Abby21 — 15. 7. 2010 10:46

Ahoj, potřebuju poradit. Jedeme v září, celá rodina s dvěma malými dětmi (1,5 roku) do Itálie. na Gargano, město Vieste. Znám to tam byli jsme tam před dvěma lety a bylo tam nádherně. Ale byli jsme tam na přelomu červen/řervenec, bylo nádherně, ale příšerná, spalující vedra. Za celých 14 dní zapršelo asi jednou, a to chviličku. Proto jsme tentokrát vybrali, hlavně kvůli dětěm září. Odjíždíme 10.9, na 14 dní. Hlavně je to taky o polovinu levnější.
Ale zajímá mě, jak to bude s počasím, myslela jsem si, že budem rádi, když bude trošku chladněji, ale když tady pročítám ty diskuze, tak mám strach, aby vůbec ještě takové to letní teplo bylo, na koupání...atd.
Nemáte někdo zkušenosti? Taky mě trošku zarazilo, že už tam prý nebude otevřeno tolik obchodů...atd. Večerní zábavy a diskotéky nás nezajímají, spíš jde o ranní trhy s ovocem a zeleninou a běžné obchody. Přece jenom, si tam vaříme sami....
Moc děkuji :)

Selima — 15. 7. 2010 17:00

Bola som v roku 2007 v kempe kúsok od Vieste a bolo to :rock: . Nádherné výlety, čisté more, ľudí primerane, a - horúčavy boli tiež, ale vraj celé leto... Tohto roku (skupina z kurzov orient. tanca tam chodí každý rok) im vraj polovicu prepršalo... :grater: To si nevyberieš. Akurát mám skúsenosť, že v septembri je aspoň MORE TEPLÉ, takže stačí keď sa trolilinku vyčasí a dá sa kúpať. :jojo:

Simonas — 15. 7. 2010 17:26

Dovolena v Italii v zari je moc hezka, plaze jsou temer prazdne, ceny polovicni, pocasi velmi priznive. Co vsak muzes ocekavat, kdyz neni spicka turistickeho ruchu, tak uz nemaji moc zajem pracovat, tudiz ne vsechno je otevrene. My jsme tam jeli za tchany, kteri tam meli pronajaty domek, obchod byl otevreny jen jeden misto tri v okoli, restaurace nevarili cely jidelnicek, ale jen nektera jidla. Ono se ne nadarmo rika, ze Ital je po celem letu unaveny a uz se v zari vidi na horach.

Abby21 — 27. 9. 2010 22:32

tak jsme se včera vrátili, tak můžu napsat zážitky. Všechno sedí jak psala Simonas, pláže liduprázdné, nižší ceny, krásné počasí. Modrá obloha, 25-30 stupˇů. Jen to trochu kazil chladivý celodenní vítr. Na procházky do města úžasné, ale na koupání už tolik ne. Moře bylo teplé, ale měli jsme sebou malé děti a po vylezení z vody bylo na tom větru dost chladno.

Jinak ale super, určitě bych zase jela znova. Ale později už určitě ne. Poslední tři dny už to vypadalo, jako by se Italové kompletně zazimovávály. Všechny obchody měly výprodeje a na každodenním trhu s ovocem a zeleninou už byly poslední dny jen dva, tři stánky.....