romanapreslova — 3. 2. 2011 17:08

Mám takový problém,malýmu bude v červnu 6 let.Ve školce dělaly ten screening.Mezitím jsme byly u zápisu a vše v pohodě,do školy je zapsaný a měl by v září nastoupit.Vše co po něm ve škole chtěly udělal správně.Bude chodit na vesnici do dvoutřídy.Poté mi ve školce daly výsledek screeningového testu a doporučují nás na hloubkové vyšetření do pedagogicko-psychologické poradny a učitelka ve školce mi radí odklad,že je nesoustředěný.na druhou stranu říká,že dítě se může změnit třeba během 3 měsíců.Nevím co mám dělat do školy se těší doma pořád píše písmenka a pta se co je kde napsáno.Docela jsem se divyla co mi učitelka v MS řekla protože nám takový doma vůbec nepřipadá,naopak by jsme řekly že se hodně za poslední dobu změnil,že je takový jak bych to řekla klidnější.myslím si i že na tý vesnici je ta škola klidnější,když je tam mín dětí(nastupuje 7dětí prvnáčci).A učitelka-ředitelka u které jsme byly u zápisu řekla,že si myslí,že bude šikovnej-vím nemůže to poznat za hodinu.Nevíme co máme dělat už má i naplánovano,že si sednou tady s kamarádem s vesnice.

misha88 — 3. 2. 2011 17:40

.

hhanca — 3. 2. 2011 18:01

Já jsem teda taky pro ho dát do školy. Proč to odkládat. Dřív se na děti žádné testy nedělali a děti chodili do školy v 6. Teďka se dělají testy a znám i děti, co jdou do první třídy a je jim 8!

romanapreslova — 3. 2. 2011 18:14

Já si taky myslím děkuji Vám za názory.Ještě zítra jede manžel do školy kam má malej chodit odvézt tam ještě nějaký papír.Neměli by jsme se třeba poradit s ředitelkou o tutom (svěřit se co mu vyšlo na tom sceeaningu),co ona na to?

PavlaH — 6. 2. 2011 22:26

J8 bych dala do poradny a pak se rozhodla. Přinejmenším vás mohou upozornit na drobné problémové místa vašeho potomka. Tam byste mohli dávat pozor na případné neúspěchy. Dvoutřídka je na pozornost a samostatnost dítka velmi náročná.

jednaholka — 17. 2. 2011 9:29

Nechala bych si udělat testy školní zralosti někdy v dubnu a poté se rozhodla. Jako jsem to udělala já. Syn je červencový, byl moc šikovný, ale chodili jsme kvůli neurologickým problémům díky jeho nedonošenosti do rizikové poradny a nebyla jsem si nástupem do školy jistá. Navíc měl velké logopedické problémy. Dnes nelituju, že jsem pro klid testy (na dětské PPP) nechala udělat a dala na doporučení synovi školu neodkládat. Hodně štěstí

Marcia111 — 17. 2. 2011 9:53

romanapreslova napsal(a):

Já si taky myslím děkuji Vám za názory.Ještě zítra jede manžel do školy kam má malej chodit odvézt tam ještě nějaký papír.Neměli by jsme se třeba poradit s ředitelkou o tutom (svěřit se co mu vyšlo na tom sceeaningu),co ona na to?

Ja bych ho taky do skoly dala, nic bych neodkladala. No a kdyby to nezvladl, no tak se to pak odlozi. Myslim si, ze si soustredenost postupem casu vybuduje, zvlaste pak, kdyz bude mit pani ucitelka na starosti jen 7 deti! O tech vysledcich bych se prozatim nezminovala a to z toho duvodu aby si pani ucitelka neudelala o nem usudek na zaklade vysledku testu, ale aby ho sama vnimala tak jak sam ve skole prospiva. Hodne stesti!

PavlaH — 17. 2. 2011 19:39

Hm , tohle není příliš dobrá rada, předčasné zaškolení a návrat do školky je pro dítko nadměrnou zátěží a s touto formou neúspěchu se nemusí dobře vyrovnat. Poradny a výsledky z poradny nejsou žádným škatulkováním do kolonky. Nezralé dítě neznamená blbé dítě. Je to u něj jako s jablkem. Prostě chce to jen čas...

romanapreslova — 18. 2. 2011 11:00

Děkuji za názory.Objednala jsem ho k PPP na 23.3 měli volno tak uvidíme.Koupila jsem sešit pro předškoláky a dvakrát týdně pracujeme.Jsou tam na rozeznávání obrázky a tvary atd a stáhla jsem si z internetu grafomotoriku,tam maluje čárky ,vlnky apod.Tuším problém v tom,nebo nevím jestli je to problém,ale hned nepochopí co se po něm chce až,když mu to názorně ukážu nebo vysvětlím tak mu to jde.Na to,že jsme začali si myslím,že mu to jde dobře,občas udělá chybu ,ale jinak je to dobré.A budeme se muset učit asi navečer.Třeba po obědě,když jde ze školky tak je na něm vidět jak je utahanej a nebaví ho to a je otrávený.Viděla jsem ten test co dělaly v té školce a musím říct,že hrůza a vůbec nechápu co tam udělal.Ten den co to dělaly jsem se ho doma ptala co dělali, doma mi maloval vlny ,hvězdičky.Pak měli podle počtu hvězdiček dělat tečky kolik jich tam je,doma úplně normálně a tam načmáral úplný nesmysly.Nevím proč.Pak měli malovat postavu to bylo jakž takž,malování nám moc nejde,ale já taky maluju jak tatar.I děláme doma písmenka a jde mu to ,vůbec nevím proč ve školce to tak odflákl.

romanapreslova — 18. 2. 2011 11:05

Ve školce se učily slabiky to mu taky jde a ř nám nešlo a už taky umíme.Nevim,kdyby to v tý školce nepsali tak bych ani na minutu neváhala v tom dát ho do školy,ale ted nevim.

hodina — 12. 4. 2011 17:01

Ja taki! _+

hodina — 12. 4. 2011 17:39

Mám takový 
+ 1 !!!

Olga T. — 25. 10. 2011 17:00

Nechte si určitě poradit od psychologa a na základě testů se rozhodnete... Můj syn je červnový a taky má odklad, skutečně se u psycholožky nesoustředil, u každého testu vydržel jen tak do poloviny. Jinak je moc chytrý, ale i tak jsme se rozhodli pro odklad a myslím, že jsme udělali dobře. Je to hodně individuální, to je jasné, ale názor nějakého odborníka určitě není na škodu. Držíme palce!