíc chodí do práce a vstává ve 4,30. Od švagrové rodiče jsou až ze západních Čech a můj manžel rodiče nemá, takže,,, jinými slovy-- hlídání žádnééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

mvkoty — 2. 12. 2011 22:08

Petři nemáš naší babičku? My tedy máme babičky 4.....moje mami je 100km odsud takže nic moc, ale v létě si to vynahrazuje, tchýně ještě dělá a má doma ex snachu s dcerkou, Michálkovo babi od táty funguje tak jednou za 2-3měsíce na sobotu a neděli a moje babi ta má malého každý víkend ale malou bych tam ještě nenechala. Měla bych strach ona je ještě prdík a babi by jí pořád chovala a tak a to já moc nechci.

No a k nemocem dneska jsem byla u dr s Míšou po hodinovém čekání jsem si řekla mezi dveřma o sirup a že přijdu v pondělí malá byla protivná chtěla spát. V lékárně jsem chtěla něco na bolest a škrábání v krku tak mi doporučili ibalgin 4xdenně a pokud do 3dnů nezabere tak k dr pro ATB jsem valila oči. No a tak jsem si ještě koupila Paralen grip protože trigrip co beru normálně neměli. Tak snad se z toho dostanu aniž bych musela k dr.

Želvička17 — 4. 12. 2011 11:31

Jako já už toho měla včera dost, tak jsem normálně napustila vanu, vlezly jsme si tam s malou obě a já přidávala pomalu horkou až to tam bylo jak v tropech a spustila se rýma okamžitě. Takže ťuk ťuk, ale i noc vcelku bez kašle, dneska stříkám střídavě Olynth a Vincentku a smrkáme a smrkáme. U nás je to standardně problém zastydlé rýmy, která dráždí hlavně při spaní.
Sirupy na kašel tu mám všechny co snad existujou...:vissla:
V pátek jsem si vyžádala u doktorky nový Dithiaden, ten je sice pro alergiky, ale uklidňuje v noci..
Předpokládám že standardně zítra bude malá O.K. a po dvou dnech ve školce to zase postupně začne, no a o víkendech zase to z ní budu mlátit... Takhle jede už od září, přesně od nástupu do školky. Ve školce mají saunu, ale jaksi není způsobilá tam jít...
No a mimino bylo v pátek na první hexe a včera večer řev řev, pak se zeblila, pak řev až do půlnoci, teplota žádná. myslíte že to může být nějaká reakce na to očkování?
Já už tak mám nervy na pochodu, zas se to s..e s barákem, nejsou dveře, my se tu asi fakt zblázníme..

Petricka80 — 4. 12. 2011 18:00

Ahojky holky, Želvi, já myslím, že to Míša může mít z té Hexy.Víš jak, může jí to třeba bolet, nebo prostě je jen nevrlá ani neví proč,ale myslím, že to z tou Hexou souvisí.... to zvracení zřejmě bude spíše doprovodná reakce toho jejího afektu.. nebo nevím, možná to jsou také související projevy Hexy, ale o tom jsem nečetla.. U nás očkování bylo v pohodě, až na Diazepam- Míša ho po očkování musel užít, protože u nedonošenců je větší riziko febrilních křečí, takže dle doporučení z neurologie jsme mu ho teda dali.. a ouha, měl paradoxní reakci, místo aby byl utlumený a ospalý- tak co myslíte- to jedné do rána lozil v obýváku tam a zpátky po čtyřech, s očima vyvalenýma jako zajíček Durac.... .. prostě - křeče nekřeče- další Hexu jsme už ho nedali:-)...

Občas dětem také dám Dithiaden- ale teď už naštěstí tak měsíc ne.... My s tou rýmou taky bojujeme, Natálce se zas strašně usazuje a prostě podle mě jí má chronickou, protože má i strašně zvětšené uzliny na krčku, už tak rok, prostě takové provazce, dost mě to vyděsilo, doktorce jsem to řekla a museli jí dělat testy na leukémii... takže jsem měla celkem nervku a noc před výsledkami jsem samozřejmě nespala..ale bylo to v pořádku !!!! Hrozně jsem se bála, protože od mé sestřenky si chlapeček bohužel ve 3,5 letech rakovinou prošel..., takže jsem se toho bála jak čert kříže, jelikož to bylo celkem se blízko dotýkající se rodiny..... ':-.(

Želvi, a co máte s dveřma.. ??? Jako s interierovýma..... tak to i kdyby jste se tam nastěhovali, tak to už vám udělají už i za chodu , ne?? Není z toho přece takový nepořádek... .  to zvládnete... :-) rozhodovat se, jestli Vánoce v 2+1 nebo v novostavbě bez dveří- volila bych novostavbu :-)
:storstark:

Petricka80 — 4. 12. 2011 18:02

Koty, jak to tak poslouchám, tak snad neznám nikoho, kdo by nebyl na hromadě, mě taky bolí v krku a pořád se z toho dostávám a po té zase dokola a dokola... tak nějak uvažuji, jestli kdysi nebylo lepší sádlo, strouhaná cibule a štamprlička pravé domácí :-) ...

jak jsi dopadla, dostala ses z toho, nebo to vidíš na ty antb.... ?

mvkoty — 4. 12. 2011 21:30

Petři tak u nás je to teď tak, že Míša jde zítra na kontrolu, já jsem jakš takš z nejhoršího venku, ale včera jsem byla na odstřel. Teď to chytil i taťka no a Vikuška začíná chroptit a teče jí rýma.
Takže zítra kontrola u dr a prohlídka malé. Já zatím držím, pomáhá mi brufen a na noc paralen grip tak snad to bude dobrý a na chrchlák mám domábí bezinkový sirup od mami a teplý čaj s citronem a rumem. Ale to jen vyjímečně rum nějak nemusím. Jen se modlím aby malá byla v pohodě a měla jen tu rýmu a tak jí rychle přešla.
Nevím čím to je ale poslední dobou je to stále dokola, jak se trochu změní počasí tak se u nás marodí.

Želví určitě to může mít Michalka k té HEXE. Vikuška to měla zarudlé a tvrdé a měla taky takové stavy pláče co chvilku. Ono to během druhého dne odezní a bude dobře.

Želvička17 — 5. 12. 2011 11:49

Díky koty,
mně bylo divný, že po vpichu žádný otok nic a teplota také nic.. a pak druhý den po očkování ten večerní záchvat... pozvracela se zřejmě z toho.. ale já fakt nemohla nic dělat, ona byla bez sebe..
No a tak zvažuju, jestli za dva týdny dát Prevenar, když pak zase za další dva týdny bude druhá hexa...

A jinak jsem ráda, když čtu, že co se těch nemocí týče, tak v tom nejedeme sami. U nás permanentní kašel, kašel ve dne, kašel v noci, poslechově malá dobrá...
Mimino se zatím drží, tuk tuk...

mvkoty — 5. 12. 2011 16:15

Želví buďd v klidu a hlavně se nestresuj...koukala jsem u vás na vláknu jak to se sebou máš. Chce to fakt klídek a bude dobře.
Já jsem Vikča dávala synflorix a hexu v jednom dni....synflorix je šetrnější než prevenar a je tam rozdíl jen 3druhů těch zmetků a ty se tady stejně nevyskytují. Dělala jsem to na radu rodinného doktora- tety. A malá potom byla krásně spavá i když maličko víc ukňouraná, ale vyřešil to šátek a pohodička.

Co se týče nemocí tak dneska jsme byli na kontrole. Vikuška poslechově ok v krku taky nic a na pokašlávání prý mucosolvan, ale zřejmě jen napodobuje nás. Kdyby se prý kačel rozjel máme přijít v pátek. Michal dostal ATB má náběh na zápal plic takže ho zítra vezu k babičce aby mi nenakazil Vikušu a já se taky mohla dát pomalu dohromady. A na kontrolu opět v pondělí. Jo a ještě mi dr doporučila dát ho do školy až po nevém roce :supr::dumbom::dumbom: to mě jebne stoprocentně
Jo a na noční kašel ti doporučím AERIUS sirup...nám ho napsala dr aby v noci Michal nechrchlal a vyspal se a super dám mu ho než jde spát a fakt pohoda za celou noc nezakašle. A je myslím volně prodejný

Petricka80 — 5. 12. 2011 22:41

Ahojky :-), Aerius pijeme po litrech :-)... ale asi už jsme imunní :-). U nás malá celé dva dny nekašlala. ale pozor, už zase začíná....... vlastně bych se divila, kdyby ne....

Jinak koukám, že se nám naše vlákno přesunulo ze snažení o třetí dítě :-) na debatu o nemocech :D... a ještě k tomu se ani nesnažíte :D .... já jsem tady absolutní exot :-).... Dejzi těhu, Akar těhu a já to opět tento měsíc odpískávám... jelikož můj pms nastoupil v plné síle a prostě těhu nejsem, vím to... tak nějak to cítím,.... v podstatě se dá říct, že jsem jakž takž smířená s tím ,že v září nastoupím do práce....a bude to ... aspoň bude více peněz :-).. a já zhubnu :)

mvkoty — 5. 12. 2011 23:05

Petří buď v klidu já ti slibuji že do září budeme těhu obě dvě ju. :-) čestný pionýrský :-)

Veruska72 — 6. 12. 2011 7:31

Ahoj holky :)
Petři, my se taky pořád poctivě snažíme, všechno vychytaný - a NIC. Tak nebuď smutná, že jsi " v tom", teda vlastně nejsi :lol: sama. Za 14 dnů jdu k mudr. a uvidím, jestli budeme už něco řešit...
čas letí :dumbom:.
Všem těhulkám přeju pohodový těhotenství a zdravá :dudlik:.

Želvička17 — 6. 12. 2011 12:29

Koty díky za tip na ten sirup. U nás zatím relativně stačí ten Dithiaden plus Sinecod.
Kašel ťuk ťuk... sice jsem o víkendu proklínala Mucosolvan, protože ono to asi i nutí na vykašlávání, no ale zřejmě vykašlala většinu, protože dneska noc ticho po pěšině...Zítra už by mohla do školky, tak uvidíme, jak dlouho jí to zas vydrží...
Jinak miminko vypadá opět na zánět spojivek, což by odpovídalo tomu večernímu řevu...
Venku taky pěkně fouká a zřejmě stačí jen ten přesun v autosedačce do auta, pak do kočáru atd..
Jinak nevím z čeho to je.

No a jinak jsem sama překvapená, kolik lidí čte podzimňata a vůbec jiná vlákna. Chodí mi i SZ, je to příjemné :) Tak válčím nějak jak se dá :)

Petricka80 — 6. 12. 2011 13:22

Koty!!! Beru Tě za slovo.. jasný??? :D
Veru, ty jsi moje stálice :-) ,ale kurňa, už by to mohlo přijít :-), možná nás předběhne Želvička :-), odříkaného chleba největší krajíc :-), navíc v 2+1 si mají určitě lidi tak nějak blíž :D----

Holky, já jdu dneska asi po půl roce do sauny!!!!!! Když jsem pracovala, tak jsem chodila každý týden i dvakrát, za to teď- díky hlídání-je to na houby- ale dnešek jsem si prosadila, protože už mi z těch prcků hrabe, tatínek si je užije plnými doušky oba :-).. já v 5 odjíždím a vrátím se až tak v 9...... Hurááá, svoboda!!!!!!!!! :-)


Malý dneska nechce spát, tak mám  nervy jak špagáty, ale alespoň taťkovi dřív večer usne....

Přeji krásný sluníčkový den bez větru... :-)

Želvička17 — 6. 12. 2011 13:55

Ve 2+1 máme k sobě blíž, ale jaksi my si jen podáváme dveře...
Na množení není chuť z mé strany, teď teprve začínám nějak jíst...

Petricka80 — 7. 12. 2011 9:22

:-) ŽELVI, :)... dělám si srandu,.... :-)... dělala jsem si test- negativní jako bílý sníh-- jak jsem předpokládala..... :-)... ale tento měsíc to přijde.... v tomto měsíci jsem otěhotněla s Michálkem, takže to bude určitě i teď :-).. ale možná to bude až prosinec 2012 :D !!!!

Jdu uklízet a po té stěhovat stoly- z pokojů do jiných, k tomu ještě nevybalené věci z krabic, co jsme před dvěma lety zabalili a do teď jsme je nepotřebovali :-)... což znamená, že je ani potřebovat asi nebudeme :-)....

Želvička17 — 7. 12. 2011 18:55

Petři, jak jsi dávala ty dvě děti s dvouletým rozdílem?

Petricka80 — 8. 12. 2011 14:47

Želvi a holky, zdravím, dneska jsem naprosto nepoužitelná- mám teplotu 37,5, bolí mě celý člověk, štípou oči, bolí záda a břicho... opět můj úžasný pms..... poslední cykly se skoro těším, až to dostanu a mě se uleví... ach jo, kdyby mě jen bolely prsa, ale já jsem úplně jak u chřipky, přesně jako minulý cyklus... pupálka ani gynex zas nějak zvlášť nepomáhá :(... jsem na čaj s teploměrem v puse :(.. to dneska zase stěhujeme :-).. chjooooo


ŽELVI, DÁVALA, NEDÁVALA :-)...Míša měl strašné spaní, do roku 7krát za noc a přes den max. 10.min.-..no, co ti mám vykládat-- občas jsem ho málem ......... nervy. ..nervy. nervy.. hlavně to nevyspání a denní spánek fakt i třeba jen 5minut a byl ready na celý den .. tak to trvalo dokud nezačal chodit, což bylo v roce a 3 měsících--. .pak se to změnilo, ale jinak byl hrozný,,, teď je paradoxně dobrý spáč a spí i dvě hodinky přes den...

nejhorší mi přišel první rok....... :-(
!!
drž se..... říkej si, je to jen etapa.... přejde to :-)

Veruska72 — 8. 12. 2011 14:56

Petricka80 napsal(a):

:-) ŽELVI, :)... dělám si srandu,.... :-)... dělala jsem si test- negativní jako bílý sníh-- jak jsem předpokládala..... :-)... ale tento měsíc to přijde.... v tomto měsíci jsem otěhotněla s Michálkem, takže to bude určitě i teď :-).. ale možná to bude až prosinec 2012 :D !!!!

Petři, tak potvrzuju tvoji teorii - přesně před třemi lety (-10dnů) jsem zjistila,že čekám Lucinku.
A od úterního poledne mám pozitivní testíky...ty jsi rodila mrňouse předčasně, takže věř tomu, že za měsíc budeš hlásit // taky :hjarta:.
Držím palce!!!

Želvi,
měla jsem starší děti od sebe(a stále mám :D) 2,5 roku. Starší syn byl příšerný mimino, ale fakt děsný, mladší dcera byla anděl, co spal přes den i 5 hodin a musela jsem ji budit na jídlo...takže blázinec začal až v době, kdy dětičky začaly společně zlobit maminku :dumbom::dumbom::dumbom:.
A to jsem nedávala až do jejich cca 12-13 let, neustále se hádali, prali, žalovali, lhali  a ve finále se spolčovali proti mně. Na zabití denně... :kapitulation:.
Bude líp :hjarta:

mvkoty — 8. 12. 2011 20:44

Veru  veliká gratulace obrovská :-) jak dlouho jsi těhu už víš? Já dneska koukala na fotky z těhu s Vikuškou a nějak mě přepadla nostalgie.

Petricka80 — 8. 12. 2011 21:01

Veru :hjarta: !!!!!!!! Hurááá !! Tak to je paráda, takže nejpozději do dvou měsíců jsem taky !!! :-) gratuluji !!!!! ty jo.. mám husí kůži !!!

Veruska72 — 8. 12. 2011 21:24

:gloria::gloria::gloria:
Holky, já jsem tak posedlá tím testováním, že vám sem taky prdnu fotku, můžu???
http://img163.imageshack.us/img163/6374/11dpo025.jpg
Jsem 11DPO, 27DC. Tady je graf:
http://www.fertilityfriend.com/home/Frantisek

Petricka80 — 9. 12. 2011 9:28

Veru... teda, to je alchymie.... ale namotivovala jsi mě tak, že příští měsíc to přece jen zkusím s měřením a tímto grafem :-)... protože vidím,,že to funguje!! :D

A kdy ti vyšel první test????? Napadlo mě, že mám třeba ještě šanci, když poslední tulení bylo minulý čtvrtek.... a test jsem si dělala ve středu, tedy 7dní od posledního tulení.... což bylo kolem 20DC.. takže třeba je šance, že byla ovu později.. a ještě mám šanci nebo ne???? :D ... chytám se stébla... no, co dokud to nedostanu, je šance...

i když je pravda, že příznaky jsou zřejmě neklamné... :/

A jaké byly pocity, příznaky????? \Honem to sem napiš.... měla jsi jiné pocity,než v minulém cyklu.. nebo stejné ????

Ty bláho..... já už jsem tady fááákt poslední..... měla bych s tím něco udělat... :)

Koty.... z nostalgie bys měla přece jen začít pořádně zkoušet :-) VÁNOCE JSOU TADY!!!! :D

Želvička17 — 9. 12. 2011 18:41

Veru tak gratulace veliká a hodně štěstí a pohodové těhotenství přeji :)

No vidíš, jestliže moje první holčička byla zlatá, tak druhá ta je přímo diamantová. Mimochodem, ted se na víkend o ni přihlásila manželka otce, tedy dnes již jeho druhá exmanželka, tak moc si ji oblíbila :) Když to spočítám, tak ve 3 měsících naspí kolem 19 hodin za den...
Teď mám tedy jen jednu doma, ale zas se asi hlásí o slovo její nekonečné "močové" problémy, ach jo.. a celkově je nějaká zvadlá.
Tohle je to, co je stresující ponejvíce pro mě. Venku se moc být nedá a děti jsou neustále nemocné v tomto období. Jsem zvyklá být hodně aktivní a tak trpím a trpím.
Bohužel do baráku se do Vánoc nenastěhujeme, problémů se objevilo více.

mvkoty — 9. 12. 2011 20:32

Petří jak poslední? A já jsem vosk?

Jojo vánoce jsou tady vánoce jsou tady :-D

Petricka80 — 10. 12. 2011 8:56

Koty... ty jsi moje tajná spoluvrstevnice:-).... na Tebe jsem nezapomněla  :-),  je jsem si říkala, že vaše zkoušení není tak cílené.. (momentálně :-),ale je pravda, že takové necílené zkoušení je pravděpodobně lepší než to naše cílené :-)!!!!!

Tento cyklus budu mít asi delší než ten minulý... podle ovu ( kterou však vnímám jen já subjektivně :D... to tipuji až tak na 31dní....

Stále čekám na ty příznaky o Very.. :).... Veru.... napiš sem něco, ať se mám čeho chytnout :-) ...

Želvi..... druhá exmanželka tvého přítele vám hlídá malou ???? Chápu to správně???? WAW. ty jsi pohodářka :-).... tiše závidím, já mám s tímto docela problém, já sice žádnou nemám, v roli exmanželky jsem já, ale tak nějak nevím, jestli bych se se současnou partnerkou méhé ex chtěla a dokázala vůbec bavit, natož jí hlídat syna..... :D .. tedy 3měsíčního syna mého exmanžela..

naše vztahy jsou pořád trochu napjaté.... myslím, že mezi mnou a exmanželem to už bude vždy takové.... on se rozvádět nechtěl a já ho v srdci budu mít navždy, ale to s rozvodem a tím, že naše manželství  už nemělo smysl-(nikdy bych mu všechnu to bolest nedokázala odpustit).... nemá nic společného.... člověk někoho může mít pořád rád,ale úcta, důvěra a opora mezi lidmi je natož partnery je strašně důležitá... což u nás bohůžel odešlo... :-(

mvkoty — 10. 12. 2011 12:33

Petři máš v tom hokej byla to exmanželka otce takže exbabička :-D

Já tenhle cyklus nic byla jsem nemocná takže nic až ten příští

Veruska72 — 10. 12. 2011 12:49

Ahoj holky :)
Petři, nevím, jestli to k něčemu bude, ale mám úplně klasický příznaky :D.
Takže - začaly mírné nevolnosti, hlavně když třeba dvě hodiny nejím nebo jsem přetažená(z práce), bolí mě asi dva dny bradavky(i v klidu je cítím, natož se jich dotknout), píchání a dloubání v podbřišku (jiné než na MS),
začaly mě bolet záda, pálí mě žáha, ale hlavně!!! Neskutečná ÚNAVA !!! :kapitulation::kapitulation::kapitulation:
Jediný, co bylo PŘED pozitivním testem, byla únava a v den, kdy jsem zjistila //, mi bylo v práci divně, takovej divnej pocit v puse, občas moc slin a tak. No a když jsem přišla z práce, už na mě čekaly //.
tady je dnešní testík : http://img864.imageshack.us/img864/5962/13dpo016.jpg

Želvička17 — 10. 12. 2011 18:29

Ahoj holky,
Petři já jsem asi něco zvorala viď? Michalku mi hlídá druhá exmanželka mého otce :)
Já jsem prvně vdaná a můj manžel je také prvně ženat :)
A díky bohu že tu miminko není, Petrušku včera něco skolilo, i když mám pořád podezření na ty močové cesty... nekonečný příběh...uvidíme no...
Jak jsem měla hodně špatné vztahy s tchýní hlavně v době při a po porodu, tak jsem jí teď neskonale vděčná, že je ochotná si starší brát k sobě, když je nachlazená apod.

Želvička17 — 10. 12. 2011 18:31

Já když jsem byla těhotná jen pár dní, tak bylo zvláštní, že ihned se mi jakoby nafouklo břicho. Byli jsme tenkrát večer na nějakým koncertu, já měla hodně těsný pouzdrový šaty a nechápala jsem, co se mi to děje s břichem, já fakt tenkrát hodně cvičila a byla jsem docela vymakaná.

Petricka80 — 11. 12. 2011 13:18

:D !!! AHa,.,, a já si říkala, pro Želvička říká manželovi otec (jako otec dětí?? :)- no,ale uznejte, že by byla opravdu dobrá,kdyby měla tak úžasný vztah s bejvalkou od svého drahého :D,.... za to jsem jí okamžitě vznášela obdiv :D !!!!

Dneska jsme byli s oběma dětma na bruslích.. Natálka poprvé,. Míša bez bruslí po ledě jen chodil... paráda--- opět posun, můžeme dělat společně další sport :-).. co na tom, že nás oba s manželem bolí záda.- jak jsme obě děti celou dobu drželi :D... letos ještě budeme pilovat lyže- malá začala minulý rok...a doufám, že se letos polepší a my si konečně zalyžujeme !!!!!!

Petricka80 — 11. 12. 2011 13:26

Želvi, a jak se projevují u vás ty močové cesty, pálí jí při čůraní, nebo bříško???? Tohle u dětí neznám.....

Koty... takže příští cyklus v novém roce to pořádně rozjedeme!!!!

Veru... tak to já nemám žádné příznaky.. :-),,, taky není z čeho, že :-) ... dneska jsem 30DC- metřík mi ukazuje o den míň, nevím proč .-.. :-( ..zatím jsem to nedostala, ale břicho mě bolí, prsa taky a záda teda pořádně- hlavně asi z těch bruslí... je mi pořád dost zima.. pořád mi naskakuje husí kůže...,. což mívám, takže tipuji dnes večer nebo zítra se to rozjede...

Petricka80 — 11. 12. 2011 14:38

Holky, ještě jsem se chtěla zeptat.... od kdy se počítá menses.. já to mám vždy tak, že začnu slabě špinit, což mám třeba den předem, případně dva dny a teprve pak začnu krvácet.. minulý měsíc jsem to měla takto a krvácení začalo až třetí den... někde jsem četla, že se počítá až opravdové krvácení, jinde už špinění.... já teda zatím počítám od krvácení..,. ale nevím, jestli je to dobře... nevíte některá???

Želvička17 — 11. 12. 2011 14:45

Uf... já bych asi brala opravdové krvácení.. ale jen můj osobní názor..:sjuk:

Močové cesty u dětí, to je jako u dospělých, akorát často se přidává horečka, nechutenství, bolení bříška. Jsou záněty dolních močových cest, ty jsou lehčí a pak ty větší průsery, a to jsou záněty např. ledvin. U nás takovej evergreen a průser, který já tuším, že ta bakterie E-coli, která zlobí moji holčičku, tak ta svině je už prostě na ty její ATB (a že jich už bylo) rezistentní...

Každopádně v pátek zvadla, pak horečka a postupně se ťuk ťuk lepší, no škoda, nemáme doma teď o víkendu miminko, těšila jsem se na hory... tak příště už snad... když si zas něco nepřinese na víkend ze školky :)

mvkoty — 11. 12. 2011 22:55

Petricka80 napsal(a):

:D !!! AHa,.,, a já si říkala, pro Želvička říká manželovi otec (jako otec dětí?? :)- no,ale uznejte, že by byla opravdu dobrá,kdyby měla tak úžasný vztah s bejvalkou od svého drahého :D,.... za to jsem jí okamžitě vznášela obdiv :D

Hele a co je na tom divného? Já se třeba kamarádím s bývalou ženou mého muže :D a ona bydlí u mojé tchýně. Dneska jsem tam byla celé odpolko a tlemily jsme se tam všechny jak puberťačky :D a na noc tady mám dneska ještě její dcerku :-)

Jinak ano v lednu jedeme na ostro a pod plnouu palbou :D a to by bylo aby nebylo viď Petří:-D

Petricka80 — 12. 12. 2011 9:58

Koty, tak jsi prostě moderní mladá žena !!!!! :-)...
jsi šikulka :-) ....ale je pravda, že jsou asi důležité okolnosti rozchodu :-).... u nás moc příjemné nebyly, rozvod po deseti letech byl bolestivý, navíc, když v tom byla malá.. ale to je jedno :-(...

Koty, tak teda pod plnou palbou, jo ??? Dobře, tak jo, taky do toho půjdeme,ale pořádně,... !!! :D ,,, objednám pouta a další pomůcky :-), holt, když to nejde po dobré, půjde to po zlém :D :D :D
Já jsem dneska 31DC, zatím jsem to nedostala,  test jsem si dělala 7.12. a nic a jiný jsem si nedělala, protože jsme přesvědčena, že tento cyklus budu mít zas nějaký pohnojený a půjdu na vyvolávačku.... naposledy jsem to tak měla před prázdninami a to jsem měla zpožděné nějak 3 týdny- úspěšně jsem to dostala až po vyvolávačce.. a tentokrát mám opět stejné pocity... tak uvidíme....
ale možná se mi to rozjede po dnešní ránu, kdy mě manžel tak trošku "přepadl :-)"

Navíc, já nemám kam spěchat, jsme s Koty domluvena do září, takže pohodička :-), času dost :-)

Veru.. tak kde máme další aktuální testík ?????

Želvička17 — 12. 12. 2011 12:15

Super, tak do září mi už otrne, tak se s Vámi možná svezu taky.:D

Za měsíc je mi totiž 35, takže šup šup...

Petricka80 — 12. 12. 2011 13:53

Želvi, tak to je super, září je naše!!! Beru tě za slovo !!

Holky, přišla kámoška a přinesla mi test, co jí zbylo doma ( je ve 20.tt), tak jsem si ho udělala a akorát jsem se naštvala :-(... samozřejmě nic...

jsem věděla, že si ho nemám dělat-.. do obchodu bych pro něj nejela, ale když vám jej někdo naservíruje pod nos,tak se těžko odolává :-(..

no a tak čekám vyloženě na mensky,..

samozřejmě po limitu, ale dost asi 20minut se tam objevil sotva znatelný stín druhé čárky, ale myslím, že ho vidím snad jen já... prostě, čárka to není, ale na druhou stranu je prostě vidět, kde by měla být, kdyby tam byla.... vím, že po limitu se to nepočítá a navíc jsem už 31DC.. ale je tu ještě šance, když poslední sex ( a to myslím byla i ovu dle příznaků) byl před 10ti dny??

tohle není ani chytání se stébla... to už ryju pod zemí :D a hledám kořínky, ale je pravda, že do teď jsem si byla jistá, že nic... a teď mě to zase nahlodalo...

kdyby se mrcha rozjela, nemám co řešit, takhle to budu řešit, dokud to nedostanu,... chjoooo


jinak není to Best2- proslulý-  je to nějaký GALMED COMFORT-- NEZNÁTE???

Petricka80 — 12. 12. 2011 13:57

JO, Želvi, E.coli jsem měla taky v močových cestách- brala jsem tenkrát troje antb. než mi udělali kultivaci a dali konečně dobré.... paradoxně jsem neměla ani nějak problémy, akorát ze mě normálně kapala při čůrání čistá krev... myslela jsem, že mám menses a prostě fakt ne... po těch antb. to přešlo a už se to nevrátilo.... ale je pravda, že se to vrací rádo a často :-(..

Petricka80 — 12. 12. 2011 14:27

tak má záhada vyřešena- zrovna jsem začala slabě krvácet... to jsou změny, co?? :-)... no, alespoň jsem nemusela stresovat nijak dlouho :-)... manžel říkal, že cítí, že se tento měsíc podaří :-), dokonce jsme se vsadili :-), tak věřím ,že zabere mužská ješitnost a fakt zabere :-)..

omlouvám se, že tady tak zmatkuji, ale jste jediné, komu se s tím můžu tak nějak svěřit, tak snad to neva :)

holt aspoň vím, že na slabé čárky po limitu se prostě nehraje :/

Želvička17 — 12. 12. 2011 17:16

Petři, radši žádné testy v době menses.

A pak takové ty co fungují ještě před menses. Vem si, že spousta těhotenství se takhle brzy potrácí. To by mohla být krátká radost. Stalo se to nedávno mé kamarádce...

Petricka80 — 12. 12. 2011 19:22

jj, máš pravdu, Želvi, ale je fakt, že s Natálkou mi to vyšlo, už 10dní po ovu mi vyšel test a těhu z toho bylo... :-), s Michálkem jsem testovala úplně náhodně v den menses ( spletla jsem se  o týden :D, myslela jsem, že mám zpoždění a byly z toho totální dálnice.. takže čistě logicky, jsem asi typ, co mám hcg vysoko hned brzy, takže bych asi mohla těžko čekat, že zrovna já budu mít pozitivní test později :-), u mě platí-buď jsem a je to vidět hned a nebo nejsem a vymýšlím kraviny :),, holt a teď jsem bohůžel ve fázi kravin :-)

Hele, Želvi, napadlo mě, jak jsi vůbec zabrousila tady k nám do tohoto fóra,,, přemýšlela jsi nad tím, že chceš v životě 3 děti a tak jsi tady nakoukla, nebo jak??

Koty, jsem moc ráda, že platí první varianta a od Vánoc do to praštíte naplno :-)... nebudu v tom sama :-)

Želvička17 — 12. 12. 2011 19:59

Petři - já původně chtěla zjistit, čím to je, co to ty ženský žene k tomu, mít tolik dětí a zvlášť když doma mají teprve miminko. Měla jsem krizi, deprese a nedávala jsem dvě děti. Hledala jsem něco, co mi ty ženské přiblíží, co je to za ženy, co chtěj ještě třetí.
No a pak ještě jedna věc. Než jsme se s manželem vzali, měli jsme setkání našich rodičů, aby se poznali. A moje matka zase jako vždy mě shazovala atd. atd.. a já tenkrát tam sebevědomě prohlásila, že já budu mít tři děti. Se mi vysmála, ona dala stěží v životě jedno dítě...
Pak jednou na návštěvě, to už byla Petruška na světě, tak mi předhodila: tos měla řečí, tři děti, tak co, kdy je budeš mít? Máš jedno a máš toho už plný kecky co? A já jsem teď hrozně hrdá na to, že mám dvě děti, že nemám jedináčka, jako jsem byla já, já jsem se cítila jako dítě hrozně sama.

A vím, že až mi bude odrůstat miminko, že asi to ještě přijde...teda myslím si to...

mvkoty — 12. 12. 2011 20:10

Petricka80 napsal(a):

Koty, tak teda pod plnou palbou, jo ??? Dobře, tak jo, taky do toho půjdeme,ale pořádně,... !!! :D ,,, objednám pouta a další pomůcky :-), holt, když to nejde po dobré, půjde to po zlém :D :D :D

No tak to jsem na tebe zvědavá :-D hhihihii pouta tak to nevím kam bych u nás drahouše poutala :D Asi k topení

Petricka80 — 12. 12. 2011 20:39

Želvi, tak to jsem ráda, že jsi to všem ukázala :-) , já mám bráchu, jedináček nejsem, ale vždy jsem chtěla tři děti, sestřenka je ze tří a já ji vždy záviděla, že jsou tři. Líbí se mi, když vyráží celá rodina, taková grupa :-),, nevím, prostě to tak nějak vnitřně cítím..no a k tomu samozřejmě manžel, který bohůžel přišel ještě v dětství o oba rodiče i bráchu, takže ten logicky touží po velké rodině :-). takže u nás je prostě oboustranná podpora.... a já jsem moc šťastná, že mám vedle sebe chlapa, který to opravdu chce a nedělá  to je kvůli mne... :-)

Koty... pouta jsem věnovala do svatební tomboly, dostala jsem jednou z hecu takové plyšové...ale to neva... zkusím nějaké řetězy nebo třeba bičík :D ... to bude těžký kalibr :D....


a to by v tom byl čert, aby to nevyšlo :-)

a jak se má Dejzi????

Akar???

mvkoty — 12. 12. 2011 21:21

Petři tak já jsem je měla taky doma, dostala jsem je taky ani nevím od koho, ale ležely tady a tak jsem je poslala dál do světa. Kamarádka je dala příteli jako dárek k svátku prý si hrál moc na hrdinu :-D

Nu já jsem zvědavá jak dlouho nám to bude trvat a která z nás bude dřív. Já tedy ovulku a BT neřeším nějak to pořád nechávám na té přírodě, že to zvládne i bez mé kontroly tak uvidíme no jak to půjde :-)

Petricka80 — 12. 12. 2011 21:38

:-), no, jsem si myslela, že si udělám graf jako Veru, ale jak se tak znám, tak se mi nebude chtít, takže to asi zase nechám na přírodě a ob den..... :-)... mensky  se mi zatím úplně nerozjely, ale já to tak mám, dva dny špiním a teprve pak sem i to rozjede, takže zítra nebo pozítří mi prorazí v plné kráse... no... vzhledem k tomu, jak mě bolí prsa, tak se docela těším, protože se mi alespoň uleví.
Vím, že kdybych měřila bt, tak budu mít lepší přehled,ale je fakt, že ve fázi čekání na menses by mě to asi dost stresovalo... takže nechám to tak :)... příroda.. zatím... :-)

oreato — 13. 12. 2011 14:05

Ahoj holky moc ráda bych se k Vám přidala.Mužu???

mvkoty — 13. 12. 2011 14:34

oreato napsal(a):

Ahoj holky moc ráda bych se k Vám přidala.Mužu???

No jasné čím víc tím líp

akar — 13. 12. 2011 20:37

ahoj holky, jdu se jen nahlasit, ze zijem, teda spis prezivame :)
funguju tak nejak jen rano, odpo unava, vecer blbe, do toho castecne pracuju z domova .....
teda to treti tehu nic moc

Petri, Koty - tak prisi mesic jo? drzim palce :hjarta:
Zelvi co to ctu? ty pujdes do tretiho :co: tak at se zadari, az prijde ten spravny cas :pussa:

ja vzdy chtela dve deti, o trech jsem nikdy neuvazovala, s tim prisel manzel, ze zacatku jsem byla rozhodne proti, pak uz jsem rikala mozna no a ted ... :)

Petricka80 — 13. 12. 2011 21:01

Ahojky holky :-), ahoj Oreato, zdravíme, napiš něco o sobě :-)

Akar, ani se nedivím, že jsi ko... při takových prckách a ktomu těhu, ale jsem ráda, že ses nám nahlásila, že jsi v pořádku, tak odpočívej jak můžeš !!!!! v

Koty... takže tento měsíc..jdem do toho,, ale běda, jestli si klidně otěhotníš a necháš mě v tom samotnou !!! :-)

mvkoty — 13. 12. 2011 22:36

Petricka80 napsal(a):

Ahojky holky :-), ahoj Oreato, zdravíme, napiš něco o sobě :-)

Akar, ani se nedivím, že jsi ko... při takových prckách a ktomu těhu, ale jsem ráda, že ses nám nahlásila, že jsi v pořádku, tak odpočívej jak můžeš !!!!! v

Koty... takže tento měsíc..jdem do toho,, ale běda, jestli si klidně otěhotníš a necháš mě v tom samotnou !!! :-)

Petři neboj u nás to zase tak horké nebude a rychle to taky nepůjde díky tatínkovo pracovní době...je 24hodin v práci pak dva dny volna a z toho ten jeden kompletně celý prospí takže když proběhne snažení jednou týdně budu ráda. Takže věřím tomu že ty budeš hlásit //dřív jak já.

Petricka80 — 14. 12. 2011 15:08

Koty, tak to rozhodně nebudu, mám dost zakloněnou dělohu a Míša ( při žhávém sexu na počátku vztahu trval rok a půl :-), takže teď .. kdy sex už určitě není tak žhavý to bude tak 3 roky !!!

uvidíme :-)

mvkoty — 14. 12. 2011 17:14

Petricka80 napsal(a):

Koty, tak to rozhodně nebudu, mám dost zakloněnou dělohu a Míša ( při žhávém sexu na počátku vztahu trval rok a půl :-), takže teď .. kdy sex už určitě není tak žhavý to bude tak 3 roky !!!

uvidíme :-)

Teď jsem si to musela přečíst dvakrát abych si to srovnala a pochopila :dumbom::dumbom: no neboj u nás to taky není tak žhavý...včera jsem se snažila ale  byla jsem schozena :lol:

Petricka80 — 15. 12. 2011 9:13

:-).. no máme podobně :D.... občas si říkám, co to tady předvádím... když jsou ty dobré dny :-), když vím, že kdyby nebyly, tak by mě asi ani nehlo :D !!!

Petricka80 — 25. 12. 2011 21:51

Teda holky, kde jste??? :-)
Doufám, že si užíváte pohodlíčko a vánoční pohodu!!!!
Jaké byly Vánoce?? U nás pohoda, klídek, dárků dost, hlavně hodně her, takže děti měly radost :)
Co vy??

Gabka — 26. 12. 2011 13:53

míšo, co ten metřík? :vissla::vissla:

mvkoty — 26. 12. 2011 17:20

Petři tak u nás Vánoce super, dětičky nadšené spokojené a tím i rodiče.....Letos se fakt povedly.

Gabko to je ok do 35DC ještě času dosti :-D

Petricka80 — 26. 12. 2011 21:41

No moment, moment!!! Netají nám tady někdo něco???? Hele, hele, jestli se mi chystáš sdělit, že jsem tady poslední snažící se netěhule, tak to honem řekni, ať to mám čas rozdýchat!!! :)!!!

Nemáš přece tak dlouhé cykly?? Nebo jo???

mvkoty — 26. 12. 2011 22:14

Petricka80 napsal(a):

No moment, moment!!! Netají nám tady někdo něco???? Hele, hele, jestli se mi chystáš sdělit, že jsem tady poslední snažící se netěhule, tak to honem řekni, ať to mám čas rozdýchat!!! :)!!!

Nemáš přece tak dlouhé cykly?? Nebo jo???

Petří buď v klidu těhu nejsem od porodu Vikči mám cykly rozharašené a většinou tak 33 -35dní takže já jsem v klidu. Čekám, že zítra ráno by se mohla mrcha objevit. A pokud se do konce týdne neukáže tak pak budu testit, ale nechává mi to fakt klidnou, protože nevím kdy by se to povedlo. Že bych byla jako panenka Marie :D

mvkoty — 29. 12. 2011 18:59

tak aby jsi Petri mohla byt v klidu tak jsem dneska testila a objevena pouze jen jedna jedina / takze jedeme vesele dal do zari casu dosti

Petricka80 — 30. 12. 2011 17:25

Koty, ale ještě jsi to nedostala.. takže .. :) takže stále nic nevíme :).. mě dneska strašně píchalo na levé straně asi deset minut, ale fakt docela dost, jako slepák, jen výš. a do toho mě pobolívá břicho..tak jsem si cvičně spočítala na netu možné plodné dny a představ si, že je mám zrovna dnes.. takže jsem pravděpodobně měla tak výraznou ovu:)... super.. byla tak výrazná, že  asi nepotřebuji měřit :-)takže po včerejším snažení to dneska pojistíme a zítra a pozítří a uvídíme :).. raději to budeme pojištovat asi ještě pro jistotu týden :)...


ale co,.. když nic, tak věřím, že se to jednou povede.. no a do září určitě :)!!! to máme přece domluvené :-)

mvkoty — 30. 12. 2011 18:26

petri jeste stale jsem to nedostala to mas pravdu ale kdybych byla tak se mi to na testu ukaze protoze bych byla minimalne uz 6tydnu protoze mezi tim nic nebylo jak jsem marodila a to ze bych otehu ted v tomto tydnu a hned by se neukazala MS tomu se mi nechce vubec verit:  no ale kdo vi pockam jak po vikendu a kdyz nic tak se objednam k dr at zjisti co a jak ale uz jsem tak zblbla ze se mi vcera hybala streva a ja si pripadal jak kdybych citila pohyby:dumbom::dumbom: ale jak rokas do zari casu dost

Petricka80 — 30. 12. 2011 18:41

No... náhody existují.. teda.... na ty pohyby to upřímně moc nevidím :), ale na zpožděnou menses kvůli těhu, byť by to bylo opravdu jen tak krátce... proč ne??? nebyla bys první ani poslední !!!! :-)

každopádně dej info :) !!!!!!!!

mvkoty — 31. 12. 2011 9:37

petri hazim info dneska v noci dorazila  MS takze jedeme z vesela dale:

Petricka80 — 31. 12. 2011 18:28

no,  a druhou stranu- ještě že to nebylo tuto noc, protože víš jak je to- jak na Nový rok...

:-) jinak všem přeji hlavně zdravíčko, těm, co se snaží, tak je jasné.. co přeji a těm,co jsou těhu, tak je taky jasné :-)

pěkný večer!!!

Petricka80 — 1. 1. 2012 23:26

Ahoj holky, chci se zeptat, poznaly jste na sobě, když jste měli cystu? už druhý den cítím takový divný tlak na jedné straně podbřišku, řekla bych v oblasti vaječníku, není to bolest, ale pocit,že to tam mám oteklé nebo prostě takový tlak, řekla bych, že tu oblast mám i takovou uvnitř zduřelou, oteklou, takže už stresuji, jestli to není cysta.. chjo... :-( (výtok, teplotu, křeče..nic takového nemám..), jsem z toho nervózní..
mohla by se takto projevovat ovu? jsem 20DC, je možně, že ji mám třeba až teď, ale nevím, ten tlak se mi nezdá :-( help!!!

rosnička — 2. 1. 2012 6:56

Ahoj Petři, cystu jsem měla, tlak, co popisuješ taky, ale nedostala jsem ms, tak se na to přišlo. Začala jsem pít kontryhel 2x denně, cysta sama zmizela za 3 měsíce. Jinak hrozili laparkou a vaječník pryč. Ale může to odeznít i při ms. Držím ti palce.

Petricka80 — 2. 1. 2012 18:23

Ahojky, moc děkuji za odpověĎ, zkusím ten kontryhel a pokud se to nezhorší, tak zkusím počkat do menses a pokud mě to po ní nepřejde, tak zajdu na gyndu, není to nijak urputná bolest, řekla bych, že je to o něco lepší...tak uvidíme,,,. to je pořád něco...,. :-(

Gabka — 2. 1. 2012 19:54

Petři, proč hned myslíš na cystu :co: ? může to být třeba posunutá ovulka nebo taky zahnízdování vajíčka ;)
Já cystu měla a ani jsem o ni nevěděla, nic mě nebolelo a pak odešla s ms.

Petricka80 — 2. 1. 2012 21:13

Gabi :hjarta:   no, tak vzhledem k tomu, že už dvě těhu mám ve svém životním štítu, tak po pravdě, na tohle to teda nevypadá... :-(. i když bych teda moc chtěla a moc ti děkuji, že myslíš tak pozitivně :)... no, to by byl teda zvláštní příznak.. v podstatě vlastně ani nevím, co to je, ale na zahnízd. to teda nevypadá :).. leda že by se mi hnízdilo někde mimo dělohu .. :/...

prostě, mám pocit, že mě bolí nějaký úpon u vaječníku, nebo vaječník, co já vím, mám navíc pocit,že se jedná o nějaký úpon, který je u jizvy, kterou mám z císaře.. vlastně to ani není bolest, spíše jak by mi někdo tahal za sval, nebo vaječník či vejcovod,.. takový tlak nebo tah.. nevím...prostě celou tu část mám takovou citlivou,... manžel mi na to šahal a zděsil se, že mám ten podbřišek strašně tvrdý, jizvu vystouplou o něco víc takové celé jakoby odulé... nevím... ale tohle se mi jako příznak těhu nejeví... byť je to teda škoda :dumbom:

no.. snad to přejde... třeba jsem se prochladla nebo nějak natáhla... ale jsem z toho nervózní, protože na to pořád myslím a tím mě to rozboluje víc :(...

Gabka — 2. 1. 2012 21:40

aha, tak třeba je to jen nějak natažené a bude to zase ok :pussa: nebo zkus zajít za dr.,aby na tebe kouknul, že máš obavy a že tě to bolí. držím palce, at to nic není. :hjarta:

Petricka80 — 6. 1. 2012 8:23

Halo, halo.. je tady někdo??? U mě všechny problémy pominuly... :-)... přestal bolet vaječník i jizva, u které problémy následovaly :)... takže jsem ráda, že to zřejmě nic nebylo :-).. alespoň to :)... jinak menses čekám cca za týden.. tak uvidíme, ale vzhledem k příznakům těhu, které momentálně pociťuji asi všechny, co jsou, tak  to asi zase nevyšlo :D... mám totiž úžasnou sugesci.... takže asi tak :-)

mvkoty — 7. 1. 2012 21:37

Petri jen aby jsi to nezakrikla a za tyden nehlasila //

dusička — 7. 1. 2012 21:44

Petricko - každý těhotenství je jiný :jojo:
Já jsem tedy všechny tři poznala podle prsou,který mě šíleně bolely.
Ale u třetího těhu - po ovulaci mě strašně bolel ne podbříšek, ale jako by až u kyčle. Tam někde u vaječníku. Trvalo to asi čtyři dny. Byla jsem dost překvapená,protože jsem to u předešlých těh. nezažila. A ono to bylo zahnízdování.
Takže Tě ted budu sledovat. :lol:

Zuzina — 8. 1. 2012 15:07

TAky musím potvrdit, že mě tak zvláštně bolel podbřišek. Taková táhlá bolest :vissla:

Tak tfuj, tfuj :dudlik: :)

Petricka80 — 8. 1. 2012 17:42

Holky, vy jste fakt zlaté a tak přející :-).. ale já Vás musím zklamat :-(... prsa sice bolí jak šlak, jenže to mě bolí pokaždéééé před menses.. takže to je neprůkazné-na obě strany, co je ale naprosto průkazné je to, že jsem si dnes změřila svou BT.. a byla 36,7 !!! . což je teda hodně nízko, před menses mám tak 36,9 .. takže to znamená dvě možnosti-- a to, že buď ovu vůbec nebyla ( já si ale předtím neměřila, takže nevím), nicméně už týden mě bolí prsa a ovu dle hlenu 29.,30.12. cca- a plus mínus mě od té doby bolí i ta prsa, takže po ovu určo mám no a tím pádem to znamená jediné,že jsou mensky už opravdu, ale opravdu za dveřmi...

NAVÍC MÁM KLASICKÉ PŘÍZNAKY, TOČÍ SE MI HLAVA, NÁVALY HORKA, BOLEST PRSOU A K TOMU JSEM DNESKA CHYTLA ŠÍLENOU CHUŤ NA SLADKÉ- HOLT JSEM CHODÍCÍ REKLAMA NA PMS :D!!!!!

NIDACE TO BÝT NEMOHLA, BYLO BY TO MOC BRZY, CCA TŘI DNY PO OVULACE... TAKŽE HOLKY MOJE ZLATÉ.-- DĚKUJI ZA NADĚJI,ALE HOLT--- TENTO MĚSÍC OPĚT NIC... :-)

NĚKDE JSEM ČETLA, ŽE SE STÁVÁ, ŽE BT POKLESNE V DOBĚ NIDACE (TZV. NIDAČNÍ POKLES),ALE VĚŘIT TOMU, ŽE JSEM SI ZROVNA ZMĚŘILA BT V DOBĚ POKLESU KVŮLI NIDACI, TOM BYCH MUSELA BÝT HOOODNĚ NAIVNÍ :D !!!

NE NE... PŘIJDE, V PLNÉ SÍLE, CÍTÍM TO :-(...

NEBOJTE, DÁM HNED VĚDĚT, MÁ CYKLY 31-32 DNÍ,TAKŽE VYČKEJTE ČASU :)

Zuzina — 8. 1. 2012 22:50

OK. Příjdu si Tě zkontrolovat :)

Petricka80 — 9. 1. 2012 7:01

Dobré ráno, holky, tak hlásím dnešní info... menses zatím není,ale pocity na ní jsou - rozhodně.. už jsem z toho taková nervózní, že nemůžu ani spát.,,

Včera jsem měřila v 8,45ráno a měla jsem těch 36,7 ... dneska mě manžel vzbudil při odchodu do práce, tak jsem měřila 6,40, takže téměř o dvě hoďky dříve a naměřila jsem dvakrát 36,8 a třikrát 36,9 ( raději jsem to zkusila vícekrát).. no, tak nevím, myslela jsem, že když člověk spí dýl, tak ta bt stoupá,ale třeba je tomu naopak :-).

No, uvidíme, dle příznaků to opravdu nevidím a co se týče měření, je možné, že mi blbne teploměr, na test je brzy a po pravdě, mám docela strach si ho udělat...

:-) tak necháme to koňovi..

co Vy myslíte?? Zuzi :-), pěkné ráno :)

Petricka80 — 9. 1. 2012 7:03

Mimochodem Zuzi, co kdybychom se někdy sešly..

děti si pohrají:-) a my pokecáme :-) bydlíš pořád "poblíž?"

Gabka — 9. 1. 2012 8:53

Petři, držím palce, ať ms nedojde ;)
ta včerejší teplota mohl být nidační pokles, pokud jsi měla dneska vyšší teplotu, ale z jednoho měření to nepoznáš ;)

Petricka80 — 9. 1. 2012 9:08

Ahojky, :-), nene, žádný nidační pokles, nevydržela jsem to a testla jsem.. a sněhobílo.... mé příznaky na menses jsou neklamné... :-(

Petricka80 — 9. 1. 2012 13:45

Holky, trochu jsem pátrala a tak nějak to moje pátraní ve mně ještě vzbudilo naději, že to třeba ještě není ztraceno :-)... protože ovu u mne proběhla cca 30.12.-1.1. a poslední :hjarta: bylo právě toho 1.1., což je teprve 9 dní-. tak třeba :)... no.. uvidíme..
každopádně, našla jsem docela zajímavé stránky pro někoho, kdo měří BT, tak tady házím odkaz, třeba je znáte, ale kdyby ne, tak možná budou někomu užitečné :-)

Petricka80 — 9. 1. 2012 13:46

http://merenibt.xf.cz/index2.html

Zuzina — 9. 1. 2012 20:27

Petři, ta teplota myslím vypadá dobře. ale já s tím moc zkušeností nemám..
Chtěla jsem Ti napsat, ať ještě netestíš. A TY jsi to už stihla :D Já vím, zvědavost je zvědavost :P

NApíšu Ti, jak jsem to teď měla já. MS jsem čekala v neděli (28 den), v pátek na testu prd. Ale ten podbřišek..no přešla neděle a já v pondělí (nebo v úterý??) testla. Slabý duch po limitu. Ale duch tak na lupu.
Takže počkej, třeba se taky vybarví :supr:

K tomu rande....já se určitě ráda sejdu :) Klidně i u nás doma. Máme velký pokojík, takže se děti můžou vyřádit. Ale klidně i někde jinde :)

Petricka80 — 10. 1. 2012 8:51

Ahojky Zuzi :-), no jo, jsem holt nedočkavec a vymstilo se mi to, ale potěšila jsi mě, že je tam ještě naděje... jinak dneska jsem teda změřila, protože vím, že jakmile to mám dostat, opravdu začne teplota klesat.. byla třikrát po sobě 36,9, což je pro mě dobrá teplota i na případní těhu :-), nicméně mám cyklus 32dní, takže má ještě spoustu času klesnout :-).

Jinak si velice rádi uděláme výlet k Tobě :), myslím, že to je určitě lepší než někde v restauraci, kde je budeme muset hlídat a ani si nepopovídáme... takže jakmile budete mít volno, tak dejte vědět.. :-) klidně se potom zase můžeme domluvit u nás:)

Viděla bych to třeba někdy příští nebo přespříští týden :), záleží na vás, jak vám to vyhovuje :).
Do sz Ti posílám můj. tel.

akar — 10. 1. 2012 13:45

ahoj holky, jeste jsem nestihla ani poprat - no ostuda
Vsem vse nej do noveho roku - snazilkam, at se brzo zadari a tehulkam, dobre prosperujici tehu :hjarta:

akar — 10. 1. 2012 13:52

Petri moc drzim palce :hjarta:
add BT, no ja merila a musim rict ze i mesice, kdyz se mi BT drzela nahore, tak prisla MS a teplota klesla az treba druhy den MS :( a naopak ten mesic co jsem otehu, teplota litala nahoru a dolu, pred MS zacala klesat a az v dobe ocekavane MS sla nahoru - proste rekla bych anovulacni cyklus a ono ne :) Ani graf tento cyklus Ovu nedetekoval. Musim, rict, ze ja jsem z toho byla jedle, jak ta vedle. Jeste, ze jsem tenkrat byla u Dr. a vim, ze ve stredu tam vajicko bylo a v pondeli na to uz ne, tak to nejak tak probehlo, ale kdyz to porovnam s grafem BT, tak to tomu nejak neodpovida. Kazdopadne se tesim na dobre zpravy a foto s // :jojo:

akar — 10. 1. 2012 13:55

ja byla u Dr. mam snizenou hladinu na stitnou zlazu, tak jsem objednana na endokrinologii, jinak NT screening je v poradku, tak alespon to :)

Petricka80 — 10. 1. 2012 14:02

Akarko :). ahooojj !!!!!!! Tak to je parádní, že NT je v pořádku :)!!!!! No, co se týče té špatné funkce št. žlázy. tak důležité je, že ti na to přišli a hlavně včas :).... takže budeš pod dozorem -jak v těhu, tak i po a bude to dobré :)!!!!
Děkuji za info k BT.. já musím říct,že když jsem měřila s dcerou ,tak jsem měla BT předpisovou... td nějak extra neměřím,ale máš pravdu, taky se mi stalo,že jsem jí měla vysoko a stejně mensky přišly.. ale to se mi stalo vyjímečně... uvidíme, vzhledem k tomu, že na testu nebyla ani pidi duch, tak jsem spíše skeptická,. sugesce funguje, ale realita je asi jiná :(....

No, tahle fáze je nejhorší, člověk čeká a neví na co :-)...

Jinak mě napadlo, že ty tvé grafy bt mohly být ovlivněny právě tou štítnou žlázou, protože teplotu určují hormony, takže ono by to vlastně sedělo, že ten hormonální profil byl třeba nejednotný a teplota lítala ... jak chtěla :).... to je můj názor laika..

Každopádně, jsem ráda, že ses ozvala :) a podala info :)!!!!

Já dám určitě vědět,až men. dojde... čtrtek/pátek to jistí...

Veruska72 — 10. 1. 2012 14:13

Petřičko,
chci ti poděkovat, žes mi přišla pogratulovat k :hjarta:. Vyhráno nemáme a zkušeností(neg.) mám víc, než dost. Ve čtvrtek jdu na KO :/.
Moc ti přeju, aby se dvě // ještě vylouply :pussa:. Držím palce :supr:

akar — 10. 1. 2012 15:22

Petri no jetli jsi 9DPO, tak u me by bylo na ducha brzo, je fakt, ze jsem vzdy taky nevydrzela a testovala kolem toho 9-10 a bylo to negativni, u me je to vzdy az tak 12-14ty den.
Jinak ja mela tehu priznaky snad kazdy mesic :D

Petricka80 — 10. 1. 2012 19:10

Verusko, vše bude dobré :)... jdete krásně s prckem v cíli a k tomu cíli i v pořádku dojdete :)!!!!!!! A děkuji za přání :-), uvidíme :).

Akarko, ovulku nevím přesně, v pátek 30.12. hrozně píchalo ve vaječníku,ale podle třeba to byla jen předzvěst, že ovu nastane, pak mě ještě bolel vaječník v to pondělí 2.1. nebo tak nějak... a snažení bylo myslím 29.12,30.12.,1.1.a 3.1. :-) ( nevím jistě, protože tento měsíc to bylo furt a mám už v tom maglajs :). takový maraton nehodlám další měsíc absolvovat :)... jenže my se totiž v manželem vsadili :), takže motivace nebyla u manžela ani tak,aby se zadařilo,ale spíše ta výhra ( což je u něj-. nové diodové zadní světla na auto :)- staré má rozbité a měl volbu jestli nové normální nebo diodové..) a výsledek- světla jsme už museli koupit,abychom neměli pokutu- takže výhra vlastně už vybraná,ale výsledek sázky absolutně nejistý :D ..holt ti chlapi..

no každopádně, ještě je tu šance, že to třeba fakt vyjde..dokud to nedostanu, nicméně, začínám mít opět stavy jako na menses -návaly horka, bolest svalů a hlavy--- což se mi před menses přesně v tomto termínu objevuje chjo :(

Držte mi, prosím, palce....
Pěkný večer,D.

Petricka80 — 11. 1. 2012 8:36

Tak u mne všechny teoretické příznaky těhu ustoupily, dneska jsem začala mít jasné příznaky menses a k tomu mi klesla bt na 36,7... :-(.. no, alespoň víme, na čem jsme ( protože to je pro mne nejhorší) a můžeme zkoušet dál, dál, dál a dálllll :-)

Koty, je řada na Tobě :-) :hjarta:

Petricka80 — 11. 1. 2012 9:32

...tak a už jsem začala i špinit ...... takže jasnačka :-(, ale jak říkám, vzhůru do dalšího boje :-)

Zuzina — 11. 1. 2012 9:40

Peti :hjarta:

Petricka80 — 11. 1. 2012 9:58

Zuzi, to neva :-), co se dá dělat..... jak jsem Ti psala, je lepší, že to vím hned, než čekat třeba tři týdny a pak nic :-)... každopádně, naše návštěva platí, už se těším :)

akar — 11. 1. 2012 11:33

jejda Petri :hjarta: tak hura do dalsiho snazeni :jojo:

Petricka80 — 11. 1. 2012 12:13

jj, hurá :)--- asi vsadím ne jednu kartu- trefné jedno naplánováné snažení :) .... žádný maraton jako tento měsíc :)

mvkoty — 11. 1. 2012 21:13

Petri jak jsem na řadě? Jsme v tom společně ne. Já teď asi nic moc u nas teď nic moc neprobíhá.
Začali jsme řešit tu svatbu respektive přípravi a  co a jak bude. Já lítám po salonech takže jsem večer urvaná jako kuň

Petricka80 — 11. 1. 2012 22:23

Koty, tak to nevím???? Psala jsi někde o svatbě?? :)

Jinak záleží jakou máš představu o šatech, ale podle mne vyjde levněji je koupit ( bereme.cz) a pak je prodat... nejsou totiž tak drahé, jak by si člověk mohl myslet:)..
Já například měla bordo, ale také korzetové, moc hezké a stáli mě 2900Kč a prodala jsem je asi týden po svatbě za 2600!!! :-), TAKŽE JEN TAKOVÝ TIP :).

NA TEN SERVER KOUKNI, JE TAM BAZAR VYLOŽENĚ SVATEBNÍCH VĚCÍ :).. I VÝZDOBY, RŮZNÉ KRAVINKY A DEKORACE:)

NO, ŘADA JE NA TOBĚ, JELIKOŽ JÁ TENTO MĚSÍC TY, TAKŽE NYNÍ NESEŠ POMYSLNÝ PRAPOR TY :).--- A JÁ SI HO ZAS PŘEVEZMU DALŠÍ CYKLUS:).. A PEVNĚ VĚŘÍM, ŽE TY UŽ HO ODE MNE NEPŘEVEZMEŠ :),PROTOŽE UŽ BUDEŠ.... :)

A KDY MÁTE TERMÍN SVATBY??? TO VŮBEC NEVÍM!TO JE PARÁDA :)!!!!

mvkoty — 11. 1. 2012 23:19

Petři termín mame 31.8. na bereme se už jsem a projíždím každý den jen mám problém, že když by mi byly šaty přes prsa tak jsoou ale uzoučké v pase a když mi jsou v pase tak v prsou jsou obrovské a to zase jako prsa mám docela velký.

pomyslný prapor přebírám, ale holka věř tomu že ho další cyklus přeberu že se to jen tak nepovede fakt to teď flákáme a to že jako dost.

dusička — 12. 1. 2012 9:15

Mvkoty - jen taková technická - proč ted vybíráš šaty na svatbu, která bude koncem srpna? Když budeš těhotná,tak Ti stejně nebudou. :vissla:

mvkoty — 12. 1. 2012 13:39

dusička napsal(a):

Mvkoty - jen taková technická - proč ted vybíráš šaty na svatbu, která bude koncem srpna? Když budeš těhotná,tak Ti stejně nebudou. :vissla:

protože nikde není psáno že se to povede a vybiram povolovací šaty kdyby se to povedlo.

dusička — 12. 1. 2012 17:46

mvkoty napsal(a):

dusička napsal(a):

Mvkoty - jen taková technická - proč ted vybíráš šaty na svatbu, která bude koncem srpna? Když budeš těhotná,tak Ti stejně nebudou. :vissla:

protože nikde není psáno že se to povede a vybiram povolovací šaty kdyby se to povedlo.

Mvkoty - a navíc zrušit Ty objednané šaty můžeš vždycky ne?
A proč by si měla myslet na to, že se to nepovede? Neblázni. :par:

Petricka80 — 18. 1. 2012 12:44

Koty.. to je pravda.... :-)... Při troše štěstí možná budeš  v době svatby 2 měsíce před termínem??? :-)..

já rodila v 7. měsíci, takže ..... já bych beztak rodila při mém štěstí v den svatby...:dumbom:

mvkoty — 18. 1. 2012 16:55

Petři možná ale fakt tomu nevěřím že bych už teď byla třeba těhu nebo že by se to teď povedlo.....nějak se teď míjíme.
Ale kdo ví času je to stále dost ale fakt si nedovedu představit sebe jako nevěstu s takovým bubnem to bych snad i ten termín odložila.
Uvidíme jak to vše bude.

A jak ty jsi na tom?????
Koukám, že jsi vyměnila metřík, to není dobrý ale hubnout když se snažíš o těhu.....nebo se něco změnilo|?

Petricka80 — 18. 1. 2012 18:34

Koty :-), já měla tento měsíc divné mensky- jen dva dny a slabé- normálně mám 7dní a dost silné,ale  nededukuj-těhotná nejsem- bt mám dole, prostě jen divný cyklus....

V pondělí jdu na gyndu- na preventivní prohlídku, tak mě alespoň zkoukne, jestli jsem ok, tak uvidíme...

Jinak jsem vyměnila metřík na hubnutí-- ať mě nedeptá ten dlouhý snažící :-)..

uvidíte-- stačí jedna správná rána .a je to :-)

mvkoty — 19. 1. 2012 7:59

Petři takkdo ví třeba příští měsíc u nedorazí MS vůbec

u nás to tak hrké nebude páč se v posteli moc nepotkáváme spíše se teď střídáme.

I jsem si teď spíš přemýšlela že si do svatby nechám napsat antiko a začneme potom po svatbě

dejzinka — 19. 1. 2012 11:28

Ahoj holky, přišla jsem vás pozdravit a zjistit, jak se máte a co nového. Já už končím 13.týden, zrovna mě dostal nějaký bacil, tak doufám, že vše bude OK.
Tak se držte!

Petricka80 — 19. 1. 2012 20:51

Ahoj Dejzi!!! Ty jo, první trimestr za Tebou!! Jsi hodná, že jsi nakoukla..
A co Želvička??? Asi se stěhuje :)....

Koty... myslím, že nejsem ten typ, co po menskách zjistí naprosto překvapená, že je těhu... a patří k těm vyjímkám, co měli menses i přes těhotenství.. :).. to fakt ne:)... nene, já si pěkně počkám,, tento cyklus opět a opět.. a rozhodla jsem se, že budu tento měsíc měřit bt ,tak uvidíme...

Fakt přemýšlíš nad tím, že by sis dala ant.?? Hm... tak nevím,. uvidíš, ale je fakt, malá je ještě prcek, takže zas až tak spěchat nemusíš.. ale to by znamenalo, že bych tady byla poslední snažilka :grater:

mvkoty — 19. 1. 2012 21:11

no já ještě nevím uvidím jak se dohodneme doma :-)

Ale neboj nenechala byach tě tu samotnou

mvkoty — 20. 1. 2012 22:32

Petři tak tatínek antiko zamítl, že prý je to zbytečné, takže jedeme dál :reta:

Petricka80 — 21. 1. 2012 12:09

Jupíí :-)... tak to je super zpráva :-) !!!
Já dneska trošku špiním, jsem z toho nervózní, založila jsem i na to téma... celý tento cyklus je nějaký zmatený... chjo :-(

mvkoty — 21. 1. 2012 19:49

A kdyže jdeš na tu kontrolu????? Já jsem tedy zvědavá co a jak u tebe.
Já jdu na kontrolu v pátek ale jen na preventivku takže jsem v klidu. Už slyším dr jak se bude hned ptát jestli se zadařilo nebo ne .

Petricka80 — 22. 1. 2012 23:29

Koty, já jdu zítra ráno.. na devět.. modlím se, ať jsem ok.. protože mám prostě divné pocity, ne těhotneské,ale fakt spíš ta cysta...no, dám zítra vědět...

Pomalu se ale smiřuji s tím, že to asi už nepůjde, protože mám pocit, že mám po císaři asi dost srůsty.... takže ... holt, koupíme se jorkšira a budu spokojená :-)

mvkoty — 23. 1. 2012 6:53

Petři tak držím palečky ať je všechno oki

Marti84 — 23. 1. 2012 10:07

mvkoty zkus tohle :)
madora.cz

Maji supr saty, usiji je primo na tebe a pak je muzes prodat :) ceny jsou jak v pujcovnach myslim :)... navic pokud nejsi nekde z blizka Mikulova, tak pani saty veme a prijede za tebou je odzkouset... jsou od nich jenom spokojene nevesty... :)

Pro ne neni problem cokoli :)

mvkoty — 23. 1. 2012 10:27

Marti díky, ale šaty už mám doma :-)

mvkoty — 23. 1. 2012 19:16

Petři tak jak???? Celý den čekám na zprávu jak jsi dopadla

Petricka80 — 23. 1. 2012 21:29

Ahojky, tak vše je prý ok.. nechápu, ale fakt tam prý nic nemám,ale říkal, že to může být i fakt prostě s té jizvy, takže pokud by to bylo nějaké hrozné, šla bych na laparoskopii,což teda rozhodně tak hrozné není !!!!! takže nic, ..holt to tak asi budu mít :-(.. vše mi poctivě prohlížel a fakt dlouho- čípek, dělohu i vaječníky, pohmatem i ult,ale mám to prý vše krááásné a v pořádku :-).. to špinění neví,ale říkal, že na ovu to nevypadá, myslí, že ještě nebyla- což podle bt sedí, je pořád dole .. takže holt.. nejen, že mám jizvu po císaři škaredou, ještě mi dělá neplechu...

akar — 23. 1. 2012 22:00

tak jsem sla nakouknout
Petri to je super, ze je vse, jak ma. No a hele, kdyz se to chysta na Ovu tak sup na to :jojo: a rekl ti Dr. jestli je tam nekde nejaky folikul a jak je velky? kdyz uz tam mas vse ukazkove? :D
Koty tak svatba, jo? gratuluju :hjarta: a jsem moc zvedava, jestli pujdes "pred oltar" tehu nebo tehu :) ja bych to spis videla na to tehu :D
holky ja byla dnes na krvi na endokrinologii a ve stredu jdu k Dr., tak jsem zvedava, co mi reknou, sestra me dneska opet ubezpecila, ze toho hormonu mam dost, i kdyz min, nez jsou tabulkove normy, ale pry kdy byl problem, tak nejsem tehu, protoze pri nizkych hodnotach se neda otehotnet. Snad bude vse Ok, nebo mi alespon daji nejake leky, aby se to srovnalo :/

Gabka — 23. 1. 2012 22:05

Petři, no vidíš :supr: a tys pořád viděla, jak máš cystu :pussa:

Petricka80 — 23. 1. 2012 22:35

Holky, sice teda cystu nemám, ale po pravdě, ten tlak tam prostě cítím pořád,  takže nevím,ale prostě pořád mám pocit, že tam něco mám, ale mám fakt pocit, že to je nějak ovlivněné cyklem.. protože jsou i dny, kdy mě to netlačí a nebolí... nicméně, jsem ráda, že z gyn. hlediska jsem v pořádku :-),.. a máme velkou pravděpodobnost, že teď otěhotním- protože dneska jsme si přivezli 2měsíční štěňátko jorkširka :-).. a zákon schválnosti praví, že k jorkširkovi ještě nastoupím do práce a buch, těhotenství bude tady...

:-)

náš jorkširek se jmenuje Mia a má 8týdnů :)!!

Je krásná .. pidi ..

A mám na Vás dotaz- poprosím o názor:)

V červenci nastupuji do práce ( tedy přesně od září budu pracovat na plno :) ale v červenci mám of. nástup po mateřské-- jsem učitelka - a vypadá to,že budu mít první třídu, dnes jsem mluvila  s kolegyní a ta mi vmetla,že pokud nastoupím a budu mít první třídu, tak bych měla alespoň rok přerušit snažení,že je nefér vůči těm dětem,abych tam byla třeba 3 měsíce a pak třeba šla na rizikové, které mi hrozí po minulém těhu..


Nevím, řekla jsem,že příroda ukáže a že se taky může stát, že budu 6let točit první a druhou třídu a tím pádem se mám snažit vždy jen ob rok??
Vím,že pro prvňáčky jsou změny nic moc, ale kdyby přece jen nastala taková situace, tak prostě se podle mě nedá nic dělat a když by ten přechod na jinou paní učitelku bych opravdu  v klidu a třeba i postupně, tak snad by to mělo být v pořádku, nebo ne??
Jaký na to máte názor??

Svou práci mám ráda,ale zase si myslím,že jsem taky jen člověk a holt mi jsou věci, které se  přímo dotýkají mě, manžela i našich dětí, prostě přednější...

co si o tom myslíte???? ( jako ženy,které se snaží o dítě ale i jako matky třeba prvňáčků, kterých by se taková situace mohla týkat?? děkuji :-)

mvkoty — 23. 1. 2012 22:56

\petři tak to jsem ráda, že jsi ok a pan doktor tě pořádně prohlédl. Podle mě je ten tlak taky tím, že jsi teď měla tu MS jinou než normálně. Může to být i z nervů či nějaké změny.

Gratuluji ke štěňátku.

A co se týká dotazu já tedy nevím, náš Míša je ve druhé třídě a už teď mají dvě učitelky. Mají klasicky třídní a potom mají učitelku na informatiku a výtvarku.
POkud by jsi otěhotněla někdy začátkem roku, tak si nemyslím, že by to byl až takový šok, a třeba by jsi měla těhu v pohodě a rizikové by se ti vyhlo a nebo by jsi třeba byla jen na zkrácený úvazek. Ono vše se dá řešit ale je to o lidech jak se domluvé. POdle mého názoru by to dětičky zvládly lépe na začátku roku než třeba potom v pololetí či ke konci roku. Ale zase ke konci roku už se moc neučí spíše jsou výlety a tak a to by zase byl supedr čas na seznámení se s novou paní učitelkou.

Petricka80 — 23. 1. 2012 23:06

No, ono je to prostě na houby, protože ten správný čas si nevybereš.. a hlavně, jak už víme,tak si ani čas otěhotnění nevybereš :-).. ale  na začátku třeba po měsíci dvou by to bylo určitě nešikovné,ale prostě nejde to naplánovat, můžu otěhotnět třeba v říjnu a vydržet třeba až do 32.týdne-ale nevím, jak bych učila třeba tělocviky, případně trnula na chodbě, když se děti začnou honit.. a navíc - ta horda bacilů v dětském kolektivu.. kterému bych musela čelit.. prostě... i přes to vše bych tam třeba vydržela..ale taky se může stát, že lehnu hned a nenadělám nic.. no  a nebo můžu opravdu třeba na půl roku přerušit snažení.. ale co když mi šét dá příští rok zase jedničku a budu řešit to stejné.. :-(

nevím... je to fakt na houby.. takže to vidím tak, že prostě opravdu to nechám na osudu ...jen mě zajímal váš názor :)

Koty..a jak ty tento měsíc'?? je teda šance.. nebo ne... míjeli jste se úplně, nebo jste se třeba i potkali:?? :)

Gábi... 7 dní..- jaké máš pocity..?? něco podezřelého??
Akar.. ahoj!! :)  Butete si nechávat říct pohlaví??

mvkoty — 24. 1. 2012 8:08

Petři přesně tak nech to osudu, nestresuj a ono to nějak dopadne. Příroda si s tím poradí.
U nás tento měsíc nic stále se míjíme, nějak jsme se nestihli potkat :-( no ale kdo ví že.

GAbko držím vše co mám ať to konečně dopadne :hjarta:

Gabka — 24. 1. 2012 16:42

Petři, snažení bych nechala na přírodě, nic nepřerušovala ;) Každé těhotenství je jiné, nejde to takto určit, tak ať si kolegyně trhne nohou :P

díky holky :par: já se cítím naprosto normálně, tak uvidíme ;)

Petricka80 — 24. 1. 2012 21:05

Řekla bych, že necítit nic nebo se prostě cítit normálně je jeden z nejlepších příznaků :)!!!!!!

mvkoty — 25. 1. 2012 8:13

GAbko já věřím, že to vyjde :-)

Petři tak jsme se konečně potkali a kupodivu i něco proběhlo tak uvidíme, zrovna jsem měla ovulku poslední den tak třeba se zadařilo, ale zase že bych se chtěla vdávat s v\valínem to nic noc. Musela bych předělat šaty :D

Zuzina — 25. 1. 2012 9:46

Petři, já bych normálně plánovala nástup. Uvidíš, že nakonec to dopadne tak, že vůbec nenastoupíš a prvňáčky bude hned od září učit někdo jiný :hjarta:
Jinak gratulace ke štěňátku. Ani nevíš, jak Ti závidím. Mám sice psisko, ale je to fenečka bernského salašnického psa, takže žádný guačák. Je to můj miloušek, ale chybí mi i takový ten živý plyšák, co Tě zahřívá v lůžku nebo na gauči :)

Petricka80 — 25. 1. 2012 16:19

Ahojky Zuzi :-), pořád dlužím návštěvu, v pátek jsem chtěla volat, jenže mi onemocněli oba prrci :-(.. tak jsem si říkala, že to přes víkend vyleží..ale dopadlo to tak, že Natálka dneska dostala teploty a začíná k silné rýmě i kašlat :-(.. takže návštěva zatím musím počkat :(

Jinak my máme ještě 8m štěně Rhodéského ridgebacka :)... my jsme takoví blázni.... takže my to máme rozděleno, ta větší hlídá dům a ta menší je mazlík :-), ale zatím jen kouše a kouše,místo ,aby se mazlila :).. tak uvidíme...Koty... tak to jsem zvědavá... někdy stačí jednou a stojí to za to:)

Jinak se chystám opravdu k lékaři, protože si myslím, že mě bolí střevo ( né tedy cysta, jak už vím), cítím prostě tlak už z pod žeber kolem pánve až do podbřišku na jedné straně a ten tlak zatím neustupuje, naopak, trochu je to i horší, dnes jsem šla k obvodní-ale měla dovču, na pohotovost jít nechci, tak akutní to není,tak zkusím vydržet do pondělka..nicméně... prostě minimálně to mám nějaké podrážděné, jsem nafouklá a prostě cítím, že top to teda rozhodně není :(...

mvkoty — 25. 1. 2012 18:55

Petři ty nemůžeš mít chvíli klídek co....ale znám to my jsme takhle marodili celý prosinec a všichni :-(

Je pejsky závidím oba dva. My máme skoro 5ti letého stafíka

No a upřímně nevím ale byla bych asi radši kdyby to nevyšlo nechci se vdávat s bubnem :-( a shánět nebo předělávat šaty

Gabka — 25. 1. 2012 20:12

Petři, ať jsi brzo ok :pussa:

Petricka80 — 25. 1. 2012 23:11

Koty :), no, víš jak to je, člověk míní,, :)... já myslím,že nevěsta s bříškem je náhodou krásná !!!!!!!!

Gábi, jsi moc hodná, ty problémy, co jsem si myslela, že je cysta ,tak to bylo to stejné, co mám teď ,akorát mám pocit, že teď se to prostě rozšiřuje nějak do větší části břicha.. no,alespoň vím, že nejsem úplný blázen, co si vsugeruje i bolest z cysty...
tento měsíc se ani nesnažíme, protože se musím dát nejdříve dohromady, uvidím, co mi řeknou u doktora a pak se uvidí,ale představa, že mi třeba dají nějaké antb. nebo léky, které by mohly mimi v počátku ohrozit, tak to si raději dám tento měsíc pauzu.. :)
Navíc, fakt se necítím úplně fit,takže docela ráda si to snažení odpustím:(

Gábi, jsem moc zvědavá, jak Ti dopadne testování :)... dej určitě vědět!!!!!!!!!a nebo si tě někde najdu v diskuzi:)

Zuzina — 26. 1. 2012 9:34

Petři, já toho mám tento týden taky nějak moc, tak jsem se ani neozývala :dumbom:
Až budete zdraví, tak se ozvi, Terezka už je natěšená :)
Jinak držím pěsti, ať Tě ty bolístky brzy přejdou :hjarta:

Petricka80 — 26. 1. 2012 13:19

Ahojky :-), tak dneska jsem už tu nervozitu nevydržela a zjistila jsem, že manžel má známého doktora, tak mi to u něj domluvil a v jedenáct jsem tam jela na kontrolu.. na gastro- říkal, že ty bolesti v oblasti tlustého střeva mohou být přenesené,ale že to spíše vidí na problém s žaludkem, podezření má na vředovou chorobu a je pravda, že nejvíce mě to tlačí opravdu pod žebrem na levé straně,kde je žaludek a dvanácterník, dostala jsem kapky a tabletky a v úterý jdu na vyšetření žaludku :-(, podle nějaké nové metody, kdy se hadice nepolyká,ale strká přes nos-- no, po pravdě, to polykání mi je asi sympatičtější :(

tak uvidím, ale jsem ráda, že mě vyšetří,tak uvidíme :-)...

mvkoty — 27. 1. 2012 16:14

Petři tak držím palce ať najdeš příčinu toho tlaku a hlavně rychlé řešení aby jsi byla co nejdříve fit a mohla pokračovat ve snažení.

Já dnes u dr v pohodě, vše jak má být, ovulka probíhá, jen ten cyklus 35dní nic moc, ale zatím nebudeme nijak řešit.....ve snažení nic nebrání takže prý hurá na to :-)

Petricka80 — 27. 1. 2012 20:37

Tak super :)!!!! Gratuluji :)¨
Koty, jak jsi tam dala ten čtvrtý metřík?? Mě to psalo, že není dost místa.---

mvkoty — 27. 1. 2012 20:53

Petricka80 napsal(a):

Tak super :)!!!! Gratuluji :)¨
Koty, jak jsi tam dala ten čtvrtý metřík?? Mě to psalo, že není dost místa.---

Vymazala jsem vše co tam nemusí být a dávala jsem je hned za sebe
Stačí když zkopíruješ jen to co je v [img][/img] nic víc to mezi url je zbytečné

Petricka80 — 28. 1. 2012 9:58

Kují, jdu to zkusit :)

Petricka80 — 28. 1. 2012 10:12

:-) a je to.. kují :)

mvkoty — 28. 1. 2012 10:55

šikulka šikovná Petří :-D

Ivule — 30. 1. 2012 0:30

Tak holky,co tu máte nového...já už skoro rodím,tak by jste se některá / nebo raději všechny / mohly přidat...tak šup šup,posílám zbytek těhu bacilů,co mám....ať se to povede!

mvkoty — 30. 1. 2012 7:23

Ivu zatím to vypadá, že tady zůstávám já a Petři. Ta teď nějak vynechává a dává dohromady žaludek a střevní problémy no a u nás se tak nějak míjíme. Ikdyž ve středu jsme se srazili ale to je podle mého na testování ještě brzo, takže teď čekám MS jako klasicky a uvidíme příští cyklus

Petricka80 — 30. 1. 2012 12:35

Ahojky Ivulko, chytám, co se dá :-) !!!!!! A držím palce, ať je vše ok a 40.týden brzy tady :-)

Koty, tak v sobotu se mi zázračně ulevilo :-),takže jsme přece jen jedno snažení stihli :-)!!!

No, chci se zeptat.. jak je to s bt-

v sobotu jsem měla bt 36,6 - to bylo si snažení
včera jsem neměřila
a dnes 37,1 -- což tedy vypadá nedějně na ovu (při mém cyklu 31dní to sedí)

Za jak dlouho po ovu se zvedne teplota..

V případě,že byla ovu v tu neděli, tak by asi stoupla v pondělí, že?? což znamená, že by snažení bylo i docela dobře naplánované :-), pokud byla až v pondělí, což jsem bohůžel neměřila, tak by mělo význam ještě dneska :-) se povzbudivě usmát :-) na manžela a využít šance, že??

:-) Nemáte někdo zkušenost, za jak dlouho po ovu se zvedá teplota???

Je mi mnohem lépe:-), což je asi z mého náhlého změny zájmu o snažení znát :-)..

střeva nějak dopadnou.. zítra jdu na tu sondu do žaludku ...

Petricka80 — 30. 1. 2012 12:36

Koty, pokud to bylo ve středu, jak je to ještě fakt brzo :).. ale šance tady je :) !!!!!!! Těším se na Tvůj // testík :-)

Gabka — 30. 1. 2012 15:44

Petři, poslední den nízkých teplot je ovulace, pak se teplota už jen zvedá ;)
držím palce! :hjarta:

mvkoty — 30. 1. 2012 18:21

Gabko a co ty????? POvídej jsem zvědavá.

Petři no já jsem na to taky zvědavá....ale fakt se mi nechce shánět těhu šaty

Petricka80 — 30. 1. 2012 19:28

Koty, já myslím, že by sis ještě ráda ty těhu sháněla :-) !!!!

Jsem zvědavá :-)...

a Gábi??? koukni na vedlejší fórum :-)...Gábi nás-snažilky opouští :-)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mvkoty — 30. 1. 2012 19:43

Fak t tak to je skvělá zpráva jdu kouknout a mám radost za ní :-D

Zuzina — 30. 1. 2012 22:19

Petřičko, zítra se drž!! :pussa:

Petricka80 — 30. 1. 2012 22:52

Zuzíí, děkuji :-).. docela začínám být nervózní.. ale horší než porod to snad nebude :) !!!
Zítra tam jdu v 10,20 ..... UF... JDU SE NA TO VYSPAT :) SNAD BUDOU I VÝSLEDKY V POŘÁDKU !!!!

mvkoty — 31. 1. 2012 7:33

Tak tento měsíc nic  MS dorazila v plné síle.
Takže uvidíme příští měsíc, ale moc tomu nevěřím.....Petři držím palečky ať je to oki

Petricka80 — 31. 1. 2012 14:58

Coooo??Tak rychle a bez varování??? Dneska je nějaký blbý den..
Já dneska byla na tom vyšetření žaludku přes nos... jau,jau... hnus fialový :-(... nikde nepsali, že to i bolí :-(.. dávivý reflex jsem měla i tak jako blázen ( výhoda přes nos je ta,že prý to nevyvolá tak moc dáv.reflex) a když mi to tlačil přes dutiny v nose, tak jsem v duchu klela, klela a klela a do toho mi stékaly trochu i slzy :(... né že by to tak bolelo, ale prostě bylo to fáááákt nepřijemné.. a divné.ble,ble

Nicméně vředy nemám!!!!!!!!!!!!!! Za to mám zánět žaludku :)..takže antibiotika a  konečně vím, co mě v žaludku tlačí... nepříjemný pocit...prostě, teď vím, že mám zarudlou a lehce oteklou sliznici v žaludku a tím jsou mé nepříjemné pocity :).. dostala jsem dvoje tabletek plus ještě jako bonus antibiotika a mělo by to být ok. :-)

jo, a kdybych bych těhu, tak tomu tyto léku prvních 8týdnů neva :)

jinak ovu asi fakt byla,protože dnes bt 37,0 :).

Zuzina — 31. 1. 2012 16:37

Peti, takže dobré zprávy! Zánět Ti vyléčí a budeš v pohodě :supr:

mvkoty — 31. 1. 2012 19:05

Petři tak já jsem jí čekala ale až zítra či ve čtvrtek. ALe čím dřív tím dřív bude po ní. Teďf jsem na 14dní u našich takže nic moc,ale přijedu domů a bude ovulka takže to bude v poho :-) ale já bych to tedy fakt nejradši odlžila až na později abych neměla bříško....ale když bude tak samo že mi to vadit taky nebude :-)

Gabka stále zůstává :-( dnešní est jí vyšel nega....je to veliká škoda, já jsem jí to tolik přála.

akar — 31. 1. 2012 21:26

Petri to musi byt ale hnusne vysetreni :usch: Dobre je, ze prisli na to, co ti je a ze se to brzo preleci a hlavne, ze to tehu nebrani a leky nevadi :jojo:
Koty ja myslim, ze cim vic budes myslenkama na blizici se svatbu a vypustis z hlavy myslenky na ditko, tak se zadari ani nebudes vedet jak ;)
Gabi do dalsiho snazeni drzim palce :hjarta:

Petricka80 — 31. 1. 2012 21:28

Koty, tak jsme v tom stále spolu... u Gabky pořád věřím .. muselo to být pro ni dneska velké zklamání, strašně jsem držela palce..

Jinak lepší je to dostat překvapivě, než čekat jak trubka s vědomím, že stejně nic.. takže takhle je to vážně lepší,,
já mám tento měsíc jen jednu jedinou šanci na otěhotnění, protože bylo snažení také jen jednou :-).. podruhé už jsme to nějak nepojistili :).. takže sic to bylo v době ovu.. tak tomu nevěřím :), že by to vyšlo z jedné akce :)--

uvidíme :)

mvkoty — 1. 2. 2012 7:33

Petři ale víš co jsi mi posledně psala jo.....jedna dobře mířená trefa, takže já bych flintu do žita neházela :-) u nás tento měsíc taky asi nic když jsem mimo :-)

Petricka80 — 1. 2. 2012 20:55

nO. KOTY,NEJSI PRYČ CELÝ MĚSÍC :), TAKŽE ŠANCE JE-POŘÁD :-)
NA DOBŘE MÍŘENÉ TREFY U JEDNORÁZOVÝCH POKUSŮ VĚŘÍM, ALE NÉ U SEBE:rock: :co: :kapitulation:
FAKT POCHYBUJI, ŽE BY Z JEDNÉ AKCE- A MUSÍM ŘÍCT, ŽE ÚŽASNÉ:-) BY SE ZADAŘILO... VŠAK UVIDÍŠ.. TENTO MĚSÍC TOMU NEVĚŘÍM,ALE JSEM RÁDA, ŽE ALESPOŇ VÍM, ŽE JSEM JINAK V POŘÁDKU, A TO JAK NA GYNDĚ,TAK V PODSTATĚ I NA TÉ GASTROENTEROLOGII-- :-)DOJÍM ANTB. A MĚLO BY TO BÝT OK '.)

mvkoty — 1. 2. 2012 22:04

No Petří ono to tak horké nebude, přijedu a drahý bude v práci přijde až druhý den a to bude hajinkat :-D pak jeden den volna a opět práce a budeme se opět míjet ....no ale kdo ví že.

Hlavní je že obě víme, že jsme po zdravotní stránce v pořádku:D

Petricka80 — 2. 2. 2012 11:10

Pořád platí,že jedna mířená :)......

Já mám teď období nidace :D :D :D ..alespoň si to tak vsugerovávám :D .. projevy žádné a pms klasika :) !!!!!!

Takže vidím, že i u Tebe i u mne je momentálně hluché období :)!!

Kolik budete mít lidí na svatbě?? A vůbec, jak probíhala žádost o ruku ??? :)

Kde bude obřad a šaty jsi sehnala kde??

Já měla bordó :)... na podzim se to hodilo a světlé jsem už jednou měla :)...

Petricka80 — 2. 2. 2012 16:32

Kotýýý.. tak kde vězíš??? už jsi jen na novém ?? :)

Ivule — 4. 2. 2012 12:26

Tak se k nám tak nějak neočekávaně přidala Sakura....to jsou překvápka!Pamatuju se,když počali prvního prcka....to je hrozný,jak ten čas letí.

Petricka80 — 4. 2. 2012 13:01

:D .. né, fakt??? někde jsem jí psala, ať zkusí test :)... když teda zapomněla, že "to neměla :D ".. a vidím, že asi zkusila :).. pamatuji si ji ještě, když jsem řešila těhu s Natálkou :d.. SUPER :).....

Ivule — 6. 2. 2012 14:27

Koukám na tvůj metřík,Petri,držím všechny palečky,co mám...i s Kryštůfkovýma 4.....ať to vyjde!

Petricka80 — 19. 4. 2012 11:26

Ivul :-.) ..teda!!! Gratuluji k prckovi :-)!! Ivi, ten metřík jen není změněný :), nejsem těhotná.. stáleeee se snažíme :).. a nic .-)

Koty je v tom se mnou- na stejné lodi :-) ,tak uvidíme tento měsíc !"!!

Ivule — 19. 4. 2012 12:04

Ahopj Peti.
Držím vám všem snažilkám,co mám,ať už se brzy zadaří.To třetí mrně je za odměnu,alespoň Kryštůfek je,tak hodnýho prcka jsem neměla.Je zlatej!Přeju brzo taky takovýho,dej určitě vědět,pa pa.

Petricka80 — 19. 4. 2012 22:10

Ivi,tak to jsem moc ráda :),že máš takové zlatíčko :)!!!! No... u nás to bude asi na dýl :).. v červenci už nastupuji do práce.takže uvidíme.. snad se toho třeťátka dočkáme :)

mvkoty — 22. 4. 2012 19:56

Petři tak sem nevydržela dneska odpolko testla je tam sněhobílo :-( ale mám týden do MS tak třeba se ještě nějaká ukáže, ale moc tomu nevěřím

Petricka80 — 22. 4. 2012 21:02

Týden do menses????????? a to jako myslíš,že ti vyjde test??? :-) ty jsi šiška!

mvkoty — 22. 4. 2012 21:37

No prostě mi to nedalo no, ale uvidíme v neděli jestli se MS ukáže nebone....v každém příopadě si zítra koupím do zásoby testík:-D

Petricka80 — 22. 4. 2012 21:52

Koty, máš sz...

Sakura — 23. 4. 2012 0:46

Holky, tak jak už víte, nakonec jsem tenhle snažící chlívek ani nepotřebovala (měla jsem to v plánu až tak za dva roky), miminko si našlo cestu k nám dřív, nečekaně a neplánovaně. Zatím jsem stále ve stádiu šoku a obav, jak to budu zvládat takhle brzo po druhém dítěti, ale věřím, že časem se s novou situací smířím a budu se na miminko hrozně těšit. Taky doufám, že jako u Ivule bude třetí za odměnu, protože zatím si to pěkně vychutnávám - celodenní nevolnosti už třetí měsíc a do toho silná alergie, na kterou jsem nikdy netrpěla. Takže fakt maso. :) Ještě, že mám hlídací tchýni, ráda kdykoliv ty dva draky pohlídá a já si můžu odpočinout. Držím moc palce všem snažilkám, ať se zadaří co nejdřív. :) Já dnes mířím po roce opět do ČR (na měsíc a sama bez dětí), tak se už moc těším. Akorát letu se bojím, jsem posera. :D

Petricka80 — 23. 4. 2012 5:34

Ahoj SAki, gratuluji k těhotenství!Bude to náročné,ale neboj, určitě to zvládneš!!!
Přeji šťastnou cestu!!!S letem tě chápu,jsem úplně stejná posera!!,a to jsem letěla nejdýl jen 11 hod.,což u tebe bude tak půl cesty,ne?

Děti bude hlídat babička?Ty jo,měsíc??jak to zvládneš???

Ivule — 23. 4. 2012 11:19

Holky,držím pěstičky na testíky!
Sakur,necháte si říct,co čekáte?Asi je to jedno,máte chlapečka i holčičku,co?Nebo necháte do třetice překvápko?Já to tak chtěla,ale nevydržela jsem....jinak moc gratuluju a uvidíš,třetí bude za odměnu.

Sakura — 27. 4. 2012 8:58

Tak se hlásím už z ČR. :¨) Let byl v pohodě (trval 10h. a pak přestup - čekání 3h. a další dvě h. let), žádné nevolnosti ani alergie, ale první dny po příletu dost hrůza - hrozná bolest hlavy, únava a druhý den jsem celý prozvracela, ale po těch pár dnech už se dávám konečně dohromady. Dneska mi je už mnohem líp, akorát hlava trošku pořád bolí, potvora.

Ivule, máme sice doma páreček, takže to láká k tomu nechat se třetím překvapit, ale díky tomu, že to máme náročné s výběrem jména (aby nebylo moc exotické ani u nás, ani v Japonsku), tak jsme se s manželem dohodli, že si to říct necháme. Aby jsme si lámali hlavu jen s jedním jménem. :) Navíc já bych to určitě stejně taky nevydržela, jak se znám. Půjdu na UZV tady v Praze 10.5., to budu 19+1tt, tak je poprosím, aby mi to řekli, pokud to bude možné. V ČR půjdu na UZV vůbec poprvé v životě, tak ani nevím, jak to probíhá. :) Třeba to bude šup šup, ale snad ne, když si to budu platit celé sama (namám tu pojištění). :)

Ivule — 27. 4. 2012 10:02

Ahoj Sakur,vítám tě v Čechách.Mě trval velký UZ asi 20-25 minut,dr. manželovi všechno ukázala,já bohužel na monitor neviděla,ale nakonec ho otočila a taky mě toho našeho zázraka ukázala.Bylo to super.Dej vědět,co čekáte a taky jaká jména se vám líbí,jsem zvědavá na jakonská jména....zatím Ryu a Erika super,jak píšeš,dají se u nás i v Japonsku.Třeba holčička Sakura by bylo taky krásný:-D.Hodí se to k Ryu i Erice.

Sakura — 27. 4. 2012 10:10

Ivul, bohužel to bude jen malý UZV, tak nevím, jestli mi pohlaví budou ochotní ukázat. Paní mi velký nabízela, ale já jsem na něj objednaná už v Japonsku někdy na konci května po mojem návratu, tak mi to přišlo zbytečné. No uvidíme. :) Sakura se mi moc líbí taky, ale kamarádce se holčička Sakura narodila na konci února, tak mám smůlu. :( Je to blízká kamarádka, tak mi to přijde hloupé. No uvidíme. :) Holčičku bych si přála, ale nakonec třeba osud rozhodl jinak. :) S klučičím jménem je ale o dost víc trápení. Japonských moc pěkných není a česká se v japonštině špatně přepisují a čtou. :( Krásných holčičích je spousta, to by byla radost vybírat. :)

Ivule — 28. 4. 2012 12:53

Tak ať vyjde ta holčička a o pohlaví si klidně řekni i při malém UZ,vždyť pro ně je to jen chvilka navíc....držím pěstičky,ať je vše OK.

mišule85 — 10. 11. 2012 14:19

ahoj jsem tu nová můžete mi poradit co a jak?

Ivule — 5. 12. 2012 23:14

Tak holky moje, jak vám to jde? Já trochu nestíhám koukat, jak jste na tom, doufám,že už se někomu zadařilo.....
Mišule, ty se snažíš o třetí mimi? Já už třetí mám, nějak jsem holkám utekla, ale snad tu ještě někdo ze snažilek zbyl a poradí ti....každopádně tě tu vítám.

myškaM — 30. 12. 2012 17:15

Ahoj Mišule, my se taky snažíme o třetí mimi... :-)
Pořídila jsem si ovulační tester Donna na těchto stránkách gigalekarna.cz/produkt/ovulacni-tester-donna-pro-opakovane-pouzivani/ a teď už si hlídám jen vhodné dny...;-) Snad to brzy podaří!!! :-))

Petricka80 — 1. 1. 2013 23:06

Ivi, ahoj :).. no zatím nic moc :( ani já ani MVkoty ,, zatím nic, ale poctivě bojujeme :),. jen datum založení této diskuze už mě trošku děsí,,, je to už docela dlouho... :(

Ivule — 16. 1. 2013 11:33

Sakra holky,vy jste nějaké začarované......
Ale tenhle rok je hodně nadějný,takže by se mělo zadařit i dlouhosnažilkám.Přeju hodně štěstí,letos to vyjde určitě.....
Jinak včera prodila moje kamarádka třetího chlapečka.Má 3230g,51cm a jmenuje se Jindřich.Oni mají všechny jména v rodině na J,tak museli doržet trdici.Rodila císařem,plánovaným,oba jsou naštěstí v pohodě.Snad je v pátek uvidím......pořád se budu vracet,dokud nenahlásíte dvě čárky,tak šup,šup,holky moje!

Petricka80 — 31. 1. 2013 21:00

Ivi :), tak až jednou budeme mít dvě čárky, tak je tady určitě přijdeme nahlásit :-).... akorát se obávám,abychom to stihly do důchodu :D

mvkoty — 28. 2. 2013 22:42

Ahojky holky
tak jdu podat další info.....já byla u nového dr jelikož jsme se přestěhovali...minulý týden jsem byla navhormonálním profilu dneska výsledky jsou ok. V úterý mám ještě volat na cytologii a pak pro recept na clostilgybet no a pokud se ani po něm nezadaří tak spermio a když i to bude ok a těhu nikde tak laparka.
Jinak jsem začala hledat práci, mám rozjednanou jednu brigádku kousek u nás u koní a práci v Praze tak tajně doufám, že nastoupím do práce a podaří se i těhu.
Koukala jsem i na karty a ty říkají že se nám mimi povede, ale kdy to už neřekly :-(

Petricka80 — 9. 3. 2013 14:53

Ahoj holky, ahoj Koty :hjarta:
tak podávám info - 28-30dc jsem začala špinit,ale ms nedorazila... den na to už slabá čárečka na testíku :-) zatím jsem 37DC..tak držte palce :) ..(mimochodem to byl cyklus před IUI- měly jsme ho naplánovaný na březen- pokud by byly v pořádky testy :-).. holt, ať žije psychika :)..

Koty, karty určo nelžou :-)!!!!!!!!!!!

Veruska72 — 13. 3. 2013 7:59

Petřičko, držím palce :hjarta::hjarta::hjarta:

Ivule — 20. 3. 2013 23:46

Týýýý volé!!!Chvíli tu nejsem a toto....Petři,držím co mám,ať to klapne.Dej info,jak se vede.Jo a psychika je jasná,to funguje.
Koty,držím palečky dál,rok 2013 bude plodnej,takže tě to prostě postihne a hotovo!

Petricka80 — 22. 3. 2013 16:36

Ahojky Ivi, tak u mě nic.. včera revize... spont. potr. v 7tt. .. ale v podstatě od začátku to moc nadějně nevypadlo, došlo to jen do fáze gest. váčku a tím to skončilo.... hodně jsem krvácela a měla bolesti :( .. no.. nic.. jedeme dál :)¨,i tak je to po třech letech snažení posun :)

Ivule — 25. 3. 2013 22:48

Petřííííí....to je mě moc líto.Sakra,kde je to posr...aný štěstíčko?Asi čeká na jaro,jako my všichni.No,co se dá dělat,musíš to přežít,jak se dá ,dát se do kupy a doufat.Ale chápu,jak to musí být těžký.Brzy se uzdrav a hodně sil na další boj.Bude už jen lépe.....musí!

Ivule — 25. 3. 2013 22:52

Petří,Natálka jde v září taky do první?To nás čekají věci...s tím naším pometlem zapomnětlivým teda určitě jo.Náš první byl šikovný,hezky psal a všechno mu šlo tak nějak lehce,ale u Máti mám teda obavy.Ne,že by byl hloupej,ale zapomíná,jako by měl hosipa.Snad to dožene snažením,paní učitelky miluje,je to trochu Hujer.To je jeho jediná výhoda.Máš štěstí,holčičky jsou většinou snaživý a šikovný....no,škole zdar!

haonangguo — 14. 4. 2013 5:19

Do you agree with me..... Click here, it will agree,,,,,Louis Vuitton Outlet   
Louis Vuitton Wallets
Louis Vuitton Damier Ebene Canvas
Louis Vuitton Epi Leather

Ivule — 16. 6. 2013 23:38

Mvkoty....co to vidím?Povídej.....
A co PETRICKA?

katey.m — 17. 9. 2013 11:37

Ahoj všechny co tady jste, také patřím do skupiny 36stého věku, mám tři děti, nestarší dceři už je 18, synovi bude 15 a nejmladší dcera má 5 let, nyní jsem už konečně spokojená a s přítelem chceme a snažíme se o 4 miminko, ale zatím se nedaří :-(  nevzdáváme to. :reta:  oba si toho prcka moc přejeme :dudlik:

[img][/

Aby — 3. 11. 2013 17:06

Dneska mám první den vynechaný MZ. Většinou mám pár dní dopředu špinění, které zatím neprobíhá. Tak jsem si ze zvědavosti udělala test. Našla jsem 5měsíců prošlý mamatest - 2 v balení. Oba vyšly pozitivně!!!
Mám 9letou a 5letou dceru a manžel zatoužil po klukovi. Celý rok jsme tomu nechávali volný průchod a já řekla, že do konce roku a stačí. V lednu je mi 39let. Začala jsem letos dálkově studovat VOŠ a už se mi do toho třetího ani nechtělo. Většinou mám problém otěhotnět, tak jsem doufala, že to nevyjde. Ačkoliv vím, že tenhle měsíc milování vyšlo přesně na polovinu cyklu. Což už se ale před tím stalo opravdu hodněkrát.
No hodně se to ve mně pere. 3 děti jsem si původně přála, ale začli jsme dost pozdě. Taky si myslím, že to bude stejně holčička, protože i já jsem nejmladší ze tří holek a bojím se, že manžel bude zklamaný. On tedy tvrdí, že nebude, že to  prostě ještě chce za každou cenu zkusit.
No jsem ještě úplně na začátku a v mém věku jsou zvýšená rizika, každopádně nevím, jestli mám být štastná nebo neštastná. Nějak tomu nemůžu věřit!

martina33 — 8. 12. 2013 19:48

Abby, gratuluju, a teba fakt vyjde ten klučina, i když máš můj obdiv. :hjarta:

martina33 — 8. 12. 2013 20:39

Tak jsem si Vás holky, asi popletla, ale stejně gratuluju.