Blossom — 27. 12. 2010 11:16

Končí rok a začíná nový. Obvyklá doba bilancování a plánů na nový rok. Kdo chcete, zaplánujte a zabilancujte si se mnou. :)

Má bilance roku 2010:
Velmi plodný a úspěšný rok, radost ze všeho, co se mi povedlo realizovat. Ale bylo to náročné a místy až vyčerpávající - cítím docela únavu. Vyrovnanou ovšem zas pocitem naplnění....
Jediným vysloveně negativním jevem loňského roku byla má autohavárka a starosti z ní pramenící.

Má vize - přání na příští rok:
Aby větší podíl než dosud v mém životě tvořily koníčky, relax, sport, osobní život. Práce, přestože mě baví, zabírá zatím v mém životě víc času, než bych si sama přála.

Můj plán na zimní večery:
S mým tátou udělat pořádek ve věcech historických o našem městě a naší rodině, které on sbírá, avšak jen kupí na půdu do archeologických vrstev, takže něco konkrétního tam najít, je nyní zhola nemožné.
Chci to s ním vše v následujících měsících projít, roztřídit, co lze doplnit popisky a souvislostmia tátovými vzpomínkami a vědomostmi. Taktéž věci týkající se naší rodiny (např. albumy předků, kde táte ještě ví, kdo je kdo, ale já nikoli ).
Těším se na to, jednak mě tyto věci také nesmírně zajímají, a jednak to bude takový náš prima společný čas strávený s  tátou (a snad ho tím trochu odtrhnu od hlavního životního zájmu-politiky, která ho pochopitelně frustruje).

Mikeš — 27. 12. 2010 11:37

Blossom napsal(a):

Má vize - přání na příští rok:
Aby větší podíl než dosud v mém životě tvořily koníčky, relax, sport, osobní život. Práce, přestože mě baví, zabírá zatím v mém životě víc času, než bych si sama přála.

Jelikož pracuju ve státní sféře, tak mě v příštím roce čeká buď vyhazov z práce (a pak bych měl času na zájmy, relax a koníčky habaděj :D), v tom lepším případě snížení platu :D Ale beru to s humorem, protože jinak bych se z toho asi zcvoknul... :supr:

majkafa — 27. 12. 2010 11:43

Bilance roku 2010:
Jsem se sebou spokojená, je to dobrý. (Dobrý je trojka :) )
Hlavní a nejkrásnější událostí pro mě v tomto roce je narození mého vnoučka. Děkuji Bohu, že je mi dovoleno s ním tady pobýt a užít si ho. :jojo: Děkuji mé dceři i zeťi, že jsou ke mně laskaví a dovolí mi užívat si ho, kolik se mi jenom zachce a nakolik mi to mé povinnosti dovolí.

Mé vize pro rok 2011:
Nejdříve přání zdraví a spokojenosti pro mě i mé blízké.
Hodně času strávit s vnoučkem. Víc času strávit s mými rodiči.
Nadále se věnovat koníčkům, relax, cvičení H.E.A.T., němčina, angličtina.
Znovu navštívit Jeruzalem, nejlépe tam pobývat delší dobu, třeba pracovně. Už na tom pracuju, abychom firemně expandovali do Izraele. :) Taková vysokorychlostní trať letiště Tel Aviv - Jeruzalem není špatný nápad. :) Říkalo naše představenstvo, když jsem jim to nanesla. :)
A potichoučku vyslovuji přání, abychom se potkali s mým vysněným Mužem.

Hana1 — 27. 12. 2010 11:45

Pracuji ve státní sféře, takže snížení platu jsem už podepsala, ale nic to nemění na tom, že svoji mám ráda a určitě to neovlivní můj přístup k ní. Samozřejmě snížení platu mě drobet mrzí, zvášť když finančně podporuji sama dvě studující dcery a teď několik měsíců bez výživného. A plány do Nového roku - aby byl alespoň, jak ten minulý, dcery úspěšně letos dokončily SŚ, VŚ, manžel dospěl a plnil alespoň vůči nim vyživovací povinnost a byli jsme všichni zdraví. A pro mě, aby se ve vesmíru našel muž, který by mě miloval...tak a není toho už moc ? :D Mějte pěkné dny a ať se Vám všem daří. J.

eremuruss — 27. 12. 2010 11:54

Moje vize pro rok 2011,aby jsme byli vsichni zdravi,meli vsichni v rodine praci tzn. i dcera po ukonceni ucnaku.
Aby dcera uspesne ukoncila autoskolu a uciliste. Aby konecne dcera nasla nejakeho chlapce,ktery by ji netahal za nos.
Moc bych si prala,aby syn se dal jinou cestou nez doted je,aby poznal konecne nejakou lasku.

Mikeš — 27. 12. 2010 11:59

majkafa napsal(a):

Nadále se věnovat koníčkům, relax, cvičení H.E.A.T., němčina, angličtina.

Majko, učit se zároveň němčinu i anglinu z vlastní zkušenosti nedoporučuju - alespoň u mě to vedlo k tomu, že oba dva jazyky sice ovládám, ale oba blbě :) Ale třeba jsi chytřejší, a půjde Ti to...

majkafa — 27. 12. 2010 12:03

Oba jazyky ovládám poměrně dobře a pořád se učím.
Ještě bych pro rok 2011 ráda přidala hebrejštinu, když najdu vzdálenostně a cenově dostupného učitele. V naší jazykovce ji chtěli letos otevřít, ale sešli jsme se bohužel jenom 2. Třeba to bude příští rok lepší. V Izraeli se sice lze dobře domluvit anglicky, ale já bych ráda i hebrejštinu.

Mikeš — 27. 12. 2010 12:24

majkafa napsal(a):

Oba jazyky ovládám poměrně dobře a pořád se učím.

To je dobře, protože já si pořád vzpomínám, jak jsem kdysi, před asi 25 lety, pravil číšníkovi v jedné budapešťské restauraci: "Nem tudom, I am ausländer" :D :D :D

Blossom — 27. 12. 2010 12:29

Mikeš napsal(a):

majkafa napsal(a):

Oba jazyky ovládám poměrně dobře a pořád se učím.

To je dobře, protože já si pořád vzpomínám, jak jsem kdysi, před asi 25 lety, pravil číšníkovi v jedné budapešťské restauraci: "Nem tudom, I am ausländer" :D :D :D

Mikeši, jsou ještě lepší situace:  několikrát se mi  současně sešli zákazníci mluvící česky, další mluvící anglicky a ještě další mluvící německy. Nešlo to oddělit, oni mezitím vybírali a musela jsem se jim v podstatě věnovat paralelně.
Výsledek byl, že nakonec na Angličany jsem mluvila německy, na Čechy anglicky a na Němce česky... :lol: 

A ještě lepší byl zážitek mého strejdy na jeho dovče ve Francii: Když ho tam zastavili policajti, on v podvědomé snaze hovořit cizím jazykem, na ně mluvil jediným cizím jazykem, co znal - což byla v jeho případě slovenština... :lol:

Ale ať se vrátíme k tématu.... ohledně jazyků mám pro letošek jedno překvapivé předsevzetí: Dočasně s angličtinou skončit a věnovat tu dobu raděj relaxaci. To je v mém případě nyní aktuálnější a potřebnější.

Mikeš — 27. 12. 2010 12:46

Blossom napsal(a):

Mikeši, jsou ještě lepší situace:  několikrát se mi  současně sešli zákazníci mluvící česky, další mluvící anglicky a ještě další mluvící německy.

Z toho si nic nedělej, moje kolegyně, která pracuje na oddělení sociální podpory, mi nedávno říkala, že u ní se scházejí převážně klienti, kteří plynně hovoří slovensky, maďarsky a cikánsky :D :D :D

helena — 27. 12. 2010 12:56

No vidíš - a hned má kolegyňka možnej plán, co se v roce 2011 naučit http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

sahleb — 27. 12. 2010 19:34

Moje plany jsou jasne,  to: najit si praci, ktera by nas uzivila. nelepe na 100% uvazek. At mi to vyjde.

Mikeš — 27. 12. 2010 20:00

sahleb napsal(a):

Moje plany jsou jasne,  to: najit si praci, ktera by nas uzivila. nelepe na 100% uvazek. At mi to vyjde.

Přeji Ti to samé. Kdybych neznal Babinet, netušil bych, že tolik českých žen "uteklo za lepším" na západ... i když podle Tvého nicku "Sahleb", je možné, že jsi utekla spíše na východ... :)

Soleil — 27. 12. 2010 20:50

Letošek ovlivněn několika nepříjemnými událostmi - manželův neplánovaný pobyt v nemocnici na přelomu roku, pak jeho dost těžký úraz + naše totálně zdemolované auto. S tím související nedostatek financí. Nicméně - díky bohu - jsme všichni živí a relativně zdraví, což je to hlavní :supr:
Takže do nového roku si přeju hlavně - abychom byli všichni živí a zdraví i nadále. Taktéž naši, už starší, rodiče.
Já osobně - aby mě práce pořád bavila a abych se v ní cítila pořád tak dobře jak doposud. A aby se mi podařilo odjet v létě na stáž. S manželem aby nám to klapalo i nadále, už jsme spolu 28 let.
Naše děti - aby dobře studovali a bylo by fajn, kdyby si našli své partnery (není nutné). :)

Leri — 27. 12. 2010 22:15

Vize do roku 2011:
Zdraví pro celou mou rodinu, hlavně zdraví mé malé dcerce, ať roste a rozvíjí se, zvykne si ve školce, já ať si najdu práci, která se mi bude líbit.
Ráda bych se hodně věnovala rodině, hlavně dcerušce, sebevzdělávala se v oboru a oprášila si samostudiem angličtinu a zlepšila se v práci s počítačem.
Jejda, je toho hodně, takže hlavně to zdraví a aspoň nějakou práci!  :)
A hlavně hooooodně optimismu do života! :jojo::jojo::jojo::jojo::jojo::jojo:

luminka — 28. 12. 2010 1:58

Bilance roku 2010:
Příšerný rok, asi druhý nejhorší v životě. Neustálé shánění místa s občasnými pobyty na pracáku, trápení, nejistota, nemoci a úrazy v celém příbuzenstvu. Musela jsem se taky uskromnit, jak ještě nikdy dřív.
Co bych chtěla v roce 2011:
Přeju si hlavně klid. A sedět na jednom místě. A potom bych si přála víc peněz, těch potvůrek kulatých i papírových, bez nich to nějak nejde. A ať nám úrazy a nemoci dají pokoj, a hlavně zubatá s kosou ať se nám vyhne.

Vladena — 28. 12. 2010 3:41

Já si přeji pro celou rodinu jenom zdraví, to ostatní mám nebo se dá vyřešit. :)

dusička — 28. 12. 2010 5:59

Bilance roku 2010
Přes neuspěch dostat se zpátky po mateřské na své pracovní místo, 5 měsíců na prac. úřadě, brigády na poště, jsem našla zaměstnání,které mě baví,uspokojuje, jsem z něho nadšená.
Dcera nastoupila do školky, veliká změna, už je zvyklá a líbí se jí.
Pohltil mi scrapbook, v tomto roce asi u mě to byla špička ledovce.
Našla jsem virtuální přátele,s kterými si můžu psát radosti i starosti.
V manželství se situace zhoršuje ze dne na den, manžel od března nepracuje.
Plán pro rok 2011
Začít nový život :jojo:

Miluš — 28. 12. 2010 7:01

Zdravím,
rok 2010 bol pre mňa hektický, bolestivý, poučný (30 ročné manželstvo bolo v troskách), ale i krásny (narodil sa ďalší vnúčik) :) a výnimočný, pretože som vďaka BB spoznala niekoľko fantastických ľudí, ktorí mi boli oporou, priateľmi i radcami a touto cestou im zo srdca ďakujem. :pussa:
Do budúceho roku by som si priala zdravie pre všetkých, udržať sa v zamestnaní (je nahlásené prepúšťanie) a zúročiť všetko zlé z tohoto roku.
Prajem Vám všetkým krásneho Silvestra :storstark: a do roku 2011 zdravie, lásku, šťastie a splnenie všetkých prianí. :hjarta:

Ivana — 28. 12. 2010 9:38

Rok 2010 - nic moc tedy. Sice jsem nechala zrekonstruovat byt po mamince a pronajala ho, ale na druhé straně jsem si zlomila nohu a měla ji 8 týdnů v gypsu. Pozitivní bylo, že syn udělal úspěšně bakalářky a dcera si koupila pejska - našeho miláčka.
Rok 2011 - čekají mě samé nepříjemnosti. Hned na začátku snížení platu. Pak budu muset prodat náš byt, koupit si pro sebe svůj, zrekonstruovat ho, vyklidit starý byt, přestěhovat se a zařídit si nový byt. Bude to časové, organizačně a finančně dost náročné a hrozně se toho bojím. Syn se přestěhuje ke svému tátovi, dcera do podnájmu, až dokončí školu a najde si práci, nebude asi bydlet v Brně, takže s oběma budu mít velmi omezené styky a v podstatě budu sama, toho se hodně bojím, ale pořád doufám, že si zvyknu.
No a vzhledem k finanční krizi a snižování stavu státních zaměstnanců mám velký strach, abych nepřišla o práci. I když mě moc nebaví, bohužel mě živí a těžko bych v 52 letech hledala jinou. A taky se bojím, jak budu vycházet se sníženým platem dokud budu ještě živit děti.
Takže o Silvestru a na Nový rok nemám co slavit. Spíš se budu modlit, abych ten rok 2011 ve zdraví přežila.

aprill — 28. 12. 2010 11:51

Mikeš napsal(a):

Blossom napsal(a):

Mikeši, jsou ještě lepší situace:  několikrát se mi  současně sešli zákazníci mluvící česky, další mluvící anglicky a ještě další mluvící německy.

Z toho si nic nedělej, moje kolegyně, která pracuje na oddělení sociální podpory, mi nedávno říkala, že u ní se scházejí převážně klienti, kteří plynně hovoří slovensky, maďarsky a cikánsky :D :D :D

přidala bych ještě vietnamsky :lol:

Wiki — 28. 12. 2010 13:15

Já bych si pro sebe tento rok zhodnotila jako hodně dobrý, tvůrčí, stavební, náročný.
Přeju si, aby mi všechno to co mám, vydrželo, což se v provázanosti týká i mého okolí.
Pár drobných bodů - krátkodobých  i dlouhodobých k plnění mám, ale to jsou nezajímavé drobnosti.

Jediné, co mě letos dostalo v negativním slova smyslu - je oněmocnění mého bráchy. Ale věřím napevno, bez pochybností, že bude v pořádku.

sahleb — 28. 12. 2010 17:52

Mikeš napsal(a):

sahleb napsal(a):

Moje plany jsou jasne,  to: najit si praci, ktera by nas uzivila. nelepe na 100% uvazek. At mi to vyjde.

Přeji Ti to samé. Kdybych neznal Babinet, netušil bych, že tolik českých žen "uteklo za lepším" na západ... i když podle Tvého nicku "Sahleb", je možné, že jsi utekla spíše na východ... :)

Mno na tom vychode jsem byla a stravila tam naprosto neobycejne prazdniny s beduiny v pousti.  Proto Sahleb.

No tak dobre, na zapad jsem neutekla za lepsim. Doma jsem se mela dobre. Proste jsem se vdala, kdyz jsem na to  mela leta a chtela jsem deti. Zcea normalni a obycejne.  Ovsem nasledoval rozvod.....coz jsem nikdy neplanovala ani nechtela.

Ametyst — 28. 12. 2010 23:45

Já bych si pro tento rok pro sebe přála sebeúctu. Ztratila jsem ji, hledám ji.

Selima — 29. 12. 2010 10:41

Zníženie platu hrozí aj mne v súkromnej sfére... ale možno k tomu nakoniec nedôjde. Bude to ale na úkor väčšieho množstva práce, bohužiaľ. V tom sú skryté isté výzvy, ktoré ma trochu desia a hodne lákajú. Život ma asi donúti robiť niečo, čomu som sa úspešne a všemožne dlho vyhýbala :D , ale už je to tu. Inak bol rok 2010 náročný a skôr horší ako lepší, až na jeseň sa to napodiv nejako začalo obracať. V novom roku by som sa rada konečne dostala na ozajstnú dovolenku, začala sa poriadne venovať foteniu a mala viac času na koníčky a menej zabraného prácou. Aj na drahého by som mala rad aviac času, a on aby mal na mňa. ;) Zdravia všetkým a rok bez bez nehôd a tráum žleám sebe aj ostatným. :jojo: :supr:

Kuty — 30. 12. 2010 23:21

Mikeš napsal(a):

Blossom napsal(a):

Má vize - přání na příští rok:
Aby větší podíl než dosud v mém životě tvořily koníčky, relax, sport, osobní život. Práce, přestože mě baví, zabírá zatím v mém životě víc času, než bych si sama přála.

Jelikož pracuju ve státní sféře, tak mě v příštím roce čeká buď vyhazov z práce (a pak bych měl času na zájmy, relax a koníčky habaděj :D), v tom lepším případě snížení platu :D Ale beru to s humorem, protože jinak bych se z toho asi zcvoknul... :supr:

Když na to budou "many",tak to bude určitě supr!A lepší než se užírat v práci!

Kuty — 30. 12. 2010 23:38

Je zajímavé velmi,jak st.zaměstnanci tady skučí,jak jim až teprve nyní sníží plat. Prozatím znali jen navyšování,což bylo vůči ost.pracujícím nespravedlivé a hlavně nelogické a netržní.Jak může stát stále přidávat,když je jeho hospodaření v mínusu?!Z čeho?!My oba s manželem pracujem v soukromých firmách a plat se nám v porovnání s rokem 2009 snížil znatelně,což jsme ovšem objevili až když nám to dali písemně - na přehledu,kolik jsme tento rok celkem vydělali.Takže už snad v r.2011dojde i na ty st.vyžírky,kterým se konečně přihodí to,co my ostatní zažíváme běžně a neustále!

Jinak rok 2010 byl velmi úspěšný,po všech stránkách,snad až na jedno zaváhání dítka při vš zkouškách,ale snad to  toto pololetí dožene a napraví.Užili jsme si hodně dovolených,relaxu,všichni jsme zdraví a žádné úmrtí v rodině.

A pro rok 2011 si přejeme hlavně zachování dosavadního zdraví hlavně pro nejbližší rodinu a rodiče,a bude-li se nám ekonomicky dařit nejméně tak jako letos,opět si nebudeme moci mít už vůbec na co stěžovat.

Jíťa — 30. 12. 2010 23:55

Osobně bych letošní rok nechtěla prožívat znovu.. na začátku roku havárka-auto, které jsme pár měsíců před tím doplatili, bylo na střeše, ale nám se naštěstí nic vážného nestalo.. Dále od začátku roku do poloviny roku každý den bilancování, kdy se bude ve firmě vyhazovat, jak se o tom neustále mluvilo-k 1.6. nezaměstnaná, šlo to velmi rychle:( za tři týdny sice práce nová, ale dodnes jsem se se ztrátou bývalého zaměstnání nevyrovnala.. V osobním životě žádné velké změny, manželství mělo několikrát vyloženě krůček k naprostému rozpadu..jestli přežije do příštích Vánoc je veliká otázka..:( no štěstí, že dcerka je relativně zdravá a přináší slunce i do dnů, kdy je zcela pod mrakem... Takže moje vize pro rok další.. ať jsme zdraví, šťastní, ať najdu rovnováhu i v pracovním životě a prostě ať je lepší než rok letošní..


Všem přeji jen to NEJ..splněné sny a přání.. ať nám to prostě všechno vyjde:))

vera — 31. 12. 2010 7:23

já jsem spokojená s rokem 2010........mně se dařilo...

a přeji si........abych toto mohla zopakovat za rok...

Petr100 — 31. 12. 2010 7:50

Letošní rok byl vynikající, příští rok bude určitě také supr. Holky, život je krásný a kdyby bylo zle, tak si řekěte- leukemie by byla horší. A bude vám lépe.

vera — 31. 12. 2010 10:53

ano tak.......

Leri — 31. 12. 2010 10:58

Petře, život není pohádka, aby bylo všechno pořád jen supr ...
Jde o to, nenechat se zlomit těmi špatnými událostmi co nás potkají ... S odstupem času už to tak
hrozné nevypadá, navíc všechno je relativní ... Co pro někoho je obrovské trápení, druhý ani nepovažuje za problém a třeba to tvoje supr někomu supr vůbec nepřijde a je otrávený ... :jojo:

Ronja — 31. 12. 2010 11:06

Letošek byl dobrý rok. Hodně jsem se naučila, všichni blízcí zůstali zdraví a naživu,  pracovně se mi dařilo. Měli jsme s manželem krásnou dlouhou dovolenou, na kterou vzpomínáme ještě teď. A konec roku byl po mnoha letech zlomový :)

Pro ten nastávající rok si přeju ve zdraví donosit a porodit ty dva kulíšky, co nám Pán Bůh letos nadělil, a s mým mužem přiměřeně hladce vplout z bezdětného manželství do manželství požehnaného hned dvojnásobně. Ať mí všichni blízcí zůstanou zdraví a v pořádku...a ať jsem tady na světě k něčemu užitečná.

Kuty — 1. 1. 2011 2:13

Ronja napsal(a):

Letošek byl dobrý rok. Hodně jsem se naučila, všichni blízcí zůstali zdraví a naživu,  pracovně se mi dařilo. Měli jsme s manželem krásnou dlouhou dovolenou, na kterou vzpomínáme ještě teď. A konec roku byl po mnoha letech zlomový :)

Pro ten nastávající rok si přeju ve zdraví donosit a porodit ty dva kulíšky, co nám Pán Bůh letos nadělil, a s mým mužem přiměřeně hladce vplout z bezdětného manželství do manželství požehnaného hned dvojnásobně. Ať mí všichni blízcí zůstanou zdraví a v pořádku...a ať jsem tady na světě k něčemu užitečná.

fakt to byl ten pán bůh?Hm....JInak moje švagrová při druhém umělém oplodnění otěhotněla a letos tak čeká taky dvojčátka.

Ronja — 1. 1. 2011 6:25

Ano - naše děti jsou dárek od něj. Můžeš o tom polemizovat, můžeš o tom vést debaty, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat :jojo:

Heluška — 1. 1. 2011 12:19

Kuty, Ty jsi pěkně nabroušená hned na prahu nového roku.
Kdo ti ublížil, že tak kolem sebe kopeš?
Přeji ti a posílám ti lásku , ať už věříš nebo ne,  že jsou toho naše srdce schopná, když se vůbec neznáme.

Ronjo, gratuluji dvojnásobně, pokud to jde :hjarta: :hjarta: :hjarta: , je důležité, v co ty sama věříš, ale to ty víš nejlíp a je prima, že si za tím stojíš.. :godlike:

PPavlaa — 1. 1. 2011 12:22

nemyslím, že je Kuty nabroušená, je jen prostě jiného založení a tak ji přijde podivný, když to Ronja napsala jak to napsala. myslím, že je asi vcelku fuk, jak tomu kdo říká nebo v co věří, hlavně, že vytoužení mimísci jsou na cestě, no ni ;)

Želvička17 — 1. 1. 2011 12:37

Heluška napsal(a):

Kuty, Ty jsi pěkně nabroušená hned na prahu nového roku.
Kdo ti ublížil, že tak kolem sebe kopeš?
Přeji ti a posílám ti lásku , ať už věříš nebo ne,  že jsou toho naše srdce schopná, když se vůbec neznáme.

Ronjo, gratuluji dvojnásobně, pokud to jde :hjarta: :hjarta: :hjarta: , je důležité, v co ty sama věříš, ale to ty víš nejlíp a je prima, že si za tím stojíš.. :godlike:

Ono si stačí tu cestu Ronji za miminky jen přečíst a lehko uvěřit, že blbý kecy jsou asi to poslední, co by se jí nějak mohlo dotknout.

majkafa — 1. 1. 2011 13:09

Přeji všem nastávajícím maminkám, aby se jim v letošním roce narodila zdravá děťátka a přinesla jim spoustu radosti.
Krásný nový rok 2011. Hodně lásky, štěstí, zdraví, spokojenosti a zajímavých výzev. :hjarta:

(Má mláďátka povídají, že by si možná k Martínkovi pořídila Elišku :D )

rejka — 1. 1. 2011 13:47

Chtěla jsem popřát všem dobrým lidem jen to nejlepší z nejlepšího. Šťastný rok 2011 !!!
Majko,to by bylo moc hezké,krásné předsevzetí si ti tví mladí vzali. Tak ať jim to vyjde co nejdříve.....:dudlik:

Heluška — 1. 1. 2011 14:13

Neměla jsem na mysli jenom reakci na Ronju, ale taky odsudek směrem ke státním zaměstnancům. Taky mě platí stát a jako vyžírka si při práci s dětmi nepřipadám. Kdo nezkusil, měl by volit slova uvážlivěji. Nikdy jsem nepracovala v úřadě a neumím to porovnat, myslím, že některé pozice jsou lépe placené  a ne tolik stresové, ale proč hned vyžírky? Dělají jen to, co stát dovolí  ,no a ten teď přitvrdil.

Je pravda, Želvi, že reaguji na dnešní Ronjina slova, ale ani nemám v plánu někde hledat, jak to bylo.
Jestli se stala věřící cestou za miminky, je to její volba , jen jí budu přát, aby její víra byla trvalá i když já třeba jako příklad v Boha věřícího člověka nejsem.  Mám to tak, že části toho, čemu věřím, mohou někteří říkat Bůh.
A je mi to bližší, než věřit jen sobě jako nejvyšší instanci. Lépe to neumím vysvětlit.

Ppavli, jen Kuty ví, jak to myslela a co přesně při psaní cítila a já jen napsala, jak to na mně zapůsobilo.:)

Ronja — 1. 1. 2011 14:21

Pojďme se prosím vrátit k tématu, děkuji.

Vilemína — 1. 1. 2011 16:12

Rok 2010 byl pro mě zlomový. Po čtyřech letech (o rok jsem si kvůli nemoci studium protáhla) jsem úspěšně dokončila bakalářské studium. V srpnu jsem se rozhoupala a podala si inzerát na seznamku. Hned na druhý pokus to vyšlo. Jsme spolu čtyři měsíce a troufám si tvrdit, že jsem spokojená. Hodně mi taky pomohla škola a práce (doučuju němčinu). Dost jsem se za poslední půl rok po psychické stránce zlepšila. Sice teď kolem Vánoc přišel propadl, ale to je nic ve srovnání s minulým rokem touto dobou. Měla jsem převrácený režim, spala jsem i 17 hodin denně, neustále jsem byla unavená, každý druhý den jsem se cítila špatně.
Moc si přeju, aby i rok 2011 se nesl ve znamení uzdravování. Od pondělka se pokusím zhubnout, snad se mi podaří dát aspoň pět kilo dolů, optimální by bylo, kdybych zhubla deset kilo, v to ale moc nedoufám.
Jinak bych chtěla úspěšně zakončit všechny předměty z 1. a 2. semestru navazujícího magisterského studia a začít psát na diplomce (státnice dělám nejdříve až v červnu 2012).

kalupinka — 1. 1. 2011 18:11

V minulém roce jsem konečně po úpo*ném šetření a práce bez zastavení s minimem volna dosáhla na vlastní bydlení. Skoro za cenu vlastního uštvání.

Proto si nyní nechávám pouze své hlavní zaměstnání, i když státní. Radost mi dělají mé koníčky, děti, přítel a nový byteček, kde pomalu buduji...

Zjistila jsem, že pro život je nejpřednější pohoda. Těším se na jaro, na léto a těším se i z toho, že z klidu a tepla nedozařízeného domova můžu teď koukat na Marvana, byť jsem ho už x krát viděla...

rejka — 1. 1. 2011 18:48

Dnes jsem hodně nad tímto tématem přemýšlela. Pro mě bude tento rok asi nejdůležitějším v mé profesní "kariéře". Mám před sebou zkoušky,díky kterým se v případě úspěšného složení,posunu v pracovní pozici dosti dopředu. A protože už začnu teď v lednu,nebudu muset dlouho čekat a brzy budu vědět na čem jsem....

křepelka — 2. 1. 2011 9:00

rok 2010: u mě celkem náročný- na počátku roku úmrtí dědy a hned potom úmrtí mého pejska, v práci kariérní postup a povinnosti s tím spojené, krásné seznámení se s přítelem a ke konci roku bolestivý rozchod.

přání do roku 2011: hlavně si přeju ať jsme já , moje rodina a moji blízcí zdraví!! Přeju si ať se mi daří v práci a ať v ní stále vidím smysl. Chtěla bych více sportovat a věnovat se svému koníčku-cestování. No a vůbec bych se nezlobila kdybych poznala hodného muže se kterým bych byla šťastná.

Ametyst — 2. 1. 2011 14:28

Moc bych si přála najít dobrou práci a uzdravit se...
Ikdyž možná to bude potřeba v opačném pořadí.

sahleb — 2. 1. 2011 14:36

Minuly rok byl pro me celkem uchazejici. V podstate ale proti 2009 nadhera.


V roce 2009 to byl rozvod za vsechny prachy a to doslova. Dvoulety proces me financne ruinoval. Pan chot prestal okamzite platit alimenty. A do toho dalsi financni "prisernosti":

Dvakrat ztratila praci. A nejen to, dva lidi kterym jsem verila, me pripravili o vetsinu majetku. Jeden z pribuzenstva(coz se neda zachtranit)  a jedna kamaradka, se kterou jsem rozjizdela podnikani. Nic se nerozjelo a penize shrabla do kapsy. Predem to zaonacila a zparchantila se svym znamym. Jedine co vim najisto, ze i dalsi dva kolegove prisli o vklady take.
Dalsi svinstvo me potkalo vzapeti, ze muj zamestnavatel sproste tvrdi, ze jsem se nechala u nej zamestnat jakio dobrovolnik na neplacenou !!!! praci.

Rok 2010 zacal  vypovedi z bytu, Barak se bude bourat a ja jsem zatim nic zaplatitelneho nenasla. Ovsem vzbourila jsem se  proti osudu a zacala podnikat. Obratem jsem dala zalobu k soudu a vyhrala. Muzu zustat jeste rok a pul v tomto dome. Tim jsem zachranila i dalsi obyvatele domu.

Podala jsem zalobu dalsi zalobu na tohoto zamestnavatele a doufam , ze vyhraju, i kdyz on sproste, i pri soudnim jednani, lze. Ale soudce mu moc neveri a poivazuje to za absurdni, ze bych si jako nezamestnana, bez alimentu, behem nekolika minut sjednala praci bez platu. Takdoufam , ceka me posledni stani. Ten clovek na me vytahuje takove vei, ze jsem sizinka a ze nerozumim co se mi rika. HA!

Vzapeti jsem se s dalsimi lidmi dohodla, ze tvrde pujdeme proti tem dvema  lidem (spis hajzlikum), kteri si nacpali nase finance z nerozjeteho podnikani do vlastni kapsy. Prvni advokat pro nas neudelal nic.

Takze doufam , ze se mi to povede a ja najdu praci.

Tyhle male vyhry a odhodlani me davaji optimisticky pocit. Navic jsem si udelala Evropsky ridicak na komputer. A to ten tezsi stupen.
A jeste jedno, muj pritel o me fakt stoji. A chceme se brat. On o neco vic. HA!

seewa — 2. 1. 2011 15:01

Rok 2010 byl pro mne rokem absolutniho obratu v zivote....ve vsech oblastech...ukoncila jsem neuspesne  podnikani v CR...odesla k priteli do ciziny....zranila se , 8mesicu leceni... Paradoxne.... aspon vim, jak je muj pritel uzasny a obetavy....byla to perna zkouska pro oba, on obstal...smekam pomyslny klobouk....koncem roku jsem byla na pohovoru a pak na dvoudenni praci na zkousku a dostala jsem vysnene zamestnani....zacal se mnou komunikovat syn...pritele moc miluji a doufam, ze nam to zustane i nadale....poznala jsem uzasne pratele ....Cechy....takze plan pro rok 2011....aby to takhle zustalo... zdravi......prace...vztah....pratele...kontakt s detmi....

Selima — 2. 1. 2011 15:06

Mala som takú zaujímavú víziu... ako odhadzujem(e) všetko nepotrebné, zbytočné a zlé, dávame na kopu na plť(vor), zapaľujeme a posielame dolu riekou. Boli to veci, abstraktné slová napísané na papierikoch, pramene vlasov odstrihnuté... A potom nejaký hlas povedal, že so sebou si do nového roku môžeme vziať len to a toho, s kým a s čím sme boli vo chvíli prechodu zo starého roku do nového... :jojo:

PPavlaa — 2. 1. 2011 15:14

Sel, ráda Tě vidím, už jsem si říkala, co je s Tebou :dumbom::offtopic:

Selima — 2. 1. 2011 16:47

Mala som veľa rpáve, potom vybavovačky s dokladmi :dumbom: po krádeži, no a potom som odišla na lepšie. Ale už som nazad v tvrdej realite. :grater: :kapitulation: Aj ja ťa rada vidím, lebo už chodíš len nárazovo a vždy uvažujem, či nepíšeš preto, že je ti tak dobre (až nemáš čas), alebo máš toľko práce a starostí... :/

Mikeš — 2. 1. 2011 17:48

PPavlaa napsal(a):

Sel, ráda Tě vidím, už jsem si říkala, co je s Tebou :dumbom::offtopic:

Selima napsal(a):

Mala som veľa rpáve...

Holky, já vás vidím rád obě, ale slovo "rpáve" mi nic neříká, a to jsem si myslel, že slovensky rozumím dobře... :D

Judyna — 2. 1. 2011 17:49

Rok 2010 byl pro mě a mé blízké dobrý. Přála bych si, aby byl i letošek. Byla bych ráda, kdyby lidem kolem mě bylo dobře a byli všichni zdrávi. Pro sebe si přeju také a zdraví a abych nepřišla o práci.

Nicolas — 3. 1. 2011 11:35

majkafa napsal(a):

Bilance roku 2010:
Jsem se sebou spokojená, je to dobrý. (Dobrý je trojka :) )
Hlavní a nejkrásnější událostí pro mě v tomto roce je narození mého vnoučka. Děkuji Bohu, že je mi dovoleno s ním tady pobýt a užít si ho. :jojo: Děkuji mé dceři i zeťi, že jsou ke mně laskaví a dovolí mi užívat si ho, kolik se mi jenom zachce a nakolik mi to mé povinnosti dovolí.

Takhle se má chovat správná babička! :-)

Já jsem měl díky narozenému synovi báječný rok 2010. A musím říct, že taky děkuji za to, že se nám narodil.
Upřímně řečeno, je to dar, když ho můžu chovat, hladit, uspávat a hrát si s ním. Je docela možné, že v těch chvílích je to mnohem větší požehnání pro mě než pro něj (tím myslím intenzita prožitku). Už přestal v noci tak šíleně ječet a po většinu času je to veselý a hravý klučina. Naši trpělivost a nervy zkouší jen při uspávání - je šíleně naštvaný, když ho chceme uspat a zuří a kope.

Do nového roku bych rád kromě času se synem a rodinou:
- dokončil všechny zdravotní prohlídky a starší resty a neléčené "nepodstatné" potíže
- zvýšil obchody a ziskovou marži se státní sférou (přičemž je mi upřímně líto škrtů vůči státním zaměstnancům, když vím, jak je špatné hospodaření a jak se často mrhá penězi při hospodaření státu - Drobilovu aféru a předražování dodávek není potřeba připomínat).
- pořídil si nové auto
- kvalitně relaxoval a sportoval
- trávil více času s kamarády a přáteli

Selima — 3. 1. 2011 23:22

Mikeš napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Sel, ráda Tě vidím, už jsem si říkala, co je s Tebou :dumbom::offtopic:

Selima napsal(a):

Mala som veľa rpáve...

Holky, já vás vidím rád obě, ale slovo "rpáve" mi nic neříká, a to jsem si myslel, že slovensky rozumím dobře... :D

To je moja dys-niečo... :rodna: Myslí mi to rýchlejšie ako píše, no. Malo to byť práce.