setupka — 11. 2. 2011 8:03 |
Ahoj, nevíte, jestli je možné, aby bylo dítě svěřené do pěstounské péče samotné ženě nebo jestli je to jenom pro páry. Materiální zázemí jsem schopna vytvořit. Pročítám na netu kdeco, ale zatím jsem na toto nenarazila...
|
helena — 11. 2. 2011 8:19 |
http://www.mpsv.cz/cs/7297
|
amely — 11. 2. 2011 8:21 |
setupka napsal(a):Ahoj, nevíte, jestli je možné, aby bylo dítě svěřené do pěstounské péče samotné ženě nebo jestli je to jenom pro páry. Materiální zázemí jsem schopna vytvořit. Pročítám na netu kdeco, ale zatím jsem na toto nenarazila...
Znám jednu, co to tak měla. Ale ona nemohla mít děti a byla dětská lékařka. Úřady upřednostňují páry, před single. Ona tam měla známé -podařilo se jí získat hezkou právně volnou holčičku, ale s několika zdravotními handicapy - myslím, že měla nemocné srdce, oči a ještě cosi. V té mamince měli jistotu, že holčička bude mít u sebe neustále odborníka - lékaře. Myslím, že v té dokumentaci ty problémy trochu zveličili, hlavně postrašili tím, co včechno by mohlo nastat. Ta doktorka měla výborné zázemí - hlavně širokou vzdělanou rodinu, kde si tu holčičku všichni přáli. Vyrostla jí šikovná holka, teď jsem ji už pár let neviděla. Jinak by Ti asi nabídli dítě, které nikdo nechce - buď že není právně volné - že se mohou v budoucnu ozvat biologičtí rodiče, nebo že je už dost velké, nebo hodně problémové - třeba nezvladatelného kluka, staršího, tmavšího by Ti možná nabídli. Ale běž se zeptat rovnou na na magistrát, nebo na sdružení pěstounských rodin.
|
dusička — 11. 2. 2011 8:24 |
Jukni na vesničky SOS http://www.podporujemerodinu.cz/podporu … -vesnicky/ je to složité poslání, třeba tam najdeš nějaké info
|
setupka — 11. 2. 2011 8:42 |
Pročtu si to všechno. Lehce handicapované dítě by mi nevadilo, stejně tak dítě, které není právně volné. Pokud by mu to pomohlo, aspoň na čas, proč ne. Rozhodně by to celé nebyla procházka růžovou zahradou, ale vidím v tom smysl. Svou rodinu už mít zřejmě nebudu, nad tohle mě přivedla kamarádka, pár dní to nosím v hlavě a zajímá mě to čím dál víc.
|
amely — 11. 2. 2011 10:10 |
Ještě zkus Fond ohrožených dětí
|
Kuty — 11. 2. 2011 10:42 |
setupka napsal(a):Ahoj, nevíte, jestli je možné, aby bylo dítě svěřené do pěstounské péče samotné ženě nebo jestli je to jenom pro páry. Materiální zázemí jsem schopna vytvořit. Pročítám na netu kdeco, ale zatím jsem na toto nenarazila...
Je dobrý se nejdřív taky zamyslet i nad tím zázemím,které má k dispozici tady zmiňovaná lékařka - má širokou rodinu,která je schopna převzít starost o dítě,když musí být ona v práci,máš ty také tyto možnosti,budeš moci pracovat třeba i z domu,když bude dítě nemocné,atd.Materiálno není problém zabezpečit pro tebe nyní,tak to teď vidíš,ale když tady člověk čte,jak s tím bojují matky samoživitelky...a to mají dítě svoje,většinou i zdravé a né žádné vyvrhele společnosti,kdy musíš počítat taky s možností že budeš třeba na poicajtech či na úřadech pak jako doma.Zní toteď a tady možná hrozně,ale realita bývá jiná. Ale jinak ti fandím,pokud s k něčemu takovému odhodláš,taky by mi snad nevadilo dítě,které není právně volné,když jinak bude v pohodě a dát mu tak možno poznat život i z té příjemnjěší stránky a nikdy člověk neví,třeba z toho bude krásný vztah po celý život,který kolikrát nemá ani vl.rodič s vl.dětmi,že.
|
setupka — 11. 2. 2011 11:10 |
Široké rodinné zázemí nemáme, přesto bych si na to troufala. Měla bych možnost část pracovní doby pracovat i z domu. Promýšlím všechny varianty, teda i ty policajty. Znám lidi, kteří museli takové dítě "vrátit" , protože to fakt nešlo, dokonce jim i bral peníze, no byl to děs. Šanci chlapec dostal slušnou, že ji nevyužil, to už je jeho boj. Ono ani u vlastního dítěte není člověk vždy prorokem a někdy se to zvrtne nežádoucím směrem. Dělala jsem s dětmi přes deset let, tak jsem toho viděla dost. I ten boj matek samoživitelek, což jsou i moje kamarádky, někdy je to z ruky do huby, hlavně v pubertě, ale neměnily by... Finančně bych to zvládla docela slušně, aspoň podle současné situace.
|
amely — 13. 2. 2011 9:48 |
Včera jsem si vzpomněla - viděla jsem v kdysi dokument 13.komnata Marie Vodičkové. Ona je předsedkyně Fondu ohrožených dětí, jako single si postupně vzala do pěstounské péče 8 romských holčiček, které nějak vychovala. Na netu bys k tomu něco našla. Taky bys ji mohla kontaktovat. O finance až tak moc nejde - pro pěstouny je finanční pomoc.
|
Ivana — 13. 2. 2011 12:07 |
Moje sestřenice má v pěstounské péči svoji vnučku, dcera ji porodila v 16ti a pak utekla z domova s nějakou partou skinů. Sestřenice je rozvedená, tedy singl. Otázka je, jestli nehraje roli to, že je to babička, tudíž příbuzná.
|
aprill — 13. 2. 2011 12:17 |
Ano, i ty jako singl si můžeš podat žádost o dítě do pěstounské péče .
:offtopic:, s dětmi svého přítele jsi nedokázala vyjít a myslíš si, že zvládneš cizí problémové dítě?
|
PPavlaa — 13. 2. 2011 12:20 |
setupko, musím říct, že mě na tomhle všem odrazuje to, že si kdykoliv můžou přijít biologičtí rodiče a dítě si vzít, já osobně bych tohle asi nevydejchala.
|
Kiara — 13. 2. 2011 12:28 |
Ivana napsal(a):Moje sestřenice má v pěstounské péči svoji vnučku, dcera ji porodila v 16ti a pak utekla z domova s nějakou partou skinů. Sestřenice je rozvedená, tedy singl. Otázka je, jestli nehraje roli to, že je to babička, tudíž příbuzná.
Ano, hraje to roli. Mezi příbuznými lze získat dítě do pěstounské péče bez velkých průtahů, poměrně snadno a téměř ihned (samozřejmě za předpokladu, že příbuzní pěstouni sami nejsou nějaké závadové osoby).
|
Kiara — 13. 2. 2011 12:30 |
aprill napsal(a):Ano, i ty jako singl si můžeš podat žádost o dítě do pěstounské péče .
:offtopic:, s dětmi svého přítele jsi nedokázala vyjít a myslíš si, že zvládneš cizí problémové dítě?
To bylo něco jiného - ty děti měly svého tatínka a svoji maminku a setupku jakožto "vetřelce" odmítaly :jojo:
|
aprill — 13. 2. 2011 12:36 |
Kiara napsal(a):Ivana napsal(a):Moje sestřenice má v pěstounské péči svoji vnučku, dcera ji porodila v 16ti a pak utekla z domova s nějakou partou skinů. Sestřenice je rozvedená, tedy singl. Otázka je, jestli nehraje roli to, že je to babička, tudíž příbuzná.
Ano, hraje to roli. Mezi příbuznými lze získat dítě do pěstounské péče bez velkých průtahů, poměrně snadno a téměř ihned (samozřejmě za předpokladu, že příbuzní pěstouni sami nejsou nějaké závadové osoby).
Doufám, že pěstounská péče mezi příbuznými bude co nejdříve zrušena!
|
Kiara — 13. 2. 2011 12:55 |
PPavlaa napsal(a):setupko, musím říct, že mě na tomhle všem odrazuje to, že si kdykoliv můžou přijít biologičtí rodiče a dítě si vzít, já osobně bych tohle asi nevydejchala.
Mě na tom odrazuje z vlastní zkušenosti jedna věc: setkala jsem se v životě s několika fyzicky zdravými dětmi, které rodiče adoptovali a téměř vždy se u tohoto dítěte projevila genetická zátěž, kterou si přinesli na svět od svých biologických rodičů, zejména poruchy chování. Jedno takové dítě chodilo s mým dítětem do třídy: díky nižšímu IQ a opožděnému vývoji nastupovalo do první třídy v devíti letech, protože mělo odklad povinné školní docházky, pořád s ním byly problémy, v páté třídě ve svých 13ti se opilo do bezvědomí, začalo kouřit, popíjet, hulit trávu, doma okrádalo dědečka, který s rodinou bydlel a po ukončení základky se dalo na tvrdé drogy. Ničím se nevyučilo, protože ho z učení vyhodili, nikde nepracuje, má obrovské dluhy. Jeho sestra, rovněž adoptovaná, se zdá poměrně bez problémů až na to, že vyšla základku a jak jsem slyšela, hulení trávy se rovněž nevyhýbá ...
Já osobně mám za to, že adopce bezproblémového dítěte je pravděpodobná tak 1:100 a daleko spíš můžeš dostat do péče dítě, které Ti úderem puberty připraví malé peklíčko na zemi.
Setupko, pokud chceš udělat opravdu dobrý skutek a být nějakému drobečkovi skutečně užitečná, na Tvém místě bych volila raději dítě s lehkým nebo středně těžkým fyzickým handicapem: se zbytky zraku, neslyšící, částečně pohyblivé atp. To dítě Ti bude stonásobně vděčné za Tvoji lásku a péči a přilne k Tobě tak, jak to mnohdy zdravé děti vůbec nedokážou :jojo:
|
Kiara — 13. 2. 2011 13:02 |
aprill napsal(a):Kiara napsal(a):Ivana napsal(a):Moje sestřenice má v pěstounské péči svoji vnučku, dcera ji porodila v 16ti a pak utekla z domova s nějakou partou skinů. Sestřenice je rozvedená, tedy singl. Otázka je, jestli nehraje roli to, že je to babička, tudíž příbuzná.
Ano, hraje to roli. Mezi příbuznými lze získat dítě do pěstounské péče bez velkých průtahů, poměrně snadno a téměř ihned (samozřejmě za předpokladu, že příbuzní pěstouni sami nejsou nějaké závadové osoby).
Doufám, že pěstounská péče mezi příbuznými bude co nejdříve zrušena!
A smím vědět proč :co:?!? Samozřejmě, že tohoto fenoménu zneužívají především členové jisného etnika, které v rámci rozvětvené rodiny sesbírají všechny děti, určí dejme tomu babičku jako pěstouna a babička - pěstounka potom pobírá na tyto děti velmi slušné peníze. Aprill, všechno na světě se dá zneužít ... MMCH co bys udělala, kdybys zrušila pěstounskou péči mezi příbuznými - to bys na to konto vybudovala další desítky dětských domovů :co: ?!? A co třeba sirotci z běžných rodin, kteří přijdou o oba rodiče třeba při autonehodě - to by si je nesměla vzít ani babička, ani teta a děti by po smrti rodičů putovaly bez milosti do dětského domova :co:?!?
|
aprill — 13. 2. 2011 13:12 |
Kiara napsal(a):aprill napsal(a):Kiara napsal(a):Ano, hraje to roli. Mezi příbuznými lze získat dítě do pěstounské péče bez velkých průtahů, poměrně snadno a téměř ihned (samozřejmě za předpokladu, že příbuzní pěstouni sami nejsou nějaké závadové osoby).
Doufám, že pěstounská péče mezi příbuznými bude co nejdříve zrušena!
A smím vědět proč :co:?!? Samozřejmě, že tohoto fenoménu zneužívají především členové jisného etnika, které v rámci rozvětvené rodiny sesbírají všechny děti, určí dejme tomu babičku jako pěstouna a babička - pěstounka potom pobírá na tyto děti velmi slušné peníze. Aprill, všechno na světě se dá zneužít ... MMCH co bys udělala, kdybys zrušila pěstounskou péči mezi příbuznými - to bys na to konto vybudovala další desítky dětských domovů :co: ?!? A co třeba sirotci z běžných rodin, kteří přijdou o oba rodiče třeba při autonehodě - to by si je nesměla vzít ani babička, ani teta a děti by po smrti rodičů putovaly bez milosti do dětského domova :co:?!?
Rozhodně by se nerozšířily počty dětí v DD, jen by se uspořily státní peníze. V případě, že rodiče žijí bych volila svěření do péče, rodiče by na SVÉ dítě platili výživné a v případě, že rodiče zemřeli, tak jsou děti zaopatřeny sirotčím důchodem . Pěstounskou péči mezi příbuznými jen ve vyjímečných případech!!! Kdyby osiřel můj synovec nebo dítě mé kamarádky a postarala se o ně bez jakékoholiv očekávání finanční výpomoci, brala bych to jako svou povinnost.
|
agewa — 13. 2. 2011 13:35 |
aprill napsal(a):Kiara napsal(a):aprill napsal(a): Doufám, že pěstounská péče mezi příbuznými bude co nejdříve zrušena!
A smím vědět proč :co:?!? Samozřejmě, že tohoto fenoménu zneužívají především členové jisného etnika, které v rámci rozvětvené rodiny sesbírají všechny děti, určí dejme tomu babičku jako pěstouna a babička - pěstounka potom pobírá na tyto děti velmi slušné peníze. Aprill, všechno na světě se dá zneužít ... MMCH co bys udělala, kdybys zrušila pěstounskou péči mezi příbuznými - to bys na to konto vybudovala další desítky dětských domovů :co: ?!? A co třeba sirotci z běžných rodin, kteří přijdou o oba rodiče třeba při autonehodě - to by si je nesměla vzít ani babička, ani teta a děti by po smrti rodičů putovaly bez milosti do dětského domova :co:?!?
Rozhodně by se nerozšířily počty dětí v DD, jen by se uspořily státní peníze. V případě, že rodiče žijí bych volila svěření do péče, rodiče by na SVÉ dítě platili výživné a v případě, že rodiče zemřeli, tak jsou děti zaopatřeny sirotčím důchodem . Pěstounskou péči mezi příbuznými jen ve vyjímečných případech!!! Kdyby osiřel můj synovec nebo dítě mé kamarádky a postarala se o ně bez jakékoholiv očekávání finanční výpomoci, brala bych to jako svou povinnost.
i já mám pocit, že pěstounská péče by měla být zrušena. Bud se o dítě postarat chci a pak by se k němu mělo přihlížet jako k mému vlastnímu a nebo ho nechci , pak se bohužel bude muset postarat stát. Místo toho bych zprůhlednila a urychlila adopce.
|
eremuruss — 13. 2. 2011 13:54 |
PPavlaa napsal(a):setupko, musím říct, že mě na tomhle všem odrazuje to, že si kdykoliv můžou přijít biologičtí rodiče a dítě si vzít, já osobně bych tohle asi nevydejchala.
Tohle bych ja taky nerozdejchala.Dite si oblibis,vypiplas je na tebe zvykle a pak prijdou biologicky rodice a vezmou te ho.Ses taky na tohle pripravena?
|
PPavlaa — 13. 2. 2011 16:07 |
aprill napsal(a):Kiara napsal(a):Ivana napsal(a):Moje sestřenice má v pěstounské péči svoji vnučku, dcera ji porodila v 16ti a pak utekla z domova s nějakou partou skinů. Sestřenice je rozvedená, tedy singl. Otázka je, jestli nehraje roli to, že je to babička, tudíž příbuzná.
Ano, hraje to roli. Mezi příbuznými lze získat dítě do pěstounské péče bez velkých průtahů, poměrně snadno a téměř ihned (samozřejmě za předpokladu, že příbuzní pěstouni sami nejsou nějaké závadové osoby).
Doufám, že pěstounská péče mezi příbuznými bude co nejdříve zrušena!
myslíš kvůli romům nebo proč ?
|
PPavlaa — 13. 2. 2011 16:18 |
Kiara napsal(a):PPavlaa napsal(a):setupko, musím říct, že mě na tomhle všem odrazuje to, že si kdykoliv můžou přijít biologičtí rodiče a dítě si vzít, já osobně bych tohle asi nevydejchala.
Mě na tom odrazuje z vlastní zkušenosti jedna věc: setkala jsem se v životě s několika fyzicky zdravými dětmi, které rodiče adoptovali a téměř vždy se u tohoto dítěte projevila genetická zátěž, kterou si přinesli na svět od svých biologických rodičů, zejména poruchy chování. Jedno takové dítě chodilo s mým dítětem do třídy: díky nižšímu IQ a opožděnému vývoji nastupovalo do první třídy v devíti letech, protože mělo odklad povinné školní docházky, pořád s ním byly problémy, v páté třídě ve svých 13ti se opilo do bezvědomí, začalo kouřit, popíjet, hulit trávu, doma okrádalo dědečka, který s rodinou bydlel a po ukončení základky se dalo na tvrdé drogy. Ničím se nevyučilo, protože ho z učení vyhodili, nikde nepracuje, má obrovské dluhy. Jeho sestra, rovněž adoptovaná, se zdá poměrně bez problémů až na to, že vyšla základku a jak jsem slyšela, hulení trávy se rovněž nevyhýbá ...
Já osobně mám za to, že adopce bezproblémového dítěte je pravděpodobná tak 1:100 a daleko spíš můžeš dostat do péče dítě, které Ti úderem puberty připraví malé peklíčko na zemi.
Setupko, pokud chceš udělat opravdu dobrý skutek a být nějakému drobečkovi skutečně užitečná, na Tvém místě bych volila raději dítě s lehkým nebo středně těžkým fyzickým handicapem: se zbytky zraku, neslyšící, částečně pohyblivé atp. To dítě Ti bude stonásobně vděčné za Tvoji lásku a péči a přilne k Tobě tak, jak to mnohdy zdravé děti vůbec nedokážou :jojo:
Kiaro, peklo na zemi ti v pubertě klidně připraví i vlastní děti, to se neboj ;) tím netvrdím, že geny nemají vliv na nic, samozřejmě, že ano. ale víš jak, kolikrát i z vlastního děcka vyroste spratek, co krade, fetuje, skončí v pasťáku, je problémovej. tím tady nechci řešit, kde se stala chyba, že k tomu došlo. důvodů může být tisíc. ale prostě znám dost i takových rodin, kde je dítě fakt dáreček a rodiče jsou ok. ono i když vychováváš, snažíš se do něj dát to nejlepší, přijde puberta, dítě se ti chytne blbé party a všechno jde do haj*zlu. nic není pravidlo - znám dvě adoptované děti - sourozence - jedno jakž takž, druhé věčně zhulený, ničím se nevyučilo, od desti let samej problém ... policajti u nich věčně .. jenže tam vidím problém spíš u rodičů, kteří děti zahrnovali prvním posledním, žádné povinnosti, všeho plnou pr..., dělali si co chtěli, výchova veškerá žádná ... a taky znám kluka, kterej je adoptovanej a prostě milionovej - bohužel má leukémii :( můj bývalý učitel má v péči několik dětí, samé romy. problémy s nimi nejsou, myslím, že ho mají moc rádi, sekají latinu. kdyby všechny děti byly slušný jako tyhle, to by bylo na světě hned líp :jojo:
|
Ronja — 13. 2. 2011 16:51 |
K základní otázce, jak už řekla Aprill, ano, i jako "single" můžeš zažádat o pěstounskou péči. Dál bych ti srdečně doporučila rozhovor s lidmi, kteří mají z pěstounskou péčí osobní zkušenosti, místo pročítání názorů typu "jedna paní povídala".
Pokud nevíš, kam se obrátit, zkus třeba Sdružení pěstounských rodin, které provozuje poradnu: http://www.pestouni.cz/poradna/aktuality/cz/
Dál pokud tě to opravdu zajímá a chtěla by ses reálně dozvědět, co může pěstousnká péče obnášet, pošli mi SZ, dám ti kontakt na své kamarády, kteří mají v pěstounské péči několik dětí a provozují poradnu pro zájemce o pěstounskou péči a pro podporu lidí, kteří mají děti v pěstounské péči. Osobně jsem od nich slyšela napříklado paní, která si "na stará kolena" osvojila puberťáka :)
|
aprill — 13. 2. 2011 16:54 |
PPavlaa napsal(a):aprill napsal(a):Kiara napsal(a):Ano, hraje to roli. Mezi příbuznými lze získat dítě do pěstounské péče bez velkých průtahů, poměrně snadno a téměř ihned (samozřejmě za předpokladu, že příbuzní pěstouni sami nejsou nějaké závadové osoby).
Doufám, že pěstounská péče mezi příbuznými bude co nejdříve zrušena!
myslíš kvůli romům nebo proč ?
Ne kvůli minoritní společnosti, tuto možnost "výchovy" v rodině zneužívají všechny skupiny obyvatel .
|
PPavlaa — 13. 2. 2011 17:02 |
myslela jsem, že je to problém jen u romů ..
|
Tercila — 13. 2. 2011 22:30 |
Hmm, hlavně by měla setupka do žádosti o osvojení uvést, že nesnáší, když jsou děti v koupelně zároveň s ní a taky že neschvaluje jejich přístup do ložnice a taky že když děcko čmárne na saténovou košilku, dokáže z toho udělat tragédii. Obecně: Vždycky jsem si myslela, že je dětem líp v jakékoliv rodině než v ústavu, ale v posledních letech o tom začínám pochybovat (mám poblíž 2 rodiny, kde si osvojili dítě a těm dětem skutečně nezávidím)...... Stejně jako někteří "pedagogové" jdou do školství proto, aby si léčili mindráky a uplatňovali svoje "výchovné" metody, najdou se i mezi lidmi, kteří "touží" po dětech, takoví... Jak správně poznamenala Aprill, setupka už za sebou jedno zvykání na cizí děti má - neúspěšné. Setupko, umělé oplodnění jsi zkoušela? Nebylo by přece jen vlastní dítě pro Tvoji povahu lepší, než cizí?
|
Kiara — 13. 2. 2011 22:50 |
Tercilo, ty děti, které tady zmiňuješ byly zpovykané a nevychované z vlastní rodiny a setupka jejich nevychovanost nemohla nijak ovlivnit, protože měly svoji maminku a svého tatínka ;)
A nechápu, proč tady setupku ironizuješ.
Vypadá to, že si rozhodla zařídit život bez oné rodinky, kde vztahy neklapaly, což ukazuje na to, že konečně uposlechla Tvých dobře míněných rad a měla bys ji spíše pochválit a povzbudit, nežli ji tady shazovat :jojo:
|
aprill — 14. 2. 2011 5:36 |
Kiara napsal(a):Tercilo, ty děti, které tady zmiňuješ byly zpovykané a nevychované z vlastní rodiny a setupka jejich nevychovanost nemohla nijak ovlivnit, protože měly svoji maminku a svého tatínka ;)
A nechápu, proč tady setupku ironizuješ.
Vypadá to, že si rozhodla zařídit život bez oné rodinky, kde vztahy neklapaly, což ukazuje na to, že konečně uposlechla Tvých dobře míněných rad a měla bys ji spíše pochválit a povzbudit, nežli ji tady shazovat :jojo:
Kiaro, ty si snad myslíš, že do pěstounské péče jde "elita" ?! V DD jsou problémové děti, mají zažité "problémové" chování. A pokud se sestupce podaří dotáhnout PP do konce, tak na děti svého přítele bude s láskou vzpomínat .
|
setupka — 14. 2. 2011 9:37 |
Ano, rozhodla jsem se nějak svou situaci řešit a protože ve vlastní dítě nedoufám, přemýšlím i nad touto variantou. S dětmi mého přítele to moc nevycházelo, protože nechtěla jejich matka ani oni. Byla jsem tam jako nažádoucí element. A otec už to vidí taky, například, když teď v pátek se synek k němu nevrátil v noci po diskotéce, takže ho táta sháněl po všech čertech. Doslova ho vyfuckoval. Ale to je určitě taky moje vina, že jsem s dětmi nevycházela a to i přesto, že jsem tam v ten pátek nebyla. Dcera mu rozšlápla ovladač k nové televizí a do linky dala neumyté nádobí, které měla umýt a nechtělo se jí. Tak i to je díky mně, protože s nima nevycházím,že. ALe to už fakt nechci řešit.
Chtěla bych se dozvědět co nejvíco pěstounské péči. Lehce handicapované dítě bych brala (vozíčkáře bych fyzicky nezvládla). Možná to zní naivně, nemám s tím zkušenost, jen představu a přání. Znám takové děti a vím, že dokážou být vděčné za každou maličkost. To, když by si potom dítě vzali biologičtí rodiče, by mně asi vzalo. Neříkám, že k tomu opravdu najdu odvahu, ale teď na to myslím pořád a dokážu si to představit.
|
amely — 14. 2. 2011 9:51 |
setupka napsal(a):Ano, rozhodla jsem se nějak svou situaci řešit a protože ve vlastní dítě nedoufám, přemýšlím i nad touto variantou. S dětmi mého přítele to moc nevycházelo, protože nechtěla jejich matka ani oni. Byla jsem tam jako nažádoucí element. A otec už to vidí taky, například, když teď v pátek se synek k němu nevrátil v noci po diskotéce, takže ho táta sháněl po všech čertech. Doslova ho vyfuckoval. Ale to je určitě taky moje vina, že jsem s dětmi nevycházela a to i přesto, že jsem tam v ten pátek nebyla. Dcera mu rozšlápla ovladač k nové televizí a do linky dala neumyté nádobí, které měla umýt a nechtělo se jí. Tak i to je díky mně, protože s nima nevycházím,že. ALe to už fakt nechci řešit.
Chtěla bych se dozvědět co nejvíco pěstounské péči. Lehce handicapované dítě bych brala (vozíčkáře bych fyzicky nezvládla). Možná to zní naivně, nemám s tím zkušenost, jen představu a přání. Znám takové děti a vím, že dokážou být vděčné za každou maličkost. To, když by si potom dítě vzali biologičtí rodiče, by mně asi vzalo. Neříkám, že k tomu opravdu najdu odvahu, ale teď na to myslím pořád a dokážu si to představit.
Myslím, že děti co dokážou být vděčné za každou maličkost - to je spíš iluze.
|
pecule — 14. 2. 2011 10:04 |
Urcite do pestounske pece nejde elita, jak tady nekdo poznamenal, ale deti s nejakym problemem. Bud v podobe handicapu mentalniho, fyzickeho, vychovneho nebo treba v podobe bio rodicu. Ovsem predpokladam, ze deti v pestounske peci muzes deti vychovavat, tj. trvat na dodrzovani nejakych pravidel (jestli budou dodrzovana je vec druha). A necekat, ze az tato pravidla nastoli nekdo jiny, pokud je vubec nastoli. Takze pokud diteti reknes, ze v posteli se nekresli, tak na tom budes trvat, kdezto u deti tveho pritele muzes jen bezradne koukat, jak si nese fixy do postele. Rypave poznamky urcitych prispevatelek setupko neres. To si jeste nepoznala, ze se te snazi akorat rozhodit a ukazat, ze ony jsou ty nejlepsi. Fakt je lepsi je ignorovat a pokud maji potrebu se ti vnucovat s jejich moudry jeste i v SZ, tak s nima hlavne nic neresit. Ono je to mozna pak prestane bavit.. Je prece zbytecny se tady obhajovat, ne?
|
Ronja — 14. 2. 2011 10:50 |
Protože právní stránka dotazu byla zodpovězena, přesouvám vlákno k další diskuzi do Psychologické poradny.
|
Ronja — 14. 2. 2011 11:01 |
Setupko já ti fandím, jen se s tím opravdu dobře dopředu seznam. Od pěstounské péče, zejména staršího dítěte, nemůžeš naivně očekávat andílka, který ti po roce útrap v ústavech padne do náruče a s vděčností bude plnit vše, na čem se domluvíte. Ty děti mají za sebou věci, které si lidé z "normáních" rodin jen těžko dokážou představit a samozřejmě jim trvá, než si k tobě vybudují důvěru. Musíš být připravená na to, že zažili hlad, sexuální zneužívání, jsou zvyklý se chovat způsobem, který tě může šokovat.
Všechno záleží na tom, s čím do toho jdeš: jestli chceš hlavně pomoct dítěti, které by jinak strádalo v ústavu, i když si uvědomuješ, že to bude těžké, a že ti to dítě nemusí všechno vrátit způsobem, jakým by to asi udělalo "normální a bezproblémové" dítě, tak do toho stojí za to jít. Když si to ale někdo přeedstavuje tak, že si vezme blonďatou holčičku, která bude jeho vděčným andílkem do konce života, tak se může dost šeredně splést (i když i takový případ se může stát).
Ono i když to dítě, které si osvojíš, nakonec skončí ve vězení nebo v pasťáku, alespoň mu dáš několik let lásky a péče, kterou by jinak nikdy nezažilo. Dáš mu nahlédnout do toho, jak to funguje v rodině, kde každý musí přiložit ruku k dílu a jídlo se jen zázračně neobjevuje za výdejním pultem v kuchyni. Tohle všechno se v tom dítěti střádá a jednou to může být rozhodujícím faktorem v tom, kam se bude ubírat jeho život. To že stráví nějaký čas ve vězení přece není konečná stanice, kdy si odškrtenš, že "se to osvojení tedy nezdařilo".
Na podzim jsem byla na přednáškách mých kamarádů, kteří se starají o 8 dětí, některé vlastní, jiné osvojené. A říkali věci, které mě dost přinutily se zamyslet. Například říkaly, že si nikdy nepřipadali nijak zvlášť nadaní na to, starat se o děti, že se necítí jako svatí, kteří v tom mají své "poslání" a vysoce tak ční nad ostatní populací. Jen jim docela obyčejně bylo těch dětí v ústavech líto, a řekli si, že než roky v ústavu, je pro ty děti mnohem lepší i nedokonalá máma a táta, kteří se je ze všech sil snaží mít rádi. A s tím do toho šli.
|
setupka — 14. 2. 2011 14:24 |
Nevím, čím to je, ale nijak zvlášť se toho nebojím. Možná je to naivní. Blonďatého andílka bych ani nečekala, spíš nešťastného nechtěného človíčka, kterému bych mohla dát něco, co by potřeboval. Myslím, že bo to mohlo něco přinést oběma stranám. Snažím se získat maximum informací, pročítám dokumenty na netu, názory a různé diskuse, psychology... Informovala jsem se a je možné, aby žena sama měla dítě v péči, ale páry mají přednost.
Jinak co se týká některých názorů tady na mě... Nijak zvlášť si to neberu, trochu mi to připomíná BM. Když nic neudělám - špatně, když něco udělám - špatně, když jsem tam nejsem - špatně, když tam jsem, ještě hůř. Prostě špatně už jenom existencí. Není mi zapotřebí někde někomu překážet. Nemusíme vždy všem sednout, neřeším to. Jdu si podle svého.
|
Kiara — 14. 2. 2011 14:28 |
setupko, z někteých uštěpačných příspěvků na svoji adresu tady si nic nedělej :pussa: a pokud ses rozhodla vydat novou cestou, držím Ti na ní všechny palce :jojo:
|
aprill — 14. 2. 2011 18:26 |
Ronja napsal(a):Setupko já ti fandím, jen se s tím opravdu dobře dopředu seznam. Od pěstounské péče, zejména staršího dítěte, nemůžeš naivně očekávat andílka, který ti po roce útrap v ústavech padne do náruče a s vděčností bude plnit vše, na čem se domluvíte. Ty děti mají za sebou věci, které si lidé z "normáních" rodin jen těžko dokážou představit a samozřejmě jim trvá, než si k tobě vybudují důvěru. Musíš být připravená na to, že zažili hlad, sexuální zneužívání, jsou zvyklý se chovat způsobem, který tě může šokovat.
Všechno záleží na tom, s čím do toho jdeš: jestli chceš hlavně pomoct dítěti, které by jinak strádalo v ústavu, i když si uvědomuješ, že to bude těžké, a že ti to dítě nemusí všechno vrátit způsobem, jakým by to asi udělalo "normální a bezproblémové" dítě, tak do toho stojí za to jít. Když si to ale někdo přeedstavuje tak, že si vezme blonďatou holčičku, která bude jeho vděčným andílkem do konce života, tak se může dost šeredně splést (i když i takový případ se může stát).
Ono i když to dítě, které si osvojíš, nakonec skončí ve vězení nebo v pasťáku, alespoň mu dáš několik let lásky a péče, kterou by jinak nikdy nezažilo. Dáš mu nahlédnout do toho, jak to funguje v rodině, kde každý musí přiložit ruku k dílu a jídlo se jen zázračně neobjevuje za výdejním pultem v kuchyni. Tohle všechno se v tom dítěti střádá a jednou to může být rozhodujícím faktorem v tom, kam se bude ubírat jeho život. To že stráví nějaký čas ve vězení přece není konečná stanice, kdy si odškrtenš, že "se to osvojení tedy nezdařilo".
Na podzim jsem byla na přednáškách mých kamarádů, kteří se starají o 8 dětí, některé vlastní, jiné osvojené. A říkali věci, které mě dost přinutily se zamyslet. Například říkaly, že si nikdy nepřipadali nijak zvlášť nadaní na to, starat se o děti, že se necítí jako svatí, kteří v tom mají své "poslání" a vysoce tak ční nad ostatní populací. Jen jim docela obyčejně bylo těch dětí v ústavech líto, a řekli si, že než roky v ústavu, je pro ty děti mnohem lepší i nedokonalá máma a táta, kteří se je ze všech sil snaží mít rádi. A s tím do toho šli.
Ronjo, pěkně jsi to napsala, ale není to až tak jednoduché . Málo kdo se smíří s tím, že ve výchově "selhal" , protože geny byly silnější :kapitulation: . Asi jsem trošku zaujatá, protože znám rodiny z kterých pocházejí děti, které později šly do PP (než jsem tyto rodiny poznala sama jsem měla o PP zájem) . A s velkými pěstounskými rodinami rovněž nesouhlasím. Nevěřím, že se někdo může individuálně věnovat dítěti, když jich má na starosti třeba 8 a z toho některé třeba postižené. To ty děti mohly zůstat v ústavu, péči by měly stejnou :kapitulation:.
|
Ronja — 14. 2. 2011 19:03 |
Aprill určitě to není jednoduché a sama nevím, jak bych se s případným "neúspěchem" vyrovnávala. Z tvé pozice se vůbec nedivím, vidíš to zase z jiných úhlů - někdy spíš z těch nejhorších.
Co se týká názoru na velké pěstounské rodiny, tak nemůžu zobecňovat. Znám jen tady tu jednu, byla jsem u nich i na návštěvách atd. a tam rozhodně můžu říct, že se ty děti mají podstatně lépe než v ústavu. Mají tátu a mámu, kteří si na ně dělají individuální čas, i když je to pořád žonglování mezi milionem povinností, to je jasné. Samozřejmě že ta rodina funguje trochu jako menší dětský tábor, na ledničce přesný rozpis, jaké má kdo povinnosti, co kdo musí udělat když ráno vstane, pro menší děti pomocí obrázků. A děti podle toho ráno jedou a jsou schopní se s celou rodinnou vypravit do půl hodiny z domu, což nedokážu ani já a to jsem sama :D Takže se ty děti například učí, že každý má své povinnosti, které musí plnit, což oproti ústavu je velká deviza do života. Takže kdybych byla dítě a mohla si vybrat, neváhám ani minutu mezi ústavem a touto rodinou.
Že to ale není ve všech pěstounských rodinách růžové, to je bohužel pravda. Bohužel je ale taky pravda že je u nás naprosto neporovnatelný počet dětí v ústavech než v jiných zemích, že skoro vůbec nefungují "dočasní pěstouni" pro případ, že se v rodině vyskytně krize, kterou lze za pomocí sociálních pracovnic a intervencí postupně napravit...že jsou u nás osvojení právně i jinak komplikovaná, ačkoli každý dávno ví, že život v ústavu je zdaleko nejhorší varianta mimorodinné péče a citová deprivace dítě poznamená na celý život.
|
setupka — 15. 2. 2011 11:40 |
Znám dvě rodiny, které měly děti v PP. Jedni měli víc dětí a časem se ukázalo, že to bylo kvůli penězům, nehcodili do práce a děti byly údajně i týrané. Po nějaké době byly z rodiny odebrané. Přijde mi to příšerné, už tak poznamenané a nešťastné děti ještě využívat kvůli penězům a týrat. Ve druhé rodině se první pokus nepovedl, první dítě (chlapce) museli vrátit, bral jim peníze a byl hodně zlý na jejich dítě a prostě to nešlo. Další dvojčata byla taky problematická, neměly vůbec žádné návyky, byly jako malá zvířátka, říkala známá, ale pevnými pravidly se to časem stabilizovalo a teď to funguje docela dobře. Proč to nezkusit, když se to povede, stojí to zato.
|
klementýna — 18. 2. 2011 16:17 |
Myslím, že nejvíc fundovaných informací by jsi získala od asociace pěstounských rodin. Moje kamrádka, má čtyři vlastní zdravé děti si postupně vzala do pěstouské péče tri handicapované děti. je vdaná. Na jednu stranu je to někdy opravu těžké a někdy úžasně krásné.
|
morpheus — 20. 2. 2011 20:16 |
setupka napsal(a):Ahoj, nevíte, jestli je možné, aby bylo dítě svěřené do pěstounské péče samotné ženě nebo jestli je to jenom pro páry. Materiální zázemí jsem schopna vytvořit. Pročítám na netu kdeco, ale zatím jsem na toto nenarazila...
Nehledej na netu, ale zajdi primo na urady. V dnesni dobe je mozne kde co, takze i svereni ditete do pece zene-single si myslim, ze nebude tak velky problem. U muze-single by to problem byl. Ted budu chvilku premyslet, proc tomu tak asyk je. Uz to mam. Zena je zodpovednejsi ! :supr:
|
Bramborka — 21. 2. 2011 10:10 |
Co na to říká maminka? Pokud máš takovéhle úmysly, bylo by dobré, kdyby se taky zúčastnila (=byla babičkou).
|
setupka — 22. 2. 2011 9:12 |
Shromažďuju inofrmace úřední cestou i od lidí, víc hlav víc ví. Zjistila sjem, že možné to je, ale v momentě, kdy bude ve hře úplně rodina a člověk single, upřednostní se rodina. S mámou jsem o tom ještě nemluvila, musím si to nejprve na 100% utřídit sama v sobě. Nezapírám, že jsou chvíle, kdy váhám. Stačí teba obyčejná chřipka a byl by to problém... Neodrazuej mě to, ale nevím, jak bych to řešila. Když jsou dva, je to všechno jednodušší. Jenže situace je taková, jaká je a spolehnout se můžu jenom na sebe.
|
Bramborka — 23. 2. 2011 12:25 |
Není možnost stát se něčím jako teta? A zkusit sbližování povlovnější a ozkoušet čeho jsi schopna ty i dětský protějšek. Myslím, že těmto dětem chybí hlavně stálý láskyplný vztah a ten může být i s tetou. Znám dobrou zkušenost ze svého okolí, která se pak rozvinula do vyšších kvalit.
|
setupka — 23. 2. 2011 13:25 |
Teta? Myslíš jako třeba od kamarádky nebo podobně?
|
Bramborka — 23. 2. 2011 13:35 |
Ne, to ne. Nevím přesně, jak se ten program jmenuje nebo jmenoval, ale šlo o to, že s dítětem trávíš třeba víkendy, bereš je na různé své akce atd.. (Může to třeba dělat matka dětí, když spolu se svou rodinou něco dělá a přibere i toto dítě (děti)). Máš k nim závazek jako dospělá osoba která je má momentálně na starosti.
|
Selima — 24. 2. 2011 14:08 |
aprill napsal(a):Kiara napsal(a):aprill napsal(a): Doufám, že pěstounská péče mezi příbuznými bude co nejdříve zrušena!
A smím vědět proč :co:?!? Samozřejmě, že tohoto fenoménu zneužívají především členové jisného etnika, které v rámci rozvětvené rodiny sesbírají všechny děti, určí dejme tomu babičku jako pěstouna a babička - pěstounka potom pobírá na tyto děti velmi slušné peníze. Aprill, všechno na světě se dá zneužít ... MMCH co bys udělala, kdybys zrušila pěstounskou péči mezi příbuznými - to bys na to konto vybudovala další desítky dětských domovů :co: ?!? A co třeba sirotci z běžných rodin, kteří přijdou o oba rodiče třeba při autonehodě - to by si je nesměla vzít ani babička, ani teta a děti by po smrti rodičů putovaly bez milosti do dětského domova :co:?!?
Rozhodně by se nerozšířily počty dětí v DD, jen by se uspořily státní peníze. V případě, že rodiče žijí bych volila svěření do péče, rodiče by na SVÉ dítě platili výživné a v případě, že rodiče zemřeli, tak jsou děti zaopatřeny sirotčím důchodem . Pěstounskou péči mezi příbuznými jen ve vyjímečných případech!!! Kdyby osiřel můj synovec nebo dítě mé kamarádky a postarala se o ně bez jakékoholiv očekávání finanční výpomoci, brala bych to jako svou povinnost.
Jasné, ale tak podľa tejto logiky treba zrušiť aj alimenty a sirotské vôbec, nie? A prípadne aj prídavky na deti, rodičovský príspevok... Keď už, tak už... Kto sa chce postarať (o svoje či cuzdie), nech sa stará sám... Som 100% za :rock: .
|
Selima — 24. 2. 2011 14:18 |
Ja si myslím, že je to od prípadu k prípadu a rozmyslela by som si to dobre, ale nenechala sa odradiť nejakými laickými dojmami. A určite by som najprv skúsila do nejakého domova zájasť (trebárs s darčekmi), poobzerať sa a zistiť, aké vlastne deti sa tam ocitli. Aj tam sú rôzne prípady. A určite si dobre premysli, či by k tebe lepšie pasovalo malé dieťa so svojimi nárokmi, alebo už odrastenejšie - a určite sa popýtaj na povahu, sklony, životný štýl. Prípadne na hendikep. Dobre zváž svoje sily a svoje predstavy. ;) Držím ti päste. (Právna stránka je asi dosť jasná, tak to proste skús - je to pudová záležitosť - buď to pude, nebo nepude. :jojo: )
|
aprill — 24. 2. 2011 14:49 |
Selima napsal(a):aprill napsal(a):Kiara napsal(a): A smím vědět proč :co:?!? Samozřejmě, že tohoto fenoménu zneužívají především členové jisného etnika, které v rámci rozvětvené rodiny sesbírají všechny děti, určí dejme tomu babičku jako pěstouna a babička - pěstounka potom pobírá na tyto děti velmi slušné peníze. Aprill, všechno na světě se dá zneužít ... MMCH co bys udělala, kdybys zrušila pěstounskou péči mezi příbuznými - to bys na to konto vybudovala další desítky dětských domovů :co: ?!? A co třeba sirotci z běžných rodin, kteří přijdou o oba rodiče třeba při autonehodě - to by si je nesměla vzít ani babička, ani teta a děti by po smrti rodičů putovaly bez milosti do dětského domova :co:?!?
Rozhodně by se nerozšířily počty dětí v DD, jen by se uspořily státní peníze. V případě, že rodiče žijí bych volila svěření do péče, rodiče by na SVÉ dítě platili výživné a v případě, že rodiče zemřeli, tak jsou děti zaopatřeny sirotčím důchodem . Pěstounskou péči mezi příbuznými jen ve vyjímečných případech!!! Kdyby osiřel můj synovec nebo dítě mé kamarádky a postarala se o ně bez jakékoholiv očekávání finanční výpomoci, brala bych to jako svou povinnost.
Jasné, ale tak podľa tejto logiky treba zrušiť aj alimenty a sirotské vôbec, nie? A prípadne aj prídavky na deti, rodičovský príspevok... Keď už, tak už... Kto sa chce postarať (o svoje či cuzdie), nech sa stará sám... Som 100% za :rock: .
Zase se mýlíš! Nevím proč by měl stát vyplácet pěstounské dávky rodinným příslušníkům! Kdyby to tak nebylo, nebyl by případ Drahuška. Babička měla zájem o prachy nikoliv o vnučku !!!!!! Výživné hradí rodič na své dítě a sirotčí důchod se počítá z odvedeného pojistného zemřelého rodiče . Přídavky na dítě - jejich zrušení není od věci, protože těch pár korun rodiče nevytrhne z bídy a rodičák jen tomu kdo pracoval :supr: .
|
PPavlaa — 24. 2. 2011 17:50 |
koukám aprill, že ty bys byla se vším hodně rychle hotová.
|
agewa — 24. 2. 2011 17:59 |
aprill napsal(a):Selima napsal(a):aprill napsal(a): Rozhodně by se nerozšířily počty dětí v DD, jen by se uspořily státní peníze. V případě, že rodiče žijí bych volila svěření do péče, rodiče by na SVÉ dítě platili výživné a v případě, že rodiče zemřeli, tak jsou děti zaopatřeny sirotčím důchodem . Pěstounskou péči mezi příbuznými jen ve vyjímečných případech!!! Kdyby osiřel můj synovec nebo dítě mé kamarádky a postarala se o ně bez jakékoholiv očekávání finanční výpomoci, brala bych to jako svou povinnost.
Jasné, ale tak podľa tejto logiky treba zrušiť aj alimenty a sirotské vôbec, nie? A prípadne aj prídavky na deti, rodičovský príspevok... Keď už, tak už... Kto sa chce postarať (o svoje či cuzdie), nech sa stará sám... Som 100% za :rock: .
Zase se mýlíš! Nevím proč by měl stát vyplácet pěstounské dávky rodinným příslušníkům! Kdyby to tak nebylo, nebyl by případ Drahuška. Babička měla zájem o prachy nikoliv o vnučku !!!!!! Výživné hradí rodič na své dítě a sirotčí důchod se počítá z odvedeného pojistného zemřelého rodiče . Přídavky na dítě - jejich zrušení není od věci, protože těch pár korun rodiče nevytrhne z bídy a rodičák jen tomu kdo pracoval :supr: .
jelikož pracuji na sociálních dávkách, tak můžu říct, že znám několik rodin, které žijí z přídavků na děti, rodičáku, příspěvku na bydlení a když byl tak ještě ze sociálního přídavku . A NEJDE o pár korun, v případě některých rodin jde o tisíce. a je zajímavé , že v těchto rodinách ani otec ani matka "nemůže" najít zaměstnání ani brigádu i několik let. A to mluvím o Praze.
|
aprill — 24. 2. 2011 18:15 |
agewa napsal(a):aprill napsal(a):Selima napsal(a): Jasné, ale tak podľa tejto logiky treba zrušiť aj alimenty a sirotské vôbec, nie? A prípadne aj prídavky na deti, rodičovský príspevok... Keď už, tak už... Kto sa chce postarať (o svoje či cuzdie), nech sa stará sám... Som 100% za :rock: .
Zase se mýlíš! Nevím proč by měl stát vyplácet pěstounské dávky rodinným příslušníkům! Kdyby to tak nebylo, nebyl by případ Drahuška. Babička měla zájem o prachy nikoliv o vnučku !!!!!! Výživné hradí rodič na své dítě a sirotčí důchod se počítá z odvedeného pojistného zemřelého rodiče . Přídavky na dítě - jejich zrušení není od věci, protože těch pár korun rodiče nevytrhne z bídy a rodičák jen tomu kdo pracoval :supr: .
jelikož pracuji na sociálních dávkách, tak můžu říct, že znám několik rodin, které žijí z přídavků na děti, rodičáku, příspěvku na bydlení a když byl tak ještě ze sociálního přídavku . A NEJDE o pár korun, v případě některých rodin jde o tisíce. a je zajímavé , že v těchto rodinách ani otec ani matka "nemůže" najít zaměstnání ani brigádu i několik let. A to mluvím o Praze.
no právě, snaha zvýšit si příjem vlastní práci žádná . čekají jen na to co jim spadne do klína! a je docela zvláštní, že v případě když náhodu přijdou o dávky, docela rychle si najdou práci .
|
pecule — 25. 2. 2011 10:17 |
Pestounska pece a penize za ni v ramci rodiny je opravdu zvlastni. To zavani vycuranosti a ne zajmem o vnouce.. :( A ze se asi da slusne zit ze socialnich davek o tom nepochybuju. Pred casem se se mnou bavila znama, ktera mela rodicak na 4 roky a vypadlo z ni, ze ma davky vychytane tak, ze mela jeste o dva tisice vic nez ja s rodicakem na dva roky a nedokazala pochopit, ze kdyz s pritelem nejsme svoji (jako oni), ze nemam o zadne davky pozadano a ze si myslela, ze kdyz nejsme manzele, tak kvuli tem davkam, ze to tak delaji vsichni co ona zna. Smutny. Kolik penez takhle odtece z rozpoctu snad ani nechci vedet..
|